TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазевски ново име на списокот на Јонуз

Утрински - 10.10.2007

Селекторот на надежите бара поддршка за неговите пулени од целокупната спортска јавност во земјава ЕМИЛ КИТАНОВСКИ Селекторот на младата фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз вчера го соопшти списокот на фудбалери кои ќе се најдат во комбинација за настап на квалификацискиот дуел против селекцијата ...

Лазевски од Партизан ќе дебитира

Вест - 10.10.2007

Селекторот Јонуз го објави списокот за меЧот со НорвеШка Во списокот на селекторот на нашата млада репрезентација, Мирсад Јонуз, за квалификацискиот дуел со Норвешка, што ќе се одигра на 16 октомври на стадионот во Ѓорче Петров, за првпат се најде името на Александар Лазевски од белградски Партизан.

Дуелот со Норвешка клучен за надежите

Време - 10.10.2007

ЈОНУЗ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ ЗА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП Вкупно 19 фудбалери се на списокот на Мирсад Јонуз, селекторот на младинската репрезентација на Македонија, за играчи до 21 година, за квалификацискиот дуел со Норвешка, идниот вторник во Скопје.

Лазевски нов адут на Јонуз

Вечер Прес - 10.10.2007

Тој се најде на списокот иако процедурата за добивање на македонски пасош е во тек и до петок треба да биде завршена за да може да дебитира на 16 октомври Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Мирсад Јонуз за средбата со Норвешка на 16 октомври во Скопје, од квалификациите за ЕП 2009, ...

Мирсад Јонуз го соопшти списокот на млади фудбалери

А1 - 09.10.2007

Селекторот на јуниорската фудбалска репрезентација, на Македонија, Мирсад Јонуз, го соопшти списокот на фудбалери за Евро-квалификацискиот натпреварот против Норвешка што ќе се одигра идниот понеделник. Ново име во составот на Јонуз кој славеше со Естонија минатиот месец е Александар Лазевски од ...

Лазевски и Лазарески на списокот

Дневник - 08.10.2007

Надежните интернационалци од соседна Србија, Александар Лазевски од Партизан и Ненад Лазарески од Борац Чачак, ќе бидат на списокот од македонскиот фудбалски селектор до 21 година, Мирсад Јонуз, за квалификацискиот меч со Норвешка, на 16 октомври, во Скопје.