TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пешевски: Граѓаните ги избираат конструктивноста и проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 23.10.2016

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски вечерва на средбата со жителите во Петровец истакна дека наместо деструктивноста и манипулациите на СДСМ, граѓаните ги избираат конструктивноста и проектите на ...

Ристовски на средби со граѓани во Македонски Брод

Канал5 - 23.10.2016

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и заменик-министер за образование и наука Спиро Ристовски вечерва беше на средба со граѓаните во Македонски Брод. Крајот на политичката криза и секојдневната неизвесност наметнати од СДСМ, како што рече, ќе ...

Алаѓозовски: Наместо револуционерите заслужни за македонската држава, во Музеите на ВМРО ги натокмија Хитлер и ...

Фокус - 23.10.2016

Груевски реши македонската борба да ја слави преку преплатени чудовишни градби како оваа Порта во центарот на Скопје којашто однесе 6 милиони и 250 илјади евра! Или како Музејот на ВМРО со восочни фигури на контроверзни историски личности, за што ...

Ламбе Арнаудов: Со ВМРО ДПМНЕ се договоривме дека e природно да бидеме заедно

Фокус - 23.10.2016

Ламбе Арнаудов денеска излезе со реакција по повод зачестените напади кон него поврзани со политичката ситуација, но и неговата улога на преговарач со ВМРО-ДПМНЕ. На порталот А ктуелно24 беше објавена целата негова реакција.

Груевски: ВМРО ДПМНЕ продолжува да ја реализира партиската програма

Канал5 - 23.10.2016

Во програмата на ВМРО ДПМНЕ се предвидува натамошна изградба на нови училишни згради и реконструкција на постојните. Од 2006-тата досега се изградени 74 училишта, од кои 11 само во последната година , односно за период од две до две и пол години ...

Ден на македонската револуционерна борба – пораки И политички обвинувања

ТВ21 - 23.10.2016

Македонија денеска поделена, а внатрешните поделби се рефлектираат на државните интереси и европската иднина на државата. Овие пораки телеграма по повод празникот, ги испрати претседателот Ѓорге Иванов.

Нелоски: Младите ќе бидат предводник на победата на ВМРО-ДПМНЕ на изборите

Нетпрес - 23.10.2016

Тој поразговара со младите за новата програма на ВМРО-ДПМНЕ. -За разлика од опозицијата која што оди на терен и не разговара за проблемите на граѓаните, ние зборуваме за конкретни дела и проекти од кои што сите млади ќе имаат некаков бенефит по ...

Алаѓозовски: Криминалците од ВМРО-ДПМНЕ врска немаат со идеалите на ВМРО

Стандард - 23.10.2016

„Груевски реши македонската борба да ја слави преку преплатени чудовишни градби како оваа Порта во центарот на Скпје којашто однесе 6 милиони и 250 илјади евра! Или како Музејот на ВМРО со восочни фигури на контроверзни историски личности, за што ...

Алаѓозовски: Криминалците од ВМРО-ДПМНЕ врска немаат со идеалите на ВМРО

А1 On - 23.10.2016

Почитувани, се наоѓаме пред Триумфалната капија која е симбол на лажниот патриотизам на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Груевски реши македонската борба да ја слави преку преплатени чудовишни градби како оваа Порта во центарот на Скпје којашто однесе ...

(ВИДЕО) Алаѓозовски: Наместо револуционерите, во Музеите на ВМРО го натокмија Хитлер и Ванчо Михајлов

Репортер - 23.10.2016

Роберт Алаѓозовски, претседател на Комисијата за култура на СДСМ, денеска пред Триумфалната капија рече дека таа е симбол на лажниот патриотизам на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. – Груевски реши македонската борба да ја слави преку преплатени ...

Ламбе Арнаудов: Со ВМРО ДПМНЕ се договоривме дека e природно да бидеме заедно

Репортер - 23.10.2016

Сегашните разговори со ВМРО-ДПМНЕ се одвиваа многу коректно и со максимално почитување и од двете страни. Седнавме еден наспроти друг, секој со честа, но и гревовите на својата партија што сме ги направиле едни кон други и вмровски, достоинствено ...

Трипуновски во Конче: Опструкциите што ги прави СДСМ треба да престанат на 11 декември

Press24 - 23.10.2016

Пораката што сакаат да ја испратат жителите на Конче е јасна, а тоа е дека терба да се стави крај на оваа заложничка криза која ја прави СДСМ и граѓаните сакаат да продолжат реформите кои ги прави ВМРО-ДПМНЕ во секој поглед во Македонија, а тоа ...

Костадиновски: На 11-ти декември, граѓаните ќе му го покажат патот на Зоран Заев

Курир - 23.10.2016

Ванчо Костадиновски од ВМРО-ДПМНЕ и денес беше на терен меѓу граѓаните. Тој оствари средба со жителите на Зрновци каде беше истакнато дека владејачката партија на следните избори значајно е да добие максимална поддршка од 63 пратеници.

Трипуновски во Конче: Опструкциите на СДСМ треба да престанат на 11 декември, граѓаните сакаат реформи кои ги прави ...

Курир - 23.10.2016

Пораката што сакаат да ја испратат жителите на Конче е јасна, а тоа е дека терба да се стави крај на оваа заложничка криза која ја прави СДСМ и граѓаните сакаат да продолжат реформите кои ги прави ВМРО-ДПМНЕ во секој поглед во Македонија, а тоа ...

Алаѓозовски: Криминалците од ВМРО-ДПМНЕ врска немаат со идеалите на ВМРО ВИДЕО

+инфо - 23.10.2016

Претседател на Комисијата за култура на СДСМ, денеска пред Триумфалната капија рече дека таа е симбол на лажниот патриотизам на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Роберт Алаѓозовски, претседател на Комисијата за култура на СДСМ, денеска пред Триумфалната капија ...

Нелоски: Младите ќе бидат предводник на победата на ВМРО-ДПМНЕ на изборите

Курир - 23.10.2016

Владимир Нелоски, лидер на УМС на ВМРО-ДПМНЕ и член на ИК на владејачката партија оствари средба со жителите на Брвеница. Тој поразговара со младите за новата програма на ВМРО-ДПМНЕ. -За разлика од опозицијата која што оди на терен и не разговара за ...

ВМРО-ДПМНЕ:23-ти октомври вечно да се празнува исто како што е вечна и Македонија

OhridNews - 23.10.2016

Денешниот празник преставува симболика на вечната борба на македонскиот народ за слобода и независност. 23.10.1893 година - датум кој е значаен поради зародишот на македонската револуционерна оганизација ВМРО, денес се чествува и поради вечната ...

Алаѓозовски: Груевски реши македонската борба да ја слави преку преплатени чудовишни градби

Макфакс - 23.10.2016

Груевски реши македонската борба да ја слави преку преплатени чудовишни градби како оваа Порта во центарот на Скопје којашто однесе 6 милиони и 250 илјади евра! Или како Музејот на ВМРО со восочни фигури на контроверзни историски личности, за што ...

ВМРО- ДПМНЕ меѓу народот: Крај на кризата предизвикана од СДСМ, продолжуваат проектите за граѓаните

Курир - 23.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ тргнува најсилно досега на терен, велат високите партиски функционери кои интензивно работат, одржуваат средби со граѓаните и ги посетуваат општинските партиски штабови. Во нив се бара место повеќе.

Трипуновски го посети Конче: Опструкциите на СДСМ треба да престанат на 11 декември

Пулс24 - 23.10.2016

Пораката што сакаат да ја испратат жителите на Конче е јасна, а тоа е дека терба да се стави крај на оваа заложничка криза која ја прави СДСМ и граѓаните сакаат да продолжат реформите кои ги прави ВМРО-ДПМНЕ во секој поглед во Македонија, а тоа ...

(Видео) Алаѓозовски: Криминалот на Груевски и ДПМНЕ нема никаква врска со идеалите на историското ВМРО

Фактор - 23.10.2016

Роберт Алаѓозовски, претседател на Комисијата за култура на СДСМ, денеска пред Триумфалната капија рече дека таа е симбол на лажниот патриотизам на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. - Груевски реши македонската борба да ја слави преку преплатени ...

ВМРО-ДПМНЕ ја започна кампањата локално - Костадиновски го предупреди Заев

Фактор - 23.10.2016

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе го користи локалниот терен во предизборната кампања каде ќе се фали што се направила и сработила изминатите година, колку вложила во инфраструктура и проекти и ќе ја користи реториката дека Зоран Заев ќе ...

(ВИДЕО) Алаѓозовски: Наместо револуционерите заслужни за македонската држава, во Музеите на ВМРО ги натокмија Хитлер и ...

Либертас - 23.10.2016

Роберт Алаѓозовски, претседател на Комисијата за култура на СДСМ, денеска пред Триумфалната капија рече дека таа е симбол на лажниот патриотизам на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. – Груевски реши македонската борба да ја слави преку преплатени ...

Јаковлевски: Нема маж што може да го растури ВМРО-ДПМНЕ

Република - 23.10.2016

Гос­по­ди­не Ја­ков­лев­ски, ка­ко еден од ос­но­ва­чи­те на ВМРО-ДПМНЕ, сме­та­те ли де­ка пар­ти­ја­та во овие 25 го­ди­ни не­за­вис­ност ус­пеа да ги ис­пол­ни ос­нов­ни­те це­ли за ко­ја бе­ше фор­ми­ра­на во 1990 го­ди­на? ЈА­КОВ­ЛЕВ­СКИ: Во ...

Нелоски: Младите ќе бидат предводник на победата на ВМРО-ДПМНЕ на изборите

Република - 23.10.2016

Владимир Нелоски, лидер на УМС на ВМРО-ДПМНЕ и член на ИК на владејачката партија, денес оствари средба со жителите на Брвеница. Тој разговараше со младите за новата програма на ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) СДСМ: Криминалците од ВМРО ДПМНЕ врска немаат со идеалите на ВМРО

Локално - 23.10.2016

Почитувани, се наоѓаме пред Триумфалната капија која е симбол на лажниот патриотизам на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Груевски реши македонската борба да ја слави преку преплатени чудовишни градби како оваа Порта во центарот на Скпје којашто однесе ...

(ВИДЕО) Алаѓозовски: Наместо револуционерите заслужни за македонската држава, во Музеите на ВМРО ги натокмија Хитлер и ...

