TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо: Со Мурињо сме посреќни отколку со Пелегрини

Спортски - 22.10.2010

Суперѕвездата на Реал, Кристијано Роналдо, изјави дека играчите на шпанскиот гигант се чувствуваат посреќни со Мурињо, отколку минатата сезона со Пелегрини.

Мурињо задоволен од напредокот на тимот

24Фудбал - 22.10.2010

Жозе Мурињо е задоволен од развојот на настаните во Реал Мадрид, среќен е со напредокот на неговиот тим за кој верува дека ќе биде многу голем во иднина.

Миланезите треба да учат од слоновите

Утрински - 21.10.2010

Слоновите живеат на отворено, но умираат на затворено. Кога ќе се приближат кон сопствената смрт, чија сила ја чувствуваат под својата дебела кожа, свесно се повлекуваат од „јавната сцена“.

Спорт - Роналдо го растури Милан

Вест - 21.10.2010

Реал Мадрид успешно го помина првиот посериозен тест во Лигата на шампионите под водство на Жозе Мурињо, совладувајќи го Милан со 2:0, додека Челзи, Арсенал и Баерн Минхен, исто така, ги остварија ...

„Кралевите“ демонстираа како се владее

Дневник - 21.10.2010

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Постојано напредуваме, играчите сакаат да учат нешто ново и напорно тренираат, функционираме како вистински тим, вели Мурињу по победата против Милан Реал Мадрид му покажа ...

Спорт - Лекција од Мурињо за Милан

Време - 21.10.2010

Фудбалерите на Реал Мадрид ја демонстрираа сета своја моќ стигнувајќи до рутински триумф од 2-0 над Милан во пресметката на двата најтрофејни европски клуба.

Роналдо: Мурињо е фантастичен, фала му на бога што дојде во Реал

24Фудбал - 21.10.2010

Кристијано Роналдо вели дека е пресреќен што Реал го ангажираше Жозе Мурињо за тренер и се надева дека тие конечно ќе триумфираат во Лигата на Шампионите Флорентино Перез реши изминатово лето да не ...

Реал за една минута го реши Милан

Макфакс - 21.10.2010

Фудбалерите на Реал Мадрид го добија дербито на вечерта во Лигата на шампионите. На преполниот „Сантијаго Бернабе“, во дуел на екипи кои заедно имаат 16 титули европски првак, Реал го совлада Милан ...

Реал Мадрид тврд орев за Милан

Шпиц - 21.10.2010

„Кралевите“ со 2-0 ги преслушаа „росонерите“ на „Сантијаго Бернабеу“, а најголемото изненадување на вечерта го приреди Базел, кој среде Рим ја олади Рома со 3-1.

Реал, Баерн, Челси и Арсенал не запираат, секој на свој начин

Н.Македонија - 21.10.2010

Во вторникот Реал за 60 секунди го доби мечот со Милан, Баерн со два автогола на Клуж, Челси лесно помина во Москва, а Арсенал стаса до 14.

Мурињо конечно задоволен од своите фудбалери

А1 - 20.10.2010

Среда вечер, трета рунда од фудбалската серијата Лига на шампионите. Нови осум дуели во А - Д половината, во фокусот Милано каде што европскиот владетел Интер најверојатно без Горан Пандев го ...

Реал подобар од Милан, Рома изненадена од Базел

А1 - 20.10.2010

Престижните тревници на стариот континент синоќа ги вгостија фудбалските шампиони за отворањето на третата рунда од групните пресметки.

Реал подобар од Милан, Арсенал го прегази Шахтјор

Телма - 20.10.2010

Реал Мадрид за само 60 секунди го победи Милан со 2:0 во супер дербито на третото коло од Е-Х половината во Лигата на Шампионите.

Ветераните на Милан немоќни во Мадрид

Утрински - 20.10.2010

Реал од Мадрид без поголеми проблеми во совлада Милан во натпревар од третото коло на Лигата на шампионите. Стрелци на головите беа Роналдо од пенал во 13 минута и Озел во 14. минута.

