TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На проблемите им нема крај, се повреди и Вилиан

Оn.net - 06.07.2014

Тешко дека Вилиан може во потполност да го замени Нејмар, но и без него во комбинација, нападот на Бразил станува многу лимитиран. На денешниот тренинг на бразилската репрезентација Вилиан се повреди ...

Бразил остана и без замената за Нејмар

Екипа - 06.07.2014

Повредата на Нејмар ја закомпликува работата на Луис Фелипе Сколари при изборот на играчи за полуфиналето против Германија, а бразилскиот селектор се соочи со дополнителни главоболки откако на ...

Револт кај навивачите на Бразил, Зунига „обезглавен“ (ВИДЕО)

МКД - 06.07.2014

Симпатизерите на Бразил не можат да му простат на Зунига за фаулот по кој Нејмар се повреди. Првата звезда на Бразил ќе го пропушти остатокот од Мудијалот, а фановите на „кариоките" ги изразија ...

Нејмар не ги чувствувал нозете

МКД - 06.07.2014

Селекторот на фудбалската репрезентација на Бразил Луис Фелипе Сколари откри дека Нејмар не ги чувствувал нозете по ударот од Зунига во четвртфиналето од Светското првенство, во кој повреден му беше ...

И Роналдо го критикуваше Зунига!

СуперСпорт - 06.07.2014

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдо изјави дека прекршокот кој го направи Зунига врз Нејмар на Светското првенство бил насилен и намерен. Нејмар поради повреда ќе паузира неколку недели и ќе го ...

Нејмар: Мојот сон да играм во финалето не е готов, само е одложен

Кајгана - 06.07.2014

Со солзи во очите 22-годишниот бразилски репрезентативец Нејмар и се обрати на нацијата по тешката повреда со која се здоби во четвртфиналето на СП. „Во најтешкиот момент од мојата кариера, сакам да ...

СП 2014: Нов пех за Бразил, се повреди и Вилијан

А1 On - 06.07.2014

Продолжуваат пеховите за домаќинот на Светското фудбалско првенство Бразил. Откако поради повреда го загубија својот најдобар играч Нејмар, сега „Кариоките“ се соочуваат со нов проблем.

Зунига сепак му се извини на Нејмар!

СуперСпорт - 06.07.2014

Колумбискиот фудбалер Хуан Камило Зунига испрати извинување до Бразилецот Нејмар поради преостриот старт во кој истакна дека немал намера да го повреди.

Главоболки за Сколари - Уште една повреда!

СуперСпорт - 06.07.2014

Фудбалерот на Челси и репрезентацијата на Бразил Вилијан се повреди на денешниот тренинг и неговиот настап во полуфианлето е доведен во прашање. Повредата на Нејмар му зададе доволно главоболки на ...

ФИФА - Постапка против Зунига?

СуперСпорт - 06.07.2014

Репрезентативецот на Колумбија би можел да се соочи со дополнителна казна после бруталниот старт над Бразилецот Нејмар. Дисциплинската комисија на Светската фудбалска федерација (ФИФА) ја разгледува ...

Колку време Нејмар ќе биде надвор од терените?

СуперСпорт - 06.07.2014

Бразилецот го чека пауза, но повредата нема да остави последици. Лекарот на бразилската фудбалска репрезентација изјави дека кариерата на Нејмар не е загрозена поради проблемот со пршленот, а го чека ...

Бразил со нови проблеми - се повреди Вилијан

Кајгана - 06.07.2014

Откако до крајот на Мундијалот останаа без Нејмар, а во полуфиналето против Германија нема да игра Тијаго Силва, Бразилците имаат нов проблем бидејќи Вилијан се повредил на тренинг.

Нејмар не ги чувствувал нозете: Мојот сон е прекинат!

Спортски - 06.07.2014

Најдобриот играч на Бразил и прва ѕвезда на „кариоките“, Нејмар заработи незгодна повреда во четвртфиналниот натпревар против Колумбија и за него Мундијалот е завршен.

Сколари: Нејмар не ги чувствуваше нозете

Дерби - 06.07.2014

Селекторот на Бразил, Луис Фелипе Сколари објаснува дека комплетниот стручен штаб на „кариоките“ бил во голема паника откако Нејмар падна како покосен на теренот по незгодниот удар кој го доби од ...

Кариерата на Нејмар не е загрозена

Алфа - 06.07.2014

Иако на прв поглед не делуваше многу сериозно, многу малку недостасувало Нејмар да има трајни последици од стартот на Камил Зуњига, кој со колено удри во грбот на бразилецот.

Нови проблеми за Сколари

Дерби - 06.07.2014

Селекторот на Бразил се соочува со нови проблеми во пресрет на полуфиналниот натпревар против Германија, нова главоболка му создава Вилијам. Откако ги загуби Нејмар (повреда) и Тиаго Силва ...

Шокантно откритие на Сколари: „Нејмар не си ги чуствуваше нозете“

Спортклуб - 06.07.2014

Селекторот на бразилската репрезентација Луис Фелипе Сколари изјави дека доживеал моменти на вистинска паника кога Колумбиецот Зунига стартуваше врз неговиот најдобар играч Нејмар.

Хулк: Зуњига заслужи казна

Алфа - 06.07.2014

Напаѓачот на бразилскиот национален тим Хулк смета дека судијата требал да го казни колумбискиот фудбалер Зуњига а кој во четвртфиналниот натпревар од СП го фаулираше бразилскиот напаѓач Нејмар, По ...

Мурињо убеден: „Бразил го освојува Мундијалот и покрај повредата на Нејмар“

Спортклуб - 06.07.2014

Иако репрезентацијата на Бразил остана без својата прва ѕвезда поради повреда, тоа нема да ги спречи да го освојат Мундијалот, барем што се однесува до тренерот на Челзи Жозе Мурињо.

СП 2014: Нов пех за Бразил, се повреди и Вилијан

+инфо - 06.07.2014

Продолжуваат пеховите за домаќинот на Светското фудбалско првенство Бразил. Откако поради повреда го загубија својот најдобар играч Нејмар, сега „Кариоките“ се соочуваат со нов проблем.

По повредата на Нејмар, и Вилијан се повреди на последниот тренинг на Бразил

Либертас - 06.07.2014

Продолжуваат пеховите за домаќинот на Светското фудбалско првенство Бразил. Откако поради повреда го загубија својот најдобар играч Нејмар, сега „Кариоките“ се соочуваат со нов проблем.

Нејмар е сигурен дека неговите соиграчи ќе ја освојат титулата

Локално - 06.07.2014

Фудбалерите на Бразил ќе дадат сè од себе за да ја освојат титулата од СП 2014. Тоа го изјави во интервју за официјалниот сајт на бразилската фудбалска конфедерација, Нејмар кој отпаѓа од составот ...

Нов проблем за Бразил – замената на Нејмар се повреди за време на тренингот

Локално - 06.07.2014

Фудбалерот на Бразил, Вилиан заработи повреда на тренингот и може да го пропушти полуфиналниот натпревар на Светското првенство против Германија, објавија локалните медиуми.

Лам: Сакав Нејмар да игра против нас

Локално - 06.07.2014

Капитенот на Германија, Филип Лам изрази жалење поради повредата на бразилецот Нејмар која го извади од полуфиналето меѓу Бундестимот и Селесао. “Жално е што Нејмар и Тиаго Силва нема да играат ...

Нејмар по судирот со Зунига: Не ги чувствувам нозете

Локално - 06.07.2014

Селекторот на Бразил, Луис Фелипе Сколари објасни што се случило во првите секунди по тешкиот судир меѓу Камило Зунига и Нејмар, кој ја предизвика тешката повреда во грбот на голгетерот.

Раул: Бразил загуби 50% од силата

Локално - 06.07.2014

Легендарниот напаѓач на Реал Мадрид и на шпанскиот национален фудбалски тим, Раул Гонзалес Бланко смета дека Бразил ќе биде значително ослабен за полуфиналниот натпревар на СП 2014 против Германија ...

Алексис најмалтретиран на Мундијалот

Локално - 06.07.2014

Напаѓачот на Барселона и на чилеанската фудбалска репрезентација, Алексис Санчез е најмалтретиран фудбалер на Светското првенство во Бразил. Според истражувањето на “Делтатре” против Алексис се ...

Нов пех за Бразил, се повреди и Вилијан

Бриф - 06.07.2014

Продолжуваат пеховите за домаќинот на Светското фудбалско првенство Бразил. Откако поради повреда го загубија својот најдобар играч Нејмар, сега „Кариоките“ се соочуваат со нов проблем.

(ВИДЕО) Солзи, тага, шок: Нејмар во количка пречекан од соиграчите

Бриф - 06.07.2014

Бразилската супер ѕвезда Нејмар поради напукнување на пршлен од ’рбетот, го заврши Мундијалот. Веднаш откако му беше констатирана повредата, Нејмар со авион се врати во кампот на својата ...

