TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицковски клекна на колена пред Штипјани

Радар - 16.09.2018

Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена, но јас имам еден одговор на тоа- ако претседателот и лидерот на клекне пред луѓето кои ја следат каузата и идејата за Република ...

Бизнисмените треба да дадат 10 милиони евра за 100.000 гласови по логиката на Заев

Курир - 16.09.2018

Доколку се следи логиката на премиерот Зоран Заев, дека еден глас за промена на името и идентитетот би требало да се вреднува со 100 евра, тогаш помагањето на Заев, бизнисмените би ги чинело најмалку 10 милиони евра.

Мицкоски: Ако лидерот не клекне пред следбениците, не ја заслужува нивната доверба

МК News - 16.09.2018

Добар ден за верниот Исток, но и сите оние кои што од сите краишта на нашата мила мајка Македонија ни се придружија денеска, ова неделно после пладне. Добар ден за достоинствена, горда и пркосна Македонија, и добре ни дојдовте! Ми велат никогаш не ...

Мицкоски од Штип: Ова е битката на нашата генерација за спас на татковината, на 30-ти септември слушајте го срцето и ...

Маркукуле - 16.09.2018

Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена, но јас имам еден одговор на тоа- ако претседателот и лидерот на клекне пред луѓето кои ја следат каузата и идејата за Република ...

Заев: Секој што ќе остане дома на референдумот за мене е противник на државата!

Фокус - 15.09.2018

Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години, затоа што ако тогаш ја обезбедивме независноста на државата, сега од оваа одлука зависи дали ќе си ја осигураме и обезбедиме иднината на нашата независна Македонија, изјави премирот Зоран ...

Заев: Никогаш повеќе ФИРОМ. Никогаш повеќе некој да ни ја гази гордоста и достоинството

Либертас - 15.09.2018

Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години, затоа што ако тогаш ја обезбедивме независноста на државата, сега од оваа одлука зависи дали ќе си ја осигураме и обезбедиме иднината на нашата независна Македонија, изјави премирот Зоран ...

Заев: Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години

Сител - 15.09.2018

Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години, затоа што ако тогаш ја обезбедивме независноста на државата, сега од оваа одлука зависи дали ќе си ја осигураме и обезбедиме иднината на нашата независна Македонија, изјави премирот Зоран ...

Заев: Не знам која е тајната замисла ако останеш дома, а не нудиш план Б

+инфо - 15.09.2018

Треба да зннаете, порача премиерот, дека во постигнатиот договор со Грција стои македонски јазик, преведлив на сите светски јазици, таму стои Македонци. Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години, затоа што ако тогаш ја обезбедивме ...

(ВИДЕО) Заев: Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години

А1 On - 15.09.2018

Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години, затоа што ако тогаш ја обезбедивме независноста на државата, сега од оваа одлука зависи дали ќе си ја осигураме и обезбедиме иднината на нашата независна Македонија, изјави премирот Зоран ...

Заев: Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години

Канал5 - 15.09.2018

Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години, затоа што ако тогаш ја обезбедивме независноста на државата, сега од оваа одлука зависи дали ќе си ја осигураме и обезбедиме иднината на нашата независна Македонија.

Заев: Никогаш повеќе ФИРОМ. Никогаш повеќе некој да ни ја гази гордоста и достоинството

Локално - 15.09.2018

Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години, затоа што ако тогаш ја обезбедивме независноста на државата, сега од оваа одлука зависи дали ќе си ја осигураме и обезбедиме иднината на нашата независна Македонија, изјави премирот Зоран ...

(ВИДЕО) Заев: Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години

Бриф - 15.09.2018

Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години, затоа што ако тогаш ја обезбедивме независноста на државата, сега од оваа одлука зависи дали ќе си ја осигураме и обезбедиме иднината на нашата независна Македонија, изјави премирот Зоран ...

Заев: Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години

Независен - 15.09.2018

Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години, затоа што ако тогаш ја обезбедивме независноста на државата, сега од оваа одлука зависи дали ќе си ја осигураме и обезбедиме иднината на нашата независна Македонија, изјави премирот Зоран ...

