TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави, за да ги поткрепи монтираните случаи против ДПМНЕ

Фокус - 23.07.2017

„СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДСМ. Сите отворени случаи од страна на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тенк, ТНТ, Транспортер, Тендери и останатите се во целост политички конструкции кои немаат допирна точка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сите случаи на СЈО се политички конструкции без докази

Канал5 - 23.07.2017

- СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и закани врз лицата за да потврдат нешто што не се случило никогаш.

ВМРО-ДПМНЕ: Сите случаи на СЈО се политички конструкции без докази

24 Вести - 23.07.2017

- СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и закани врз лицата за да потврдат нешто што не се случило никогаш.

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е обична политичка алатка со ограничен рок на траење

А1 On - 23.07.2017

„СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС. Сите отворени случаи од страна на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тенк, ТНТ, Транспортер, Тендери и останатите се во целост политички конструкции кои немаат допирна точка ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е обична политичка алатка со ограничен рок на траење

+инфо - 23.07.2017

СЈО имаше и има само една единствена задача, а тоа е да истражува и обвинува за непостоечки случаи, изјави Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ. СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС.

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е обична политичка алатка со ограничен рок на траење

Макфакс - 23.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека „СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДСМ. „Сите отворени случаи од страна на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тенк, ТНТ, Транспортер, Тендери и останатите се во целост политички конструкции ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сите случаи на СЈО се политички конструкции без докази

Сител - 23.07.2017

- СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и закани врз лицата за да потврдат нешто што не се случило никогаш.

ВМРО-ДПМНЕ го обвини СЈО дека со поткуп доаѓале до изјави (ВИДЕО)

Стандард - 23.07.2017

„Сите отворени случаи од страна на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тенк, ТНТ, Транспортер, Тендери и останатите се во целост политички конструкции кои немаат допирна точка со правото“, вели Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Сите случаи на СЈО се политички конструкции без докази

Алфа - 23.07.2017

СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и закани врз лицата за да потврдат нешто што не се случило никогаш, изјави денеска Бојан ...

Стојаноски: СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС

Курир - 23.07.2017

СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС. Сите отворени случаи од страна на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тенк, ТНТ, Транспортер, Тендери и останатите се во целост политички конструкции кои немаат допирна точка со ...

Стојаноски: СЈО е политичко обвинителство под контрола на СДСМ

Нетпрес - 23.07.2017

Обвиненијата за отворените случаи се без никакви докази, со цел да се врши политички прогон на ВМРО-ДПМНЕ инспириран од СДСМ, истакна Стојаноски Сите отворени случаи од страна на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), како што се „Таргет“, ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е политичко обвинителство под контрола на СДСМ

Сител - 23.07.2017

Денеска истекува рокот во кој Апелација треба да одлучи за жалбите на Специјалното обвинителство кое бара мерка притвор за петмина обвинети во случајот Титаник. Од судот објаснуваат дека овој рок ќе биде испочитуван, но одлука ќе биде објавена ...

Стојаноски: СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави

Мета - 23.07.2017

Обвиненијата на СЈО за сите отворени случаи се без никакви докази, се со цел да се врши политички прогон на ВМРО-ДПМНЕ инспириран од СДС, изјави денеска Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ пред просториите на СЈО.

Кулминира политичкиот притисок на СДСМ врз судиите за елиминација на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 23.07.2017

Додека течат роковите од 48 часа во кој Апелација треба да се изјасни и за жалбите по јавната седница одржана во петокот, судот се соочува со притисоци да одлучи по желбите на СЈО. Дел од екпертите посочуваа дека се врши притисок врз судот преку ...

Стојаноски: СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави

Локално - 23.07.2017

Обвиненијата на СЈО за сите отворени случаи се без никакви докази, се со цел да се врши политички прогон на ВМРО-ДПМНЕ инспириран од СДС, изјави денеска Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ пред просториите на СЈО.

СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС

Пулс24 - 23.07.2017

СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС. Сите отворени случаи од страна на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тенк, ТНТ, Транспортер, Тендери и останатите се во целост политички конструкции кои немаат допирна точка со ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО сака да намести за криминал стотина луѓе од ДПМНЕ

Фокус - 22.07.2017

„СЈО делува како продолжена рака на СДС која води политичка хајка против ВМРО-ДПМНE. Настапувањето на СЈО исклучиво е политички и во координација со СДС. Главна цел е да конструира и монтира случаи единствено против ВМРО-ДПМНЕ со што ќе му помогне ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО води политичка хајка против нас

Канал5 - 22.07.2017

СЈО делува како продолжена рака на СДСМ која води политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ. Главна цел на СЈО е да конструира и монтира случаи единствено против ВМРО-ДПМНЕ со што ќе му помогне на СДСМ да ја дефокусира јавноста од нивните политики во кои ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО да ги уништи сите телефонски разговори

Канал5 - 22.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека специјалното јавно обвинителство работи во полза на СДСМ. Бараат сите нелегално снимени телефонски разговори да бидат ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО води политичка хајка против нас

24 Вести - 22.07.2017

СЈО делува како продолжена рака на СДСМ која води политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ. Главна цел на СЈО е да конструира и монтира случаи единствено против ВМРО-ДПМНЕ со што ќе му помогне на СДСМ да ја дефокусира јавноста од нивните политики во кои ...

