TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јапонски Балотели

Оn.net - 01.07.2012

Дека и на другиот крај од светот будно се следат случувањата на Европското првенство во Полска и Украина, покажа фудбалерот на Висел Кобе, Кен Токура.

Манчини: Верував во ваков Балотели

СуперСпорт - 01.07.2012

Тренерот на Манчестер Сити беше многу среќен со играта на Марио Балотели во полуфиналниот натпревар помеѓу Италија и Германија.

Касано го учи Балотели на самоконтролирање!

СуперСпорт - 01.07.2012

Некогаш и сам немирниот дечко, Антонио Касано пред да му се случат здравствените проблеми беше доста сличен на Марио Балотели кога во прашање се ексцесите и темпераментот.

И Јапонија има Балотели (видео)

ЗаЗабава - 01.07.2012

Начинот на кој Балотели се радуваше по вториот постигнат гол на полуфиналниот натпревар против Германија веќе е копиран во Јапонија, и тоа во режија на Кен Токура.

Јапонска имитација на Балотели (Видео)

Спортманија - 01.07.2012

Начинот на кој Марио Балотели го прослави постигнувањето на голот против Германија очигледно е инспирација и за неговите колеги ширум светот.

Зошто Барселона го испушти Марио Балотели?

Mnogoo - 01.07.2012

Фудбалскиот талент на Марио Балотели никогаш не бил оспоруван, а тој бил импресивен уште како тинејџер. Откако дебитирал за третолигашот Лумецане со само 15 години, со својот потенцијал веднаш го ...

Видео: Јапонскиот Балотели

Спортски - 01.07.2012

Влијанието на напаѓачот на италијанската репрезентација Марио Балотели е очигледно многу големо кога стигнало и до далечната Јапонија.

Алтобели со пофалби за Балотели

Спортманија - 01.07.2012

Алесандро Алтобели смета дека Марио Балотели може да ја направи разликата за Италија на дуелот против Шпанија. Според него, тој може да биде играч на нивото на Лео Меси и Кристијано Роналдо.

Најлудиот и најдобриот: „Супер Марио“ во поход кон златната копачка!

+инфо - 01.07.2012

21-годишниот Марио Балотели е најлудиот, и истовремено и најдобриот поединец на ЕУРО 2012, кој вечерва доколку постигне гол за Италија во големото финале против Шпанија има шанси да ја освои златната ...

ВИДЕО: Погледнете го јапонскиот Балотели!

+инфо - 01.07.2012

Славата и влијанието на Марио Балотели брзо се рашири и стаса и до далечната Јапонија, каде Кен Токура по фантастичниот гол ја имитираше прославата на контроверзниот италијански напаѓач.

Манчини: Европското го промени Балотели

МРТ - 01.07.2012

Менаџерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини е убеден дека Марио Балотели веќе нема да биде истата личност по завршувањето на Евро 2012. "Марио одигра фантастичен натпревар против Германија.

Касано: Балотели треба да созрее

МРТ - 01.07.2012

Напаѓачот на репрезентацијата на Италија, Антонио Касано изјави дека Марио Балотели треба да биде внимателен, бидејќи може да си навлече проблеми на теренот. "Балотели е млад, треба да созрее.

Реал Мадрид лидер кај голгетерите на ЕП 2012

МРТ - 01.07.2012

Играчите на шпанскиот шампион Реал Мадрид, регистрирале најмногу голови на Евро 2012 пред финалето помеѓу Шпанија и Италија вечер од 20:45 часот на "Олимпискиот стадион" во Киев.

Од лудак до јунак

Вечер Прес - 01.07.2012

СЕ Е МАРКЕТИНГ И ПРОДАЖБА НА ИМЕ ЗА ПАРИ. СЛУЧАЈ БАЛОТЕЛИ Марио Балотели, фудбалер на Манчестер Сити и на италијанската репрезентација, е типичен пример како агенциите за маркетинг развиваат нечија ...