Нејмар не ги чувствувал нозете

Телеграф - 06.07.2014

Фудбалерот после ударот од Зунига се наоѓал во сериозен проблем Селекторот на Бразил, Луис Фелипе Сколари појасни што се случувало во првите секунди после дуелот меѓу Камило Зунига и Нејмар, а ...

НОВ ПРОБЛЕМ ЗА БРАЗИЛ: И Вилијан заработи повреда

Телеграф - 06.07.2014

После Нејмар уште еден повреден фудбалер во таборот на „Селесао“ Селекторот на Бразил, Луис Фелипе Сколари се соочува со нови проблеми откако и Вилијан заработи повреда на последниот тренинг.

ВИДЕО: По тешката повреда, Нејмар собра сили да и се обрати на нацијата

Вистина.мк - 06.07.2014

По бруталниот старт од страна на Колумбиецот Камило Зунига на четвртфиналниот натпревар помаѓу Бразил и Колумбија (2:1), бразилската фудбалска ѕвезда број 1 Нејмар заработи фрактура на карлицата , ...

Вака аргентинците ја прославија повредата на Нејмар (ВИДЕО)

Спорт365 - 06.07.2014

Навистина нечовечен гест од страна на агрентинските навивачи. Како што е познато, Хуан Зуњига во второто полувреме на дуелот помеѓу Колумбија и Бразил (1:2) го удри Нејмар со колено во грбот, по што ...

Нејмар замина дома: Иако се движел, ќе мора да мирува 10 дена (ВИДЕО)

SportMedia - 06.07.2014

Со скршеница на третиот пршлен, Нејмар е пуштен од медицинскиот центар во Тересополис и со хеликоптер однесен дома, во Гуаруха во Сао Пауло. Лекарите препорачале максимален одмор во следните 10 дена, ...

Нов проблем за Бразил: Се повреди Вилијан!

SportMedia - 06.07.2014

Стратегот на „кариоките“, Луис Фелипе Сколари ќе има мали проблеми со комбинирање на составот за мечот против Германија затоа што поради повреда најверојатно нема да настапи Вилијан.

Бразилски малери; И Вилијан се повреди

Tip.com.mk - 06.07.2014

Нејмар ќе ги гледа неговите соиграчи во живо против Германија, но кој ќе биде негова замена ? Првата опција на Сколари беше Вилијан, но и тој се повреди.

Кариерата на Нејмар не е загрозена

Спорт365 - 06.07.2014

Бразилецот го очекува пауза од фудбалските терени. Нејмар се здоби со сериозна повреда на дуелот со Колумбија во четвртфиналето каде неговата селекција славеше со 2-1 и мина во полуфиналето.

Сколари: Нејмар не ја чувствуваше ногата!

SportMedia - 06.07.2014

Најдобриот бразилски фудбалер Нејмар поради повредата која ја заработи на мечот против Колумбија ќе го пропушти остатокот од Мундијалот. Селекторот на „кариоките“ Луис Фелипе Сколари изјави дека по ...

Нема крај за проблемите на Сколари, се повреди и Вилиан

Спорт365 - 06.07.2014

Селекторот на Бразилв во длабоки проблеми пред полуфиналната пресметка. Селекцијата на Бразил во рамките на полуфиналето од Светското Првенство во фудбал ќе игра против репрезентацијата на Германија, ...

Роналдо: Стартот на Зунига беше со намера, премногу агресивен (ВИДЕО)

Спорт365 - 06.07.2014

Серија критики кон колумбискиот репрезентативец. Колумбискиот репрезентативен дефанзивец, Зунига се наоѓа на мета на бразилската фудбалска јавност по фаулот над првата бразилска фудбалска ѕвезда ...

Ди Марија и Нејмар ги завршија настапите на Мундијалот во Бразил

Турлитава - 06.07.2014

Нејмар се повреди во финишот од натпреварот со Колумбија, кога Зунига го удри со колено во грбот. Откако стигнаа лекарските наоди, десниот бек на колумбиската репрезентација стана државен непријател ...

Нејмар: Мојот сон да играм во финалето не е готов, само е одложен

Хајд Парк - 06.07.2014

Со солзи во очите прикован за столчето, 22-годишниот бразилски репрезентативец и најголемата надеж на нацијата дека нивната репрезентација ќе стигне до шестата светски, и се обрати на нацијата по ...

Голема драма: Нејмар не ги чувствувал нозете

Спорт365 - 06.07.2014

Повредата на Нејмар предизвикала голема паника. Селекторот на Бразил, Луис Филипе Сколари во една изјава за медиумите откри детали за моментот при повредата на Нејмар.

ФИФА ќе го суспендира Зунига за стартот над Нејмар?

SportMedia - 06.07.2014

Дисциплинската комисија на ФИФА го разгледува стартот на колумбискиот одбранбен играч, Хуан Зунига, по кој бразилскиот напаѓач Нејмар беше однесен на носилки и ќе мора да го пропушти остатокот од ...

Нејмар не ги чувствувал нозете, за влакно избегнал инвалидитет!

Курир - 06.07.2014

Иако на прв поглед не делуваше многу сериозно, многу малку недостасувало Нејмар да има трајни последици од стартот на Камил Зунига, кој со колено удри во грбот на Бразилецот.

Бразил остана и без Вилијан

Макфакс - 06.07.2014

Откако до крајот на Мундијалот останаа без Нејмар, а во полуфиналето против Германија нема да игра Тијаго Силва, Бразилците ги снајде нова мака, кога на тренингот се повредил Вилијан.

Меси: Нејмар пријателу, се надевам брзо ќе се опоравиш

Lider - 06.07.2014

Лионел Меси испрати порака со поддршка за својот соиграч од Барселона, Нејмар кој синоќа на дуелот со Колумбија заработи повреда поради која го заврши предвреме Мундијалот.

Нов пех за Бразил, се повреди и Вилијан

Денешен - 06.07.2014

Продолжуваат пеховите за домаќинот на Светското фудбалско првенство Бразил. Откако поради повреда го загубија својот најдобар играч Нејмар, сега „Кариоките“ се соочуваат со нов проблем.

Сколари - Нејмар плачеше и викаше дека го боли и дека не ги осеќа нозете

Inpress - 06.07.2014

Салвадор, 6. јули 2014 (ИНПРЕС) Селекторот на Бразил, Луис Фелипе Сколари откри дека Нејмар бил уплашен да не се парализира по повредата во грбот за време на натпреварот со Колумбија.

СП 2014: Нов пех за Бразил, се повреди и Вилијан

Lider - 06.07.2014

Продолжуваат пеховите за домаќинот на Светското фудбалско првенство Бразил. Откако поради повреда го загубија својот најдобар играч Нејмар, сега „Кариоките“ се соочуваат со нов проблем.

Германија против Бразил во полуфинале од соништата

Deutsche Welle - 05.07.2014

По победите во четвртфиналните средби, во вторник (8. јули) во првото полуфинале на фудбалскиот Мундијал ќе играат репрезентациите на Бразил и наГерманија.

Нејмар однесен во болница

24Фудбал - 05.07.2014

Бразилската јавноста ја слави победата над Колумбија но во исто време е и загрижена поради повредата на својата главна ѕвезда, Нејмар. По еден дуел со Зунига, Нејмар доби удар поради поради кој на ...

Голем удар за Бразил, заврши светското првенство за Нејмар!

24Фудбал - 05.07.2014

Во финишот од натпреварот Нејмар доби удар од Зунига по кој веднаш беше изнесен на носилки и префрлен во болница. За жал вестите се лоши, Нејмар има скршеница на третиот лумбален пршлен поради што ќе ...

За Нејмар мундијалот е завршен

Оn.net - 05.07.2014

Нејмар е потешко повреден и ќе му треба подолг период за да ја залечи фрактурата на рбетниот столб, здобиена во последните минути од синоќешниот дуел со Колумбија.

Еве кој ќе го лекува Нејмар

Оn.net - 05.07.2014

Докторите решија дека нема да го оперираат Нејмар, а како терапија за лекување на повредата на рбетот здобиена на вчерашниот дуел со Колумбија, препорачан е одмор.

„Друже држи се“

Оn.net - 05.07.2014

Пласманот на Бразил во 1/2 финалето на светското првенство, се чини е потполно во втор план на повредата на Нејмар, за кого шампионатот е завршен. Цел Бразил е со пораки за брз опоравок на својата ...

Сите против Зунига, а Рихана плаче за Хамес

Оn.net - 05.07.2014

Друштвените мережи се преполни со прави мали бисери, посветени на светското првенство во Бразил. „Кариоките“ масовно бараат смртна казна за фудбалерот на Колумбија Зунига, кој го направи бруталниот ...