Павлоски: СЈО делува како продолжена рака на СДС која води политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 22.07.2017

СЈО делува како продолжена рака на СДС која води политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ. Настапувањето на СЈО исклучиво е политички и во координација со СДС. Главна цел на СЈО е да конструира и монтира случаи единствено против ВМРО-ДПМНЕ со што ќе му ...

Павлоски: Со поткупи и заплашувања СЈО одработува за СДСМ

Нетпрес - 22.07.2017

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за да одработи во полза на власта се обидуваше со пари да купи и обезбеди лажни изјави во поткрепа на монтираните случаи, а онаму каде што не поминуваше поткупот, СЈО се служеше со закани и заплашувања врз лица ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО води политичка хајка против нас

Алфа - 22.07.2017

СЈО делува како продолжена рака на СДСМ која води политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ. Главна цел на СЈО е да конструира и монтира случаи единствено против ВМРО-ДПМНЕ со што ќе му помогне на СДСМ да ја дефокусира јавноста од нивните политики во кои ...

ВМРО-ДПМНЕ: Таргетот на СЈО се стотина луѓе од ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 22.07.2017

„СЈО делува како продолжена рака на СДС која води политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ. Настапувањето на СЈО исклучиво е политички и во координација со СДС. Главна цел на СЈО е да конструира и монтира случаи единствено против ВМРО-ДПМНЕ со што ќе му ...

Продолжуваат политичките притисоци врз Апелација да одлучува по желба на СЈО – Ќе успее ли судот да се одбрани и да ...

Курир - 22.07.2017

Тече рокот од 48 часа во кој Апелација треба да се изјасни и за жалбите по вчерашната јавна седница. Во меѓувреме судот се соочува со притисоци да одлучува по желбите на Специјалното јавно обвинителство.

Власта врши огромен притисок врз судството против ВМРО-ДПМНЕ

Република - 22.07.2017

На сите начини се врши притисок врз македонското судство да потклекне пред притисоците во насока на исполнување на желбите на СЈО и да ги преиначи одлуките на Основниот суд Скопје 1. На јавноста и е јасно дека СЈО е алатка за политички притисок врз ...

Павлоски: Таргетот на СЈО се стотина луѓе од ВМРО ДПМНЕ

Канал 77 - 22.07.2017

СЈО за да одработи за СДС се обидуваше со пари да купи и обезбеди лажни изјави во поткрепа на монтираните случаи. Таму каде што не поминуваше поткупот, СЈО се служеше со закани и заплашувања врз лица за да признаат или потврдат нешто што не се ...

Павлоски: СЈО делува како продолжена рака на СДС

Пулс24 - 22.07.2017

СЈО делува како продолжена рака на СДС која води политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ. Настапувањето на СЈО исклучиво е политички и во координација со СДС. Главна цел на СЈО е да конструира и монтира случаи единствено против ВМРО-ДПМНЕ со што ќе му ...

СЈО не смее да води истражни постапки по истекот на рокот, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ

Мета - 22.07.2017

СЈО не смее да се става над законот. Согласно член 22 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, овој орган за селективен прогон не смее да води ...

Ќе се одбрани ли судот со одлучување според фактите: Продолжуваат политичките притисоци врз Апелација да одлучува по ...

Република - 22.07.2017

Додека течат роковите од 48 часа во кој Апелација треба да се изјасни и за жалбите по вчерашната јавна седница, судот се соочува со притисоци да одлучи по желбите на СЈО. Дел од екпертите посочуваа дека се врши притисок врз судот преку кревање ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО не смее да води истражни постапки по истекот на рокот

Локално - 22.07.2017

СЈО не смее да се става над законот. Согласно член 22 од Законот за јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, овој орган за селективен прогон не смее да води ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС

Канал5 - 21.07.2017

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС со единствена цел да го оцрни раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Костовски: СЈО со сите обвиненија и истраги докажа дека се работи за политички нарачки и конструкции кои немаат врска ...

Нетпрес - 21.07.2017

Прес-конференциите одржани од страна на СЈО беа идентични со партиските пресови на СДСМ, преџвакување на изјавите на Заев, чиј наратив во целост го презедоа, исткана Костовски Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е политичко обвинителство, ...

Костовски: СЈО со сите обвиненија и истраги докажа дека се работи за политички нарачки и конструкции кои немаат врска ...

Курир - 21.07.2017

СЈО е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС. СЈО со сите обвиненија што ги покрена и истраги што ги спроведе, докажа дека се работи за политички нарачки и конструкции кои немаат врска со Уставот и законот.

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС

Сител - 21.07.2017

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС со единствена цел да го оцрни раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Костовски: СЈО е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС

Макфакс - 21.07.2017

Со сите обвиненија што ги покрена и истраги што ги спроведе, СЈО докажа дека се работи за политички нарачки и конструкции кои немаат врска со Уставот и законот. Тие единствено имаат цел да го оцрнат раководството на ВМРО-ДПМНЕ, обвини Дарко ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС

А1 On - 21.07.2017

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС со единствена цел да го оцрни раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Што помисли Никола Груевски во судница?

Panika.be - 21.07.2017

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска се појави во судница за обвиненијата од страна на СЈО. Сите се прашуваа што помисли тој кога седна во судницата. На социјалните мрежи се шерува ова гифче.

