TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ до лидерите од Балканот: Да работиме за подобро утре на сиромашните граѓани

МКД - 25.06.2017

Претседателот на Србија Александар Вучиќ им порача на лидерите од Западниот Балкан дека Србија е спремна со нив да гради мостови преку „бездните на минатото и да се градат патишта и заедно да работиме на економскиот развој“.

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

Алсат-М - 24.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...

Претседателот Иванов на средба со претседателот Вучиќ

ТВ21 - 24.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

24 Вести - 24.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...

Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија

24 Вести - 24.06.2017

Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија. На церемонијата во палатата „Србија“ во главниот град Белград, присуствуваа околу 5.000 гости, вклучувајќи претставници на повеќе од 60 странски делегации, пренесе ТАСС.

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Алсат-М - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Димитров на инаугурацијата на Вучиќ

Канал5 - 24.06.2017

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров присуствуваше на инаугурацијата на претседателот на Република Србија Александар Вучиќ. Министерот Димитров, како што информира МНР, на свечениот прием вчера во Палата Србија по ...

Димитров на инаугурацијата на Вучиќ

24 Вести - 24.06.2017

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров присуствуваше на инаугурацијата на претседателот на Република Србија Александар Вучиќ. Министерот Димитров, како што информира МНР, на свечениот прием вчера во Палата Србија по ...

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

24 Вести - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Премиерот Заев упати честика за инаугурацијата на новиот српски претседател Вучиќ

Канал5 - 24.06.2017

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. - Во име на Владата на Република Македонија, во мое лично име и во име на граѓаните на Република ...

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

ТВ21 - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Иванов ќе се сретне со Вучиќ во Белград

Фокус - 24.06.2017

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе одржи средба со новиот српски претседател Александар Вучиќ. Иванов вчера присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на Вучиќ, каде присуствуваа околу пет илјади гости, меѓу кои и ...

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Канал5 - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат заеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Ивица Дачиќ ја пееше „О соле мио“ на инаугурацијата на Вучиќ

Телма - 24.06.2017

Министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ на ручекот по инаугурацијата на претседателот Вучиќ на високите странски гости им ја пееше ,,О соле мио“. Аматерската снимка ги преплави социјалните мрежи и медиумите.

Видео: Српскиот министер Дачиќ повторно запеа

Канал5 - 24.06.2017

Иако не беше дел од протоколот, српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ доследно на традицијата повторно запеа . По официјалниот дел на инаугурацијата на претседателот на Србија Александар Вучиќ, главниот збор повторно го презема шефот на ...

Иванов – Вучиќ: Отворените прашања треба да ги решат институциите

Фокус - 24.06.2017

Отворените прашања меѓу Македонија и Србија треба да бидат разгледани преку дијалог и надлежните институции да наоѓаат решенија за нив, порача македонскиот претседател Ѓорге Иванов по средбата со неговиот српски колега Александар Вучиќ.

Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија

Алсат-М - 24.06.2017

Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија. На церемонијата во палатата „Србија“ во главниот град Белград, присуствуваа околу 5.000 гости, вклучувајќи претставници на повеќе од 60 странски делегации, пренесе ТАСС.

Димитров на инаугурацијата на Вучиќ

+инфо - 24.06.2017

Министерот Димитров на свечениот прием вчера во Палата Србија по повод инаугурацијата на Вучиќ му пренел честитки во името на Владата на Македонија. Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров присуствуваше на ...

Ана Брнабиќ – силен, но предизвикувачки потег на Вучиќ

А1 On - 24.06.2017

Глобус – Загреб Александар Вучиќ повлече силен, но и многу интригантен и предизвикувачки потег, кога како претседател на Србија донесе одлука нов премиер, поточно премиерка на Србија да биде досегашната министерка за државна и локална самоуправа, ...

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Сител - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Иванов - Вучиќ: Да не се политизираат отворените прашања меѓу Македонија и Србија

+инфо - 24.06.2017

На средбата, како што соопшти претседателот, било разговарано и за можностите за продлабочување на економската и трговската соработка. Сите отворени прашања мора да ги разгледуваме преку дијалог и надлежните институции да наоѓаат решенија, изјави ...

Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија

А1 On - 24.06.2017

Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија. На церемонијата во палатата „Србија“ во главниот град Белград, присуствуваа околу 5.000 гости, вклучувајќи претставници на повеќе од 60 странски делегации, пренесе ТАСС.

Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија

Сител - 24.06.2017

Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија. На церемонијата во палатата „Србија“ во главниот град Белград, присуствуваа околу 5.000 гости, вклучувајќи претставници на повеќе од 60 странски делегации, пренесе ТАСС.

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Курир - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Иванов - Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Стандард - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Александар Вучиќ е новиот претседател на Србија

+инфо - 24.06.2017

Вучиќ, кој победи убедливо на претседателските избори уште во првиот круг на 2 април, веќе положи заклетва како шеф на државата. Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија.

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Алфа - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог.

Родиќ: Ќе ѝ помогнам на Србија да се ослободи од оковите на најлошата власт

+инфо - 24.06.2017

Повеќе не е доволно да се укажува на злоупотребите туку морам и лично да се обидам да и помогнам на Србија, вели сопственикот на „АМГ“. ѝАлександар Вучиќ се стави под својата диктаторска рака.

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да не се политизираат

Макфакс - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што, сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Заев до Вучиќ: Добрососедските односи и интеграцијата во ЕУ се врвни интереси на двете држави

Стандард - 24.06.2017

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. „Во име на Владата на Република Македонија, во мое лично име и во име на граѓаните на Република ...

Иванов во Белград ќе оствари средба со Вучиќ

Слободен Печат - 24.06.2017

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на Вучиќ.

Заев упати честитка до новиот претседател на Србија, Александар Вучиќ

Слободен Печат - 24.06.2017

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. „Во име на Владата на Република Македонија, во мое лично име и во име на граѓаните на Република ...

Иванов – Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Нетпрес - 24.06.2017

Претседателот Иванов изјави дека со неговиот српски колега имале конструктивна средба и биле согласни дека отворените прашања не треба да се политизираат Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички ...

Заев му честита на Вучиќ: Македонија во Србија отсекогаш имала пријател и сојузник

Кајгана - 24.06.2017

Премиерот Зоран Заев испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. „Ви посакувам успешна работа на новата одговорна позиција и изразувам надеж за натамошно унапредување на соработката помеѓу двете ...

Кога сите си заминале Тамара погледна во Вучиќ – Сите останаа без здив

Репортер - 24.06.2017

Во Палатата во Србија одржана е свеченост по повод инаугурацијата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Тој заедно со сопругата дочека многу важни личности, политичари и имиња од домашната и странсата естрада.

(ФОТО) Погледнете како се облекоа српските пејачи за инаугурацијата на Вучиќ

Репортер - 24.06.2017

На инаугурацијата на Вучиќ вчера имаше и многу познати естрадни лица како пејачите Неда Украден и Харис Џиновиќ, и водителката Сања. Погледнете како се облекоа ...

Иванов-Вучиќ: Без политизација на отворените прашања

МКД - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Ова е победничката во рушење на дрес кодот на инаугурација на Вучиќ! – Галерија

Скопје24 - 24.06.2017

Над 7.000 гости, над 7.000 комбинации на облека можеа да се видат за време на инаугурација на Вучиќ. Имаше кратки ракави, лежерно облечени кошули и мини здолништа попримерни за некое ноќно излегување, а не за инагурациска свеченост.

Парадата на гордоста во Белград помина без инциденти

Нова ТВ - 24.06.2017

Неколку десетици српски припадници и поддржувачи на ЛГБТИ заедницата денеска, со слоганот „Нека грмат сите наши гласови“, се собраа во српскиот главен град Белград, под силна полициска заштита.

Гостите воодушевени - сите го добиле ова на подарок од Вучиќ

Press24 - 24.06.2017

Во „Палатата на Србија“ вечерва е одржана инаугурација на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ. Како што велат организаторите, на церемонијата присуствувале околу 7.000 луѓе кои од претседателот добиле интерецни подароци.

Александар Вучиќ инаугуриран како претседател на Србија

Стандард - 24.06.2017

Александар Вучиќ официјално стапи на должност како претседател на Србија. На церемонија во палатата „Србија“ во главниот град Белград присуствуваа вкупно 5.000 гости, вклучувајќи и претставници од над 60 странски делегации.