Бразил тагува по Нејмар, Пеле ја теши нацијата

Оn.net - 05.07.2014

Бразилската нација е во шок. Нејмар е повреден и нема место за радост по пласманот во полуфиналето на светското првенство. Нејмар е тешко повреден и прашање е кога повторно ќе почне да игра.

Нејмар: Сонот не е завршен

24Фудбал - 05.07.2014

Главниот играч на бразилската селекција, Нејмар заработи повреда поради која од месец до два ќе биде надвор од терените. Најголем удар за него е што ќе го пропушти преостанатиот дел од светското ...

Колку сериозно е повреден Нејмар?

Екипа - 05.07.2014

Бразил обезбеди пласман во полуфиналето на Светското првенство, фановите сигурно се радуваат поради триумфот од 2-1 над Колумбија, но истовремено имаат и многу грижи за здравствената состојба на ...

Заврши мундијалот за Нејмар, има напукнување на ’рбетот?!

Екипа - 05.07.2014

Ѕвездата на бразилската фудбалска репрезентација Нејмар, најверојатно предвреме, со сериозна повреда на ’рбетот, го заврши настапот на Светското првенство.

Нема операција за Нејмар, но неславниот крај на Мундијалот го фрли во депресија

Екипа - 05.07.2014

Само што се опорави од повредата на коленото, Нејмар на синоќешниот дуел со Колумбија го доби најтешкото досега во својата кариера поради кое го заврши Мундијалот! По очекувањето на детеланите ...

Меси: Нејмар, пријателу…

Екипа - 05.07.2014

Аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси испрати порака со поддршка за својот соиграч од Барселона, Бразилецот Нејмар кој синоќа на дуелот со Колумбија заработи повреда која стави крај на неговите ...

Емоции, солзи, тага, шок: Нејмар во количка пречекан од соиграчите

Екипа - 05.07.2014

Целокупната светска спортска јавност ја потресе тешката повреда на Нејмар, кој поради напукнување на пршлен од ’рбетот, го заврши Мундијалот. Во текот на ноќта Нејмар со авион се врати во кампот на ...

Бразил гневен на „проклетиот Колумбиец“: Ѕунига добива смртни закани

Екипа - 05.07.2014

Ја победивме Колумбија, но го загубивме Нејмар, едногласни се бразилските медиуми по четвртфиналниот дуел. Во полуфиналето против Германија ќе мораат да играат без својата прва ѕвезда, повредениот ...

(ФОТО) Нејмар со хеликоптер попладнево пренесен во клиника

Екипа - 05.07.2014

Нејмар се уште е крајно разочаран по повредата, но најдобриот бразилски фудбалер е решен што поскоро да се врати на терените по тешката повреда на рбетот.

Нејмар од количка порачува: Мојот сон не е завршен, Бразил ќе ја освои титулата!

Екипа - 05.07.2014

Ден откако се повреди за време на четвртфиналето од Мундијалот во кое неговата селекција славеше против Колумбија со 2-1, повредениот Нејмар и се обрати на нацијата од инвалидската количка во која ќе ...

Заврши првенството за Нејмар: Бразил ќе се соочи со Германија без својот ѕвезден напаѓач (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 05.07.2014

Масовните прослави во Бразил по победата во четвртфиналниот натпревар против Колумбија се поматени со најавата дека младата ѕвезда, напаѓачот Нејмар, нема да игра во останатите мечеви од Светското ...

Шок за БРАЗИЛЦИТЕ, за НЕЈМАР заврши МУНДИЈАЛОТ

Телма - 05.07.2014

НЕЈМАР СЕ ПОВРЕДИ , БРАЗИЛЦИТЕ ДО КРАЈОТ НА МУНДИЈАЛОТ БЕЗ СВОЈОТ НАПАЃАЧ Домаќинот на Мундијалот Бразил кратко се радуваше на синоќешната победа над Колумбија со која обезбеди полуфинале.

Шок во Бразил, крај на Мундијалот за Нејмар

Утрински - 05.07.2014

Домаќинот на Мундијалот Бразил кратко се радуваше на синоќешната победа над Колумбија со која обезбеди полуфинале. Веднаш по натпреварот селекторот Сколари, изјави дека за најдобриот фудбалер на ...

Заврши Мундијалот за Нејмар

МКД - 05.07.2014

По големата радост за пласманот во полуфиналето, навивачите на Бразил ги допре тажна вест. Идолот на нацијата и апсолутно најдобриот играч на петкратниот светски шампион, Нејмар, го заврши настапот ...

Меси, Марадона, Брајант и Леброн со пораки до Нејмар

МКД - 05.07.2014

Бразил е во шок, а голем дел од фудбалската планета тагува за несреќата која му се случи на Нејмар. Колумбијецот ги урна соновите на најдобриот фудбалер во Бразил и не му дозволи да го продолжи ...

Бразил во шок! Нејмар има скршеница, Мундијалот за него е завршен!

Спортски - 05.07.2014

Непријатни вести пристигнаа од клиниката каде што беа извршени испитувања на Нејмар, кој не го заврши натпреварот против Колумбија поради повреда. Имено, Нејмар во 86-та минута беше изнесен на ...

Светското првенство е завршено за Нејмар

СуперСпорт - 05.07.2014

Фудбалската репрезентација на Бразил синоќа во Форталеза во четвртфиналети на СП славеше против Колумбија со резултат 2:1. Победата против Колумбија скапо ја платија, останувајќи без капитенот и ...

Голем удар за Бразил: Нејмар го заврши мундијалот!

Дерби - 05.07.2014

Бразил успеа да обезбеди пласман во полуфиналето на мундијалот откако ја победи Колумбија со 2:1, натпревар кој се покажа како последен за најголемата ѕвезда на „кариоките“, Нејмар.

СП 2014: Шок во Бразил, крај на Мундијалот за Нејмар

А1 On - 05.07.2014

Домаќинот на Мундијалот Бразил кратко се радуваше на синоќешната победа над Колумбија со која обезбеди полуфинале. Веднаш по натпреварот селекторот Сколари, изјави дека за најдобриот фудбалер на ...

Голем удар за Бразил, заврши СП за Нејмар

Кајгана - 05.07.2014

Бразил скапо го плаќа пласманот во полуфиналето - поради скршеница на пршлен, светското првенство е завршено за Нејмар. Во финишот од натпреварот Нејмар доби удар од Зунига по кој веднаш беше изнесен ...

Заврши Мундијалот за Нејмар!

Спортклуб - 05.07.2014

Најдобриот бразилски фудбалер Нејмар ќе го пропушти остатокот од Светското првенство поради фрактура на пршленот. Тој предвреме замина во соблекувалната на синоќешниот меч против Колумбија по еден ...

Моментот кога Нејмар заплака, а цела нација остана без здив!

БркајРабота - 05.07.2014

Ова се фотографиите коишто со брзина на светлината го обиколуваат светот по вчерашната повреда на бразилскиот фудбалер. Хорор, најблаго кажано. Нејмар доживеа нешто што не се посакува ниту на ...

СП 2014: Шок во Бразил, крај на Мундијалот за Нејмар

Алсат-М - 05.07.2014

Домаќинот на Мундијалот Бразил кратко се радуваше на синоќешната победа над Колумбија со која обезбеди полуфинале. Веднаш по натпреварот селекторот Сколари, изјави дека за најдобриот фудбалер на ...

Хулк: Ќе ја освоиме титулата за Нејмар

Дерби - 05.07.2014

Селекцијата на Бразил последните два меча на Светското првеснтво ќе мора да ги одигра без својата прва ѕвезда Нејмар кој поради повреда на рбетот мораше предвреме да го заврши овој мундијал.

Заврши Мундијалот за Нејмар!

Хитпортал - 05.07.2014

Н ајдобриот бразилски фудбалер Нејмар ќе го пропушти остатокот од Светското првенство поради фрактура на пршленот. Тој предвреме замина во соблекувалната на синоќешниот меч против Колумбија по еден ...

Хуан Зунига: Никогаш не размислував да го повредам Нејмар

Спортклуб - 05.07.2014

Дефанзивецот на Колумбија Хуан Зунига изјави дека синоќа на натпреварот од четвртфиналето против Бразил ни од далеку немал намера да го повреди бразилецот Нејмар.

Лео Меси упати подршка до Нејмар

Спортклуб - 05.07.2014

Првата ѕвезда на бразилската репрезентација Нејмар, синоќа во еден дуел со дефанзивецот на Колумбија Хуан Зунига заработи скршеница, која што го става во пододредена ситуација и става крај за ...

Меси: Нејмар, пријателе држи се !

Дерби - 05.07.2014

Бразил синоќа ја совлада Колумбија (2:1) и се пласираше во полуфиналето на Светското првенство, но оваа победа на „кариоките“ беше со горчлив вкус, бидејќи го загубија Нејмар за преoстанататите два ...