Костовски: СЈО е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС

Точка - 21.07.2017

Со сите обвиненија што ги покрена и истраги што ги спроведе, СЈО докажа дека се работи за политички нарачки и конструкции кои немаат врска со Уставот и законот. Тие единствено имаат цел да го оцрнат раководството на ВМРО-ДПМНЕ, обвини Дарко ...

Костовски: СЈО со сите обвиненија и истраги докажа дека се работи за политички нарачки и конструкции кои немаат врска ...

Пулс24 - 21.07.2017

СЈО е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС. СЈО со сите обвиненија што ги покрена и истраги што ги спроведе, докажа дека се работи за политички нарачки и конструкции кои немаат врска со Уставот и законот.

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС

Вечер Прес - 21.07.2017

Како што минува времето, така на површина се повеќе излегува непрофесионалното, незаконско и необјективно постапување на СЈО кое е политичко обвинителство, управувано од страна на СДС со единствена цел да го оцрни раководството на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Костовски: СЈО е алатка за политички притисок врз ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 20.07.2017

Сите случаи кои ги отвори СЈО беа со цел пресметка со ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство и креирање негативна слика за партијата во очите на јавноста, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата истакнуваат и дека СЈО имало за цел амнестирање од одговорност ...

ВМРО-ДПМНЕ со прес пред Апелација: Медиумите прават притисок врз судот

Фокус - 20.07.2017

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска пред Апелацискиот суд одржа прес- конференција на која ги обвини медиумите дека со своето известување за јавните седници на Апелацискиот суд му правеле притисок на судот и правеле хајка против врвот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката за притвор за „Таргет“ и „Тврдина“ е скандалозна

Канал5 - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ како скандалозна ја оценува одлуката на Судот за одредување притвор за обвинетите во предметите „Тврдина“ и „Таргет“ на СЈО. - Оваа одлука е скандалозна од причина што при носењето не биле земени аргументите на одбраната, туку е водена ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката за притвор за „Таргет“ и „Тврдина“ е скандалозна

Сител - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ како скандалозна ја оценува одлуката на Судот за одредување притвор за обвинетите во предметите „Тврдина“ и „Таргет“ на СЈО. - Оваа одлука е скандалозна од причина што при носењето не биле земени аргументите на одбраната, туку е водена ...

Костовски: СЈО е алатка за политички притисок врз ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 20.07.2017

Сите случаи кои ги отвори СЈО беа со цел пресметка со ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство и креирање негативна слика за партијата во очите на јавноста, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата истакнуваат и дека СЈО имало за цел амнестирање од одговорност ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката за притвор за „Таргет“ и „Тврдина“ е скандалозна

Алфа - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ како скандалозна ја оценува одлуката на Судот за одредување притвор за обвинетите во предметите „Тврдина“ и „Таргет“ на СЈО. ВМРО-ДПМНЕ како скандалозна ја оценува одлуката на Судот за одредување притвор за обвинетите во предметите ...

Кутиите со доказите од СЈО за 17 поднесени обвиненија необезбедени се оставени во судница

Таратур - 20.07.2017

Фотографии на кои се гледаат кутиите со докази од СЈО за 17-те поднесени обвиненија дека се ставени во судница се појавија на дел од социјалните мрежи. Станува збор за судницата број „1“ каде се одржуваат речиси сите рочишта за обвинетите од СЈО.

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозно е Судот да потклекнува под партиско-политичките притисоци власта и нејзините филијали

Нетпрес - 20.07.2017

Станува збор за оркестриран притисок врз Судот во кој се вклучуваат и медиуми блиски на СДСМ, исткана Ѓорѓиевски Судот мора да работи по словото на законот и никако поинаку. Недозволиво е да потклекнува под партиско политичките притисоци на СДСМ и ...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката за притвор за „Таргет“ и „Тврдина“ е скандалозна

А1 On - 20.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ на прес конференција пред Апелациониот суд побара „да се работи по законот и укажа дека е недозволиво да се потпаѓа под партиско политичките притисоци на СДСМ и СЈО“. – Потврда за ова е последната одлука за притвор спротивно на правните ...

Ѓорѓиевски: Јасно е дека притисокот на СЈО и СДС врз судовите ќе продолжи и понатаму

Курир - 20.07.2017

Судот мора да работи по словото на законот и никако поинаку. Недозволиво е да потклекнува под партиско политичките притисоци на СДС и нивната испостава СЈО. Впрочем дека судот потпадна под ваквиот невиден притисок е и последната одлука за одредување ...

Костовски: СЈО имаше за цел амнестирање од одговорност на Заев и Верушевски за сторените криминали

Курир - 20.07.2017

СЈО е алатка за политички притисок врз ВМРО-ДПМНЕ управувана од СДС. СЈО од своето основање до денес сите случаи кои ги отвори беа со цел пресметка со ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство и креирање негативна слика за партијата во очите на јавноста.

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Одлуките за притвор се донесени по диктат на СЈО

Макфакс - 20.07.2017

Судот мора да работи по словото на законот и никако поинаку. Недозволиво е да потклекнува под партиско-политичките притисоци на СДС и нивното претставништво СЈО. Впрочем, доказ дека судот потпадна под ваквиот невиден притисок е и последната одлука ...

ВМРО-ДПМНЕ со прес пред Апелација: Медиумите прават притисок врз судот

Нова ТВ - 20.07.2017

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска пред Апелацискиот суд одржа прес- конференција на која ги обвини медиумите дека со своето известување за јавните седници на Апелацискиот суд му правеле притисок на судот и правеле хајка против врвот на ...

