TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавицата го ПОСТРОИ пејачот: „Еден ден кога ќе имаме деца, нема да...“

Пулс24 - 13.09.2015

Заводливата Криси Таиген, откри дека нема да го става во искушение својот сопруг Џон Леџенд кога би имале деца. Иако е супермодел на Спорт Илустрејтед, Криси откри дека нема да ангажира убави млади жени за да ѝ помогнат кога таа и Џон Леџенд ќе ...

Проблемот со негувателки во Македонија

Глас на Америка - 12.09.2015

Побарувачката е поголема од понудата, и родителите често се одлучуваат за најмување дадилки на „црно“. Повеќе години во Македонија, градинките не се единственото место за згрижување на децата.

Родители, внимавајте кој ви ги чува децата!

Телма - 12.09.2015

Ако градинките не се за вашите деца, или имате потреба вашето дете да биде згрижено во прекрасни домашни услови, со активна млада мајка до крајот на вашето работно време без разлика на возраста, со домашо зготвена храна и низ игра и едукација, ...

Експерти: Малтретирањето деца носи големи последици

Алсат-М - 12.09.2015

Малтретирањата на децата во раната возраст може да предизвикаат сериозни последици по нивното физичко и ментално здравје предупредуваат докторите и психолозите по објавувањето на снимките во кои дадилката малтретира 9 месечно бебе.

Дали да го довериме детето на дадилка?

Орбис - 12.09.2015

Видео снимката која деновиве осамна на интернет порталите на која се гледа како повозрасна жена малтретира бебе, не само што ја потресе македонската јавност и регионот, туку и предизвика бура од реакции по социјалните мрежи и граѓаните кои бараа ...

Криси Тајген: Во својата куќа не сакам да видам секси дадилка

+инфо - 12.09.2015

Познатата манекенка Криси Тајген открила дека таа и нејзиниот сопруг, музичарот Џон Леџенд работат на проширување на семејството, но се изјаснила дека има едно правило кога ќе стане мајка - да не вработува згодни дадилки.

Без секси дадилки, еден од условите да го зачуваат бракот!

Сител - 12.09.2015

Убавата Криси Таиген откри дека нема да го става во искушение својот сопруг Џон Леџенд, кога би имале деца. Таа можеби е супермодел на Sport Iliustrated, но Криси откри дека нема да ангажира убави млади жени за да помогнат кога таа и Џон Леџенд ќе ...

Без жешки дадилки, еден од условите да го зачуваат бракот

Курир - 12.09.2015

Убавата Криси Таиген откри дека нема да го става во искушение својот сопруг Џон Леџенд, кога би имале деца. Таа можеби е супермодел на Sport Iliustrated, но Криси откри дека нема да ангажира убави млади жени за да помогнат кога таа и Џон Леџенд ќе ...

Без жешки дадилки- Вака ќе го зачуваат бракот

Денешен - 12.09.2015

Убавата Криси Таиген откри дека нема да го става во искушение својот сопруг Џон Леџенд, кога би имале деца. Таа можеби е супермодел на Sport Iliustrated, но Криси откри дека нема да ангажира убави млади жени за да помогнат кога таа и Џон Леџенд ќе ...

Министерот Спасов апелираше да се ангажираат лиценцирани дадилки

Мама365 - 11.09.2015

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, апелираше населението да ангажира само лиценцирани дадилки, што е предвидено во рамките на Законот за детска заштита. Апелот од министерот стигна по случајот со скопската дадилка, која доби ...

Снимката со насилната дадилка останува доказ

Канал5 - 11.09.2015

Видео снимката на која се гледа како дадилката го удира, штипе, грубо го тресе бебето во релаксаторот останува како доказ во случајот и покрај барањето на адвокатот на осомничената, 61-годишната Т.С.

Зошто Македонците наместо дадилки со лиценца ангажираат аматери?

Сител - 11.09.2015

Баби, стринки, тетки и комшивки наместо обучени дадилки со лиценци. Многу родители за грижата на своите најмили ангажираат лица од соседството наместо стручен кадар. Законот за лиценцирање на оние кои работат со деца во предучилишна возраст е на ...

Случај монструм-дадилка: Модринките ќе поминат, но кој ќе ја врати довербата и мирот кај родителите и децата?!

Фактор - 11.09.2015

Јавноста е згрозена и бара одговорност, адвокатот бара фер судење, обвинителството е на потег! Случајот со 61 годишната дадилка која физички малтретирала девет месечно бебе отвори низа прашања за реални и секојдневни проблеми со кои се соочуваат ...

Снимката со насилната дадилка останува доказ

Вечер - 11.09.2015

Засега дадилката останува во истражниот затвор во Шуто Оризари откако полицијата и поднесе кривична пријава и беше одреден 30­дневен притвор. Случајот излезе во јавноста откако родителите после долго сомневање ја снимиле дадилката додека го чувале ...

Користете услуги само на лиценцирани дадилки

Вечер - 11.09.2015

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, апелираше населението да ангажира само лиценцирани дадилки, што е предвидено во рамките на Законот за детска заштита. Апелот од министерот стигна по случајот со скопската дадилка, која доби ...

Снимката со насилната дадилка останува доказ

Република - 11.09.2015

Истрагата за случајот против дадилката која е осомничена за злоупотреба и малтретирање на деветмесечното бебе кое и било доверено на чување е во тек и се вршат истражни дејствија, велат од јавното обвинителство, објави Канал 5.