Заев: Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години

Вечер - 15.09.2018

Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години, затоа што ако тогаш ја обезбедивме независноста на државата, сега од оваа одлука зависи дали ќе си ја осигураме и обезбедиме иднината на нашата независна Македонија, изјави премирот Зоран ...

Заев: Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години

Стандард - 15.09.2018

Важноста на референдумот е иста, како на тој пред 27 години, затоа што ако тогаш ја обезбедивме независноста на државата, сега од оваа одлука зависи дали ќе си ја осигураме и обезбедиме иднината на нашата независна Македонија, изјави премирот Зоран ...

ВИДЕО: Целосното обраќање на Заев на македонски јазик во Европскиот парламент кое доби аплауз од нога од ...

Либертас - 14.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

Н.Македонија - 14.09.2018

Премиерот Зоран Заев вчера се обрати пред Европскиот парламент по покана од неговиот претседател, Антонио Тајани. Тоа, како што истакна Заев, беше прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП.

Заев ја пресели референдумската кампања од Македонија во Стразбур

Локално - 14.09.2018

Македонскиот премиер Зоран Заев е приврзан кон ЕУ и НАТО. Со новото име, неговата земја ќе успее да стане членка. Европскиот Парламент ја поддржува неговата кампања за убедување на гласачите. Од Стразбур, Бернд Ригерт.

За Софија, Заев вчера потврдил дека во Македонија живеат и Бугари

Курир - 14.09.2018

За македонската Влада историски говор на Зоран Заев пред европратениците, за соседите признание дека во земјава живеат Бугари. Европратеникот Ангел Џамбаски веќе ликува дека говорот за кој Заев вчера се пофали дека бил единствениот премиер кој се ...

Бугарија го слави тажниот говор на Заев: Македонски премиер призна дека и Бугари живеат во неговата земја (ФОТО)

Република - 14.09.2018

Ултра десничарскиот европратеник од партијата на Каракачанов ВМРО-БНД Ангел Џамбаски го пофали говорот на Зоран Заев во Европскиот парламент и го нарече родољуб на татковината поради тоа што Заев за прв пат признал дека во Македонија живеат и Бугари.

(ВИДЕО) Целосното обраќање на Заев на македонски јазик во Европскиот парламент за кое доби аплауз од нога од ...

iPortal - 14.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Европскиот парламент го бојкотирше Зоран Заев, празни клупи на неговото обраќање

Курир - 14.09.2018

Вчера премиерот Зоран Заев и одредени медиуми се обидеа како историски момент да го презентираат говорот на премиерот Зоран Заев, кој зборуваше на македонски јазик во Европскиот парламент, пред празна сала и држеше говор каде ниту еднаш не го ...

За Софија, Заев вчера потврдил дека во Македонија живеат и Бугари

Алфа - 14.09.2018

За македонската Влада историски говор на Зоран Заев пред европратениците, за соседите признание дека во земјава живеат Бугари. Европратеникот Ангел Џамбаски веќе ликува дека говорот за кој Заев вчера се пофали дека бил единствениот премиер кој се ...

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

24 Вести - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев: Нема успешна Европа без интегриран Балкан

Телма - 13.09.2018

Нема успешна Европа без интегриран Балкан, ова го истакна премиерот Зоран Заев во своето обраќање пред Европскиот парламент во Стразбур. Тој повтори дека референдумот за договорот со Грција е од историски ...

Заев: Нема силна Европа без успешен Балкан

Телма - 13.09.2018

Зборувајќи на Македонски јазик на европратениците и членовите на Европската Комисија присутни во салата, премиерот Зоран Заев им ја објасни важноста за Македонија на склучувањето на Преспанскиот Договор за кој посочи дека може да послужи како пример ...

Заев пред ЕП: Референдумот ја определува европската иднина на Македонија

Алсат-М - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев имаше обраќање пред пратениците на Европскиот парламент. Осврнувајќи се на тоа што е постигнато откако дошол на чело на владата, Заев се задржа на аспирациите на Македонија да стане членка на НАТО и ЕУ.

