TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожар во Колорадо и натаму активен, две лица загинаа

Макфакс - 15.06.2013

Дождот и слабиот ветер им помогнаа на пожарникарите да го стишаат пожарот кој ја погоди американската сојузна држава Колорадо, во кои загинаа најмалку две лица.

ВИДЕО: Двајца загинати во голем пожар во Колорадо

Нетпрес - 15.06.2013

Дождот и славниот ветер им помогнале на пожарникарите во совладување на пожарот што ја зафати американската сојузна држава Колорадо и при кој загинаа најмалку две лица.

Двајца загинати во големиот пожар во Колорадо

Точка - 15.06.2013

Дождот и славниот ветер им помогнале на пожарникарите во совладување на пожарот што ја зафати американската сојузна држава Колорадо и при кој загинаа најмалку две лица.

Две жртви во најголемите шумски пожари во Колорадо

24 Вести - 14.06.2013

Во најтешките шумски пожари во историјата на американската држава Колорадо животот го загубија најмалку две лица и уништени се 360 куќи, јавија американските медиуми.

Две жртви во најголемите шумски пожари во Колорадо

МРТ - 14.06.2013

Во најтешките шумски пожари во историјата на американската држава Колорадо животот го загубија најмалку две лица и уништени се 360 куќи, јавија американски медиуми.

Две жртви во најголемите шумски пожари во Колорадо

+инфо - 14.06.2013

Во најтешките шумски пожари во историјата на американската држава Колорадо животот го загубија најмалку две лица и уништени се 360 куќи.

Две жртви во најголемите шумски пожари во Колорадо

Сител - 14.06.2013

Во најтешките шумски пожари во историјата на американската држава Колорадо животот го загубија најмалку две лица и уништени се 360 куќи, јавија американски медиуми.

Две жртви во пожарите во Колорадо

Курир - 14.06.2013

Во најтешките шумски пожари во историјата на американската држава Колорадо животот го загубија најмалку две лица и уништени се 360 куќи, јавија американски медиуми.

Во најтешкиот пожар во историјата на Колорадо животот го загубија 2 лица

Press24 - 14.06.2013

Во најтешките шумски пожари во историјата на американската држава Колорадо животот го загубија најмалку две лица. За жал. пожарот уништи и 360 куќи.

Две жртви во најголемите шумски пожари во Колорадо

А1 On - 14.06.2013

Во најтешките шумски пожари во историјата на американската држава Колорадо животот го загубија најмалку две лица и уништени се 360 куќи, јавија американски медиуми.

Две жртви во најголемите шумски пожари во Колорадо

Алфа - 14.06.2013

Во најтешките шумски пожари во историјата на американската држава Колорадо животот го загубија најмалку две лица и уништени се 360 куќи, јавија американски медиуми.

Две жртви и 360 пеплосани куќи во најголемите пожари во Колорадо

Либертас - 14.06.2013

Во најтешките шумски пожари во историјата на американската држава Колорадо животот го загубија најмалку две лица и уништени се 360 куќи, јавија американски медиуми.

Две жртви во најголемите шумски пожари во Колорадо

Бриф - 14.06.2013

Во најтешките шумски пожари во историјата на американската држава Колорадо животот го загубија најмалку две лица и уништени се 360 куќи, јавија американски медиуми.

Големи шумски пожари го пеплосуваат Kолорадо

Дневник - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради три големи шумски пожари кои бргу се шират во американската сојузна држава Kолорадо, јави ДПА.

Илјадници евакуирани поради шумски пожари во Колорадо

24 Вести - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо.

Илјадници евакуирани поради шумски пожари во Колорадо

Алсат-М - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо, јави ДПА.

Илјадници евакуирани поради пожари во Колорадо

Телма - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо, јави ДПА.

Огин го голта Колорадо Спрингс

Канал5 - 13.06.2013

Најмалку шеесетина куќи изгореа во огромниот шумски пожар во Колорадо Спрингс. Сепак, се смета дека бројот на уништените домови ќе биде и повеќе од 100, поради силниот ветер што го разгорува пожарот ...

