TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шундовски заминува од Пелистер?

Дневник - 14.09.2007

Ако до денес не ми се исплатат заостанатите пари што ми ги должат и ако не дојде ниеден нов ракометар како засилување, ќе бидам принуден да го напуштам кормилото на Пелистер, вели тренерот Звонко Шундовски. Поради беспарицата во која се најде, битолскиот суперлигаш подготовките ги почна со поголемо ...

Вардар и Металург го враќаат Пелистер во живот

Вест - 13.09.2007

РАКОМЕТ - БИТОЛЧАНИ ЌЕ ПРАВАТ ЕКИПА СО ПОЗАЈМЕНИ ИГРАЧИ На 10 дена пред почетокот на новата ракометна сезона, во таборот на Пелистер се уште владее неизвесност околу играчкиот потенцијал. По заминувањето на осуммина стандардни првотимци, пелистерци ги започнаа подготовките со задоцнување од 20-тина ...

Трифун Костовски повторно ќе ги спасува битолчани?

Време - 13.09.2007

ПЕЛИСТЕР НА ТЕШКИ МАКИ Најтрофејниот битолски спортски колектив, ракометниот клуб Пелистер, повторно е на тешки финансиски маки на десетина дена пред почетокот на домашното првенство, а во јавноста се шпекулира дека Трифун Костовски и скопските клубови Вардар про и Металург ќе ги спасуваат ...

Трифун Костовски повторно го спасува Пелистер

Утрински - 13.09.2007

Покрај финансиската помош од првиот човек на РФМ, Вардар про и Металург ќе им отстапат на битолчани шестмина ракометари ТИХОМИР ГРУЕВСКИ БИТОЛА - По драматичните апели за спас на клубот, битолски Пелистер се чини во последен момент стигна до спасоносната сламка и тоа благодарение на претседателот ...

Шестмина младинци во првиот тим

Вест - 12.09.2007

ФУДБАЛ - ПРЕС ВО ФК ПЕЛИСТЕР Од денес на тренинзите на сениорската екипа на Пелистер ќе бидат приклучени и шестмина фудбалери на младинскиот тим на битолскиот провлигаш, кој го освои годинешниот официјален куп . На ваков чекор, како што изјавија на вчерашната прес конференција, координаторот на ...

Прво место за младинците на Пелистер на турнирот во Ловеч

Утрински - 11.09.2007

БИТОЛА - Со победат од 2:1 над домаќинот Литекс, младинската екипа на Пелистер го освои победничкиот пехар на минатонеделниот меѓународен младински турнир што се одржа во Ловеч, Бугарија. Со триумфот во финалето над домаќинот кој беше воедно и организатор на турнирот битолчани со ист резултат им се ...