Заврши Мундијалот за Нејмар

ЗаЗабава - 05.07.2014

Рентгенските снимки извршени по натпреварот со Колумбија ги потврдија сомнежите дека Мундијалот за најголемата ѕвезда на Бразил е завршен. Голем број Бразилци се собраа пред болницата во Форталеза во ...

Хулк: Ќе го освоиме трофејот за Нејмар

Спортклуб - 05.07.2014

Бразил се соочува со огромни проблеми пред дуелот со Германија, како да се одигра против таква репрезентација без најдобриот фудбалер, Нејмар. Нејмар заработи скршеница на пршлен, а неговиот соиграч ...

Разочараниот Нејмар емотивно пречекан од своите колеги

Дерби - 05.07.2014

Повредата на Нејмар значи мирување во период од околу еден месец. Лекарите утврдиле дека на вчерашниот дуел со Колумбија настрадал третиот пршлен на Бразилецот, по што и официјално тој ќе го пропушти ...

Tиаго Силва: Вилиан ќе го замени Нејмар

Спортклуб - 05.07.2014

Дефанзивецот на Бразил, Тиаго Силва изјави дека Вилиан ќе биде одлична замена за повредениот Нејмар против Германија. Нејмар има скршен пршлен, а Тиаго Силва го пропушта полуфиналето поради ...

ФИФА ќе ја разгледува повредата на Нејмар

Алфа - 05.07.2014

Најдобриот играч на Бразил, Нејмар го зваршио настапот на СП бидејќи на синојќешниот меч со Колумбија заработи скршеница на пршленот. Нејар беше повреден по еден остар старт на Зунига кој со колено ...

ВИДЕО: Соиграчите се поздравија со Нејмар пред заминувањето во болница

Кајгана - 05.07.2014

Бразилската фудбалска федерација објави видео од емотивниот момент во кој соиграчите на Нејмар од репрезентацијата се поздравуваат со него пред да замине во болница.

Пеле со поддршка до Нејмар: „Срцето ме боли поради него“

Спортклуб - 05.07.2014

Нејмар доживеа тешка повреда на четвртфиналниот дуел против Колумбија и најверојатно натпреварувањето за него е завршено, а легендарниот Пеле изјави дека сочуствува со него.

ФИФА ќе го казни Зунига?

Кајгана - 05.07.2014

Дисциплинската комисија на ФИФА отвори истрага против колумбискиот репрезенатативец Хуан Зунига, поради грубиот старт врз Нејмар. Во финишот на четвртфиналниот дуел помеѓу Бразил и Колумбија, Зунига ...

Ѕунига: Се борев за мојата земја

Дерби - 05.07.2014

Додека бразилските медиуми го прогласија за прв „државен непријател“, а фановите на „селесао“ му испраќаат смртни закани поради фактот што го повреди Нејмар, Хуан Ѕунига не гледа причина да се извини ...

Нејмар: Мојот сон не е завршен

Дерби - 05.07.2014

По многуте реакции за повредата на Нејмар и фактот што нема да игра до крајот на мундијалот, денеска со изјава се огласи и самиот фудбалер кој наредните четири недели ќе мирува поради фрактурата на ...

Поради фрактура на пршлен за Нејмар завршен Мундијалот

Канал5 - 05.07.2014

Домаќинот на Мундијалот Бразил кратко се радуваше на синоќешната победа над Колумбија со која обезбеди полуфинале. Веднаш по натпреварот селекторот Сколари, изјави дека за најдобриот фудбалер на ...

СП Бразил: Зунига му го скрши пршленот на Нејмар!!!

Сител - 05.07.2014

Голем удар за кариоките во пресрет на дуелот со Германија на СП во Бразил. Нивната најголема ѕвезда Нејмар заработи повреда во мечот со Колумбија и средбата за него е завршена.

Мундијалот заврши за најголемата ѕвезда на Бразил

Локално - 05.07.2014

Дуелот со Колумбија беше последен за ѕвездата на Бразил, Нејмар на ова светско првенство. Асот на “Селесао” доби повреда во грбот по удар со колено на Зунига.

Зунига: Не го повредив Нејмар намерно (видео)

Локално - 05.07.2014

Дефанзивецот на Колумбија, Камило Зунига му се извини на Нејмар за повредата која му ја нанесе, но истакна дека во неговите постапки немало намера. Зунига го удри со колено во грб најдобриот играч на ...

Претседателката на Бразил со поддршка за Нејмар

Локално - 05.07.2014

Бразилската претседателка, Дилма Русеф лично изрази поддршка за повредениот Нејмар. “Заедно со цел Бразил и посакувам што е можно побрзо заздравување на нашата ѕвезда”, напиша таа на Твитер.

Хулк: Натпреварот со Германија е како финале за нас

Локално - 05.07.2014

Напаѓачот на Бразил, Хулк истакна дека полуфиналната средба со Германија ќе се покаже како клучен момент во целото Светско првенство. “Натпреварот со Германците ќе биде финале пред финалето.

Меси кон Нејмар: Оздрави брзо пријателе

Локално - 05.07.2014

Бразилскиот репрезентативец Нејмар ќе ги пропушти натпреварите на Селесао до крајот на СП 2014 поради повреда на грбот. Поради оваа причина голгетерот доби поддршка од својот соиграч во Барселона и ...

Безобразна убавина

Локално - 05.07.2014

Четири натпревари од светското првенство се играа во Манаус, главниот град на државата Амазонија. Температурата во овој град не падна под 26 степени, а влажноста – под 80%.

Мурињо: Отсуството на Тиаго Силва е полошо од тоа на Нејмар

Локално - 05.07.2014

Менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо, кој е аналитичар за Yahoo Eurosport на СП 2014, ги прокоментира кадровските проблеми во составот на Бразил пред полуфиналниот натпревар со Германија.

ФИФА ќе ја разгледа ситуацијата со Нејмар

Локално - 05.07.2014

Дисциплинската комисија на ФИФА ќе гледа повторувања од натпреварот Бразил – Колумбија, во кој беше повредена најголемата ѕвезда на домаќините Нејмар.

Два сантиметри повисоко и Зунига ќе го парализирал Нејмар

Локално - 05.07.2014

Напаѓачот на Бразил, Нејмар ќе бил парализиран, ако ударот на колумбискиот дефанзивец, Хуан Зунига бил нанесен два сантиметри повисоко. Ова го сподели лекарот на “Селесао”, Родриго Ласма. Во 88.

Видео: Нејмар во количка дочекан на аеродром

Канал5 - 05.07.2014

Целиот Бразил го потресе синоќашна повреда на нивниот најдобар фудбалер Нејмар заработена во четвртфиналниот триумф над Колумбија. Нејмар по итните прегледи во болница доцна во ноќта се врати во ...

Смртни закани за „проклетиот “ Ѕунига од бразилските фанови

Канал5 - 05.07.2014

Колубиецот Хуан Ѕунига добива смртни закани од бразилските фанови поради тоа што го повреди најдобриот фудбалер на кариоките Нејмар на вчерашното четвртфинале.

Крај на Мундијалот за Нејмар

Бриф - 05.07.2014

Домаќинот на Мундијалот Бразил кратко се радуваше на синоќешната победа над Колумбија со која обезбеди полуфинале. Веднаш по натпреварот селекторот Сколари, изјави дека за најдобриот фудбалер на ...

ШОК ВО БРАЗИЛ: Заврши првенството за Нејмар

Телеграф - 05.07.2014

Домаќинот на Светскиот шампионат ќе биде ослабен до крајот Најдобриот играч на Бразил, Нејмар нема да биде во можност да настапува до крајот на Мундијалот, па домашната репрезентација ќе биде без ...

ТАГА ВО БРАЗИЛ: Нејмар во инвалидска количка (ВИДЕО)

Телеграф - 05.07.2014

Најдобриот играч на Бразил, Нејмар нема да биде во можност да настапува до крајот на Мундијалот Повредата која Нејмар ја доби на дуелот против Колумбија во четврт-финалето е многу посериозна од она ...

Првенството заврши за Неимар

Вистина.мк - 05.07.2014

Поради фрактура на лумбалниот прешлен, ѕвездата на националниот тим на Бразил ќе ги пропушти останатите натпревари ов Светското првенство. Неiмар беше повреден синоќа во финишот на четвртфиналниот ...

Шок за Бразил! Заврши Светското за Нејмар

Tip.com.mk - 05.07.2014

Бразил се пласираше во полуфиналето, но нема да може да смета на една од најсјајните ѕвезди во тимот, за Нејмар заврши Светското после стартот на Зунига пред крајот на мечот.

Првенството заврши за Нејмар

Република - 05.07.2014

Поради фрактура на лумбалниот прешлен, ѕвездата на националниот тим на Бразил ќе ги пропушти останатите натпревари ов Светското првенство. Нејмар беше повреден синоќа во финишот на четвртфиналниот ...