За ВМРО-ДПМНЕ одлуките на Апелација се скандалозни

Р.С.Европа - 20.07.2017

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска пред Апелацискиот суд изјави дека партијата како скандалозна ја оценува одлуката на судот за одредување притвор за обвинетите во предметите „Тврдина“ и „Таргет“ на СЈО.

Костовски: Првата цел на СЈО беше амнестирање на криминалите на Заев и Верушевски

Нетпрес - 20.07.2017

СЈО се стави себеси над законот и над Уставот на Македонија со повлекувањето на предметот „Пуч“ и откажувањето од кривичен прогон на Заев и Верушевски, и покрај постоење сведоштво и докази за извршени криминални активности, рече претставникот на ...

Костовски: СЈО е алатка за политички притисок врз ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 20.07.2017

Сите случаи кои ги отвори СЈО беа со цел пресметка со ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство и креирање негативна слика за партијата во очите на јавноста, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата истакнуваат и дека СЈО имало за цел амнестирање од одговорност ...

ВМРО-ДПМНЕ пред Апелација обвини дека медиумите вршат притисок врз судот

+инфо - 20.07.2017

Ѓорѓиевски рече дека судот кога ги носел одлуките не ги зел предвид аргументите на обвинетите. Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска пред Апелацискиот суд одржа прес- конференција на која ги обвини медиумите дека со своето известување за јавните ...

Костовски: СЈО се стави себеси над законот и Уставот

Макфакс - 20.07.2017

СЈО е алатка за политички притисок врз ВМРО-ДПМНЕ управувана од СДСM и од своето основање до денес сите случаи што ги отвори беа со цел пресметка со ВМРО-ДПМНЕ и нејзиното раководство и креирање негативна слика за партијата во очите на јавноста, ...

Ѓорѓиевски: Одлуките за притвор се донесени по диктат на СЈО

Точка - 20.07.2017

Судот мора да работи по словото на законот и никако поинаку. Недозволиво е да потклекнува под партиско-политичките притисоци на СДС и нивното претставништво СЈО. Впрочем, доказ дека судот потпадна под ваквиот невиден притисок е и последната одлука ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кога ќе дојдеме на власт, ќе ги преиспитаме одлуките на Апелција

Мета - 20.07.2017

Недозволиво е судот да потклекнува под партиско-политичките притисоци на СДС и на нивната испостава СЈО, вели Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ во изјава пред Апелацискиот суд. – Оваа одлука е скандалозна од причина што при носењето не биле земени ...

„Скопскиот кривичен суд во судница ги чува доказите на СЈО!“

Локално - 20.07.2017

Општо е познато дека голем број на судии од Основниот суд Скопје 1-Скопје има крајно негативен однос кон Специјалното јавно обвнителството (СЈО), но дека доказите кои што му беа доставени на судот треба да се чуваат по судници и надвор од ...

„Скопскиот кривичен суд во судница ги чува доказите на СЈО!“

Либертас - 20.07.2017

Општо е познато дека голем број на судии од Основниот суд Скопје 1-Скопје има крајно негативен однос кон Специјалното јавно обвнителството (СЈО), но дека доказите кои што му беа доставени на судот треба да се чуваат по судници и надвор од ...

СЈО е алатка за политички притисок

Пулс24 - 20.07.2017

СЈО е алатка за политички притисок врз ВМРО-ДПМНЕ управувана од СДС. СЈО од своето основање до денес сите случаи кои ги отвори беа со цел пресметка со ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство и креирање негативна слика за партијата во очите на јавноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Недозволиво е Судот да потклекнува под партиско-политичките притисоци на СДС и на нивната испостава СЈО

Република - 20.07.2017

Судот мора да работи по словото на законот и никако поинаку. Недозволиво е да потклекнува под партиско политичките притисоци на СДС и нивната испостава СЈО. Впрочем дека судот потпадна под ваквиот невиден притисок е и последната одлука за одредување ...

Костовски: Првата цел на СЈО беше амнестирање на криминалите на Заев и Верушевски

Точка - 20.07.2017

СЈО се стави себеси над законот и над Уставот на Македонија со повлекувањето на предметот „Пуч“ и откажувањето од кривичен прогон на Заев и Верушевски, и покрај постоење сведоштво и докази за извршени криминални активности, рече претставникот на ...

Притисокот на СЈО и СДС врз судовите ќе продолжи

Пулс24 - 20.07.2017

Судот мора да работи по словото на законот и никако поинаку. Недозволиво е да потклекнува под партиско политичките притисоци на СДС и нивната испостава СЈО. Впрочем дека судот потпадна под ваквиот невиден притисок е и последната одлука за одредување ...

Ѓорѓиевски: Кога ќе дојдеме на власт, ќе ги преиспитаме одлуките на Апелција

Либертас - 20.07.2017

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Судот мора да работи по словото на законот и никако поинаку. Недозволиво е да потклекнува под партиско политичките притисоци на СДС и нивната испостава СЈО.