Балотели не плаче, освен од Мурињо

Вечер Прес - 01.07.2012

Мајката на напаѓачот, Силвија, раскажа дека тоа било поради одлуката на Португалецот да го исфрли во вториот тим, во времето кога бил на клупата во Интер Најпознатата мајка во фудбалскиот свет, ...

Видео: Јапонскиот Балотели

Таратур - 01.07.2012

Влијанието на напаѓачот на италијанската репрезентација Марио Балотели е очигледно многу големо кога стигнало и до далечната Јапонија.

Монтирани солзите на германските навивачки на ЕУРО 2012

Макфакс - 01.07.2012

Германската навивачка прикажана во директниот пренос од полуфиналниот меч од ЕУРО 2012, Германија - Италија (0:2) не плачела поради головите на Марио Балотели, туку нејзините солзи биле снимени ...

Јапонски Балотели (Видео)

Inpress - 01.07.2012

Токио, 1. јули 2012 (ИНПРЕС) Влијанието на Марио Балотели е очигледно многу големо кога стигнало и до далечната Јапонија.

Манчини не ги дава Џеко и Балотели

Екипа - 30.06.2012

Менаџерот на Манчестер сити, Роберто Манчини, категорично ги демантираше гласините дека овој клуб размислува за продажба на Един Џеко и на Марио Балотели во текот на летниот преоден рок.

Неделен ТОП 10: Балотели е херојот на неделата...

Екипа - 30.06.2012

Меѓу головите кои ја одбележаа изминавата недела секако, погодокот број еден заминува зад името на Марио Балотели со кој црномурестиот италијански репрезентативец ја сруши Германија во полуфиналето ...

Супер Марио си поигра со Германците

Утрински - 30.06.2012

Балотели ги постигна двата гола со кои Италија славеше со 2:1 и се пласира во финалето на ЕП 2012 Поведена од генијалните инструкции на Чезаре Прандели, а инспирирана од „моќите“ на Супер Марио ...

Манчини нема намера да го продаде Супер Марио

СуперСпорт - 30.06.2012

Роберто Манчини уште еднаш повтори дека Марио Балотели сигурно останува на Етихад во наредната сезона. Марио Балотели блеска во дрресот на Италија, и зад него е одлична сезона во Манчестер Сити.

Силвија Балотели: Последен пат Марио плачеше поради Мурињо

Спортманија - 30.06.2012

Силвија Балотели беше пресреќна откако Марио постигна два гола на дуелот против Германија, а денеска откри и детали за однесувањето на нејзиниот посвоен син.

Балотели: Ниту пораз од Шпанија не би ми ја уништил сезоната

СуперСпорт - 30.06.2012

Марио Балотели, кои што се прослави со постигнување на двата голови против Германија во полуфиналето на Европското Првенство, тврди дека ако Италија изгуби во финалето против Шпанија не би му ја ...

Балотели сака да остане во Сити

МРТ - 30.06.2012

Суперѕвездата на италијанскиот национален тим Марио Балотели ги негираше сите шпекулации дека може да го напушти својот клуб Манчестер Сити.

Балотели посакуван од Реал Мадрид

МРТ - 30.06.2012

Tренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо го сака во составот италијанскиот репрезентативец Марио Балотели, соопштува caughtoffside.com.

ФОТО: Балотели доби „двојник“

Курир - 30.06.2012

По слетувањето во Киев италијанските репрезентативци не привлекоа поголемо внимание, но Марио Балотели секако дека привлече. Сепак, тоа не претставува проблем за него.

ФОТО: Двојникот на Балотели

Sky - 30.06.2012

Балотели во Киев дојде со својот `двојник`. Од авионот излезе момче кое беше исто облечено како Балотели и со идентична фризура, а ако мислите дека `Супер Марио` има двојник, се излажавте.

