TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин има една голема желба за пензионерските денови

Курир - 20.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин вчера ја посети српската престолнина по четврти пат во неговата политичка кариера. 66-годишниот Путин обожава да патува и тоа воопшто не му паѓа тешко, но проблемот е што него го интересираат малку поинакви ...

Илјадници граѓани синоќа во Белград протестираа против Вучиќ

CivilMedia - 20.01.2019

Повеќе од 10.000 луѓе се дигнаа во српскиот главен град Белград синоќа во знак на протест против политиката на претседателот Вучиќ. Во Белград синоќа протестираа 10.000 граѓани против политиките на српскиот претседател Вучиќ.

Илјадници луѓе протестираа во Белград против Вучиќ

Локално - 20.01.2019

Повеќе од 10.000 луѓе се дигнаа во српскиот главен град Белград синоќа во знак на протест против политиката на претседателот Вучиќ, пренесе Дојче Веле. Тоа е седмата последователна саботата на протестни акции во која демонстрантите поминуваат ниџ ...

Оваа русокоса е омилена стјуардеса на Путин – никаде не лета без неа

24Инфо - 20.01.2019

Оваа русокоса е омилена стјуардеса на Путин – никаде не лета без ...

Мистериозната русокоса на Путин: Единствената жена која го следи на сите патувања, а за неа не се знае ништо

Сител - 19.01.2019

Она на кое малкумина обратија внимание по слетувањето на рускиот претседател во Белград, е моментот кога Путин излегува од авионот, а на врвот на скалилата се наоѓа русокоса стујардеса, која судејќи според фотографите уште од 2000 година, секогаш ...

Путин на состанок на рускиот Совет за безбедност за Србија, особено за Косово

МКД - 19.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин во петокот одржа состанок со членовите на Советот за безбедност на Русија. На состанокот била разгледана посетата на Србија, со осврт на косовската проблематика, објавено е на веб-страницата на Кремљ.

Оваа русокоса е омилена стјуардеса на Путин - никаде не лета без неа

Сител - 19.01.2019

Она што малку луѓе го забележаа по слетувањето на рускиот претседател во Белград, е моментот кога Путин излегува од авионот, а на врвот на скалите се наоѓа русокоса стрјуардеса, која судејќи по фотографиите уште од 2000 година, секогаш патува со ...

Стадо

Окно - 19.01.2019

Од практичен аспект на секојдневниот живот на жителите на Србија, не може да се види зошто претседателот на Русија воопшто им дојде во еднодневна посета. „Меморандум за меѓусебно разбирање“ за соработката помеѓу Русија и Србија во „истражување на ...

Белград е последната европска адреса на Путин

Н.Македонија - 19.01.2019

Посетата на рускиот пре­т­се­дател Владимир Пу­тин на Белград во прв ред потсетуваше на неработен ден или, на пример, на ден за пешаци без автомобили. Со оглед на тоа што повеќето државни фирми беа принудени организирано да ги испраќаат вработените ...

Русокосата без која Путин не лета никаде е токму неговата омилена стјуардеса

Вечер - 19.01.2019

Она што малку луѓе го забележаа по слетувањето на рускиот претседател во Белград, е моментот кога Путин излегува од авионот, а на врвот на скалите се наоѓа русокоса стрјуардеса, која судејќи по фотографиите уште од 2000 година, секогаш патува со ...

Српски новинар се поздрави со Путин: „Никогаш нема да ја измијам раката“

Скопје24 - 19.01.2019

Српскиот новинар на „Курир.рс“, Владимир Ѓорѓевиќ вели дека никогаш нема да ја мие неговата лева рака, откако успеал да се поздрави со рускиот претседател Владимир Путин. „Ни пристигна претседателот Путин.

Си направи фризура со Путин (ВИДЕО)

Слободен Печат - 19.01.2019

Момче од Нови Сад реши доаѓањето на рускиот претседател Владимир Путин во Србија да го одбележи со специјална фризура на својата глава. За таа цел се обрати до талентираниот уметник, кој под името Марио Хвала на Инстаграм објави видео и фотографија ...

Српска работа: Си направи фризура со Путин

Таратур - 19.01.2019

Посетата на Србија од страна на претседателот на Русија, Владимир Путин, предизвика вистинска хистерија кај нашиот северен сосед која не ги избегна ниту фризерските салони. Дечко од Нови Сад реши доаѓањето на Путин да го одбележи со специјална ...

Тајмс: Посетата на Путин на Србија треба да ја загрижи Европа

Локално - 19.01.2019

Појавата на десетици илјади Срби кои го поздравуваат рускиот претседател Владимир Путин во четвртокот во Белград треба да ја загрижи Европа. Посетата на Путин на Србија е потсетник дека регионот повторно е жариште.

Која е мистериозната Русинка? Го следи Путин на сите патувања, а јавноста не знае ништо...

Точка - 19.01.2019

Можеби малкумина обрнуваат внимание на тоа, но веќе со години една русокоса жена патува со рускиот претседател Владимир Путин. Иако, според официјалните податоци, во претседателскиот авион на Русија работат петмина стјуарди и уште пет стјуардеси, ...

(Фото) Момче од Србија направи фризура со ликот на Путин

Репортер - 19.01.2019

Посетата на Србија од страна на претседателот на Русија, Владимир Путин, предизвика вистинска хистерија, до таму што дури и Цеца се истопори на пречек. Сепак , едно момче, воодушевено од Путин, отиде на фризер, па направи фризура со ликот на ...

Путин во ледена вода по повод крштевањето на Господ(ВИДЕО)

Локално - 19.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денес учествува во традиционалното капење по повод Господовото крштевање. Ова беше објавено од страна на светските медиуми. Прес-службата изјави дека Путин бил во Подмозовиќ, но не даде никакви информации точно ...

(ФОТО) МИСТЕРИОЗНАТА РУСОКОСА НА ПУТИН: Единствената жена која го следи на сите патувања а за неа не се знае ништо

Фактор - 19.01.2019

Она на кое малкумина обратија внимание по слетувањето на рускиот претседател во Белград, е моментот кога Путин излегува од авионот, а на врвот на скалилата се наоѓа русокоса стујардеса, која судејќи според фотографите уште од 2000 година, секогаш ...

Путин:Русија и Србија заинтересирани за безбеден Балкан

Канал5 - 18.01.2019

Русија како и Србија е заинтересирана Балканот да остане стабилен и безбеден. Рускиот став за Косово е познат, се залагаме за постигнување прифатливо решение врз основа на резолуцијата 1244 – изјави рускиот претседател Владимир Путин на заедничка ...

Вучиќ: Ако не продолжи дијалогот, може да одиме на избори

Нова ТВ - 18.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека е важно меѓународната заедница и Европа да соопштат дали наскоро ќе бидат укинати косовските такси на стоки од Србија, односно дали дијалогот ќе продолжи, за да знае дали да се организираат ...

Фотографија на денот: Путин како рок-ѕвезда

Deutsche Welle - 18.01.2019

Неговиот лик е на маички, чаши и мурали - рускиот претседател Владимир Путин во Србија беше дочекан како рок-ѕвезда. Според официјални наводи, околу 120.000 Срби се собраа на Светосавското плато за да му посакаат добредојде на гостинот, кој на ...

Весели: Русија се движи кон признавање на Косово

Алсат-М - 18.01.2019

Претседателот на косовскиот Парламент Кадри Весели рече дека Русија се движи кон признавање на Република Косово. Тој, исто така, изрази надеж дека Косово ќе биде дел од Обединетите нации оваа година.

Блумберг за посетата на Путин на Белград: На Вучиќ му треба поддршка за Косово

МКД - 18.01.2019

Американската агенција Блумберг за посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија пишува дека Вучиќ ќе се труди да ја прикаже како поддршка од Москва за постигнување договор за Косово.

ВИДЕО Путин пречекан во Белград како рок ѕвезда

Фокус - 18.01.2019

Со големи почести и од голем број граѓани вчера беше пречекан рускиот претседател, Владимир Путин, во српската престолнина. Тој вчера слета на аеродромот во Белград, каде беше пречекан од претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Путин во Србија: Посрдечно и од руска губернија

Deutsche Welle - 18.01.2019

Руската делегација беше, може да се каже, првата лига на руската администрација. Со оглед на тоа што ова беше четврта посета на Путин на Србија, се наметнува прашањето: со што малата Србија заслужи толкаво внимание? Посетата на во прв ред ...

Вучиќ: Ако нема дијалог со Косово, тогаш ќе има избори

Р.С.Европа - 18.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека ако не бидат укинати косовските такси на стоки од Србија, односно ако не продолжи дијалогот меѓу Србија и Косово, тогаш ќе оди на вонредни избори.

Вучиќ: Ако не се продолжи дијалогот, тогаш можеме да одиме на избори

Либертас - 18.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени денес дека е важно меѓународната заедница и Европа да соопштат дали наскоро ќе бидат укинати косовските такси на стоки од Србија, односно дали дијалогот ќе продолжи, за да знае дали да се организираат ...

Адамчевски во Централниот дневник на 1ТВ: Политиката на Русија кон Србија се менува со доаѓањето на Путин на ...

Либертас - 18.01.2019

Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше Мирче Адамчевски кој шест години беше дописник на Нова Македонија од Москва. Адамчевски зборуваше за значењето на посетата на Путин во Белград, најважните пораки и последици.

Путин има една голема желба за пензионерските денови

Кајгана - 18.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин вчера ја посети српската престолнина по четврти пат во неговата политичка кариера. 66-годишниот Путин обожава да патува и тоа воопшто не му паѓа тешко, но проблемот е што него го интересираат малку поинакви ...

Вучиќ: Ако не се продолжи дијалогот, тогаш можеме да одиме на избори

Алфа - 18.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени денес дека е важно меѓународната заедница и Европа да соопштат дали наскоро ќе бидат укинати косовските такси на стоки од Србија, односно дали дијалогот ќе продолжи, за да знае дали да се организираат ...

Путин во Белград пречекан од 70.000 граѓани

Н.Македонија - 18.01.2019

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, вчера попладне допатува во официјална посета на Србија, а на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ беше пречекан од претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

ВИДЕО: Путин во Белград им се обрати на граѓаните на српски јазик

Press24 - 18.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин на српски јазик им се обрати на насобраните граѓани во Белград. Српскиот претседател, Александар Вучиќ му приреди свечен ручек на гостинот, претседателот на Русија, Владимир Путин, на кој присуствуваа повеќе од 100 ...

Собир за подршка на Путин пред црквата Св.Сава

Тера - 18.01.2019

“Ви благодариме за вашето пријателство”, се единствените зборови кои рускиот претседател Владимир Путин ги упати пред црквата на Свети Сава на српски јазик. Според полицијата, на платото пред храмот Свети Сава се собраа повеќе од 100.000 граѓани за ...