Користете услуги само на лиценцирани дадилки, апелира Спасов

Република - 11.09.2015

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, апелираше населението да ангажира само лиценцирани дадилки, што е предвидено во рамките на Законот за детска заштита. Апелот од министерот стигна по случајот со скопската дадилка, која доби ...

Кој може да го чува моето дете со насмевка?

Вечер - 11.09.2015

Користете услуги само на лиценцирани дадилки кои што имаат дозвола за работа од Министерот за труд и социјална политика. Од Министерот за труд и социјална политика, апелираат до граѓаните да ги користат услугите на лиценцираните дадилки.

Триесет дневен притвор за дадилката

Телма - 10.09.2015

Триесет дневен притвор за дадилката одредил вчера Основниот суд Скопје 1, откако на ФБ беше објавено видео на кое се гледа како таа малтретира девет месечно бебе. Снимката беше објавена на профил на ФБ под името Оља Кара , односно тетка на бебето.

Митев за Телма: Снимките со дадилката да ги изземе судот

Телма - 10.09.2015

Адвокатот на дадилката, Ванчо Митев, во изјава за Телма вели дека стои зад објавата на Фајсбук дека побарал од судот снимките да бидат изземени како доказ бидејќи се неовластено стекнати. Тој во статусот на Фејсбук напиша дека сега не се занимава со ...

Притвор за дадилката која малтретираше бебе, адвокатот бара ослободување

24 Вести - 10.09.2015

Триесет дневен притвор за дадилката одредил Основниот суд Скопје 1, откако на ФБ беше објавено видео на кое се гледа како таа малтретира деветмесечно бебе. Случајот беше обелоденет вчера попладне кога обвинителството соопшти дека се води истражна ...

Јавноста бара казна, адвокататот на дадилката изземање на доказите

24 Вести - 10.09.2015

Триесетдневен притвор заработи дадилката која физички малтретирала деветмесечно бебе, случај за кој на социјалните мрежи беше објавена и видео-снимка. 61-годишната дадилка која била соседка на семејството во скопската населба Ѓорче Петров пред пет ...

Адвокати: Снимката од дадилката е легална и треба да се уважи како доказ

24 Вести - 10.09.2015

Наспроти барањето на адвокатот на дадилката, видео-снимките да се изземат како незаконски прибавени, правниците уверуваат законот за кривична постапка, предвидува фотографии, снимки и други електорнски записи да може да се икористат како доказен ...

Таткото заради сомневање ја поставил камерата

Телма - 10.09.2015

Оваа снимка не ја потресе само македонската јавност туку и регионот. Неколку месеци петмесечното бебе било жртва на тортурата на 61 годишната дадилка. Според податоците од полицијата за прв пат страшната слика ја видел таткото на 20 август годинава, ...

Триесет дневен притвор за дадилката, снимката тргната од социјалните мрежи

Нова ТВ - 10.09.2015

Триесет дневен притвор за дадилката одредил вчера Основниот суд Скопје 1, откако на ФБ беше објавено видео на кое се гледа како таа малтретира девет месечно бебе. Снимката беше објавена на профил на ФБ под името Оља Кара, односно тетка на бебето.

Притвор за дадилката која тепаше деветмесечно бебе

Алсат-М - 10.09.2015

Триесетдневен притвор одреди Основниот суд Скопје 1 за дадилката од Скопје која ја потресе домашната јавност со видеото на кое се гледа како физички малтретира деветмесечно бебе. Жената која била ангажирана како негувателка, за бебето се грижела пет ...

Притвор за дадилката за монструозно однесување кон бебе

Вест - 10.09.2015

На дадилката Т.С. (61), чиишто постапки ја згрозија јавноста откако на социјалните мрежи беше објавена видеоснимка како таа грубо малтретира и тепа деветмесечно бебе кое и било доверено на чување, вчера и е одреден 30-дневен притвор. „Против Т.С.

30 дена притвор за дадилката која малтретираше бебе, затвор од 1 до 10 години

МКД - 10.09.2015

Т.С. (61), дадилката за која вчера се појави снимка како малтретира деветмесечно бебе, од Основниот суд Скопје 1 доби 30 дена притвор. По објавувањето на снимката на социјалните мрежи, обвинителството соопшти дека се води истражна постапка против ...

Адвокатот на дадилката: Ако важи за други, и за оваа снимка мора да важи тоа дека е незаконски прибавена

МКД - 10.09.2015

Притворот за дадилката Т.С. е одреден врз основа на доказ што е незаконски прибавен и судијата е должен тој доказ веднаш да го издвои. Истиот суд пред кратко време за друг познат случај одлучи поинаку, но како ќе одлучи во овој случај ќе видиме.

ПРЕТЕПАНО БЕБЕ: Триесет дена притвор за насилната дадилка од Скопје (ВИДЕО)

Телеграф - 10.09.2015

Семејството ја најмило средовечната жена да го чува нивното бебе пред пет месеци. По некое време тие забележале модринки по телото на бебето, но мислеле дека тие се направени од постарото братче.

АДВОКАТОТ НА ДАДИЛКАТА: Снимката не може да биде доказ (ВИДЕО)

Телеграф - 10.09.2015

Јас ќе се занимавам со формата, а не со содржината. Затоа побарав издвојување на снимките од општата постапка и на доказите што се произлезени од снимките, вели адвокатот Ванчо Митев Адвокатот на дадилката, која на видеоснимка беше прикажана како ...

МВР: Таткото лично ја начекал дадилката додека го удира бебето по лице

Телеграф - 10.09.2015

Имено, на 20 август, таткото ненајавено влегол во домот и ја забележал Т.С. како го удира бебето по лице, но истиот не изреагирал, сметајќи дека можеби се работи за негов превид. Наредните денови поставил видеокамера во својот дом Таткото лично ја ...