Средба на Иванов и Вучиќ во Белград

Р.С.Европа - 24.06.2017

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе одржи средба со новиот српски претседател Александар Вучиќ. Иванов синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на Вучиќ, на која беа поканети околу пет илјади гости, а ...

Иванов на средба со Вучиќ во Белград

Нова ТВ - 24.06.2017

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе оствари средба со новиот српски претседател Александар Вучиќ. Иванов беше присутен на свечениот прием по повод инаугурацијата на Вучиќ која се случуваше минатата вечер, на која беа поканети околу пет ...

Прекршен кодексот за облекување - деколтеа и мини на инаугурацијата

Сител - 24.06.2017

На инаугурацијата на Александар Вучиќ имаше строги правила, како тоа дека сите треба да се облечени пристојно и дека не смеат да зборуваат повеќе од 10 секунди со него, не смеат да го бакнуваат, да претеруваат со алкохол и слично.

(ВИДЕО) Ги забавуваше дипломатите: Ивица Дачиќ ја пееше „О соле мио“ на инаугурацијата на Вучиќ

Макфакс - 24.06.2017

Во протоколот сигурно не било предвидено, но вчера по инаугурацијата на Александар Вучиќ за претседател на Србија, Ивица Дачиќ го покажа популарниот „шарм на српската дипломатија“. По официјалниот дел на инаугурацијата, главна ѕвезда беше шефот на ...

ФОТО: Тие го прекршија кодексот за облекување - деколтеа и мини на инаугурацијата

Press24 - 24.06.2017

На инаугурацијата на Александар Вучиќ имаше строги правила, како тоа дека сите треба да се облечени пристојно и дека не смеат да зборуваат повеќе од 10 секунди со него, не смеат да го бакнуваат, да претеруваат со алкохол и слично.

ВИДЕО ХИТ: Дачиќ беше ѕвезда на вечерта кај Вучиќ - ја пееше "О соле мио"

Press24 - 24.06.2017

По инаугурацијата на Александар Вучиќ, шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ, беше ѕвезда на вечерта. Тој ја пееше "О соле мио", а видеото стана хит. Изведбата на Дачиќ на својот профил на Фејсбук ја објави амбасадарот на Малтешкиот ред во ...

ФОТО: Погледнете како се облекоа српските пејачи за инаугурацијата на Вучиќ

Press24 - 24.06.2017

На инаугурацијата на Вучиќ вчера имаше и многу познати естрадни лица како пејачите Неда Украден и Харис Џиновиќ, и водителката Сања. Погледнете како се облекоа ...

Никола Димитров присуствуваше на инаугурацијата на претседателот на Србија Александар Вучиќ

МКД - 24.06.2017

Вчера, во Белград на свечениот прием во Палата Србија по повод инаугурацијата на новоизбраниот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ, министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров му пренесе честитки во името на ...

Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија

Нетпрес - 24.06.2017

На приемот во петокот вечерта беа поканети гости како од Србија, така и од соседните земји, САД, Русија, ЕУ, НАТО и Кина. Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија.

Димитров беше гостин на инаугурацијата на Вучиќ

Макфакс - 24.06.2017

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вчера во Белград присуствуваше на свечениот прием во Палата Србија по повод инаугурацијата на новоизбраниот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ.

Димитров на инаугурацијата на Вучиќ

А1 On - 24.06.2017

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров присуствуваше на инаугурацијата на претседателот на Република Србија Александар Вучиќ. Министерот Димитров, како што информира МНР, на свечениот прием вчера во Палата Србија по ...

Стилски двобој: Тамара Вучиќ или Меланија Трамп

Fashionel - 24.06.2017

Една од најактуелните теми деновиве кога е балканската политичка сцена во прашање, е инаугурацијата на Александар Вучиќ, која се случи вчера. Од денеска тој е новиот претседател на Република Србија, но фокусот овде повеќе е неговата сопруга Тамара, ...

Александар Родиќ: Ќе и помогнам на Србија да се ослободи од оковите на најлошата власт во историјата

Слободен Печат - 24.06.2017

Александар Вучиќ се стави под својата диктаторска рака. Ние сме заробеници во својата сопствена земја, заробеници на неговите неостварени желби. Сфатив дека повеќе не е доволно да укажувам на злоупотребите низ сопствените медиуми туку морам активно ...

Премиерот Зав упати честика за инаугурацијата на новиот српски претседател Вучиќ

А1 On - 24.06.2017

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. – Во име на Владата на Република Македонија, во мое лично име и во име на граѓаните на Република ...

Заев му честита на Вучиќ: Македонија во Србија отсекогаш имала пријател и сојузник

Макфакс - 24.06.2017

Премиерот Зоран Заев испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. „Ви посакувам успешна работа на новата одговорна позиција и изразувам надеж за натамошно унапредување на соработката помеѓу двете ...

Иванов - Институциите да ги решаваат отворените прашања со Србија

Р.С.Европа - 24.06.2017

Сите отворени прашања меѓу Македонија и Србија треба да ги разгледуваме преку дијалог и надлежните институции да наоѓаат решенија, изјави македонскиот претседател Ѓорге Иванов по средбата со неговиот српски колега Александар Вучиќ, истакнувајќи дека ...

Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија

Алфа - 24.06.2017

Вучиќ, кој победи убедливо на претседателските избори уште во првиот круг на 2 април, веќе положи заклетва како шеф на државата на 31 мај. Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија.

Силно обезбедување на маршот на ЛГБТИ заедницата во Белград

Р.С.Европа - 24.06.2017

Десетици српски припадници и поддржувачи на ЛГБТИ заедницата денеска се собраа во српскиот главен град Белград, под силна полициска заштита. Тие маршираа во центарот на градот, носејќи транспаренти на кои беше напишано: „Ние сакаме живот достоен за ...

Дачиќ ја пееше „О соле мио“ на инаугурацијата на Вучиќ

+инфо - 24.06.2017

Изведбата на Дачиќ на својот профил на Фејсбук ја објави амбасадарот на Малтешкиот ред во Белград, Алберто ди Лука. После инаугурацијата на Александар Вучиќ за претседател на Србија, Ивица Дачиќ пред дипломатите на вечерата ја запеа светски ...

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

Алфа - 24.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот ...

Една слика сто зборови: Српскиот патријарх позираше со идната премиерка на Србија

А1 On - 24.06.2017

Ова е фотографијата која е најмногу споделувана на социјалните мрежи по инаугурацијата на новиот српски претседател, Александар Вуќиќ. На неа се српскиот престолонаследник, српскиот патријарх и идната премиерка на Србија.

Средба Иванов-Вучиќ: Отворените прашања треба да се решаваат со дијалог

Сител - 24.06.2017

Македонско српските прашања да не се политизираат и да се решаваат заеднички преку дијалог согласни двајцата претседатели Иванов и Вучиќ кои остварија билатерална средба во Белград. Не смее да се дозволи тие прашања да влијаат на односите на двете ...

Белградската Парада на гордоста заврши без инциденти

Макфакс - 24.06.2017

Десетици српски припадници и поддржувачи на ЛГБТИ заедницата денеска, со слоганот „Нека грмат сите наѓи гласови“, се собраа во српскиот главен град Белград, под силна полициска заштита. Тие маршираа во центарот на градот, носејќи транспаренти на кои ...

Српскиот патријарх позираше со идната премиерка

Макфакс - 24.06.2017

Најсподелуваната фотографијата на социјалните мрежи по инаугурацијата на новиот српски претседател Александар Вучиќ, е заедничката фотографијата српскиот престолонаследник Александар Караѓорѓевиќ, српскиот патријарх Иринеј и идната премиерка Ана ...

Средба Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Press24 - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

А1 On - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Колинда беше ѕвезда на инагурацијата на Вучиќ-не носеше црвен фустан, ама донесе подарок за Тамара!

Република - 24.06.2017

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ предизвика најголемо внимание на инагурацијата на Александар Вучиќ. Таа во палатата не се појави во црвен фустан, кој е нејзин заштитен знак, туку во дречливо розе фустан, а после честитките за ...

Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија

Канал 77 - 24.06.2017

Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија. На церемонијата во палатата „Србија“ во главниот град Белград, присуствуваа околу 5.000 гости, вклучувајќи претставници на повеќе од 60 странски делегации – пренесе ТАСС.

Тоа не е тоа додека Дачиќ не го фати микрофонот-еве што и како пееше на инагурацијата на Вучиќ!(видео)

Република - 24.06.2017

Министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ уште еднаш ја манифестираше својата страст кон музиката и на гостите на инагурацијата на Вучиќ им покажа што умее. Првиот потпретседател на Владата на сред свечената вечера го зеде микрофонот и ја отепа „О ...