Костовски: СЈО е алатка на СДС за политички притисок над ВМРО-ДПМНЕ

Република - 20.07.2017

СЈО е алатка за политички притисок врз ВМРО-ДПМНЕ управувана од СДС. СЈО од своето основање до денес сите случаи кои ги отвори беа со цел пресметка со ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство и креирање негативна слика за партијата во очите на јавноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката за притвор за „Таргет“ и „Тврдина“ е скандалозна

Идивиди - 20.07.2017

Скопје, 20 јули 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ како скандалозна ја оценува одлуката на Судот за одредување притвор за обвинетите во предметите „Тврдина“ и „Таргет“ на СЈО. - Оваа одлука е скандалозна од причина што при носењето не биле земени аргументите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Отворените случаи на СЈО се политички конструкции

Канал5 - 19.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека сите отворени случаи на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тенк, ТНТ, Транспортер, Тендери и останатите се во целост политички конструкции и немаат врска со правото.

ВМРО-ДПМНЕ: Политички мотивирани случаи на СЈО

24 Вести - 19.07.2017

За ВМРО-ДПМНЕ сите отворени случаи на СЈО се со политичка заднина. Немаат никакви докази, крајно неаргументирани – со намера да се врши политички прогон на ВМРО-ДПМНЕ инспириран од СДСМ – се вели во денешната реакција од ...

(ФОТО) Како се чуваат доказите од СЈО во Судот

Фокус - 19.07.2017

На социјалните мрежи денеска се појави слики на кои се гледа како се чуваат кутиите со доказен материјал доставени до Судот од СЈО. На сликите се гледаат дел од кутиите оставени во судницата број „1“ каде се одржуваат речиси сите рочишта за ...

Костовски: Не може да има докази затоа што нема криминал, ова не е правда туку политика

Фокус - 19.07.2017

„Не може да има докази затоа што нема криминал. Се е една голема конструкција и политичка хајка. Ниту еден од лицата кои се политичка цел на СЈО не остварил ниту денар против правна имотна корист.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот вчера падна под притисокот на СДС и СЈО

ТВ21 - 19.07.2017

Судот вчера донесе срамна одлука. Судот вчера падна под притисокот на СДС и нивните медиуми, СЈО и политичките случаи кои ти ги сценираат. Вчерашната одлука на судот го погреба концептот на правна држава.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот вчера падна под притисок и донесе срамна одлука

Канал5 - 19.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека е срамна одлуката за притвор која вчера ја донесе Судот и оти нема никаква правна основа, туку е партиско политичка нарачка која треба да го означи политичкиот прогон во Република Македонија.

Костовски: Ова не е правда, ова е политика

Макфакс - 19.07.2017

СЈО е инструмент во рацете на СДС за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ. Целта на постоење на СЈО e креирање на материјал за оцрнување на ВМРО од страна на медиумите под контрола на СДС. Сите отворени случаи од СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Наскоро ќе се вратиме на власт и сите срамни одлуки ќе бидат преиспитани

А1 On - 19.07.2017

„Судот вчера донесе срамна одлука. Судот вчера падна под притисокот на СДС и нивните медиуми, СЈО и политичките случаи кои ти ги сценираат. Вчерашната одлука на судот го погреба концептот на правна држава.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуките за притвор на судот немаат правна основа

Макфакс - 19.07.2017

Судот вчера донесе срамна одлука. Судот вчера падна под притисокот на СДС и нивните медиуми, СЈО и политичките случаи кои тие ги сценираат, изјави Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ. Според него, вчерашната одлука на судот го погреба концептот на правна ...

Ѓорѓиевски: Судот падна под притисокот на СДСМ и ја погреба правната држава

Нетпрес - 19.07.2017

Целта на овој притисок е јасна, да се заплашат сите оние кои се подготвени да се спротивстават на престојното распродавање на националните и државни интереси, рече Ѓорѓиевски Апелациониот суд со определувањето мерка притвор за три лица по барањата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Отворените случаи на СЈО се политички конструкции

А1 On - 19.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека сите отворени случаи на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тенк, ТНТ, Транспортер, Тендери и останатите се во целост политички конструкции и немаат врска со правото.

Костовски: Не може да има докази затоа што нема криминал, сè е една голема конструкција и политичка хајка

Курир - 19.07.2017

СЈО е инструмент во рацете на СДС за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ. Целта на постоење на СЈО e креирање на материјал за оцрнување на ВМРО од страна на медиумите под контрола на СДС, истакна денеска на прес-конференција Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот вчера падна под притисок и донесе срамна одлука

Сител - 19.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека е срамна одлуката за притвор која вчера ја донесе Судот и оти нема никаква правна основа, туку е партиско политичка нарачка која треба да го означи политичкиот прогон во Република Македонија.

Костовски: СЈО е инструмент на СДСМ и неговите медиуми за лажно оцрнување на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 19.07.2017

Од спектакуларните најави и обвинувања за криминали тешки милијарди евра, остана едно големо ништо, истакна Костовски Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е најобичен инструмент во рацете на СДСМ за врешење притисок врз ВМРО-ДПМНЕ и целта на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот падна под притисокот на СДС, интегритетот и независноста на судството е доведено во прашање

Курир - 19.07.2017

Судот вчера донесе срамна одлука. Судот вчера падна под притисокот на СДС и нивните медиуми, СЈО и политичките случаи кои ти ги сценираат. Вчерашната одлука на судот го погреба концептот на правна држава.

Спасовски: МВР не одлучува наместо Судот - ВМРО-ДПМНЕ: Апелација носи одлуки за заплашување

Сител - 19.07.2017

МВР не може да одлучува наместо судот, туку е должно да ги спроведува донесените одлуки. Министерот Оливер Спасовски велуи дека ги немаат добиено решенијата на Апелација да направата распоред за работа во однос на предметите во кои се опфатени ...