Локално - 23.10.2016

Роберт Алаѓозовски, претседател на Комисијата за култура на СДСМ, денеска пред Триумфалната капија рече дека таа е симбол на лажниот патриотизам на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. – Груевски реши македонската борба да ја слави преку преплатени ...

Ламбе Арнаудов: Со ВМРО ДПМНЕ се договоривме дека e природно да бидеме заедно

Либертас - 23.10.2016

(…) Сегашните разговори со ВМРО-ДПМНЕ се одвиваа многу коректно и со максимално почитување и од двете страни. Седнавме еден наспроти друг, секој со честа, но и гревовите на својата партија што сме ги направиле едни кон други и вмровски, ...

Нелоски: Младите ќе бидат предводник на победата на ВМРО-ДПМНЕ на изборите

Пулс24 - 23.10.2016

Владимир Нелоски, лидер на УМС на ВМРО-ДПМНЕ и член на ИК на владејачката партија оствари средба со жителите на Брвеница. Тој поразговара со младите за новата програма на ВМРО-ДПМНЕ. -За разлика од опозицијата која што оди на терен и не разговара за ...

Ламбе Арнаудов: Со ВМРО ДПМНЕ се договоривме дека e природно да бидеме заедно

Локално - 23.10.2016

(…) Сегашните разговори со ВМРО-ДПМНЕ се одвиваа многу коректно и со максимално почитување и од двете страни. Седнавме еден наспроти друг, секој со честа, но и гревовите на својата партија што сме ги направиле едни кон други и вмровски, ...

Пешевски: Граѓаните ги избираат конструктивноста и проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Вест - 22.10.2016

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски на средба со жителите во Петровец истакна дека наместо деструктивноста и манипулациите на СДСМ, граѓаните ги избираат конструктивноста и проектите на ВМРО-ДПМНЕ.

Ристовски: Граѓаните се нашиот најсилен сојузник

Вест - 22.10.2016

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и заменик-министер за образование и наука Спиро Ристовски денеска беше на средба со граѓаните во Кичево. - При денешната посета во општина Кичево ќе оствариме поголем број средби со нашето членство, со ...

Неделен печат – Што ќе биде во фокусот на предизборната кампања?

Репортер - 22.10.2016

Неделникот Глобус смета дека владејачката ВМРО-ДПМНЕ готви антизападна кампања, Фокус дека владејачката партија се врти кон етничките теми, а Република дека власта бара 63 пратеници за сигурна Македонија.

Ристовски меѓу граѓаните на Кичево: Продолжуваме со реформите во образование, здравство, земјоделие, економија

Курир - 22.10.2016

Спиро Ристовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска е во посета на општина Кичево. Тој оствари средба со голем број на граѓани. Со нив разговараше за проектите и реформите кои ги спроведуваа Владата, но и ги ислуша нивните проблеми и барања.

Костадиновски: Граѓаните ќе ја поразат политиката на Заев кој предизвика криза и се пазари со националните интереси

Курир - 22.10.2016

Имав можност со жителите на Таринци да продискутираме за се она што во минатото е реализирано од страна на ВМРО-ДПМНЕ, како дел од програмските активности во делот на инвестиција во земјоделството, рече Ванчо Костадиновски по вчерашната средба со ...

Илиеска: Националните интереси биле, се и остануваат врвен приоритет за ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 22.10.2016

Анастасија Илиеска од ВМРО-ДПМНЕ оствари посети и средби со граѓаните на гевгелиски регион во населените места Миравци и Смоквица, како во општина Богданци. -Изминатите години ВМРО-ДПМНЕ многу внимателно и посветено работи и се труди се што ќе вети ...

Ристовски: Граѓаните се нашиот најсилен сојузник

А1 On - 22.10.2016

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и заменик-министер за образование и наука Спиро Ристовски денеска беше на средба со граѓаните во Кичево. – При денешната посета во општина Кичево ќе оствариме поголем број средби со нашето членство, со ...

Неделен печат – Што ќе биде во фокусот на предизборната кампања?

Р.С.Европа - 22.10.2016

Неделникот Глобус смета дека владејачката ВМРО-ДПМНЕ готви антизападна кампања, Фокус дека владејачката партија се врти кон етничките теми, а Република дека власта бара 63 пратеници за сигурна Македонија.

РИСТОВСКИ: Граѓаните се нашиот најсилен сојузник

Телеграф - 22.10.2016

Овојпат ќе понудиме најобемна програма убедени дека граѓаните повторно на 11 декември ќе бидат нашиот најголем сојузник, ќе бидат вистинскиот одговор на целата деструкција на СДСМ Членот на Извршниот комитет на ВМРО - ДПМНЕ и заменик-министер за ...

Ристовски во Кичево: Продолжуваме со реформите

МКД - 22.10.2016

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и заменик-министер за образование и наука Спиро Ристовски денеска беше на средба со граѓаните во Кичево. „При денешната посета во општина Кичево ќе оствариме поголем број средби со нашето членство, со нашите ...

ВМРО-ДПМНЕ на терен меѓу народот: Проектите за граѓаните остануваат приоритет, крај на кризата предизвикана од СДСМ

Република - 22.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ како и што најави, тргна најсилно досега на терен, велат високите партиски функционери кои интензивно работат, одржуваат средби со граѓаните и ги посетуваат општинските партиски штабови. Во нив се бара место повеќе.

Костадиновски: Граѓаните ќе ја поразат политиката на Заев

Пулс24 - 22.10.2016

Имав можност со жителите на Таринци да продискутираме за се она што во минатото е реализирано од страна на ВМРО-ДПМНЕ, како дел од програмските активности во делот на инвестиција во земјоделството, рече Ванчо Костадиновски по вчерашната средба со ...

Проектите за граѓаните се приоритет, крај на кризата предизвикана од СДСМ

Вечер Прес - 22.10.2016

Средбите со нив се успешни и продуктивни, жителите на населените места се задоволни, а се испраќа пораката дека на изборите на 11-ти декември, народот ќе стави крај на голготата во која СДСМ ја втурна нашата земја и ќе се продолжи со проектите за ...

Народот ќе ѝ стави крај на деструкцијата – 63 пратеници за сигурна Македонија

Република - 22.10.2016

Ненад Мирчевски По­ви­кот на ли­де­рот Ни­ко­ла Гру­ев­ски до ма­ке­дон­ски­от на­род за ма­сов­на под­др­шка на 11 де­кем­ври, ко­ја ќе ѝ до­не­се на пар­ти­ја­та 63 пра­те­нич­ки ме­ста, и агре­сив­ни­от старт со те­рен­ски актив­но­сти на ...

ВМРО-ДПМНЕ меѓу граѓаните: Продолжуваат проектите и покрај предизвиканата криза

Пулс24 - 22.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ тргнува најсилно досега на терен, велат високите партиски функционери кои интензивно работат, одржуваат средби со граѓаните и ги посетуваат општинските партиски штабови. Во нив се бара место повеќе.

ВМРО-ДПМНЕ назначи нов претседател на ОК во Охрид

Мета - 22.10.2016

Извршниот комитет на владејачката ВМРО-ДПМНЕ донел одлука со која за нов претседател на општинскиот комитет на партијата во Охрид е назначен др. Љубен Арнаудов, актуелен директор на Општата болница во градот.

Заев губи на домашен терен: Цела Струмица на улица, ВМРО-ДПМНЕ отвори нов штаб (ГАЛЕРИЈА)

Република - 22.10.2016

Во пресрет на големиот празник на Македонската револуција и денот на основањето на ВМРО, 23 октомври, денес општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица отвора нови простории. Просториите на комитетот се претесни да ги соберат присутните кои дојдоа ...

На изборите на 11-ти декември, народот ќе стави крај на голготата во која СДСМ ја втурна земјата

Вечер Прес - 22.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ тргнува најсилно досега на терен, велат високите партиски функционери кои интензивно работат, одржуваат средби со граѓаните и ги посетуваат општинските партиски штабови. Во нив се бара место повеќе.

Костадиновски: Граѓаните ќе ја поразат политиката на Заев кој предизвика криза и се пазари со националните интереси

Вечер Прес - 22.10.2016

Имав можност со жителите на Таринци да продискутираме за се она што во минатото е реализирано од страна на ВМРО-ДПМНЕ, како дел од програмските активности во делот на инвестиција во земјоделството, рече Ванчо Костадиновски по вчерашната средба со ...

Ристовски: Граѓаните се нашиот најсилен сојузник

Lider - 22.10.2016

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и заменик-министер за образование и наука Спиро Ристовски денеска беше на средба со граѓаните во Кичево. – При денешната посета во општина Кичево ќе оствариме поголем број средби со нашето членство, со ...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ го осудуваат нападот врз новинарот на Телма

Вест - 21.10.2016

Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа. ВМРО-ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели медиумите да бидат заплашени и цензурирани.

Политичките партии со осуда за нападот на новинарот на Телма

Телма - 21.10.2016

И политичките партии со осуда за нападот на новинарот Павле Беловски. Од ВМРО-ДПМНЕ велат Заканите кон медиумите, нападите врз новинарските екипи, демолирањето на радио станици, навредите, одземањето мобилни телефони и сите останати форми на ...

Каква предизборна кампања не’ очекува – проекти и идеи или оцрнувачки обвинувања?

Нетпрес - 21.10.2016

Во пресрет на деветтите по ред парламентарни избори политичките партии во борбата за глас повеќе ќе имаат 20 дена за предизборна кампања. Дали секој момент од овој период до изборниот молк ќе биде искористен за да се привлечат гласачите со понуда на ...

Д-р Љубен Арнаудов-нов претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ

OhridNews - 21.10.2016

Со одлука на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, за нов претседател на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е избран д-р Љубен Арнаудов. Арнаудов за OhridNews ја потврди информацијата и изјави дека телефонски го информирале за донесената одлука по што ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Новинарите да бидат оставени слободно да ја вршат работата

МКД - 21.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ го осуди вчерашниот напад врз новинарот на Телма и побара надлежните органи на виновникот да му изречат соодветна санкција. „Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа.

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ го осудија вчерашниот напад на новинарот пред МВР

Телеграф - 21.10.2016

Вчера во 21 и 20 часот пред влезот на Министерството за внатрешни работи новинар од „Телма“ беше нападнат без причина ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ го осудија вчерашниот напад на новинарот Павле Беловски од телевизија „Телма“ пред главната капија на МВР.

ВМРО-ДПМНЕ го осудува нападот врз новинарот на Телма

Сител - 21.10.2016

Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа. ВМРО-ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели медиумите да бидат заплашени и цензурирани.