Заев во Стразбур: Пред нас е историска шанса

Deutsche Welle - 13.09.2018

Зоран Заев денеска стана првиот македонски премиер кој доби шанса да се обрати пред Европскиот Парламент во Стразбур на македонски јазик. Тој порача дека е убеден во успех на референдумот и во перспективата на Македонија „Референдумот е многу повеќе ...

Заев ја пресели референдумската кампања од Македонија во Стразбур

Deutsche Welle - 13.09.2018

Македонскиот премиер Зоран Заев е приврзан кон ЕУ и НАТО. Со новото име, неговата земја ќе успее да стане членка. Европскиот Парламент ја поддржува неговата кампања за убедување на гласачите. Од Стразбур, Бернд Ригерт.

Премиерот Заев се обрати пред Европскиот парламент

24 Вести - 13.09.2018

На македонски јазик, со аплауз од европските пратеници премиерот Зоран Заев од Стразбур порача, Северна Македонија со ќе биде 30-та членка на НАТО со признаен македонски народ и македонски јазик.

Заев во ЕП: Имаме добар Договор што го потврдува нашиот идентитет

Нова ТВ - 13.09.2018

Пред пратениците во Стразбур се обрати премиерот Заев кој како што што кажа е прв кој се обраќа на македонски јазик од Европскиот парламент . „Народот на нашата земја е исправен пред историски крстопат и во текот на последните недели добивме голема ...

Заев во Европскиот парламент: референдумот е за втора независност

Р.С.Европа - 13.09.2018

Референдумот на 30 септември е референдум за втора независност, за Македонија тоа е можност која толку долго ја чекавме, во 1991 година гласавме за независност на референдум, сега, повторно на референдум треба да го направиме следниот чекор, истакна ...

Заев на македонски во Стразбур: Македонија е Европа во мало!

+инфо - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

Канал5 - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

Сител - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев ја пресели референдумската кампања од Македонија во Стразбур

Либертас - 13.09.2018

Македонскиот премиер Зоран Заев е приврзан кон ЕУ и НАТО. Со новото име, неговата земја ќе успее да стане членка. Европскиот Парламент ја поддржува неговата кампања за убедување на гласачите. Од Стразбур, Бернд Ригерт.

Заев ќе се обрати пред Европскиот парламент

Макфакс - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска ќе се обрати пред европратениците во Стразбур во 11:45 часот, соопшти прес службата на Европскиот парламент. Се очекува главни теми во обраќањето на Заев да бидат обезбедувањето на поддршка од јавноста и опозицијата за ...

Се надевам дека референдумот ќе биде успешен И ќе ги затвориме поглавјата за НАТО И ЕУ, рече Заев во Европскиот ...

Сакам да кажам - 13.09.2018

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев пред пратениците во Европскиот парламент(ЕП) во Стразбур рече дека Македонија е исправена пред одлука што не е лесна и се надева дека референдумот ќе биде успешен, а Македонија ќе влезе во НАТО и ќе ги ...

Заев се обрати во Европскиот парламент: „Ова е најдобрата шанса за Македонија, еднаш засекогаш“

ТВ21 - 13.09.2018

Заев и Могерини заедно допатуваа во Скопје, а за тоа секако премиерот се пофали на социјалните мрежи. Но, претходно имаше обраќање во Европскиот парламент во Стразбур. Обраќањето беше на македонски јазик, а поводот претстојниот референдум.

Заев - Веќе ја чувствувам европска Македонија

Р.С.Европа - 13.09.2018

Како прв македонски премиер кој се обратил на македонски јазик, премиерот Заев на пленарната седница на Европарламентот се заблагодари за поддршката пред референдумот и за помошта во реформите потребни за влез во европското семејство, кое, како што ...

Заев во ЕП: Да бидеме дел од европското семејство е сè за што сум сонувал

Н.Македонија - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев пред пратениците на ЕП: Уште на 17 години сонував да станеме дел од ЕУ

Press24 - 13.09.2018

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска имаше обраќање пред пратениците во Европскиот Парламент во Стразбур, каде посочи дека се чувствува пријатно како да е дома, односно во своето европско семејство.