Германците признаваат дека Италија беше подобра

Deutsche Welle - 29.06.2012

Расположението е на нула - германската репрезентација имаше висока цел, но во полуфиналето се прости од Европското првенство. Италија беше подобра и победи со 2:1.

Италија го слави Супер Марио, Германија во шок

Оff.net - 29.06.2012

"GIGANTI D'ITALITA" осамна на една од насловните во италијанските весници, додека во Германија најчесто употребуван збор во извештајите од полуфиналниот натпревар против Италија е зборот „кошмар".

Балотели: Се надевам дека против Шпанија ќе биде уште подобро

24Фудбал - 29.06.2012

Марио Балотели е херојот на Италија, со неговите два гола Азурите ја победија Германија и се пласираа во големото финале каде што ќе играат против Шпанија.

Посвоениот палавко стана херој на Италија

Оff.net - 29.06.2012

Емигрантите од Гана, Томас и Роуз Барвуа во 1990-та година го прославија раѓањето на својот син Марио, но 22 години подоцна кога тој стана најголема ѕвезда во Италија, своите голови ги посвети на ...

Балотели: Головите се за мајка ми

Екипа - 29.06.2012

Марио Балотели ужива во улогата на национален херој на Италија, откако со два гола ги предводеше „аѕурите“ до триумфот од 2-1 над Германија во второто полуфинале од ЕП 2012.

Балотели: Сакам да дадам четири гола пред татко ми во Киев!

МКД - 29.06.2012

Херојот на Италија, проблематичниот Марио Балотели даде два гола кога беше најпотребно за да ја одведе Италија во финалето на Евро 2012 и да го потврди својот неспорен квалитет кој засега постојано е ...

Балотели ја "сруши" Германија

Идивиди - 29.06.2012

Со двата гола на Балотели селекцијата на Италија дојде до триумф во полуфиналето против Германија. Иако Озил намали на 2:1 во финишот, головите на Марио беа повеќе од доволни за да се дојде до место ...

Балотели: Најдобра вечер во мојот живот

Спортманија - 29.06.2012

Марио Балотели беше херој на Италијанците на вчерашниот дуел против Германија, а неговите два гола беа доволни за аѕурите да се пласираат во големото финале.

Славјето на фановите во Италија

Идивиди - 29.06.2012

Италија по победата од 2-1 над селекцијата на Германија во вчерашното полу- финале од Еуро 2012 успеа да се пласира во големото финале каде ќе се сретне со шампионот Шпанија.

Традицијата продолжува, Италија е кошмар за Германците

Хитпортал - 29.06.2012

Р епрезентацијата на Италија ја продолжува традицијата на непобедливост на натпреварите од големите натпреварувања против Германците, овој со триумф над „панцирите“ изборувајќи се за финале против ...

Видео: Супер Марио за Супер Италија

Спортски - 29.06.2012

Со два гола во првото полувреме Марио Балотели е херојот на Италија, која триумфира со 2:1 над Германија и се пласира во финалето на Европското првенство, каде во недела ќе ги одмери силите со ...

Марио, убав на мајка!

ЗаЗабава - 29.06.2012

Марио Балотели ја одведе Италија до големото финале, откако со двата негови гола Италија славеше над Германија со 2-1, а кога судијата отсвири крај, Супер Марио се упати кон трибините каде што беа ...

Мајка му плачеше на трибина, а Балотели и ги посвети головите!

Спортски - 29.06.2012

Стрелецот на двата гола за Италија во победата над Германија во полуфиналето на ЕУРО, Марио Блаотели вели дека ова му била најубават ноќ во животот и се надева дека во финале ќе биде уште подобар.

Балотели ја имаше топката 21 секунда и постигна 2 гола од 3 удари

Спортманија - 29.06.2012

Марио Балотели блескаше во првото полувреме на вчерашниот меч Италија-Германија и двата постигнати гола беа решавачки за неговата репрезентација да се пласира во финалето на европското првенство.

