TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сари: Би бил разочаран доколку не му биде доделена најважната награда на Роналдо

Спортклуб - 01.12.2019

Јувентус денеска игра против Сасуоло, а тренерот на „Старата дама“, Маурицио Сари истакна дека не смеат да го потценат противникот. „ Сасуоло игра одличен фудбалер не смееме да ги потцениме, ова ќе биде тежок меч за нас, бидејки доста се потрошивме ...

ВИДЕО: Роналдо е „најдобриот дефанзивец“ на светот, погледнете и зошто

Gol.mk - 01.12.2019

Јувентус одигра разочарувачки натпревар пред своите гледачи и ремизираше против Сасуоло. Грешките на „бјанконерите“ сурово беа казнети, но и покрај нив, тимот на Маурицио Сари имаше можност за победа.

Сари има објаснување за ремито: Момците не го користеа мозокот!

Спортклуб - 01.12.2019

Маурицио Сари смета дека Јувентус не го употребил доволно својот мозок на денешната средба против Сасуоло која заврши без победник (2:2). Бјанконерите иако први поведоа, па веднаш примија гол, подоцна се спасуваа од пораз и со голот на Роналдо од ...

Сари по киксот на Јувентус: Ако се грижиме за еден бод негатива…

Дерби - 01.12.2019

Јувентус освои само бод против Сасуоло на домашен терен, а овој неуспех ќе значи и губење на првата позиција на табелата во Серија А. По мечот, тренерот Маурицио Сари се обиде да ги објасни причините за неуспехот во Торино.

„Не го користевме мозокот, средниот ред не постоеше“

TopSport - 01.12.2019

Тренерот на Јувентус Мауруцио Сари бил лут од она што го прикажале неговите фудбалери на натпреварот со Сасусоло. Јувентус не успеаја да победат, мечот заврши 2:2. По ова коло Интер се вратија на чело на табелата.

(ФОТО) Роналдо му откина победа на Јуве, па преку Инстаграм им се обрати на навивачите

Спортклуб - 01.12.2019

Не само што не е ефикасен оваа сезона, туку Кристијано Роналдо почна и да работи против Јувентус бидејќи спречи сигурен гол на Пауло Дибала на натпреварот со Сасуоло. Веднаш по тој меч Португалецот им се обрати на навивачите на торинскиот клуб кои ...

Сари: Роналдо не е како обичните фудбалери

TopSport - 30.11.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари признава дека Кристијано Роналдо „не е обичен фудбалер“ на прес-конференцијата пред утрешниот меч со Сасуоло. Секако, прво прашање на прес-конференцијата беше дали Роналдо ќе игра во Серија А, по победата над ...

Видео: УЕФА го избра голот на колото во ЛШ

Спортски - 29.11.2019

УЕФА пред неколку часа го објави најубавиот погодок во Лигата на шампиони за претходното коло, а изборот беше тежок со оглед на фактот што видовме неколку прекрасни голови. Иако сите беа воодушевени од голот на Пауло Дибала против Атлетико, сепак ...

Пјаниќ: Роналдо? Допуштете ми да ви објаснам…

СуперСпорт - 29.11.2019

Везниот на Јувентус – Миралем Пјаниќ разговараше за моменталната ситуација околу напаѓачот Кристијано Роналдо во интервју за торинскиот весник Corriere di Torino. Во последните два натпревари на Јувентус, Маурицио Сари го исклучуваше Роналдо порано ...

ВИДЕО: УЕФА го објави голот на неделата од ЛШ, Дибала на второ место

Sport M - 29.11.2019

УЕФА неодамна го објави најубавиот гол во недела од најголемото европско клупско натпреварување. Изборот беше тежок, бидејќи Пауло Дибала постигна одличен гол против Атлетико. Сепак, друг Аргентинец ја освои наградата.

Мартинез го има голот на неделата во ЛШ, ремек-делото на Дибала е на второ место (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.11.2019

УЕФА пред неколку часа го објави најубавиот погодок во Лигата на шампиони (ЛШ) за претходното коло, а изненадувачки, на првото местото е голот на Лаутаро Мартинез против Славија Прага. Мартинез постигна гол во важната победа против Славија, а ...

Дибала се предомислува, сега сака да остане во Јувентус

Sport M - 28.11.2019

Пауло Дибала нема намера да го напушти Јувентус. Аргентинската sвезда Пауло Дибала ќе остане во Јувентус. „Tuttosport“ пренесува дека Дибала, кој беше поврзан со заминувањето од Торино, сега е решен да остане во Јувентус.

Добрите игри ќе добијат награда, Јуве подготвува нов договор за Дибала

Gol.mk - 28.11.2019

Пауло Дибала е во долгорочните планови на Јувентус, а потврда за тоа е последниот потег на управата на италијанскиот првак. Аргентинецот прикажува одлична форма во последните неколку недели и ја користи секоја шанса од Маурицио Сари.

Старата дама немала подобар тренер од Сари

Спортманија - 28.11.2019

Италијанскиот првак има најдобар старт на сезоната во клупската историја Јувентус вчера заврши голема работа во победата од 1-0 против Атлетико Мадрид. Италијанскиот првак се пласира во нокаут фазата како првопласирана екипа во групата Д.