Кутиите со докази од СЈО оставени во судница

Макфакс - 19.07.2017

Фотографии на кои се гледаат кутиите со докази од СЈО за 17-те поднесени обвиненија дека се ставени во судница се појавија на дел од социјалните мрежи. Станува збор за судницата број „1“ каде се одржуваат речиси сите рочишта за обвинетите од СЈО.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот го погреба концептот на правна држава, ќе се вратиме на власт и ќе ги преиспитаме сите одлуки

Стандард - 19.07.2017

„Судот вчера донесе срамна одлука. Судот вчера падна под притисокот на СДС и нивните медиуми, СЈО и политичките случаи кои ти ги сценираат“, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Вчерашната одлука на судот го погреба концептот на правна држава.

ВМРО-ДПМНЕ: Отворените случаи на СЈО се политички конструкции

Сител - 19.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека сите отворени случаи на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тенк, ТНТ, Транспортер, Тендери и останатите се во целост политички конструкции и немаат врска со правото.

Судот падна под притисокот на СДС

Пулс24 - 19.07.2017

Судот вчера донесе срамна одлука. Судот вчера падна под притисокот на СДС и нивните медиуми, СЈО и политичките случаи кои ти ги сценираат. Вчерашната одлука на судот го погреба концептот на правна држава.

Ѓорѓиевски: Апелацискиот суд го погреба концептот на правна држава

Мета - 19.07.2017

Вчерашната одлука на судот го погреба концептот на правна држава, изјави денеска пред Апелацискиот суд Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека одлуката за притвор е партиско-политичка нарачка која треба да го означи почетокот на политичкиот ...

Не може да има докази затоа што нема криминал

Пулс24 - 19.07.2017

СЈО е инструмент во рацете на СДС за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ. Целта на постоење на СЈО e креирање на материјал за оцрнување на ВМРО од страна на медиумите под контрола на СДС, истакна денеска на прес-конференција Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Отворените случаи на СЈО се политички конструкции

Локално - 19.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ обвини денеска дека сите отворени случаи на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тенк, ТНТ, Транспортер, Тендери и останатите се во целост политички конструкции и немаат врска со правото.

Ѓорѓиевски: Судот вчера потклекна на притисоците на СДС и СЈО

Либертас - 19.07.2017

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Судот вчера донесе срамна одлука. Судот вчера падна под притисокот на СДС и нивните медиуми, СЈО и политичките случаи кои ти ги сценираат.

Отворените случаи на СЈО се политички конструкции

Тера - 19.07.2017

„СЈО е инструмент во рацете на СДС за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ. Целта на постоење на СЈО e креирање на материјал за оцрнување на ВМРО од страна на медиумите под контрола на СДС. Сите отворени случаи од СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, ...

Костовски: Во обвиненијата на СЈО нема докази затоа што нема криминал

Мета - 19.07.2017

Целта на постоење на СЈО e креирање материјал за оцрнување на ВМРО-ДПМНЕ од страна на медиумите под контрола на СДС, изјави Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ пред просториите на СЈО, додавајќи дека обвиненијата по отворените случаи „се без никакви ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуките за притвор на судот немаат правна основа

Точка - 19.07.2017

Судот вчера донесе срамна одлука. Судот вчера падна под притисокот на СДС и нивните медиуми, СЈО и политичките случаи кои тие ги сценираат, изјави Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ. Според него, вчерашната одлука на судот го погреба концептот на правна ...

ВМРО-ДПМНЕ: Отворените случаи на СЈО се политички конструкции...

Н.Македонија - 19.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Отворените случаи на СЈО се политички конструкции ВМРО-ДПМНЕ смета дека сите отворени случаи на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тенк, ТНТ, Транспортер, Тендери и останатите се во целост политички конструкции и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуките на Апелациски се апсурдни, раководството нема сторено ниту едно кривично дело и нема потреба од ...

Фокус - 18.07.2017

„Последните образложенија на СЈО во барањата за одземање на патните исправи се апсурдни. Дури и правник од втора година правен факултет ќе сфати дека се работи за тенденциозност во делувањето, а не за реална потреба на истрагата.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуките на Апелациски се копромисни и не соодветствуваат со реалноста

Канал5 - 18.07.2017

Одлуките на Апелацискиот суд, со кои не се вратија патните исправи на лицата кои гонети од СЈО се конформистички и не кореспондираат со реалноста. Тие, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ, се донесени повеќе како компромис, за да не изгледа дека судот ги ...

ВМРО ДПМНЕ: СЈО е алатка на СДС

Канал5 - 18.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ по потребите на СДС и оти сите случаи и обвиненија кои тие ги покренале биле политички мотивирани, без основни докази и крајно неаргументирани.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема реална опасност од бегство на обвинетите во предметите на СЈО

МКД - 18.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на одлуките на Апелациониот суд во Скопје со кои не се вратија патните исправи на обвинетите во случаите на СЈО, и велат дека ваквите одлуки се конформистички и не кореспондираат со реалноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуките на Апелациониот суд не кореспондираат со реалноста

Макфакс - 18.07.2017

Одлуките на Апелациониот суд, со кои не се вратија патните исправи на лицата кои се политички гонети од СЈО, се конформистички и не кореспондираат со реалноста, изјави Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ. „Одлуките се донесени повеќе како компромис.