Пешевски: ВМРО-ДПМНЕ десет години ја добива довербата на граѓаните да ја води Македонија

Курир - 21.10.2016

Наместо деструктивноста и манипулациите на СДСМ, граѓаните ги избираат конструктивноста и проектите на ВМРО-ДПМНЕ. Наместо обвинувања и ширење на дезинформации, граѓаните сакаат програми и проекти.

Ристовски на средби со граѓани во Македонски Брод

Сител - 21.10.2016

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и заменик-министер за образование и наука Спиро Ристовски вечерва беше на средба со граѓаните во Македонски Брод. Крајот на политичката криза и секојдневната неизвесност наметнати од СДСМ, како што рече, ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди нападот врз Беловски

Стандард - 21.10.2016

„Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа. ВМРО-ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели, медиумите да бидат заплашени и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа

Макфакс - 21.10.2016

Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа, се вели во соопштението што во петок го објави ВМРО ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди преку какви било закани и ...

ВМРО ДПМНЕ со осуда за сите притисоци и напади врз медиумите

Нетпрес - 21.10.2016

Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа. ВМРО ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели, медиумите да бидат заплашени и ...

ВМРО-ДПМНЕ го поздравува брзото расчистување на инцидентот со новинарот на Телма

Репортер - 21.10.2016

„Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа. ВМРО ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели, медиумите да бидат заплашени и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ги осудуваме сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди медиумите да бидат заплашени и цензурирани

Курир - 21.10.2016

Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа. ВМРО ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели, медиумите да бидат заплашени и ...

ИМА РАЗЛИКА: СДСМ со СЈО и со црна кампања, ВМРО-ДПМНЕ на терен со проекти и со народот (ВИДЕО)

Телеграф - 21.10.2016

Ние сме постојано на терен, освен што ги имаме сите активности во текот на денот, имаме практика дополнително да се сретнеме со граѓаните Додека СДСМ и СЈО заеднични спроведуваат црна кампања и сценарија, ВМРО-ДПМНЕ активно е на терен меѓу ...

Ајде да расчистиме, кој бил и што бил во ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 21.10.2016

Ви кажам искрено почитувани, ги проследив на кратко, онака на брзање, оние панел дискусии и оној патувачки циркус на ВМРО-ДПМНЕ, кои финишираа со еден разочарувачки митинг, и останав фрапиран и засрамен.

ВМРО-ДПМНЕ на терен: На 11 декември народот ќе стави крај на кризата која ја создаде СДСМ

Нетпрес - 21.10.2016

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вчера се сретна со младите, со пензионери, беше во посета на пазарот, а поразговарала и со земјоделците во Штип. -Штип е различен град од пред 10 години, Штип е образовно, економски, административен, ...

Илиевска: Граѓаните со ВМРО-ДПМНЕ се стабилни

Курир - 21.10.2016

За ВМРО-ДПМНЕ, дадениот збор има тежина, сè што сме ветиле пред граѓаните сме оствариле, тоа е причината поради која граѓаните ни веруваат, истакна денес Анастасија Илиевска од ВМРО-ДПМНЕ која се сретна со граѓаните од струмичкиот регион.

Ѓоргиевски: И во иднина ќе продолжат субвенциите за земјоделците

Press24 - 21.10.2016

Континуитетот на посети на населени места од страна на функционерите и членовите на ВМРО-ДПМНЕ во овој период е поинтензивен, бидејќи проблемите со кои се соочуваат граѓаните, нивните сугестии и решавањето на проблемите некои мора да ги чуе и тие ...

ВМРО-ДПМНЕ гази и во Струмица: Невиден интерес и гужва на отворањето на партискиот штаб

Курир - 21.10.2016

Во пресрет на големиот празник на Македонската револуција и денот на основањето на ВМРО, 23 октомври, денес општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица отвора нови простории. Просториите на комитетот се претесни да ги соберат присутните кои дојдоа ...

Пешевски: Граѓаните ги избираат конструктивноста и проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 21.10.2016

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски вечерва на средбата со жителите во Петровец истакна дека наместо деструктивноста и манипулациите на СДСМ, граѓаните ги избираат конструктивноста и проектите на ...

ПЕШЕВСКИ: Граѓаните ги избираат конструктивноста и проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Телеграф - 21.10.2016

Граѓаните на изборите на 11 декември ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, затоа што се сигурни дека ние ќе ја оправдаме нивната поддршка, рече вицепремиерот за економски прашања Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски ...

ВМРО-ДПМНЕ го поздравува брзото расчистување на инцидентот со новинарот на Телма

А1 On - 21.10.2016

„Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа. ВМРО ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели, медиумите да бидат заплашени и ...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди нападот врз новинарот на Телма Павле Беловски

Нова ТВ - 21.10.2016

ВМРО ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели, медиумите да бидат заплашени и цензурирани. Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата ...

Кои се можните пресметки на изборите: Груевски-Пендаровски, Милошоски-Шекеринска, Попоски-Заев...

МКД - 21.10.2016

Според сѐ уште неофицијални инфомации на 11 декември можни ќе бидат следниве пресметки на носителите на кандидатските листи на најголемите политички партии во Македонија, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ го осудува нападот врз новинарот на Телма

Локално - 21.10.2016

Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа. ВМРО-ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели медиумите да бидат заплашени и цензурирани.

ВМРО-ДПМНЕ: Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа

Точка - 21.10.2016

Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа, се вели во соопштението што во петок го објави ВМРО ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди преку какви било закани и ...

Невиден интерес и гужва на отворањето на штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица!

Пулс24 - 21.10.2016

Во пресрет на големиот празник на Македонската револуција и денот на основањето на ВМРО, 23 октомври, денес општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица отвора нови простории. Просториите на комитетот се претесни да ги соберат присутните кои дојдоа ...

Земјоделското производство ќе се качи на повисоко ниво, бидејќи оваа влада важи за земјоделска влада

Република - 21.10.2016

Земјоделското производство во иднина ќе се качи на едно повисоко ниво, бидејќи оваа влада важи за земјоделска влада – порача денеска од Младо Нагоричане Зоран Ѓоргиевски, член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Миноски: Земјоделското производство ќе се стимулира со бројни мерки

Вечер Прес - 21.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ како партија на народот секогаш е помеѓу народот со цел да ги слушне проблемите и да ги даде своите предлози за нив за следните парламентарни избори. Интензивно работиме на комплетирање на програмата, истата ќе биде најсеопфатна со голем ...

Честитки за новиот координатор на ВМРО-ДПМНЕ Охрид, Д-р Љубен Арнаудов

Пулс24 - 21.10.2016

Дозволете ни, во име на сите членови и симпатизери на НВО КОАЛИЦИЈАТА НА ЕГИПКАНИТЕ, да му го честитаме а воедно и да му посакаме многу здравје и успеси, на новиот координатор на ВМРО ДПМНЕ-Охрид, Д-р Љубен Арнаудов.

ВМРО ДПМНЕ ја поздравува вчерашната брза интервенција на полицијата и расчистувањето на инцидентот со новинарот на ...

Пулс24 - 21.10.2016

Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа. ВМРО ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели, медиумите да бидат заплашени и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ги осудуваме сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди медиумите да бидат заплашени и цензурирани

МК News - 21.10.2016

Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа. ВМРО ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели, медиумите да бидат заплашени и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Го осудуваме нападот врз новинарот, надлежните да му изречат казна на виновникот

Фактор - 21.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ го осуди вчерашниот напад врз новинарот на Телма, Павле Беловски и побара надлежните органи на виновникот да му изречат соодветна казна. Од партијата велат дека новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата ...

Ѓоргиевски: Субвенциите за земјоделците ќе продолжат и во иднина

Пулс24 - 21.10.2016

Континуитетот на посети на населени места од страна на функционерите и членовите на ВМРО-ДПМНЕ во овој период е поинтензивен, бидејќи проблемите со кои се соочуваат граѓаните, нивните сугестии и решавањето на проблемите некои мора да ги чуе и тие ...

Ајде да расчистиме, кој бил и што бил во ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 21.10.2016

Да Ви кажам искрено почитувани, ги проследив на кратко, онака на брзање, оние панел дискусии и оној патувачки циркус на ВМРО-ДПМНЕ, кои финишираа со еден разочарувачки митинг, и останав фрапиран и засрамен.

Ајде да расчистиме, кој бил и што бил во ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 21.10.2016

Да Ви кажам искрено почитувани, ги проследив на кратко, онака на брзање, оние панел дискусии и оној патувачки циркус на ВМРО-ДПМНЕ, кои финишираа со еден разочарувачки митинг, и останав фрапиран и засрамен.

Илиевска: Сè што сме ветиле сме оствариле, затоа граѓаните и веруваат на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 21.10.2016

За ВМРО-ДПМНЕ, дадениот збор има тежина, сè што сме ветиле пред граѓаните сме оствариле, тоа е причината поради која граѓаните ни веруваат, истакна денес Анастасија Илиевска од ВМРО-ДПМНЕ која се сретна со граѓаните од струмичкиот регион.

Новинарите да бидат оставени слободно да ја вршат работата

Тера - 21.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ го осуди вчерашниот напад врз новинарот на Телма и побара надлежните органи на виновникот да му изречат соодветна санкција. „Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа.

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ е базирана на реалните потреби на граѓаните

Вечер Прес - 21.10.2016

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски денес оствари средба со граѓаните на Свети Николе на која информираше дека програмата за избори на ВМРО-ДПМНЕ е подготвена, најдобра и најсодржајна е досега.

ВМРО-ДПМНЕ го осудува нападот врз новинарот на Телма

Идивиди - 21.10.2016

Скопје, 21 октомври 2016 (МИА) - Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа. ВМРО-ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели медиумите да бидат ...

Илиевска: Граѓаните со ВМРО-ДПМНЕ се стабилни

Lider - 21.10.2016

За ВМРО-ДПМНЕ, дадениот збор има тежина, сè што сме ветиле пред граѓаните сме оствариле, тоа е причината поради која граѓаните ни веруваат, истакна денес Анастасија Илиевска од ВМРО-ДПМНЕ која се сретна со граѓаните од струмичкиот регион.

ВМРО-ДПМНЕ: Ги осудуваме сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди медиумите да бидат заплашени и цензурирани

Lider - 21.10.2016

Новинарите и медиумите мора да бидат оставени слободно да ја вршат својата работа. ВМРО ДПМНЕ ги осудува сите притисоци и напади врз медиумите и сите обиди преку какви било закани и прогласувања за непријатели, медиумите да бидат заплашени и ...