Јувентус продава двајца за да му понуди „златен“ договор на Дибала

Спортски - 28.11.2019

Емре Чан и Марио Манџукиќ се на излезна врата од Јувентус и веќе се водат преговори со Борусија Дормтунд за нивна продажба. Двајцата играчи не се во плановите на Сари и „бјанконерите“ се брзаат да ја комплетираат нивната продажба бидејќи со тоа ...

ВИДЕО: Агол од кој погодокот на Дибала изгледа како „фудбалска поезија“

Gol.mk - 27.11.2019

Навивачите на Јувентус го слават Пауло Дибала и неговиот погодок за три бода против Атлетико Мадрид , во претпоследното коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Аргентинскиот репрезентативец постигна ефектен слободен удар, кој е на насловните ...

Сари: Во Лигата на шампиони Јувентус е помотивиран!

Спортски - 27.11.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари ја коментираше победата над Атлетико во натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите. „Игравме добро. На крајот, малку ни недостигаше сила, но тоа е затоа што се изморивме на последниот натпревар од Серија А.

(Фото) Ријана навиваше за Кристијано Роналдо

Репортер - 27.11.2019

Светската пејачка Ријана вчера беше видена на стадионот во Торино каде навиваше за својот пријател Кристијано Роналдо. Таа го следеше мечот меѓу Јувентус и Атлетико Мадрид во Лига на Шампиони.

Го видовте ли новиот имиџ на Кристијано Роналдо? (ФОТО)

Sport M - 27.11.2019

Фудбалерите на Јувентус загубија на домашен терен од Атлетико Мадрид, вчера вечер во групната фаза од Лигата на шампионите. Најголемата sвезда на „Старата дама“, Кристијано Роналдо настапи на овој натпревар за прв пат во долго време со нов имиџ.

(ВИДЕО) Доказ за генијалноста од спротивен агол: Дибала и пркоси на физиката

Спортклуб - 27.11.2019

Пауло Дибала оживеа. Иако летоска беше на прагот да си замине од Јувентус, Аргентинецот направи се за да остане во клубот и да ја покаже својата вредност. Дибала во изминатите неколку недели значително ја подигна својата форма и во овој момент е ...

Дибала го остава Сарин без зборови: Тренерот мора да каже, што по ѓаволите удира од таму…

Sport M - 27.11.2019

Ретка и исклучително тежок гол, благодарение на инстинктот и техниката што може да се види на натпревар ЛШ. Пауло Дибала го реши мечот меѓу Јувентус и Атлетико Мадрид со извонреден гол. Неговиот гол го коментираше и Маурицио Сари на ...

Мајсторија на денот: Голот на Дибала од сите агли

Кајгана - 27.11.2019

Пауло Дибала вчера го постигна единствениот гол на средбата меѓу неговиот Јувентус со Атлетико Мадрид и со оваа победа „Старата дама“ го потврди првото место на табелата во групата Б. Дибала играше уште од првата минута и вешто ја искористи шансата ...

Роналдо го престигна Малдини, останува само уште едно име на неговата листа

Спортклуб - 27.11.2019

Португалецот руши рекорди во своето омилено натпреварување. Синоќа фудбалерите на Јувентус го пречекаа Атлетико Мадрид во петтото коло од Лигата на шампионите и славеа со минимален резултат благодарение на прекрасниот погодок од слободен удар на ...

Роналдо го стигна Малдини, останува само уште еден пред него

Sport M - 27.11.2019

Кристијано Роналдо на синоќешниот меч против Атлетико Мадрид го забележа 175 настап во Лигата на шампионите. Со ова тој го престигна легендарниот Паоло Малдини кој има меч помалку. Но, пред Португалецот останува уште еден активен играч, поточно ...

ЈУВЕ СЕ ПРЕМИСЛИ: Нов договор за Дибала со плата од 10 милиони годишно!

SportMedia - 27.11.2019

Италијанскиот шампион Јувентус, тргнува во преговори со агентот на Пауло Дибала, за да обезбеди потпис на нов договор. Како што објави денеска „Газета дело Спорт“, платата на аргентинскиот репрезентативец ќе скокне на 10 милиони евра годишно, но не ...

Сари искрен за голот на Дибала: Си помислив кој ку*ац шутираш од таму (ВИДЕО)

Спортски - 27.11.2019

Јувентус вчера пред своите навивачи го победи Атлетико Мадрид со 1:0, а херој во победата беше Паоло Дибала. Одлучувачкиот момент вчера се случи во судиското продолжение од првото полувреме.

Сари брутално искрен по мајсторијата на Дибала: Си помислив што к*р шутира од таа позиција (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.11.2019

Калчолигашот Јувентус синоќа го совлада Атлетико Мадрид со 1-0 пред своите навивачи, а најзаслужен за оваа победа на „бјанконерите“ беше Пауло Дибала. Решавачкиот момент на синоќешниот натпревар се случи во судиското продолжение од прво полувреме.

Сари искрен по мајсторскиот гол на Дибала: Си помислив „што к*р шутира од таа позиција?“ (ВИДЕО)

24Фудбал - 27.11.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари искрано си кажа што помислил кога видел дека Пауло Дибала шутира од речиси мртов агол, но му честиташе на Аргентинецот за мајсторијата. „Старата дама“ синоќа со 1-0 славеше против Атлетико Мадрид и го осигура ...