Димитров беше гостин на инаугурацијата на Вучиќ

Точка - 24.06.2017

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вчера во Белград присуствуваше на свечениот прием во Палата Србија по повод инаугурацијата на новоизбраниот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ.

Другата страна на инагурацијата-фотографијата на познатата водителка откри неочекувани гости

Република - 24.06.2017

Како што се очекуваше, за време на инагурацијата одржана синоќа во Палатата Србија сите одбрале најубави тоалети, како би изгледае што погламурозно на настанот кој го приреди претседатрлот на Србија.

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

Мета - 24.06.2017

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на Вучиќ.

Му го украде шоуто на Вучиќ-подарокот кој Тамара го доби од Колинда ги воодушеви сите!

Република - 24.06.2017

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ на сопругата на претседателот на Србија, Тамара Вучиќ на свеченоста во палатата Србија и врачи подарок во црвена кутија, а сега се дозна и што имало внатре.

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

Точка - 24.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Република - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Либертас - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Иванов-Вучиќ: Да не се политизираат отворените прашања меѓу Македонија и Србија

еМагазин - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Премиерот Заев упати честика за инаугурацијата на новиот српски претседател Вучиќ

Либертас - 24.06.2017

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. – Во име на Владата на Република Македонија, во мое лично име и во име на граѓаните на Република ...

Нешто од приватниот живот на Вучиќ и Тамара

Локално - 24.06.2017

Јавноста во Србија до сега немала многу шанси да види како изгледа сопругата на Вучиќ, иако тој функцијата премиер ја вршеше скоро три години. За неа многу малку се знае, бидејќи новиот претседател до сега избегнуваше да изнесува детали од својот ...

Вучиќ ги продолжува билатералните односи Денеска средба со Иванов

Локално - 24.06.2017

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе одржи средба со новиот српски претседател Александар Вучиќ. Иванов синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на Вучиќ, на која беа поканети околу шест илјади гости, а ...

(ВИДЕО) Како звучи кога Ивица Дачиќ ја пее „О соле мио“

еМагазин - 24.06.2017

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ повторно ги покажа своите „пејачки квалитети“. Овој пат пред дипломатите по инаугурацијата на Александар Вучиќ за претседател ја пееше „О соле мио“ на Лучано ...

Ги забавуваше дипломатите: Ивица Дачиќ ја пееше „О соле мио“ на инаугурацијата на Вучиќ

Точка - 24.06.2017

Во протоколот сигурно не било предвидено, но вчера по инаугурацијата на Александар Вучиќ за претседател на Србија, Ивица Дачиќ го покажа популарниот „шарм на српската дипломатија“. По официјалниот дел на инаугурацијата, главна ѕвезда беше шефот на ...

Не заминаа празни-сите 7.000 гости на инагурацијата на Вучиќ ги добиле овие подароци

Република - 24.06.2017

На инагурацијата на Александар Вучиќ, иако било прогнозирано дека ќе присуствуваат околу 5.000 гости, како што велат организаторите, тој број е надминат за повеќе од 2.000 присутни.Сите тие не заминале празни од настнот, односно добиле интересни ...

Димитров на инаугурацијата на Вучиќ

Либертас - 24.06.2017

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров присуствуваше на инаугурацијата на претседателот на Република Србија Александар Вучиќ. Министерот Димитров, како што информира МНР, на свечениот прием вчера во Палата Србија по ...

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да не се политизираат

Точка - 24.06.2017

Од Кабинетот на претседателот соопштија дека Иванов и Вучиќ имале конструктивна средба и биле согласни дека отворените прашања не треба да се политизираат. Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат ...

Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија

Пулс24 - 24.06.2017

Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија. На церемонијата во палатата „Србија“ во главниот град Белград, присуствуваа околу 5.000 гости, вклучувајќи претставници на повеќе од 60 странски делегации, пренесе ТАСС.

Иванов – Вучиќ: Да не се политизираат отворените прашања меѓу Македонија и Србија

Мета - 24.06.2017

Сите отворени прашања мора да ги разгледуваме преку дијалог и надлежните институции да наоѓаат решенија, изјави претседателот Ѓорге Иванов по средбата со српскиот колега, Александар Вучиќ.

Иванов ќе се сретне со Вучиќ во Белград

Канал 77 - 24.06.2017

Претседате лот на државата, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе одржи средба со новиот српски претседател Александар Вучиќ. Иванов вчера присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на Вучиќ, каде присуствуваа околу пет илјади гости, меѓу ...

Што си рекоа Иванов и Вучиќ во Белград?

Локално - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Заев му честита на Вучиќ: Македонија во Србија отсекогаш имала пријател и сојузник

Точка - 24.06.2017

Премиерот Зоран Заев испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. „Ви посакувам успешна работа на новата одговорна позиција и изразувам надеж за натамошно унапредување на соработката помеѓу двете ...

(ВИДЕО) Дачиќ пред дипломатите ја пееше „О соле мио“

Фактор - 24.06.2017

По инаугурацијата вчера на Александар Вучиќ за претседател на Србија, Ивица Дачиќ го покажа популарниот „шарм на српската дипломатија“. Дачиќ пред дипломатите ја испеа светски познатата „О соле мио“ на Лучано Павароти.

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

Пулс24 - 24.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...

Среќен сум што Колинда ми го украде шоуто-вака Вучиќ одговори на написите во медиумите

Република - 24.06.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ одговори на написите на медиумите кои тврдат дека Колинда му го украла шоуто на свеченоста на инагурацијата, дека тоа е во ред, но и дека е среќен што шоуто му го украле и другите гости, бидејќи сите биле ...

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да не се политизираат

Тера - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што, сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Ова е победничката во рушење на дрес кодот на инагурацијата на Вучиќ!

Република - 24.06.2017

Над 7.000 гости, над 7.000 комбинации на облека можеа да се видат за време на инагурацијата на Вучиќ. Имаше кратки ракави, лежерно облечени кошули и мини здолништа попримерни за некое ноќно излегување, а не за инагурациска свеченост.

Иванов на инаугурација на претседателот на Република Србија, Вучиќ

Вечер Прес - 24.06.2017

На свечената церемонија што се одржа во „Палата Србија", присуствуваа претседателите на Република Словенија, Република Хрватска, Црна Гора, членовите на Претседателството на Босна и Херцеговина, како и премиери, министри и претставници на ...

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Вечер Прес - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Средба на Иванов и Вучиќ во Белград

Тера - 24.06.2017

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе одржи средба со новиот српски претседател Александар Вучиќ. Иванов синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на Вучиќ, на која беа поканети околу пет илјади гости, а ...

Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија

Локално - 24.06.2017

Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија. На церемонијата во палатата „Србија“ во главниот град Белград, присуствуваа околу 5.000 гости, вклучувајќи претставници на повеќе од 60 странски делегации, пренесе ТАСС.

(Видео) Над 5.000 гости на инаугурацијата: Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија

еМагазин - 24.06.2017

Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија. На церемонијата во палатата „Србија“ во главниот град Белград, присуствуваа околу 5.000 гости, вклучувајќи претставници на повеќе од 60 странски делегации, пренесе ТАСС.

Иванов - Вучиќ: Мора како добри соседи да создаваме добри практики за идните поколенија

Фактор - 24.06.2017

Сите отворени прашања мора да ги разгледуваме преку дијалог и надлежните институции да наоѓаат решенија, рече македонскиот претседател, Ѓорге Иванов по средбата со српскиот претседател, Александар Вучиќ.

Ивица Дачиќ ја пееше „О соле мио“ на инаугурацијата на Вучиќ

Локално - 25.06.2017

Министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ на ручекот по инаугурацијата на претседателот Вучиќ на високите странски гости им ја пееше ,,О соле мио“. Аматерската снимка ги преплави социјалните мрежи и медиумите.

Цела Србија вперена кон нејзиното деколте: Еве ја жената која го прекрши дрес кодот на инаугурацијата на Вучиќ

Точка - 24.06.2017

За време на вчерашната инаугурација на претседателот Александар Вучиќ, се крена голема прашина околу изгледот на некои од присутните. Главна тема била оваа жена која се појавила во фустан со длабоко деколте, иако дрес кодот тоа го забранува.