Ѓоргиевски: И во иднина ќе продолжат субвенциите за земјоделците

Lider - 21.10.2016

Континуитетот на посети на населени места од страна на функционерите и членовите на ВМРО-ДПМНЕ во овој период е поинтензивен, бидејќи проблемите со кои се соочуваат граѓаните, нивните сугестии и решавањето на проблемите некои мора да ги чуе и тие ...

Спасов на средби со граѓаните во Горно Количани

Канал5 - 20.10.2016

Членот на Извршниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ и дополнителен заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов денеска беше на средба со граѓаните во Горно Количани, општина Студеничани. - ВМРО-ДПМНЕ е партија која што стои позади ветеното.

Спасов: ВМРО-ДПМНЕ е партија која што стои позади ветеното и се грижи за заштита на македонските национални интереси

Нетпрес - 20.10.2016

Диме Спасов од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше на средба со граѓаните во Горно Количани, општина Студеничани. „ВМРО-ДПМНЕ е партија која што стои позади ветеното. Изминатите десет години го дадовме својот максимум во реализација на проекти коишто ги ...

Пешевски: Програмата на ВМРО-ДПМНЕ е насочена кон економски раст и развој на земјата

Нетпрес - 20.10.2016

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски денес оствари средба со граѓаните на Свети Николе на која информираше дека програмата за избори на ВМРО-ДПМНЕ е подготвена, најдобра и најсодржајна е досега.

Ристовски: На избори граѓаните ќе кажат крај за политичката криза што ја креираше опозицијата

Нетпрес - 20.10.2016

Доаѓаме на директни средби со граѓаните, поголем број на функционери на ВМРО-ДПМНЕ сме на различни локации низ целата територија на Република Македонија за да поразговараме со граѓаните, да ги објасниме сите бенефиции кои ќе се случат по завршување ...

Пешевски: Програмата на ВМРО-ДПМНЕ е базирана на реалните потреби на граѓаните

Press24 - 20.10.2016

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски денес оствари средба со граѓаните на Свети Николе на која информираше дека програмата за избори на ВМРО-ДПМНЕ е подготвена, најдобра и најсодржајна е досега.

Спасов: До последно ќе работме да ги зачуваме и заштитиме македонските национални интереси

Press24 - 20.10.2016

Диме Спасов од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше на средба со граѓаните во Горно Количани, општина Студеничани. – ВМРО-ДПМНЕ е партија која што стои позади ветеното. Изминатите десет години го дадовме својот максимум во реализација на проекти коишто ги ...

Спасов на средби со граѓаните во Горно Количани

Телеграф - 20.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ е препознатлива партија меѓу граѓаните, секаде каде што одиме сме срдечно пречекани. Ние не сме овде само за пред кампањите, пред изборите, туку овде сме постојано, рече Спасов Членот на Извршниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ и дополнителен ...

Миноски: Земјоделското производство ќе се стимулира со бројни мерки

Курир - 20.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ како партија на народот секогаш е помеѓу народот со цел да ги слушне проблемите и да ги даде своите предлози за нив за следните парламентарни избори. Интензивно работиме на комплетирање на програмата, истата ќе биде најсеопфатна со голем ...

Мисајловски: Имаме обемна програма која ќе допре до секој граѓанин

Press24 - 20.10.2016

Ние сме постојано на терен, освен што ги имаме сите активности во текот на денот, имаме практика да се сретнеме дополнително со граѓаните. Да им порачаме на сите граѓани дека ВМРО-ДПМНЕ се подготвени за избори и сме максимално подготвени да ги ...

Ристовски: По 11 декември ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да ги спроведува реформите

Курир - 20.10.2016

Доаѓаме на директни средби со граѓаните, поголем број на функционери на ВМРО-ДПМНЕ сме на различни локации низ целата територија на Република Македонија за да поразговараме со граѓаните, да ги објасниме сите бенефиции кои ќе се случат по завршување ...

Димовски: Стратегијата на СДСМ е со разни сценарија да ја продолжат кризата затоа што знаат дека ја немаат поддршката ...

Курир - 20.10.2016

Интензивно сме присутни во цела Македонија, целта ни е да разговараме директно со граѓаните за тоа во каква состојба се наоѓа Република Македонија и каде треба да се движи. Очигледно е со секој поминат ден дека има различен концепт, истакна денес ...

Пешевски: Програмата на ВМРО-ДПМНЕ е базирана на реалните потреби на граѓаните

Курир - 20.10.2016

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски денес оствари средба со граѓаните на Свети Николе на која информираше дека програмата за избори на ВМРО-ДПМНЕ е подготвена, најдобра и најсодржајна е досега.

Ристовски на средби со граѓани во Ростуше (ВИДЕО)

Телеграф - 20.10.2016

Благодарение на граѓаните, на поддршката што ја имаме од нив во овие две години сите заеднички, стабилно успеавме да издржиме во еден ваков навистина специфичен и тежок период во нашата земја, рече Ристовски Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...

Спасов на средби со грашаните во Горно Количани

Сител - 20.10.2016

Членот на Извршниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ и дополнителен заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов денеска беше на средба со граѓаните во Горно Количани, општина Студеничани. - ВМРО-ДПМНЕ е партија која што стои позади ветеното.

Димовски: Стратегијата на СДСМ е со разни сценарија да ја продолжат кризата затоа што знаат дека ја немаат поддршката ...

Република - 20.10.2016

Интензивно сме присутни во цела Македонија, целта ни е да разговараме директно со граѓаните за тоа во каква состојба се наоѓа Република Македонија и каде треба да се движи. Очигледно е со секој поминат ден дека има различен концепт, истакна денес ...

Димовски: СДСМ сака да ја продолжи кризата затоа што знае дека ја нема поддршката од граѓаните

Пулс24 - 20.10.2016

Интензивно сме присутни во цела Македонија, целта ни е да разговараме директно со граѓаните за тоа во каква состојба се наоѓа Република Македонија и каде треба да се движи. Очигледно е со секој поминат ден дека има различен концепт, истакна денес ...

Мисајловски: Имаме обемна програма која ќе допре до секој граѓанин

Република - 20.10.2016

Ние сме постојано на терен, освен што ги имаме сите активности во текот на денот, имаме практика да се сретнеме дополнително со граѓаните. Да им порачаме на сите граѓани дека ВМРО-ДПМНЕ се подготвени за избори и сме максимално подготвени да ги ...

Миноски: Земјоделското производство ќе се стимулира со бројни мерки

Република - 20.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ како партија на народот секогаш е помеѓу народот со цел да ги слушне проблемите и да ги даде своите предлози за нив за следните парламентарни избори. Интензивно работиме на комплетирање на програмата, истата ќе биде најсеопфатна со голем ...

Спасов: Ќе се трудиме да ги зачуваме и заштитиме македонските национални интереси

Пулс24 - 20.10.2016

Диме Спасов од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше на средба со граѓаните во Горно Количани, општина Студеничани. – ВМРО-ДПМНЕ е партија која што стои позади ветеното. Изминатите десет години го дадовме својот максимум во реализација на проекти коишто ги ...

Ристовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да ги спроведува реформите по 11 декември

Пулс24 - 20.10.2016

Доаѓаме на директни средби со граѓаните, поголем број на функционери на ВМРО-ДПМНЕ сме на различни локации низ целата територија на Република Македонија за да поразговараме со граѓаните, да ги објасниме сите бенефиции кои ќе се случат по завршување ...

Пешевски: Програмата на ВМРО-ДПМНЕ е базирана на реалните потреби на граѓаните

Република - 20.10.2016

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски денес оствари средба со граѓаните на Свети Николе на која информираше дека програмата за избори на ВМРО-ДПМНЕ е подготвена, најдобра и најсодржајна е досега.

Мисајловски: Имаме обемна програма која ќе допре до секој граѓанин

Lider - 20.10.2016

Ние сме постојано на терен, освен што ги имаме сите активности во текот на денот, имаме практика да се сретнеме дополнително со граѓаните. Да им порачаме на сите граѓани дека ВМРО-ДПМНЕ се подготвени за избори и сме максимално подготвени да ги ...

Спасов: До последно ќе работиме да ги зачуваме и заштитиме македонските национални интереси

Lider - 20.10.2016

Членот на Извршниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ и дополнителен заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов денеска беше на средба со граѓаните во Горно Количани, општина Студеничани. – ВМРО-ДПМНЕ е партија која што стои позади ветеното.

Ристовски: По 11-ти декември ВМРО-ДПМНЕ со поддршката на сите граѓани ќе продолжи да ги спроведува реформите

Lider - 20.10.2016

Доаѓаме на директни средби со граѓаните, поголем број на функционери на ВМРО-ДПМНЕ сме на различни локации низ целата територија на Република Македонија за да поразговараме со граѓаните, да ги објасниме сите бенефиции кои ќе се случат по завршување ...

Пешевски: Програмата на ВМРО-ДПМНЕ е базирана на реалните потреби на граѓаните

Lider - 20.10.2016

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски денес оствари средба со граѓаните на Свети Николе на која информираше дека програмата за избори на ВМРО-ДПМНЕ е подготвена, најдобра и најсодржајна е досега.

Миноски: Земјоделското производство ќе се стимулира со бројни мерки

Lider - 20.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ како партија на народот секогаш е помеѓу народот со цел да ги слушне проблемите и да ги даде своите предлози за нив за следните парламентарни избори. Интензивно работиме на комплетирање на програмата, истата ќе биде најсеопфатна со голем ...

Димовски: Стратегијата на СДСМ е со разни сценарија да ја продолжат кризата затоа што знаат дека ја немаат поддршката ...

Lider - 20.10.2016

Интензивно сме присутни во цела Македонија, целта ни е да разговараме директно со граѓаните за тоа во каква состојба се наоѓа Република Македонија и каде треба да се движи. Очигледно е со секој поминат ден дека има различен концепт, истакна денес ...