Сари по мега-голот на Дибала: Каде еб.но шутираш од таму?

TopSport - 27.11.2019

Маурицио Сари признава дека прво бил скептичен при веќе славниот гол на Пауло Дибала во вчерашниот дуел од Лигата на шампиони со Атлетико. Аргентинецот постигна неверојатен гол од луд агол за да обезбеди 1:0 победа над Атлетико и да го гарантира ...

Првата реакција за Сари за мајсторијата на Дибала: Што к*р шутира од таа позиција? (Видео)

Дерби - 27.11.2019

Јувентус успеа да слави на вчерашното дерби против Атлетико Мадрид и на тој начин да го освои првото место во групата Д. Голот вреден три бода беше дело на Пауло Дибала и тоа вистинско ремек дел од слободен удар и тоа од мртов агол.

Што му значеше новата прослава на Пауло Дибала?

Gol.mk - 27.11.2019

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала му донесе триумф на Јувентус над Атлетико Мадрид (1-0), а по постигнувањето на голот не славеше на стандарден начин, туку имаше нова прослава. Откако го даде голот на колото во ЛШ од „мртов агол“, Аргентинецот ги ...

Роналдо го надмина Малдини по број на натпревари во евро-куповите

Нетпрес - 27.11.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, се искачи на второто место по бројот на одиграни натпревари во историјата на европските натпреварувања. Неговиот тим синоќа го совлада Атлетико Мадрид со 1:0 во дуел од Лигата на шампионите.

Роналдо го помина Малдини по број на натпревари во евро-куповите

Курир - 27.11.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо се искачи на второто место по бројот на одиграни натпревари во историјата на европските натпреварувања. Неговиот тим синоќа го совлада Атлетико Мадрид со 1:0 во дуел од Лигата на шампионите.

Роналдо го помина Малдини по број на натпревари во евро-куповите

А1 On - 27.11.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо се искачи на второто место по бројот на одиграни натпревари во историјата на европските натпреварувања. Неговиот тим синоќа го совлада Атлетико Мадрид со 1:0 во дуел од Лигата на шампионите.

Сари: Натпреварите во ЛШ го мотивираат Јувентус повеќе во споредба со домашните првенства

А1 On - 27.11.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари ја коментираше победата над Атлетико во натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите (1:0). Тој истакна дека неговиот тим играше добро, но на крајот малку падна на физички план. – Игравме добро.

Сари искрен по мајсторскиот гол на Дибала: Си помислив „што к*р шутира од таа позиција?“ (ВИДЕО)

МКД - 27.11.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари признава дека не бил среќен кога видел дека Пауло Дибала шутира од речиси мртов агол, но му честиташе на Аргентинецот за мајсторскиот погодок. „Старата дама“ синоќа со 1-0 славеше против Атлетико Мадрид и го ...

Сари: Натпреварите во ЛШ го мотивираат Јувентус повеќе во споредба со домашните првенства

Sport M - 27.11.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари ја коментираше победата над Атлетико во натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите (1:0). Тој истакна дека неговиот тим играше добро, но на крајот малку падна на физички план. – Игравме добро.

Дибала за магичниот гол: Позицијата беше тешка, аголот беше тесен, имаше многу фудбалери пред мене... (ВИДЕО)

24Фудбал - 27.11.2019

Јувентус благодарение на магија на Пауло Дибала го победи Атлетико Мадрид со 1-0 и го завери првото место во групата. Речиси никој не очекуваше да шутне, но Дибала даде гол од слободен удар во позиција на скратен корнер.

ВИДЕО: Безопасниот Роналдо го скрши знаменцето наместо одбраната на Атлетико

Gol.mk - 27.11.2019

Кристијано Роналдо минува низ сериозен период на криза. По двата натпревари против Локомотив Москва во кои беше заменет и неиграњето во саботата во Бергамо, Португалецот вечерва одигра 90 минути во победата на Јуве против Атлетико Мадрид од 1-0.

Дали го видовте новиот имиџ на Кристијано Роналдо?

Спортски - 27.11.2019

Фудбалерите на Јувентус синоќа на домашен терен го победија Атлетико Мадрид со 1:0 во рамките на 5. коло од групната фаза во ЛШ. Најголемата ѕвезда на Старата дама, Кристијано Роналдо настапи на овој натпревар за прв пат после догло време со нов ...

Мајсторијата на Дибала снимена од најдобар агол (ВИДЕО)

Спортски - 27.11.2019

Вчера Јувентус славеше против Атлетико Мадрид со минимален резултат 1:0 , единствениот гол на натпреварот го постигна Паоло Дибала. Тој гол на Дибала беше мајсторија на Аргентинецот. Дибала погоди од слободен удар и тоа од една тешка позиција.

Новиот имиџ на Роналдо: Да се трошат ли зборови?

Спортклуб - 27.11.2019

Кристијано Роналдо игра катастрофално во втората сезона во Јувентус, но за да биде повторно во центарот на вниманието го смени имиџот, односно фризурата. Додуша, за фризурата никој не е сигурен бидејќи ја фати со некаков ластик или венче, како што ...