ЛИДЕРИ: Барак Обама / Марио Балотели

Капитал - 29.06.2012

Дефинитивно си ја зацврсти позицијата пред претседателските избори, откако Врховниот суд на САД целосно го одобри Законот за здравствено осигурување Двата гола за победа против Германија го направија ...

Како Балотели ја напушти Барса...

СуперСпорт - 29.06.2012

Фран Санчез, некогашниот тренер на кадетите на Барселона, открива како Марио Балотели неколку дана поминал во Масија. Фран Санчез ја напушти Барселона после 15 години работа со младите категории на ...

Балотели во свој стил: Зошто не славам? Слави ли поштарот кога ќе донесе писмо?

+инфо - 29.06.2012

Контроверзниот италијански напаѓач Марио Балотели во свој стил објасни зошто не се радува кога ќе постигне гол. - Кога ќе постигнам гол не се радувам, бидејќи едноставно ја работам мојата работа.

Виери му ја ќари девојката на Балотели

+инфо - 29.06.2012

Ѕвездата на „аѕурите“ Марио Балотели остана без девојка. На црномурестиот напаѓач одлично му оди на фудбалски план, но дефинитивно не на љубовен, откако одбојкарката Веронија Анџелони, со која се ...

Балотели им пресуди на Германците - Италија во финале

Кирилица - 29.06.2012

Италијанскиот напаѓач Марио Балотели ја однесе Италија во финалето на Еуро 2012 откако ја шокираше Германија со двата гола во мрежата на Мануел Ноер во првиот дел од втората полуфинална средба.

Балотели: Овие голови се за мајка ми

МРТ - 29.06.2012

Големата ѕвезда во полуфиналето Италија - Германија, авторот на двата гола за "азурите" Марио Балотели ги посвети головите на мајка си.

Балотели: Головите се за мајка ми

Сител - 29.06.2012

Марио Балотели ужива во улогата на национален херој на Италија, откако со два гола ги предводеше „аѕурите“ до триумфот од 2-1 над Германија во второто полуфинале од ЕП 2012.

Гранде Марио - од болежливо дете до јунак на Италија

Вечер Прес - 29.06.2012

МАРИО БАЛОТЕЛИ, МОМЧЕТО ШТО НЕ ЈА МИНА ПРОБАТА ВО БАРСЕЛОНА Малкумина знаат дека во 2006 година одиграл три натпревари за кадетската екипа на Барса, но не ги задоволил критериумите на каталонскиот ...

Балотели: Головите ги посветив на мајка ми, а в недела ќе дадам и четврти за татко ми

Вечер Прес - 29.06.2012

Оспоруваниот, но и фалениот Марио Балотели блесна кога беше најпотребно и со двата гола против Германија во првото полувреме и обезбеди недостижна предност на Италија.

(ГАЛЕРИЈА) Супер Марио ги уништи Германците

Фама - 29.06.2012

Еве дел од најинтересните моменти од полуфиналниот натпревар Германија - Италија, во кој Марио Балотели ги сопре кон патот до финалето непобедливите Германци, кои во последните 15 натпревари беа без ...

Супер Марио ги уништи Германците (ФОТО)

Фама - 29.06.2012

Еве дел од најинтересните моменти од полуфиналниот натпревар Германија – Италија кој што заврши 0:2 во корист на Италија.

Видео: Супер Марио за Супер Италија

Таратур - 29.06.2012

Со два гола во првото полувреме Марио Балотели е херојот на Италија, која триумфира со 2:1 над Германија и се пласира во финалето на Европското првенство, каде во недела ќе ги одмери силите со ...

Италија втор финалист на ЕУРО 2012

Канал 77 - 29.06.2012

Со два гола во првото полувреме Марио Балотели е херојот на Италија, која триумфира со 2:1 над Германија и се пласира во финалето на Европското првенство, каде во недела ќе ги одмери силите со ...

Балотели: Зошто не ги славам головите? Па, дали поштарот слави кога носи писма?