(ВИДЕО) Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

iPortal - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик

Независен - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

МК News - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев се обрати во ЕП

Курир - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот парламент по покана од неговиот претседател Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

Бриф - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Ова ќе биде референдум за втора независност, рече Заев во Европскиот парламент

Мета - 13.09.2018

За нашиот македонски народ ова е историски момент. Ова е прв пат, еден премиер на нашата земја да одржи говор пред Европскиот парламент, на својот, мајчин јазик, рече премиерот Зоран Заев, за време на неговото обраќање во Европскиот парламент во ...

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

Денар - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев во ЕП: Ова е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

Слободен Печат - 13.09.2018

Заев рече дека Северна Македонија ќе биде новата членка на ЕУ и НАТО со признаен македонски народ и македонски јазик. Како што нагласди, ова е најдобрата шанса што нашата земја ја добила и таа шанса за влез во ЕУ и НАТО треба да ја зграпчиме.

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП (ВИДЕО)

Стандард - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП (Видео)

1tv - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Кога сонот на премиерот ќе стане јаве?

Вечер - 13.09.2018

Ова е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом. – Уште кога имав 17 кога години сонував да бидеме дел од европското семејство, а сега 27 години подоцна шансата ја имаме во раце – истакна Заев.

Заев ќе се обрати пред Европскиот парламент

Точка - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска ќе се обрати пред европратениците во Стразбур во 11:45 часот, соопшти прес службата на Европскиот парламент. Се очекува главни теми во обраќањето на Заев да бидат обезбедувањето на поддршка од јавноста и опозицијата за ...

Аплауз за Зоран Заев

Бриф - 13.09.2018

Зоран Заев денеска стана првиот македонски премиер кој доби шанса да се обрати пред Европскиот Парламент во Стразбур на македонски јазик. Тој порача дека е убеден во успех на референдумот и во перспективата на Македонија „Референдумот е многу повеќе ...

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

24Инфо - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

еМагазин - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев ќе се обрати пред Европскиот парламент

Centar - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев денеска ќе се обрати пред европратениците во Стразбур во 11:45 часот, соопшти прес службата на Европскиот парламент. Се очекува главни теми во обраќањето на Заев да бидат обезбедувањето на поддршка од јавноста и опозицијата за ...

ЗАЕВ НА МАКЕДОНСКИ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ НА ЕП: Уште на 17 години сонував да станеме дел од ЕУ

Фактор - 13.09.2018

Пред пратениците во Стразбур моментално се обраќа премиерот Заев каој напочетокот се заблагодари за поканата и прво што кажа дека е прв кој се обраќа на македонски јазик од Европскиот парламент .

Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

MTM - 13.09.2018

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот пратенички дом.

Заев: Македонски јазик и македонски идентитет признаени од цел свет(видео)

AKO - 12.09.2018

Премиерот Зоран Заев, од Македонска Каменица порача:Македонски јазик и македонски идентитет признаени од целиот свет е вековна придобивка за нашата Македонија! Претседателот на Владата на Република Македонија и претседател на СДСМ, Зоран Заев ...

Заев од Делчево: Јуначки и татковински да излеземе за наша Македонија

Press24 - 12.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, синоќа, в рамки на референдумската кампања, излези ЗА европска Македонија, се обрати пред граѓаните во Делчево. „Сите знаеме пред каква сериозна одлука ни е исправена државата и целиот ...

(ВИДЕО) Заев од Делчево: Јуначки и татковински да излеземе за наша Македонија!

iPortal - 12.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, синоќа, в рамки на референдумската кампања, излези ЗА европска Македонија, се обрати пред граѓаните во Делчево. „Сите знаеме пред каква сериозна одлука ни е исправена државата и целиот ...

Заев пак им згреши на Грците

Република - 12.09.2018

Само неколку дена пред референдумот за Преспанскиот договор, премиерот на Скопје преку Фејсбук, порача: „Ние сме Македонци, со сопствена територија и со македонски јазик, со историјаа, култура и наследството на Македонија“, напиша Зоран Заев ...