Сари со коментар за играта на Роналдо против Атлетико: Се надевав дека тој…

Дерби - 27.11.2019

Екипата на Јувентус забележа минимална победа од 1:0 против Атлетико Мадрид по која ја завери првата позиција на табелата во групата Д. Стрелец на единствениот погодок беше Пауло Дибала, а Јувентус уште еднаш прикажа не толку добро издание под ...

Кое играчиште е овој Дибала

Оff.net - 27.11.2019

Не е битно дали му оди на Роналдо или не, кога Јуве секако растура и е прв на табела и во првенство и во својата група во Лига на шампиони. Зарем може да биде поинаку кога во напад го имаат момчето со една од најјаките ...

Роналдо прослави јубилеј во ЛШ, само Касиљас е пред него

SportMedia - 27.11.2019

Кристијано Роналдо во синоќешниот дуел меѓу Јувентус и Атлетико Мадрид (1:0), во кој неговиот клуб го потврди првото место во групата и пласманот во осминафиналето од Лигата на шампионите, тој славеше јубилеј. Португалецот го одигра 175.

Сари: Натпреварите во ЛШ го мотивираат Јувентус повеќе

Курир - 27.11.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари ја коментираше победата над Атлетико во натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите (1:0). Тој истакна дека неговиот тим играше добро, но на крајот малку падна на физички план. – Игравме добро.

Јувенстус: Роналдо го надмина Малдини по број на натпревари во евро-куповите

Денешен - 27.11.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо се искачи на второто место по бројот на одиграни натпревари во историјата на европските натпреварувања. Неговиот тим синоќа го совлада Атлетико Мадрид со 1:0 во дуел од Лигата на шампионите.

Роналдо го помина Малдини по број на натпревари во евро-куповите

Опсервер - 27.11.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо се искачи на второто место по бројот на одиграни натпревари во историјата на европските натпреварувања. Неговиот тим синоќа го совлада Атлетико Мадрид со 1:0 во дуел од Лигата на шампионите.

Сари со коментар за играта на Роналдо против Атлетико: Се надевав дека тој…

Точка - 27.11.2019

Екипата на Јувентус забележа минимална победа од 1:0 против Атлетико Мадрид по која ја завери првата позиција на табелата во групата Д. Стрелец на единствениот погодок беше Пауло Дибала, а Јувентус уште еднаш прикажа не толку добро издание под ...

Сари: Натпреварите во ЛШ го мотивираат Јувентус повеќе во споредба со домашните првенства

Либертас - 27.11.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари ја коментираше победата над Атлетико во натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите (1:0). Тој истакна дека неговиот тим играше добро, но на крајот малку падна на физички план. – Игравме добро.

Сари: Натпреварите во ЛШ го мотивираат Јувентус повеќе во споредба со домашните првенства

Опсервер - 27.11.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари ја коментираше победата над Атлетико во натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите (1:0). Тој истакна дека неговиот тим играше добро, но на крајот малку падна на физички план. – Игравме добро.

Сари: ЛШ го мотивира Јуве повеќе во споредба со Серија А

Денешен - 27.11.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари ја коментираше победата над Атлетико во натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите (1:0). Тој истакна дека неговиот тим играше добро, но на крајот малку падна на физички план. – Игравме добро.

Сари: Натпреварите во ЛШ го мотивираат Јувентус повеќе во споредба со домашните првенства

MakPress - 27.11.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари ја коментираше победата над Атлетико во натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите (1:0). Тој истакна дека неговиот тим играше добро, но на крајот малку падна на физички план. – Игравме добро.

Роналдо го помина Малдини по број на натпревари во евро-куповите

MakPress - 27.11.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо се искачи на второто место по бројот на одиграни натпревари во историјата на европските натпреварувања. Неговиот тим синоќа го совлада Атлетико Мадрид со 1:0 во дуел од Лигата на шампионите.

ВИДЕО: Дибала, мајсторе - перфектен слободен удар од „МРТОВ АГОЛ“ на Аргентинецот

Gol.mk - 26.11.2019

Пауло Дибала беше побрз од главниот судија и во надополнувањето од првото полувреме донесе предност за Јувентус во дуелот со Атлетико Мадрид . Аргентинецот ја користи секоја прилика од Маурицио Сари и покажува дека игра во фантастична форма во ...

Дибала лудаку

Оff.net - 26.11.2019

Напаѓаше Јувентус против Атлетико Мадрид, ама 45 минути не можеше да го совлада Јан Облак. И дојде судиско продолжение и слободен удар буквално од мртов агол. Топката ја намести Пауло ...

ВИДЕО; Дибала е мајсториште од светски рамки – маестрален слободен удар и гол од мртов агол

Спортклуб - 26.11.2019

Старата дама има минимална предност во Торино по првиот дел против незгодниот Атлетико Мадрид. Аргентинецот Паоло Дибала во самиот финиш од средбата постигна фантастичен погодок од слободен удар за почетно ...

„Мајсторија“ на Пауло Дибала! (видео)

TopSport - 26.11.2019

Јувентус во финишот на првото полувреме од дуелот од ЛШ против Атлетико Мадрид дојде до водство од 1:0 и тоа на совршен начин. Пауло Дибала изведуваше слободен удар од невозможна позиција на левата страна на шестнаесетникот и постигна неверојатен ...