Курир - 29.06.2012

Лудиот Супер Марио, вака може да се нарече напаѓачот на Италија кој е најзаслужен што неговата репрезентација ќе игра во финалето на ЕУРО 2012.

Мајка му плачеше на трибина, а Балотели и ги посвети головите!

Таратур - 29.06.2012

Стрелецот на двата гола за Италија во победата над Германија во полуфиналето на ЕУРО, Марио Блаотели вели дека ова му била најубават ноќ во животот и се надева дека во финале ќе биде уште подобар.

Балотели - Беше тоа најубавата вечер во мојот живот

Inpress - 29.06.2012

Рим, 29. јуни 2012 (ИНПРЕС) Ѕвездата на Италија Марио Балотели вели дека синоќешната победа од 2:1 над Германија во полуфиналето на Евро 2012 е најубавата вечер во неговиот живот.

Балотели: Зошто не ги славам головите? Па, дали поштарот слави кога носи писма?

Денешен - 29.06.2012

Лудиот Супер Марио, вака може да се нарече напаѓачот на Италија кој е најзаслужен што неговата репрезентација ќе игра во финалето на ЕУРО 2012.

Германија повторно на колена пред Италија

Оff.net - 28.06.2012

Продолжува италијанскиот кошмар за најголемиот фаворит. Репрезентацијата на Италија повторно беше поуспешна од Германија и со двата гола на Марио Балотели се избори за финале против Шпанија на ...

Балотели ја однесе Италија во финалето, Германија немоќна

24Фудбал - 28.06.2012

Италија во финале, заврши европскиот сон на Германија, тимот на Чезаре Прандели одигра одличен натпревар против фаворизираниот тим на Панцирите и сосема заслужено се радува на успехот.

Традицијата продолжува, Италија е кошмар за Германците: Супер Марио за финале!

Екипа - 28.06.2012

Репрезентацијата на Италија ја продолжува традицијата на непобедливост на натпреварите од големите натпреварувања против Германците, овој со триумф над „панцирите“ изборувајќи се за финале против ...

(ЕП 2012) Италија финалист, Балотели и пресуди на Германија

Утрински - 28.06.2012

Со двата гола на напаѓачот на Манчестер сити, „азурите" ги елиминираа „панцерите" (2:1) и обезбедија дуел со Шпанија за титулата на ЕП Италија ја совлада Германија со 2:1 во вториот полуфинален меч ...

Иванишевиќ: Балотели е полуд и од мене

Спортманија - 28.06.2012

Легендарниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ денеска делеше комплименти за контраверзниот италијански напаѓач, Марио Балотели.

Фото на денот: Зошто Балотели не ги прославува своите голови

СуперСпорт - 28.06.2012

Еве што изјави Балотели на прашањето поставено од новинарите "Зошто не ги прославуваш головите што ги ...

Балотели на полувремето ја гази Германија

БркајРабота - 28.06.2012

Одличен натпревар играат двете репрезентации, но Италија изгледа ќе ја одржи традицијата која вели дека Германија не може да победи со години веќе против Италија.

Балотели ја однесе Италија во финалето

А1 On - 28.06.2012

Репрезентацијата на Италија е вториот финалист на Европското првенство во фудбал, откако ја совлада Германија со 2:1 и закажа средба со Шпанија на 1. јули за титулата.

Италија е во финале - традицијата продолжува

БркајРабота - 28.06.2012

Прекрасен натпревар со многу шанси одиграа двете репрезентации, но Италија ја одржа традицијата која вели дека Германија не може да победи со години веќе против Италија.

Балотели ја елиминираше Германија

Спортманија - 28.06.2012

Маестралното прво полувреме на Марио Балотели и неговите два гола за 16 минути беа доволни Италија да ја продолжи победничката традиција против Германија на големите натпреварувања.

Балотели ги нокаутираше Германците – Италија во големото финале!!!

