TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каде денеска ќе се одржат митинзи

Канал5 - 27.11.2016

Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе имаат ...

Седми ден од изборната кампања

24 Вести - 27.11.2016

На седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, политичките партии, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе имаат митинг во ...

Продолжува изборната кампања - партиите на митинзи ги претставуваат програмите

Алсат-М - 27.11.2016

Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе имаат ...

ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Скопје, СДСМ во Свети Николе и во Велес

ТВ21 - 27.11.2016

На седмиот ден од кампањата за предвремените парламентарни избори закажани на 11 декември, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија денеска ќе имаат централен митинг во Скопје, со почеток од 19 часот.

Груевски: 11 декември ќе стави крај на кризата

Вест - 27.11.2016

Сакам овој голем митинг да го започнам со изразување на голема благодарност на нашите пријатели од меѓународната заедница, министерот за надворешни работи на Австрија и потпретседателот на Европската народна партија, кои дојдоа тука денес, ...

Меѓународна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Вест - 27.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија вчера одржаа изборен митинг во Скопје. Партијата на митингот доби меѓународна поддршка, односно на него присуствуваа високи претставници на Европската парламентарна партија.

ВМРО носи луѓе од цела држава за митингот во Скопје

Фокус - 27.11.2016

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ организирано, со изнајмени автобуси и комбиња, носи луѓе од цела Македонија за да присуствуваат на денешниот митинг во Скопје. Освен со автобуси и комбиња, многу членови и симпатизери на партијата доаѓаат во приватна режија ...

СДСМ на митинг во Велес

Канал5 - 27.11.2016

СДСМ вечерва им се обраќа на велешани. Извештај за митингот на СДСМ во Велес на Ана Милевска, во ...

Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Скопје

Канал5 - 27.11.2016

ВМРО ДПМНЕ вечерва одржува митинг во Скопје. Каква е атмосферата на митингот, од Борче Пауновски, во ...

Австрискиот шеф на дипломатијата на митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 27.11.2016

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц говореше на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Тој изјави дека без залагањата на владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе било невозможно да ја затворат балканската мигрантска рута, која во 2015 година била ...

Меѓународни претстaвници на митингот во Скопје: Поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, поддршка за Македонија

Вест - 27.11.2016

Благодарен сум што ме поканивте на оваа импресивна манифестација, рече австрискиот шеф на дипломатијата Себастијан Курц од митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Скопје. Курц ја даде својата поддршка и поддршката од неговата Австриска народна ...

Груевски: Заедно да го запреме процесот на разнебитување на државата, силата е во народот

Канал5 - 27.11.2016

Вие одлучува, силата е во народот. На 11 декември вие ќе ја донесете историската одлука со која ќе ставите крај на кризата и сценариото за разнебитување на Државата, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски пред масовно посетениот митинг во ...

Курц на митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Сакам да кажам - 27.11.2016

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц вечерва беше еден од говорниците на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Владејачката партија вечерва пред Собранието го одржа централниот митинг од кампањата за предвремените парламентарни ...

ВМРО-ДПМНЕ носи луѓе од цела држава за митингот во Скопје (ФОТО)

+инфо - 27.11.2016

Освен со автобуси и комбиња, многу членови и симпатизери на партијата доаѓаат во приватна режија со свои коли. Владејачката ВМРО-ДПМНЕ организирано, со изнајмени автобуси и комбиња, носи луѓе од цела Македонија за да присуствуваат на денешниот ...

Интересно изненадување на митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 27.11.2016

За околу половина час се очекува да започне големиот сенароден митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Како што дознава Курир непосредно пред почетокот на сенародниот митинг, организаторот подготвува ...

Во живо митингот на ВМРО-ДПМНЕ со коалицијата „За подобра Македонија“

Репортер - 27.11.2016

Следете го во живо митингот на ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ што се одржува пред Собранието на Република Македонија. ...

Интересно изненадување на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“

Сител - 27.11.2016

За околу половина час се очекува да започне големиот сенароден митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Како што дознаваме непосредно пред почетокот на сенародниот митинг, организаторот подготвува интересно ...

СНИМКА ОД ДРОН: Масовен народен митинг кој најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата (ВИДЕО)

Курир - 27.11.2016

Студеното време не успеа да ги спречи 80.000-те илјади Македонци од цела Македонија да дојдат во Скопје на централниот сенароден митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ и да им дадат поддршка на политиките кои гарантираат подобар ...

Над 80.000 на сенародниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ- граѓани се уште доаѓаат (ФОТО)

Press24 - 27.11.2016

Во секој момент пред Собранието на Република Македонија се очекува да започне големиот сенароден митинг на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Според првичните проценки, веќе се присутни над 80.000 граѓани, а реки од народ ...

ФОТО: Албанско знаме на митингот на СДСМ во Велес- слаб одзив на велешани

Нетпрес - 27.11.2016

Опозициската коалиција предводена од СДСМ денеска митингува во Велес, каде наиде на слаб одзив од граѓаните на овој град. На митингот на СДСМ може да се забележат и албански знамиња, кои секојдневно стануваат дел од предизборниот караван на ...

Шефот на австриската дипломатија на митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 27.11.2016

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц зборуваше на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Тој изјави дека без залагањата на владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе било невозможно да ја затворат балканската мигрантска рута, која во 2015 година била ...

Курц за митингот на ВМРО-ДПМНЕ: Ова е мошне импресивен собир!

Press24 - 27.11.2016

Многу ви благодарам за денешната покана. Особено ме радува што можам во својство на вашата сестринска партија да бидам вечерва ваш гостин. Особено сме среќни што е Македонија на добар пат кон Европската Унија.

Во живо од митингот на СДСМ во Велес

Репортер - 27.11.2016

Следете го во живо централниот митинг на СДСМ и коалицијата во Велес (ул. Благој Ѓорев, карши Гимназијата). На митингот ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. ...

(ФОТО) ВМРО ДПМНЕ на митинг во Скопје

Репортер - 27.11.2016

Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува митинг во Скопје. Автобуси од цела Македонија организирано носеа членовите и симпатизери на ВМРО ДПМНЕ. loading..

СНИМКА ОД ДРОН: Масовен народен митинг кој најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Сител - 27.11.2016

Студеното време не успеа да ги спречи 80.000-те илјади Македонци од цела Македонија да дојдат во Скопје на централниот сенароден митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ и да им дадат поддршка на политиките кои гарантираат подобар ...

СНИМКА ОД ДРОН: Масовен митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Нетпрес - 27.11.2016

Студеното време не успеа да ги спречи повеќе од 80.000 граѓани од цела Македонија да дојдат во Скопје на централниот сенароден митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ и да им дадат поддршка на политиките кои гарантираат подобар ...

СНИМКА ОД ДРОН: Скопје преполно - Масовен народен митинг кој најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Press24 - 27.11.2016

Студеното време не успеа да ги спречи 80.000-те илјади Македонци од цела Македонија да дојдат во Скопје на централниот сенароден митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ и да им дадат поддршка на политиките кои гарантираат подобар ...

(ВИДЕО) Вмровците по митингот со навреди за екипата на А1.он

Репортер - 27.11.2016

Автобуси и комбиња со партиски обележја од сите градови и села кон Скопје, за да се наполни митингот на ВМРО-ДПМНЕ. И на овој митинг повеќето луѓе доаѓаат од внатрешноста на Македонија. Дел од нив за да се прошетаат низ главниот град, а поголем дел ...

ВМРО-ДПМНЕ од Курц добила поддршка на настан кој сè уште не се случил

Репортер - 27.11.2016

Ова е школски пример за нарачан текст и објавен во медиум со цел промоција на една политичка партија. Типична пропаганда за да се постигне впечаток кај публиката дека партијата ВМРО-ДПМНЕ добива меѓународна поддршка.

ИЗБОРНА КАМПАЊА: Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, СДСМ во Свети Николе и во Велес

Телеграф - 27.11.2016

Денеска е седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори што ќе се одржат на 11 декември Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми ...

Дојде време за крај на кризата! (ВИДЕО)

Нетпрес - 27.11.2016

Сакам овој голем митинг да го започнам со изразување на голема благодарност на нашите пријатели од меѓународната заедница, министерот за надворешни работи на Австрија и потпретседателот на Европската народна партија, кои дојдоа тука денес, ...

Курц за ВМРО-ДПМНЕ: Ова е мошне импресивен собир!

+инфо - 27.11.2016

Ние сме многу среќни што Македонија е многу важен партнер за нас во Австрија, истакна австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц. Многу ви благодарам за денешната покана. Особено ме радува што можам во својство на вашата сестринска ...

Груевски: Народот на 11-ти декември ќе го отплетка јазолот на оваа криза!

Сител - 27.11.2016

Сакам овој голем митинг да го започнам со изразување на голема благодарност на нашите пријатели од меѓународната заедница, министерот за надворешни работи на Австрија и потпретседателот на Европската народна партија, кои дојдоа тука денес, ...

Курц за ВМРО-ДПМНЕ: Ова е мошне импресивен собир!

Репортер - 27.11.2016

Оссобено сум благодарен за подршката што ја добивме од страна на Македонија во 2015 и 2016 година. Бегалската криза беше голем предизвик за Австрија. Во 2015 година 90 илјади бегалци дојдоа во Австрија, а преку еден милион ја минаа нашата држава.

СДСМ со митинг во Велес, ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

+инфо - 27.11.2016

Коалиција за промени и правда денеска ќе одржи митинг во Сопиште. Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ ...

Владината коалиција предводена од ВМРО ДПМНЕ вечер на митинг во Скопје

Р.С.Европа - 27.11.2016

Две недели пред предвремените парламентарни избори закажани на 11 декември, Коалицијата за подобра Македонија која што е предводена од ВМРО-ДПМНЕ, денеска ќе одржат централен митинг во Скопје, со почеток од 19 часот.

Партиите на митиннзи и средби со граѓаните

Нова ТВ - 27.11.2016

На седмиот ден од изборната кампања, партиите денеска ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе имаат митинг во Скопје.

Придружи се на големиот сенароден митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје (ВИДЕО)

Курир - 27.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ денеска ќе одржат голем митинг пред Собранието на Република Македонија со почеток во 19:00 ...

КАРВАНИ ТРГНАА КОН СКОПЈЕ: Централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во главниот град ќе биде масовен (ФОТО)

Телеграф - 27.11.2016

Охрид, Ресен, Струга, Кичево беа дел од градовите каде носителите на кандидатските листи, како и претседателот на партијата, Никола Груевски, ги презентираа плановите за развој на Македонија, а кои се дел од изборната програма „Реално“ Со автобуси и ...

(ФОТО) „Двајца без тројца“ на митингот на ВМРО ДПМНЕ – Тодоров збесна во СТАЈКОВЦИ

Репортер - 27.11.2016

Вистинско фијаско доживеа и митингот на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Никола Тодоров и градоначанликот на општина Гази Баба, Тони Трајковски кој се одржа вчера во Стајковци, за што фотографиите јасно покажуваат колку луѓе има.