Цеца ја натера српската полиција да мавта на заедничкото селфи(видео)

AKO - 18.01.2019

Нема што не се случи за време на вчерашната посета на рускиот претседател Владимир Путин. Српскиот претседател, Александар Вучиќ, се потруди оваа посета да ги урне сите рекорди и стереотипи, па донесе преку 120.000 народ да го пречекаат Путин пред ...

Драгољовиќ: Посетата на Путин на Белград не е на штета на евроинтеграциите

Макфакс - 18.01.2019

Посетата на рускиот претседател Владимир Путин не влијае на европските интеграции на Србија, кои се надворешнополитички приоритет на земјата, оценува координаторката на Националниот конвент за ЕУ, Наташа Драгољовиќ.

Најсрамниот момент од пречекот на Владимир Путин во Белград

Макфакс - 18.01.2019

На социјалните мрежи се споделува фотографија на еден млад човек кој уринира во толпата пред храмот на Свети Сава Величествениот пречек на претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, пред храмот Св.

Фризурата на момче од Нови Сад сигурно ќе го воодушеви Путин!/Видео

Вечер - 18.01.2019

Вчерашната посета и престој на рускиот претседател Владмир Путин, предизвика големо внимание и интерес кај граѓаните на Србија. Сепак едно момче од Нови Сад отиде чекор понатаму. Берберот, Марио Хвала, кој може да се нарече и уметник на својот ...

(Видео) Колкава му е платата на рускиот претседател и што сака да јаде

Макфакс - 18.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, е еден од најмоќните луѓе во светот поради што многумина се заинтересирани за неговиот приватен живот, патување, хоби, дружење, богатство, настани со соработниците… Тој се обидува да не ја изнесува својата ...

Сонот на Владимир Путин кој ќе може да си го оствари дури по заминување во пензија

Макфакс - 18.01.2019

Владимир Путин вчера по четврти пат го посети српскиот главен град, Белград. Шеесет и шестгодишниот руски претседател сака да патува и ваквите професионални обрски не му се тешки, но мал проблем е тоа што него го интересираат малку поинаков тип на ...

И Цеца го виде Путин

iPortal - 18.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин од вчера е во посета на Србија. По слетувањето на белградскиот аеродром го дочека претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Околу 16 часот на плоштадот кај хотелот „Москва“ се собра голем број на граѓани од ...

Драгољовиќ: Посетата на Путин на Белград не е на штета на евроинтеграциите

Точка - 18.01.2019

Посетата на рускиот претседател Владимир Путин не влијае на европските интеграции на Србија, кои се надворешнополитички приоритет на земјата, оценува координаторката на Националниот конвент за ЕУ, Наташа Драгољовиќ.

Колкава е платата на рускиот претседател и што сака да јаде

Точка - 18.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин е еден од најмоќните луѓе во светот, поради што многумина се заинтересирани за неговиот приватен живот, патување, хоби, дружење, богатство, настани со соработниците … Тој се обидува да не ја изнесува својата ...

Вучиќ не очекува решение за Косово

Локално - 18.01.2019

Проблемот со Косово нема да се реши наскоро. Знам дека секој сака да слуша добри вести, но јас сум реален. Можеби еден ден ќе постигнеме договор, но тоа нема да биде наскоро. Ова уверување го истакна уште еднаш српскиот претседател Александар Вучиќ, ...

Кој е единствениот македонски политичар кој се сретна со Путин во Белград

Република - 18.01.2019

Единствениот македонски политичар кој беше на средба со претседателот на Русија, Владимир Путин, е Иван Стоиљковиќ. Претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија на покана на претседателот на Србија, Александар Вучиќ присуствуваше ...

Архитектот на храмот „Св. Сава“ го „прими“ Путин во тимот и му „вети“ плата

Руска реч - 18.01.2019

Претседателот на Русија Владимир Путин во текот на посетата на Србија го посети храмот „Св. Сава“ во Белград, каде што ја стави последната коцка во мозаикот „Господ Исус Христос“, соопшти членот на кремљовската новинарска екипа Дмитриј Смирнов.

(Видео) Српски новинар по поздравот со Путин никогаш нема да ја мие раката

Репортер - 18.01.2019

Српскиот новинар на „Курир.рс“, Владимир Ѓорѓевиќ вели дека никогаш нема да ја мие неговата лева рака, откако вчера успеал да се поздрави со рускиот претседател Владимир Путин. „Ни пристигна претседателот Путин.

Ова се 11 неверојатни факти за Владимир Путин кои досега не сте ги знаеле!

Среќа.mk - 18.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин познат е како мистериозна личност која не сака премногу да открива за себе, но еве некоклку чудни навики кои ги потврдиле некои негови соработници. Путин спие до доцна и својот прв оброк го јаде дури напладне.

Андоновиќ во Студио 1: Посетата на Путин е обид да се формира руско влијание на Балканот

1tv - 18.01.2019

По ексклузивните снимки на 1ТВ во Белград, разговорот во Студио 1 продолжи со Дејан Андоновиќ за тоа каква порака испрати посетата на Путин во Србија, особено за прашањето со Косово. Путин вчера во своето обраќање кажа „Кога сме заедно сигурно ...

Кој е единствениот македонски политичар кој се сретна со Путин во Белград

Скопје24 - 18.01.2019

Путин од вчера е во посета на Белград. Огромен број на граѓани од цела Србија вчера попладнето излегоа на улиците низ Белград во знак на поддршка на претседателот на Русија, Владимир Путин кој пристигна за да се сретне со својот српски колега ...

Путин уверен дека Русија и Србија ќе ја продолжат соработката во воената сфера

Руска реч - 18.01.2019

Претседателот на Русија Владимир Путин изрази надеж дека неговата посета на Србија ќе создаде услови за понатамошен развој на билатералната соработка, вклучувајќи ја и соработката во воената и безбедносната сфера.

Адамчевски во Централниот дневник на 1ТВ: Политиката на Русија кон Србија се менува со доаѓањето на Путин на ...

1tv - 18.01.2019

Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше Мирче Адамчевски кој шест години беше дописник на Нова Македонија од Москва. Адамчевски зборуваше за значењето на посетата на Путин во Белград, најважните пораки и последици.

Вучиќ: Ако не се продолжи дијалогот, тогаш можеме да одиме на избори

MTM - 18.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени денес дека е важно меѓународната заедница и Европа да соопштат дали наскоро ќе бидат укинати косовските такси на стоки од Србија, односно дали дијалогот ќе продолжи, за да знае дали да се организираат ...

Путин: Последните потези на Приштина предизвикуваат загриженост

Centar - 18.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, за време на престојот во Белград изјави дека рускиот став по прашањето за Косово е познат. „Се залагаме за обострано прифатливо решение за Косово, во согласност со резолуцијата 1244 од Советот за безбедност на ...

Откриена една од тајните на КГБ: Путин од шпионите учел како да се движи, а еве зошто секогаш ја држи десната рака ...

Пулс24 - 18.01.2019

При движењето Путин секогаш ја држи десната рака покрај телото, односно прави минимални движења со неа, а за тоа постои добра причина. Претседателот и премиерот на Русија, Владимир Путин и Дмитриј Медведев секојдневно се под лупа на повеќето светски ...

Вучиќ: Без Русија нема да има никакво решение за косовското прашање

Centar - 18.01.2019

Без Русија нема да има никакво решение за косовското прашање, изјави српскиот претседател, Александар Вучиќ, за време на заедничката прес-конференција со рускиот претседател, Владимир Путин, кој се наоѓа во посета на Белград.

Сонот на Владимир Путин кој ќе може да си го оствари дури по заминување во пензија

24Инфо - 18.01.2019

Владимир Путин вчера по четврти пат го посети српскиот главен град, Белград. Шеесет и шестгодишниот руски претседател сака да патува и ваквите професионални обврски не му се тешки, но мал проблем е тоа што него го интересираат малку поинаков тип ...

Најголемата тајна на КГБ: Научете и вие да одите како Путин (видео)

Centar - 18.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин и Димитриј Медведев секојдневно се под лупа на повеќето светски медиуми. Нивните изјави, посети на странски земји, реакции на најразлични настани во светот, аналитичарите редовно ги проучуваат.

Драгољовиќ: Посетата на Путин на Белград не е на штета на евроинтеграциите

24Инфо - 18.01.2019

Посетата на рускиот претседател Владимир Путин не влијае на европските интеграции на Србија, кои се надворешнополитички приоритет на земјата, оценува координаторката на Националниот конвент за ЕУ, Наташа ...

Путин им се заблагодари на Србите за пријателството

Фактор - 18.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин вчера при посетата на Белград на Србите им се заблагодари за пријателството. „Ви благодариме за вашето пријателство", се единствените зборови кои Путин ги упати пред црквата на Свети Сава на српски јазик.

НЕКОГАШ БИЛ Г-ДИН АДАМОВ: Ова се малку познати детали од животот на Владимир Путин

MTM - 18.01.2019

Путин е многу популарен насекаде во светот, па често се појавуваат интересни работи за него. Ние ви пренесуваме неколку. Неговите родители имале два сина пред него, но и двајцата починале многу рано, па Путин бил нивни трет, но и единствениот син ...

Вучиќ: Ако не се продолжи дијалогот, тогаш можеме да одиме на избори

Опсервер - 18.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени денес дека е важно меѓународната заедница и Европа да соопштат дали наскоро ќе бидат укинати косовските такси на стоки од Србија, односно дали дијалогот ќе продолжи, за да знае дали да се организираат ...

Путин во официјална посета на Србија

Канал5 - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во официјална посета на Србија на покана на шефот на српската држава Александар Вучиќ. Според најавите, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола тесла“, Путин ќе положи венци на ...

80 илјади Срби го пречекаа Путин пред храмот Свети Сава

Фокус - 17.01.2019

По завршување на билатералните разговори и прес конференцијата на рускиот претседател Владимир Путин со неговиот домаќин српскиот претседтаел Александар Вучиќ во Белград, главна тема на нивната средба беше косовското прашање и енергетиката, поточно ...

Владимир Путин денеска во посета на Србија

Алсат-М - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во посета на Белград во текот на која ќе бидат потпишани над 20 спогодби и ќе бидат разгледани некои политички прашања, пред се за Косово, јавуваат српските медиуми.

(ФОТО) Путин пристигна во Србија

Алсат-М - 17.01.2019

Претседателот на руската федерација, Владимир Путин штотуку пристигна во официјална посета на Белград. На црвениот тепих на аеродромот „Никола Тесла“ го пречека неговиот домаќин, претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Путин стигна во Белград (ВИДЕО)

МКД - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград. Беше пречекан од српскиот претседател Александар Вучиќ со почесната воена гарда. Путин слетал околу 13.06, а еден час пред рускиот претседател, на белградскиот ...