БАЛКАНОТ БЕСЕН: Остри закани кон дадилката откако се појави снимката (ВИДЕО)

Телеграф - 10.09.2015

Родителите на бебето, пак, засега не излегуваат со коментари во јавноста. Од извор близок на семејството само дознаваме дека тие со дадилката се познавале подолг период и им била сосетка во скопската населба Ѓорче Петров Гнев и револт кон ...

Видеото тргнато од Фејсбук, дадилката во притвор

+инфо - 10.09.2015

Откако достигна околу 200.000 посети на Фејсбук, вознемирувачкото видео на кое се гледа како дадилка малтретира деветмесечно бебе, е тргнатo од социјалната мрежа. На дадилката вчера и е одреден притвор во траење од 30 дена.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Дадилка тепала 9 месечно бебе во Скопје

МК News - 10.09.2015

Кривична пријава е поднесена против 65 годишна жена која била ангажирана како дадилка за да чува девет месечно бебе, додека неговите родители биле на работа. наместо тоа, дадилката го тепала, штипела и малтретирала бебе за што сведочи и видео ...

Притвор од 30 дена за дадилката осомничена за малтретирање на бебе

Фокус - 10.09.2015

На дадилката и се заканува казна затвор од една до десет години Од Основниот суд Скопје 1 информираат дека против дадилката Т.С. осомничена за малтретирање на деветмесечно бебе од Скопје е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Не сум виновна: Како се правдала скопската дадилка пред истражните органи

МК News - 10.09.2015

Foto – Print-screen Youtube Дадилката од видеото кое ја разбесни Македонија во истражната постапка тврдела дека не е виновна. Иако малтретирањето на 9 месечното бебе Даријан беше снимено со камера таа пред истражните органи ја негирала вината, ...

Нема да ви се верува што направил таткот кога ја видел дадилката како го тепа неговото бебе

think.mk - 10.09.2015

На 20 август таткото ненајавено влегол во домот во Скопје и ја забележале шеесет и едногодишната дадилка како со рака го удира по лицето. Но не изреагирал, мислејќи дека се работи за негов превид.

Притвор за дадилката која малтретираше бебе

Кајгана - 10.09.2015

Основниот суд Скопје 1 и одреди триесетдневен притвор на дадилката која беше снимена како малтретира деветмесечно бебе. Случајот беше обелоденет вчера попладне кога обвинителството соопшти дека се води истражна постапка против скопјанка која била ...

Откриен идентитетот на дадилката – Адвокатот пишува жалба

МК News - 10.09.2015

Ванчо Митев и официјално ќе и биде адвокат на дадилката која е осомничена за малтретирање на 9 месечното бебе Даријан. Вели дека во моментов пишувал жалба на решението за притвор. Тој вчера на социјалните мрежи најави дека ќе побара иземање на ...

Таткото ја видел дадилката како го удира бебето, но мислел дека му се причинува

Кајгана - 10.09.2015

Бебето кое пет месеци го малтретирала дадилката која била ангажирана да го чува, било нервозно, невесело, врескало навечер, а неговиот татко ја начекал дадилката и како го удира по лицето.

Адвокатот на дадилката вели дека снимката е прибавена незаконски

МК News - 10.09.2015

Ванчо Мицев, лице кое на социјалните мрежи се јави лице како адвокат на дадилката која е осомничена да го тепала деветмесечно бебе, за што беше објавено вознемирувачко видео од страна на тетката на жртвата, на социјалните мрежи тврди дека од судот ...

Притвор за скопската дадилка – и се закануваат 10 години затвор

МК News - 10.09.2015

Мвр поднесе кривична пријава против скопската дадилка, која малтретирала 9 месечно бебе. Родителите ја ангажирале дадилката пред 5 месеци да се грижи за него, но таа на разни начини го малтретирала и грубо се однесувала спрема него.

Триесет дневен притвор за дадилката која крвнички тепа бебе во Скопје

Здравство24 - 10.09.2015

Шокантните снимки на кои дадилка од Ѓорче малтретира деветмесечно бебе ја однесоа зад решетки. Жената 30 дена ќе помине во Шутка. Судот и одреди мерка притвор а Обвинителството води истражна постапка.

Адвокатот на дадилката бара судот да ја изземе снимката

+инфо - 10.09.2015

Адвокатот на дадилката, Ванчо Митев, во изјава за Телма вели дека стои зад објавата на Фајсбук дека побарал од судот снимките да бидат изземени како доказ бидејќи смета дека се неовластено стекнати.

Триесет дневен притвор за дадилката, снимката тргната од социјалните мрежи

Орбис - 10.09.2015

Триесет дневен притвор за дадилката одредил вчера Основниот суд Скопје 1, откако на социјалната мрежа Фејсбук беше објавено видео на кое се гледа како таа малтретира девет месечно бебе. Снимката беше објавена на профил на Фејсбук под името Оља Кара, ...

Адвокатот на дадилката вели дека снимката е прибавена незаконски

+инфо - 10.09.2015

Ванчо Мицев, лице кое на социјалните мрежи се јави лице како адвокат на дадилката која е осомничена да го тепала деветмесечно бебе, за што беше објавено вознемирувачко видео од страна на тетката на жртвата, на социјалните мрежи тврди дека од судот ...

Утрешен Слободен печат: На суровата дадилка и се заканува казна од 10 години затвор!