СуперСпорт - 28.06.2012

Ако во дуелот со Англија пропуштија огромен број на шанси и до полуфиналето стигнаа преку пенал-рулетот, Азурите вечерва ги надиграа Германците и со одличен настап се изборија за пласман во големото ...

Фото: Балотели го покажа својот раскошен фудбалски талент

СуперСпорт - 28.06.2012

Балотели после постигнувањето на вториот гол во дуелот против Германија во дресот на Италија, го слече дресот и покажа кој е ...

ВИДЕО: Супер Марио им го зема скалпот на Германците

+инфо - 28.06.2012

Италијанскиот напаѓач Марио Балотели ја однесе Италија во финалето на ЕУРО 2012 откако ја шокираше Германија со двата гола во мрежата на Мануел Ноер во првиот дел од втората полуфинална средба.

Италија фуриозно преку Германија во финалето на ЕП 2012

Сител - 28.06.2012

Репрезентацијата на Италија ја продолжува традицијата на непобедливост на натпреварите од големите натпреварувања против Германците, овој со триумф над „панцирите“ изборувајќи се за финале против ...

Супер Марио ја столчи Германија

МРТ - 28.06.2012

Италија ја победи со 2:1 Германија и се пласираше во финалето на Евро 2012, каде што ќе се соочи со бранителот на трофејот Шпанија.

Балотели им ја запечати судбината на Германците, Италија во финале

Канал5 - 28.06.2012

Италија вечерва го урна митот за германската машинерија која игра 90 минути и речиси секогаш победува на крајот. Селекторот Чезаре Прандели го одржа ветувањето дека Италија нема да се враќа на ...

Полувреме: Италија- Германија 2-0

Sky - 28.06.2012

Италија на полувреме води против Германија со 2-0. Овој резултат дојде како изненадување откако на почетокот на натпреварот, Германците на два пати опасно се заканија по голот на Буфон.

ЕУРО 2012: Супер Марио им пресуди на Германците

Курир - 28.06.2012

Шпанија ќе игра против Италија во финалето од ЕП кое се одржува во Полска и Украина. Италија е вториот финалист откако вечерва во Варшава ја победи Германија со 2:1 Творец на победата на „аѕурите“ ...

ФОТО: Балотели ја откри тајната формула за успешна фризура

Primetime - 28.06.2012

Конечно, италијанскиот репрезентативец Марио Балотели го исполни ветувањето кое го даде пред натпреварот Шпанија – Италија, тој ја откри тајната формула за својата успешна ...

Соиграчите му вратија на Балотели

Оff.net - 27.06.2012

По сите „закачки" на Балотели, дојде време за одмазда. Сограчите го начекаа и убаво му наплатија со ...

„Газета“ му се извини на Балотели што го направи „мајмун“

Екипа - 27.06.2012

Највлијателниот италијански весник „Газето дело спорт“ ликувајќи за победата на „азурите“ против Англија во четвртфиналето на ЕП го претстави црномурестиот репрезентативец Марио Балотели како Кинг ...

Расизам: Балотели како Кинг Конг (ФОТО)

МКД - 27.06.2012

Тиражната „Газета дело Спорт“ се најде на мета на антидискриминаторските организации, откако расистички го навреди репрезентативецот на „аѕурите“ Марио Балотели со една карикатура.

(ЕП ВЕСТИ) Балотели како Кинг Конг

Утрински - 27.06.2012

Сликата од „Газета дело спорт“ во Италија предизвика скандал, бидејќи поголемиот дел од јавноста ја сфати како расистичка Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ на своите страници излезе со ...

Балотели како Кинг Конг

Идивиди - 27.06.2012

Италијанскиот весник Gazzetta dello Sport предизвика контроверзија со објавувањето на карикатура на која фудбалерот на италијанската репрезентација и Манчестер Сити е прикажан како Кинг Конг.

Балотели како Кинг Конг

ЗаЗабава - 27.06.2012

Црномурестиот напаѓач на "Азурите", Марио Балотели, повторно е цел на расистички напад, но овојпат од своите, поточно од весникот Газета дело Спорт.