Седми од ден од предизборната кампања: ВМРО-ДПМНЕ со голем митинг во Скопје, СДСМ во Свети Николе и Велес

Press24 - 27.11.2016

Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе имаат ...

(ФОТО) Над 2.000 поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ организирано заминаа на митинг во Скопје

Репортер - 27.11.2016

Над 2.200 членови, симпатизери и поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ попладнево органзиирано заминаа на митингот во Скопје, пренесува Охрид1 . Со вмровците заедно патува и партиското раководство симпатизери и поддржувачи на оваа партија. loading..

Во живо митингот на ВМРО-ДПМНЕ со коалицијата „За подобра Македонија“

А1 On - 27.11.2016

Следете го во живо митингот на ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ што се одржува пред Собранието на Република ...

Интересно изненадување на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“

Курир - 27.11.2016

За околу половина час се очекува да започне големиот сенароден митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Како што дознаваме непосредно пред почетокот на сенародниот митинг, организаторот подготвува интересно ...

СИЛАТА Е ВО НАРОДОТ: ВМРО-ДПМНЕ во Скопје го одржува најголемиот митинг во кампањата (ВИДЕО/ФОТО - ВО ЖИВО)

Телеграф - 27.11.2016

Карвани од автобуси и автомобили се упатија кон главниот град за да присуствуваат на еден од најзначајните митинзи во текот на изборната кампања. Владејачката партија до сега ја претстави својата програма пред симпатизерите на повеќе од десет ...

СКОПЈЕ ПРЕПОЛНО: Реки од народ за поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата (ФОТО) – СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО (ВИДЕО)

Курир - 27.11.2016

Реки од народ! Илјадници граѓани вечерва се собраа пред Собранието на РМ, да дадат поддршка на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ...

Со народни песни, ора и автобуси од цела земја почна митингот на ДПМНЕ

Нова ТВ - 27.11.2016

Со народни песни и ора започна митингот на Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ којшто вечерва се одржува во Скопје. Партијата овој митинг го најавува како најголемиот во изборната кампања.

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, СДСМ во Велес

Макфакс - 27.11.2016

Политичките партии во недела, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе имаат ...

Денес митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, СДСМ во Велес и Св.Николе

МКД - 27.11.2016

Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе имаат ...

ФОТО: Албанско знаме на митингот на СДСМ во Велес- слаб одзив на велешани

Курир - 27.11.2016

Опозициската коалиција предводена од СДСМ денеска митингува во Велес, каде наиде на слаб одзив од граѓаните на овој град. На митингот на СДСМ може да се забележат и албански знамиња, кои секојдневно стануваат дел од предизборниот караван на ...

Реки од народ го преплавија Скопје за митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 27.11.2016

Над 80.000 граѓани вечерва и даваат поддршка владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Скопје. Просторот пред Собранието веќе е целосно исполнет, а граѓани се’ уште пристинуваат.

Во живо од митингот на опозицијата во Велес

+инфо - 27.11.2016

Македонската опозиција вечерва организира голем митинг во Велес Македонската опозиција вечерва организира голем митинг во Велес. За следење на овој настан кликнете на синиот ...

Во живо од митингот на СДСМ во Велес

А1 On - 27.11.2016

Следете го во живо централниот митинг на СДСМ и коалицијата во Велес (ул. Благој Ѓорев, карши Гимназијата). На митингот ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран ...

Продолжува изборната кампања – Партиите на митинзи ги претставуваат програмите

Репортер - 27.11.2016

Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. СДСМ и Коалицијата „За живот во Македонија“ ќе одржат митинзи ...

КУРЦ СО ПОДДРШКА НА ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е на добар пат кон ЕУ

Телеграф - 27.11.2016

Ви посакувам успех на изборната кампања, особено ме радува што ме поканивте- истакна Курц кој е голем пријател на Македонија Македонија е на добар пат кон ЕУ и важен партнер за нас, истакна министерот за надворешни работи на Австрија Себастијан Курц ...

Австрискиот МНР Курц за митингот на ВМРО-ДПМНЕ: Ова е мошне импресивен собир! (ВИДЕО)

Курир - 27.11.2016

Многу ви благодарам за денешната покана. Особено ме радува што можам во својство на вашата сестринска партија да бидам вечерва ваш гостин. Особено сме среќни што е Македонија на добар пат кон Европската Унија.

Себастијан Курц на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Нетпрес - 27.11.2016

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, присуствуваше и говореше австрискиот министер за надворешни работи, Себастијан Курц, кој важи за една од најважните фигури во Европската Унија. Тој посочи дека Македонија е на добар пат кон ЕУ и важен партнер за ...

Себастијан Курц на митингот на ВМРО-ДПМНЕ им посака среќа

Нова ТВ - 27.11.2016

Многу ви благодарам за денешната покана. Особено ме радува што можам во својство на вашата сестринска партија да бидам вечерва ваш гостин. Особено сме среќни што е Македонија на добар пат кон Европската Унија.

ВИДЕО: Стотици автобуси за Скопје, а во нив и среден прст за А1он

А1 On - 27.11.2016

Стотици автобуси и комбиња со партиски обележја од сите градови и села кон Скопје, за да се наполни митингот на ВМРО-ДПМНЕ. И на овој митинг повеќето луѓе доаѓаат од внатрешноста на Македонија.

80.000 МАКЕДОНЦИ НА ЕДНО МЕСТО: Митингот на ВМРО-ДПМНЕ виден одозгора (ВИДЕО)

Телеграф - 27.11.2016

Навистина импресивно Над 80.000 граѓани го следат митингот на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје. Погледнете како тоа изледа видено од дрон камера. Импресивно. ...

Груевски: Народот на 11-ти декември ќе го отплетка јазолот на оваа криза!

Курир - 27.11.2016

Сакам овој голем митинг да го започнам со изразување на голема благодарност на нашите пријатели од меѓународната заедница, министерот за надворешни работи на Австрија и потпретседателот на Европската народна партија, кои дојдоа тука денес, ...

ВО ЖИВО: Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Скопје

Нетпрес - 27.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ денеска ќе одржат голем митинг пред Собранието на Република Македонија со почеток во 19 ...

ФОТО: Спектакуларен дочек на Груевски на вечерашниот митинг

Press24 - 27.11.2016

Моќна фотографија на УМС на Кисела Вода од вечерашниот митинг на ВМРО ДПМНЕ и ...

(Видео) дебакл на ВМРО ДПМНЕ – симпатизерите се разотидоа од митингот

Репортер - 27.11.2016

Каков дебакл доживеа ВМРО-ДПМНЕ вечерва пред Собрание се чини дека најдобро покажува ова видео снимено во моментите кога Груевски го држеше својот говор. Ваквите информации се чини најдобро го отсликуваат фијаското на Груевски, кој вечерва очекуваше ...

НАЈМАСОВНО ДОСЕГА: ВМРО-ДПМНЕ го одржа централниот митинг во Скопје (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 27.11.2016

Груевски вети дека ќе се креираат околу 70.000 нови работни места, а невработеноста ќе се сведе за четири години некаде помеѓу 17 и 18 проценти. Ќе се зголемат и платите во јавниот сектор за 10,25 отсто до 2020 година, и за 10.25% ќе ги зголемат ...

ФОТО: Јохан на чело на колоната- масовна поддршка од Кисела Вода за големиот митинг

Курир - 27.11.2016

Околу 4.000 граѓани само од Кисела Вода вечерва присуствуваа на големиот митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ пред Собранието на Република ...

Груевски: Народот на 11-ти декември ќе ја разреши кризата

Макфакс - 27.11.2016

Единствената сила доволно моќна да ја спаси нашата држава сте вие, народот на Македонија, порача во неделата вечерта од предизборниот митинг во Скопје, Никола Груевски, челника на владејачката ВМРО-ДПМНЕ која ја предводи коалицијата За подобра ...

ВМРО-ДПМНЕ вечерва со голем сенароден митинг во Скопје

Press24 - 27.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ денеска ќе одржат голем митинг пред Собранието на Република Македонија со почеток во 19:00 ...

Придружи се на големиот сенароден митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Сител - 27.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ денеска ќе одржат голем митинг пред Собранието на Република Македонија со почеток во 19:00 ...

ВМРО-ДПМНЕ од Курц добила поддршка на настан кој сè уште не се случил

Либертас - 27.11.2016

Ова е школски пример за нарачан текст и објавен во медиум со цел промоција на една политичка партија. Типична пропаганда за да се постигне впечаток кај публиката дека партијата ВМРО-ДПМНЕ добива меѓународна поддршка.

ВО ЖИВО: Голем сенароден митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Вечер Прес - 27.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија" вечерва одржуваат голем митинг пред Собранието на Република Македонија со почеток во 19:00 ...

Во живо: ВМРО-ДПМНЕ вечерва со голем сенароден митинг во Скопје

Република - 27.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ денеска ќе одржат голем митинг пред Собранието на Република Македонија со почеток во 19:00 ...

Автобуси од внатрешноста го „нападнаа“ Скопје-митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 27.11.2016

Во 19 часот владеачката партија најави голем и масовен митинг во главниот град. Автобуси и комбиња од повеќе градови речиси го преплавија Скопје. Сепак низ скопските улици се забележани и приватни автомобили од повеќе градови кои се излепени со ...

Големо изнадување на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“

Република - 27.11.2016

На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Макаедонија“, кој ќе се одржи вечерва пред Портата „Македонија“ одвен претседателот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, носителите на листите во изборините единици и други ...

Реки од народ за поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Скопје (Фото/ Видео)

Република - 27.11.2016

Реки од народ! Илјадници граѓани вечерва се собраа пред Собранието на РМ, да дадат поддршка на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ...

СНИМКА ОД ДРОН: Масовен народен митинг кој најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Пулс24 - 27.11.2016

Масовен народен митинг кој најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Студеното време не успеа да ги спречи 80.000-те илјади Македонци од цела Македонија да дојдат во Скопје на централниот сенароден митинг на владејачката коалиција „За ...

Кој каде -Изборната кампања денеска

Локално - 27.11.2016

Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе имаат ...

Поддршка за Македонија од ЕУ! Себастијан Курц ќе се обрати на митингот на ВМРО-ДПМНЕ?

Пулс24 - 27.11.2016

Највлијателниот политичар во европската дипломатија со поддршка за ВМРОДПМНЕ. Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц, гостин на големиот сенароден митинг на ВМРО-ДПМНЕ кој вечерва се одржува во Скопје.

РЕКИ ОД НАРОД ВО СКОПЈЕ: Следете го во ЖИВО митингот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“

Пулс24 - 27.11.2016

Реки од народ! Илјадници граѓани вечерва се собраа пред Собранието на РМ, да дадат поддршка на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Следете го во ЖИВО митингот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра ...

ВИДЕО ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ со масовен митинг во Скопје

Фактор - 27.11.2016

Владеачката партија најави масовен митинг во главниот град. Автобуси ширум земјава го наполнија Скопје, а како што пренесоа дел од провладините медиуми непосредно пред почетокот на митингот, организаторот подготвува интересно изненадување за сите ...