+инфо - 10.09.2015

Во најновото издание на Слободен печат читајте: - На суровата дадилка и се заканува казна од 10 години затвор! - Македонија размислува да постави оргада против мигрантите - И убиството на Касами дел од аферата „Маѓар телеком“!? - Гошев: Лудаците ...

Митев: Како за прислушуваните материјали, судот да донесе одлука и за снимката на дадилката

А1 On - 10.09.2015

Адвокатот Ванчо Митев денеска ќе поднесе жалба на решението за притвор на дадилката, а веќе е отстранета видео снимката од социјалните мрежи. Тој за А1он вели дека снимката е незаконски стекната и како таква не е никаков доказ.

Какви се последиците по здравјето на бебето малтретирано од дадилката?

think.mk - 10.09.2015

61-годишната негувателка од Ѓорче Петров денеска е во 30-дневен притвор и ако биде осудена, се соочува со казна затвор од една до 10 години. Нејзиниот адвокат вели дека нема докази против неа и бара таа да биде пуштена во домашен притвор.

Адвокатот на дадилката ќе го обжали притворот, а веќе побарал снимката да се издвои од доказите

Фокус - 10.09.2015

Обвинителството веќе дало наредба да се изврши вештачење на снимката на која се гледа како осомничената дадилка го тепа деветмесечното бебе од Скопје Ванчо Митев, адвокатот на осомничената дадилка Т.С.

На дадилката ѝ се заканува затвор до 10 години

+инфо - 10.09.2015

Видеото со монструозното изживување на дадилката врз деветмесечно бебе, кое веќе пет месеци ѝ било оставано на чување, ја разбранува македонската јавност. Ваквиот нечовечки третман кон беспомошното бебе ги сврте очите на јавноста кон преиспитување ...

Дадилка наместо да го чува, малтретирала деветмесечно бебе од Скопје

Скопје инфо - 10.09.2015

Негувателка во Скопје малтретирала деветмесечно бебе во Скопје. Родителите ја ангажирале дадилката да се грижи за него, но таа врз бебето применувала различни облици на малтретирање на грубо однесување.

Притвор за дадилката која малтретираше бебе - Таа се брани дека не е виновна

Сител - 10.09.2015

Основниот суд Скопје 1 и одреди триесетдневен притвор на дадилката која беше снимена како малтретира деветмесечно бебе. Случајот беше обелоденет вчера попладне кога обвинителството соопшти дека се води истражна постапка против скопјанка која била ...

30-дневен притвор за дадилката - монструм – и се заканува затвор до 10 години

Канал5 - 10.09.2015

Основниот Суд Скопје 1 и одреди триесетдневен притвор на дадилката која ја шокираше македонската јавност, откако на била снимена како малтретира деветмесечно бебе. Случајот беше обелоденет вчера попладнето кога обвинителството соопшти дека се води ...

Не сум виновна: Како се правдала скопската дадилка-монструм пред истражните органи

Точка - 10.09.2015

Дадилката од видеото кое ја разбесни Македонија во истражната постапка тврдела дека не е виновна. Иако малтретирањето на 9-месечното бебе Даријан беше снимено со камера таа пред истражните органи ја негирала вината, дознава Press24 .

Откриен идентитетот на дадилката - Адвокатот пишува жалба

Сител - 10.09.2015

Ванчо Митев и официјално ќе и биде адвокат на дадилката која е осомничена за малтретирање на 9 месечното бебе Даријан. Вели дека во моментов пишувал жалба на решението за притвор. Тој вчера на социјалните мрежи најави дека ќе побара иземање на ...

Притвор за дадилката која малтретираше бебе, адвокатот бара снимката да се отфрли

Н.Македонија - 10.09.2015

Основниот суд Скопје 1 и` одреди триесетдневен притвор на дадилката која беше снимена како малтретира деветмесечно бебе. Случајот беше обелоденет вчера попладне кога обвинителството соопшти дека се води истражна постапка против скопјанка која била ...

Дадилката која малтретираше бебе во Скопје доби 30 дена притвор

Фактор - 10.09.2015

Со притвор од 30 дена се соочи дадилката која малтретирала девет месечно бебе. Оваа долука ја донесол вчера Основниот суд Скопје 1, откако социјланите мрежи и медиумите ја раширија веста брзо како молња.

Како до лиценца за дадилка?

Канал5 - 10.09.2015

Кој се може да добие лиценца за негувателка? Со измените на законот за заштита за децата од пред две години дадилка претставува посебна професија која влегува во системот на згрижување, нега и воспитување на деца од предучилишна возраст.

Јавноста бесна, за адвокати снимката е легална, сериозни закани упатени кон дадилката!

Фактор - 10.09.2015

Откако со шок и неверување ја дочека веста за дадилката која безмилоснио малтретира девет месечно бебе македонската јавност со сериозни закани бара казна за осомничената жена. Социјалните мрежи буквално „вриеја“ од гнев и револт поради ...

Tриесетдневен притвор за дадилката која крвнички тепа и пцуе деветмесечно бебе

Сител - 10.09.2015

Овие шокантни снимки на кои дадилка од Ѓорче малтретира деветмесечно бебе ја однесоа зад решетки. 30 дена ќе помине во Шутка. Судот и одреди мерка притвор а Обвинителството води истражна постапка.

Адвокатот на дадилката се јави на Facebook: Снимката е незаконска

За Се - 10.09.2015

На социјалните мрежи се јави лице кое се претставува како скопскиот адвокат Ванчо Мицев и вели дека ја застапува дадилката која е осомничена да го тепаше 9 месечното бебе. Тој вели дека од судот веќе побарал снимките да бидат изземени како доказ ...