„Газета дело Спорт“ предизвика скандал со Балотели

Спортски - 27.06.2012

Италијанскиот реномиран весник „Газета дело Спорт“ имаше најдобра намера кога во стрип го престави Балотели, но сепак од тамошната јавност доживеа удар поради расистичката конотација што ја содржи ...

Видео: Зошто секогаш Балотели

Mnogoo - 27.06.2012

Европското фудбалско првенство во Полска и Украина дефинитивно немаше да биде интересно доколку го немаше Марио Балотели.

"Газета" на удар поради Балотели

СуперСпорт - 27.06.2012

Иако имаа добра намера кога го претставија како Кинг Конг на кому Англичаните не му можат ништо, “La Gazzetta dello Sport” е на удар на јавноста по повод расистичка конотација која е содржана во ...

Балотели "јадеше" чврги (видео)

ЗаЗабава - 27.06.2012

На тренингот на италијанската репрезентација играчите беа поделени во групи и едни на други си ја подаваа топката која не смееше да ја допре тревата, па откако Балотели погреши, мораше да "јаде" ...

ВИДЕО: Соиграчите го возвраќаат ударот, Балотели го тепаат по уши!

+инфо - 27.06.2012

Контроверзниот италијански напаѓач повторно е во фокусот на вниманието кај „аѕурите“, но овојпат како „жртва“. Репрезентативните колеги конечно успеаја да му се одмаздат на Балотели за сите глупости ...

Балотели во Ла Газета претставен како мајмун над мајмуните

+инфо - 27.06.2012

Италијанскиот напаѓач Марио Балотели е бесен поради карикатурата објавена во „Ла Газета дело Спорт“, во која тој е прикажан како во стилот на Кинг Конг се искачува по славната лондонска знаменитост ...

"Газета дело спорт" се извини за карикатурата на Балотели како Кинг Конг

МРТ - 27.06.2012

Италијанскиот весник "Газета дело спорт" се извини за објавена карикатура на Марио Балотели во која репрезентативецот на "азурите" е прикажан како горилата Кинг Конг.

Италијанската „Газета“ на удар поради Балотели

Курир - 27.06.2012

Италијанскиот угледен весник „Газета дело Спорт“ имаше најдобра намера кога во стрип го престави Балотели, но сепак од тамошната јавност доживеа удар.

„Газета дело Спорт“ предизвика скандал со Балотели

Таратур - 27.06.2012

Италијанскиот реномиран весник „Газета дело Спорт“ имаше најдобра намера кога во стрип го престави Балотели, но сепак од тамошната јавност доживеа удар поради расистичката конотација што ја содржи ...

Галијани: Еден од соновите ќе се исполни со доаѓањето на Балотели

СуперСпорт - 26.06.2012

Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани, изјави дека клубот сака да го довете Марио Балотели и уште еден заден играч за врска. „Имам многу сонови. Еден од нив е да го донесам Балотели.

Видео: Добро, кој си игра мајтап со Балотели?

Mnogoo - 26.06.2012

Марио Балотели е дефинитивно најсмешниот фудбалер на Европското фудбалско првенство во Полска и Укрина. Откако најпрво не знаеше да си ги облече копачките, потоа одмораше на тренинг додека сите ...

Балотели и шишето со сок

Идивиди - 26.06.2012

Марио Балотели го воодушеви селекторот на Италија, Чезаре Прандели со играта во четврт- финалниот натпревар против Англија, но фудбалерот уште не може да го скроти темпераментот.

Што пиеше Балотели? (видео)

ЗаЗабава - 26.06.2012

Контроверзниот напаѓач на репрезентацијата на Италија си седеше на клупата и разговараше со Антонио Касано за време на паузата пред пеналите во четвртфиналето од дуелот со Англија.

Видео: Зошто секогаш Балотели?