Продолжува изборната кампања партиите на митинзи ги претставуваат програмите

Република - 27.11.2016

­ Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-­ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе имаат ...

Денес ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Скопје, а СДСМ во Свети Николе и Велес

Пулс24 - 27.11.2016

Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе имаат ...

СНИМКИ ОД ДРОН: Масовен народен митинг кој најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Република - 27.11.2016

Студеното време не успеа да ги спречи 80.000-те илјади Македонци од цела Македонија да дојдат во Скопје на централниот сенароден митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ и да им дадат поддршка на политиките кои гарантираат подобар ...

ЕУ е со Македонија - Себастијан Курц ќе се обрати на митингот на ВМРО-ДПМНЕ?

Вечер Прес - 27.11.2016

Највлијателниот политичар во европската дипломатија со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ. Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц, гостин на големиот сенароден митинг на ВМРО-ДПМНЕ кој вечерва се одржува во Скопје.

Продолжува изборната кампања

Тера - 27.11.2016

Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе имаат ...

Народот на 11-ти декември ќе го отплетка јазолот на оваа криза!

Пулс24 - 27.11.2016

Сакам овој голем митинг да го започнам со изразување на голема благодарност на нашите пријатели од меѓународната заедница, министерот за надворешни работи на Австрија и потпретседателот на Европската народна партија, кои дојдоа тука денес, ...

Над 80.000 на сенародниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и се уште доаѓаат

Пулс24 - 27.11.2016

Во секој момент пред Собранието на Република Македонија се очекува да започне големиот сенароден митинг на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Според првичните проценки, веќе се присутни над 80.000 граѓани, а реки од народ ...

Груевски: Народот на 11-ти декември ќе го отплетка јазолот на оваа криза!

Вечер Прес - 27.11.2016

Сакам овој голем митинг да го започнам со изразување на голема благодарност на нашите пријатели од меѓународната заедница, министерот за надворешни работи на Австрија и потпретседателот на Европската народна партија, кои дојдоа тука денес, ...

ФОТО: СЛАБО ЛУЃЕ ВО ВЕЛЕС: Албанско знаме на митингот на СДСМ

Пулс24 - 27.11.2016

Опозициската коалиција предводена од СДСМ денеска митингува во Велес, каде наиде на слаб одзив од граѓаните на овој град. На митингот на СДСМ може да се забележат и албански знамиња, кои секојдневно стануваат дел од предизборниот караван на ...

ВИДЕО ВО ЖИВО: СДСМ митингува во Велес

Фактор - 27.11.2016

Опозицијата вечерва одржува митинг во Велес. Во прилог видео каде може да го следите ...

Курц: Ви благодарам на поддршката

Либертас - 27.11.2016

– Особено сум благодарен за подршката што ја добивме од страна на Македонија во 2015 и 2016 година. Бегалската криза беше голем предизвик за Австрија. Во 2015 година 90 илјади бегалци дојдоа во Австрија, а преку еден милион ја минаа нашата држава.

Курц: Многу среќа и енергија за ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 27.11.2016

На вечерашниот сенароден собир на ВМРО-ДПМНЕ се обрати министерот за надворешни работи на Австрија, Себастијан Курц, кој важи за еддна од најважните фигури во европската унија. Курц не штедеше зборови за неговите колеги од ВМРО-ДПМНЕ, за кои кажа ...

Галерија на Вечер: ОНА КОГА ЌЕ ТИ СЕ СЛУЧИ НАРОД

Вечер Прес - 27.11.2016

Студеното време не успеа да ги спречи 80.000-те илјади Македонци од цела Македонија да дојдат во Скопје на централниот сенароден митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија" и да им дадат поддршка на политиките кои гарантираат подобар ...

Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Скопје

Тера - 27.11.2016

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски вечерашното обраќање на големиот сенароден собир во Скопје го започна порака дека остануваат уште само 14 дена до победата. Тој го продолжи говорот со благодарност до гостите од Европа.

На митингот на СДСМ повеќе албански од македонски знамиња

Вечер Прес - 27.11.2016

Слаб одзив на митингот на СДСМ во Велес. На фотографиите се гледаат едвај 1000 граѓани. Опозициската коалиција предводена од СДСМ денеска митингува во Велес, каде наиде на слаб одзив од граѓаните на овој град.

Себастијан Курц за митингот на ВМРО-ДПМНЕ „Ова е мошне импресивен собир!“ (ВИДЕО)

Република - 27.11.2016

Благодарен сум што ме поканивте на оваа импресивна манифестација, рече австрискиот шеф на дипломатијата Себастијан Курц од митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Скопје. Курц ја даде својата поддршка и поддршката од неговата Австриска народна ...

ФОТО: ВМРО ДПМНЕ на митинг во Скопје

Либертас - 27.11.2016

Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува митинг во Скопје. Автобуси од цела Македонија организирано носеа членовите и симпатизери на ВМРО ...

Себастијан Курц митингува со ВМРО-ДПМНЕ, даде поддршка за кампањата

Фактор - 27.11.2016

Себастијан Курц, министерот за надворешни работи на Австрија и член на Народната партија на Австрија присуствуваше на централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија во Скопје изразувајќи ја својата поддршка.

СКОПЈЕ ПРЕПОЛНО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата (ФОТО) – СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО (ВИДЕО)

МК News - 27.11.2016

Илјадници граѓани вечерва се собраа пред Собранието на РМ, да дадат поддршка на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ...

ВМРО носи луѓе од цела држава за митингот во Скопје

Локално - 27.11.2016

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ организирано, со изнајмени автобуси и комбиња, носи луѓе од цела Македонија за да присуствуваат на денешниот митинг во Скопје. Освен со автобуси и комбиња, многу членови и симпатизери на партијата доаѓаат во приватна режија ...

Владејачката партија го најави еден од најголемите митинзи што некогаш се одржал во Скопје

Скопје инфо - 27.11.2016

Лидерот на најголемата политичка партија ВМРО-ДПМНЕ на својот ФБ профил објави промотивен спот со кое го најави утрешниот сенароден митинг кој ќе се одржи во Скопје, повикувајќи ги сите граѓани да се придружат.

Груевски: Продолжуваме заедно напред после новата голема победа на овие избори

Република - 27.11.2016

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски вечерашното обраќање на големиот сенароден собир во Скопје го започна порака дека остануваат уште само 14 дена до победата. Тој го продолжи говорот со благодарност до гостите од Европа.

ВМРО-ДПМНЕ со централен митинг во Скопје, СДСМ во Свети Николе и во Велес

Мета - 27.11.2016

На седмиот ден од кампањата за предвремените парламентарни избори закажани на 11 декември, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија денеска ќе имаат централен митинг во Скопје, со почеток од 19 часот.

ВМРО-ДПМНЕ со централен митинг во Скопје, СДСМ во Свети Николе и Велес, КПП-Третиот блок во Сопиште

Локално - 27.11.2016

Политичките партии денеска се во осмиот ден на кампањата за предвремените парламентарни избори закажани на 11 декември. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска ќе има централен митинг во Скопје со почеток од 19 часот.

Груевски: Одиме заедно напред во нова победа

Фактор - 27.11.2016

Никола Груевски го одржа главниот говор на централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери во Скопје на кој порача дека ќе продолжат со реформите и ќе работат за доброто на државата, а најпрво им се заблагодари на гостите од странство кои ...

ВМРО-ДПМНЕ од Курц добила поддршка на настан кој сè уште не се случил

СПФМ - 27.11.2016

[Рецензија на текстот со наслов: „Меѓународна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ“] Ова е школски пример за нарачан текст и објавен во медиум со цел промоција на една политичка партија. Типична пропаганда за да се постигне впечаток кај публиката дека партијата ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вечерва ќе одржат голем митинг во Скопје

Пулс24 - 27.11.2016

Денеска (27.11.2016), ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ ќе одржат голем митинг пред Собранието на Република Македонија со почеток во 19:00 часот. Вечерва, ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ ќе одржат ...

Груевски: На овие избори помеѓу Заев и Македонија, одберете ја Македонија

Мета - 27.11.2016

Единствените кои можат да го запрат продлабочувањето на кризата сте вие, народот на Македонија. Вие граѓаните сте единствените доволно храбри кои можат да им се спротивстават, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вечерашниот централен ...

ВМРО-ДПМНЕ на митинг во Скопје

Бриф - 27.11.2016

Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува митинг во Скопје. Автобуси од цела Македонија организирано носеа членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ. Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц говореше на ...

Курц за митингот на ВМРО-ДПМНЕ: Особено сме среќни што е Македонија на добар пат кон Европската Унија

Пулс24 - 27.11.2016

Многу ви благодарам за денешната покана. Особено ме радува што можам во својство на вашата сестринска партија да бидам вечерва ваш гостин. Особено сме среќни што е Македонија на добар пат кон Европската Унија.

Владејачката партија спрема изненадување на денешниот митинг!

Вечер Прес - 27.11.2016

Илјадници граѓани се собрани на сенародниот собир кој ечерва го организира ВМРО-ДПМНЕ. На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија", кој ќе се одржи вечерва пред Портата „Македонија" одвен претседателот на партијата ...

Изненадување на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“

Пулс24 - 27.11.2016

За околу половина час се очекува да започне големиот сенароден митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Како што дознаваме непосредно пред почетокот на сенародниот митинг, организаторот подготвува интересно ...

Над 2.000 поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ организирано заминаа на митинг во Скопје

Либертас - 27.11.2016

Над 2.200 членови, симпатизери и поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ попладнево органзиирано заминаа на митингот во Скопје, пренесува ...

Партиите ја „изгазија“ првата недела од кампањата, еве каде денес ќе митингуваат

Фактор - 27.11.2016

Политичките партии денеска ја заокружуваат првата недела од изборната кампања за предвремените парламентарни избори. Тие ќе продолжат со претставување на своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија.

Австрискиот МНР Курц за митингот на ВМРО-ДПМНЕ: Ова е мошне импресивен собир! (ВИДЕО)

Lider - 27.11.2016

Многу ви благодарам за денешната покана. Особено ме радува што можам во својство на вашата сестринска партија да бидам вечерва ваш гостин. Особено сме среќни што е Македонија на добар пат кон Европската Унија.

СНИМКА ОД ДРОН: Масовен народен митинг кој најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата (ВИДЕО)

Lider - 27.11.2016

Студеното време не успеа да ги спречи 80.000-те илјади Македонци од цела Македонија да дојдат во Скопје на централниот сенароден митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ и да им дадат поддршка на политиките кои гарантираат подобар ...

Продолжува изборната кампања - партиите на митинзи ги претставуваат програмите

Идивиди - 27.11.2016

Скопје, 27 ноември 2016 (МИА) - Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ вечерва со голем митинг во Скопје

Lider - 27.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ денеска ќе одржат голем митинг пред Собранието на Република Македонија со почеток во 19:00 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Средношколци на бината на митингот на Заев во Кочани

Канал5 - 26.11.2016

Малолетни средношколци зад Зоран Заев качени на бината за време на митингот на СДСМ во Кочани, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Велат СДСМ прават злоупотреба на деца во својата предизборна кампања.