Адвокатот на дадилката вели дека снимката е прибавена незаконски

Шеталиште - 10.09.2015

Ванчо Мицев, лице кое на социјалните мрежи се јави лице како адвокат на дадилката која е осомничена да го тепала деветмесечно бебе, за што беше објавено вознемирувачко видео од страна на тетката на жртвата, на социјалните мрежи тврди дека од судот ...

Притвор за македонската дадилка – и се закануваат 10 години затвор!

Шеталиште - 10.09.2015

Мвр поднесе кривична пријава против скопската дадилка, која малтретирала 9 месечно бебе. Родителите ја ангажирале дадилката пред 5 месеци да се грижи за него, но таа на разни начини го малтретирала и грубо се однесувала спрема него.

Притвор од 30 дена за скопската дадилка

За Се - 10.09.2015

Основниот суд Скопје 1 одреди триесетдневен притвор за дадилката која беше снимена како малтретира деветмесечно бебе. Вчера попладне обвинителството соопшти дека се води истражна постапка за малтретира за запуштање и малтретирање на дете, против ...

30 дена притвор за дадилката осомичена дека тепа бебе

Локално - 10.09.2015

Основниот суд Скопје одреди 1 триесетдневен притвор за дадилката за која постои сомневање дека малтретирала деветмесечено бебе. Случајот беше обелоденет вчера попладне, кога Обвинителството соопшти дека се води истражна постапка против скопјанка ...

Адвокатот на дадилката се јави на Facebook: Снимката е незаконска, побарав да се издвои од доказите

Локално - 10.09.2015

На социјалните мрежи се јави лице кое се претставува како скопскиот адвокат Ванчо Мицев и вели дека ја застапува дадилката која е осомничена да го тепаше 9 месечното бебе, пренесе Press24.

Дадилката од Скопје доби триесетдневен притвор (видео)

Кумановски м. - 10.09.2015

Случајот со бебето што било оставено на чување на дадилка, која ја ангажирале родителите, вчера ја шокираше македонската јавност. Социјалните мрежи експлодираа со коментари и со осуда за дадилката за тоа што му го правела на детето.

Притвор од 30 дена за дадилката осомничена за малтретирање на бебе

Либертас - 10.09.2015

Од Основниот суд Скопје 1 информираат дека против дадилката Т.С. осомничена за малтретирање на деветмесечно бебе од Скопје е одредена мерка притвор во траење од 30 дена. Од Обвинителството во текот на вчерашниот ден информираа дека по поднесената ...

(ОБНОВЕНО) Адвокатот на дадилката се јави на Фејсбук: Снимката е незаконска

Репортер - 10.09.2015

На социјалните мрежи се јави лице кое се претставува како скопскиот адвокат Ванчо Мицев и вели дека ја застапува дадилката која е осомничена да го тепаше 9 месечното бебе, пренесе Press24.

АДВОКАТИ: Снимката од дадилката треба да се уважи како доказ

Fox.mk - 10.09.2015

Наспроти барањето на адвокатот на дадилката, видео-снимките да се изземат како незаконски прибавени, правниците уверуваат законот за кривична постапка, предвидува фотографии, снимки и други електорнски записи да може да се икористат како доказен ...

АДВОКАТОТ НА ДАДИЛКАТА: Снимката е незаконска

Fox.mk - 10.09.2015

На социјалните мрежи се јави лице кое се претставува како скопскиот адвокат Ванчо Мицев и вели дека ја застапува дадилката која е осомничена да го тепаше 9 месечното бебе. Тој вели дека од судот веќе побарал снимките да бидат изземени како доказ ...

Адвокатот на дадилката вели дека видеото е незаконско, побарал од судот да го отфрли

Курир - 10.09.2015

Ванчо Мицев, кој на социјалните мрежи се претстави како адвокат од Скопје и застапник на дадилката осомничена за малтретирање на деветмесечно бебе, вели дека од судот веќе побарал снимките да бидат изземени како доказ бидејќи биле неовластено ...

Шеесетипет годишната Т.С. е насилната дадилка, адвокатот ќе се жали на одлуката за притвор

Вечер - 10.09.2015

Шеесетипет годишната Т.С. е дадилката која е во притвор поради малтретирање на детето кое го чувала пет месеци. Видеото на кое се гледа како Т.С. го удира, тресе и му вика на деветмесечното бебенце предизвика лавина реакции. На Т.С.

Таткото ја видел дадилката како го удира бебето, но мислел дека тоа е негов превид

Репортер - 10.09.2015

Бебето кое пет месеци го малтретирала дадилката која била ангажирана да го чува, било нервозно, невесело, врескало навечер, а неговиот татко ја начекал дадилката и како го удира по лицето.

Адвокатот на дадилката вели дека снимката е прибавена незаконски

Бриф - 10.09.2015

Ванчо Мицев, лице кое на социјалните мрежи се јави лице како адвокат на дадилката која е осомничена да го тепала деветмесечно бебе, за што беше објавено вознемирувачко видео од страна на тетката на жртвата, на социјалните мрежи тврди дека од судот ...

Утрешен Слободен печат: На суровата дадилка и се заканува казна од 10 години затвор!

Бриф - 10.09.2015

Во најновото издание на Слободен печат читајте: – На суровата дадилка и се заканува казна од 10 години затвор! – Македонија размислува да постави оргада против мигрантите – И убиството на Касами дел од аферата „Маѓар телеком“!? – Гошев: Лудаците ...