Фото: Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Белград

Канал5 - 17.01.2019

Авионот на претседателот на Русија Владимир Путин предмалку слета на аеродромот Никола Тесла во Белград во целодневна посета на Србија. Високиот гостин на белградскиот аеродром беше пречекан од неговиот домаќин српскиот претседател Александар Вучиќ.

Видео: Путин има флота од 4 идентични авиони, до последен момент не се знае во кој авион е рускиот претседател

Канал5 - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин кој денеска ќе престојува во еднодневна посета на Србија има флота од четири идентични претседателски авиони, до последен момент не се знае во кој авион е рускиот претседател.

Путин има флота од 4 идентични авиони и до последен момент не се знае со кој ќе лета: Еве како изгледа неговата летачка ...

Сител - 17.01.2019

Авионот на Путин ИЛ-96-300ПУ чини 500 милиони долари и е опремен со напредна технологија која оваа летечка палата, како што ја нарекоа медиумите, ја прави вистински команден центар во случај на неочекуван напад.

Путин во официјална посета на Србија

Телма - 17.01.2019

70 илјади луѓе ќе го пречекаат рускиот претседател Владимир Путин кој денеска се очекува да пристигне во долгонајавуваната посета на Белград. Ќе го пречека српскиот претседател Александар Вучиќ со кого треба да потпишат над 20 спогодби и ќе бидат ...

Путин денес пристигнува во Србија, дочекот ќе биде надреален (ВИДЕО)

МКД - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир путин денес пристигнува во Србија, а како што јавуваат српските медиуми, во Белград пред храмот Свети Сава ќе го дочекаат околу 70 илјади луѓе. По сѐ изгледа, посетата на Путин ќе биде прилично надреална.

Путин го прегрна Дачиќ, а на другите им подаде рака (ФОТО)

МКД - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Белград на еднодневна посета, а српското политичко раководство го поздрави на аеродромот. По слетувањето на аеродромот „Никола Тесла“, рускиот претседател се ракуваше со српскиот претседател Александар ...

Би-Би-Си: Путин го предупредува западот

Алсат-М - 17.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, го предупредува Западот за Балканот, пишува Би-Би-Си за време на денешната посета на рускиот претседател на Србија. Путин, како што се наведува, предводи моќна делегација со цел да ја бетонира соработката со ...

Би-би-си: Путин со посетата на Србија го предупредува Западот (ВИДЕО)

МКД - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин со посетата на Србија го предупредува Западот на Балканот, пишува Би-би-си за посетата на рускиот претседател на Белград. Путин, како што истакнува британскиот јавен сервис, ја предводи моќната руска делегација во ...

Путин пристигна во Белград, илјадници на улиците , имало ли закана од ИСИС

Канал5 - 17.01.2019

Под силно полициско обезбедување во Белград пристигна рускиот претседател Владимир Путин.Белград на нозе, вискоит гостин на аердромот го пречека српскиот претседател Вучиќ. Со 4 идентични авиони, неколку двојници и многу агенти, Рускиот претседател ...

Русија е заинтересирана за безбеден Балкан, порача Путин од Белград

Телма - 17.01.2019

Косово и последните и последните провокативни одлуки на владата во Приштина беа во центарот на дискусијата меѓу рускиот претседател Владимир Путин и српскиот Александар Вучиќ во Белград. Зборувајќи токму за ова прашање Путин рече дека Москва ја ...

,,Путинден” во Белград – пет најинтересни моменти од посетата на рускиот претседател (ВИДЕО)

Канал5 - 17.01.2019

Од економија до политика , масовен митинг и автобуси што го блокираа градот , како поминаа осумте часа од посетата на Путин во Белград, пречекан од 125 000 граѓани. По разговорите на политички и економски теми , рускиот претседател Путин заедно со ...

Путин во Србија: Фанфарите не можат да ги маскираат неуспесите

Deutsche Welle - 17.01.2019

Со маички, чаши и мурали со неговиот лик, Србија на рускиот претседател Владимир Путин му приредува дочек како на рок-ѕвезда. Србија важи за клучен сојузник на Москваво овој дел на Европа.

Вучиќ: Без Русија нема решение на косовскиот проблем (ВИДЕО)

МКД - 17.01.2019

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави денес дека е сосема јасно дека без Русија нема да има никакво решение на косовскиот проблем. „Без Русија и поради силата на Русија во Советот за безбедност на ОН е јасно дека нема да има никакво ...

Путин му го врачи орденот „Александар Невски“ на Вучиќ (ВИДЕО)

МКД - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Белград на претседателот Александар Вучиќ му го врачи орденот „Александар Невски". „Искрено, среќен сум што го одликувам претседателот на Србија со висока државна награда на Русија“, рече Путин во ...

Путин во официјална посета на Србија

Либертас - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во официјална посета на Србија на покана на шефот на српската држава Александар Вучиќ. Според најавите, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, Путин ќе положи венци на ...

Путин под силно обезбедување доаѓа во Србија

А1 On - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска треба во пристигне во долгонајавуваната посета на Белград. На белградскиот аеродромот „Никола Тесла” ќе го пречека спрскиот претседател Александар Вучиќ.

80 илјади Срби го пречекаа Путин пред храмот Свети Сава

Либертас - 17.01.2019

По завршување на билатералните разговори и прес конференцијата на рускиот претседател Владимир Путин со неговиот домаќин српскиот претседтаел Александар Вучиќ во Белград, главна тема на нивната средба беше косовското прашање и енергетиката, поточно ...

Владимир Путин во официјална посета на Србија

24 Вести - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во официјална посета на Србија на покана на шефот на српската држава Александар Вучиќ. Според најавите, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, Путин ќе положи венци на ...

Руската шубара на главата на Вучиќ

Либертас - 17.01.2019

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Познавам луѓе кои ќе заминат од Скопје за Белград само за да го видат со свои очи рускиот претседател Владимир Путин, за време на неговата посета на Србија.

(Видео) Путин пристигна во Белград, екипа на 1ТВ во живо од српската престолнина

Либертас - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во дводневна посета на Белград. Путин последен пат беше во посета на Србија во 2014 година и до сега со српскиот претседател Александар Вучиќ се има сретнато 17 пати.

И Цеца го виде Путин

Либертас - 17.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир путин денеска е во посета на Србија. По слетувањето на белградскиот аеродром го дочека претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Околу 16 часот на плоштадот кај хотелот „Москва“ се собра голем број на граѓани од ...

Српските граѓански организации протестираат против глорификацијата на Путин

Либертас - 17.01.2019

Српските прогресивни граѓански организации упатија протест против „глорификацијата на авторитарниот режим на Владимир Путин во Србија“. Под маската на српско-руското пријателство, медиумите со невидена помпа ја следат посетата на Путин на Србија.

Што значи посетата на Путин во Србија? – 1ТВ известува во живо од Белград

Либертас - 17.01.2019

Отвореното студио го започнавме со приказната на Сузана Стојановска од Штип, мајка која има преживеано од срцев удар и се грижи за својот 26 годишен син Жан, кој има церебрална парализа. 1ТВ ја објави сторијата, но од денеска објавуваме дека ги ...

Путин денеска во Белград

Р.С.Европа - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин ќе престојува во долгонајавуваната посета на Белград во текот на која ќе бидат потпишани над 20 спогодби и ќе бидат разгледани некои политички прашања, пред се за Косово, јавуваат српските медиуми.

ВИДЕО: Путин во посета на Србија

А1 On - 17.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин пристигнува во посета на Србија. Првиот авион од делегацијата на Путин во Белград слета во 11 и 30 часот. Рускиот претседател ќе биде пречекан од претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

(ВИДЕО) Путин се обрати пред собраните граѓани во Белград на српски јазик

А1 On - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин попладнево го посети храмот Свети Сава во Белград, каде што огромен број на граѓани беа собрани за да го поздрават. Путин заедно со патријархот Иринеј и српскиот претседател Александар Вучиќ симболично поставија ...

ВИДЕО: Огромен број граѓани низ улиците на Белград за да го поздрават Путин

А1 On - 17.01.2019

Огромен број граѓани од цела Србија попладнево излегоа низ улиците на Белград во знак на поддршка на претседателите на Русија и Србија, Владимир Путин и Александар Вучиќ. Граѓаните што шетаат низ главниот град на Србија носат транспаренти „Спасба ...

Путин пристигна во Белград

Р.С.Европа - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин со задоцнување од час и половина пристигна во Белград, каде ќе ја оствари 14-та средба со српскиот претседател Александар Вучиќ, втора во главниот град на Србија.

ВИДЕО: И Цеца го чекаше Путин во Белград

А1 On - 17.01.2019

Владимир Путин денеска беше во официјална посета на Србија, а по разговорот со српскиот претседател Александар Вучиќ, заедно се упатија кон храмот Свети Сава, каде што ги пречекаа повеќе од сто илјади граѓани.

Путин: Русија како и Србија заинтересирана за безбеден Балкан

А1 On - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави во Белград дека Русија е заинтересирана Балканот да остане стабилен и безбеден. Тој нагласи дека Русија поддржува прифатливо решение за Косово врз основа на Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност ...

Собир за подршка на Путин пред црквата Св.Сава

Р.С.Европа - 17.01.2019

Пред црквата на Свети Сава пристигна колона од луѓе кои од центарот на Белград се упатија на собирот за поддршка на претседателот на Русија Владимир Путин, а граѓаните во голем број и понатаму доаѓаат на платото од сите околни улици.

Путин: Русија ја дели загриженоста на Белград поради чекорите на Приштина

Р.С.Европа - 17.01.2019

"Русија се залага Белград и Приштина да постигнат заемно прифатливо решение во согласност со Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност на ОН", рече рускиот претседател Владимир Путин во Белград.

Путин пред храмот: Благодарам на пријателството

Р.С.Европа - 17.01.2019

"Ви благодариме за вашето пријателство", се единствените зборови кои рускиот претседател Владимир Путин ги упати пред црквата на Свети Сава на српски јазик. Според полицијата, на платото пред храмот Свети Сава се собраа повеќе од 100.000 граѓани за ...

Путин: Русија како и Србија заинтересирана за безбеден Балкан

24 Вести - 17.01.2019

Москва е заинтересирана Балканот да остане стабилен и безбеден и се залага Белград и Приштина да постигнат заемно прифатливо решение согласно Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност на ОН, изјави рускиот претседател Владимир Путин на заедничката ...

Путин во официјална посета на Србија

24 Вести - 17.01.2019

Под засилени безбедности мери и со голем број на припадници на безбедносните служби , рускито претседател Владимир Путин пристигна во Србија. Средбата, која српските медиуми ја нарекоа историска, започна на аеродромот Никола Тесла, каде што Путин ...

Путин во официјална посета на Србија

Алфа - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во официјална посета на Србија на покана на шефот на српската држава Александар Вучиќ. Според најавите, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, Путин ќе положи венци на ...