СДСМ на митингот во Кочани злоупотреби малолетници во изборна кампања (ФОТО)

Курир - 26.11.2016

Кандидатот за пратеник од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Иван Иванов денеска одржа прес конференција на која изјави дека СДСМ злоупотребуваат малолетни лица во нивната предизборна кампања.

ВМРО–ДПМНЕ: СДСМ злоупотребува малолетни деца во партиски кампањи

Алфа - 26.11.2016

Најмалку тројца малолетници биле злоупотребени во политички цели на вчерашниот митинг на СДСМ во Кочани. 16 годишниот Н.С. ученик во средно училиште во Штип и 17-годишните А.М. и Н.Ј. ученици во средните општински училишта „Љупчо Сантов“ и „Гошо ...

СИЛНИ ПОРАКИ ОД МАКЕДОНСКИ БРОД: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО/ВО ЖИВО)

Телеграф - 26.11.2016

Од говорницата во центарот на градот можат да се чујат силни пораки со кои на симпатизерите им се укажува дека владејачката партија ќе се бори за унитарноста на Македонија На 11 декември гласаме за Македонија, Македонски Брод е против секаква ...

Во живо митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Македонски Брод

Репортер - 26.11.2016

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Македонски Брод. ...

Пренос во живо од митингот на СДСМ во Карпош

А1 On - 26.11.2016

Пренос во живо од централен митинг на СДСМ и коалицијата во Карпош. На митингот ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран ...

Пренос во живо од митингот на СДСМ во Карпош

+инфо - 26.11.2016

Се очекува да се обрати лидерот на СДСМ Зоран Заев.пл СДСМ и Коалицијата „За живот во Македонија“ вечерва одржува централен митинг во Карпош. Се очекува да се обрати лидерот на СДСМ Зоран Заев и носителот на кандидатската листа во изборната единица ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата со митинзи во Македонски Брод и Кичево

Press24 - 26.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи. Првиот митинг ќе биде во Македонски Брод (Градски Плоштад) во 17:30 часот, а вториот митинг ќе се одржи во Кичево (Градски Плоштад) со почеток од 20:00 ...

Малолетници од Кочани и Штип синоќа стоеа позади Зоран Заев на митингот во Кочани

Сител - 26.11.2016

СДСМ злоупотреби малолетници во екот на политичката кампања. Како што вели Иван Иванов од ВМРО- ДПМНЕ Кавадарци, на вчерашниот митинг во Кочани малолетни лица стоеле на бината зад лидерот на СДСМ Зоран Заев.

СТУДЕНОТО ВРЕМЕ НЕ Е ПРЕЧКА: Полно на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Кичево (ФОТО/ВИДЕО - ВО ЖИВО)

Телеграф - 26.11.2016

Потценувањето на сопствената држава и на народот многу повеќе говори за неговиот карактер. Овде живее горд народ и оваа е држава на сите нас. На оваа земја и е потребен развој, а не прекројувања, десеткувања, рекомпонирања, беше категоричен Груевски ...

СДСМ на митингот во Кочани злоупотреби малолетници во изборна кампања (ФОТО)

Press24 - 26.11.2016

Кандидатот за пратеник од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Иван Иванов денеска одржа прес конференција на која изјави дека СДСМ злоупотребуваат малолетни лица во нивната предизборна кампања.

Денеска митинг во Карпош на опозицијата предводена од СДСМ

А1 On - 26.11.2016

Опозицијата предводена од СДСМ, денеска , 26.11.206 организира митинг во ТЦ Лептокарија во 19 часот. „За живот во Македонија“ е изборниот слоган, и затоа ги повикуваат и членовите и симпатизерите и неопределените да дојдат на митингот за да го ...

Централен митинг на Коалицијата на СДСМ во Карпош

+инфо - 26.11.2016

Митинг ќеима и во Ѓорче Петров. СДСМ и коалицијата денеска ќе одржи Централен митинг во Карпош (ТЦ Лептокарија). На митингот ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Претходно, минитнг ќе се одржи во Ѓорче Петров (Дом на културата), со ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата со митинзи во Македонски Брод и Кичево

Курир - 26.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи. Првиот митинг ќе биде во Македонски Брод (Градски Плоштад) во 17:30 часот, а вториот митинг ќе се одржи во Кичево (Градски Плоштад) со почеток од 20:00 ...

Злоупотреба на малолетници на митингот на СДСМ во Кочани (ФОТО)

Република - 26.11.2016

Кандидатот за пратеник од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Иван Иванов, денеска одржа прес-конференција на која изјави дека СДСМ злоупотребуваат малолетни лица во нивната предизборна кампања.

ВИДЕО ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Кичево

Фактор - 26.11.2016

Владеачката партија во моментов одржува централен митинг во Кичево. Во прилог видео каде може да го следите во ...

Пренос во живо од митингот на СДСМ во Карпош

Локално - 26.11.2016

Пренос во живо од централен митинг на СДСМ и коалицијата во Карпош. На митингот ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран ...

Австрија: Станавме предмет на сајбер напади

Локално - 26.11.2016

Тоа е направено од турска страна, велат од Министерството за надворешни работи. Австриското Министерство за надворешни работи соопшти дека станало предмет на хакерски напад од Турција, пренесе ДПА, повикувајќи се на австриски владини извори.

Денеска митинг во Карпош на опозицијата предводена од СДСМ

Локално - 26.11.2016

Опозицијата предводена од СДСМ, денеска , 26.11.206 организира митинг во ТЦ Лептокарија во 19 часот. „За живот во Македонија“ е изборниот слоган, и затоа ги повикуваат и членовите и симпатизерите и неопределените да дојдат на митингот за да го ...

Митинзи на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Македонски Брод и Кичево

Пулс24 - 26.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи. Првиот митинг ќе биде во Македонски Брод (Градски Плоштад) во 17:30 часот, а вториот митинг ќе се одржи во Кичево (Градски Плоштад) со почеток од 20:00 ...

ВМРО-ДПМНE во Македонски Брод и Кичево, СДСМ во Скопје, ДПА во Добридол

Локално - 26.11.2016

Политичките партии денеска влегуваат во шестиот ден на изборна кампања која треба да заврши на полноќ на 9 декември. Предвремените парламентрни избори се закажани за 11 декември. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска ќе има митинг ...

ВМРО-ДПМНE во Македонски Брод и во Кичево, СДСМ во Скопје, ДПА во Добридол

Мета - 26.11.2016

Политичките партии денеска влегуваат во шестиот ден на изборна кампања, која треба да заврши на полноќ на 9 декември. Предвремените парламентрни избори се закажани за 11 декември. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија денеска ќе имаат ...

Викенд партиски митинзи: Кој каде ќе митингува?

Фактор - 26.11.2016

Партиските митинзи продолжуваат и викендов. На шесттиот ден од изборната кампања владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе митингуваат на запад , во Македонски Брод во 17.30 часот, а централниот митинг е закажан во Кичево во 20 часот.

Фото: СДСМ на митингот во Кочани злоупотреби малолетници во изборна кампања

Пулс24 - 26.11.2016

Кандидатот за пратеник од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Иван Иванов денеска одржа прес конференција на која изјави дека СДСМ злоупотребуваат малолетни лица во нивната предизборна кампања.

ВИДЕО ВО ЖИВО: СДСМ митингува во Ѓорче Петров

Фактор - 26.11.2016

Опозицијата вечерва го одржува сентралниот митинг во општина Ѓорче Петров. Во прилог ви пренесуваме видео во живо од митингот на ...

ВИДЕО ВО ЖИВО: СДСМ митингува во Карпош

Фактор - 26.11.2016

Опозицијата вечерва го одржува централниот митинг во општина Карпош. Во прилог ви пренесуваме видео во живо од митингот на ...

Митинг на ВМРО ДПМНЕ вечерва во Гевгелија

Канал5 - 25.11.2016

Караванот на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата За подобра Македонија вечерва во Валандово и Гевгелија. Извештај на Стојне Митева од Валандово. Погледнете во ...

Груевски: кризата ќе заврши само со 63 пратеници за Коалицијата „за подобра Македонија“

ТВ21 - 25.11.2016

Нов студентски дом во вредност од околу 6 милиони евра, нов објект на Драмскиот театар, гимнастичка сала и отворен базен во СЦ „Борис Трајковски“, затворени тениски терени, жичарница од болница Козле до Средно Водно за која се планирани 7,4 милиони ...

Груевски: не сме националисти

ТВ21 - 25.11.2016

СДСМ и Заев се обидуваат да внесат црв на сомнеж и да ни го растури соживотот, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на вчерашниот митинг на Коалицијата за подобра Македонија во Карпош. На Заев му порача дека ВМРО-ДПМНЕ не може да се смета националистичка, ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Започна митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија (ВИДЕО)

Курир - 25.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи, едниот веќе го одржа во Валандово. А вториот е во Гевгелија. На митингот во Гевгелија (Градски Плоштад) веќе е преполно со ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Започна митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија (ВИДЕО)

Press24 - 25.11.2016

На митингот во Гевгелија (Градски Плоштад) веќе е преполно со ...

КАРВАНОТ Е НА ЈУГ: Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 25.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ ја засили кампањата и веќе помина низ седум македонски града, меѓу кои и две скопски општини, каде што пред насобраните симпатизери и заинтересирани граѓани партиските претставници презентираа делови од нивната програма Во најјужниот град ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата денеска со митинзи во Валандово и Гевгелија

Press24 - 25.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе има два митинзи. Првиот митинг ќе се одржи во Валандово (Сала „Јанко Узунов“) во 17:30 часот, а вториот митинг е во Гевгелија (Градски Плоштад) со почеток од 20:00 ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата денеска со митинзи во Валандово и Гевгелија

Курир - 25.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе има два митинзи. Првиот митинг ќе се одржи во Валандово (Сала „Јанко Узунов“) во 17:30 часот, а вториот митинг е во Гевгелија (Градски Плоштад) со почеток од 20:00 ...

Груевски: Кризата ќе заврши само со 63 пратеници за Коалицијата „За подобра Македонија“

МРТ - 25.11.2016

63 пратеници во Парламентот ќе бидат гаранција дека Заев нема да продолжи да ја дестабилизира државата со игри и манипулации порача на митингот на Коалицијата „За подобра Македонија“ во Карпош, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

СДСМ на централен митинг во Кочани во 19 часот

+инфо - 25.11.2016

Митингот ќе се одржи пре платот на градскиот трговски центар, а со почеток во 19.30 часот СДСМ мини митинг ќе има и во Куманово. Денеска со почеток во 19 часот, централниот караван на СДСМ и коалицијата ќе го одржат централен митинг во Кочани, плато ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Започна митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово (ВИДЕО)

Курир - 25.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи. Веќе започна првиот митинг кој се одржува во Валандово (Сала „Јанко Узунов“). Вториот митинг е во Гевгелија (Градски Плоштад) со почеток од 20:00 ...