Роналдо изненади со новиот имиџ (фото)

Екипа - 26.11.2019

Кристијано Роналдо за првпат се појави во тимот на Јувентус по репрезентативната пауза, а Португалецот наместо со залагање и добра игра, во првото полувреме падна во очи со својот нов имиџ.

ВИДЕО: Дибала со МАЈСТОРИЈА го урна очајниот Атлетико на Симеоне

Gol.mk - 26.11.2019

Јувентус ја поправи грешката од првиот меѓусебен дуел со Атлетико Мадрид (1-0) и на домашен терен стигна до три бода за потврда на првото место на табелата во групата Б. Мечот го одбележа прекрасниот слободен удар на Пауло Дибала , кој се покажа ...

Новата фризура на Роналдо е очајна - исто како и неговата форма! (ФОТО)

Sport 1 - 26.11.2019

Еден од најдобрите светски фудбалери Кристијано Роналдо денеска се појави со нов имиџ, кој тешко е сфатлив. Иако е кратко потстрижан, португалскиот ас на Јувентус се појави со венче на главата, а овој стајлинг не го разбра баш светската јавност.

Мајсторски гол на Дибала за кој долго ќе се зборува (ВИДЕО)

Курир - 26.11.2019

Пауло Дибала беше побрз од главниот судија и во надополнувањето од првото полувреме донесе предност за Јувентус во дуелот со Атлетико Мадрид. Аргентинецот ја користи секоја прилика од Маурицио Сари и покажува дека игра во фантастична форма во ...

Дибала е еден од ретките кои знаат како е да се игра со Меси и со Роналдо

Макфакс - 26.11.2019

Пауло Дибала е еден од ретките фудбалери кои имаат можност да бидат соиграчи на Лионел Меси и на Кристијано Роналдо и тој ги опишува двајцата како „феноменални“ признавајќи дека се обидува да научи нешто од него.

Дел Пјеро: Напуштањето на стадионот не одговара на класата на Кристијано

Gol.mk - 26.11.2019

Легендата на Јувентус и најдобриот клупски стрелец во историјата, Алесандро Дел Пјеро, отворено го критикуваше Кристијано Роналдо за неговото однесување по последните две замени на натпреварите против Локомотив Москва и Милан .

Дел Пјеро даде искрено мислење за недоличното однесување на Роналдо и за честите грешки на Де Лихт

Дерби - 26.11.2019

Јувентус денеска на домашен терен го пречекува Атлетико Мадрид во еден од дерби натпреварите во Лигата на шампионите, па како што можеше да се очекува, во фокусот пред одигрувањето на мечот се најде Кристијано Роналдо.

Видео од разговорот на Сари и Роналдо

Спортски - 26.11.2019

Дека нешто не е во ред помеѓу Сари и Роналдо се пишува веќе некое време. Роналдо нема баш најдобра сезона и постигна шест гола на 14 натпревари сезонава. Во последните два натпревари (Локомотив и Милан) Сари го замени Роналдо.

(ВИДЕО) Дали оваа снимка ги расчистува сите сомнежи !?

Спортклуб - 26.11.2019

Дека нешто не е добро меѓу Сари и Роналдо со денови трубат медиумите ширум Европа. Роналдо има лоша сезона, шест гола на 14 меча што не е вообичаена цифра за 34 годишниот фудбалер кој веќе со години дава по 50 и 60 погодоци по сезона.

Легендата на Јувентус, со критики за Кристијано Роналдо

Sport M - 26.11.2019

Легендарниот фудбалер, долгогодишен капитен на Јувентус, упати критики на сметка на Кристијано Роналдо поради неговото однесување при измените и вадењето од игра на мечевите со Локомотив Москва и Милан.

Дибала му „продаде“ тунел на Роналдо, реакцијата на играчите стана хит на интернет (Видео)

Дерби - 26.11.2019

На тренингот на Јувентус во пресрет на натпреварот од Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид се случи еден интересен момент. Имено, Пауло Дибала „продаде“ тунел низ нозете на Кристијано Роналдо кој потоа имаше доста интересна рекација.

Роналдо доби „мрежички“ на тренингот – погледнете ја неговата реакција (ВИДЕО)

Спортски - 26.11.2019

Фудбалерите на Јувентус вечерва играат на свој терен против Атлетико Мадрид во рамките од 5-тото коло во Лигата на шампионите. „Старата дама“ се избори за пласман во нокаут фазата од ова натпреварување, меѓутоа сигурно дека не очекува одличен ...

(ВИДЕО) Циркус на тренингот на Јуве: Дибала го истрола Роналдо, Португалецот се налути

Спортклуб - 26.11.2019

Вчерашниот тренинг на Јувентус донесе интересна ситуација која денеска обилно се коментира на Апенинскиот полуостров. Во центарот на вниманието е Кристијано Роналдо кој при популарната шева доживеа топката да му биде протната низ нозе.

Роналдо нерасположен, а Дибала уште повеќе го налути! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 26.11.2019

На Португалецот не му оди баш најдобро во последно време, освен неговите перформанси на терените, како и самите односи со тренерот Маурицио Сари. Фудбалерите на Јувентус вечерва на свој терен против Атлетико Мадрид ќе го играат петтото коло од ...