(Видео) Заев: Македонски јазик и идентитет признаени од целиот свет е вековна придобивка за Македонија

Centar - 12.09.2018

Претседателот на Владата и претседател на СДСМ, Зоран Заев, денеска присуствуваше на граѓанската дебата во Македонска Каменица на коалицијата „Заедно за европска Македонија“ и пред граѓани зборуваше за важноста да се излезе и гласа на референдум.

Заев: Разграничивме дека од историскиот регион Македонија, ние сме северниот дел

Фокус - 11.09.2018

Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија“ во Македонска Каменица. – Градот на Јаков од Камена Река кој што е првиот печатар кој отишол во Венеција и ...

Заев: Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик

МКД - 11.09.2018

Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија" во Македонска Каменица. „Градот на Јаков од Камена Река кој што е првиот печатар кој отишол во Венеција и ...

Заев: Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик

Сител - 11.09.2018

Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија“ во Македонска Каменица. - Градот на Јаков од Камена Река кој што е првиот печатар кој отишол во Венеција и ...

Заев: Решивме дека крајно време е како народ и нација да се средиме ВИДЕО

+инфо - 11.09.2018

Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија“ во Македонска Каменица. – Градот на Јаков од Камена Река кој што е првиот печатар кој отишол во Венеција и ...

Заев: Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик

Кајгана - 11.09.2018

Македонска Каменица, 11 септември 2018 (МИА) - Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија“ во Македонска Каменица.

Заев: Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик

Канал5 - 11.09.2018

Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија“ во Македонска Каменица. - Градот на Јаков од Камена Река кој што е првиот печатар кој отишол во Венеција и ...

(ВИДЕО) Заев: Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик

А1 On - 11.09.2018

Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија“ во Македонска Каменица. – Градот на Јаков од Камена Река кој што е првиот печатар кој отишол во Венеција и ...

(Видео) Заев: Македонски јазик и идентитет признаени од целиот свет е вековна придобивка за Македонија

Макфакс - 11.09.2018

Претседателот на Владата и претседател на СДСМ, Зоран Заев денеска присуствуваше на граѓанската дебата во Македонска Каменица на коалицијата „Заедно за Европска Македонија“ и пред граѓани зборуваше за важноста да се излезе и гласа на референдум.

Заев: Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик

Press24 - 11.09.2018

Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија“ во Македонска Каменица. - Градот на Јаков од Камена Река кој што е првиот печатар кој отишол во Венеција и ...

Заев од Македонска Каменица: Крајно време е како народ и нација да се средиме

iPortal - 11.09.2018

Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија“ во Македонска Каменица. – Градот на Јаков од Камена Река кој што е првиот печатар кој отишол во Венеција и ...

Заев: Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик

Независен - 11.09.2018

Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија“ во Македонска Каменица. - Градот на Јаков од Камена Река кој што е првиот печатар кој отишол во Венеција и ...

Заев: Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик

1tv - 11.09.2018

Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија“ во Македонска Каменица. – Градот на Јаков од Камена Река кој што е првиот печатар кој отишол во Венеција и ...

Заев: Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик

Стандард - 11.09.2018

Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија“ во Македонска Каменица. – Градот на Јаков од Камена Река кој што е првиот печатар кој отишол во Венеција и ...

Заев: Македонски јазик и идентитет признаени од целиот свет е вековна придобивка за Македонија

Точка - 11.09.2018

Претседателот на Владата и претседател на СДСМ, Зоран Заев, денеска присуствуваше на граѓанската дебата во Македонска Каменица на коалицијата „Заедно за европска Македонија“ и пред граѓани зборуваше за важноста да се излезе и гласа на референдум.

Премиерот Заев од Велес: На 30 септември младите имаат шанса да ја однесат Македонија во ЕУ и во НАТО

1tv - 11.09.2018

„Да немате дилема, ова е исправната одлука ЗА, за иднината, ЗА, за нашите деца, ЗА, за Велес, ЗА, за нашата Македонија“, им порача вчера вечер премиерот и претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на граѓаните на Велес.