Спортски - 26.06.2012

Марио Балотели е апсолутен хит на Европското првенство, а неговите испади веднаш ги преплавуваат социјалните мрежи и се вртат по медиумите.

Балотели и Де Роси расчистувале сметки во соблекувалната

Спортманија - 26.06.2012

Италијанските репрезентативци Марио Балотели и Даниеле Де Роси си размениле остри зборови уште за време на натпреварот меѓу Италија и Англија, а нивната „пресметка“ продолжила и во тунелот и ...

Јувентус го следи Балотели

СуперСпорт - 26.06.2012

Марио Балотели, дете во душата, секојдневно ја остава без текст светската јавност со бројните испади, но е и одличен фудбалер, кој следната сезона би можел да заигра во Серија А.

Балотели и Де Роси се скараа

Алфа - 26.06.2012

Италијанските репрезентативци Марио Балотели и Данеле де Роси имале вербален дуел кој лесно можел да се претвори во тепачка.

Галијани: Балотели во Милан-остварување на еден сон!

Курир - 26.06.2012

Потпретседателот на италијанскиот вицешампион Милан, Андреа Галијани, изјави дека има голема желба неговиот клуб да го донесе репрезентативецот Марио Балотели, како и уште еден позадински фудбалер за ...

Видео: Ново глупирање на Балотели, или...

Курир - 26.06.2012

Марио Балотели повторно е хит на социјалните мрежи, а воедно и на ЕУРО 2012. По кој знае кој пат тој го привлече вниманието.

ВИДО: Што имаше во пијалокот на Балотели што го исплука?

Sky - 26.06.2012

Пред изведувањето на пеналите на натпреварот помеѓу Англија и Италија, Балотели седеше на клупата и разговараше со неговиот соиграч Антонио Касано, а во раката држеше енергетски пиајлок.

Видео: Зошто секогаш Балотели?

Таратур - 26.06.2012

Марио Балотели е апсолутен хит на Европското првенство, а неговите испади веднаш ги преплавуваат социјалните мрежи и се вртат по медиумите.

Галијани: Балотели во Милан-остварување на еден сон!

Денешен - 26.06.2012

Потпретседателот на италијанскиот вицешампион Милан, Андреа Галијани, изјави дека има голема желба неговиот клуб да го донесе репрезентативецот Марио Балотели, како и уште еден позадински фудбалер за ...

Што пие Балотели?

Оff.net - 25.06.2012

Некој нешто му подметнал во пијалокот на Балотели или повторно нешто се ...

Манчини: Балотели го засени Руни

Спортски - 25.06.2012

Шанса да ја прокоментира победата на Италија над Англија во четвртфиналето на ЕП доби и човекот кој, за разлика од Прандели, цела сезона мора да го ’трпи’ Марио Балотели.

ФОТО: И вонземјани навиваат за Балотели!?

+инфо - 25.06.2012

Досега чудни форми во житните полиња имавме можности да гледаме во СФ филмовите посветени на вонземјаните. Но, овој пример е извонреден начин на поддршка на италијанскиот напаѓач Марио Балотели, како ...

Балотели ја напумпал Рафаела Фико

Вечер Прес - 25.06.2012

Италијанскиот репрезентативец Марио Балотели беше успешен реализатор на првиот удар од белата точка во победа од пенал-серијата против Англија (4:2) за пласман во 1/2-финалето на ЕП 2012.

Фото: Балотели „искосен“ на нива

Курир - 25.06.2012

Италијанскиот уметник Дарио Гамбарини во близина на Верона, на нива направи портрет на напаѓачот на „Азурите“. Неодамна италијанскиот политичар Паоло Киани порача дека Марио Балотели треба да оди и ...

ФОТО: Балотели се најде на нива

Press24 - 25.06.2012

Дарио Гамбарини, италијански уметник, направил портрет од Балотели , на нива. Италијанскиот политичар Паоло Киани порача дека Марио Балотели треба да оди и да работи на нива.