Путин во официјална посета на Србија

Н.Македонија - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во официјална посета на Србија на покана на шефот на српската држава Александар Вучиќ. Според најавите, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, Путин ќе положи венци на ...

Путин на средба со Вучиќ - Србија денеска во центар на внимание

Press24 - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во официјална посета на Србија на покана на шефот на српската држава Александар Вучиќ. Според најавите, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, Путин ќе положи венци на ...

Путин во официјална посета на Србија

Независен - 17.01.2019

Србија– Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во официјална посета на Србија на покана на шефот на српската држава Александар Вучиќ. Според најавите, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, Путин ќе положи ...

Путин: Русија како и Србија заинтересирана за безбеден Балкан

Вечер - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави во Белград дека Русија е заинтересирана Балканот да остане стабилен и безбеден. Тој нагласи дека Русија поддржува прифатливо решение за Косово врз основа на Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност ...

Путин ќе има средба со Вучиќ во Србија

+инфо - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во официјална посета на Србија на покана на шефот на српската држава Александар Вучиќ. Според најавите, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, Путин ќе положи венци на ...

Путин: Русија и Србија се заинтересирани за безбеден Балкан

+инфо - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави во Белград дека Русија е заинтересирана Балканот да остане стабилен и безбеден. Тој нагласи дека Русија поддржува прифатливо решение за Косово врз основа на Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност ...

Путин: Русија како и Србија заинтересирана за безбеден Балкан

Независен - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави во Белград дека Русија е заинтересирана Балканот да остане стабилен и безбеден. Тој нагласи дека Русија поддржува прифатливо решение за Косово врз основа на Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност ...

Путин денеска во Белград

Тера - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин ќе престојува во долгонајавуваната посета на Белград во текот на која ќе бидат потпишани над 20 спогодби и ќе бидат разгледани некои политички прашања, пред се за Косово, јавуваат српските медиуми.

(Видео) Путин во Белград

Макфакс - 17.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска пристигна во посета на Белград. Голем број граѓани се собраа за да го поздрават првиот човек на ...

Руската шубара на главата на Вучиќ

+инфо - 17.01.2019

Познавам луѓе кои ќе заминат од Скопје за Белград само за да го видат со свои очи рускиот претседател Владимир Путин, за време на неговата посета на Србија. Имаат иста возбуда како кога на времето, како пионери и социјалистички младинци, со часови ...

Путин пристигна во Белград

Тера - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград. Беше пречекан од српскиот претседател Александар Вучиќ со почесната воена гарда. Путин слетал околу 13.06, а еден час пред рускиот претседател, на белградскиот ...

Путин во Белград-Поддршка за Вучиќ, за косовското прашање и за енергетиката

Независен - 17.01.2019

По завршување на билатералните разговори и прес конференцијата на рускиот претседател Владимир Путин со неговиот домаќин српскиот претседтаел Александар Вучиќ во Белград, главна тема на нивната средба беше косовското прашање и енергетиката, поточно ...

Путин има флота од четири авиони – до моментот на патување никој не знае во кој од нив се наоѓа!

Вечер - 17.01.2019

Однадвор изгледа како стандарден патнички авион, иако по димензиите е малку поголем, ама внатре рускиот претседателски авион опремен како луксузен хотел. Авионот IL – 96-300 PU чинел 500 милиони долари, а е опремен со напредна технологија која оваа ...

Путин полета од Москва: Летот го следат воени авиони

Press24 - 17.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин полета со својот авион и патува кон Србија, каде е предвидено да го дочека претседателот Александар Вучиќ на белградскиот аеродром. Според планот Путин во Белград треба да пристигне во 12часот и 01 минута, а ...

Фото: Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Белград

Вечер - 17.01.2019

Aвионот на рускиот претседател, Владимит Путин, предмалку слета на Белградскиот аеродром Никола Тесла . Високиот гостин на аеродромот го пречека неговиот домаќин, претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ.

ФОТО: Путин доби кучиња во Србија - ова е неговата реакција

Press24 - 17.01.2019

Путин при посетата на Србија доби кучиња, а ова е неговата реакција. Тој пресреќен веднаш почна да ги гали ...

Од „духовите“ на Путин во Белград, можете да купите и зеленчук, а да не сте ни свесни

+инфо - 17.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска е во официјална посета на Србија. Со него ќе бидат и 30 најблиски членови на обезбедувањето, а ќе го чуваат и повеќе од 5.000 српски полицајци.

Путин стапна на Српско тло- претседателот слета на аеродромот во Белград (фото)

Press24 - 17.01.2019

Претедателската постава на Владимир Путин утринава полета од Москва, а некаде околу 11 часот влегол во воздушниот простор на Србија. Имено првиот авион од флотата на Путин во која се наоѓала Руската делегација, слетала на аеродромот во 11 часот и 15 ...

ВИДЕО: Путин зборуваше на српски во Белград

Press24 - 17.01.2019

Српскиот Курир објави видео на кое рускиот претседател Путин на српски им се обрати на насобраните ...

(Видео) Путин пристигна во Белград

Макфакс - 17.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска пристигна во официјална посета на Србија, информира агенцијата „Танјуг“ и додава дека на аеродромот, каде што неговиот авион слетал во 13 часот и 5 минути, тој бил пречекан од српскиот претседател, ...

(ВО ЖИВО) Путин пристигна во Белград

Независен - 17.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин, пристигна на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград. Тој беше пречекан од српскиот претседател Александар Вучиќ со почесната воена гарда. Путин слета во 13.06 часот, а еден час пред рускиот претседател на ...

Белград е во знакот на посетата на Путин(видео)

AKO - 17.01.2019

Српската престолнина го пречека високиот гостин, рускиот претседател Владимир Путин. Белград е подреден на големиот настан, има посебен сообраќаен и безбедносен режим, и на земја и во воздух. Претседателскиот авион беше придружуван од борбени авиони.

Спасибо президент!-повеќе од 120.000 Срби го пречекаа Путин пред храмот ,,св.Сава“(видео)

AKO - 17.01.2019

Со транспаренти, аплаузи и скандирање, Србите го дочекаа рускиот претседател, Владимир Путин. Не се памети ваков дочек за некој странски државник. Многумина споредуваат дека на Белград по 4 децении му се повтори Тито.

Ѕверот на тркала на Путин атракција на белградските улици

Макфакс - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин стигна во Србија, а на паркингот во близина на ВИП терминалот на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ веќе била паркирана лимузина со која подоцна се повозел низ Белград.

„Блумберг“ за тоа што ќе искористи Вучиќ од посетата на Путин

Макфакс - 17.01.2019

Во пресрет на посетата на рускиот претседател на Белград, американската агенција „Блумберг“ пишува дека српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе настојува тоа да го искористи и да обезбеди поддршка од Москва за постигнување договор за Косово, ...

Путин во Белград со двајца двојници

Макфакс - 17.01.2019

Владимир Путин денеска ќе пристигне во Белград, во придружба на 30 најблиски специјалци од Федералната служба за обезбедување, а околу 6.000 полицајци и лица од безбедносните служби ќе се грижат за неговата безбедност во Белград.

Путин: Последните потези на Приштина предизвикуваат загриженост

Макфакс - 17.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин за време на престојот во Белград изјави дека рускиот став по прашањето за Косово е познат. „Се залагаме за обострано прифатливо решение за Косово, во согласност со резолуцијата 1244 од Советот за безбедност на ...

Вучиќ: Без Русија нема да има никакво решение за косовското прашање

Макфакс - 17.01.2019

Без Русија нема да има никакво решение за косовското прашање, изјави српскиот претседател, Александар Вучиќ за време на заедничката прес-конференција со рускиот претседател, Владимир Путин, кој се наоѓа во посета на Белград.

Путин во посета на Белград

Алфа - 17.01.2019

Очите на светската јавност денеска се вперени во Белград. Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, допатува во главниот град на Србија. Предвидени се низа активности со домаќинот Александар Вучиќ, кои почнаа со положување цвеќе на ...

Посетата на Путин на Белград испраќа скриени пораки кон Западот

Н.Македонија - 17.01.2019

Посетата на Владимир Путин на Србија претставува своевидно предупредување за Западот, односно би можела да ги вознемири западните дипломати, додека гледаат како земјата кандидатка за членство во ЕУ го постела црвениот тепих за рускиот претседател, ...

Путин во Белград-Поддршка за Вучиќ, за косовското прашање и за енергетиката

Вечер - 17.01.2019

По завршување на билатералните разговори и прес конференцијата на рускиот претседател Владимир Путин со неговиот домаќин српскиот претседтаел Александар Вучиќ во Белград, главна тема на нивната средба беше косовското прашање и енергетиката, поточно ...

Путин: Србија е наш стратегиски партнер на Балканот

Н.Македонија - 17.01.2019

На Балканот имаме многу пријатели, но Србија е наш стратегиски партнер. Го почитуваме курсот за пристапување во ЕУ што го избра српското раководство. За разлика од западните партнери, ние не се обидуваме да ја ставиме Србија пред вештачки избор: или ...

Проблемот на Путин со полуслободните медиуми

Н.Македонија - 17.01.2019

Во годишното обраќање за медиумите што минатиот месец беше секаде пренесувано, рускиот претседател Владимир Путин дејствуваше самоуверено и вообразено, а беше бодар само кога ја критикуваше Украина за судирите во Црно Море или кога остро го ...

Путин во Србија, Хан во официјална посета на Косово

1tv - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во официјална посета на Србија на покана на шефот на српската држава Александар Вучиќ. Според најавите, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, же се одржи редба меѓу ...

Путин: Русија како и Србија заинтересирана за безбеден Балкан

1tv - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави во Белград дека Русија е заинтересирана Балканот да остане стабилен и безбеден. Тој нагласи дека Русија поддржува прифатливо решение за Косово врз основа на Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност ...

Путин под силно обезбедување доаѓа во Србија

OhridNews - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска треба во пристигне во долгонајавуваната посета на Белград. На белградскиот аеродромот ,,Никола Тесла” ќе го пречека спрскиот претседател Александар Вучиќ.

Путин: Русија и Србија се заинтересирани за безбеден Балкан

Слободен Печат - 17.01.2019

Путин додаде дека очекува зголемување на количината на природен гас за Србија од три на 3,5 милијарди кубни метри. Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави во Белград дека Русија е заинтересирана Балканот да остане стабилен и безбеден.

Руската шубара на главата на Вучиќ

iPortal - 17.01.2019

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: -Познавам луѓе кои ќе заминат од Скопје за Белград само за да го видат со свои очи рускиот претседател Владимир Путин, за време на неговата посета на Србија.

Во Белград денес пристигнуваат тројца Путиновци?