Дибала е еден од ретките кои знаат како е да се игра со Меси и со Роналдо

TopSport - 26.11.2019

Пауло Дибала е еден од ретките фудбалери кои имаат можност да бидат соиграчи на Лионел Меси и на Кристијано Роналдо и тој ги опишува двајцата како „феноменални“ признавајќи дека се обидува да научи нешто од него.

Јуве вечер со Роналдо ќе го напаѓа Атлетико

Кајгана - 26.11.2019

Добра вест за „Бјанконерите“ е што Кристијано Роналдо е назад во тимот за вечерашниот натпревар и борбата за првото место во групата против мадридски Атлетико. Јувентус на „Алијанц“ стадионот во Торино вечер од 21 часот го пречекува Атлетико во ...

Ремек-дело: Дибала од „мртов агол“ го изненади Облак

Екипа - 26.11.2019

Пауло Дибала доби шанса од првата минута на вечерашниот дуел со Атлетико Мадрид, а Аргентинецот знаеше како да му се заблагодари на тренерот Сари за укажаната доверба. Тој постигна фантастичен погодок пред самиот крај на полувремето за водство од ...

Дибала со мајсторски гол му носи водство на Јуве (ВИДЕО)

24Фудбал - 26.11.2019

Пауло Дибала постигна прекрасен гол во судиското продолжение за водство на Јувентус од 1-0 против Атлетико Мадрид. Играчот кој Јувентус сакаше да го продаде во летниот преоден рок е една од главните ѕвезди сезонава. Дибала се истакна и вечерва.

Мајсторски погодок на Аргентинецот: Дибала го матираше Облак од мртов агол (Видео)

Дерби - 26.11.2019

Екипата на Јувентус во последните моменти на првото полувреме дојде до водство против Атлетико Мадрид и тоа благодарение на мајсторијата на Пауло Дибала. Аргентинецот од мртов агол успеа да го матира Јан Облак за голема радоста на домашните навивачи ...

Мајсторски гол на Дибала за кој долго ќе се зборува (видео)

Спортски - 26.11.2019

Јувентус и Атлетико Мадрид играат возбудлив меч во Торино, а „бјанконерите“ дојдоа до водство во последните моменти од птрвиот дел. Пауло Дибала со вистинска мајсторија го матира Облак од слободен удар скоро од мртов агол.

Дибала задоволен: Со Сари се забавуваме

Опсервер - 26.11.2019

Напаѓачот на италијанскиот хегемон Јувентус – Пауло Дибала изјави дека под водство на Маурисио Сари напаѓачите се забавувале на теренот. Тој има 6 гола од почетокот на сезоната, а во минатата кампања имаше постигнато само 10 голови, а поранешниот ...

Дел Пјеро даде искрено мислење за недоличното однесување на Роналдо и за честите грешки на Де Лихт

Точка - 26.11.2019

Јувентус денеска на домашен терен го пречекува Атлетико Мадрид во еден од дерби натпреварите во Лигата на шампионите, па како што можеше да се очекува, во фокусот пред одигрувањето на мечот се најде Кристијано Роналдо.

Роналдо може да се врати во игра против Атлетико

А1 On - 25.11.2019

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо може да се врати во игра за „бјанконерите“ во утрешниот натпревар со Атлетико Мадрид, откри тренерот на тимот од Торино, Маурисио Сари. Португалскиот напаѓач во последните неколку недели има проблем со ...

Сари за односот со Роналдо и неговата нервозна реакција: Навистина не ми е гајле….

Дерби - 25.11.2019

Кристијано Роналдо го комплетирал последниот тренинг на Јувентус и Маурицио Сари излезе со позитивни вести за неговите опции за играње против Атлетико Мадрид, натпревар кој утревечер се игра во Торино на „Алијанц стадионот“.

Сари: Мојот однос со Роналдо е одличен, штом така реагира кога ќе го повлечам од игра...

24Фудбал - 25.11.2019

Искусниот италијански фудбалски стратег говореше за повеќе теми во тимот на „Старата дама“, секако, запрашан беше и за неговиот однос со првата ѕвезда на составот, Кристијано Роналдо. Јувентус утревечер на домашен терен го пречекува Атлетико Мадрид ...

Фото: Сари го искарал Роналдo!

Спортски - 25.11.2019

Денес фудбалерите на Јувентус го одржале тренингот во Континаза пред утрешниот натпревар во Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид. Пред тренингот Сари имал долг разговор со првата ѕвезда на тимот Кристиано Роналдо.

Дибала процвета: Со Сари е многу поинтересно

Спортклуб - 25.11.2019

Се чини дека ниту еден играч на Јувентус не блесна така откако за тренер дојде Маурицио Сари како Пауло Дибала. Аргентинецот летоска беше и „бркан“ од клубот, се шпекулираше за трансфер во Интер, Тотенхем или Манчестер Јунајтед, а на крајот самиот ...

Дел Пјеро: Феликс може да стане најдобар во светот

Sport M - 25.11.2019

Дел Пјеро му верува на Феликс. Легендата на Јувентус, Алесандро дел Пјеро изјави дека sвездата на Атлетико Мадрид, Жоао Феликс би можел да стане најдобриот играч на светот. Дел Пјеро смета дека ако Португалецот дава се од себе на тренинзите и ќе ...

Игуаин: Не сакам ништо да му украдам на Роналдо, знаеме кој е тој...