Притвор за дадилката која малтретираше бебе

Кирилица - 10.09.2015

Триесет дневен притвор за дадилката одредил Основниот суд Скопје 1, откако на ФБ беше објавено видео на кое се гледа како таа малтретира деветмесечно бебе. Случајот беше обелоденет вчера попладне кога обвинителството соопшти дека се води истражна ...

Адвокати: Снимката од дадилката треба да се уважи како доказ

Либертас - 10.09.2015

Наспроти барањето на адвокатот на дадилката, видео-снимките да се изземат како незаконски прибавени, правниците уверуваат законот за кривична постапка, предвидува фотографии, снимки и други електорнски записи да може да се икористат како доказен ...

Адвокатот на дадилката се јави на Facebook: Снимката е незаконска, побарав да се издвои од доказите

Либертас - 10.09.2015

На социјалните мрежи се јави лице кое се претставува како скопскиот адвокат Ванчо Мицев и вели дека ја застапува дадилката која е осомничена да го тепаше 9 месечното бебе, пренесе Press24.

Дадилката која малтретираше деветмесечно бебе доби 30 дена притвор

еМагазин - 10.09.2015

Т.С. (61), дадилката против која МВР поднесе кривична пријава за малтретирање деветмесечно бебе, од Основниот суд Скопје 1 доби 30 дена притвор. Обвинителството вчера соопшти дека се води истражна постапка против дадилката, која била ангажирана да ...

Откриен идентитетот на дадилката - Адвокатот потврди: Пишувам жалба

Press24 - 10.09.2015

Ванчо Митев и официјално ќе и биде адвокат на дадилката која е осомничена за малтретирање на 9 месечното бебе Даријан. Тој информацијата и официјално ја потврди за Press24. Вели дека во моментов пишувал жалба на решението за притвор.

Адвокатот на дадилката вели дека видеото е незаконско, побарал од судот да го отфрли

Република - 10.09.2015

Ванчо Мицев, кој на социјалните мрежи се претстави како адвокат од Скопје и застапник на дадилката осомничена за малтретирање на деветмесечно бебе, вели дека од судот веќе побарал снимките да бидат изземени како доказ бидејќи биле неовластено ...

Шеесет и петгодишната Т.С. е насилната дадилка, адвокатот ќе се жали на одлуката за притвор

Република - 10.09.2015

Шеесетипет годишната Т.С. е дадилката која е во притвор поради малтретирање на детето кое го чувала пет месеци. Видеото на кое се гледа како Т.С. го удира, тресе и му вика на деветмесечното бебенце предизвика лавина реакции. На Т.С.

Притвор од 30 дена за скопската дадилка

Република - 10.09.2015

Основниот суд Скопје 1 одреди триесетдневен притвор за дадилката која беше снимена како малтретира деветмесечно бебе. Вчера попладне обвинителството соопшти дека се води истражна постапка за малтретира за запуштање и малтретирање на дете, против ...

Таткото ја видел дадилката како го удира бебето, но мислел дека тоа е негов превид

Макфакс - 10.09.2015

Бебето кое пет месеци го малтретирала дадилката која била ангажирана да го чува, било нервозно, невесело, врескало навечер, а неговиот татко ја начекал дадилката и како го удира по лицето.

Притвор за дадилката која малтретираше бебе

Макфакс - 10.09.2015

Основниот суд Скопје 1 и одреди триесетдневен притвор на дадилката која беше снимена како малтретира деветмесечно бебе. Случајот беше обелоденет во средата попладне кога обвинителството соопшти дека се води истражна постапка против скопјанка која ...

Камерата е објективен сведок на злосторството

Либертас - 10.09.2015

За валидноста на снимката како доказ за случајот со дадилката која го малтретирала бебето, следно; Порано кога немало камери, односно немало можност како денеска да се исталира лесно камера од поединци, затоа вакви и слични ситуации биле откривани ...

Македонија згрозена: Дадилката-монструм малтретирала бебе, МВР поднесе кривична пријава

Вечер - 10.09.2015

Во текот на вчерашниот ден СВР Скопје поднесе кривична пријава против 61-годишната Т.С. поради постоење основано сомневање дека сторила кривично дело запуштање и малтретирање на дете предвидено и казниво по член 201 од КЗ на РМ Кој се грижи за ...

Дадилка во Скопје снимена како тепа бебе - негира дека е виновна

Канал 77 - 10.09.2015

[flike} Дадилка во Скопје тепајќи „чувала“ деветмесечно бебе. Откако забележале модринки кај своето дете, родителите решиле преку скриени камери да набљудуваат како се грижи за нивниот мал Даријан, негувателката што ја најмиле.

Дадилката од Скопје што го малтретирала бебето тврди дека не е виновна за ништо

Пулс24 - 10.09.2015

Дадилката од видеото кое ја разбесни Македонија во истражната постапка тврдела дека не е виновна. Иако малтретирањето на 9 месечното бебе Даријан беше снимено со камера таа пред истражните органи ја негирала вината, објави Прес 24.

АДВОКАТОТ НА ДАДИЛКАТА вели дека видеото е незаконско: Еве ја неговата објава!

Пулс24 - 10.09.2015

Ванчо Мицев, кој на социјалните мрежи се претстави како адвокат од Скопје и застапник на дадилката осомничена за малтретирање на деветмесечно бебе, вели дека од судот веќе побарал снимките да бидат изземени како доказ бидејќи биле неовластено ...