Светското првенство заврши за Нејмар!

SportMedia - 05.07.2014

Првата ѕвезда на Бразил Нејмар на синоќешниот четвртфинален натпревар против Колумбија заработи повреда во 88-та минута по еден дуел со Ѕунига и на носилки беше изнесен од теренот.

За Нејмар, Мундијалот е завршен, Силва вон комбинација за мечот против Германија

Спорт365 - 05.07.2014

Првата бразилска ѕвезда се прости од Мундијалот кој се одржува во неговата земја. Најдобриот репрезентативец на селекцијата на Бразил, Нејмар во финишот од мечот во четвртфиналето каде неговата ...

Бразил во шок- заврши Мундијалот за Нејмар!

Курир - 05.07.2014

Домаќинот на Мундијалот Бразил кратко се радуваше на синоќешната победа над Колумбија со која обезбеди полуфинале. Веднаш по натпреварот селекторот Сколари, изјави дека за најдобриот фудбалер на ...

ВИДЕО: Погледнете како Зунига го повреди Нејмар

Курир - 05.07.2014

Најдобриот бразилски фудбалер Нејмар беше повреден во вториот дел откако Колумбиецот Зунига со колено го удри во грбот, а по прегледите во локалната болница констатирано е дека повредата е посериозна ...

Шок за Бразил, крај на Мундијалот за Нејмар

Pixel.mk - 05.07.2014

Победата над Колумбија од 2:1 во четвртфиналето на СП остана во сенка на повредата на Нејмар, кој заради скршеница на еден од пршлените нема да може да им помогне на своите сонародници до крајот на ...

Германија против Бразил во полуфинале од соништата

БезПардон - 05.07.2014

По победите во четвртфиналните средби, во вторник (8. јули) во првото полуфинале на фудбалскиот Мундијал ќе играат репрезентациите на Бразил и наГерманија.

Заврши Мундијалот за Нејмар

Хајд Парк - 05.07.2014

Најдобриот играч на Бразил, Нејмар, поради повреда на рбетот во финишот на четвртфиналниот меч со Колумбија на носилки беше изнесен од теренот. Нејмар со повредата се здоби откако во еден дуел доби ...

Нејмар нема да подлежи на операција

Спорт365 - 05.07.2014

Бразилецот се здоби со потешка повреда. Бразилскиот репрезентативец Нејмар, во синоќешниот дуел каде неговата селекција со победа од 2-1 над Колумбија успеа да се избори за пласман во полуфиналето на ...

Заврши Мундијалот за Нејмар

NewTime - 05.07.2014

Најдобриот играч на Бразил, Нејмар, поради повреда на рбетот во финишот на четвртфиналниот меч со Колумбија на носилки беше изнесен од теренот – пишува B92 Нејмар со повредата се здоби откако во еден ...

„Проклетиот Колумбиец“ добива закани од секаде: Нема жив да излезеш од Бразил!

SportMedia - 05.07.2014

„Го загубивме Нејмар“. Ова е главната вест од сите насловни страници на бразилските медиуми по победата со 2-1 над Колумбија во четвртфиналето од СП. Многу е јасен насловот.

ВИДЕО: Погледнете како Зунига го повреди Нејмар

Орбис - 05.07.2014

Најдобриот бразилски фудбалер Нејмар беше повреден во вториот дел откако Колумбиецот Зунига со колено го удри во грбот, а по прегледите во локалната болница констатирано е дека повредата е посериозна ...

Шаќири: Бразил има замена за Нејмар

SportMedia - 05.07.2014

„ Бразил синоќа го одигра можеби најдобриот натпревар на ова Светско првенство досега. Покажа сила и квалитет, иако и на моменти Колумбија беше многу опасна и да имаше можеби повеќе време до крајот ...

Бразил во шок по повредата на Нејмар, Бруна во солзи (ВИДЕО)

Спорт365 - 05.07.2014

Во Бразил владее голема тага по повредата на нивната прва фудбалска ѕвезда. Селекцијата на Бразил успеа да се избори за пласман во полуфиналето од Мундијалот кој се одржува токму во оваа земја, ...

Проклетиот Колумбиец Зунига

Tip.com.mk - 05.07.2014

Речиси сите натписи на Бразилските весници се преплавени со вреѓање на Колумбиецот Зунига кој вчера го подсопре сонот на Бразилците, со грубиот старт врз носителот на Бразилската игра Нејмар.

Зунига: Немав никаква намера да го повредам Нејмар

SportMedia - 05.07.2014

Моментално најомразената личност во Бразил е дефанзивецот на Колумбија Камило Зунига, кој го повреди фудбалерот на синоќешниот четвртфинален натпревар на Светското првенство.

Зунига нема намера да му се извини на Нејмар

Спорт365 - 05.07.2014

Репрезентативецот на Колумбија вели дека било во жарот на борбата. Најфудбалската земја во светот е во шок, на Светското Првенство во фудбал кое се одржува токму во оваа земја, во натамошната фаза од ...

Бразил во шок: Крај на Мундијалот за Нејмар

За Се - 05.07.2014

Домаќинот на Мундијалот Бразил кратко се радуваше на синоќешната победа над Колумбија со која обезбеди полуфинале. Веднаш по натпреварот селекторот Сколари, изјави дека за најдобриот фудбалер на ...

Видео од престојот на Нејмар во болница

Tip.com.mk - 05.07.2014

Шок и неверување во Бразил, по тешката и сериозна повреда на еден од најдобрите фудбалери, членот на Барселона, Нејмар на четвртфиналниот синоќешен натпревар против Колумбија веднаш се објави дека ќе ...

Нејмар во инвалидска количка: Колегите го тешат, но попусто… (ВИДЕО)

SportMedia - 05.07.2014

За најдобриот бразилски фудбалер, Нејмар, заврши овој Мундијал. Откако вчера по дуелот со Зунига заработи фрактура на рбетниот пршлен, Нејмар се врати во кампот каде што беа неговите колеги.

Мурињо: Тијаго Силва повеќе ќе му недостига на Бразил отколку Нејмар!

SportMedia - 05.07.2014

Шансите на Бразилците за освојување на Мундијалот се намалија преку ноќ. Отсуствата на најдобрите играчи Тијаго Силва и Нејмар во полуфиналето против Германија се силен удар за „Селекао“ и многумина ...

Нејмар во инвалидска количка се поздрави со своите соиграчи (видео)

Република - 05.07.2014

За најдобриот бразилски фудбалер Нејмар дефинитивно е завршено светското првенство. Тој на натпреварот од четвртфиналето против Колумбија заработи скршеница на рбетниот пршлен по еден дуел со ...

Душа да те заболи: Бразилско девојче не можеше да престане да плаче поради Нејмар! (ВИДЕО)

SportMedia - 05.07.2014

Цели 64 години Бразилците чекаат да го освојат Мундијалот пред своите навивачи, дочекаа можнос и се понадеваат дека нивниот идол Нејмар ќе ги поведе кон остварување на сонот.

Нејмар во инвалидска количка се врати назад (ВИДЕО)

Спорт365 - 05.07.2014

Бразилскиот ас го заврши настапот на Мундијалот. Ѕвездата на бразилската селекција, Нејмар го заврши настапот на Мундијалот по потешката повреда на вчерашниот 1/4 финален дуел против Колумбија, но ...

Драма пред болницата поради Нејмар: Ѕвездата на Бразил под инфузии

SportMedia - 05.07.2014

Мала група навивачи со овации го пречекаа миленикот на бразилската нација Нејмар кој со амбулантно возило беше пренесен во една приватна клиника во Форталеза.

Зуњига добива закани по животот

Спорт365 - 05.07.2014

Колумбискиот репрезентативец добива закани по повредата на Нејмар. Селекцијата на Бразил славеше во 1/4 финалниот дуел против Колумбија со 2:1 и избори полуфинале, но го загуби својот најдобар ...

Нејмар во инвалидска количка се поздрави со своите соиграчи (видео)

БезПардон - 05.07.2014

За најдобриот бразилски фудбалер Нејмар дефинитивно е завршено светското првенство. Тој на натпреварот од четвртфиналето против Колумбија заработи скршеница на рбетниот пршлен по еден дуел со ...

ФИФА ја истражува повредата на Нејмар!

Спорт365 - 05.07.2014

ФИФА ќе анализира како Зуњига го повреди Нејмар во четвртфиналето на СП. Хуан Зуњига во второто полувреме на дуелот помеѓу Колумбија и Бразил (1:2) го удри Нејмар со колено во грбот, по што му пукна ...

Смртни закани за Зунига, жив нема да излезеш од Бразил

Република - 05.07.2014

Смртни закани за Хуан Камило Зунига упатија бразилските навивачи, по бруталниот старт на колумбискиот репрезентативец со кој го повреди Нејмар, на вчерашниот меч меѓу двете селекции.

