TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Локомотива удрила

Време - 10.09.2007

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА Машиновозач и четворица патници биле повредени во судир на локомотива и воз што се случил во петокот минатата недела, на железничкиот премин Табановце, на пругата Скопје - Белград. Во незгодата биле повредени возачот на возот и четворица патници, кои биле хоспитализирани во ...

Повредени машиновозач и четворица патници

Вест - 10.09.2007

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА НА ПРУГАТА КАЈ ТАБАНОВЦЕ Машиновозач и четворица патници се повредени во железничка несреќа што се случила завчера, околу 7,40 утрото, на железничкиот премин Табановце, на првиот колосек од пругата Скопје-Белград. М.С.

Петмина повредени во судир на два воза

Утрински - 10.09.2007

Пет лица се повредени во судир на два српски воза на првиот колосек од пругата Скопје - Белград на железничкиот премин Табановце. Несреќата се случила во петокот, кога машиновозачот М.С. (51), државјанин на Србија, движејќи се наназад удрил во последниот вагон од деловниот воз број 390, управуван ...

Петмина повредени во железничка несреќа на Табановце

Дневник - 10.09.2007

Машиновозач и четворица патници беа повредени при судир на локомотива и вагон со патници, во петокот наутро на железничкиот премин Табановце. Железничката несреќа се случила во 7.40 часот, на првиот колосек од пругата Скопје-Белград на преминот Табановце, кога локомотива на „Железници - Србија“ ...

Два српски воза се судриле во Куманово

Вечер Прес - 10.09.2007

При судирот на двата воза со тешки повреди се здобиле возачот на локомотивата, српскиот државјанин С.В. и четворица патници кои се наоѓале во последниот вагон на деловниот воз во кој удрила локомотивата Машиновозач и четворица патници биле потешко повредени при судир на два воза на железничкиот ...