ФОТО: Голем шумски пожар проголта стотици куќи во Колорадо

Press24 - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо, а едниот од нив се заканува да го зафати мостот Ројал Џорџ, ...

Шумски пожари го зафатија Колорадо - изгореа стотици домови

Press24 - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо, а едниот од нив се заканува да го зафати мостот Ројал Џорџ, ...

Пожарите во Колорадо вон контрола

Макфакс - 13.06.2013

Шумските пожари кои веќе два дена беснеат низ американската сојузна држава Колорадо уништиле повеќе од 100 куќи и принудиле илјадници луѓе на евакуација.

ВИДЕО: Страотен пожар во Колорадо изгоре шеесетина домови

Нетпрес - 13.06.2013

Шеесетина куќи во градот Колорадо Спрингс изгореле во шумски пожар, а се стравува дека тој број би можел да биде и многу поголем.

Илјадници бегаат од огнената стихија, уништени над сто куќи (ВИДЕО)

МКД - 13.06.2013

Шумските пожари кои веќе два дена беснеат во американската сојузна држава Колоради вчера уништиле стотина куќа и натерале неколку илјади луѓе на евакуација, јавува Ју-ес-еј тудеј.

ВИДЕО: Пожарот во Колорадо Спрингс уништи над 100 куќи

Нова ТВ - 13.06.2013

Шумски пожар кој избувна во близина на Колорадо Спрингс уништи над 100 куќи. Најголем проблем за запирање на огнената стихија се непредвидливи ветрови кои брзо го шират пожарот.

Илјадници евакуирани поради шумски пожари во Колорадо

Сител - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо.

ВИДЕО: Пожар во Колорадо уништи над 100 куќи

А1 On - 13.06.2013

Шумскиот пожар кој избувна во близина на Колорадо Спрингс уништи над 100 куќи. Пожарникарите имаат проблем со гаснењето од непредвидливи ветрови кои брзо го шират пожарот.

ВИДЕО Шумски пожари во Колорадо, илјадници евакуирани

+инфо - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо .

Илјадници евакуирани поради шумски пожари во Колорадо

МРТ - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо, јави ДПА.

Евакуација поради пожари во Колорадо

Курир - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо, јави ДПА.

ФОТО: Илјадници евакуирани поради шумски пожари во Колорадо

А1 On - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо, јави ДПА.

Илјадници евакуирани поради шумски пожари во Колорадо

Алфа - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо, јави ДПА.

(ФОТО) Илјадници евакуирани поради шумски пожари во Колорадо

Бриф - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо.

Илјадници евакуирани поради шумски пожари во Колорадо

Денешен - 13.06.2013

Поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо, илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови.

ФОТО: Големи шумски пожари во Колорадо

Sky - 13.06.2013

Шумските пожари беснеат во американската сојузна држава Колорадо. Поради ширењето на пожарите, илјадници американци се принудени да ги напуштат домовите а еден од пожарите се заканува да го зафати ...

Илјадници евакуирани поради шумски пожари во Колорадо

Локално - 13.06.2013

Илјадници луѓе се принудени да ги напуштат своите домови поради шумските пожари што брзо се шират во американската сојузна држава Колорадо, јави ДПА.

ВИДЕО: Страотна огнена стихија во Колорадо пеплоса над 60 куќи

Либертас - 13.06.2013

Страотна огнена стихија ја зафати американската сојузна држава Колорадо, во околината на градот Колорадо Спрингс, каде над 60 куќи изгореле во шумскиот пожар, а се стравува дека бројот би можел да ...

Фото: Пожари во Колорадо

Канал5 - 12.06.2013

Неколку пожари беснеат во американската држава Колорадо, а пожарникарите не можат да ја стават под контрола огнената стихија поради високите температури.

ФОТО: Три пожари во Колорадо

А1 On - 12.06.2013

Три пожари беснеат во американската држава Колорадо. Противпожарните служби не можат да ја стават под контрола огнената стихија поради високите температури.