Адвокатот на дадилката: Снимката е незаконска, Судот да ја изземе како доказ

Канал 77 - 10.09.2015

Ванчо Мицев, лице кое на социјалните мрежи се јави како адвокат на дадилката која е осомничена дека тепала деветмесечно бебе, за што тетката на жртвата објави и видео, на социјалните мрежи тврди дека од судот веќе побарал снимките да бидат изземени ...

Адвокатот на дадилката на ФБ: Снимката е незаконска

Телма - 09.09.2015

Засега нема потврда дали лицето кое на социјалните мрежи се претстави како Ванчо Мицев е адвокатот на дадилката. Но, тој побарал од судот снимките да бидат изземени како доказ бидејќи се наовластено стекнати.

Дадилка малтретирала деветмесечно бебе во Скопје

Утрински - 09.09.2015

Негувателка во Скопје малтретирала деветмесечно бебе во Скопје. Родителите ја ангажирале дадилката да се грижи за него, но таа врз бебето применувала различни облици на малтретирање на грубо однесување.

Вознемирувачко видео: Безмилосна дадилка тепа мало бебе во Скопје

Фемина - 09.09.2015

Јавноста ја потресе веста за безмилосна дадилка која малтретирала беспомошно бебенце во Скопје, а сега тетката на малиот Даријан објави видео кое ќе го наежи секој родител. Оља Кара , тетката на малиот Даријан, ја сподели на Facebook ...

ХОРОР ВО СКОПЈЕ: Дадилка снимена како безмилосно тепа бебе (ВИДЕО)

Телеграф - 09.09.2015

Дадилката што ја најмиле да им го чува бебето додека се на работа, се однесувала како монструм кон него. Таа го малтретирала и тепала безмилосно Хорор доживеале родителите на едно десетмесечно бебе во Скопје, кога ја виделе снимката што ја направиле ...

НЕВИДЕН УЖАС: Нова снимка од дадилката која безмилосно тепа бебе (ВИДЕО)

Телеграф - 09.09.2015

Спиј, ѓубре едно, замолчи, пи.ка ти материна... се зборовите со кои дадилката му се дере на расплаканото деветмесечно бебе, додека го малтретира безмилосно удирајќи го по глава, по раце, по лице и го ниша до повредување Спиј, ѓубре едно, замолчи, ...

Дадилка наместо да го чува, малтретирала деветмесечно бебе

Тера - 09.09.2015

Дадилка која била ангажирана да чува деветмесечно бебе во Скопје, наместо да го чува, го малтретирала. Обвинителството донесе наредба за спроведување на истражна постапка и до Основниот суд поднесе предлог за определување на мерка притвор поради ...

Дадилка од Скопје, малтретирала деветмесечно бебе

Мама365 - 09.09.2015

МВР поднесе кривична пријава против дадилка во Скопје, која малтретирала деветмесечно бебе. Родителите ја ангажирале дадилката да се грижи за него, но таа врз бебето применувала различни облици на малтретирање и грубо однесување.

Дадилка монструм малтретирала 9-месечно бебе во Скопје: Родителите шокирани од снимката од скриената камера!

Популарно - 09.09.2015

Насловна фотографија: Заматен кадар / Фејсбук Откако родителите забележале модринки на деветмесечното бебе, поставиле скриена камера во домот во една скопска населба, а од снимката биле шокирани! Поради вознемирувачката содржина и приватноста, ...

Дадилка наместо да го чува, малтретирала деветмесечно бебе

Кајгана - 09.09.2015

Дадилка која била ангажирана да чува деветмесечно бебе во Скопје, наместо да го чува, го малтретирала. Обвинителството донесе наредба за спроведување на истражна постапка и до Основниот суд поднесе предлог за определување на мерка притвор поради ...

(ВИДЕО+18) КОЈ ВИ ГИ ЧУВА ДЕЦАТА? Дадилка снимена како малтретира бебе во Скопје!

Фактор - 09.09.2015

Низ медиумите брза како молња се рашири веста за дадилка која малтретирала бебе во Скопје при што на социјалната мрежа е споделено и видео од близок член на бебето. Дадилката наместо да го чува, го малтретира ви грубо се однесувала кон деветмесечно ...

Дадилка наместо да чува деветмесечно бебе во Скопје, го малтретирала

Н.Македонија - 09.09.2015

Дадилка која била ангажирана да чува деветмесечно бебе во Скопје, наместо да го чува, го малтретирала. Обвинителството донесе наредба за спроведување на истражна постапка и до Основниот суд поднесе предлог за определување на мерка притвор поради ...

Дадилка обвинета дека малтретирала бебе

Фактор - 09.09.2015

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против едно лице под сомнение дека малтретирало девет месечно бебе. Обвинителството поднесе нардеба за спроведување истражна постапка и поднесе предлог до Основниот суд за определување на ...

Видео: Тетката на малтретираното бебе објави видео од дадилката

Канал5 - 09.09.2015

Тетката на малтретираното бебе објави видео на социјалните мрежи со коментар. Оља Кара, тетката на деветмесечното бебе кое било матретирано од дадилката објави видео на кое се гледа како жената наместо да се грижи и да го чува бебето , таа буквално ...

Дадилаката монтрум: Не сум виновна!

За Се - 09.09.2015

Дадилката од видеото кое ја разбесни Македонија во истражната постапка тврдела дека не е виновна. Иако малтретирањето на 9 месечното бебе Даријан беше снимено со камера таа пред истражните органи ја негирала вината.