Спасов на средба со граѓани во Сопиште

Канал5 - 19.10.2016

Како резултат на политиките коишто ги води ВМРО-ДПМНЕ, невработеноста во Македонија во изминатите десет години значително е намалена, истакна членот на Извршниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ Диме Спасов на денешната средба со граѓани и членови на партијата ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е прочитана приказна

Стандард - 19.10.2016

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ како што наближува денот на изборите се сè поисплашени и во голема паника. Тоа е разбирливо. И треба да бидат. Знаат во СДСМ дека народот им го сврте грбот, бидејќи народот не сака индустриски зони за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Знае Заев дека народот не сака пазарење со државните интереси

Нетпрес - 19.10.2016

Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ како што наближува денот на изборите се сè поисплашени и во голема паника. Тоа е разбирливо. И треба да бидат, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Партиите тргнаа во лов на гласови

Р.С.Европа - 19.10.2016

Уште пред распишувањето на изборите, партиите неофицијално ја започнаа предизборната кампања. И од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ велат дека програмата им е готова, а во фокусот ќе биде подобрување на животот на граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Ваквиот СДСМ е прочитана приказна и крајот му е сè поблиску

А1 On - 19.10.2016

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ како што наближува денот на изборите се сè поисплашени и во голема паника. Тоа е разбирливо. И треба да бидат. Знаат во СДСМ дека народот им го сврте грбот, бидејќи народот не сака индустриски зони за ...

ЛИДЕРОТ НАЈАВИ, ФУНКЦИОНЕРИТЕ РАСТРЧАНИ: ВМРО-ДПМНЕ тргна силно на терен (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 19.10.2016

До 11 декември ќе ги слушате политичарите, на 11 декември ќе го слушнеме гласот на народот и ние сме сигурни дека народот ќе си го каже своето, дека ќе застане во одбрана на Уставот на Република Македонија, истакна Милошоски Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на ...

Тројца пратеници го напуштаат ВМРО-ДПМНЕ, не се плашат од активирање меници

+инфо - 19.10.2016

Најмалку двајца пратеници и една пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ незадоволни од партиското раководство решиле да ја напуштат партијата. Најмалку двајца пратеници и една пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ незадоволни од партиското раководство решиле да ја напуштат ...

Спасов: Невработеноста денес е на историски најниско ниво

Курир - 19.10.2016

Како резултат на политиките кои ги води ВМРО-ДПМНЕ, невработеноста во Република Македонија изминатите 10 години е значително намалена. Ако во 2006-та истата изнесуваше околу 38 проценти, денес е на историски најниско ниво на 24 проценти.

Евакуација во ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 19.10.2016

Тројца распуштеници од апашанатска група на вмро-дпмне преминале во фродем. Тоа значи дека е во тек евакуацијата на смртоносните стаорци од бродот што тоне во спасувачкиот чамец на дпмне! Како тргнала работата може да се очекува и Никола Груевски да ...

Спасов на средба со граѓани во Сопиште

Телеграф - 19.10.2016

Членот на Извршниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ на средбата истакна дека денес невработеноста во Македонија е на историско најниско ниво Како резултат на политиките коишто ги води ВМРО-ДПМНЕ, невработеноста во Македонија во изминатите десет години ...

ДИМОВСКИ: ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да отвора работни места

Телеграф - 19.10.2016

Од исклучителна важност е намалувањето на невработеноста, што од 38% се намали на 24% Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, гостувајќи во „Аргументи“ на ТВ Нова говореше за кампањата на владејачката партија, потврдувајќи дека ВМРО-ДПМНЕ и по овие ...

ВМРО ДПМНЕ се топи – Тројца пратеници го напуштаат ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 19.10.2016

Најмалку двајца пратеници и една пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ незадоволни од партиското раководство решиле да ја напуштат партијата, информира порталот Плусинфо . Според неофицијалните информации, тие веќе разговарале со партиите од десниот блок каде ...

Спасов: Невработеноста е на историски најниско ниво

Press24 - 19.10.2016

Како резултат на политиките кои ги води ВМРО-ДПМНЕ, невработеноста во Република Македонија изминатите 10 години е значително намалена. Ако во 2006-та истата изнесуваше околу 38 проценти, денес е на историски најниско ниво на 24 проценти.

Спасов на средба со граѓани во Сопиште

Сител - 19.10.2016

Како резултат на политиките коишто ги води ВМРО-ДПМНЕ, невработеноста во Македонија во изминатите десет години значително е намалена, истакна членот на Извршниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ Диме Спасов на денешната средба со граѓани и членови на партијата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се во голема паника

+инфо - 19.10.2016

Знаат во СДСМ дека народот им го сврте грбот, бидејќи народот не сака индустриски зони за афери, велат од партијата. Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ како што наближува денот на изборите се сè поисплашени и во голема паника.

Спасов: Гласот против СДСМ е глас против редефинирање на државата

Нетпрес - 19.10.2016

Како резултат на политиките кои ги води ВМРО-ДПМНЕ, невработеноста во Република Македонија изминатите 10 години е значително намалена. Ако во 2006-та истата изнесуваше околу 38 проценти, денес е на историски најниско ниво на 24 проценти.

Милошоски: Ќе останеме фокусирани на економијата и нови вработувања

Курир - 19.10.2016

Како досега така и понатаму ќе се фокусираме на економијата и нови вработувања, истакна денес по средбата со жителите на Пештани, Антонио Молошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Во 2006 година имаше вкупно 560.000 вработени во Македонија.

Тодоров: Две работи се сигурни, на 11 декември избори ќе има и ВМРО-ДПМНЕ ќе победи

Нетпрес - 19.10.2016

Две работи се сигурни. Прво дека ќе има избори на 11 декември и второ дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, истакна на денешната средба во жителите од радовишко Ораовица, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров.

Милошоски: Ќе останеме фокусирани на економијата и нови вработувања

Press24 - 19.10.2016

Како досега така и понатаму ќе се фокусираме на економијата и нови вработувања, истакна денес по средбата со жителите на Пештани, Антонио Молошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Во 2006 година имаше вкупно 560.000 вработени во Македонија.

Mилошоски: Ќе продолжиме да отвораме фабрики и да носиме странски инвестиции

Нетпрес - 19.10.2016

Како досега така и понатаму ќе се фокусираме на економијата и нови вработувања, истакна денес по средбата со жителите на Пештани, Антонио Молошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Во 2006 година имаше вкупно 560.000 вработени во Македонија.

Димовски: Ќе продолжиме да отвораме нови работни места и нови фабрики

Курир - 19.10.2016

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, гостувајќи во „Аргументи“ на ТВ Нова говореше за кампањата на владејачката партија, потврдувајќи дека ВМРО-ДПМНЕ и по овие избори ќе продолжи со истото темпо како и досега.

TОДОРОВ: Две работи се сигурни, избори ќе има и ќе победи ВМРО-ДПМНЕ

Телеграф - 19.10.2016

СДСМ направи многу голема штета, две години ја држат во заложништво цела држава, и народот и државата. Дојде време да платат за таа штета, а фактурата ќе им стигне на 11 декември од граѓаните Две работи се сигурни.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ како што наближува денот на изборите се сè поисплашени и треба да бидат

Курир - 19.10.2016

Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ како што наближува денот на изборите се сè поисплашени и во голема паника. Тоа е разбирливо. И треба да бидат, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ТОДОРОВ: Две работи се сигурни - избори ќе има и....

Вечер Прес - 19.10.2016

СДСМ направи многу голема штета, две години ја држат во заложништво цела држава, и народот и државата. Дојде време да платат за таа штета, а фактурата ќе им стигне на 11 декември од граѓаните Две работи се сигурни.

Димовски: Главна концентрација на ВМРО-ДПМНЕ и на овие избори е отворање на нови работни места и фабрики

Пулс24 - 19.10.2016

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, гостувајќи во „Аргументи“ на ТВ Нова говореше за кампањата на владејачката партија, потврдувајќи дека ВМРО-ДПМНЕ и по овие избори ќе продолжи со истото темпо како и досега.

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи со истото темпо – отворање нови работни места

Република - 19.10.2016

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, гостувајќи во „Аргументи“ на ТВ Нова говореше за кампањата на владејачката партија, потврдувајќи дека ВМРО-ДПМНЕ и по овие избори ќе продолжи со истото темпо како и досега.

Тројца пратеници го напуштаат ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 19.10.2016

Најмалку двајца пратеници и една пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ незадоволни од партиското раководство решиле да ја напуштат партијата, информира порталот Плусинфо . Според неофицијалните информации, тие веќе разговарале со партиите од десниот блок каде ...

Милошоски: И понатаму ќе се фокусираме на економијата и нови вработувања

Пулс24 - 19.10.2016

Како досега така и понатаму ќе се фокусираме на економијата и нови вработувања, истакна денес по средбата со жителите на Пештани, Антонио Молошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Во 2006 година имаше вкупно 560.000 вработени во Македонија.

Пратеници го напуштаат ВМРО-ДПМНЕ – расте опозиционата десница !

Локално - 19.10.2016

Најмалку двајца пратеници и една пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ незадоволни од партиското раководство решиле да ја напуштат партијата. Најмалку двајца пратеници и една пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ незадоволни од партиското раководство решиле да ја напуштат ...

Мисајловски: Доста е со црни сценарија, Свети Николе не сака двојазичност

Вечер Прес - 19.10.2016

Од Свети Николе сакаме да порачаме дека е доста со црни сценарија, доста и е на Република Македонија некој да не води во безизлез, истакна вчера Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ по средбата со граѓаните од Свети Николе -Сакаме да им порачаме на СДСМ ...

Тодоров: Две работи се сигурни - на 11 декември избори ќе има и ќе победи ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 19.10.2016

Две работи се сигурни. Прво дека ќе има избори на 11 декември и второ дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, истакна на денешната средба во жителите од радовишко Ораовица, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров.

Спасов: Невработеноста денес е на историски најниско ниво

Вечер Прес - 19.10.2016

Како резултат на политиките кои ги води ВМРО-ДПМНЕ, невработеноста во Република Македонија изминатите 10 години е значително намалена. Ако во 2006-та истата изнесуваше околу 38 проценти, денес е на историски најниско ниво на 24 проценти.

Тројца пратеници го напуштаат ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 19.10.2016

Најмалку двајца пратеници и една пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ незадоволни од партиското раководство решиле да ја напуштат партијата, информира порталот Плусинфо . Според неофицијалните информации, тие веќе разговарале со партиите од десниот блок каде ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ги фаќа паника како што наближува денот на изборите

Пулс24 - 19.10.2016

Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ како што наближува денот на изборите се сè поисплашени и во голема паника. Тоа е разбирливо. И треба да бидат, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ како што наближува денот на изборите се сè поисплашени

Вечер Прес - 19.10.2016

Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ како што наближува денот на изборите се сè поисплашени и во голема паника. Тоа е разбирливо. И треба да бидат, велат од ВМРО-ДПМНЕ Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Знаат ...