СДСМ на митинг во Кочани во 19 часот

А1 On - 25.11.2016

Денеска со почеток во 19 часот, централниот караван на СДСМ и коалицијата ќе го одржат централен митинг во Кочани, плато пред ГТЦ. На митингот ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Пренос во живо од митингот на СДСМ во Кочани

А1 On - 25.11.2016

Пренос во живо од централен митинг во Кочани на СДСМ и ...

СДСМ на митинг во Кочани во 19 часот

Репортер - 25.11.2016

Денеска со почеток во 19 часот, централниот караван на СДСМ и коалицијата ќе го одржат централен митинг во Кочани, плато пред ГТЦ. На митингот ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Пренос во живо од митингот на СДСМ во Кочани

Локално - 25.11.2016

Пренос во живо од централен митинг во Кочани на СДСМ и ...

Во живо: Започна митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија

Пулс24 - 25.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи, едниот веќе го одржа во Валандово. А вториот е во Гевгелија. На митингот во Гевгелија (Градски Плоштад) веќе е преполно со ...

Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Гевгелија

Република - 25.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи, едниот веќе го одржа во Валандово, а вториот само што започна во ...

Во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Валандово

Република - 25.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе има два митинзи. Првиот митинг ќе се одржи во Валандово (Сала „Јанко Узунов“) во 17:30 часот, а вториот митинг е во Гевгелија (Градски Плоштад) со почеток од 20:00 ...

ВИДЕО ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Гевгелија

Фактор - 25.11.2016

Владеачката партија денеска одржува митинзи во Валандово и Гевгелија. Во моментов е во тек централниот митинг на владеачката партија во Гевгелија. Може да го следите во видеото ...

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата денеска со митинзи во Гевгелија и Валандово

Пулс24 - 25.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе има два митинзи. Првиот митинг ќе се одржи во Валандово (Сала „Јанко Узунов“) во 17:30 часот, а вториот митинг е во Гевгелија (Градски Плоштад) со почеток од 20:00 ...

Тргнал на митинг на ВМРО-ДПМНЕ и загинал, партијата на Груевски не знае за таков случај

Фактор - 25.11.2016

Симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ загина на пат кон Охрид патувајќи со организиран превоз на стартниот митинг на владеачката партија, јави 24 Вести. Како што пренесе оваа телевизија скандалозно е што брзајќи за на митинг сопартијците го оставиле мртвото тело ...

Инцидент на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во Аеродром

Локално - 25.11.2016

Инцидент настана на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во аеродром откако маж извика „Шутка не ти бега Никола“ додека лидерот на партијата Никола Груевски го држеше својот говор пред подржувачите, пренесе 24 Вести .

Започна митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово

Пулс24 - 25.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи два митинзи. Веќе започна првиот митинг кој се одржува во Валандово (Сала „Јанко Узунов“). Вториот митинг е во Гевгелија (Градски Плоштад) со почеток од 20:00 ...

ВИДЕО ВО ЖИВО: Прв митинг на СДСМ во истокот

Фактор - 25.11.2016

Опозицијата вечерва митингува во Истокот. Пред граѓаните на Кочани, Заев ќе ја презентира својата изборна кампања. Претходно, денес имаа митинг во Виница. Следете го митингот на СДСМ во ...

„За подобра Македонија“ предводена од ДПМНЕ на митинг во скопје, СДСМ во Тетово и Гостивар

ТВ21 - 24.11.2016

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ на митинзи во општина Аеродром (17:30) и во општина Карпош (20:00) Предизборниот караван на СДСМ денеска ќе биде во Гостивар (17:30) и Тетово (19:00) „Коалицијата за промени и правда“ на ...

Инцидент на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во Аеродром

24 Вести - 24.11.2016

Инцидент настана на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во аеродром откако маж извика „Шутка не ти бега Никола“ додека лидерот на партијата Никола Груевски го држеше својот говор пред подржувачите. Постапката предизвика реакција меѓу дел од насобраните, а ...

Граѓанин довикувал до Груевски, полицијата го отстранила од митингот

Фокус - 24.11.2016

Лице кое на денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром довикувал до партискиот лидер Никола Груевски дека по изборите ќе заврши во затвор го предизвикало вниманието меѓу насобраните граѓани.

Митинг на ВМРО – ДПМНЕ во Аеродром

24 Вести - 24.11.2016

Лидерот на ВМРО–ДПМНЕ, Нникола Груевски пред подржувачите во општина Аеродром ги промовираше проектите на партијата и изнесувајки критики против програмата на опозицијата и наводни обиди за федерализација, изнесе став и за Специјалното јавно ...

Груевски: Кризата ќе заврши само со 63 пратеници за Коалицијата „За подобра Македонија“

А1 On - 24.11.2016

Нов студентски дом во вредност од околу 6 милиони евра, нов објект на Драмскиот театар, гимнастичка сала и отворен базен во СЦ „Борис Трајковски“, затворени тениски терени, жичарница од болница Козле до Средно Водно за која се планирани 7,4 милиони ...

(ВИДЕО) Митинг на СДСМ во Тетово

Репортер - 24.11.2016

Пренос во живо од централен митинг во Тетово на СДСМ и коалицијата. ...

Додека Груевски зборуваше пред аеродромци, доби порака: „Шутка не ти бега Никола“

+инфо - 24.11.2016

Постапката предизвика реакција меѓу дел од насобраните, а полицијата го отстрани лицето од местото на настанот. Инцидент настана на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во скопската населба Аеродром откако маж извика „Шутка не ти бега Никола“ додека лидерот на ...

Инцидент на митингот на ВМРО-ДПМНЕ откако маж извикал „Шутка не ти бега Никола“

Стандард - 24.11.2016

Инцидент настанал на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во аеродром откако маж извикал „Шутка не ти бега Никола“ додека лидерот на партијата Никола Груевски го држел својот говор пред подржувачите, пренесува 24 вести.

Инцидент на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во Аеродром

Репортер - 24.11.2016

Инцидент настана на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во аеродром откако маж извика „Шутка не ти бега Никола“ додека лидерот на партијата Никола Груевски го држеше својот говор пред подржувачите, пренесе 24 Вести .

СДСМ ќе митингува во Гостивар и во Тетово, ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

+инфо - 24.11.2016

Предизборниот караван на СДСМ во Гостивар почнува во17:30, а во Тетово во 19 часот. Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ на митинзи во општина Аеродром (17:30) и во општина Карпош (20:00) Предизборниот караван на СДСМ денеска ...

Денеска ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, СДСМ во Гостивар и во Тетово

МКД - 24.11.2016

Предизборниот караван на СДСМ денеска ќе биде во Гостивар во 17,30, а во Тетово во 19 часот. Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одрќи митинзи во скопските општини Аеродром (17,30) и Карпош (20 часот).

Митинг на СДСМ вечерва во Гостивар и во Тетово

+инфо - 24.11.2016

Претходно, СДСМ ќе одржи митинг во Гостивар кај Домот на културата „АСНОМ“ со почеток во 17:30 часот. Денеска во 19 часот, централниот караван на СДСМ и коалицијата ќе одржи Централен митинг во Тетово на улицата Маршал Тито кај хотел „Пелагонија“ и ...

ПРЕПОЛНО КАЈ „БИСЕР“: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 24.11.2016

Заев е 11 години на власт во Струмица, а Шекеринска во политиката е веќе 20 години. Тие се симбол на нестабилност, деструкција и неработење. Со нив ќе добиете 4 години експерименти со Македонија, рече Груевски на вчерашниот митинг во Кавадарци На ...

Пренос во живо од митингот на СДСМ во Тетово

А1 On - 24.11.2016

Пренос во живо од централен митинг во Тетово на СДСМ и ...

Предизборната кампања ги „окупира“ весниците

Р.С.Европа - 24.11.2016

Ветувањата на партиите во предизборната кампања се главни теми во дневниот печат. Весниците забележуваат дека националистичката реторика се врати во кампањата. До 11 декември, почитувани, печатените медиуми ќе нè бомбардираат со информации за ...

КАРВАНОТ ДОЈДЕ ВО СКОПЈЕ: Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Карпош (ФОТО/ВИДЕО - ВО ЖИВО)

Телеграф - 24.11.2016

Овие избори се историски миг во кој со вашата одлука кажувате каква иднина посакувате за себе, но и за својата држава, и во каква Македонија сакате да живеете. Поделена, разнебитена или суверена, економски силна, напредна, порача Никола Груевски на ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска на митинг во Карпош, СДСМ во Тетово, ДУИ во Ченто, ДПА во Вруток

Репортер - 24.11.2016

Политичките партии веќе четврти ден се во изборна кампања за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска митинзи ќе има во Скопје.

ВМРО во Скопје, СДСМ на митинзи во Тетово и Гостивар

Фактор - 24.11.2016

Денеска е четврти ден од почетокот на изборната кампања и партиите продолжуваат со митинзи низ Македонија. Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи митинзи во општина Аеродром во 17.30 часот и во општина Карпош ...

ВИДЕО ВО ЖИВО: Заев ќе митингува во Тетово

Фактор - 24.11.2016

Загадениот воздух не им пречи на политичките партии да ја тераат изборната кампања. Опозицијата вечерва со митинг во Тетово. Во видеото подолу може да го следите во ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска на митинг во Карпош, СДСМ во Тетово, ДУИ во Ченто, ДПА во Вруток

Мета - 24.11.2016

Политичките партии веќе четврти ден се во изборна кампања за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска митинзи ќе има во Скопје.

ВИДЕО ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Карпош

Фактор - 24.11.2016

Владеачката партија го започна вечерашниот централен митинг во општина Карпош. Во прилог видео каде може да го следите ...

Митинг на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата во Карпош (видео)

Република - 24.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ во моментов одржува митинг во општина Карпош во Скопје. Митингот следете го во живо на ТВ ...

Инцидент на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во Аеродром

Либертас - 24.11.2016

Инцидент настана на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во аеродром откако маж извика „Шутка не ти бега Никола“ додека лидерот на партијата Никола Груевски го држеше својот говор пред подржувачите, пренесе 24 Вести .

ВМРО-ДПМНЕ денеска на митинг во Карпош, СДСМ во Тетово, ДУИ во Ченто, ДПА во Вруток

Либертас - 24.11.2016

Политичките партии веќе четврти ден се во изборна кампања за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ денеска митинзи ќе има во Скопје.

Голем народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ на 27- ми Ноември во Скопје

Пулс24 - 24.11.2016

Голем народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ на 27-ми Ноември во Скопје Почитувани Прилепчани, ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, Ве покануваат на голем народен митинг за поддршка на стабилна и силна Македонија.

Инцидент на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром

Фактор - 24.11.2016

Инцидент настана на митингот на ВМРО–ДПМНЕ во Аеродром откако маж извика „Шутка не ти бега Никола“ додека лидерот на партијата Никола Груевски го држеше својот говор пред подржувачите, јави 24 Вести .

Долгите говори или загадениот воздух кобни за грлата на Груевски и Заев?

Фактор - 24.11.2016

Четврт ден изборна кампања. Митингувања, ветувања, обвинувања ... Ова се дел од нештата кои деновиве ја окупираат јавноста. Вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ им се обраќа на поддржувачите од општина Аеродром.