Иванов – Вучиќ: Економската соработка да се продлабочи

Локално - 24.06.2017

На прашањето дали двајцата претседатели разговарале за промовирање на идејата за заеднички регионален пазар, Иванов рече дека тоа ќе биде во надлежноста на двете Влади. – Тоа е во интерес на целиот регион.

Што и подари Колинда Грабар Китаровиќ на Тамара Вучиќ?

Локално - 24.06.2017

Претседателката на Хрватска Кoлинда Грабар Китаровиќ на сопругата на претседателот на Србија на свеченоста во Палатата “Србија” и врачи подарок во црвено кутивче. Тамара Вучиќ како што објавува РТС, од хрватската претседателка добила привезок на кој ...

Која е жената која го прекрши дрес кодот на Вучиќ-по ова е светски позната!

Република - 24.06.2017

Синоќа за време на инагурацијата на Александар Вучиќ се крена голема прашина околу стајлинот на две женски званици. Едната од нив имаше деколтиран фустан, иако дрес кодот тоа го забранувал, а еве и за кого се работи.

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог...

Н.Македонија - 24.06.2017

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа ...

Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија...

Н.Македонија - 24.06.2017

Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија. На церемонијата во палатата „Србија“ во главниот град Белград, присуствуваа околу 5.000 гости, вклучувајќи претставници ...

Ана Брнабиќ со високи оценки за напредокот на Србија...

Н.Македонија - 24.06.2017

Ана Брнабиќ со високи оценки за напредокот на Србија Мандатарката за составување нова влада на Србија, Ана Брнабиќ, оцени дека доаѓањето на шефовите на државите од целиот регион на приемот по повод стапувањето на должност на Александар Вучиќ е ...

Иванов-Вучиќ: Отворените прашања да се решаваат со дијалог

Идивиди - 24.06.2017

Сите прашања меѓу двете земји околу кои постојат различни мислења треба да се решаваат зеднички преку дијалог. Да не дозволуваме тие прашања да влијаат на односите меѓу двете држави, затоа што сепак, ние сме соседи и што и да се случи остануваме да ...

Александар Вучиќ стапи на должноста претседател на Србија

Идивиди - 24.06.2017

Александар Вучиќ официјално стапи на должноста претседател на Србија. На церемонијата во палатата „Србија“ во главниот град Белград, присуствуваа околу 5.000 гости, вклучувајќи претставници на повеќе од 60 странски делегации, пренесе ТАСС.

Вучиќ ќе биде инаугуриран за нов претседател на Србија

24 Вести - 23.06.2017

Во палатата Србија во Белград вечерва ќе се одржи инаугурацијата на новиот претседател на Србија, Александар Вучиќ. На свеченоста присуство најавија повеќе шефови на држави и влади од регионот од Европа, меѓу кои и македонскиот претседател Ѓорге ...

Инаугурација на српскиот претседател Александар Вучиќ

24 Вести - 23.06.2017

Инаугурацијата на српскиот претседател Александар Вучиќ е најавена како најголем собир на политичари и дипломати од светот во последните четири децении. Присуство потврдија повеќе шефови на држави и влади од регионот, Европа и светот, а Вучиќ ...

Церемонија за инаугурација на Александар Вучиќ за претседател

Канал5 - 23.06.2017

Во Палатата Србија во тек е ракувањето со гостите , поканети на прогласувањето на Александар Вучиќ за претседатле на Србија Меѓу четирите илјади гости , државници , премиери и претставници на држави и влади , е и Македонскиот претседател Ѓорѓе ...

Вучиќ : нема бездна која не сме подготвени да ја преминеме

Канал5 - 23.06.2017

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во говорот на инаугурацијата рече дека во земјата живеат добри и храбри луѓе . Ние сме генерација која од митологијата преминува во иднината . За Србија нема тема за која не сака да разговара , ниту бездна ...

Вучиќ: Нема провалија која не сме подготвени да ја премостиме

Телма - 23.06.2017

Грандиозност и гламур, најчесто изнасилени, тоа е симболиката која најлесно се врзува за старо - новиот курс на Александар Вучиќ. Во палатата Србија, свечено преуредена во уметнички салон каде се изложени српски артефакти, антички римски бисти и ...

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

Канал5 - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...

Иванов во Белград на инаугурацијата на Вучиќ

24 Вести - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ.

Вучиќ очекува голем број странски претставници на инагурацијата

Телма - 23.06.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ очекува голем број странски државници да присуствуваат на денешната инагурација. На церемонијата предвидено е да присуствуваат претседателите на Македонија, на Црна Гора и на Хрватска - Ѓорге Иванов, Филип ...

Иванов на инаугурацијата на Вучиќ во Белград

Канал5 - 23.06.2017

Претседателот Ѓорге Иванов попладнево во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. Шефот на македонската држава, како што соопшти неговиот кабинет, утре ќе има ...

Вучиќ ќе биде инаугуриран за нов претседател на Србија

Канал5 - 23.06.2017

Во палатата Србија во Белград вечерва ќе се одржи инаугурацијата на новиот претседател на Србија, Александар Вучиќ. На свеченоста своето присуство го најавија повеќе шефови на држави и влади од регионот и од Европа, меѓу кои и македонскиот ...

Вучиќ очекува голем број странски претставници на инагурацијата

А1 On - 23.06.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ очекува голем број странски државници да присуствуваат на денешната инагурација. На церемонијата предвидено е да присуствуваат претседателите на Македонија, на Црна Гора и на Хрватска – Ѓорге Иванов, Филип ...

Иванов во Белград на инаугурацијата на Вучиќ

МРТ - 23.06.2017

Претседателот Иванов денеска во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе присуствува на ...

Вучиќ очекува голем број странски претставници на инагурацијата

Сител - 23.06.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ очекува голем број странски државници да присуствуваат на денешната инагурација. На церемонијата предвидено е да присуствуваат претседателите на Македонија, на Црна Гора и на Хрватска - Ѓорге Иванов, Филип ...

Вучиќ очекува голем број странски претставници на инагурацијата

+инфо - 23.06.2017

На церемонијата предвидено е да присуствува и претседателот на Македонија. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ очекува голем број странски државници да присуствуваат на денешната инагурација.

Иванов во Белград на инаугурацијата на Вучиќ

Нетпрес - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ.

Вучиќ: Мојот избор е Брнабиќ и луѓето нека проценуваат како сакаат

МКД - 23.06.2017

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека ја именувал Ана Брнабиќ за мандатарка имајќи го предвид целокупниот економски и политички амбиент. „Мојот избор е Ана Брнабиќ! И луѓето нека проценуваат како сакаат.

Вучиќ ќе биде инаугуриран во нов претседател на Србија

Макфакс - 23.06.2017

Во белградската Палата Србија вечерва ќе биде одржана свеченост по повод инаугурацијата на новиот претседател на Србија, Александар Вучиќ. На инаугурацијата своето присуство го најавија шефовите на држави и влади од регионот, од Европа и светот.

Иванов во Белград на инаугурацијата на Вучиќ

А1 On - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ.

Иванов во Белград на инаугурацијата на Вучиќ

Стандард - 23.06.2017

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, утре ќе има билатерална ...

Нема деколтеа, бацување, ниту танцување – Строги правила за инаугурацијата на Вучиќ

Нетпрес - 23.06.2017

Се’ е целосно подготвено за инаугурацијата на новоизбраниот претседател на Србија, Александар Вучиќ. Свеченоста ќе се одржи во Палатата „Србија“ и ќе присуствуваат околу 5.000 лица. Според поставените правила, на новиот српски претседател ќе може да ...

Вучиќ очекува голем број странски претставници на инагурацијата

Алфа - 23.06.2017

На церемонијата предвидено е да присуствуваат претседателите на Македонија, на Црна Гора и на Хрватска - Ѓорге Иванов, Филип Вујановиќ и Колинда Грабар-Китаровиќ, како и тројцата членови на претседателството на Босна и Херцеговина и бугарската вицеп ...

Иванов ќе присуствува на инаугурацијата на Вучиќ

МКД - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во Блеград Република Србија, каде што ќе учествува на свечениот прием по повод инаугурацијата на Александар Вучиќ, претседател на Република Србија.

Претседателот Иванов во Белград на инаугурацијата на Вучиќ

Press24 - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ.

Инаугурација на Вучиќ: Без гушкање и бацување, забрането џускање

Кајгана - 23.06.2017

Предвидено е свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Србија да трае четири часа и да присуствуваат околу 5.000 официјални гости. Пред палатата на Србија каде ќе се одржува инаугурацијата на Александар Вучиќ ќе има две редици ...