24Фудбал - 25.11.2019

Аргентинецот е задоволен со моменталната форма, вели дека секоја укажана шанса треба да се искористи, а тој заедно со Дибала дале максимум за да го исполнат тоа. Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин инсистира на тоа дека има голема почит кон ...

Сари: Ме радува тоа што Роналдо се лути кога е заменет, има освоено сè но и покрај тоа е мотивиран

МКД - 25.11.2019

Маурицио Сари нема никакви замерки за однесувањето на Кристијано Роналдо кој се налути кога беше заменет на дуелот со Милан, стратегот вели дека позитивно е тоа што ЦР7 се уште има голема мотивација.

Чоло го сардисаа со прашања околу Роналдо: Па зарем во Торино доаѓаме само за Кристијано?

Спортклуб - 25.11.2019

Утревечер почнува ново коло во Лигата на шампиони, а скоро сигурно најинтересен ќе биде мечот во Торино, каде Јувентус го пречекува Атлетико Мадрид. Јувентус е веќе сигурен во следната фаза со 10 бодови, но ќе сака лична сатисфакција против Атлетико ...

Игуаин: Не го крадам местото на Роналдо

А1 On - 25.11.2019

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин има интересна улога во Јувентус. 31-годишниот Аргентинец се натпреварува за две места со Пауло Дибала и Кристијано Роналдо. Од почетокот на сезоната, тројцата имаат скоро исто време на игра, и така Игуаин ги ...

Дел Пјеро со критики до Роналдо: Однесувањето не одговара на неговата класа

Курир - 25.11.2019

Најдобриот стрелец во историјата на Јувентус – Алесандро Дел Пјеро, ги коментираше неодамнешните скандали со Кристијано Роналдо во Торино. Петкратниот добитник на „Златната топка“ не ја криеше својата фрустрација од промената во натпреварите со ...

Дел Пјеро го критикува Роналдо: Однесувањето не одговара на неговата класа

А1 On - 25.11.2019

Најдобриот стрелец во историјата на Јувентус – Алесандро Дел Пјеро, ги коментираше неодамнешните скандали со Кристијано Роналдо во Торино. Петкратниот добитник на „Златната топка“ не ја криеше својата фрустрација од промената во натпреварите со ...

Роналдо може да се врати во игра против Атлетико

+инфо - 25.11.2019

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо може да се врати во игра за „бјанконерите“ во утрешниот натпревар со Атлетико Мадрид, откри тренерот на тимот од Торино, Маурисио Сари. Португалскиот напаѓач во последните неколку недели има проблем со ...

Дибала задоволен: Со Сари се забавуваме

А1 On - 25.11.2019

Напаѓачот на италијанскиот хегемон Јувентус – Пауло Дибала изјави дека под водство на Маурисио Сари напаѓачите се забавувале на теренот. Тој има 6 гола од почетокот на сезоната, во минатата кампања имаше постигнато само 10 голови, а поранешниот ...

Јувентус треба да исплати 1 милион евра на Манчестер Јунајтед за Роналдо

Sport M - 25.11.2019

Според Англискиот весник „The Sun“, Јувентус треба да му даде на Манчестер Јунајтед 1 милион евра за Кристијано Роналдо, ова го откриваат финансиските записи на клубот. Всушност, ова ќе биде втора исплата на шампионот во Серија А до клубот од ...

Дибала: Позабавно е со Сари

24Фудбал - 25.11.2019

Пауло Дибала вели дека поинтересно е со Маурицио Сари отколку со Макс Алегри, особено за напаѓачите бидејќи сега создаваат повеќе шанси. Дибала веќе постигна шест голови оваа сезона, Аргентинецот ужива во стилот на Сари.

Препородениот Дибала: Со Сари се чуствувам важен, создаваме и по 20 шанси на натпревар

Спортски - 25.11.2019

Доаѓањето на Маурицио Сари во Јувентус многу му одговараше на аргентинскиот напаѓач Паоло Дибала кој во текот на летото беше пред заминување од клубот, сепак на крајот остана и не погреши.

Дибала: Моите пријатели мислат дека сум будала поради тоа што го мислам за Роналдо и Меси

Дерби - 25.11.2019

Пауло Дибала имаше турбулентен старт на сезоната и под водство на Маурицио Сари, но со текот на времето, аргентинскиот офанзивец доби се позначителна улога во тимот на новиот стручњак, па во последните неколку кола Аргентинецот се претвори во ...

Роналдо може да се врати во игра за „бјанконерите“ во утрешниот натпревар со Атлетико

iPortal - 25.11.2019

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо може да се врати во игра за „бјанконерите“ во утрешниот натпревар со Атлетико Мадрид, откри тренерот на тимот од Торино, Маурисио Сари. Португалскиот напаѓач во последните неколку недели има проблем со ...

Игуаин: Не го крадам местото на Роналдо, се борам за моето

Република - 25.11.2019

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин има интересна улога во Јувентус. 31-годишниот Аргентинец се натпреварува за две места со Пауло Дибала и Кристијано Роналдо. Од почетокот на сезоната, тројцата имаат скоро исто време на игра, и така Игуаин ги ...