Нејмар за влакно избегнал доживотен инвалидитет!

SportMedia - 05.07.2014

Синоќа Бразил во четврт-финалниот дуел на Мундијалот ја совлада Колумбија со 2-1, а најдобриот играч во таборот на домаќините, Нејмар заработи тешка повреда по која за него веќе е завршено Светското ...

Нејмар: Мене ме разбудија од сонот, но сонот на Бразил сѐ уште трае!

SportMedia - 05.07.2014

Бразил остана без најголемата ѕвезда и најдобриот играч во досегашниот тек од Светското првенство во Бразил, но нема намера така лесно да се откаже од најзначајниот трофеј во светот на фудбалот.

Aргентинците ја прославија повредата на Нејмар среде Бразилија! (ВИДЕО)

SportMedia - 05.07.2014

Додека речиси целиот свет чувствува одредена доза на жал кон Нејмар, Аргентинците гордо ја прославија повредата на Нејмар и тоа во среде Бразилија, воочи денешниот дуел против ...

Бразилец му ја „скина главата“ на крвникот Ѕунига поради Нејмар! (ВИДЕО)

SportMedia - 05.07.2014

Колумбиецот Камило Ѕунига преку ноќ стана државен непријател број еден на Бразил. Сигурно дека Бразилците никогаш нема да му го опростат она што му го направи на Нејмар и го онеспособи за да игра ...

Заврши Мундијалот за Нејмар

Макфакс - 05.07.2014

Најдобриот играч на Бразил, Нејмар, поради повреда на рбетот во финишот на четвртфиналниот меч со Колумбија на носилни беше изнесен од теренот. Нејмар со повредата се здоби откако во еден дуел доби ...

ФИФА размислува да го казни Зунига, кој стана непријател Бр.1 во Бразил

Макфакс - 05.07.2014

Дисциплинската комисија на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) разгледува евентуални мерки против колумбискиот репрезентативец Хуан Камило Зунига кој со невнимателен старт тешко го повреди ...

ФИФА ќе го казни Зунига?

Макфакс - 05.07.2014

Дисциплинската комисија на ФИФА отвори истрага против колумбискиот репрезенатативец Хуан Зунига, поради грубиот старт врз Нејмар. Во финишот на четвртфиналниот дуел помеѓу Бразил и Колумбија, Зунига ...

Нејмар: Мојот сон да играм во финалето не е готов, само е одложен

Макфакс - 05.07.2014

Со солзи во очите прикован за столчето, 22-годишниот бразилски репрезентативец и најголемата надеж на нацијата дека нивната репрезентација ќе стигне до шестата светски, и се обрати на нацијата по ...

Бразил останува без Нејмар до крајот на Мундијалот

Inpress - 05.07.2014

Бразилија, 5. јули 2014 (ИНПРЕС) Бразил стигна до полуфиналето, но нема да може да смета на еден од своите најдобри напаѓачи до крајот на Светското првенство во фудбал, соопштија од медицинскиот тим ...

Тиаго Силва - Повредата на Нејмар може да биде дополнителен мотив за Бразил

Inpress - 05.07.2014

Форталеза, 5. јули 2014 (ИНПРЕС) Повредата на Нејмар, поради која ѕвездата на Бразил ќе го пропушти остатокот од Мундијалот, може да биде дополнителен мотив за другите фудбалери од националниот тим, ...

СП 2014: Шок во Бразил, крај на Мундијалот за Нејмар

Lider - 05.07.2014

Домаќинот на Мундијалот Бразил кратко се радуваше на синоќешната победа над Колумбија со која обезбеди полуфинале. Веднаш по натпреварот селекторот Сколари, изјави дека за најдобриот фудбалер на ...

Налетот на Зунига врз Нејмар/Видео

Lider - 05.07.2014

Најдобриот бразилски фудбалер Нејмар беше повреден во вториот дел откако Колумбиецот Зунига со колено го удри во грбот, а по прегледите во локалната болница констатирано е дека повредата е посериозна ...

На Зунига му се закануваат со смрт поради повредата на Нејмар

Lider - 05.07.2014

На колумбијскиот фудбалер Хуан Камило Зунига му се зканувале со смрт, откако го повреди Нејмар на Светското првенство во Бразил, пренесоа светските медиуми.

Нејмар од количка порача: Мојот сон не е готов/Видео

Lider - 05.07.2014

Еден ден по повредата за време на четвртфиналниот меч од Светското првенство, во кој неговата репрезентација ја совлада Колумбија со 2:1, повредениот Бразилец се обрати на нацијата седејќи во ...

Германија против Бразил во полуфинале од соништата

Falanga - 05.07.2014

Нејмар беше повреден во второто полувреме откако Колумбиецот Зунига со колено го удри во грбот,. По победите во четвртфиналните средби, во вторник (8.

Бразил и Колумбија во знакот на пресметката Нејмар и Родригез

Оn.net - 04.07.2014

Цел свет со нетрпение ја очекува пресметката од четвртфиналето меѓу домаќинот Бразил и Колумбија од 22 часот во Форталеза. Тоа ќе биде дуел на два одлични тима, но и на две „десетки“ кои се движечка ...

Нејмар мора да вежба пенали пред Колумбија

Екипа - 04.07.2014

Нејмар е прв изведувач на пенали за Бразил, откако беше прецизен против Хрватска, а потоа и го погоди клучниот удар од белата точка против Чиле. Сепак, најдобриот бразилски фудбалер сигурно уште се ...

Пет компарации пред мега – дуелот на двете „десетки“: Нејмар или Родригез!?

Екипа - 04.07.2014

Стартот на четвртфиналните пресметки на Мундијалот, без сомнение, во центарот на вниманието ја исфрла латиноамериканската пресметка меѓу Бразил и Колумбија.

Нејмар подготвен за вечерашниот дуел со Колумбија

Утрински - 04.07.2014

Добрата вест за домаќините е дека нивниот најдобриот фудбалер Нејмар ќе биде подготвен за вечерашниот натпревар против Колумбија во рамките од четвртфиналето.

Нов скандал на таткото на Нејмар

Спортклуб - 04.07.2014

Тукушто запре бурата околу трансферот од Сантос во Барселона, таткото на најдобриот бразилски фудбалер Нејмар успеа да влезе во нов скандал. Овојпат станува збор за препродавање на билети за ...

СП 2014: Нејмар подготвен за Колумбија

А1 On - 04.07.2014

Добрата вест за домаќините е дека нивниот најдобриот фудбалер Нејмар ќе биде подготвен за вечерашниот натпревар против Колумбија во рамките од четвртфиналето.

Нов скандал на таткото на Нејмар

Хитпортал - 04.07.2014

Т укушто запре бурата околу трансферот од Сантос во Барселона, таткото на најдобриот бразилски фудбалер Нејмар успеа да влезе во нов скандал. Овојпат станува збор за препродавање на билети за ...

СП 2014: „Војна на ѕвездите“ - Нејмар против Родригез

Кајгана - 04.07.2014

Четвртфиналниот дуел на Мундијалот во Бразил меѓу селекцијата на домаќинот и Колумбија, е интересна и поради дуелот на двете најголеми ѕвезди - Бразилецот Нејмар и Колумбиецот Џејмс Родригез.

СП 2014: Нејмар подготвен за Колумбија

+инфо - 04.07.2014

Добрата вест за домаќините е дека нивниот најдобриот фудбалер Нејмар ќе биде подготвен за вечерашниот натпревар против Колумбија во рамките од четвртфиналето.

Нејмар подготвен за Колумбија

Канал5 - 04.07.2014

Добрата вест за домаќините е дека нивниот најдобриот фудбалер Нејмар ќе биде подготвен за вечерашниот натпревар против Колумбија во рамките од четвртфиналето.

Нејмар подготвен за Колумбија

Сител - 04.07.2014

Добрата вест за домаќините е дека најдобриот фудбалер на Нејмар ќе биде подготвен за вечерашниот натпревар против Колумбија во рамките од четвртфиналето.

Нов скандал: Таткото на Нејмар учествувал во “црната берза“ на билети

Локално - 04.07.2014

Нов скандал изби околу напаѓачот на Бразил и Барселона, Нејмар. Се тврди дека таткото на Бразилецот учествувал во “црната берза“ за билети за Светското.

Феноменот: Ќе страдаме и против Колумбија

Локално - 04.07.2014

Легендата на бразилскиот фудбал, Роналдо смета дека Селесао ќе има проблеми во 1/4-финалниот судир на светското првенство во фудбал против Колумбија. “Ние Бразилците се помиривме дека ќе страдаме ...

Психолог му помага на Нејмар пред четвртфиналето со Колумбија

Локално - 04.07.2014

Големата ѕвезда на Бразил, Нејмар, како и некои од неговите соиграчи, се консултирале со психолог кој би требало им помогне да се справат со тензиите пред четвртфиналниот судир со Колумбија.