Само 63 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ е гаранција за излез од кризата, порача Груевски од Карпош

Мета - 24.11.2016

Исклучително е важно кризата да заврши, а ќе заврши само со 63 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, порача лидерот на владејачката партија Никола Груевски од вечерашниот митинг во општина Карпош.

Груевски: Кризата ќе заврши само со 63 пратеници за Коалицијата „За подобра Македонија“

Lider - 24.11.2016

Нов студентски дом во вредност од околу 6 милиони евра, нов објект на Драмскиот театар, гимнастичка сала и отворен базен во СЦ „Борис Трајковски“, затворени тениски терени, жичарница од болница Козле до Средно Водно за која се планирани 7,4 милиони ...

Петардите за ВМРО ги вклучија алармите во Неготино

Фокус - 23.11.2016

На денешниот митинг на коалицијата ,,За подобра Македонија’’ предводена од ВМРО – ДПМНЕ во Неготино, петардите кои што еуфорично ги фрлаа поддржувачите на Груевски предизвикаа паника, откако ги вклучија алармите во просториите на поранешна Халк ...

Трет ден кампања, партиите на терен

Канал5 - 23.11.2016

Денеска на третиот ден од изборната кампања коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинзи во Неготино и во Кавадарци. СДСМ е на митинзи во Демир Хисар и во Кичево. ДПА ќе одржи митинг во село Челопек.

Трет ден изборна кампања

24 Вести - 23.11.2016

Денеска на третиот ден од изборната кампања коалицијата за подобра Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинзи во Неготино и во Кавадарци. СДСМ е на митинзи во Демир Хисар и во Кичево. ДПА ќе одржи митинг во село Челопек.

Продолжуваат изборните партиски активности, еве каде ќе се митингува денеска

Алсат-М - 23.11.2016

И денеска партиите продолжуваат со митинзите и со средби со граѓаните. За попладнево ВМРО-ДПМНЕ најави митинг во Неготино и Кавадарци, а опозициската СДСМ во Демир Хисар и во Кичево. Платформата на ДУИ, во партиското седиште во Скопје, ќе ја ...

Продолжуваат митинзите на партиите – ветувања за повисоки плати, подобар стандард

ТВ21 - 23.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ синоќа во Струга одржа централен митинг, каде беа најавени инвестиции во здравството, инфраструктурата, гасификација, изградба на спортски сали. Лидерот на партијата Никола Груевски воедно ги повика стружани да кажат не на СДСМ и ...

ВМРО за Македонија имаше митинг во Охрид

Алсат-М - 23.11.2016

Коалицијата ВМРО за Македонија ќе одлучува за новата влада, порача синоќа од митингот во Охрид Љубчо Ѓеорѓиевски, од каде трите коалициони партенери стартуваа со изборните активности. Екс-премиерот Георгиевски повика граѓаните да не ги гледаат низ ...

Митинг на коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ во Неготино и Кавадарци

Канал5 - 23.11.2016

Коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ вечерва е на митинг во Неготино и Кавадарци . Пораките од митингот на Колицијата за подобра Македонија во Неговтино ги пренесува Ана Милевска Ѓеоргиева.

Митинг на СДСМ во Кичево и Демир Хисар

Канал5 - 23.11.2016

Вечерва СДСМ изборната кампања ја продолжува со преставување на својата програма пред жителите на Демир Хисар и Кичево. СДСМ синоќа одржа митинг во скопските општини Кисела Вода и Аеродром.

СДСМ вечерва во Кичево, ДПМНЕ во Неготино

Фокус - 23.11.2016

Социјалдемократскиот сојуз вечерва, изборната кампања ја продолжува на митинг во Кичево и Демир Хисар. Вчера, СДСМ митингуваа во скоспките населби Аеродром и Кисела Вода, а кампањата ја стартуваа во Прилеп.

Трет ден предизборна кампања

МРТ - 23.11.2016

Коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, попладне ќе одржи митинзи во Неготино и во Кавадарци, додека СДСМ со коалициските партнери ќе има митинзи во Демир Хисар и во Кичево. Трет ден предизборни актовности.

ВМРО-ДПМНЕ во Неготино и Кавадарци, СДСМ во Демир Хисар и Кичево

МКД - 23.11.2016

На третиот ден од предизборната кампања, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја претстави програмата пред граѓаните на Неготино (17.30 часот) и Кавадарци (20.00 часот), а СДСМ ќе митингува во Демир Хисар и во Кичево.

Република: Раскол во општинската организација на СДСМ во Аеродром по вчерашното фијаско

Нетпрес - 23.11.2016

Само 400 луѓе вчера дојдоа на митингот на СДСМ во скопската населба Аеродром, од кои најголем дел беа истите кои присуствуваа на претходниот митинг во Кисела Вода. Општината Аеродром има околу 120 илјади жители од кои доколку на митинг излезат само ...

ВО ЖИВО: Масовно на митингот на ВМРО - ДПМНЕ во Неготино

Press24 - 23.11.2016

Започна митингот на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Неготино. Неготинчани во голем број излегоа да дадат поддршка за политиките на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски.

(ВИДЕО) Пренос во живо од митингот на СДСМ во Кичево

Репортер - 23.11.2016

Пренос во живо од централен митинг во Кичево на СДСМ и коалицијата. ...

(ВО ЖИВО) Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Неготино

Репортер - 23.11.2016

Во живо од митингот на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Неготино. ...

СДСМ синоќа митингуваше во Аеродром

Сител - 23.11.2016

Опозицијата предводена од СДСМ вчера довербата за предвремените парламентарни избори ја бараше од гласачите во Аеродром. Под слоганот За живот во Македонија, пред присутните симпатизери, носителот на листата во ИЕ 1 Стево Пендаровски побара поддршка ...

ФОТО: Неготино со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, започна митингот на владејачката коалиција

Курир - 23.11.2016

Започна митингот на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Неготино. Неготинчани во голем број излегоа дададат поддршка за политиките на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски.

КАРВАНОТ Е ВО НЕГОТИНО: ВМРО-ДПМНЕ ја продолжува изборната кампања (ВИДЕО/ВО ЖИВО)

Телеграф - 23.11.2016

Вечерашниот митинг, како и претходните, поминува во знакот на инвестициите и проектите за брз и стабилен економски развој на овој дел од државата, како и воопшто за целата територија на Македонија Партиски симпатизери и граѓани од Неготино се собраа ...

Во живо од митингот на СДСМ во Кичево

+инфо - 23.11.2016

Пренос во живо од централниот митинг во Кичево на СДСМ и коалицијата Гледајте го пренос во живо од централниот митинг во Кичево на СДСМ и коалицијата, кој почнува во 19 ...

Пренос во живо од митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Неготино

А1 On - 23.11.2016

Во живо од митингот на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ...

Пренос во живо од Митингот на СДСМ во Кичево

А1 On - 23.11.2016

Пренос во живо од централен митинг во Кичево на СДСМ и ...

Во живо од митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Кавадарци

Репортер - 23.11.2016

Во живо од митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Кавадарци. ...

СДСМ во Демир Хисар и во Кичево, ВМРО-ДПМНЕ во Неготино и во Кавадарци

+инфо - 23.11.2016

Коалицијата за промени и правда предводена од ДС ќе одржи средби со граѓани во Кавадарци и Неготино, како и пресконфренција во Скопје . Коалицијата на СДСМ денеска ќе одржи митинг во Демир Хисар (17:30) и во Кичево (19:00).

КАМПАЊАТА СЕ ЗАСИЛУВА: ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Кавадарци, СДСМ во Кичево

Телеграф - 23.11.2016

На митингот во Струга лидерот Никола Груевски истакна дека Струга, Кичево, Дебар, најдобро ги знаат искуствата од експериментите на СДСМ и дека Македонија не смее да биде личен експеримент на Зоран Заев На третиот ден од кампањата партиите ...

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Кавадарци

Press24 - 23.11.2016

За десетина минути ќе започне митингот на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ...

Во живо од митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Кавадарци

А1 On - 23.11.2016

Во живо од митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во ...

РАЗВИОРЕНИ ЗНАМИЊА И ТРАНСПАРЕНТИ: Голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 23.11.2016

Со вечерашниот митинг се заокружува третиот ден од изборната кампања, која е во полн ек и во чии рамки владејачката ВМРО-ДПМНЕ досега одржа четири митинзи, како и многубројни средби со граѓани низ цела држава Развиорени знамиња, транспаренти и голем ...

ВМРО-ДПМНЕ во Неготино и Кавадарци, СДСМ во Демир Хисар и Кичево

Тера - 23.11.2016

На третиот ден од предизборната кампања, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја претстави програмата пред граѓаните на Неготино (17.30 часот) и Кавадарци (20.00 часот), а СДСМ ќе митингува во Демир Хисар и во ...

Во живо од митингот на СДСМ во Кичево

Локално - 23.11.2016

Пренос во живо од централниот митинг во Кичево на СДСМ и коалицијата Гледајте го пренос во живо од централниот митинг во Кичево на СДСМ и коалицијата, кој почнува во 19 ...

Продолжуваат митинзите - во кои градови партиите ќе ги презентираат програмите?

Фактор - 23.11.2016

Партиите и денеска продолжуваат со митинзи, средби со граѓани и прес-конференции. ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи митинг во Неготино во 17.30 часот и во Кавадарци во 20 часот. Коалицијата на СДСМ денеска ќе одржи митинг во Демир Хисар во 17.30 часот и ...

ВМРО-ДПМНЕ во Неготино и Кавадарци, СДСМ пред Кичевчани и во Демир Хисар

Вечер Прес - 23.11.2016

Во третиот ден од политичката кампања, партиите повторно ќе ја претстават својата програма пред граѓаните. Имено, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинзи во Неготино и во Кавадарци, а СДСМ во Демир Хисар и Кичево.

Раскол во општинската организација на СДСМ во Аеродром по вчерашното фијаско

Република - 23.11.2016

Само 400 луѓе вчера дојдоа на митингот на СДСМ во скопската населба Аеродром, од кои најголем дел беа истите кои присуствуваа на претходниот митинг во Кисела Вода. Општината Аеродром има околу 120 илјади жители од кои доколку на митинг излезат само ...

ВИДЕО ВО ЖИВО: СДСМ вечерва на митинг во Кичево

Фактор - 23.11.2016

Опозицијата вечерва го одржува вториот централен митинг во Кичево откако во 17.30ч СДСМ ја претстави својата програма пред жителите на Демир Хисар. Митингот е закажан за во 19 часот. Ривалот на Заев пак Никола Груевски вечерва е во Неготино и ...

Пренос во живо од митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Неготино

Локално - 23.11.2016

Во живо од митингот на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ...

Неготино со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, започна митингот на владејачката коалиција (ВО ЖИВО)

Република - 23.11.2016

Започна митингот на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Неготино. Неготинчани во голем број излегоа да дадат поддршка за политиките на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски.

ВИДЕО ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ митингува во Кавадарци

Фактор - 23.11.2016

Владеачката партија вечерва одржува митинзи во Неготино и Кавадарци. Во видеото подолу може да го следите во живо митингот на ВМРО-ДПМНЕ и ...