Таратур - 17.01.2019

30 најверни и најблиски специјалци од Федераната служба за обезбедување и околу 6.000 полицајци и безбедносни припадници ќе се грижат за безбедноста на рускиот претседател Владимир Путин кој денеска ќе пристигне во Белград.

Руската шубара на главата на Вучиќ

Слободен Печат - 17.01.2019

Познавам луѓе кои ќе заминат од Скопје за Белград само за да го видат со свои очи рускиот претседател Владимир Путин, за време на неговата посета на Србија. Имаат иста возбуда како кога на времето, како пионери и социјалистички младинци, со часови ...

Путин во Белград со двајца двојници

Република - 17.01.2019

Владимир Путин денеска ќе пристигне во Белград, во придружба на 30 најблиски специјалци од Федералната служба за обезбедување, а околу 6.000 полицајци и лица од безбедносните служби ќе се грижат за неговата безбедност во Белград.

Путин во официјална посета на Србија

Локално - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во официјална посета на Србија на покана на шефот на српската држава Александар Вучиќ. Според најавите, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, Путин ќе положи венци на ...

ФОТО: И Цеца го чекаше Путин

Курир - 17.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска е во посета на Србија. По слетувањето на белградскиот аеродром го дочека претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Околу 16 часот на плоштадот кај хотелот „Москва“ се собра голем број на граѓани од ...

Путин не пцуе, ама од неговите зборови ќе ви замрзне крвта во вените

Република - 17.01.2019

Претседателот на Русија Владимир Путин може некои работи да ги прокоментира така што на човек му „замрзнува крвта во вените“, рече портпаролот на шефот на руската држава Дмитриј Песков во интервју за весникот „ Аргументи и факти ”.

Путин пристигна во Белград

Точка - 17.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска пристигна во официјална посета на Србија, информира агенцијата „Танјуг“ и додава дека на аеродромот, каде што неговиот авион слетал во 13 часот и 5 минути, тој бил пречекан од српскиот претседател, ...

„Блумберг“ за тоа што ќе искористи Вучиќ од посетата на Путин

Точка - 17.01.2019

Во пресрет на посетата на рускиот претседател на Белград, американската агенција „Блумберг“ пишува дека српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе настојува тоа да го искористи и да обезбеди поддршка од Москва за постигнување договор за Косово, ...

Путин во Белград: Последните потези на Приштина предизвикуваат загриженост

Точка - 17.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин за време на престојот во Белград изјави дека рускиот став по прашањето за Косово е познат. „Се залагаме за обострано прифатливо решение за Косово, во согласност со резолуцијата 1244 од Советот за безбедност на ...

„Ѕверот на тркала“ на Путин атракција на белградските улици

Точка - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин стигна во Србија, а на паркингот во близина на ВИП терминалот на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ веќе била паркирана лимузина со која подоцна се повозел низ Белград.

Путин во Белград со двајца двојници

Точка - 17.01.2019

Владимир Путин денеска ќе пристигне во Белград, во придружба на 30 најблиски специјалци од Федералната служба за обезбедување, а околу 6.000 полицајци и лица од безбедносните служби ќе се грижат за неговата безбедност во Белград.

Белградските улици полни за посетата на Путин (во живо)

Република - 17.01.2019

Огромен број граѓани од цела Србија попладнево излегоа низ улиците на Белград во знак на поддршка на претседателите на Русија и Србија, Владимир Путин и Александар Вучиќ. Граѓаните што шетаат низ главниот град на Србија носат транспаренти „Спасба ...

Путин посети болно дете, а она што тој му го кажа ќе се зборува со месеци

Скопје24 - 17.01.2019

Владимир Путин пред своето патување во Србија ја посети детската болница Морозов во Москва и во таа прилика посети болно дете, кое после кусиот разговор го бакна. Детето пресреќно на својата мајка и рече: Ме бакна најважниот претседател!Мамо, тебе ...

Путин: Русија како и Србија заинтересирана за безбеден Балкан

Локално - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави во Белград дека Русија е заинтересирана Балканот да остане стабилен и безбеден. Тој нагласи дека Русија поддржува прифатливо решение за Косово врз основа на Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност ...

(ВИДЕО) Путин му го врачи орденот „Александар Невски“ на Вучиќ

Нетпрес - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Белград на претседателот Александар Вучиќ му го врачи орденот „Александар Невски”. Искрено, среќен сум што го одликувам претседателот на Србија со висока државна награда на Русија, рече Путин во Палатата ...

Путин во официјална посета на Србија

Курир - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во официјална посета на Србија на покана на шефот на српската држава Александар Вучиќ. Според најавите, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, Путин ќе положи венци на ...

(ВИДЕО) Владимир Путин музицира на клавир: Најмоќниот човек на светот откри уште еден талент!

Екран - 17.01.2019

Гледајќи го ова видео човек слободно може да се запраша – има ли нешто што претседателот на Русија, Владимир Путин не умее… Неговиот ПР тим малку, малку па ќе пушти нешто од приватниот живот на Путин, но не и од неговата интима, но сепак е интересно ...

ВО ЖИВО: Путин пристигна во Белград

Република - 17.01.2019

Претседателската флота авиони на Владимир Путин полета утрово од аеродромот Внуково во Москва за Белград. а првиот авион ги прелетал Белорусија, Полска, Словачка, Унгарија и во 11 часот влегол во воздушниот простор на Србија, точно меѓу Сомбор и ...

Снајперисти по кровот на зградите, Путин доаѓа во Белград

Република - 17.01.2019

Последиците од посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Србија поради максималната безбедност најмногу ќе ги почувстуваат белграѓани, посебно оние кои живеат или работат во зградите кои се наоѓаат вдолж трасата по која е планирано да помине ...

(Во живо) Путин во Белград

Точка - 17.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска пристигна во посета на Белград. Голем број граѓани се собраа за да го поздрават првиот човек на Русија. Владимир Путин ...

Путин „слета“ во Србија, го пречека претседателот Вучиќ

ТВ21 - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин, нешто после 13 часот, слета на белградскиот аеродром каде што беше пречекан од страна на неговиот колега Александар Вучиќ. Тој денеска ќе има средба со српскиот државен врв, а потоа ќе се обрати пред граѓаните од ...

(Видео) Путин пристигна во Белград, екипа на 1ТВ ексклузивно во живо од српската престолнина

1tv - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во дводневна посета на Белград. Путин последен пат беше во посета на Србија во 2014 година и до сега со српскиот претседател Александар Вучиќ се има сретнато 17 пати.

ТВ21 ВО ЖИВО: Путин ќе се обрати од Белград

ТВ21 - 17.01.2019

Во официјална посета на Србија, денеска е претседателот на Русија, Владимир Путин. Ккако што дознаваме, Путин вечерва ќе се обрати од Белград. ТВ21 во моментов ја пренесува атмосферата од пред црквата Свети ...

ЖИВОТНА ПРИКАЗНА, ЖИВЕЕЛ ВО БЕДА: Како од сиромашно момче Путин стана новиот руски цар?!

Женски магазин - 17.01.2019

Владимир Владимировиќ Путин моментално е најмоќен човек на светот, новиот руски цар, како што сакаат многумина да го наречат, но патот на момче од сиромашно работничко семејство до шеф на Кремљ не бил воопшто лесен, ниту едноставен.

Белград на нозе, доаѓа Путин: Ќе слета во придружба на два воени авиони, ќе го обезбедуваат 7.000 лица

ТВ21 - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе биде гостин во Белград, поради што во главниот град се очекува „опсада“. Доаѓањето на претседателот се очекува околу пладне, и после тоа е планирана средба со српските челници, свечен прием, и на крајот ...

Путин денеска во Белград со огромно обезбедување

Мета - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе го посети Белград. Тој треба да допатува на пладне, по што ќе има средби со државниот врв на Србија, свечен прием, а исто така ќе се обрати на граѓаните пред катедралниот храм „Свети Сава“ на Врачар, ...

Цеца го чека Путин: Пејачката се појави пред храмот на Св. Сава (ФОТО)

Скопје24 - 17.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир путин денеска дојде во посета на Србија. По слетувањето на белградскиот аеродром го дочека претседателот на Србија Александар Вучиќ. Околу 16 часот на плоштадот кај хотелот „Москва“ се собра голем број на граѓани од ...

Медиуми: Русија и Србија потпишуваат договори за вооружување

Руска реч - 17.01.2019

Во текот на официјалната посета на рускиот претседател Владимир Путин на Србија ќе бидат потпишани договори од сферата на воено-техничката соработка, соопшти руската државна агенција РИА „Новости“.

Путиново го чека Путин

365 - 17.01.2019

Празнична атмосфера во Путиново. Дванаесетте жители очекуваат дека претседателот на Русија – Владимир Путин, можеби, ако тоа го дозволи протоколот, ќе го посети нивното село, лоцирано на административната линија со Косово и Метохија.

Британците предупредуваат: ИСИС планирала напад на Путин во текот на посетата на Србија, пронајдено оружје за пеколен ...

Точка - 17.01.2019

Кај вехабиите од Нови Пазар бил пронајден арсенал на оружје и сите потребни компоненти за правење на експлозивни направи, како и симболи на ИСИС. Британските медиуми пишуваат дека џихадистот, кој пред неколку дена бил уапсен во Нови Пазар, е ...

ВИДЕО: Улични музичари пеат: „Сакам таков како Путин”

Руска реч - 17.01.2019

Оваа снимка од улични музичари кои изведуваат песна за љубовта спрема рускиот претседател одамна стана хит на интернет. Музичарите на снимката се членови на групата „Злачное место” од Казањ.

Путин има флота од четири исти авиони и никој не знае со кој лета

Слободен Печат - 17.01.2019

На пат секогаш тргнуваат најмалку два од авионите, од кои во едниот е претседателот, а во другиот само избран екипаж кој или лета пред или по авионот. Авионот со кој патува Путин чини 500 милиони долари и е опремен со најнапредна технологија.

Путин пристигна во Белград – „Ова е предупредување за западот“, вели Би Би Си

ТВ21 - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин со задоцнување од час и половина пристигна во Белград со што почна неговата сториска посета, како што најавија српските медиуми. Тој со српскиот претседател Александар Вучиќ ја оствари 14-та средба, втора во ...

Дали Путин употребува пцовки или размислува за брак? Еден од неговите најблиски соработници откри неколку тајни!

Точка - 17.01.2019

Портпаролот на Владимир Путин, Димитриј Песков за весникот „Аргументи и факти“ откри неколку детали за рускиот претседател кои што досега не беа познати во јавноста. На прашањето дали некогаш го буди Путин доцна во ноќта, Песков откри дека секако ...

Руската шубара на главата на Вучиќ

CivilMedia - 17.01.2019

пишува: Големи се подготовките на актуелната српска власт за дочекот на уважениот гостин од Москва, пет години по неговата последна посета на Србија. Меѓу другото, Вучиќ на Путин ќе му подари тримесечно шарпланинче – кученцето имало совршено педигре ...