Заев - Петерсен: Референдумот е граѓанска должност и можност секој да го изрази својот став

МКД - 10.09.2018

Премиерот Зоран Заев и шефот на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во Македонија, Јан Петерсен, на денешната средба разговараа за важноста за демократско спроведување на процесот и за потребата од висока одговорност од ...

Заев од Велес: Ова е над партиите, над Заев и над Мицкоски

Фокус - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

Заев од Велес: Одлуката на референдумот е надпартиска, таа е за Македонија

24 Вести - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

Заев: Референдумот не е борба за власт, туку борба за севкупен раст

Р.С.Европа - 10.09.2018

Претседателот на Владата, Зоран Заев синоќана трибината во Ресен повторно ја повика опозициската ВМРО - ДПМНЕ како и оние што се уште не решиле да излезат на 30 септември да го поддржат референдумот за влез на Македонија во Европската унија и НАТО.

Заев-Петерсен: Потребна е висока одговорност од сите субјекти во државата за да се осигури изјаснувањето на граѓаните

Макфакс - 10.09.2018

Претседателот на Владата, Зоран Заев, оствари средба со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во земјава. На средбата, информираат од Владата, разговарано било за важноста за демократско спроведување на ...

Заев – Петерсен: Предреферендумската атмосфера е пријатна, очекувам да се вклучи и опозицијата

+инфо - 10.09.2018

Важноста за демократско спроведување на процесот и потребата од висока одговорност од страна на сите субјекти во државата, за да се осигура изјаснувањето на граѓаните, било тема на средбата меѓу премиерот Зоран Заев и Јан Петерсен, шеф на ...

Заев - Петерсен: Референдумот е граѓанска должност и можност секој да го изрази својот став

Сител - 10.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во Република Македонија.

Заев – Петерсен: Референдумот е граѓанска должност и можност секој да го изрази својот став

А1 On - 10.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во Република Македонија.

Заев: посветени сме да спроведеме регуларен референдум

Р.С.Европа - 10.09.2018

За важноста за демократско спроведување на процесот за референдумот и за потребата од висока одговорност од страна на сите субјекти во државата за да се осигура изјаснувањето на граѓаните, било разговарано на денешната средба меѓу премиерот Зоран ...

Заев - Петерсен: Референдумот е граѓанска должност и можност секој да го изрази својот став

Канал5 - 10.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во Република Македонија.

Заев: Посветени сме да спроведеме регуларен, транспарентен и доверлив процес

ТВ21 - 10.09.2018

Премиерот на Македонија Зоран Заев, денеска имаше средба со шефот на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за престојниот референдум. На средбата двајцата заклучија дека е важно демократско спроведување на процесот и за потребата од висока одговорност ...

Заев од Велес: Одлуката на референдумот е надпартиска, таа е за Македонија

А1 On - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

Заев: Одлуката на референдумот е надпартиска, таа е за Македонија

+инфо - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

Заев од Велес: Одлуката на референдумот е надпартиска, таа е за Македонија

Канал5 - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

Заев од Велес: Одлуката на референдумот е надпартиска, таа е за Македонија (Видео)

Либертас - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

Заев од Велес: Одлуката на референдумот е надпартиска, таа е за Македонија

Сител - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

Заев опкружен со телохранители на митингот за референдумот во Битола(видео)

AKO - 10.09.2018

Ова видео од митингот на лидерот на СДСМ и премиер ЗА поддршка на референдумското прашања на 30 септември, открива дека Зоран Заев е под посебни мерки на безбедност и заштита. Претседателот на Владата на РМ, Зоран Заев, е под постојана безбедносна ...

ВИДЕО: Вриеше обезбедување - Заев опкружен со телохранители на митингот во Битола

Press24 - 10.09.2018

На митингот кој вчера во пресрет на референдумот го одржа премеирот Зоран Заев во Битола, имаше засилено ...

Средба Заев-Петерсен: Референдумот е граѓанска должност и можност секој да го каже својот став

Press24 - 10.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во Република Македонија.