ФОТО: Започна митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Неготино

Пулс24 - 23.11.2016

Започна митингот на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Неготино. Неготинчани во голем број излегоа да дадат поддршка за политиките на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски.

Трет ден митинзи: ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, СДСМ во Кичево, ДПА во Челопек

Мета - 23.11.2016

Политичките партии денеска продолжуваат со изборната кампања за претстојните парламентарни избори закажани за 11 декември, со митинзи и со средби со граѓани низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија денешните изборни активности ...

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во Кавадарци

Пулс24 - 23.11.2016

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Кавадарци Следете го во живо митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за подобра Македонија во ...

Избори 2016: ВМРО-ДПМНЕ во Неготино и Кавадарци, СДСМ пред Кичевчани и во Демир Хисар

Lider - 23.11.2016

Во третиот ден од политичката кампања, партиите повторно ќе ја претстават својата програма пред граѓаните. Имено, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинзи во Неготино и во Кавадарци , а СДСМ во Демир Хисар и Кичево.

Избори 2016: Што си порачаа Груевски и Заев на првите митинзи?

24 Вести - 22.11.2016

Овие избори се референдум на кој гласачите треба да решат во каква Македонија сакаат да живеат, ова се клучните пораки од претседателот на ВМРО – ДПМНЕ од почетниот митинг во Охрид. Од митингот во Прилеп, лидерот на СДСМ возврати дека приказните за ...

Втор ден кампања: Изборните карвани продолжуваат

24 Вести - 22.11.2016

Втор ден од изборната камња во пресрет на предвремените парламентарни избори. ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе одржи митинзи во Ресен и во Струга. Опозициската СДСМ попладнево одржува митинзи во скопските општини Драчево, Кисела вода и во Аеродром.

ВМРО-ДМПНЕ на митинг во Струга

Канал5 - 22.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ вечерва пред граѓаните на Струга ќе ја претстави својата изборна програма. Настанот го следи Соња Рилковска. Претходно партијата имаше митинг во Ресен, какви пораки се пратија. Целиот извештај погледнете го во ...

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струга

24 Вести - 22.11.2016

Вечерва владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ одржува митинг во рамките на кампањата за изборите на 11 декември. Во центарот на градот се собраа приврзаници на партијата кои од Струга и околината дојдоа на митингот на ВМРО-ДПМНЕ.

ДПА на почетен митинг во Студеничани

Канал5 - 22.11.2016

Во Студеничани почетниот митинг во изборната кампања ќе го има Демократската партија на Албанците. За митингот на ДПА во Студеничани повеќе од јавувањето на Весна Велкова ...

СДСМ започнува од Прилеп

Канал5 - 22.11.2016

Изборната кампања СДСМ ја започнува со централен митинг во Прилеп. Митингот на СДСМ во Прилеп го следи Мирјана Трпческа. Во фокусот на изборната програма се младите, но и смена на судиите и ослободување од стегите во администрацијата.

Втор ден изборна кампања во Македонија

Канал5 - 22.11.2016

Втор ден изборна кампања. Партиските карвани денеска продолжуваат со промовирање на програмата и со битката по гласови. Владеачката ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе одржи митинзи во Ресен и во Струга. СДСМ во скопско Драчево, Кисела Вода и Аеродром.

Продолжува предизборната кампања на партиите

Телма - 22.11.2016

Партиите денеска продолжуваат со предизборната кампања за промовирање на своите програмата за што повеќе освоени гласови на 11 декември. По централните митинзи одржани вчера на двете најголеми партии од македонскиот политички блок, опозициската СДСМ ...

Втор ден од изборната кампања, кој каде ќе митингува денеска

Алсат-М - 22.11.2016

Во вториот ден од изборната кампања партиите ги објавија локациите за денешните митинзи. Социјалдемократите ќе се обратат пред жителите на населбите Драчево, Кисела Вода и Аеродром, додека од ВМРО-ДПМНЕ ќе митингува во Ресен и во Струга.

Втор ден изборна кампања: СДСМ во Скопје, ДПМНЕ во Струга и Ресен

Фокус - 22.11.2016

Политичките партии, на вториот ден од кампањата продолжуваат со митинзи. Социјалдемократите вечерва се во Скопје, каде ќе се обратат пред жителите на населбите Драчево, Кисела Вода и Аеродром. ВМРО-ДПМНЕ пак, ќе бидат во Ресен и Струга.

Продолжуваат митинзите: Втор ден предизборна кампања во Македонија

Курир - 22.11.2016

Денеска е втор ден од предизборната кампања во Македонија. Политичките партии продолжуваат со својата агенда и со промоција на нивните програми. ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе одржи митинзи во Ресен и во Струга.

Кој каде ќе митингува денеска

МКД - 22.11.2016

Партиите денеска продолжуваат со предизборната кампања за промовирање на своите програми на митинзи и средби со граѓани. Според најавите од партиите, по централните собири на двете најголеми партии од македонскиот политички блок одржани синоќа , ...

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе одржи митинзи во Ресен и во Струга

Нетпрес - 22.11.2016

Денеска е втор ден од предизборната кампања во Македонија. Политичките партии продолжуваат со својата агенда и со промоција на нивните програми. ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе одржи митинзи во Ресен и во Струга.

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денеска со митинзи во Ресен и Струга

Курир - 22.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија”, денска ќе одржат два митинзи. Првиот ќе биде во Ресен во 17:30 часот, а вториот митинг во Струга со почеток од 20:00 ...

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Струга

Нетпрес - 22.11.2016

Со почеток од 20 часот, ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција „За подобра Македонија“ ќе одржат митинг во Струга. Стружани веќе се подготвуваат за големиот собир и порачуваат: „Струга издржа. Стружани останаа.

ФОТO: Стружани се подготвуваат за митингот на ВМРО-ДПМНЕ - СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО

Сител - 22.11.2016

Со почеток од 20 часот, ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција „За подобра Македонија“ ќе одржат митинг во Струга. Стружани веќе се подготвуваат за големиот собир и порачуваат: „Струга издржа. Стружани останаа.

Партиите во Македонија ја започнаа изборната кампања

Р.С.Европа - 22.11.2016

Повеќето политички партии во Македонија кои учествуваат на вонредните парламентарни избори на 11 декември со митинзи и средби со граѓаните ја започнаа кампањата. Владејачката ВМРО ДПМНЕ на митингот во Охрид вети подобрување на сдандардот на ...

МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО РЕСЕН: Најавени нови проекти за развој (ВИДЕО)

Телеграф - 22.11.2016

После бројните средби со граѓани во пелагонискиот регион, кандидатите од владејачката партија својата изборна програма излегоа да ја претстават пред жителите на Ресен Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ активно ја продолжи изборната кампања и во текот ...

Пренос во живо од Митингот на СДСМ во Аеродром

А1 On - 22.11.2016

Пренос во живо од централен митинг во Т.Ц Бисер – Аеродром во Скопје на СДСМ и ...

Пренос во живо од митингот на СДСМ во Аеродром

+инфо - 22.11.2016

СДСМ вечерва одржува митинг во Аеродром. Пренос во живо од централен митинг во Т.Ц Бисер – Аеродром во Скопје на СДСМ и ...

Фијаско на митингот на СДСМ во Аеродром

Нетпрес - 22.11.2016

И вториот митинг на опозициската коалиција предводена од СДСМ доживува целосно фијаско. Откако вчера нешто помалку од 4.000 граѓани дојдоа на првиот митинг на СДСМ во Прилеп, кој мина без еуфорија, со многу навреди, клевети и црна кампaња, слабиот ...

ФОТO: Стружани се подготвуваат за митингот на ВМРО-ДПМНЕ (СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО)

Курир - 22.11.2016

Со почеток од 20 часот, ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција „За подобра Македонија“ ќе одржат митинг во Струга. Стружани веќе се подготвуваат за големиот собир и порачуваат: „Струга издржа. Стружани останаа.

Пренос во живо од митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Струга

А1 On - 22.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција „За подобра Македонија“ се на митинг во ...

Аеродром се противи на двојазичноста- само околу 400 луѓе на митингот на СДСМ (ФОТО)

Курир - 22.11.2016

И вториот митинг на опозициската коалиција предводена од СДСМ доживува целосно фијаско. Откако вчера нешто помалку од 4.000 граѓани дојдоа на првиот митинг на СДСМ во Прилеп, кој мина без еуфорија, со многу навреди, клевети и црна кампaња, слабиот ...

СЕ ВЕАТ ЗНАМИЊА, СТРУГА НА НОЗЕ: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ покрај Црн Дрим (ФОТО/ВО ЖИВО)

Телеграф - 22.11.2016

Просторот во центарот на градот е претесен да ги собере сите заинтересирани кои од Струга и околината дојдоа вечерва да ги чујат проектите и плановите на ВМРО-ДПМНЕ за подобра иднина на Македонија Знамиња на Македонија, знамиња на партијата, ...

Аеродром се противи на двојазичноста- само околу 400 луѓе на митингот на СДСМ (ФОТО)

Press24 - 22.11.2016

И вториот митинг на опозициската коалиција предводена од СДСМ доживува целосно фијаско. Откако вчера нешто помалку од 4.000 граѓани дојдоа на првиот митинг на СДСМ во Прилеп, кој мина без еуфорија, со многу навреди, клевети и црна кампaња, слабиот ...

ГРУЕВСКИ: Македонија не смее да биде личен експеримент на Заев (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 22.11.2016

Се фалат дека ќе направеле гасификација како во Струмица и Куманово. Тоа значи дека ќе нема гасификација. Тие граѓани плаќаат најскап гас во Европа. Неговата понуда е измислена и препишана, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Струга Струга, ...

Груевски од Струга: СДСМ создаде вештачка криза за дестабилизација

Алфа - 22.11.2016

По митингот во Ресен караванот на коалицијата „За подобра Макденоија“ на вториот ден од кампањата централниот митинг го одржа во Струга. По митингот во Ресен караванот на коалицијата „За подобра Макденоија“ на вториот ден од кампањата централниот ...

СДСМ ќе митингува во скопските општини, ВМРО-ДПМНЕ во Ресен и во Струга

+инфо - 22.11.2016

Коалицијата за промени и правда на средби со граѓаните од Карпош и митинг во Велес, а Коалицијата „ВМРО за Македонија“ ќе биде во Охрид. На вториот ден од кампањата ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинзи во Ресен (17:30) и во Струга. (20:00).

(ВО ЖИВО) Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струга

Репортер - 22.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција „За подобра Македонија“ се на митинг во Струга. ...

Аеродром се противи на двојазичноста- само околу 400 луѓе на митингот на СДСМ

Сител - 22.11.2016

И вториот митинг на опозициската коалиција предводена од СДСМ доживува целосно фијаско. Откако вчера нешто помалку од 4.000 граѓани дојдоа на првиот митинг на СДСМ во Прилеп, кој мина без еуфорија, со многу навреди, клевети и црна кампaња, слабиот ...

