TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тери го мотивира тимот во пресрет на дерби натпреварите

24Фудбал - 10.12.2010

Во пресрет на големите дерби натпревари, капитенот на Челзи, Џон Тери го мотивира тимот да започне да победува. Џон Тери верува во својот тим, смета дека Челзи ќе им се врати на победите во пресрет ...

Тери: Не го отпишувајте Челзи, не сме како Ливерпул

Спортнет - 10.12.2010

Џон Тери смета дека не треба да се повлекула линија меѓу неговиот тим и тимот на Ливерпул, бидејќи "црвените" се надвор од борбата за титулата додека Челзи сеуште е во игра.

Најдебелата жена во светот ја почна битката со килограмите

Н.Македонија - 10.12.2010

Тери Смит е најдебелата жена во светот, која овие денови води очајничка битка со килограмите Четириесет и деветгодишната Американка има нешто помалку од 320 килограми.

Тери: Не отпишувајте го Челзи, ние не сме Ливерпул!

Спортски - 10.12.2010

Дефанзивецот на Челзи, Џон Тери милси дека Челзи сеуште има шанси за титула и не треба да се прават паралели помеѓу неговиот тим и Ливерпул кој веќе испадна од трката за титулата.

Тери: Челси не е како Ливерпул и не треба да се отпишува

Спорт Денес - 10.12.2010

Англискиот фудбалски репрезентативец Џон Тери смета дека не треба да се повлекува линија меѓу неговиот тим и тимот на Ливерпул, бидејќи „црвените“ се надвор од борбата за титулата додека Челси е ...

Тери: Не не отпишувајте, не сме ние Ливерпул

Курир - 10.12.2010

Капитенот на Челзи. иако свесен за кризата во играта, верува дека Челзи се уште е сериозен кандидат за освојување на титулата во Премиер лигата.

ФОТО: Најдебелата жена на светот започнува диета

Фемина - 09.12.2010

Тери Смит, за која се верува дека е најдебелата жена на светот, започнува со нов режим на исхрана и вежбање, откако докторите ја предупредиле дека може да умре.

Најдебелата жена во светот има 320 килограми

Идивиди - 09.12.2010

Тери Смит е најдебелата жена во светот, која овие денови води очајничка битка со килограмите. Четириесет и девет годишната Американка има нешто помалку од 320 килограми.

Најдебелата жена во светот има 320 килограми

Алфа - 09.12.2010

Тери Смит е најдебелата жена во светот, која овие денови води очајничка битка со килограмите. Четириесет и девет годишната Американка има нешто помалку од 320 килограми.

Дебело "женче" од 320 кила

ЗаЗабава - 09.12.2010

Ова е Тери Смит, најдебелата жена на светот која овие денови започна со долгата и тешка битка со килограмите... 49-годишната Американка има околу 320 килограми, односно таа и официјално е најдебелата ...

Најдебелата жена во светот има 320 килограми

Сител - 09.12.2010

Тери Смит е најдебелата жена во светот, која овие денови води очајничка битка со килограмите. Четириесет и девет годишната Американка има нешто помалку од 320 килограми.

Тери Смит со своите 320 килограми е најдебелата жена во светот

Кирилица - 09.12.2010

Тери Смит е најдебелата жена во светот, која овие денови води очајничка битка со килограмите Четириесет и девет годишната Американка има нешто помалку од 320 килограми.

ФОТО: Погледнете како изгледа најдебелата жена во светот

Точка - 09.12.2010

Запознајте ја Тери Смит, најдебелата жена во светот која овие денови ја започна очајната битка со нејзините килограми. 49 годишната Американка има околу 320 килограми и со тоа станала најдебелата ...

Погледнете како изгледа најдебелата жена

Таратур - 09.12.2010

Еве ја Тери Смит, најдебелата жена во светот, која деновиве тргна во очајничка битка со килограмите. 49-годишната Американка има скоро 320 килограми и така стана најдебелата жена во светот.

Најдебелата жена на светот тешка 320 кг

Курир - 09.12.2010

Запознајте ја Тери Смит, најдебелата жена на светот, која овие денови тргна во очајничка битка со килограмите. 49 – годишната Американка има нешто помалку од 320 килограми со што е прогласена за ...

Тери: Се надевам дека и Лампард ќе се врати наскоро

24Фудбал - 07.12.2010

Џон Тери вели дека одлично е чувството повторно да се биде на теренот, и посаку и Лампард наскоро да се врати. Капитенот на Челзи, Џон Тери успешно се врати на терените по паузата поради повреда, но ...

Тери: Се чувствувам супер, спремен сум за Марсеј

Спорт Денес - 07.12.2010

Капитенот на англискиот шампион Челси Џон Тери се чувствува добро и е подготвен да се соочи со Олимпик Марсеј во утрешниот натпревар од групната фаза на Лигата на Шампионите.