Иванов во Белград на свечената инаугурација на Вучиќ

МРТ - 23.06.2017

На свечениот прием ќе присуствува и македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов со министерот за надворешни работи Никола Димитров. Меѓу гостите ќе бидат и претседателите од земјите од регионот- Црна Гора, Хрватска, Словенија и БИХ- Филип Вујановиќ, ...

Свечена инаугурација на српскиот претседател Вучиќ

Р.С.Европа - 23.06.2017

На свечена церемонија на која се очекува да присуствуваат многу странски лидери и државници, вечер ќе биде инаугуриран новиот српски претседател Александар Вучиќ. Свечената инаугурација ќе се случи и покрај закажаните протести против како што ...

Започна инаугурацијата на Вучиќ

+инфо - 23.06.2017

Група незадоволни граѓани се собрани на Плоштадот на републиката, како би изразиле незадоволство со случувањата во Палата Србија. Во Палатата Србија започна инаугурацијата на новоизбраниот српски претседател Александар Вучиќ, свеченост на која ...

Белград: Иванов на средба со Вучиќ

Макфакс - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на Вучиќ.

Пандов: Не верувам дека Заев ќе има некаква блискост со Вучиќ

Курир - 23.06.2017

Зоран Заев не повикан си даде право да навредува водство на друга држава, изјави аналитичарот Александар Пандов во „Отвореното студио“ по повод инаугурацијата на Александар Вучиќ за претседател на Србија.

Граѓански протест за време на инаугурацијата на Вучиќ

Слободен Печат - 23.06.2017

Во Палатата Србија започна инаугурацијата на новоизбраниот српски претседател Александар Вучиќ, свеченост на која присуствуваат голем број лидери од регионот, Европа и сцетот, како и претставници на меѓународните организации.

Сите гледаа во тоалетата на Тамара Вучиќ, но никој не го забележа деталот на нејзината рака

Press24 - 23.06.2017

Во Палатата на Србија во 18 часот започна свечената инаугурација на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на која се очекуваат 5.000 гости, меѓу кои бројни претседатели на држави и влади, министри на надворешни работи, бројни дипломати, јавни ...

ГАЛЕРИЈА: Конечно - фотографии на претседателот Вучиќ со сопругата

Press24 - 23.06.2017

Во Палатата на Србија во 18 часот започна свечената инаугурација на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на која се очекуваат 5.000 гости, меѓу кои бројни претседатели на држави и влади, министри на надворешни работи, бројни дипломати, јавни ...

Еве што означува црвената врaтоврска која Вучиќ ја носи на инаугурацијата

Press24 - 23.06.2017

Во Палатата на Србија во 18 часот започна свечената инаугурација на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на која се очекуваат 5.000 гости, меѓу кои бројни претседатели на држави и влади, министри на надворешни работи, бројни дипломати, јавни ...

Претседателот Иванов на средба со Вучиќ

Press24 - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

Курир - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

Нетпрес - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...

Кога сите си заминале Тамара погледнала во Вучиќ и го направила ова

Press24 - 23.06.2017

Во Палатата во Србија одржана е свеченост по повод инаугурацијата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Тој заедно со сопругата дочека многу важни личности, политичари и имиња од домашната и странсата естрада.

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

А1 On - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...

Иванов во Белград на средба со Вучиќ

Сител - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...

Иванов во Белград на инаугурацијата на Вучиќ

Сител - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ.

Иванов на инагурацијата на Вучиќ

+инфо - 23.06.2017

Претседателот Иванов утре ќе оствари билатерална средба со српскиот претседател, Александар Вучиќ. Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, вечерва во Белград присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на ...

Сите гледаа во тоалетата на Тамара Вучиќ, но никој не го забележа деталот на нејзината рака

Репортер - 23.06.2017

Во Палатата на Србија во 18 часот започна свечената инаугурација на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на која се очекуваат 5.000 гости, меѓу кои бројни претседатели на држави и влади, министри на надворешни работи, бројни дипломати, јавни ...

Говор на претседателот Александар Вучиќ: „Нашата земја започна со живот“

Press24 - 23.06.2017

Грандиозност и гламур, најчесто изнасилени, тоа е симболиката која најлесно се врзува за старо ­ новиот курс на Александар Вучиќ. Во палатата Србија, свечено преуредена во уметнички салон каде се изложени српски артефакти, антички римски бисти и ...

Сите гледаа во тоалетата на Тамара Вучиќ, но никој не го забележа деталот на нејзината рака

Сител - 23.06.2017

Во Палатата на Србија во 18 часот започна свечената инаугурација на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на која се очекуваат 5.000 гости, меѓу кои бројни претседатели на држави и влади, министри на надворешни работи, бројни дипломати, јавни ...

Иванов во Белград на инаугурацијата на Вучиќ

Курир - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ.

Иванов на инаугурацијата на Вучиќ

Р.С.Европа - 23.06.2017

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Србија, Александар Вучиќ. Шефот на македонската држава, како што соопшти неговиот кабинет, утре ќе има ...

Доаѓањето на лидерите од регионот значи дека сѐ ќе биде подобро

Вечер Прес - 23.06.2017

Мандатарката за составување нова влада на Србија, Ана Брнабиќ, оцени денеска дека доаѓањето на шефовите на државите од целиот регион на приемот по повод стапувањето на должност на Александар Вучиќ е показател дека на Балканот сѐ ќе биде подобро.

Заеднички фотографии со лидерите и Вучиќ

Вечер Прес - 23.06.2017

Откако ги пречекаа сите гости, Тамара и Александар Вучиќ направија заедничка фотографија со поважните лидери од светот како и со лидерите од ...

Денеска е инагурацијата на Вучиќ-Србија очекува голем број странски претставници

Република - 23.06.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ очекува голем број странски државници да присуствуваат на денешната инагурација. На церемонијата предвидено е да присуствуваат претседателите на Македонија, на Црна Гора и на Хрватска – Ѓорге Иванов, Филип ...

Не смее никој да го бакне, ќе разговара кратко со гостите: Церемонија за инаугурација на Александар Вучиќ за ...

Република - 23.06.2017

Во Палатата Србија во тек е ракувањето со гостите , поканети на прогласувањето на Александар Вучиќ за претседатле на Србија. Меѓу четирите илјади гости , државници , премиери и претставници на држави и влади , е и Македонскиот претседател Ѓорѓе ...

Тамара Вучиќ воодушеви со тоалетата, па никој не го забележа деталот на нејзината рака (Фото)

Република - 23.06.2017

Во Палатата на Србија во 18 часот започна свечената инаугурација на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на која се очекуваат 5.000 гости, меѓу кои бројни претседатели на држави и влади, министри на надворешни работи, бројни дипломати, јавни ...

Вучиќ доби чоколадо од Колинда Грабар Китаровиќ за инаугурацијата

Фактор - 23.06.2017

Новиот српски претседател Александар Вучиќ на тет-а-тет средбата која ја имаше со неговата хрватска колешка Колинда Грабар Китаровиќ добил чоколадна бомбоњера за што потоа изјави дека бил воодушевен.

Не верувам дека Заев ќе има некаква блискост со Вучиќ

Пулс24 - 23.06.2017

Зоран Заев не повикан си даде право да навредува водство на друга држава, изјави аналитичарот Александар Пандов во „Отвореното студио“ по повод инаугурацијата на Александар Вучиќ за претседател на Србија.

Иванов ќе присуствува на инаугурацијата на Вучиќ

Тера - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во Белград Република Србија, каде што ќе учествува на свечениот прием по повод инаугурацијата на Александар Вучиќ, претседател на Република Србија.

Иванов на инаугурација на Вучиќ за претседател на Србија

Либертас - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, вечерва во Белград присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, соопшти Кабинетот на претседателот на Република ...

Кои светски лидери ќе дојдат на инагурацијата на Александар Вучиќ?

еМагазин - 23.06.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ очекува голем број странски државници да присуствуваат на денешната инагурација. На церемонијата предвидено е да присуствуваат претседателите на Македонија, на Црна Гора и на Хрватска - Ѓорге Иванов, Филип ...

Вучиќ: “Ако останат провалиите на Балканот – нема да дојде возот на Тесла”

Локално - 23.06.2017

Се сменивме и подготвени сме да се менуваме бидејќи смееме и умееме да направиме чекор напред со кој, од митологија се помунува во иднина, од несреќа во среќа. Oва го кажа на свеченоста по повод инаугурацијата претседателот на Србија Александар ...