Заев-Петерсен: Референдумот е можност секој да го изрази својот став

Н.Македонија - 10.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во Република Македонија.

Заев од Велес: На 30. нема да правам ајвар, може да правам откако ќе изгласаме

Press24 - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

Заев од Ресен: Може да не се согласуваме за корупцијата и криминалот, но должност ни е да гласаме „за“

Република - 10.09.2018

На трибината во Ресен Зоран Заев повторно ја повика ВМРО – ДПМНЕ како и оние што се уште не одлучиле да излезат на 30 септември, да го поддржат референдумот за влез на Македонија во Европската унија и НАТО.

Средба Заев-Петерсен: Одговорност од сите субјекти во државата за да се осигура изјаснувањето на граѓаните

1tv - 10.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во Република Македонија.

Заев – Петерсен: Референдумот е граѓанска должност и можност секој да го изрази својот став

Стандард - 10.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во Република Македонија.

Заев – Петерсен: Референдумот е граѓанска должност и можност секој да го изрази својот став

Слободен Печат - 10.09.2018

Референдумот е можност граѓаните да го изразат својот став, но исто така укажуваме дека изјаснувањето е граѓанска должност на секој човек со право на глас, бидејќи се работи за добрата иднина на државата, истакнал Заев.

Референдумот е граѓанска должност и можност секој да го изрази својот став

CivilMedia - 10.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во Република Македонија.

Заев-Петерсен: Потребна е висока одговорност од сите субјекти во државата за да се осигура изјаснувањето на граѓаните

Точка - 10.09.2018

Претседателот на Владата, Зоран Заев, оствари средба со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во земјава. На средбата, информираат од Владата, разговарано било за важноста за демократско спроведување на ...

Заев – Петерсен: Референдумот е граѓанска должност и можност секој да го изрази својот став

Бриф - 10.09.2018

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во Република Македонија.

Заев:Посветени сме да спроведеме регуларен и доверлив процес

Вечер - 10.09.2018

Важно е демократско спроведување на процесот и за потребата од висока одговорност од страна на сите субјекти во Македонија, е заклучокот по средбата на премиерот Зоран Заев со шефот на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за престојниот референдум.

Заев од Велес: Одлуката на референдумот е надпартиска, таа е за Македонија (Видео)

1tv - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

Заев од Велес: Одлуката на референдумот е надпартиска, таа е за Македонија

Слободен Печат - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

Заев од Велес: Одлуката на референдумот е надпартиска, таа е за Македонија

Вечер - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Велес полн со автомобили од други градови за митингот на Заев

Курир - 10.09.2018

Иако денеска официјално започна кампањата за референдумот кој треба да се одржи на 30-ти септември, власта веќе подолг период активно истата ја тера. Премиерот и другите членови на Владата веќе на терен агитираат граѓаните да гласаат „ЗА“ на ...

Заев од Велес: Ова е над партиите, над Заев и над Мицкоски

iPortal - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

Заев од Велес: Одлуката на референдумот е надпартиска, таа е за Македонија

Стандард - 10.09.2018

Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија. Ова го порача премиерот Зоран Заев на граѓанскиот собир во Велес „Излези ЗА европска Македонија.

Заев-Петерсен:Висока одговорност во државата, да се осигура изјаснувањето на граѓаните

24Инфо - 10.09.2018

Претседателот на Владата, Зоран Заев, оствари средба со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во ...

СТРАШНА МАНИПУЛАЦИЈА И ЛАГА НА ЗАЕВ: „Референдумот е граѓанска должност“

Денешен - 10.09.2018

Зоран Заев, денеска се сретна со Јан Петерсен, шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојниот референдум во Република Македонија, извести МИА. На средбата, ако што соопштил Секторот за односи со јавност на Владата на Република ...

Заев од Велес: Одлуката на референдумот е надпартиска, таа е за Македонија

24Инфо - 10.09.2018

Заев од Велес: Одлуката на референдумот е надпартиска, таа е за Македонија Одлуката на претстојниот референдум е надпартиска, таа е за Македонија, за влез на земјата во Европската унија и НАТО, за живот за сите во Македонија.