Притвор за дадилката од Скопје - за тепање на бебето и се закануваат 10 години затвор

Вечер - 09.09.2015

МВР поднесе кривична пријава против дадилка во Скопје, која малтретирала деветмесечно бебе. Родителите ја ангажирале дадилката да се грижи за него, но таа врз бебето применувала различни облици на малтретирање и грубо однесување.

Притвор за дадилката од Скопје - за тепањето на бебето и се закануваат 10 години затвор

Press24 - 09.09.2015

МВР поднесе кривична пријава против дадилка во Скопје, која малтретирала деветмесечно бебе. Родителите ја ангажирале дадилката да се грижи за него, но таа врз бебето применувала различни облици на малтретирање и грубо однесување.

Дадилката тврдела дека не е виновна – судот и одреди притвор

Либертас - 09.09.2015

Дадилката од видеото кое ја разбесни Македонија во истражната постапка тврдела дека не е виновна. Иако малтретирањето на 9 месечното бебе Даријан беше снимено со камера таа пред истражните органи ја негирала вината, дознава Press24 .

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Дадилка тепа 9 месечно бебе во Скопје

Курир - 09.09.2015

Кривична пријава е поднесена против 65 годишна жена која била ангажирана како дадилка за да чува девет месечно бебе, додека неговите родители биле на работа. наместо тоа, дадилката го тепала, штипела и малтретирала бебе за што сведочи и видео ...

НЕ СУМ ВИНОВНА: Како се правдала скопската дадилка пред истражните органи

Fox.mk - 09.09.2015

Дадилката од видеото кое ја разбесни Македонија во истражната постапка тврдела дека не е виновна. Иако малтретирањето на 9 месечното бебе Даријан беше снимено со камера таа пред истражните органи ја негирала вината, објави Прес 24.

Дадилка малтретирала деветмесечно бебе од Скопје

Репортер - 09.09.2015

Дадилка која била ангажирана да чува деветмесечно бебе во Скопје, наместо да го чува, го малтретирала. Обвинителството донесе наредба за спроведување на истражна постапка и до Основниот суд поднесе предлог за определување на мерка притвор поради ...

„Не сум виновна“ – се правдала скопската дадилка пред истражните органи

Репортер - 09.09.2015

Дадилката од видеото кое ја разбесни Македонија во истражната постапка тврдела дека не е виновна. Иако малтретирањето на 9 месечното бебе Даријан беше снимено со камера таа пред истражните органи ја негирала вината, дознава Press24.

Дадилка во Скопје малтретирала деветмесечно бебе

еМагазин - 09.09.2015

Од МВР соопштија дека ќе поднесат кривична пријава против дадилка во Скопје, која малтретирала деветмесечно бебе. Родителите ја ангажирале дадилката да се грижи за него, но таа врз бебето применувала различни облици на малтретирање и грубо ...

Дадилката што го малтретирала бебето тврдела дека не е виновна

Република - 09.09.2015

Дадилката од видеото кое ја разбесни Македонија во истражната постапка тврдела дека не е виновна. Иако малтретирањето на 9 месечното бебе Даријан беше снимено со камера таа пред истражните органи ја негирала вината, објави Прес 24.

ХОРОР ВО СКОПЈЕ: Дадилка снимена како безмилосно тепа бебе (ВИДЕО)

Вечер - 09.09.2015

Дадилката што ја најмиле да им го чува бебето додека се на работа, се однесувала како монструм кон него. Таа го малтретирала и тепала безмилосно Хорор доживеале родителите на едно десетмесечно бебе во Скопје, кога ја виделе снимката што ја направиле ...

Адвокатот на дадилката се јави на Facebook: Снимката е незаконска

Press24 - 09.09.2015

На социјалните мрежи се јави лице кое се претставува како скопскиот адвокат Ванчо Мицев и вели дека ја застапува дадилката која е осомничена да го тепаше 9 месечното бебе. Тој вели дека од судот веќе побарал снимките да бидат изземени како доказ ...

Дадилка наместо да го чува, малтретирала деветмесечно бебе

Макфакс - 09.09.2015

Дадилка која била ангажирана да чува деветмесечно бебе во Скопје, наместо да го чува, го малтретирала. Обвинителството донесе наредба за спроведување на истражна постапка и до Основниот суд поднесе предлог за определување на мерка притвор поради ...

Не сум виновна: Како се правдала скопската дадилка пред истражните органи

Press24 - 09.09.2015

Дадилката од видеото кое ја разбесни Македонија во истражната постапка тврдела дека не е виновна. Иако малтретирањето на 9 месечното бебе Даријан беше снимено со камера таа пред истражните органи ја негирала вината, дознава Press24.

Ужас во Скопје: Дадилка наместо да го негува, малтретирала бебенце

Press24 - 09.09.2015

Дадилка малтретирала и грубо се однесувала кон деветмесечно бебенце во Скопје, пишува Курир. Родителите на бебето ја ангажирале дадилката да го чува и негува, но наместо тоа, таа го малтретирала и грубо се однесувала кон него.

Притвор за скопската дадилка – и се закануваат 10 години затвор

Репортер - 09.09.2015

Мвр поднесе кривична пријава против скопската дадилка, која малтретирала 9 месечно бебе. Родителите ја ангажирале дадилката пред 5 месеци да се грижи за него, но таа на разни начини го малтретирала и грубо се однесувала спрема него.

Дадилка малтретирала бебе во Скопје

Нетпрес - 09.09.2015

По поднесената кривична пријава од страна на Министерството за внатрешни работи, Сектор за внатрешни работи – Скопје, во Основното јавно обвинителство – Скопје поведена е постапка против едно лице кое се сомничи дека малтретирало девет месечно бебе .