СП 2014: Нејмар подготвен за Колумбија

Бриф - 04.07.2014

Добрата вест за домаќините е дека нивниот најдобриот фудбалер Нејмар ќе биде подготвен за вечерашниот натпревар против Колумбија во рамките од четвртфиналето.

Таткото на Нејмар препродавал билети за СП?!

Курир - 04.07.2014

Таткото на најдобриот бразилски фудбалер Нејмар е под истрага од полицијата бидејќи постои сомнение дека учествувал во малверзации со билетите за Светското првенство.

Роналдо: Сѐ уште го чекаме првиот добар натпревар на Бразил

SportMedia - 04.07.2014

На критичарите на бразилската фудбалска репрезентација им се приклучи и легендарниот напаѓач Роналдо. Иако Бразил стигна до четврт-финалето, Роналдо смета дека избраниците на Луис Филипе Сколари ...

Роналдо разочаран од Бразилците

Курир - 04.07.2014

Кон критичарите на бразилската фудбалска репрезентација на Светското првенство се приклучи и легендарниот напаѓач Роналдо. Иако Бразил стигна до четврфиналето, Роналдо вели дека екипата на Луис ...

Ако Нејмар го повтори пеналот од дуелот со Колумбија, не му се пишува добро на Бразил

SportMedia - 04.07.2014

Бразил и Колумбија во меѓусебен дуел ќе одлучуваат за патникот во полуфиналето на Светското првенство, а Нејмар нема баш најдобри сеќавања од последниот дуел помеѓу овие две селекции одигран во 2012 ...

Нејмар на 13 години покажува каков фудбалски бисер е! Видео!

Corba.mk - 04.07.2014

Едно видео од раните тинејџерски денови на екстра талентираниот Нејмар! ...

СП 2014: ’Војна на ѕвездите’ – Нејмар против Родригез

Макфакс - 04.07.2014

Четвртфиналниот дуел на Мундијалот во Бразил меѓу селекцијата на домаќинот и Колумбија, милионскиот аудиториум ќе го следни и низ призма на ’судирот’ на две големи ѕвезди – Бразилецот Нејмар и ...

Таткото на Нејмар препродавал билети за СП?!

Денешен - 04.07.2014

Таткото на најдобриот бразилски фудбалер Нејмар е под истрага од полицијата бидејќи постои сомнение дека учествувал во малверзации со билетите за Светското првенство.

Нејмар ќе настапи против Колумбија

Lider - 04.07.2014

Добрата вест за домаќините е дека нивниот најдобриот фудбалер Нејмар ќе биде подготвен за вечерашниот натпревар против Колумбија во рамките од четвртфиналето.

Нејмар: Не сме тука да правиме шоу

24Фудбал - 03.07.2014

Бразилците не го прикажуваат својот препознатлив стил на игра на мундијалот, па на нивна адреса пристигнаа голем број на критики. Во пресрет на четврт-финалната пресметка со Колумбија, Нејмар застана ...

Нејмар порача: Подготвен сум за Колумбија

Спортклуб - 03.07.2014

Бразилскиот репрезентативец Нејмар, денеска изјави дека е потполно подготвен за четвртфиналниот натпревар против Колумбија. Домаќинот Бразил минатата сабота го совлада Чиле на пенали и се пласираше ...

Нејмар ќе игра против Колумбија

Алфа - 03.07.2014

Бразилскиот фудбалер Нејмар потврди дека ќе биде подготвен за мечот со Колумбија во четврфибналето на СП. Нејмар го постигна победничкиот пенал против Чиле, но два пати мораше да излезе од игра ...

Нејмар комплетно спремен за Колумбија

Спортски - 03.07.2014

Првата ѕвезда на фудбалската репрезентација на Бразил, Нејмар, ќе биде подготвен за четвртфиналниот натпревар против Колумбија, кој ќе се одигра во петок, во Форталеза.

Џејмс vs. Нејмар

СуперСпорт - 03.07.2014

Во петок во Форталеза, Родригез и Нејмар ќе ги предводат своите селекции кон полуфиналето. Завршницата од 20 Светско првенство влегува во свој крај. Викендот ќе ги добиеме 4 екипи кои ќе се борат за ...

Нејмар ќе игра против Колумбија

А1 On - 03.07.2014

Првата ѕвезда на фудбалската репрезентација на Бразил на тековниот Мундијал, Нејмар, ќе биде подготвен за четвртфиналниот натпревар против Колумбија, кој ќе се одигра во петок, во Форталеза.

Првата „кариока“ ќе игра против Колумбија?!

Сител - 03.07.2014

Првата ѕвезда на фудбалската репрезентација на Бразил на тековниот Мундијал, Нејмар, ќе биде подготвен за четвртфиналниот натпревар против Колумбија, кој ќе се одигра во петок, во Форталеза.

Дунга: Барса не му дозволува на Нејмар да го покаже својот потенцијал

Локално - 03.07.2014

Поранешниот бразилски капитен и селектор, Карлос Дунга е на мислење дека Нејмар не добива шанса да го покаже целиот свој потенцијал во Барселона. “Нејмар е многу важен фудбалер за Бразил.

Нејмар: Се надевам дека серијата на Џејмс ќе заврши против нас

Локално - 03.07.2014

Ѕвездата на Бразил, Нејмар изјави дека се надева дека гол серијата на Колумбиецот Џејмс Родригез ќе заврши и Селесао ќе се рангира во полуфиналето на СП 2014.

НЕЈМАР: Ќе бидам подготвен за Колумбија

Телеграф - 03.07.2014

Првата ѕвезда на Бразил потврди дека ќе биде во стартните 11 за дуелот со Колумбија во четврт-финалето на Светското првенство Нејмар го постигна победничкиот гол во „пенал-рулетот“ против Чиле, но ...

Добри вести за Бразил, Нејмар ќе игра против Колумбија

Курир - 03.07.2014

Бразилската ѕвезда Нејмар без проблеми го одработи последниот тренинг и самиот призна дека ќе биде подготвен за мечот со Колумбија. -Подготвен сум за четвртфинале.

Нејмар ќе игра против Колумбија

NewTime - 03.07.2014

Бразилскиот фудбалер Нејмар потврдил дека ќе биде подготвен за мечот со Колумбија во четврфинале на светското првенство во својата држава. - Подготвен сум за четвртфинале.

Нејмар: Подготвен сум за Колумбија

Спорт365 - 03.07.2014

Бразилскиот ас подготвен за важниот дуел. Репрезентативецот на Бразил во изјава за медиумите потврди дека е подготвен за 1/4 финалниот дуел против Колумбија.

Нејмар подготвен за Колумбија

Хајд Парк - 03.07.2014

Првата ѕвезда на фудбалската репрезентација на Бразил на тековниот Мундијал, Нејмар, ќе биде подготвен за четвртфиналниот натпревар против Колумбија, кој ќе се одигра во петок, во Форталеза.

Нејмар комплетно спремен за Колумбија

Таратур - 03.07.2014

Првата ѕвезда на фудбалската репрезентација на Бразил, Нејмар, ќе биде подготвен за четвртфиналниот натпревар против Колумбија, кој ќе се одигра во петок, во Форталеза.

Бразил против Колумбија, Нејмар контра Родригес, јужноамериканското супердерби во знакот на броевите 10 и 22

Република - 03.07.2014

Бразил и Колумбија ќе го играат јужноамериканското супердерби во четвртфиналето на мундијалот, а огромниот фудбалски ривалитет на соседите, овојпат најмногу ќе се темели на два играчи и на бројките ...

Таткото на Нејмар шверцувал влезници за Светското првенство!?

SportMedia - 03.07.2014

Додека Нејмар џуниор на терените ја води репрезентацијата на Бразил кон шестата светска шампионска титула, Нејмар сениор шверцува влезници за Светското првенство!? Утрово бразилската полиција издаде ...

Таткото на Нејмар обвинет за шверцување влезници на Мундијалот?!

Спорт365 - 03.07.2014

Компанијата која го застапува Нејмар, одбива било какви обвиненија врзани за ова кривично дело. Додека Нејмар јуниор на теренот ја води селекцијата на Бразил на патот по шестата шампионска титула, ...

Нејмар подготвен за Колумбија

Макфакс - 03.07.2014

Првата ѕвезда на фудбалската репрезентација на Бразил на тековниот Мундијал, Нејмар, ќе биде подготвен за четвртфиналниот натпревар против Колумбија, кој ќе се одигра во петок, во Форталеза.

Нејмар на дополнителни тестови

Идивиди - 02.07.2014

Првиот голгетер во редовите на Бразил, Нејмар ќе биде подготвен за настап на средбата против Колумбија в петок од 22 часот. Тој се чувствува подобро, но ќе мора на нови прегледи пред да добие ...