Вучиќ гостите ги “прошета” низ “сите делови на Србија”

Локално - 23.06.2017

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва, заедно со високите гости кои присуствуваа на неговата инаугурација во Палатата Србија, ги обиколи салоните во тоа здание кои специјално за оваа прилика беа прилагодени и ги претставуваа делови на ...

Медиумите во Хрватска: Китаровиќ прва звезда, Вучиќ ништо конкретно- а што ли и подари таа на сопругата на српскиот ...

Локално - 23.06.2017

Хрвтските медиуми во извештаите од инаугурацијата на претседателот Вучиќ пишуваат за настапот на својата претседателка Китаровиќ како и за тоа што кажа Вучиќ “Јутарњи“ истакнува дека Китаровиќ го украла шоуто, како и дека “ Вучиќ се воодушевил кога ...

Што се изеде и се испи на инаугурацијата на Вучиќ? Најмногу лесковачка скара…

Локално - 23.06.2017

Загрепскиот портал Јутарњи во својот текст објавува дека на инаугурацијата на српскиот претседател Александар Вучиќ, присуствувале 6 000 гости и делегации од 21 земја и тоа како што наведуваат воглавно од регинот.

Ана Брнабиќ, силен но предизвикувачки потег на Вучиќ

Локално - 23.06.2017

Глобус – Загреб Александар Вучиќ повлече силен, но и многу интригантен и предизвикувачки потег, кога како претседател на Србија донесе одлука нов премиер, поточно премиерка на Србија да биде досегашната министерка за државна и локална самоуправа, ...

Иванов на инуагурација на претседателот на Република Србија

Република - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, вечерва во Белград присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, соопшти Кабинетот на претседателот на Република Македонија.

Високите гости на инаугурацијата на Вучиќ ги чуваат САЈ, КОБРИ и ЖАНДАРМЕРИЈА, а БИА и ВБА имаат посебна задача

Локално - 23.06.2017

На обезбедувањето на инаугурацијта на претседателот Вучиќ се ангажирани МУП,,БИА и ВБА. Заедничките тимови меѓу другото договориле за секој странски државник и лично обезбедување. Во обезбедувањето на собирот учествуваат и специјалните единици на ...

Вуќиќ ќе биде инаугуриран во нов претседател на Србија

Канал 77 - 23.06.2017

Во белградската Палата Србија вечерва ќе биде одржана свеченост по повод инаугурацијата на новиот претседател на Србија, Александар Вучиќ. На инаугурацијата своето присуство го најавија шефовите на држави и влади од регионот, од Европа и светот.

Вучиќ со гостите во Вила “Мир”

Локално - 23.06.2017

Претседателот на Србија Александар Вујчиќ одржува низа билатерални состаноци со представниците на бројните држави и организации во Вилата Мир. Вучиќ се сретна со претседателот на Владата на Република Габон Emanuel Isozem Ngondem.

Иванов во Белград на инаугурацијата на Вучиќ

Република - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ.

Вучиќ: Мирот и стабилноста се волшебните зборови за сите нас! (Видео)

Република - 23.06.2017

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во говорот на инаугурацијата рече дека во земјата живеат добри и храбри луѓе . Ние сме генерација која од митологијата преминува во иднината . За Србија нема тема за која не сака да разговара, ниту бездна ...

Нема деколтеа, танцување, ни бакнување на претседателот: Ова се строгите правила од протоколот на инаугурацијата

Точка - 23.06.2017

Се е подготвено за инаугурацијата на новоизбраниот претседател на Србија, Александар Вучиќ, која ќе се одржи денес во Палата Србија, и на која ќе присуствуваат околу 5.000 луѓе. Ќе може да му честитаат ислучиво државници, а секој не ги почитува ...

Вучиќ ќе биде инаугуриран во нов претседател на Србија

Точка - 23.06.2017

Во белградската Палата Србија вечерва ќе биде одржана свеченост по повод инаугурацијата на новиот претседател на Србија, Александар Вучиќ. На инаугурацијата своето присуство го најавија шефовите на држави и влади од регионот, од Европа и светот.

Иванов во Белград на инаугурацијата на Вучиќ

Точка - 23.06.2017

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ.

Александар Вучиќ пречека над 5000 гости на неговата инаугурација

Вечер Прес - 23.06.2017

Околу Палата Србија, каде што се одржува свеченоста, има силни мерки на безбедност. Обезбедувањето со специјални сензори гипроверува сите автомобили со кои доаѓаат гостите Околу Палата Србија, каде што се одржува свеченоста, има силни мерки на ...

Ралф Фајнс на инаугурацијата на Вучиќ

Вечер Прес - 23.06.2017

Тој неодамна беше гостин на Вучиќ во Претседателството на Србија На свеченоста во Палата Србија пристигна и холивудската ѕвезда Ралф Фајнс. Тој неодамна беше гостин на Вучиќ во Претседателството на Србија.

Вучиќ очекува голем број странски претставници на инагурацијата

Вечер Прес - 23.06.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ очекува голем број странски државници да присуствуваат на денешната инагурација Претседателот на Србија, Александар Вучиќ очекува голем број странски државници да присуствуваат на денешната инагурација.

Инаугурација на Вучиќ: Балкан и протокол ретко одат заедно

Вечер Прес - 23.06.2017

Градник и деколте на свеченоста на Вучиќ, претседателот нема да биде воодушевен Гостите пристигнуват на инаугурацијата на новиот претседател на Србија, а меѓу бројните елегантно облечени дами, се истакнаа две на кои се чини дека не им е грижа за ...

Легендата на Барселона е на инаугурацијата на Вучиќ (фото)

Локално - 23.06.2017

Легендарниот фудбалер на Барселона Хозе Марија Бакеро допатува во Белград каде деснес ќе присуствува на инаугурацијата на претседателот на Србија Александар Вучиќ, пишува Блиц. Бакеро стигна во престолнината на Србија поради пријателството со Вучиќ, ...

Трамп испрати делегација на инаугурацијата на Вучиќ Ја предводи Хојт Ји

Локално - 23.06.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп испрати делегација на инаугурацијта на претседателот на Република Србија Александар Вучиќ. На сајотот на Белата куќа наведен е составот на американската претседателска делегација која ќе присуствува на приемот во ...

Иванов во Белград на инаугурацијата на Вучиќ...

Н.Македонија - 23.06.2017

Иванов во Белград на инаугурацијата на Вучиќ Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе присуствува на свечениот прием по повод инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ.

Вучиќ: Подготвени сме да се изградиме мост преку бездна...

Н.Македонија - 23.06.2017

Вучиќ: Подготвени сме да се изградиме мост преку бездна Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во говорот на инаугурацијата вечерва рече дека во земјата живеат добри и храбри луѓе и дека за Србија нема тема за која не сака да разговара, ниту ...

Иванов во Белград на средба со Вучиќ...

Н.Македонија - 23.06.2017

Иванов во Белград на средба со Вучиќ Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска во Белград ќе има средба со новиот претседател на Република Србија Александар Вучиќ. Иванов во Белград синоќа присуствуваше на свечениот прием по повод ...

Глави на римските императори на инаугурацијата на Вучиќ

Канал5 - 22.06.2017

Бројните гости на утрешната инаугурација на Српскиот претседател Александар Вучиќ ќе може да видат интересна изложба во Палатата на Србија . На изложбата се поставени бронзените глави на римските императори , плаштот на кнезот Лазар , артефакти од ...

Александар Родиќ на сослушување заради лажните обвинувања!

Слободен Печат - 22.06.2017

„Со денешното сослушување Александар Вучиќ јасно покажа дека е посуров и од кардиналот Ришеље и дека не му треба никаков доказ, освен оној кој ќе го смисли во својата глава, па некој да биде прогонуван.

Родиќ сослушан, Вучиќ продолжува со заплашувања

Слободен Печат - 22.06.2017

На денешното сослушување Александар Вучиќ јасно покажа дека е посуров и од кардиналот Ришеље* и дека не му треба никаков доказ, освен оној што го има во својата глава, за некој да биде прогонет.

Ова е ДЕФИНИТИВНИОТ СТАВ НА ПАЛМА за поддршката на Ана Брнабиќ за премиер

Репортер - 22.06.2017

Марковиќ претходно изјави дека Единствена Србија нема да гласа за премиерот и Владата чие чело е личност која не е домаќин, нема деца, меѓународна популарност и контакти. По одржаните консултации на претседателот на Единствена Србија Драган Марковиќ ...