Костовски: Случајот „Транспортер“ е типичен пример за политички инспирирана хајка

Макфакс - 18.07.2017

СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ по потребите на СДС, изјави Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ. „Сите случаи и обвиненија кои тие ги покренаа беа политички мотивирани, без основни докази и крајно неаргументирани.

Ѓорѓиевски: Судот да не потклекнува под политичкиот притисок на СДСМ

Нетпрес - 18.07.2017

Мерките на претпазливост и обезбедување присуство коишто СЈО од почетокот на своите истраги до денес ги побара за раководството на ВМРО-ДПМНЕ се крајно неосновани, оцени Ѓорѓиевски Одлуките на Апелациониот суд, со кои не се вратија патните исправи ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е алатка на СДСМ

Алфа - 18.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ по потребите на СДС и оти сите случаи и обвиненија кои тие ги покренале биле политички мотивирани, без основни докази и крајно неаргументирани.

Ѓорѓиевски: Судот не треба да потклекнува под политичкиот притисок на СДС

Курир - 18.07.2017

Одлуките на Апелациониот суд, со кои не се вратија патните исправи на лицата кои се политички гонети од СЈО се конформистички и не кореспондираат со реалноста, истакна денеска пред Апелациониот суд Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Костовски: СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ по потребите на СДС

Курир - 18.07.2017

СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ по потребите на СДС. Сите случаи и обвиненија кои тие ги покренаа беа политички мотивирани, без основни докази и крајно неаргументирани, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Костовски: СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ за интерсите на СДСМ

Нетпрес - 18.07.2017

Доколку СЈО сакаше да истражува вистински криминал за транспорт на ученици, наместо во Битола можеше да истражува во Струмица каде превозот на ученици што го плаќа општината е двојно поскап од тој во Битола, потсетуваат од ВМРО-ДПМНЕ Специјалното ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуките на Апелациски се копромисни и не соодветствуваат со реалноста

А1 On - 18.07.2017

Одлуките на Апелацискиот суд, со кои не се вратија патните исправи на лицата кои гонети од СЈО се конформистички и не кореспондираат со реалноста. Тие, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ, се донесени повеќе како компромис, за да не изгледа дека судот ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е алатка на СДС

А1 On - 18.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ по потребите на СДС и оти сите случаи и обвиненија кои тие ги покренале биле политички мотивирани, без основни докази и крајно неаргументирани.

Костовски: Случајот „Транспортер“ е типичен пример за политички инспирирана хајка

Точка - 18.07.2017

СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ по потребите на СДС, изјави Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ. „Сите случаи и обвиненија кои тие ги покренаа беа политички мотивирани, без основни докази и крајно неаргументирани.

СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 18.07.2017

СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ по потребите на СДС. Сите случаи и обвиненија кои тие ги покренаа беа политички мотивирани, без основни докази и крајно неаргументирани, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Костовски: СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ по потребите на СДС

Република - 18.07.2017

СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ по потребите на СДС. Сите случаи и обвиненија кои тие ги покренаа беа политички мотивирани, без основни докази и крајно неаргументирани, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуките на Апелација за одземените пасоши не кореспондираат со реалноста

Мета - 18.07.2017

Одлуките на Апелацискиот суд, со кои не се вратија патните исправи на лицата што се политички гонети од Специјалното јавно обвинителство, се конформистички и не кореспондираат со реалноста, обвинуваат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Ѓорѓиевски: Судот не треба да потклекнува под политичкиот притисок на СДС

Република - 18.07.2017

Одлуките на Апелациониот суд, со кои не се вратија патните исправи на лицата кои се политички гонети од СЈО се конформистички и не кореспондираат со реалноста, истакна денеска пред Апелациониот суд Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Ѓорѓиевски: Судот да не потклекнува под политичкиот притисок на СДСМ

Точка - 18.07.2017

Одлуките на Апелациониот суд, со кои не се вратија патните исправи на лицата кои се политички гонети од Специјалното јавно обвинителство, се конформистички и не кореспондираат со реалноста, истакна во вторникот пред споменатиот суд, Орце Ѓорѓиевски ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуките на Апелациски се копромисни и не соодветствуваат со реалноста

Локално - 18.07.2017

Одлуките на Апелацискиот суд, со кои не се вратија патните исправи на лицата кои гонети од СЈО се конформистички и не кореспондираат со реалноста. Тие, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ, се донесени повеќе како компромис, за да не изгледа дека судот ги ...

Ѓорѓиевски: Ако сакало, раководството на ВМРО-ДПМНЕ можело безброј пати да избега

Либертас - 18.07.2017

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Одлуките на Апелациониот суд, со кои не се вратија патните исправи на лицата кои се политички гонети од СЈО се конформистички и не кореспондираат со реалноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Барањата на СЈО за одземање на патните исправи се апсурдни

еМагазин - 18.07.2017

Одлуките на Апелацискиот суд, со кои не се вратија патните исправи на лицата кои гонети од СЈО се конформистички и не кореспондираат со реалноста. Тие, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ, се донесени повеќе како компромис, за да не изгледа дека судот ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е алатка на СДС

Идивиди - 18.07.2017

Скопје, 18 јули 2017 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО е алатка за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ по потребите на СДС и оти сите случаи и обвиненија кои тие ги покренале биле политички мотивирани, без основни докази и крајно неаргументирани.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да не подлегнува на притисоци