Дали пцуе Путин: Како од зборовите на рускиот претседател замрзнува крвта во вените

Руска реч - 17.01.2019

Претседателот на Русија Владимир Путин може некои работи да ги прокоментира така што на човек му „замрзнува крвта во вените“, рече портпаролот на шефот на руската држава Дмитриј Песков во интервју за весникот „Аргументи и факти”.

По заканата од ИСИС, Путин во Белград доаѓа со двајца двојници

Репортер - 17.01.2019

Претседателот на руската федерација Владимир Путин, по најавите за негова ликвидација од страна на ИСИС во Белград ќе пристигне со двајца негови двојници. Специјалцте FSO кои делуваат во најстрога тајност, ќе бидат дел од службата која ќе се грижи ...

Путин денеска во Србија, го следат над 600 новинари а го чуваат 5.000 српски и 300 руски полицајци

Нетпрес - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин во четвртокот доаѓа во официјална посета на Србија, каде што според најавите ќе го дочекаат повеќе од 70.000 луѓе од целата земја, чиешто доаѓање во Белград го организираат невладиниот сектор и патриотските ...

Српските граѓански организации протестираат против глорификацијата на Путин

CivilMedia - 17.01.2019

Српските прогресивни граѓански организации упатија протест против „глорификацијата на авторитарниот режим на Владимир Путин во Србија“. Под маската на српско-руското пријателство, медиумите со невидена помпа ја следат посетата на Путин на Србија.

Што значи посетата на Путин во Србија? – 1ТВ известува во живо од Белград

1tv - 17.01.2019

Отвореното студио го започнавме со приказната на Сузана Стојановска од Штип, мајка која има преживеано од срцев удар и се грижи за својот 26 годишен син Жан, кој има церебрална парализа. 1ТВ ја објави сторијата, но од денеска објавуваме дека ги ...

Русија подготвена да вложи 1,4 милијарди долари во продолжеток на „Турски тек“ низ Србија

Руска реч - 17.01.2019

Претседателот на Русија изјави дека се работи на развојот на транзитната инфраструктура. Русија е подготвена да вложи околу 1,4 милијарди долари во развој на инфраструктурата во Србија со цел низ таа земја да се спроведе огранок на „Турски тек“.

Путин во Србија – пријателство или интерес

Локално - 17.01.2019

Покрај маици, очила и постери со лицето, Србија ќе се состане со рускиот претседател Владимир Путин и рок-ѕвезда што ќе ја прифати денес кога ќе пристигне во земјата – клучен сојузник на Москва во Европа.

Путин во Белград ќе слета на пладне – покрај рускиот претседател неофицијлно низ Белград ќе шетаат и двајца двојници

Скопје1 - 17.01.2019

Владимир Путин денеска ќе пристигне во Белград, во придружба на 30 најблиски специјалци од Федералната служба за обезбедување, а околу 7.000 полицајци и лица од безбедносните служби ќе се грижат за неговата безбедност во Белград.Неофицијално покрај ...

Официјална посета на Путин на Србија

Пулс24 - 17.01.2019

На покана на претседателот Александар Вучиќ во официјална посета на Србија денеска ќе престојува рускиот претседател Владимир Путин. Како што е најавено, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, Путин ќе положи венци на ...

Путин: Русија како и Србија заинтересирана за безбеден Балкан

Опсервер - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави во Белград дека Русија е заинтересирана Балканот да остане стабилен и безбеден. Тој нагласи дека Русија поддржува прифатливо решение за Косово врз основа на Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност ...

Путин во Белград-Поддршка за Вучиќ, за косовското прашање и за енергетиката

Опсервер - 17.01.2019

По завршување на билатералните разговори и прес конференцијата на рускиот претседател Владимир Путин со неговиот домаќин српскиот претседтаел Александар Вучиќ во Белград, главна тема на нивната средба беше косовското прашање и енергетиката, поточно ...

Путин во Белград-Поддршка за Вучиќ, за косовското прашање и за енергетиката

MTM - 17.01.2019

По завршување на билатералните разговори и прес конференцијата на рускиот претседател Владимир Путин со неговиот домаќин српскиот претседтаел Александар Вучиќ во Белград, главна тема на нивната средба беше косовското прашање и енергетиката, поточно ...

Путин во Белград-Поддршка за Вучиќ, за косовското прашање и за енергетиката

24Инфо - 17.01.2019

По завршување на билатералните разговори и прес конференцијата на рускиот претседател Владимир Путин со неговиот домаќин српскиот претседтаел Александар Вучиќ во Белград, главна тема на нивната средба беше косовското прашање и енергетиката, поточно ...

Путин во Белград со двајца двојници

24Инфо - 17.01.2019

Владимир Путин денеска ќе пристигне во Белград, во придружба на 30 најблиски специјалци од Федералната служба за обезбедување, а околу 6.000 полицајци и лица од безбедносните служби ќе се грижат за неговата безбедност во Белград.

Путин: Русија како и Србија заинтересирана за безбеден Балкан

24Инфо - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави во Белград дека Русија е заинтересирана Балканот да остане стабилен и безбеден. Тој нагласи дека Русија поддржува прифатливо решение за Косово врз основа на Резолуцијата 1244 на Советот за безбедност ...

(ВИДЕО) Орденот „Александар Невски“ на градите на Вучиќ

Скопје1 - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Белград на претседателот Александар Вучиќ му го врачи орденот „Александар Невски”. Путин од Палата Србија порача дека е среќен што го одликува претседателот на Србија со висока државна награда на Русија.

Путин во официјална посета на Србија

Опсервер - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе престојува во официјална посета на Србија на покана на шефот на српската држава Александар Вучиќ. Според најавите, по свечениот пречек на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, Путин ќе положи венци на ...

Путин „слета“ во Србија, го пречека претседателот Вучиќ

4NEWS - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин, нешто после 13 часот, слета на белградскиот аеродром каде што беше пречекан од страна на неговиот колега Александар Вучиќ. Тој денеска ќе има средба со српскиот државен врв, а потоа ќе се обрати пред граѓаните од ...

Белград на нозе, доаѓа Путин: Ќе слета во придружба на два воени авиони, ќе го обезбедуваат 7.000 лица

4NEWS - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе биде гостин во Белград, поради што во главниот град се очекува „опсада“. Доаѓањето на претседателот се очекува околу пладне, и после тоа е планирана средба со српските челници, свечен прием, и на крајот ...

Путин пристигна во Белград – „Ова е предупредување за западот“, вели Би Би Си

4NEWS - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин со задоцнување од час и половина пристигна во Белград со што почна неговата сториска посета, како што најавија српските медиуми. Тој со српскиот претседател Александар Вучиќ ја оствари 14-та средба, втора во ...

Дмитриј Песков , шефот на руската држава вели кога Путин зборува замрзнува крвта во вените, но не открив дали ...

Скопје1 - 17.01.2019

Претседателот на Русија Владимир Путин може некои работи да ги прокоментира така што на човек му „замрзнува крвта во вените“, рече портпаролот на шефот на руската држава Дмитриј Песков во интервју за весникот „Аргументи и факти”.

(Видео) Путин пристигна во Белград

24Инфо - 17.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска пристигна во официјална посета на Србија, информира агенцијата „Танјуг“ и додава дека на аеродромот, каде што неговиот авион слетал во 13 часот и 5 минути, тој бил пречекан од српскиот претседател, ...

„Блумберг“ за тоа што ќе искористи Вучиќ од посетата на Путин

Centar - 17.01.2019

Во пресрет на посетата на рускиот претседател на Белград, американската агенција „Блумберг“ пишува дека српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе настојува тоа да го искористи и да обезбеди поддршка од Москва за постигнување договор за Косово, ...

Путин во Белград: Последните потези на Приштина предизвикуваат загриженост

24Инфо - 17.01.2019

Рускиот претседател, Владимир Путин за време на престојот во Белград изјави дека рускиот став по прашањето за Косово е познат. „Се залагаме за обострано прифатливо решение за Косово, во согласност со резолуцијата 1244 од Советот за безбедност на ...

(ФОТО) Високиот гостин претседателот на Русија, Путин пристигна во Србија

Скопје1 - 17.01.2019

Претседателот на руската федерација, Владимир Путин пристигна во официјална посета на Белград. На аеродромот „Никола Тесла“ го пречека неговиот домаќин, претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Каква порака ќе испрати Путин до Западот од Белград?

Фактор - 17.01.2019

Зошто Србија негува толку блиски врски со Русија, ако сака да биде дел од европското семејство. Ова прашање во постави Би-Би-Си во извештајот за најновата на посета на Путин на Белград. Рускиот претседател, Владимир Путин, го предупредува Западот за ...

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Безбедносни мерки на највисоко ниво: Путин стигна во Белград

Фактор - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин стигна на белградскиот аеродром Никола Тесла. Го дочека српскиот претседател Александар Вучиќ со почесна гарда. Путин слетал околу 13,06 часот. Еден час пред авионот во кој се наоѓал Путин, на аеродромот во Белград ...

Цеца го чекаше Путин

Пулс24 - 17.01.2019

Којзнае дали знае која е Цеца, но затоа таа знае кој е Путин. Па затоа пред храмот на Свети Сава на овие минусни температури Цеца чекаше да го види претседателот на ...

(ВИДЕО) Путин во Белград им се обрати на граѓаните на српски јазик

Фактор - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин на српски јазик им се обрати на насобраните граѓани во Белград. Српскиот претседател, Александар Вучиќ му приреди свечен ручек на гостинот, претседателот на Русија, Владимир Путин, на кој присуствуваа повеќе од 100 ...

Ова се 11-те тајни на Владимир Путин: Пријателите го нарекуваат Цар, а добро е да се знае и ова нешто

Centar - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин е познат како личност полна со тајни која не зборува премногу за себе, но затоа неговите поранешни и сегашни соработници повремено откриваат по некоја негова тајна.

(ГАЛЕРИЈА) И ЦЕЦА ГО ЧЕКА ПУТИН! Пејачката дојде пред Храмот Св. Сава да го поздрави Путин

MTM - 17.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска пристигна во Србија. По слетувањето на белградскиот аеродром, тој беше пречекан од српскиот претседател Александар Вучиќ. Околу 16 часот на Теразија, во близина на хотелот "Москва", се собраа голем број ...

ЖИВОТНА ПРИКАЗНА, ЖИВЕЕЛ ВО БЕДА: Како од сиромашно момче Путин стана новиот руски цар?!

Фактор - 17.01.2019

Владимир Владимировиќ Путин моментално е најмоќен човек на светот, новиот руски цар, како што сакаат многумина да го наречат, но патот на момче од сиромашно работничко семејство до шеф на Кремљ не бил воопшто лесен ни едноставен.