Вучиќ: И членови на моето семејство се против Брнабиќ

Стандард - 22.06.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ рече дека Ана Брнабиќ е неговиот избор за премиер и тој знае дека кога ќе стане премиер ќе има помала популарност во Србија. Тој додаде дека Србија треба да биде слободна за сите луѓе и да оди напред, ...

Елитна единица ќе ги чува гостите на инаугурацијата на Вучиќ

Макфакс - 22.06.2017

Десет шефови на странски држави и влади и лидери на земји од регионот, кои в петок ќе присуствуваат на инаугурацијата на српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе бидат обезбедувани од страна на припадници на најелитната единица на МУП и војската, ...

Елитна единица ќе ги чува гостите на инаугурацијата на Вучиќ

Кајгана - 22.06.2017

Припадници на најелитната единица на МУП и војската ќе ги обезбедуваат десетмината шефови на странски држави и влади и лидерите на земји од регионот кои ќе присуствуваат на инаугурацијата на српскиот претседател Александар Вучиќ, пишува српски ...

Претседателот Иванов и министерот Димитров на инаугурација на Вучиќ

Вечер Прес - 22.06.2017

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов и министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ќе присуствуваат на инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ.

Елитна единица ќе ги чува гостите на инаугурацијата на Вучиќ

Канал 77 - 22.06.2017

Десет шефови на странски држави и влади и лидери на земји од регионот, кои в петок ќе присуствуваат на инаугурацијата на српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе бидат обезбедувани од страна на припадници на најелитната единица на МУП и војската, ...

Делегација предводена од претседателот Иванов на инаугурацијата на Вучиќ

Република - 22.06.2017

Вкупно десет шефови на странски држави и влади и лидери на земји од регионот ќе присуствуваат на овој свечен чин, а ќе бидат обезбедувани од страна на припадници на најелитната единица на МВР и војската, пишува српски “Блиц”.

Шефот на дипломатијата, Димитров, ќе оди на инаугурацијата на Вучиќ

Локално - 22.06.2017

На инуагурацијата на српскиот претседател Александар Вучиќ, како претставник на македонската влада, ќе присуствува министерот за надворешни работи, Никола Димитров, велат од Владата на Република Македонија.

Шефот на дипломатијата, Димитров, ќе оди на инаугурацијата на Вучиќ

Мета - 22.06.2017

На инуагурацијата на српскиот претседател Александар Вучиќ, како претставник на македонската влада, ќе присуствува министерот за надворешни работи, Никола Димитров, велат од Владата на Република Македонија.

Елитна единица ќе ги чува гостите на инаугурацијата на Вучиќ

Точка - 22.06.2017

Десет шефови на странски држави и влади и лидери на земји од регионот, кои в петок ќе присуствуваат на инаугурацијата на српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе бидат обезбедувани од страна на припадници на најелитната единица на МУП и војската, ...

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

Телма - 21.06.2017

Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за националната телевизија РТС.

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

24 Вести - 21.06.2017

Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за националната телевизија РТС.

Српски пратеници барале пари за да гласаат за Ана Брнабиќ

Канал5 - 21.06.2017

Пратеници од коалиционите партнери на владејачката Српска напредна странка, но и приврзаници на поранешниот претседател Томислав Николиќ, наводно барале пари за да кренат рака во парламентот за новата мандатарка.

Диктаторот Вучиќ во паничен страв го изгуби компасот, сега реши од Родиќ да направи „убиец“

Слободен Печат - 21.06.2017

Претседателот на Адриа медиа груп, Александар Родиќ реагираше на најновото монструозно обвинение во рамките на хајката и медиумскиот линч кој трае со недели! По најавата за убиство на Александар Родиќ во весникот на кумот на Вучиќ, Горан Веселиновиќ ...

Србија од денес со два обезвластени премиера

Макфакс - 21.06.2017

Делумно инагураниот претседател Александар Вучиќ ја шокираше денес политичката јавност во Србија, повлекувајќи потег, според некои оценки, невиден во политичката и уставната практика. Откако ја предложи Ана Брнабиќ за нов премиер, половина од ...

Ана или проблемот на „пластичниот колбас“ во српското Собрание

+инфо - 21.06.2017

Ана Брнабиќ е оној „пластичен колбас“ од приказната за Тито, која пратениците во Скупштината треба да го проголтаат, и ниту глас да не пуштат. Можеби некој се сеќава на приказната која некогаш кружеше меѓу луѓето дека Тито сакал да им приредува ...

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

Сител - 21.06.2017

Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за националната телевизија РТС.

Родиќ: Диктаторот Вучиќ во паничен страв го изгуби компасот

+инфо - 21.06.2017

По најавата за убиство на Родиќ, Вучиќ преку своите други весници реши од Родиќ да направи „убиец“. Претседателот на „Адриа медиа груп“, Александар Родиќ, реагираше на најновото монструозно обвинение во рамките на хајката и медиумскиот линч против ...

Го истетовирала Вучиќ на рака, а тој и возвратил

Press24 - 21.06.2017

Претседателот на Србија Александар Вучиќ порача на девојката од Вршац која го истетовирала неговото име на рака, дека тоа било непотребно и дека е подобро "да работи и да постигне резултати" а на тој начин да се докаже.

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

Нетпрес - 21.06.2017

Претседателот на Србија посочи и дека никогаш нема да ја признае независноста на Косово. Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави синоќа српскиот претседател ...

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

+инфо - 21.06.2017

Претседателот на Србија посочи и дека никогаш нема да ја признае независноста на Косово. Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави синоќа српскиот претседател ...

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

Курир - 21.06.2017

Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за националната телевизија РТС.

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

А1 On - 21.06.2017

Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за националната телевизија РТС.

Вучиќ со цврст став за Косово: Не можам да ја прифатам независноста

Стандард - 21.06.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека под никакви услови нема да ја признае независноста на Косово. „Како можам да го признаам Косово, ако со рака врз Уставот сум се заколнал дека не го признавам Косово? Не можам и не сакам да ја ...

Вучиќ: Никогаш нема да ја прифатам косовската независност

Макфакс - 21.06.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека под никакви услови нема да ја признае независноста на Косово. „Како можам да го признаам Косово ако со рака врз Уставот сум се заколнал дека не го признавам Косово? Не можам и не сакам да ја ...

Го истетовирала Вучиќ на рака па еве што и порачал тој

Сител - 21.06.2017

Претседателот на Србија Александар Вучиќ порача на девојката од Вршац која го истетовирала неговото име на рака, дека тоа било непотребно и дека е подобро "да работи и да постигне резултати" а на тој начин да се докаже.

Вучиќ: Србите ќе бea 16 милиони да не изгинеа во војните

Макфакс - 21.06.2017

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Србија сака мир и стабилност, дека не сака да напаѓа никого, но мора да има силна војска. Тој истакна дека Србија мора да биде подготвена ако ја нападнат, проценувајќи дека сега ќе имаше 16 милиони ...

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

Вечер Прес - 21.06.2017

Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за националната телевизија РТС Србија има за цел да ги задржи ...

Стан на Дедиње, две куќи на островот Крк: Каков имот има идната српска премиерка Брнабиќ

еМагазин - 21.06.2017

Истражувалката мрежа „Крик“ ја објави имотната листа на идната српска премиерка Ана Брнабиќ, која медиумите во Србија ја нарекоа „импресивна“. Според Крик, таа има голем стан на Дедиње, земја и две куќи на хрватскиот остров Крк, а голем имот во вид ...

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

Канал 77 - 21.06.2017

Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции – изјави синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за националната телевизија РТС.

Го истетовирала Вучиќ на рака: Еве што и порачал тој

Република - 21.06.2017

Претседателот на Србија Александар Вучиќ на девојката од Вршац која го истетовирала неговото име на рака и порача дека тоа било непотребно и дека е подобро „да работи и да постигне резултати” а на тој начин да се докаже.

Вучиќ: Никогаш нема да ја прифатам косовската независност

Точка - 21.06.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека под никакви услови нема да ја признае независноста на Косово. „Како можам да го признаам Косово ако со рака врз Уставот сум се заколнал дека не го признавам Косово? Не можам и не сакам да ја ...

Вучиќ: Србите ќе бea 16 милиони да не изгинеа во војните

Точка - 21.06.2017

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Србија сака мир и стабилност, дека не сака да напаѓа никого, но мора да има силна војска. Тој истакна дека Србија мора да биде подготвена ако ја нападнат, проценувајќи дека сега ќе имаше 16 милиони ...