Канал5 - 17.07.2017

Мерките за обезбедување на присуство побарани од СЈО за раководството на партијата се целосно неосновани, без докази и крајно неаргументирани. Раководството на ВМРО-ДПМНЕ нема намера да се впушта во бегство, затоа што не сторило ниту едно кривично ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кривичните постапки на СЈО се политички мотивирани

24 Вести - 17.07.2017

Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани. Сите акции кои ги презема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство, реагираа денеска од ВМРО - ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ги врати пасошите, членовите на ДПМНЕ се лица со интегритет и нема да се впуштат во бегство

Фокус - 17.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на мерките за претпазливост побарани од страна на СЈО порачувајќи дека „лицата од раководството на партијата се луѓе со дигнитет и интегритет кои уживаат голем углед во Македонија и надвор“ така што сите акции што се преземаат кон ...

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот „Тендери“ е монтиран процес

Макфакс - 17.07.2017

СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија. Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба на објектот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да не подлегнува и одлучува по сугестии и притисоци

Алфа - 17.07.2017

Судот треба да работи исклучиво по закон и Устав и никако поинаку, а како репрезент на третата власт не смее да подлегнува и одлучува по сугестии и притисоци, порача денеска ВМРО-ДПМНЕ. Според Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, кривичните постапки на ...

Костовски: Случајот „Тендери“ на СЈО е политички монтиран процес

Нетпрес - 17.07.2017

Како што истакна претставникот на ВМРО-ДПМНЕ, со овој и другите вакви случаи СЈО потврдува дека дејстува како „продолжена рака“ на СДСМ Случајот „Тендери“ кој го отвори Специјалното јавно обвинителство (СЈО), а се однесува на наводна злоупотреба на ...

Костовски: Случајот „Тендери“ е целосно монтиран процес, со цел да се оцрни ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 17.07.2017

СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да не подлегнува и одлучува по сугестии и притисоци

Сител - 17.07.2017

Судот треба да работи исклучиво по закон и Устав и никако поинаку, а како репрезент на третата власт не смее да подлегнува и одлучува по сугестии и притисоци, порача денеска ВМРО-ДПМНЕ. Според Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, кривичните постапки на ...

Костовски: СЈО е мрачна страница на македонското правосудство

А1 On - 17.07.2017

„СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија. Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба на објектот на ...

Ѓорѓиевски: Мерките за обезбедување на присуство побарани од СЈО за раководството на ВМРО-ДПМНЕ се целосно неосновани, ...

Курир - 17.07.2017

Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани. Сите акции кои ги превзема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство. Барањата за притвор за раководството на ВМРО-ДПМНЕ поднесени до апелација ...

ВМРО-ДПМНЕ ги бара пасошите, функционерите на партијата биле луѓе со дигнитет

Макфакс - 17.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на мерките за претпазливост побарани од страна на СЈО порачувајќи дека „лицата од раководството на партијата се луѓе со дигнитет и интегритет кои уживаат голем углед во Македонија и надвор“ така што сите акции што се преземаат кон ...

Ѓорѓиевски: Судот да одлучува исклучиво според законите и без политички притисоци

Нетпрес - 17.07.2017

Мерките за обезбедување присуство побарани од СЈО за раководствот на партијата се целосно неосновани, без докази и крајно неаргументирани, порача претставникот на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ го охрабрува Апелациониот суд и го потсетува дека тој треба да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот треба да работи исклучиво по Закон и Устав

А1 On - 17.07.2017

„Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани. Сите акции кои ги превзема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство. Барањата за притвор за раководството на ВМРО-ДПМНЕ поднесени до апелација ...

Ѓорѓиевски: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ нема намера да бега

Либертас - 17.07.2017

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ: ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните гледаат дека СЈО е политички инструмент и истите се срамат од него

Република - 17.07.2017

СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. – Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на ...

Ѓорѓиевски: Мерките за обезбедување на присуство побарани од СЈО за раководството на ВМРО- ДПМНЕ се целосно неосновани

Пулс24 - 17.07.2017

Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани. Сите акции кои ги превзема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство. Барањата за притвор за раководството на ВМРО-ДПМНЕ поднесени до апелација ...

Костовски: Случајот „Тендери“ е монтиран процес за да се оцрни ВМРО-ДПМНЕ

Мета - 17.07.2017

Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесува на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за градба на објектот на Музејот на македонската револуционерна борба, е целосно монтиран процес, дел од една политичка пропаганда ...

ВМРО-ДПМНЕ ги бара пасошите, функционерите на партијата биле луѓе со дигнитет

Точка - 17.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на мерките за претпазливост побарани од страна на СЈО порачувајќи дека „лицата од раководството на партијата се луѓе со дигнитет и интегритет кои уживаат голем углед во Македонија и надвор“ така што сите акции што се преземаат кон ...

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот „Тендери“ е монтиран процес

Точка - 17.07.2017

СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија. Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба на објектот на ...

Костовски: Случајот „Тендери“ е целосно монтиран процес, со цел да се оцрни ВМРО- ДПМНЕ

Пулс24 - 17.07.2017

СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека СЈО води хајка против нив

Фактор - 17.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека СЈО води хајка и прави политички театар. Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани, oбвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Сите акции кои ги презема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Тендери“ е монтиран случај

Локално - 17.07.2017

Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба на објектот на Музејот на македонската револуционерна борба е целосно монтиран процес, дел од една политичка ...