Дибала задоволен: Со Сари се забавуваме

Локално - 25.11.2019

Напаѓачот на италијанскиот хегемон Јувентус – Пауло Дибала изјави дека под водство на Маурисио Сари напаѓачите се забавувале на теренот. Тој има 6 гола од почетокот на сезоната, а во минатата кампања имаше постигнато само 10 голови, а поранешниот ...

Дел Пјеро за однесувањето на Ронало: Напуштањето на стадионот не одговара на класата на Роналдо

iPortal - 25.11.2019

Најдобриот стрелец во историјата на Јувентус – Алесандро Дел Пјеро, ги коментираше неодамнешните скандали со Кристијано Роналдо во Торино. Петкратниот добитник на „Златната топка“ не ја криеше својата фрустрација од промената во натпреварите со ...

Игуаин: Не го крадам местото на Роналдо

Локално - 25.11.2019

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин има интересна улога во Јувентус. 31-годишниот Аргентинец се натпреварува за две места со Пауло Дибала и Кристијано Роналдо. Од почетокот на сезоната, тројцата имаат скоро исто време на игра, и така Игуаин ги ...

Дел Пјеро го критикува Роналдо: Однесувањето не одговара на неговата класа

Локално - 25.11.2019

– Најдобриот стрелец во историјата на Јувентус – Алесандро Дел Пјеро, ги коментираше неодамнешните скандали со Кристијано Роналдо во Торино. Петкратниот добитник на „Златната топка“ не ја криеше својата фрустрација од промената во натпреварите со ...

Роналдо може да се врати во игра против Атлетико

Бриф - 25.11.2019

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо може да се врати во игра за „бјанконерите“ во утрешниот натпревар со Атлетико Мадрид, откри тренерот на тимот од Торино, Маурисио Сари. Португалскиот напаѓач во последните неколку недели има проблем со ...

Роналдо може да се врати во игра против Атлетико

Вечер Прес - 25.11.2019

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо може да се врати во игра за „бјанконерите” во утрешниот натпревар со Атлетико Мадрид, откри тренерот на тимот од Торино, Маурисио Сари. Португалскиот напаѓач во последните неколку недели има проблем со ...

Игуаин: Не го крадам местото на Роналдо

Опсервер - 25.11.2019

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин има интересна улога во Јувентус. 31-годишниот Аргентинец се натпреварува за две места со Пауло Дибала и Кристијано Роналдо. Од почетокот на сезоната, тројцата имаат скоро исто време на игра, и така Игуаин ги ...

Дел Пјеро го критикува Роналдо: Однесувањето не одговара на неговата класа

Опсервер - 25.11.2019

Најдобриот стрелец во историјата на Јувентус – Алесандро Дел Пјеро, ги коментираше неодамнешните скандали со Кристијано Роналдо во Торино. Петкратниот добитник на „Златната топка“ не ја криеше својата фрустрација од промената во натпреварите со ...

Роналдо може да се врати во игра против Атлетико

Опсервер - 25.11.2019

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо може да се врати во игра за „бјанконерите“ во утрешниот натпревар со Атлетико Мадрид, откри тренерот на тимот од Торино, Маурисио Сари. Португалскиот напаѓач во последните неколку недели има проблем со ...

Роналдо може да се врати во игра против Атлетико

Локално - 25.11.2019

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо може да се врати во игра за „бјанконерите“ во утрешниот натпревар со Атлетико Мадрид, откри тренерот на тимот од Торино, Маурисио Сари. Португалскиот напаѓач во последните неколку недели има проблем со ...

Дибала: Ние се забавуваме на теренот благодарение на Сари

iPortal - 25.11.2019

Напаѓачот на италијанскиот хегемон Јувентус – Пауло Дибала изјави дека под водство на Маурисио Сари напаѓачите се забавувале на теренот. Тој има 6 гола од почетокот на сезоната, а во минатата кампања имаше постигнато само 10 голови, а поранешниот ...

Игуаин за Роналдо и Дибала: Секој сака да игра со врвни играчи како нив

iPortal - 25.11.2019

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин има интересна улога во Јувентус. 31-годишниот Аргентинец се натпреварува за две места со Пауло Дибала и Кристијано Роналдо. Од почетокот на сезоната, тројцата имаат скоро исто време на игра, и така Игуаин ги ...

Дибала задоволен: Со Сари се забавуваме

MakPress - 25.11.2019

Напаѓачот на италијанскиот хегемон Јувентус – Пауло Дибала изјави дека под водство на Маурисио Сари напаѓачите се забавувале на теренот. Тој има 6 гола од почетокот на сезоната, а во минатата кампања имаше постигнато само 10 голови, а поранешниот ...

Игуаин: Не го крадам местото на Роналдо

MakPress - 25.11.2019

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин има интересна улога во Јувентус. 31-годишниот Аргентинец се натпреварува за две места со Пауло Дибала и Кристијано Роналдо. Од почетокот на сезоната, тројцата имаат скоро исто време на игра, и така Игуаин ги ...

Дел Пјеро го критикува Роналдо: Однесувањето не одговара на неговата класа

MakPress - 25.11.2019

Најдобриот стрелец во историјата на Јувентус – Алесандро Дел Пјеро, ги коментираше неодамнешните скандали со Кристијано Роналдо во Торино. Петкратниот добитник на „Златната топка“ не ја криеше својата фрустрација од промената во натпреварите со ...