Путин: Подготвени сме да инвестираме околу 1,4 милијарди долари за "Турски тек" низ Србија

MTM - 17.01.2019

Владимир Путин беше пречекан во Белград со најголеми почести. Претседателот на Русија донесе повеќе од 20 нови трговски договори со Србија и рече дека Москва е подготвена да инвестира 1,4 милијарди долари во проект за продолжување на турскиот тек ...

Сарма, риба, ајвар и проја за Путин - еве што ќе јаде претседателот во Белград

Сител - 16.01.2019

Пред претседателот на Русија ќе бидат изнесени најдобрите домашни специјалитети и вина. Ќе биде подготвена и риба , која тој многу ја сака. Шефот на дипломатијата отркива дека во чест на гостинот научил нови песни.

И легендарниот Драган Џајиќ се радува на посетата на Путин во Србија

Фокус - 16.01.2019

Најголемата фудбалска легенда на Црвена звезда, Драган Џајиќ не го криеше задоволството од тоа што рускиот претседател, Владимир Путин ќе биде во посета на Србија. „Путин е водечки политичар во светот и пријател на српскиот народ.

Стоилковиќ утре во Белград ќе биде присутен на сите свечености по повод посетата на Путин

МКД - 16.01.2019

Претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија Иван Стоилковиќ, на покана на Александар Вучиќ, претседателот на Србија, утре ќе присуствува во Белград за време на посетата на Владимир Путин, претседателот на Руската Федерација.

Вучиќ на Путин му подготви подарок , што ќе го израдува

Канал5 - 16.01.2019

Утре рускиот претседател Владимир Путин пристигнува во посета на Србија , а претседатрелот Александар Вучиќ му подготви специјален подарок. Медиумите во Белград деновиве пишуваат што утре ќе јаде и ќе пие Путин , колкаво обезбедување ќе го чува и ...

Руска забава во Белград

Deutsche Welle - 16.01.2019

Србите во Путин гледаат единствена надеж, на Косово на крајот да биде барем нерешено. А Владимир Владимирович се обидува за Русија под санкции посилно да ја врзе единствената преостаната русофилна земја во регионот.

Вучиќ: Секогаш се консултирам со Путин и барам негов совет

МКД - 16.01.2019

„Секогаш се консултирам со претседателот Путин и барам негов совет. Го запознавам со тоа што се случува и не лажам, ја кажувам вистината. И покрај тоа што нему не му се допаѓа секогаш се. Мислам дека тоа е една од работите што Путин многу ги ...

Во Србија се гради црква во чест на Путин

Р.С.Европа - 16.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин кој утре ќе престојува во Белград веќе во Србија има село, восочна фигура, ракија и неколку кафулиња именувани по него. Сега тој добива и црква. Со покриви во руски стил црквата во малото село Банстол во ...

Голем интерес на медиумите за посетата на Путин, во Белград акредитирани 600 новинари

А1 On - 16.01.2019

За посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Белград акредитирани се речиси 600 новинари, сниматели и фоторепортери од Србија, Русија и регионот. Сите српски медиуми и голем број од медиумите од регионот ќе ја покриваат посетата на рускиот ...

Путин во Србија ќе го чуваат 7.000 полицајци

Тера - 16.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин кој во Србија треба да пристигне на 17 јануари, ќе го чуваат огромен број на полициски служебеници, се зборува дека се ангажирани дури 7.000 полицајци.

Путин од Вучиќ го побарал само една работа - претседателот на Русија сака да го види ова

Press24 - 16.01.2019

Храмот Света Сава е подготвен за пречек на претседателот на Русија, Владимир Путин кој утре со претседателот на Србија, Александар Вучиќ ќе го посети, а двајцата претседатели симболично ќе учествуваат во поставувањето на еден од мозаиците.

Кој од Македонија ќе го пречека Путин во Белград!

Вечер - 16.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин утре пристигнува во Србија. Засега нема официјална информација, дали некој од македонските политичари е поканет на гала ручекот кој во чест на рускиот претседател го организира претседателот на Србија, ...

Покрај специјалците, поради Путин во Србија стигнале и тие - од нив 15 зависи се

Press24 - 16.01.2019

Покрај доаѓањето на претседателот на Русија, Владимир Путин и припадниците на неговото лично обезбедување и стотина специјалци, во Србија од Моска допатуваа и дури 15 доктори. Екипата лекари меѓу кои и кардиолози и хирурзи, стигнала во Србија во ...

Вучиќ: На Путин секогаш му ја кажувам вистината, дури и кога тоа не му се допаѓа

Макфакс - 16.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за ТАС С, рекол дека Владимир Путин е лидер на голема земја, а тој на мала, но дека рускиот претседател секогаш покажува почит кон Србија.

ВИДЕО: Откриена голема тајна - Путин учел да се движи од шпиуни, а поради ова десната рака ја држи до телото

Press24 - 16.01.2019

Додека се движи, Путин секогаш ја држи десната рака до телото, односно прави минамални движења со неа, а за тоа постои добра причина. Претседателот и премиерот на Русија, Владимир Путин и Дмитриј Медведев секојдневно се под лупа на светските медиуми.

Сарми, пита, ајвар, риба…Што ќе јаде Путин во Белград?!

Вечер - 16.01.2019

Владмир Путин, претседателот на Руската Федерација, кој во четврток доаѓа во посета на Србија, ќе биде послужен со традиционални српски специјалитети, меѓу кои се сарма, пита, но и најдобрите вина, пишува српскиот портал Курир .

Стоиљковиќ на повик на Вучиќ ќе го пречека Путин во Србија

Нетпрес - 16.01.2019

Претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија, Иван Стоиљковиќ, на покана на претседателот на Срвија, Александар Вучиќ, ќе присуствува во Белград на дочекот на претседателот на Русија, Владимир Путин.

Вучиќ: На Путин секогаш му ја кажувам вистината, дури и кога тоа не му се допаѓа

Точка - 16.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за ТАС С, рекол дека Владимир Путин е лидер на голема земја, а тој на мала, но дека рускиот претседател секогаш покажува почит кон Србија.

Сарма, риба, ајвар и проја за Путин – еве што ќе јаде претседателот во Белград

Република - 16.01.2019

Пред претседателот на Русија ќе бидат изнесени најдобрите домашни специјалитети и вина. Ќе биде подготвена и риба , која тој многу ја сака. Шефот на дипломатијата отркива дека во чест на гостинот научил нови песни.

Стоиљковиќ на повик на Вучиќ ќе го пречека Путин во Србија

Курир - 16.01.2019

Претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија, Иван Стоиљковиќ, на покана на претседателот на Срвија, Александар Вучиќ, ќе присуствува во Белград на дочекот на претседателот на Русија, Владимир Путин.

Песков објасни зошто Путин не може да има паметен телефон

Руска реч - 16.01.2019

Портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков раскажа зошто Путин не може да има смартфон. Користењето на таков уред подразбира апсолутна транспарентност, така што шефот на руската држава не може да го има поради безбедносни причини, објасни тој ...

Путин: ЕУ мора да гарантира дека нема да го попречува снабдувањето со гас на своите членки

Локално - 16.01.2019

Европската унија мора да им обезбеди на своите членки гаранции дека Брисел нема да го спречи снабдувањето со рускиот гас во Европа преку „Турски тек“. Ова го изјави рускиот претседател Владимир Путин во интервју за српскиот весник „Политика“, во ...

Вучиќ: Секогаш се советувам со Путин

Руска реч - 16.01.2019

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека секогаш се консултира и советува со рускиот колега Владимир Путин. Тој го кажа ова во интервјуто кое му го даде на првиот заменик-генерален директор на агенцијата ТАСС Михаил Гусман во пресрет на ...

Откриена една од тајните на КГБ: Путин од шпионите учел како да се движи, а еве зошто секогаш ја држи десната рака ...

Точка - 16.01.2019

При движењето Путин секогаш ја држи десната рака покрај телото, односно прави минимални движења со неа, а за тоа постои добра причина. Претседателот и премиерот на Русија, Владимир Путин и Дмитриј Медведев секојдневно се под лупа на повеќето светски ...

Вучиќ за руските медиуми: „Татко му дури и заплака кога дозна дека сум добил орден од Путин“

Руска реч - 16.01.2019

Во ексклузивното интервју за весникот „Росијскаја газета“ и новинската агенција ТАСС во пресрет на посетата на Путин на Белград, српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека е за него голема чест да добие орден од Путин.

Повелете на путиновка во Србија

Република - 16.01.2019

За популарноста на рускиот претседател Владимир Путин низ цела Србија не се гледа само по бројните штандови низ Белград на кои се продаваат беџови, маици, филџани, баретки со негово име, има и многу занимливи обележја.

Песков: „Во 11 навечер во Кремљ се работи со полна пареа, Путин е вистински работохоличар“

Руска реч - 16.01.2019

Путин има свое сфаќање на времето. Обичниот човек цела недела ги чека петокот, викендот. Кај Путин не е така, тој нема слободни денови, вели портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

(Видео) Путин во Србија носи пакет вреден 230 милиони евра и косовското прашање меѓу приоритетите

1tv - 16.01.2019

На помалку од 24 часа до посетата на Белград на рускиот претседател Владимир Путин – српските медиуми веќе објавуваат детали за неговите оброци, подготовките и безбедносните мерки, кои се очекува да го парализираат главниот град на соседна Србија.

Вучиќ: На Путин секогаш му ја кажувам вистината, дури и кога тоа не му се допаѓа

Centar - 16.01.2019

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, во интервју за ТАСС рекол дека Владимир Путин е лидер на голема земја, а тој на мала, но дека рускиот претседател секогаш покажува почит кон Србија.

Додик: Посетата на Путин на Србија е јасен симбол и порака за мир

Centar - 16.01.2019

Претседавачот со Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, оцени дека претстојната посета на рускиот претседател, Владимир Путин, на Србија е јасен симбол и порака за мир, пријателство и поддршка на Србија и српскиот народ во целина.

Вучиќ: На Путин секогаш му ја кажувам вистината, дури и кога тоа не му се допаѓа

24Инфо - 16.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за ТАСС, рекол дека Владимир Путин е лидер на голема земја, а тој на мала, но дека рускиот претседател секогаш покажува почит кон Србија. Србија е верен партнер на Русија, рекол Вучиќ во интервјуто, ...

(ФОТО) Путин во Србија има село со 12 куќи

Фактор - 16.01.2019

Дека рускиот претседател, Владимир Путин во Белград е многу популарен, покажува и фактот дека на штандови се продаваат маици, и други обележја со неговиот лик. На југот од Србија во Општина Медвеѓе има село Путиново.

ДАЧИЌ ЌЕ МУ ПЕЕ: Но, што ќе јаде Путин во Белград?