Гласот за СДСМ е глас за редефинирање на државата и воведување двојазичност

Република - 19.10.2016

Она што во неделата на големиот народен собир пред околу 40.000 граѓани го кажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, веќе се реализира на терен. Највисоки партиски функционери интензивно одржуваат средби со граѓаните и ги посетуваат општинските ...

Мисајловски: Свети Николе не сака двојазичност, доста е со црни сценарија

Република - 19.10.2016

Доста со црни сценарија, доста и е на Република Македонија некој да не води во безизлез, порача Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ по средбата со граѓаните од Свети Николе. – Сакаме да им порачаме на СДСМ дека Свети Николе не сака двојазичност, СДСМ да ...

Спасов на средба со граѓани во Сопиште

Lider - 19.10.2016

Како резултат на политиките коишто ги води ВМРО-ДПМНЕ, невработеноста во Македонија во изминатите десет години значително е намалена, истакна членот на Извршниот одбор на ВМРО-ДПМНЕ Диме Спасов на денешната средба со граѓани и членови на партијата ...

Тодоров: ВМРО ДПМНЕ има најобемна програма досега

Канал5 - 18.10.2016

Имаме најобемна програма досега, која ќе ја исполниме изјави вечерва членот на извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, Никола Тодоров од ...

ВМРО-ДПМНЕ: на СДСМ му стана јасно дека попуста бегаа од изборите

ТВ21 - 18.10.2016

И на СДСМ му стана јасно дека кога и да се одржеа изборите, изборот на граѓаните ќе беше јасен и недвосмислен, каков што бил на сите изборни циклуси во изминатите 11 години. И на СДСМ му стана јасно дека попусто бегаа од изборите, бидејќи порано или ...

Ристовски на средба со граѓани во скопско Петровец

Сител - 18.10.2016

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и заменик министер за образование и наука Спиро Ристовски вечерва беше на средба со граѓани во скопско Петровец. Ристовски рече дека партијата започна со подготвителни теренски активности се со цел да ...

Тодоров: На 11 декември народот ќе го порази СДСМ и неговата политика на деструкција

Сител - 18.10.2016

Народот ќе си дојде по своето на 11 декември. Народот ќе го порази СДСМ и неговата политика на деструкција и политика на креирање на кризи и одржување на таа криза многу долг период, истакна денес членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров по ...

Мисајловски: Доста е со црни сценарија, Свети Николе не сака двојазичност

Сител - 18.10.2016

Од Свети Николе сакаме да порачаме дека е доста со црни сценарија, доста и е на Република Македонија некој да не води во безизлез, истакна денес Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ по средбата со граѓаните од Свети Николе.

На обвинетиот Груевски му вртат грб и неговите пратеници

+инфо - 18.10.2016

Тоа за што говори денес Васко Наумовски некогашниот близок соработник на Никола Груевски, граѓаните го чувствуваат веќе десет години., велат од СДСМ. И на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ им стана јасно дека е готово со Никола Груевски.

СДСМ: На обвинетиот Груевски му вртат грб и неговите пратеници

Стандард - 18.10.2016

“И на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ им стана јасно дека е готово со Никола Груевски. Соочени со поразот што ги очекува на 11 декември, тие се поотворено го критикуваат раководството на партијата за криминалното и коруптивно владење“, соопштуваат денеска ...

Експерти: На ВМРО ДПМНЕ му требаат 63 пратеници за крај на мрачното сценарио на СДСМ

Нетпрес - 18.10.2016

Силно мнозинство на ВМРО ДПМНЕ во Собранието односно 63 пратеници ќе биде одговор на мрачното сценарио на СДСМ кое е спротивно на интересите на мнозинството граѓани, велат политичките аналитичари коментирајќи го повикот на претседателот на ВМРО ...

СДСМ: На обвинетиот Груевски му вртат грб и неговите пратеници

А1 On - 18.10.2016

„И на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ им стана јасно дека е готово со Никола Груевски. Соочени со поразот што ги очекува на 11 декември, тие се поотворено го критикуваат раководството на партијата за криминалното и коруптивно владење.

Земјоделството е сектор со силна поддршка од ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 18.10.2016

Субвенции за земјоделците, оштета за загубениот добиток, се составен дел од политиката на оваа влада, која безрезервно го поддржува овој важен сектор. Поддршката за земјоделците и производителите на храна не беше заборавена во обраќањето на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е за 10-тата победа по ред

А1 On - 18.10.2016

„И на СДСМ му стана јасно дека кога и да се одржеа изборите, изборот на граѓаните ќе беше јасен и недвосмислен, каков што бил на сите изборни циклуси во изминатите 11 години. И на СДСМ му стана јасно дека попусто бегаа од изборите, бидејќи порано ...

Партиите влегуваат во официјална предизборна трка со подготвени програми

Сител - 18.10.2016

ВМРО- ДПМНЕ ја најавува најобемната и најконкретна програма со илјадници проекти за граѓаните. Од таму велат дека акцентот ќе биде ставен на економијата и подобрувањето на животниот стандард.

Мерење на силите: Изборите се распишаа, партиите почнаа со политичката кампања

Алфа - 18.10.2016

Иако изборите се распишаа денеска, а официјално кампањата треба да започне во ноември, двете главни политички партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ веќе наговестија кои ќе им бидат главните адути на овие избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Оние кои бегаа од изборите се СДСМ

Макфакс - 18.10.2016

И на СДСМ му стана јасно дека кога и да се одржеа изборите, изборот на граѓаните ќе беше јасен и недвосмислен, каков што бил на сите изборни циклуси во изминатите единаесет години, реплицираше во вторникот во соопштение владејачката партија, на ...

СДСМ: И на пратениците на ВМРО ДПМНЕ им е јасно дека е готово со Груевски

Репортер - 18.10.2016

„И на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ им стана јасно дека е готово со Никола Груевски. Соочени со поразот што ги очекува на 11 декември, тие се поотворено го критикуваат раководството на партијата за криминалното и коруптивно владење.

Мисајловски: Доста е со црни сценарија, Свети Николе не сака двојазичност

Курир - 18.10.2016

Од Свети Николе сакаме да порачаме дека е доста со црни сценарија, доста и е на Република Македонија некој да не води во безизлез, истакна денес Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ по средбата со граѓаните од Свети Николе.

Ристовски: ВМРО-ДПМНЕ и натаму ќе биде столбот на движечките реформи и развојот на Македонија

Press24 - 18.10.2016

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и заменик министер за образование и наука Спиро Ристовски вечерва беше на средба со граѓани во скопско Петровец. Ристовски рече дека партијата започна со подготвителни теренски активности се со цел да ...

Тодоров: Народот ќе го порази СДСМ и неговата политика на креирање кризи

Нетпрес - 18.10.2016

Народот ќе си дојде по своето на 11 декември. Народот ќе го порази СДСМ и неговата политика на деструкција и политика на креирање на кризи и одржување на таа криза многу долг период, истакна денес членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров по ...

Пешевски: ВМРО-ДПМНЕ ја има подготвено најдобра и најквалитетна политичка програма досега

Press24 - 18.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ ја започнува својата активност за завршна подготовка за изборите за 11 декември. Добро е што пратениците сите заедно одлучија да се распушти Собранието и да се стави крај на политичката криза во Република Македонија бидејќи на сите ...

СДСМ: Дел од пратениците му откажуваат поддршка на Груевски

Нова ТВ - 18.10.2016

СДСМ тврди дека дел од пратениците од ВМРО ДПМНЕ му откажуваат поддршка на лидерот Никола Груевски. – И на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ им стана јасно дека е готово со Никола Груевски. Соочени со поразот што ги очекува на 11 декември, тие се поотворено ...

Прогноза на „букмејкерите“ за дербито на 11 декември: ВМРО ДПМНЕ – СДСМ = 10:0

Сител - 18.10.2016

Тимот на Груевски игра пресинг во текот на целиот меч. Кондиција не му недостига. Дава голови и игра фудбал за публика, пишува Лидер. Тимот на Заев игра без концепт, не трча доволно, фаулира и плаче кај делегатот и судијата.

Конечно ТВ дуели – Соочување власт vs опозиција

Репортер - 18.10.2016

По подолго време без никакво соочување на власта и опозицијата, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ бегаше од дебати, вечерва граѓаните ќе имаат можност да гледаат дури три вакви дуели. Во 20:15 на МТВ 1 ќе се соочат Марјанчо Николов од СДСМ и Влатко Ѓорчев од ...

Земјоделството е сектор со силна поддршка од ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 18.10.2016

Субвенции за земјоделците, оштета за загубениот добиток, се составен дел од политиката на оваа влада, која безрезервно го поддржува овој важен сектор. Поддршката за земјоделците и производителите на храна не беше заборавена во обраќањето на ...

Прогноза на „букмејкерите“ за дербито на 11 декември: ВМРО ДПМНЕ – СДСМ = 10:0

Курир - 18.10.2016

Тимот на Груевски игра пресинг во текот на целиот меч. Кондиција не му недостига. Дава голови и игра фудбал за публика, пишува Лидер. Тимот на Заев игра без концепт, не трча доволно, фаулира и плаче кај делегатот и судијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните никогаш не гласале за криминалци како Заев кои имаат план за двојазичност

Курир - 18.10.2016

И на СДСМ му стана јасно дека кога и да се одржеа изборите, изборот на граѓаните ќе беше јасен и недвосмислен, каков што бил на сите изборни циклуси во изминатите 11 години. И на СДСМ му стана јасно дека попусто бегаа од изборите, бидејќи порано или ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните никогаш не гласале за криминалци како Заев кои имаат план за двојазичност

Нетпрес - 18.10.2016

И на СДСМ му стана јасно дека кога и да се одржеа изборите, изборот на граѓаните ќе беше јасен и недвосмислен, каков што бил на сите изборни циклуси во изминатите 11 години. И на СДСМ му стана јасно дека попусто бегаа од изборите, бидејќи порано или ...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е за 10-тата победа по ред

Репортер - 18.10.2016

„И на СДСМ му стана јасно дека кога и да се одржеа изборите, изборот на граѓаните ќе беше јасен и недвосмислен, каков што бил на сите изборни циклуси во изминатите 11 години. И на СДСМ му стана јасно дека попусто бегаа од изборите, бидејќи порано ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на 11-ти ќе ни дадат најмасовна поддршка досега

Стандард - 18.10.2016

„Граѓаните на Република Македонија се за просперитет и напредок, а не за деструкција и држење на земјата во криза. Граѓаните се за стабилна и сигурна држава, а не за нејзина дестабилизација и обиди за разорување“, соопштиваат денеска од ВМРО-ДПМНЕ.