ВТОР ДЕН ОД КАМПАЊАТА: ВМРО-ДПМНЕ вечерва е во Струга, СДСМ во Аеродром

Телеграф - 22.11.2016

ДУИ ќе ја промовира изборната платформа 2016-2020 на Скопскиот саем во 12 часот, а ДПА ќе одржи митинг во село Црнилиште во 18 часот По воведните митинзи синоќа, партиите денеска ја продолжуваат изборната кампања.

Во живо: Стружани се подготвуваат за митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 22.11.2016

Со почеток од 20 часот, ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција „За подобра Македонија“ ќе одржат митинг во Струга. Стружани веќе се подготвуваат за големиот собир и порачуваат: „Струга издржа. Стружани останаа.

Втор ден од изборната кампања, кој каде ќе митингува денеска

Канал 77 - 22.11.2016

Во вториот ден од изборната кампања партиите ги објавија локациите за денешните митинзи. Социјалдемократите ќе се обратат пред жителите на населбите Драчево, Кисела Вода и Аеродром, додека од ВМРО-ДПМНЕ ќе митингува во Ресен и во Струга.

ВИДЕО ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Струга

Фактор - 22.11.2016

Владеачката партија вечерава се дружи со жителите на Струга. Стружани веќе се подготвуваат за големиот собир и порачуваат: „Струга издржа. Стружани останаа. Македонија ќе издржи со вас претседателе Груевски“.

Избори 2016: Што си порачаа Груевски и Заев на првите митинзи?

Локално - 22.11.2016

Овие избори се референдум на кој гласачите треба да решат во каква Македонија сакаат да живеат, ова се клучните пораки од претседателот на ВМРО – ДПМНЕ од почетниот митинг во Охрид. Од митингот во Прилеп, лидерот на СДСМ возврати дека приказните за ...

Фијаско на митингот на СДСМ: И Аеродром се противи на двојазичноста и федерализацијата

Република - 22.11.2016

Целосно фијаско на вториот митинг на опозициската коалиција предводена од СДСМ. Само околу 400 луѓе дојдоа на митингот на СДСМ во скопската населба Аеродром, од кои најголем дел што беа на претходниот митинг во Кисела Вода, се пренасочиjа кон ...

Инцидент во Струга пред почетокот на митингот на ВМРО ДПМНЕ

Бриф - 22.11.2016

Кој сака да ги исплаши Стружани ?Ова е прашањето на голем број Стружани вечерва после невидено големиот број на полициски службеници кои го преплавија градот пред одржувањето на митингот на владејачката партија во заминување ВМРО ДПМНЕ.

ВИДЕО ВО ЖИВО: СДСМ со митинг во Аеродром

Фактор - 22.11.2016

Во видеото подолу може да го следите во живо митингот на опозицикста партија која вечерва митингува во главниот град , со централен митинг во Аеродром. Претходно Заев и опозицијата ги посетија Драчево и Кисела ...

ИЗБОРНА КАМПАЊА: СДСМ вечерва во Скопје, ВМРО-ДПМНЕ во Струга

Фактор - 22.11.2016

Втор ден изборна кампања. Откако вчера двајцата најголеми ривали си упатија остри пораки за одбрана на државата од „криминал“ и „федерализација“, денеска ќе ги слушаме од Скопје и Струга. Имено, опозицијата вечерва ќе митингува во главниот грда.

Митинзите продолжуваат: Втор ден предизборна кампања во Македонија

Република - 22.11.2016

Денеска е втор ден од предизборната кампања во Македонија. Политичките партии продолжуваат со својата агенда и со промоција на нивните програми. ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе одржи митинзи во Ресен и во Струга.

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Струга (ВО ЖИВО)

Република - 22.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ денеска во 20 часот ќе одржи митинг во Струга. Вечерва ќе се сплотат Стружани, велат од владејачката партија, очекувајќи на митингот да присуствуваат огромен број нивни ...

И Аеродром е против двојазичноста: Слаба посетеност на митингот на СДСМ

Пулс24 - 22.11.2016

И вториот митинг на опозициската коалиција предводена од СДСМ доживува целосно фијаско. Откако вчера нешто помалку од 4.000 граѓани дојдоа на првиот митинг на СДСМ во Прилеп, кој мина без еуфорија, со многу навреди, клевети и црна кампaња, слабиот ...

Митинг на ВМРО ДПМНЕ: Стружани испратија порака до Заев (фотогалерија)

Република - 22.11.2016

Стружани веќе се подготвуваат за големиот собир и порачуваат: „Струга издржа. Стружани останаа. Македонија ќе издржи со вас претседателе ...

ВМРО-ДПМНЕ денес во Ресен и Струга, СДСМ во Скопје

Пулс24 - 22.11.2016

По официјалниот старт на кампањата за претстојните избори, партиите синоќа одржаа митинзи. ВМРО-ДПМНЕ традиционално како и секоја година, кампањата ја почна од Охрид, додека Коалицијата предводена од СДСМ имаше собир во Прилеп, ДУИ во Липково, ДПА ...

ВМРО – ДПМНЕ мобилизира администрација: Бараат боледувања и слободни денови за да одат на митинг во Охрид

Фокус - 21.11.2016

Вработените во администрацијата кои се принудени да присуствуваат на митинзите на ВМРО – ДПМНЕ своите отсуства од работа им е наложено да ги правдаат со боледувања или со слободни денови од годишните одмори.

Административците повторно под притисоци за митинзи на власта

24 Вести - 21.11.2016

Автобуси полни со поддржувачи на власта се упатија на првиот предизборен митинг на ВМРО- ДПМНЕ во Охрид. Со партиски знамиња и химни, се подготвуваа за собирот на кој очекуваат лидерот Никола Груевски да им вети држава без двојазичност.

ВМРО-ДПМНЕ со коалицијата „За подобра Македонија“ ја започнува кампањата од Охрид

24 Вести - 21.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ со коалицијата „За подобра Македонија“ традиционално започнува со кампања од Охрид. Вечерва на градскиот плоштад со почеток во 19 часот ќе одржат митинг на кој се очекува да се обратат лидерот Никола Груевски и носителот на петтата ...

Груевски најави победа со 63 пратеници на првиот митинг од предизборната кампања

Сакам да кажам - 21.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски најави дека неговата партија оди на голема победа со 63 пратеници на изборите на 11 декември, обраќајќи се вечерва во Охрид на првиот митинг од предизборната кампања.

ВО ЖИВО: Митинг на СДСМ во Прилеп

Репортер - 21.11.2016

Здружената опицијата предводена од СДСМ вечерва ја стартуваше својата изборна кампања во Прилеп. Ви овозможуваме следење на митингот во живо. ...

(ФОТО) Нови наредба до администрацијата: Сите на митинг на ВМРО ДПМНЕ во Охрид

Репортер - 21.11.2016

Административци, учители, наставници, лекари и медицински персонал-сите заедно, требаа да го напуштат работното место и мораа да бидат на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид. Сите мораат да ја почитуваат партиската наредба за да се демонстрира масовност ...

ВИДЕО: Со спектакуларен огномет заврши големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Press24 - 21.11.2016

Еуфоричниот и победнички митинг заврши со спектакуларен огномет кој го осветли охридското небо. Околу 30.000 граѓани присуствуваа вечерва на градскиот плоштад во Охрид на премиерниот митинг на владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ за ...

Распоред на неделниот Централен караван на СДСМ и коалицијата

А1 On - 21.11.2016

„Караванот на СДСМ и Коалицијата предизборната кампања ја започнува вечерва од Прилеп каде што во 19:00 часот ќе се одржи централниот митинг. Претходно, во 17:30 часот ќе се одржи минитнг на Крушево.

СДСМ првата недела митингува во Прилеп, Скопје, Демир Хисар, Виница и Велес

Макфакс - 21.11.2016

Караванот на СДСМ и Коалицијата предизборната кампања ја почнува во понеделник од Прилеп каде што во 19 часот ќе се одржи централниот митинг. Претходно, во 17 часот ќе се одржи минитнг на Крушево.

(ФОТО) Распоред на неделниот Централен караван на СДСМ и коалицијата

Репортер - 21.11.2016

„Караванот на СДСМ и Коалицијата предизборната кампања ја започнува вечерва од Прилеп каде што во 19:00 часот ќе се одржи централниот митинг. Претходно, во 17:30 часот ќе се одржи минитнг на Крушево.

СДСМ и Коалицијата предизборната кампања ја започнува вечерва од Прилеп

Нетпрес - 21.11.2016

Караванот на СДСМ и Коалицијата предизборната кампања ја започнува вечерва од Прилеп каде што во 19:00 часот ќе се одржи централниот митинг. Претходно, во 17:30 часот ќе се одржи минитнг на Крушево.

Распоред на неделниот Централен караван на СДСМ и коалицијата: Кампањата тргнува од Прилеп

+инфо - 21.11.2016

Првата недела завршува со средби и централен мининг во Велес во 19 часот, а претходно во 17:30 часот ќе се одржи митинг во Свети Николе. Караванот на СДСМ и Коалицијата предизборната кампања ја започнува вечерва од Прилеп каде што во 19 часот ќе се ...

ОХРИД ПРЕПОЛН: Насобран народ за првиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО ТЕЛЕГРАФ)

Курир - 21.11.2016

Знаеш што е подобро за тебе, за Македонија“ е слоганот на кампањата за овие избори кој се криеше до самиот почеток. Програмата пак носи наслов „Реално“ и содржи конкретни проекти за подобрување на стандардот на граѓаните, работа, сигурност и ...

ВМРО-ДПМНЕ почнува во Охрид, завршува во Прилеп и во Крушево

+инфо - 21.11.2016

Вечер митингот на владеачката партија почнува во 19 часот на градскиот полоштад во Охрид. ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“ вечерва ќе одржат митинг во Охрид на градскиот плоштад со почеток во 19:00 часот.

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата стартуваат- погледнете ја агендата на митинзи (ФОТО)

Курир - 21.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата „За подобра Македонија“, денес ќе одржат митинг во Охрид на градскиот плоштад со почеток во 19:00 часот. Во продолжение погледнете ја целата агендата на ...

Наредба до администрацијата: Сите на митинг во Охрид

А1 On - 21.11.2016

Административци, учители, наставници, лекари и медицински персонал-сите заедно, требаа да го напуштат работното место и мораа да бидат на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид. Сите мораат да ја почитуваат партиската наредба за да се демонстрира масовност ...

Карванот на ВМРО-ДПМНЕ традиционално тргнува вечерва во 19 часот од Охрид.

Алфа - 21.11.2016

Карванот на коалицијата „За подобра Македонија„ предводена од ВМРО-ДПМНЕ традиционално тргнува вечерва во 19 часот од Охрид. Македонија ќе се сплоти во Охрид, велат од владачката партија, очекувајќи на охридскиот плоштад да присуствуваат над 50.000 ...

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во Охрид (19:00)

Курир - 21.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ заедно со владејачката коалиција „ За подобра Македонија“ денеска ќе одржат митинг на градскиот плоштад во Охрид со почеток во 19:00 часот. Традицинално, коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ, кампањата за изборите на 11 декември,ја ...