Реал ја доби големата пресметка со Милан; Рома изненадена од Базел

24Фудбал - 20.10.2010

Реал Мадрид го доби дуелот на гигантите на Сантијаго Бернабеу против Милан со 2-0 додека пак Рома на домашен терен беше изненадена од Базел Шлагот на вечерта се одигра во Мадрид каде што се сретнаа ...

Ибрахимович: Реал е многу посилен со Мурињо

Сител - 20.10.2010

По поразот на Сантијаго Бернабе од 2:0, напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ мисли дека "росоњерите" би биле сосема поинаков тим ако во одбраната го имаа Тијаго Силва.

Ибрахимовиќ: Реал е посилен со Мурињо на клупата

Курир - 20.10.2010

Напаѓачот на Милан, кој синоќа беше поразен на “Сантијаго Бернабе“ со 0:2, смета дека Жозе Мурињо го направил Реал посилен од тоа што беше пред неговото доаѓање.

Мурињо: Бевме пребрзи за Милан

24Фудбал - 20.10.2010

Жозе Мурињо е задоволен од изданието на неговиот тим против Милан. Реал Мадрид лесно со 2-0 го совлада Милан во дерби натпреварот од Лигата на Шампионите, Кралевите со два брзи гола го решија ...

Реал подобар од Милан

Р.С.Европа - 20.10.2010

Во синоќешните натпревари од Лигата на шампионите во фудбал постигнати се следниве резултати: Рома- Базел 1:3 Баерн- Клуж 3:2 Спартак Москва- Челзи 0:2 Олимпик Марсеј- Жилина 1:0 Реал Мадрид- Милан ...

Мурињо: Не сме повеќе галактикоси, сега се знае ред

Таратур - 20.10.2010

„Сите мои играчи беа сјајни, и не само тие кои беa на терен туку сите“, еуфорично изјави Мурињо после победата над Милан (2:0) во ЛШ.

Ефикасни први натпревари од третото коло во Лигата на шампионите

Сител - 20.10.2010

Вкупно 25 голови беа постигнати на синоќешните натпревари од третото коло од Лигата на шампионите. Во дуелот на великаните Реал Мадрид за помалку од една минута ги постигна двата гола против Милан, ...

Реал го реши Милан за една минута

Кајгана - 20.10.2010

Фудбалерите на Реал Мадрид го добија дербито на вечерта во Лигата на шампионите. На преполниот „Сантијаго Бернабе“, во дуел на екипи кои заедно имаат 16 титули европски првак, Реал го совлада Милан ...

Реал за една минута го реши Милан

Форум - 20.10.2010

Фудбалерите на Реал Мадрид го добија дербито на вечерта во Лигата на шампионите На преполниот „Сантијаго Бернабе“, во дуел на екипи кои заедно имаат 16 титули европски првак, Реал го совлада Милан со ...

ЛШ: Домаќините со шест, а гостите со две победи

Inpress - 20.10.2010

Мадрид, 20. октомври 2010 (ИНПРЕС) Првиот дел од 3. коло во ЛШ заврши со две гостински победи и шест победи на домаќините.

Кака ја посетил соблекувалната на Милан

24Фудбал - 20.10.2010

Според пишувањата на медиумите од Италија, по крајот на дуелот Реал-Милан, Рикардо Кака ја посетил соблекувалната на Росоњерите 28 годишниот интернационалец од Бразил одигра шест сезони во дресот на ...

Мурињо: Не сме повеќе галактикоси, сега се знае ред

Спортски - 20.10.2010

„Сите мои играчи беа сјајни, и не само тие кои бие на терен туку сите“, еуфорично изјави Мурињо после победата над Милан(2:0) во ЛШ.