Фактор - 16.01.2019

За дочек на рускиот претседател, Владимир Путин Србите ќе ги искористат најдобрите специјалитети и вина. Тој утре доаѓа во посета на Србија, а ќе го пречекаат со сарми, различни пити, проја, ајвар, но и најдобри вина, пишува српски Курир .

КОЈ ЌЕ ГО ЧУВА ВО СРБИЈА: Обрач од руски „духови“ - утре од агентите на Путин може да купите и овошје а да не сте ...

Фактор - 16.01.2019

Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин ќе престојува утре во официјална посета на Србија, а со него во соседната земја доаѓаат и луѓе кои се грижат за безбедноста на рускиот претседател, 30 најблиски обезбедувач од Федералната служба за ...

Путин во Србија ќе го чуваат 7.000 полицајци

Канал5 - 15.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин, кој в четврток ќе пристигне во Србија, ќе го чуваат 7.000 полицајци, објави „Политика“. Според информации, во Белград веќе стигнале околу 250 најелитни руски специјалци како и личното обезбедување на рускиот ...

Белград под опсада: 7.000 српски специјалци ќе го чуваат Путин, мигови и снајперисти на покривите, а шахтите затворени

Сител - 15.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин кој во Србија треба да пристигне на 17 јануари, ќе го чуваат огромен број на полициски служебеници, се зборува дека се ангажирани дури 7.000 полицајци.

Вучиќ: со Путин ќе го разгледаме прашањето за Косово

Р.С.Европа - 15.01.2019

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека очекува при посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија на 17 јануари да бидат потпишани 21 спогодба важни за иднината на Србија.

ФОТО: Предупредување до белграѓани - „Кога ќе дојде Путин во посета на Србија овие работи не ги правете“

Press24 - 15.01.2019

Жителите на зградите на Нов Белград во Србија деновиве добиле несекојдневно соопштение кое било истакнато во влезовите. -Се информираат станарите во зградите дека на 17 јануари 2019 во официјална посета на Република Србија ќе допатува Владимир ...

Вучиќ: со Путин ќе го разгледаме прашањето за Косово

Press24 - 15.01.2019

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека очекува при посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија на 17 јануари да бидат потпишани 21 спогодба важни за иднината на Србија.

Високо ниво на обезбедување во Србија- за заштита на Путин ангажирани 7000 полицајци

Press24 - 15.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин кој во Србија пристигнува на 17 јануари, ќе го чуваат илјадници српски полицајци, а се шпекулира дека ќе се ангажираат дури 7000 полицајци. Се зборува дека 250 најелитни руски специјалци и лично обезбедување ...

Путин под силно обезбедување доаѓа во Србија

Макфакс - 15.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска треба во пристигне во долгонајавуваната посета на Белград. На белградскиот аеродромот ,,Никола Тесла” ќе го пречека спрскиот претседател Александар Вучиќ.

Додик: Посетата на Путин на Србија е јасен симбол и порака за мир

Макфакс - 15.01.2019

Претседавачот со Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, оцени дека претстојната посета на рускиот претседател, Владимир Путин, на Србија, е јасен симбол и порака за мир, пријателство и поддршка на Србија и српскиот народ во целина.

Путин во четврток доаѓа во Србија, ќе го чуваат 7.000 полицајци

Република - 15.01.2019

Во Белград веќе стигнале околу 250 најелитни руски специјалци, како и личното обезбедување на рускиот претседател Претседателот на Русија, Владимир Путин, кој в четврток ќе пристигне во Србија, ќе го чуваат повеќе илјади полицајци, а се шпекулира за ...

Денес под силно обезбедување Путин доаѓа во Белград. Како подарок од српскиот премиер ќе добие македонски шарпланинец!

Точка - 15.01.2019

Рускиот претседател Владимир Путин денеска треба во пристигне во долгонајавуваната посета на Белград. На белградскиот аеродромот ,,Никола Тесла” ќе го пречека спрскиот претседател Александар Вучиќ.

Порака за белграѓани: Кога ќе дојде Путин во посета на Србија овие работи не ги правете (ФОТО)

Курир - 15.01.2019

Жителите на зградите на Нов Белград во Србија деновиве добиле несекојдневно соопштение кое било истакнато во влезовите. -Се информираат станарите во зградите дека на 17 јануари 2019 во официјална посета на Република Србија ќе допатува Владимир ...

Путин во Србија ќе го чуваат 7.000 полицајци

Слободен Печат - 15.01.2019

Руските специјалци наводно доаѓаат со развиена технологија за спречување напади со дрон, каква што нема во Србија, пишува „Политика“. Претседателот на Русија, Владимир Путин, кој в четврток ќе пристигне во Србија, ќе го чуваат повеќе илјади ...

Додик: Посетата на Путин на Србија е јасен симбол и порака за мир

Точка - 15.01.2019

Претседавачот со Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, оцени дека претстојната посета на рускиот претседател, Владимир Путин, на Србија е јасен симбол и порака за мир, пријателство и поддршка на Србија и српскиот народ во целина.

Путин доаѓа во Србија, ангажирани 7.000 полицајци како обезбедување

ТВ21 - 15.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин кој во Србија треба да пристигне на 17 јануари, ќе го чуваат огромен број на полициски служебеници, се зборува дека се ангажирани дури 7.000 полицајци.

Порака за белграѓани кога ќе дојде Путин во посета на градот: Овие две работи никако не смеете да ги правите

Република - 15.01.2019

Жителите на зградите на Нов Белград деновиве добиле несекојдневно соопштение кое било истакнато во влезовите на зградите на главниот град на Србија. пишува во соопштението. МВР на Србија презема максимални мерки на обезбедување, што подразбира ...

Како Вучиќ му подари икона на Путин: „Путин стана, покажа почит и својот православен дух“

Руска реч - 15.01.2019

Претседателот на Србија Александар Вучиќ како гостин на телевизијата „Пинк“ раскажа дека на средба со Путин во четири очи ги прекршил сите протоколи и му подарил икона. Таа вечер Путин свирел на клавир, а на подарокот на Вучиќ реагирал вака: Вучиќ ...

Путин во Србија ќе го чуваат 7.000 полицајци

Centar - 15.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин, кој в четврток ќе пристигне во Србија, ќе го чуваат повеќе илјади полицајци, а се шпекулира за бројка од 7.000, објави „Политика“. Весникот наведува дека припадниците на Министерството за внатрешни работи ќе ...

Путин доаѓа во Србија, ангажирани 7.000 полицајци како обезбедување

4NEWS - 15.01.2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин кој во Србија треба да пристигне на 17 јануари, ќе го чуваат огромен број на полициски служебеници, се зборува дека се ангажирани дури 7.000 полицајци.

Белград подготвен да го дочека Путин – 250 руски специјалци ќе го чуваат Рускиот претседател

Скопје1 - 15.01.2019

Претседателот на Русија Владимир Путин во четврток ќе пристигне во Белград. Путин ќе оствари средба со домкинот, претседателот на Србија Александар Вучиќ. Путин доаѓа во Белград во време кога Русија е заинтересирана за потполна реализација на ...

Вучиќ: Изборите зависат од опозицијата, нека кажат еден збор и тие ќе се одржат

А1 On - 14.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека евентуалното одржување предвремени избори зависи од опозицијата и дека тие ќе се случат, ако го побараат тоа. Тој рече дека не го интересираат критиките на социјалните мрежи поради најавата ...

Вучиќ: Изборите зависат од опозицијата

Р.С.Европа - 14.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека евентуалното одржување предвремени избори зависи од опозицијата и дека тие ќе се случат, ако го побараат тоа. Тој рече дека не го интересираат критиките на социјалните мрежи поради најавата за ...

Претсојната посета на Путин во Белград – анализа во Студио 1

Либертас - 14.01.2019

Што да очекуваме од претстојната посета на рускиот претседател, Владимир Путин во Србија? На оваа тема во Студио 1, уредникот Сашо Ордановски зборуваше со Деан Андоновиќ и Христијан Баневски кој ќе го проследи тој настан во Белград на 17-ти јануари.

Вучиќ: Изборите зависат од опозицијата, нека кажат еден збор и тие ќе бидат

Независен - 14.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека евентуалното одржување предвремени избори зависи од опозицијата и дека тие ќе се случат, ако го побараат тоа. Тој рече дека не го интересираат критиките на социјалните мрежи поради најавата ...

Вучиќ: Изборите зависат од опозицијата, нека кажат еден збор и тие ќе бидат

Н.Македонија - 14.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека евентуалното одржување предвремени избори зависи од опозицијата и дека тие ќе се случат, ако го побараат тоа. Тој рече дека не го интересираат критиките на социјалните мрежи поради најавата ...

Вучиќ: Изборите зависат од опозицијата, нека кажат еден збор и тие ќе бидат

Курир - 14.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека евентуалното одржување предвремени избори зависи од опозицијата и дека тие ќе се случат, ако го побараат тоа. Тој рече дека не го интересираат критиките на социјалните мрежи поради најавата ...

Вучиќ: Изборите зависат од опозицијата, нека кажат еден збор и тие ќе бидат

1tv - 14.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека евентуалното одржување предвремени избори зависи од опозицијата и дека тие ќе се случат, ако го побараат тоа. Тој рече дека не го интересираат критиките на социјалните мрежи поради најавата ...

Вучиќ: Предвремени избори ќе има ако опозицијата го сака тоа

ТВ21 - 14.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека одржувањето за предвремени избори зависи од опозицијата , тие ќе се случат, ако опозицијата го побара тоа, рече Вучиќ. „Тие сакаа да кажат дека сето ова е поради изборите.

Претстојната посета на Путин во Белград – анализа во Студио 1

1tv - 14.01.2019

Што да очекуваме од претстојната посета на рускиот претседател, Владимир Путин во Србија? На оваа тема во Студио 1, уредникот Сашо Ордановски зборуваше со Деан Андоновиќ и Христијан Баневски кој ќе го проследи тој настан во Белград на 17-ти јануари.

Вучиќ: Изборите зависат од опозицијата, нека кажат еден збор и тие ќе бидат

MTM - 14.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека евентуалното одржување предвремени избори зависи од опозицијата и дека тие ќе се случат, ако го побараат тоа. Тој рече дека не го интересираат критиките на социјалните мрежи поради најавата ...

Вучиќ: Предвремени избори ќе има ако опозицијата го сака тоа

4NEWS - 14.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека одржувањето за предвремени избори зависи од опозицијата , тие ќе се случат, ако опозицијата го побара тоа, рече Вучиќ. „Тие сакаа да кажат дека сето ова е поради изборите.

Вучиќ: Изборите зависат од опозицијата, нека кажат еден збор и тие ќе бидат

Опсервер - 14.01.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека евентуалното одржување предвремени избори зависи од опозицијата и дека тие ќе се случат, ако го побараат тоа. Тој рече дека не го интересираат критиките на социјалните мрежи поради најавата ...