Нов имиџ-мандатарката за српска влада има нова фризура

Република - 21.06.2017

Секојдневна актуелна тема во српските медиуми е мандатарката за нова влада на Србија, Ана Брнабиќ, а ретко кој забележал дека во сета гужва таа успеала да се исшиша. Таа во моментов вредно работи на експозе и се подготвува да ја претстави новата ...

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

Точка - 21.06.2017

Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за националната телевизија РТС.

Србија од денес со два обезвластени премиера

Точка - 21.06.2017

Делумно инагураниот претседател Александар Вучиќ ја шокираше денес политичката јавност во Србија, повлекувајќи потег, според некои оценки, невиден во политичката и уставната практика. Откако ја предложи Ана Брнабиќ за нов премиер, половина од ...

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

Либертас - 21.06.2017

Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за националната телевизија РТС.

Српски пратеници бараат пари за да гласаат за Ана Брнабиќ

Локално - 21.06.2017

Пратеници од коалицините партнери на владејачката Српска напредна странка, но и приврзаници на поранешниот претседатл Томислав Николиќ, наводно барале „материјална сатисфакција“ за да кренат рака во парламентот за новата мандатарка.

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

Локално - 21.06.2017

– Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за националната телевизија РТС.

Најдобро за Вучиќ, најлошо за Брнабиќ

Локално - 21.06.2017

Јасно е дека меѓу сите кандидати за мандатор на новата Влада на Србија, од аспект на јавниот интерес, Ана Брнабиќ беше најдобар избор на Александар Вучиќ. Исто така, извесно е дека голем дел од јавноста, кои критички ја гледаат работата и ...

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции...

Н.Македонија - 21.06.2017

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за ...

Вучиќ: Србија никогаш нема да се придружи кон антируските санкции

Идивиди - 21.06.2017

Белград, 21 јуни 2017 (МИА) - Србија има за цел да ги задржи пријателските односи со Русија и никогаш нема да се придружи кон антируските санкции, изјави синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за националната телевизија РТС.

Кандидатурата на Брнабиќ за премиер може да доведе до предвремени избори во Србија

Стандард - 20.06.2017

Српскиот претседател Александар Вучиќ се надева да собере 128 гласа во парламентот за одобрување на предложената од негова страна, Ана Брнабиќ за премиер на земјата. Нејзината кандидатура сепак предизвикува приговори како кај коалициските партнери, ...

Српски пратеници бараат пари за да гласаат за Ана Брнабиќ

Макфакс - 20.06.2017

Пратеници од коалицините партнери на владејачката Српска напредна странка, но и приврзаници на поранешниот претседатл Томислав Николиќ, наводно барале „материјална сатисфакција“ за да кренат рака во парламентот за новата мандатарка.

Ана Брнабиќ би требало лесно да го добие мандатот, само затоа што е предложена од Вучиќ

МКД - 20.06.2017

Дел од пратениците на Српската напредна партија (СНС) своето незадоволство го изразиле со зборовите дека ќе гласаат за Ана Брнабиќ само затоа што ја предложил Вучиќ, пишува српска Политика.

Неизвесно мнозинството заради контрола на Ана Брнабиќ...

Н.Македонија - 20.06.2017

По поделеноста за изборот на новата премиерка, пратеничката група на Српската напредна партија по консултации со нивниот лидер искажа подготвеност за избор на Ана Брнабиќ за премиерка на Србија Пратениците на Српската напредна партија ќе ја поддржат ...

Неисполнетите ветувања на Вучиќ кон САД

Призма - 19.06.2017

Претседателот Вучиќ во повеќе наврати вети дека ќе го реши убиството на браќата Битиќи, американски државјанин со албанско потекло, извршено во Србија во 1999 година, па затоа, САД, при посетата на Вучиќ на Вашингтон, мора да извршат притисок врз ...

НЕ СЕ ИСКЛУЧУВААТ И НОВИ ИЗБОРИ: Коалицијата на Вучиќ нема мнозинство да ја избере Брнабиќ за премиер

Телеграф - 19.06.2017

Доколку не се обезбеди мнозинство претседателот Вучиќ не ја исклучи можноста да бидат распишани нови парламентарни избори наесен Наследникот на Александар Вучиќ на премиерската функција се соочува со многу проблеми .Ана Брнабиќ иако е предложена за ...

Јованов: Оној кој ќе гласа против Брнабиќ заминува во опозиција

Сител - 19.06.2017

Оној кој ќе гласа против кандидатурата на Ана Брнабиќ за премиер на Србија, било да е пратеник од владејачката Српска напредна партија (СНС) или од нејзините коалициски партнери, ќе замине во опозиција, изјави заменик-претседателот на СНС, Миленко ...

Импресивна имотна листа на идната српска премиерка

Макфакс - 19.06.2017

Заменик претседателката на Српската напредна партија, Марија Обрадовиќ, изјави за новинарите дека пратениците на СНС силно ја поддржале одлуката на претседателот Александар Вучиќ неговата кандидатка Ана Брнабиќ да биде премиерка на Србија.

Родиќ: Нема да дозволам со лажни казни да биде уништена „Адриа Медиа Груп“

Слободен Печат - 19.06.2017

По враќањето во Белград, ја поздравувам партиската полиција, судството и даночната управа. Знаејќи колку ме линчувавте во медиумите, љубопитен сум да дознаам кој е следниот чекор? – прашува Родиќ.

Јованов: Оној кој ќе гласа против Брнабиќ заминува во опозиција

Алфа - 19.06.2017

Дебатите во српскиот Парламент за кандидатурата на Брнабиќ започнуваат оваа недела. Оној кој ќе гласа против кандидатурата на Ана Брнабиќ за премиер на Србија, било да е пратеник од владејачката Српска напредна партија (СНС) или од нејзините ...

Јованов: Оној кој ќе гласа против Брнабиќ заминува во опозиција

А1 On - 19.06.2017

Оној кој ќе гласа против кандидатурата на Ана Брнабиќ за премиер на Србија, било да е пратеник од владејачката Српска напредна партија (СНС) или од нејзините коалициски партнери, ќе замине во опозиција, изјави заменик-претседателот на СНС, Миленко ...

Импресивна имотна листа на идната српска премиерка

Точка - 19.06.2017

Заменик-претседателката на Српската напредна партија, Марија Обрадовиќ, изјави за новинарите дека пратениците на СНС силно ја поддржале одлуката на претседателот Александар Вучиќ неговата кандидатка Ана Брнабиќ да биде премиерка на Србија.

Српски фудбалски дуел – Вучиќ како голман против техниката на Брнабиќ

Република - 19.06.2017

Веста дека Србија ќе ја добие првата жена за премиер, како и фактот дека таа не ја крие својата хомосексуална определба, и тоа како предизвика лавина од коментари во соседството. Многумина на социјалните мрежи коментираа и се шегуваа на сметка на ...

Јованов: Оној кој ќе гласа против Брнабиќ заминува во опозиција

Република - 19.06.2017

Оној кој ќе гласа против кандидатурата на Ана Брнабиќ за премиер на Србија, било да е пратеник од владејачката Српска напредна партија (СНС) или од нејзините коалициски партнери, ќе замине во опозиција, изјави заменик-претседателот на СНС, Миленко ...

Вучиќ нема мнозинство – проблеми за изборот на Брнабич за премиер

Локално - 19.06.2017

Српската напредна партија / СНС / на претседателот Александар Вучиќ има сериозни проблеми при обезбедувањето на потребното мнозинство во парламентот за избор на новиот премиер Ана Брнабич.

Јованов: Оној кој ќе гласа против Брнабиќ заминува во опозиција

Либертас - 19.06.2017

Оној кој ќе гласа против кандидатурата на Ана Брнабиќ за премиер на Србија, било да е пратеник од владејачката Српска напредна партија (СНС) или од нејзините коалициски партнери, ќе замине во опозиција, изјави заменик-претседателот на СНС, Миленко ...

Кој е против Брнабиќ заминува во опозиција! Наеднаш сите се "за"

Вечер Прес - 19.06.2017

Оној кој ќе гласа против кандидатурата на Ана Брнабиќ за премиер на Србија, било да е пратеник од владејачката Српска напредна партија (СНС) или од нејзините коалициски партнери, ќе замине во опозиција, изјави заменик-претседателот на СНС, Миленко ...