Ибрахимовиќ: Реал Мадрид е посилен со Жозе Мурињо

24Фудбал - 20.10.2010

Златан Ибрахимовиќ вели дека Реал Мадрид со Жозе Мурињо е посилен од претходно. Милан синоќа загуби во дербито на Сантијаго Бернабеу, Реал Мадрид беше значително подобар противник.

Црни 60 секунди на Милан во Мадрид

Вечер Прес - 20.10.2010

Реал прво преку Роналдо го отвори резултатот од слободен удар, а една минута подоцна конечните 2:0 ги постави Бонера со автогол Без многу труд и за само 60 секунди, фудбалерите на Реал (М) постигнаа ...

Вечерва Реал - Милан, дуел на великаните

А1 - 19.10.2010

Во фудбалската Лига на шампиони вечерва на програмата се натпреварите од третото коло во Е-Х половината. Стадионот „Сантијаго Бернабе“ во Мадрид ќе биде во центарот на вниманието, таму својот меч ќе ...

Европска класика на „Бернабеу“

Дневник - 19.10.2010

Гигантите заедно низ историјата на ова натпреварување победувале 16 пати, Реал е рекордер со девет титули, а „росонерите“ имаат 7 трофеи во поранешниот КЕШ и сегашната ЛШ Реал Мадрид вечерва на ...

Супер дерби во Мадрид, Реал -Милан во третото коло на лш

Телма - 19.10.2010

Во Лигата на Шампионите вечерва осум средби од третото коло во кое дербито се игра во Мадрид, Реал го пречекува Милан. Вниманието го привлекува и натпреварот помеѓу Спартак и Челзи кој ќе се одигра ...

Дуел на најголемите на „Бернабе“

Утрински - 19.10.2010

Вечерва нова класика на „Сантијаго Бернабе“. Нов судир меѓу двата најтрофејни европски клуба - Реал кој има девет титули и Милан кој шест пати беше на врвот на Европа.

Спорт - Мурињо го разигра Реал навреме за Милан

Вест - 19.10.2010

Реал Мадрид на Жозе Мурињо влезе во форма токму навреме за првиот поголем тест сезонава, денешното гостување на Милан во натпреварот од третото коло на групата Г на Лигата на шампионите.

Спорт - Војна на ѕвездите во Мадрид

Време - 19.10.2010

Фудбалерите на Реал Мадрид се подобро ја разбираат филозофијата на Жозе Мурињо, па така „кралскиот клуб“ во последните неколку натпревари почна да ги меле своите противници така како што посакуваат ...

Мурињо стравува од Пипо Инзаги

24Фудбал - 19.10.2010

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо вели дека стравува единствено од Пипо Инзаги. Вечерва се игра големиот дуел помеѓу Реал Мадрид и Милан, вистинска мега пресметка на трофејните титани.

Лига на шампионите: Реал Мадрид за 60 секунди го реши дербито

Кирилица - 19.10.2010

Најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид му требаа само 60 секунди за да го реши гигантскиот дуел со Милан во дербито на најтрофејните европски великани, победувајќи вечерва со 2-0 Кристијано Роналдо ...

Шампионското шоу може да продолжи

Шпиц - 19.10.2010

По тринеделна пауза, вечерва (20.45 ч.) продолжуваат возбудувањата во ЛШ со мечевите од третото коло во групите Е, Ф, Г и Х.

Сите погледи свртени кон Мадрид

Курир - 19.10.2010

Првиот ден од третото коло ни го носи големото дерби помеѓу некогашните европски шампиони Реал и Милан по кое многу работи можат да бидат појасни во Групата Г.

Дуелот Реал - Милан го суди "пријателот" на Мурињо

Сител - 19.10.2010

Португалскиот судија Педро Проенча ќе го суди утрешниот двобој од третото коло во групата Г од Лигата на Шампионите меѓу Реал Мадрид и Милан на "Сантијаго Бернабеу".

Галијани: Кака во Милан? Тоа е невозможна зделка

24Фудбал - 19.10.2010

Потпретседателот на Милан, Адриано Галиајани верува дека е невозможно тие да го ангажираат Рикардо Кака од Реал Мадрид Бразилскиот интернационалец често се поврзува со преселба во Милан откако имаше ...