Добри вести за Бразил – Нејмар ќе игра против Колумбија

Локално - 02.07.2014

Ѕвездата на бразилската фудбалска репрезентација, Нејмар ќе биде на теренот во натпреварот со Колумбија од четвртфиналето на Светското првенство. Лекарот на тимот домаќин, Хозе Луис Рунко изјави дека ...

Нејмар: Не го сакам Меси (видео)

Локално - 02.07.2014

Ѕвездата на бразилската репрезентација, Нејмар учествува во забавно интервју во кое зборува за ривалството со Лионел Меси. Разговорот со Нејмар беше монтиран и кон него беа додадени лажни преводи.

Магат: Да можам, ни за без пари не би го земал Нејмар

SportMedia - 02.07.2014

Германскиот стратег Феликс Магат, кој моментално работи како менаџер на Фулам, ја отвори душата и призна дека Нејмар не е по неговиот вкус и дека не би го ангажирал ниту бесплатно.

Нејмар и понатаму под знак прашалник

NewTime - 02.07.2014

Луис Фелипе Сколари, селекторот на Бразил, и понатаму не може да знае дали ќе може да смета на Нејмар за дуелот со Колумбија. Фудбалерот на Барселона доби удар во натпреварот од осминафиналето на ...

Магат не го сака Нејмар ни за џабе, критики за Лев

Tip.com.mk - 02.07.2014

Феликс Магат на гостување во емисија посветена на Мундијалот на познатата телевизија ZDF кажа дека Нејмар воопшто не му се допаѓа како играч. „Сакам тимски играчи.

За оваа Плејбој зајачица Нејмар е судски „забрането овошје“

Спортски - 01.07.2014

Бразилската секси Плејбој зајачица Џордан, на сите можни начини се обиде да дојде до бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар, па тој мораше од судот да побара таа да престане да зборува дека била со него.

Вака навивач ја зезна девојката на Нејмар! (ВИДЕО)

365 - 01.07.2014

Бруна Марекзиње е позната како девојка на Нејмар. А сега и ѕвезда на смешен видео клип. Додека таа страствено ја следела играта на Нејмар, непознат навивач ја снимил нејзината реакција додека пред ...

Нејмар неизвесен за Колумбија

Алфа - 01.07.2014

Селекторот на Бразил и натаму неможе со сигурност да смета на Нејмар за дуелот со Колумбија во четвртфиналето. Според изјавите кои пристигнуват од бразилскиот тим 22-годишниот напаѓач има проблеми со ...

ВИДЕО Навивач „испуштал ветер“, а девојката на Нејмар се задушувала од смрдеата

+инфо - 01.07.2014

Додека возбудено ја следела играта на своето момче , фудбалерот Нејмар (22), убавицата Бруна Маркезин (19) имала непријатност на трибините за време на фудбалскиот натпревар помеѓу Бразил и Чиле.

Нејмар ќе помине дополнителни тестови пред мечот со Колумбија

Локално - 01.07.2014

Бразилскиот напаѓач, Нејмар ќе премине дополнителни тестови, но ќе биде подготвен за четвртфиналниот натпревар на СП 2014 против Колумбија. Портпаролот на бразилскиот тим, Родриго Паива рече дека ...

(ФОТО) Погледнете зошто на оваа убавица судот и забрани да му се приближува на Нејмар

БезПардон - 01.07.2014

Бразилската Плејбој зајачица Патриција Џордан на сите можни начини се обидува да дојде до напаѓачот на репрезентацијата, а тој мораше од судот да побара таа да престане да зборува дека била со него.

На бразилците им олесна: Нејмар ќе игра во четвртфиналето

Спорт365 - 01.07.2014

Бразил не стравува повеќе поради повредата на Нејмар и можноста да не настапи против Колумбија. Фудбалерот на Барселона доби удар на натпреварот со Чиле во осминфиналето на Мундијалот, а на трениниг ...

ВИДЕО: Погледнете како навивач ја зезна девојката на Нејмар!

За Се - 01.07.2014

Девојката на ѕвездата на фудбалската репрезентација на Бразил, Неимар – Бруна Маркезине, е во центарот на вниманието на секој натпревар на националниот тим на оваа земја-домаќин на Светското ...

Зико: Не може цел Бразил да зависи само од Нејмар

Екипа - 30.06.2014

Поранешниот бразилски репрезентативец, Зико, побара од останатите членови на „кариоките“ да превземат дел од одговорноста во свои раце за да го намалат притисокот што се создаде врз Нејмар.

Нејмар: Ваква агонија не сум доживеал никогаш

СуперСпорт - 30.06.2014

Бразил саботата стана првиот четвртфиналист на Светското првенство, но дури после изведувањето на пенали. Нејмар не постигна гол од игра во натпреварот, но затоа успеа да го реализира пеналот во ...

Нејмар во секс-афера со плејбој-зајачица

Спортклуб - 30.06.2014

Плејбој-зајачицата Патрисија Џордан тврди дека имала секс-афера со фудбалерот на Барселона и бразилски репрезентативец Нејмар. Таа се појави на насловната страна на јунското изданаие на Плејбој со ...

ВИДЕО: И прднал на девојката на Нејмар па снимал

Сител - 30.06.2014

Девојката на бразилскиот фудбал Нејмар, Бруна Маркезин доживеа непријатност додека го следеше мечот меѓу “Кариоките“ и Чиле во осминафиналето на СП. Мечот меѓу двете селекции се одигра пред два дена ...

ФОТО: На оваа убавица судот и забрани да се приближува до Нејмар

Сител - 30.06.2014

Бразилската Плејбој зајачица Патриција Џордан на сите можни начини се обидува да дојде до напаѓачот на репрезентацијата, а тој мораше од судот да побара таа да престане да зборува дека била со него.

Бруна Маркезине се продава за 66 евра

Вечер Прес - 30.06.2014

Девојката на ѕвездата на фудбалската репрезентација на Бразил, Неимар - Бруна Маркезине, е во центарот на вниманието на секој натпревар на националниот тим на оваа земја-домаќин на Светското ...

ФОТО: На оваа секси убавица и е забранет Нејмар

Курир - 30.06.2014

Бразилската Плејбој зајачица Патриција Џордан на сите можни начини се обидува да дојде до напаѓачот на репрезентацијата, а тој мораше од судот да побара таа да престане да зборува дека била со него.

Нејмар: Ваква агонија никогаш немам доживеано

Курир - 30.06.2014

Моите солзи по секој меч се од радост, но никогаш не сум почувствувал толкаво патење како на мечот против Чиле, изјави бразилскиот фудбалер Нејмар. Бразил во саботата стана првиот четвртфиналист на ...

Бразил ослабен, Нејмар нема да игра во 1/4 финалето?

Турлитава - 30.06.2014

Најдобриот играч и стрелец на Бразил на Мундијалот досега, Нејмар би можел да го пропушти јужноамериканскиот четвртфинален дуел против Колумбија на кој „кариоките“ ќе се борат за влез во полуфиналето ...

Неверојатно: Навивач направи срамен потег пред девојката на Нејмар (ВИДЕО)

Спорт365 - 30.06.2014

Чудна ситуација од трибините на Мундијалот во Бразил. Девојката на Нејмар, Бруна Маркезине го бодреше Бразил од трибините во дуелот со Чиле кој домаќините го добија по изведувањето на пенали и ...

Девојката на Нејмар „отруена“ на трибини

Република - 30.06.2014

Неверојатно невскусен потег на еден чилеански навивач на трибините. На натпреварот од осминафиналето меѓу Бразил и Чиле „жртва“ на чилеанецот беше девојката на Нејмар Бруна Маркезини која го „вкуси“ ...

(ВИДЕО) И прднаа во фаца – Девојката на Нејмар „отруена“ на трибини

БезПардон - 30.06.2014

Неверојатно невскусен потег на еден чилеански навивач на трибините. На натпреварот од осминафиналето меѓу Бразил и Чиле „жртва“ на чилеанецот беше девојката на Нејмар, Бруна Маркезини која го „вкуси“ ...

За оваа Плејбој зајачица Нејмар е судски „забрането овошје“

Таратур - 30.06.2014

Бразилската секси Плејбој зајачица Џордан, на сите можни начини се обиде да дојде до бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар, па тој мораше од судот да побара таа да престане да зборува дека била со него.

ВИДЕО: Големото срце на Нејмар

Курир - 30.06.2014

Ѕвездата на фудбалската репрезентација Нејмар повторно покажа дека има големо срце и тоа на тренингот на националната селекција пред настапот во четвртфиналето од Мундијалот против Колумбија.

Нејмар: Ваква агонија никогаш немам доживеано

Денешен - 30.06.2014

Моите солзи по секој меч се од радост, но никогаш не сум почувствувал толкаво патење како на мечот против Чиле, изјави бразилскиот фудбалер Нејмар. Бразил во саботата стана првиот четвртфиналист на ...