СИТЕЛ: Партиите влегуваат во официјална предизборна трка со подготвени програми

Press24 - 18.10.2016

ВМРО- ДПМНЕ ја најавува најобемната и најконкретна програма со илјадници проекти за граѓаните. Од таму велат дека акцентот ќе биде ставен на економијата и подобрувањето на животниот стандард.

Мисајловски: Доста е со црни сценарија, Свети Николе не сака двојазичност

Press24 - 18.10.2016

Од Свети Николе сакаме да порачаме дека е доста со црни сценарија, доста и е на Република Македонија некој да не води во безизлез, истакна денес Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ по средбата со граѓаните од Свети Николе.

Тодоров: На 11 декември народот ќе го порази СДСМ и неговата политика на деструкција

Press24 - 18.10.2016

Народот ќе си дојде по своето на 11 декември. Народот ќе го порази СДСМ и неговата политика на деструкција и политика на креирање на кризи и одржување на таа криза многу долг период, истакна денес членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров по ...

ПЕТРОВЕЦ: Ристовски на средба со граѓани

Телеграф - 18.10.2016

За нас е исто така многу значајно целата поддршка која што ја имаме од граѓаните на Република Македонија во насока на завршување на оваа политичка криза, која што очекуваме на 11 декември конечно да заврши со новите парламентарни избори на коишто ...

Вечерва 3 дуели на тв – Шилегов вс Димовски, Николов вс Ѓорчев и Андреевски вс Мицкоски

Локално - 18.10.2016

По подолго време без никакво соочување на власта и опозицијата, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ бегаше од дебати, вечерва граѓаните ќе имаат можност да гледаат дури три вакви дуели. Во 20:15 на МТВ 1 ќе се соочат Марјанчо Николов од СДСМ и Влатко Ѓорчев од ...

ВМРО-ДПМНЕ : СДСМ = 10:0

Вечер Прес - 18.10.2016

Тимот на Груевски игра пресинг во текот на целиот меч. Кондиција не му недостига. Дава голови и игра фудбал за публика, пишува Лидер. Тимот на Заев игра без концепт, не трча доволно, фаулира и плаче кај делегатот и судијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Оние кои бегаа од изборите се СДСМ

Точка - 18.10.2016

И на СДСМ му стана јасно дека кога и да се одржеа изборите, изборот на граѓаните ќе беше јасен и недвосмислен, каков што бил на сите изборни циклуси во изминатите единаесет години, реплицираше во вторникот во соопштение владејачката партија, на ...

Ристовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе остане столбот на движечките реформи и развојот на Македонија

Република - 18.10.2016

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и заменик министер за образование и наука Спиро Ристовски вечерва беше на средба со граѓани во скопско Петровец. Тој истакна дека партијата започна со подготвителни теренски активности се со цел да продолжи ...

Тодоров: На 11 декември народот ќе му каже не на СДСМ и неговата политика на деструкција

Пулс24 - 18.10.2016

Народот ќе си дојде по своето на 11 декември. Народот ќе го порази СДСМ и неговата политика на деструкција и политика на креирање на кризи и одржување на таа криза многу долг период, истакна денес членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров по ...

Мисајловски: Свети Николе не сака двојазичност

Пулс24 - 18.10.2016

Од Свети Николе сакаме да порачаме дека е доста со црни сценарија, доста и е на Република Македонија некој да не води во безизлез, истакна денес Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ по средбата со граѓаните од Свети Николе.

На 11 декември народот ќе си дојде по своето и ќе го порази СДСМ и неговата деструктивна политика (Видео)

Република - 18.10.2016

Народот ќе си дојде по своето на 11 декември и ќе го порази СДСМ и неговата политика на деструкција и политика на креирање на кризи и одржување на таа криза многу долг период, истакна денес членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров по средбата која ...

СДСМ: На обвинетиот Груевски му вртат грб и неговите пратеници

Либертас - 18.10.2016

Соопштение на СДСМ: И на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ им стана јасно дека е готово со Никола Груевски. Соочени со поразот што ги очекува на 11 декември, тие се поотворено го критикуваат раководството на партијата за криминалното и коруптивно владење.

Прогноза на „букмејкерите“ за дербито на 11 декември: ВМРО ДПМНЕ- СДСМ= 10:0

Пулс24 - 18.10.2016

Тимот на Груевски игра пресинг во текот на целиот меч. Кондиција не му недостига. Дава голови и игра фудбал за публика, пишува Лидер. Тимот на Заев игра без концепт, не трча доволно, фаулира и плаче кај делегатот и судијата.

На обвинетиот Груевски му вртат грб и неговите пратеници

Бриф - 18.10.2016

И на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ им стана јасно дека е готово со Никола Груевски. Соочени со поразот што ги очекува на 11 декември, тие се поотворено го критикуваат раководството на партијата за криминалното и коруптивно владење, велат од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ со силна поддршка во земјоделскиот сектор

Пулс24 - 18.10.2016

Субвенции за земјоделците, оштета за загубениот добиток, се составен дел од политиката на оваа влада, која безрезервно го поддржува овој важен сектор. Поддршката за земјоделците и производителите на храна не беше заборавена во обраќањето на ...

Вечерва 3 дуели на тв – Шилегов вс Димовски, Николов вс Ѓорчев и Андреевски вс Мицкоски

Либертас - 18.10.2016

По подолго време без никакво соочување на власта и опозицијата, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ бегаше од дебати, вечерва граѓаните ќе имаат можност да гледаат дури три вакви дуели. Во 20:15 на МТВ 1 ќе се соочат Марјанчо Николов од СДСМ и Влатко Ѓорчев од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните се за просперитет и напредок, а не за деструкција и држење на земјата во криза

Пулс24 - 18.10.2016

И на СДСМ му стана јасно дека кога и да се одржеа изборите, изборот на граѓаните ќе беше јасен и недвосмислен, каков што бил на сите изборни циклуси во изминатите 11 години. И на СДСМ му стана јасно дека попусто бегаа од изборите, бидејќи порано или ...

Тодоров: На 11 декември народот ќе го порази СДСМ и неговата политика на деструкција

Lider - 18.10.2016

Народот ќе си дојде по своето на 11 декември. Народот ќе го порази СДСМ и неговата политика на деструкција и политика на креирање на кризи и одржување на таа криза многу долг период, истакна денес членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров по ...

Прогноза на „букмејкерите“ за дербито на 11 декември: ВМРО ДПМНЕ – СДСМ = 10:0

Lider - 18.10.2016

Тимот на Груевски игра пресинг во текот на целиот меч. Кондиција не му недостига. Дава голови и игра фудбал за публика. Тимот на Заев игра без концепт, не трча доволно, фаулира и плаче кај делегатот и судијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Народот ќе избере меѓу нашата обемна програма и аболицираниот Заев

Фокус - 17.10.2016

СДСМ ја виде вчерашната порака од народот, а тоа е дека е време е за излез од кризата, реагираат денеска од ВМРО-ДПМНЕ. -Затоа веќе не може да го сокријат стравот. Народот е тој што ќе избере меѓу најобемната програма и конкретни проекти што ги нуди ...

Груевски на големиот собир на ВМРО-ДПМНЕ: Аирлија избори, да се чуе гласот на народот

Вест - 17.10.2016

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, најголемата владејачка партија, од денешниот голем народен собир на неговата партија порача дека е време да се слушне гласот на народот, а тоа ќе се случи на избори кога токму народот ќе ја каже својата волја ...

ВМРО-ДПМНЕ: На 11 декември на СДСМ ќе му се случи уште поголем народ

Вест - 17.10.2016

На СДСМ во неделата му се случи народ. Ја видоа пораката, и затоа расте паниката, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ. "На граѓаните им е преку глава од кризи и деструкција. СДСМ ја виде пораката од народот. Време е за излез од кризата.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ се обидува на било каков начин да фрли дамка на изборите

Канал5 - 17.10.2016

Станува смешно како СДСМ од партија која што со години наназад бега од избори сега сака да се претстави како партија која што бара избори, реагираат од ВМРО ДПМНЕ на прес конференцијата на Петре Шилегов.

ВМРО-ДПМНЕ: расте паниката, на СДСМ му се случи народ

ТВ21 - 17.10.2016

Вчера на СДСМ му се случи народ. Ја видоа пораката и затоа расне паниката. На граѓаните им е преку глава од кризи и деструкција. Сакаат конечно државата да се посвети на реалните проблеми“, пишува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува на било каков начин да фрли дамка на изборите

Курир - 17.10.2016

Станува смешно како СДСМ од партија која што со години наназад бега од избори сега сака да се претстави како партија која што бара избори. Целокупната македонска јавност виде и знае како СДСМ измислуваше најапсурдни образложенија за да не излезе на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денес ќе гласаме за распуштање на собранието

МКД - 17.10.2016

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ им порача на колегите од СДСМ дека повторно ја лажат македонската јавност и дека пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе гласаат за распуштање на Собранието. „ СДСМ се обидува на каков било начин да фрли дамка на ...

ПАНДОВ: Оправдано и реално е барањето на Груевски за 63 пратеници

Телеграф - 17.10.2016

Убеден сум дека покрај тоа што голем број луѓе ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, голем број ќе гласаат против СДСМ, Сорос и Заев, вели Пандов На изборите на 11 декември покрај тоа што луѓето масовно ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, ќе бидат мотивирани и да гласаат ...

СНИМКИ ОД ДРОН: 40.000 Македонци по скопските улици (ВИДЕО)

Телеграф - 17.10.2016

Масовен одѕив на собирот на ВМРО-ДПМНЕ Околу 40.000 граѓани од цела Македонија излегоа на масовниот собир на ВМРО-ДПМНЕ, на кој им дадоа поддршка на државните политики, реформите, субвенциите, напредокот на државата, евроинтеграциите, мирот и ...

Анализа: Ветувањата на ВМРО-ДПМНЕ се реални и остварливи

Сител - 17.10.2016

Почнуваме силно на терен како никогаш досега, ќе допреме до секој еден граѓанин, до секое семејство за да ве погледнеме во очи и да ви ги кажеме нашите планови и идеи како да го направиме вашиот живот подобар, а Македонија подобро место за живеење, ...