Реал против Милан во ЛШ

Макфакс - 19.10.2010

Во фудбалската ЛШ, вечерва на програмата се натпреварите од третото коло во Е-Х половината. Стадионот „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид ќе биде во центарот на вниманието, таму својот меч ќе го одиграат ...

Реал Мадрид - Милан во дербито на колото во Лигата на шампионите

Сител - 19.10.2010

Реал Мадрид го пречекува Милан во дерби натпреварот од третото коло во фудбалската Лига на шампиони. Ова е еден од осумте натпревари планирани за вечерва.

Лига на шампиони: Дерби на најтрофејните на „Сантијаго Бернабе“

Кирилица - 19.10.2010

Двата најтрофејни европски фудбалски великани, Реал Мадрид и Милан, вечерва на „Сантијаго Бернабе“ ќе го одиграат првото од двете дербија за 14 дена во групната фаза од Лигата на шампионите ...

Жозе не го дава Кака

Вечер Прес - 19.10.2010

Контроверзниот предводник на Реал (М), Жозе Мурињо, се обиде да стави крај на шпекулацијата дека клубот е подготвен да се ослободи од услугите на бразилскиот интернационалец, Рикардо Кака.

Спектакл над спектаклите во Мадрид

Н.Македонија - 19.10.2010

Втора година по ред двата најтрофејни европски клуба, Реал Мадрид и Милан, кои заедно тежат 16 трофеи, се среќаваат во титански дуел, кој овој пат е уште поатрактивен поради судирот на галактикос со ...

Нека играат и со десет напаѓачи, само не со Пипо

Идивиди - 19.10.2010

Тренерот на Реал Мадрид Жозе Мурињо, со многу пофални зборови до ветеранот на Милан, пред денешниот меч на двата тима во Лигата на Шампионите.

Зидан ќе биде помошник на Мурињо

Спортски - 18.10.2010

Легендата на францускиот и светскиот фудбал Зинедин Зидан, ќе ја прифати понудата од Мурињо, за активно да се вклучи во работата на стручниот штаб.

Зидан се врати во Реал Мадрид!

Inpress - 18.10.2010

Мадрид, 18. октомври 2010 (ИНПРЕС) Зинедин Зидан ја прифатил понудата на Португалецот Жозе Мурињо, да се приклучи на стручниот штаб на „кралскиот клуб“.

Зидан ја прифаќа понудата од Мурињо, ќе биде поблиску до фудбалерите

24Фудбал - 18.10.2010

Зинедин Зидан ќе ја прифати поканата од Мурињо да биде поблиску до фудбалерите. Жозе Мурињо сакаше легендарниот Зинедин Зидан да биде дел од неговиот стручен штаб.

Зидан сака да биде тренер

Сител - 18.10.2010

Легендарниот фудбалер на Реал ќе биде врската помеѓу тимот и челниците на клубот, а изјави и дека во следните неколку години би можел да биде и тренер.

Мурињо: Милан нека игра и со 10 напаѓачи, само нека не го пушта Инзаги

Спортски - 18.10.2010

Во пресрет на утрешниот натпревар од ЛШ, помеѓу најтрофејните клубови во Европа, Реал и Милан, Мурињо упати многу пофалби за легендата Пипо Инзаги.

Зидан ќе биде помошник на Мурињо

Таратур - 18.10.2010

Легендата на францускиот и светскиот фудбал Зинедин Зидан, ќе ја прифати понудата од Мурињо, за активно да се вклучи во работата на стручниот штаб.

Роналдо против Дињо, Робињо, Пато и Ибра

Вечер Прес - 18.10.2010

Освен дуелот во Мадрид, со посебно внимение ќе се следи и пресметката во Лондон, помеѓу претставниците на Англија и Украина, Арсенал и Шахтјор Новото 3.