Дескоска: Дојде крајот на злосторничкото здружување на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 17.10.2016

Дојде крај на грабежот на буџетот, рече во својот говор во собранието, пратеничката од СДСМ, Рената Дескоска. Десет години агонија на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Десет години грабеж на буџетот и одлевање на парите на граѓаните.

Алфа тема: партиите се подготвуваат за избори

Алфа - 17.10.2016

Најобемна изборна програма со бројни проекти за сите граѓани.ВМРО ДПМНЕ почнува силно на терен, до секое семејство, до секој човек ќе ја пренесат пораката дека тие се партијата која може да обезбеди подобра иднина за нив.

Дескоска: Дојде моментот да се стави крај на злосторничкото здружување на ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 17.10.2016

„Десет години агонија на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Десет години грабеж на буџетот и одлевање на парите на граѓаните. Масовно кршење на правата на граѓаните, невидени притисоци врз администрацијата и гласачите, општествено партизирани институции, рушење на ...

(ВИДЕО) Дескоска: На 11 декември ќе победи граѓанска, праведна, слободарска Македонија!

Репортер - 17.10.2016

Ви го пренесуваме обраќањето на пратеничката Рената Дескоска од СДСМ, во однос на предлогот на одлука за распуштање на Собранието на Република Македонија. Изминатите 10 години Македонија ја живее агонијата на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ.

Сител анализа: Ветувањата на ВМРО-ДПМНЕ се реални и остварливи

Press24 - 17.10.2016

Почнуваме силно на терен како никогаш досега, ќе допреме до секој еден граѓанин, до секое семејство за да ве погледнеме во очи и да ви ги кажеме нашите планови и идеи како да го направиме вашиот живот подобар, а Македонија подобро место за живеење, ...

Контраспин: ВМРО-ДПМНЕ ја генерираше кризата, СДСМ беше „свиркачот“

Репортер - 17.10.2016

Во делот од говорот на лидерот на владејачката партија, Никола Груевски, за политичката криза, беа грубо извртени фактите во две генерални насоки – дека СДСМ ја предизвикал кризата и дека крајните намери биле редефинирање на државата.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ ја видоа вчерашната порака и се во паника

Нова ТВ - 17.10.2016

ВМРО ДПМНЕ денеска преку соопштениe одговори на реакцијата на СДСМ за вчерашниот собир на владејачката партија во Скопје. – Вчера на СДСМ му се случи народ. Ја видоа пораката и затоа расне паниката.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја виде вчерашната порака од народот, затоа се во паника

Нетпрес - 17.10.2016

Вчера на СДСМ му се случи народ. Ја видоа пораката и затоа расне паниката, порачуваат од владејачката партија. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ На граѓаните им е преку глава од кризи и деструкција.

ВМРО-ДПМНЕ: Расне паниката кај СДСМ по вчерашната порака од народот

Стандард - 17.10.2016

„Вчера на СДСМ му се случи народ. Ја видоа пораката и затоа расне паниката. На граѓаните им е преку глава од кризи и деструкција. Сакаат конечно државата да се посвети на реалните проблеми.

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера на СДСМ му се случи народ, а на 11-ти декември ќе му се случи референдум и ќе биде казнет

Курир - 17.10.2016

Вчера на СДСМ му се случи народ. Ја видоа пораката и затоа расне паниката, порачуваат од владејачката партија. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ На граѓаните им е преку глава од кризи и деструкција.

(ВИДЕО) Дескоска: Дојде крајот на злосторничкото здружување на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 17.10.2016

Десет години агонија на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Десет години грабеж на буџетот и одлевање на парите на граѓаните. Масовно кршење на правата на граѓаните, невидени притисоци врз администрацијата и гласачите, општествено партизирани институции, рушење на ...

Отчет на ВМРО-ДПМНЕ: Стотици проекти од интерес на граѓаните

Курир - 17.10.2016

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ дава отчет за сработеното. Партијата во изминативе десеттина година спроведе стотици мерки и проекти за подобрување на квалитетот на живот на граѓаните, од економија и социјала, до култура, образование, спорт.

Груевски: 11-ти декември важен за иднината на земјава

МРТ - 17.10.2016

63 пратеници за стабилна влада без уцени, и со фокус на проекти за подобар живот на граѓаните, побара лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски, од партискиот собир во Скопје. Рече дека е време за крај на кризата, најавувајќи уште пообемна програма и нови ...

ВМРО-СПМНЕ: Вчера на СДСМ му се случи народ

А1 On - 17.10.2016

Ја видоа пораката и затоа расне паниката. На граѓаните им е преку глава од кризи и деструкција. Сакаат конечно државата да се посвети на реалните проблеми. Сакаат отворање на нови работни места, нови фабрики, инвестиции во инфраструктурата, во ...

Колку е реално ВМРО-ДПМНЕ да освои над 60 пратеници?

Р.С.Европа - 17.10.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и на минатите избори бараше конкретен број пратеници за да има апсолутно мнозинство. Но, проценките на дел аналитичари сега се дека тоа е нереална порака, пред се упатена кон сопственото членство.

КАРАКАМИШЕВА: СДСМ уште долго ќе остане во опозиција

Телеграф - 17.10.2016

Економските резултати направени досега во земјата, а кои се посебно евидентни во последните десет години од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, се главната моторна сила и енергија на оваа политичка опција - Вчерашниот говор на лидерот на ...

Дескоска: Дојде крајот на злосторничкото здружување на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 17.10.2016

Десет години агонија на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Десет години грабеж на буџетот и одлевање на парите на граѓаните. Масовно кршење на правата на граѓаните, невидени притисоци врз администрацијата и гласачите, општествено партизирани институции, рушење на ...

КАРАКАМИШЕВА: СДСМ уште долго ќе остане во опозиција

Вечер Прес - 17.10.2016

Економските резултати направени досега во земјата, а кои се посебно евидентни во последните десет години од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, се главната моторна сила и енергија на оваа политичка опција - Вчерашниот говор на лидерот на ...

Контраспин: ВМРО-ДПМНЕ ја генерираше кризата, СДСМ беше „свиркачот“

Либертас - 17.10.2016

Пишува: Теофил Блажевски Политичарот Никола Груевски меѓу другото ги даде и следниве изјави на партискиот собир оддржан во Скопје на 16.10.2016 година: [Извор: ТВ Нова/Youtube , Датум: 16.10.2016 ] Контраспин: ВМРО-ДПМНЕ изминатиот викенд ...

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера на СДСМ му се случи народ, а на 11-ти декември ќе му се случи референдум и ќе биде казнет

Вечер Прес - 17.10.2016

Вчера на СДСМ му се случи народ. Ја видоа пораката и затоа расне паниката, порачуваат од владејачката партија Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ На граѓаните им е преку глава од кризи и деструкција.

ВМРО-ДПМНЕ: Денес ќе гласаме за распуштање на Собранието

Вечер Прес - 17.10.2016

Отаму додаваат дека „СДСМ е партијата која што со години наназад бега од избори и сега сака да се претстави како партија која што бара избори, а целокупната македонска јавност виде и знае како СДСМ измислуваше најапсурдни образложенија за да не ...

Дескоска: Дојде крајот на злосторничкото здружување на ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 17.10.2016

Десет години агонија на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Десет години грабеж на буџетот и одлевање на парите на граѓаните. Масовно кршење на правата на граѓаните, невидени притисоци врз администрацијата и гласачите, општествено партизирани институции, рушење на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера на СДСМ му се случи народ

Република - 17.10.2016

„СДСМ ја виде вчерашната порака од народот. Време е за излез од кризата. Затоа веќе не може да го сокријат стравот. Народот е тој што ќе избере меѓу најобемната програма и конкретни проекти што ги нуди ВМРО и лагите и манипулациите на аболицираниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера на СДСМ му се случи народ, а на 11-ти декември ќе му се случи референдум и ќе биде казнет

Пулс24 - 17.10.2016

Вчера на СДСМ му се случи народ. Ја видоа пораката и затоа расне паниката, порачуваат од владејачката партија. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ На граѓаните им е преку глава од кризи и деструкција.

Груевски се обиде да ги убеди своите дека победува на изборите

Фактор - 17.10.2016

Шаренило од ликови и симболики го одбележаа вчерашниот народен собир на ВМРО-ДПМНЕ во салата „Борис Трајковски“ во Скопје. Имаше еуфорични и возбудени граѓани, но и такви кои беа уморни и со мрачни лица.

(ВИДЕО) Дескоска: Дојде крајот на злосторничкото здружување на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 17.10.2016

Десет години агонија на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Десет години грабеж на буџетот и одлевање на парите на граѓаните, рече пратеничката Рената Дескоска од СДСМ, пред овој парламентарен состав да се самораспушти.

Отчет на ВМРО-ДПМНЕ за сработеното: Стотици проекти од интерес на граѓаните

Пулс24 - 17.10.2016

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ дава отчет за сработеното. Партијата во изминативе десеттина година спроведе стотици мерки и проекти за подобрување на квалитетот на живот на граѓаните, од економија и социјала, до култура, образование, спорт.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја виде вчерашната порака од народот, затоа се во паника

Точка - 17.10.2016

Вчера на СДСМ му се случи народ. Ја видоа пораката и затоа расне паниката, порачуваат од владејачката партија. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ: На граѓаните им е преку глава од кризи и деструкција.

(ВИДЕО) Дескоска: На 11 декември ќе победи граѓанска, праведна, слободарска Македонија!

Либертас - 17.10.2016

Ви го пренесуваме обраќањето на пратеничката Рената Дескоска од СДСМ, во однос на предлогот на одлука за распуштање на Собранието на Република Македонија. Изминатите 10 години Македонија ја живее агонијата на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ.

Груевски: Дојде времето да се слушне гласот на народот...

Н.Македонија - 17.10.2016

Груевски: Дојде времето да се слушне гласот на народот Во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје вчера се одржа голем собир на ВМРО-ДПМНЕ, кој беше завршница на тридневните јавни трибини на оваа партија.

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера на СДСМ му се случи народ, а на 11-ти декември ќе му се случи референдум и ќе биде казнет

Lider - 17.10.2016

Вчера на СДСМ му се случи народ. Ја видоа пораката и затоа расне паниката, порачуваат од владејачката партија. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ На граѓаните им е преку глава од кризи и деструкција.

Каракамишева: СДСМ уште долго ќе остане во опозиција

Lider - 17.10.2016

Економските резултати направени досега во земјата, а кои се посебно евидентни во последните десет години од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, се главната моторна сила и енергија на оваа политичка опција.