TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мојсоски и се приклучи на екипата, засилувањата се уште "висат"

Вест - 25.07.2002

РК ПЕЛИСТЕР ТРЕНИРА ВО КОМПЛЕТЕН СОСТАВ БИТОЛА. - По десетдневно отсуство, конечно од вчера, на тренинзите на ракометарите на Пелистер им се приклучи и Наумче Мојсоски, со што новиот шеф на стручниот штаб, Боро Чурлевски, на располагање практично го има планираниот играчки фонд од околу 20 ...

Ванчо Мицевски замина во Кипар

Утрински - 25.07.2002

Уште еден фудбалер ги напушти редовите на битолскиот прволигаш и продолжува во странство БИТОЛА - Ванчо Мицевски, довчерашен стандарден фудбалер и капитен на Пелистер, кариерата најверојатно ќе ја продолжи во странство. Тој десетина дена се наоѓа на проба во еден кипарски прволигаш и според ...

Наумче Мојсовски останува во Пелистер за околу 20.000 евра

Дневник - 25.07.2002

РАКОМЕТ Со екипата тренира и Иван Марковски, кој не успеа да се договори со екипата на Метковиќ Јамбо, каде што играше две сезони Македонскиот репрезентативен бек Наумче Мојсовски и в година ќе игра за Пелистер, откако се договори со управата за условите за продолжување на договорот вреден околу ...

Пелистер за 200.000 евра го презема триото Невеновски-Коцевски-Таневски

Вест - 25.07.2002

БИТОЛСКИОТ ФУДБАЛСКИ ПРВОЛИГАШ СЕ ПРИВАТИЗИРА БИТОЛА. - Битолскиот фудбалски прволигаш Пелистер е еден од првите клубови во Републиката кој ќе биде приватизиран според најновите прописи во рамките на Законот за трговско работење.

Ванчо Мицевски бара ангажман на Кипар

Вест - 25.07.2002

ФУДБАЛ - КАПИТЕНОТ НА ПЕЛИСТЕР ЗАМИНА ВО СТРАНСТВО БИТОЛА. - Центарфорот на Пелистер и еден од најдобри стрелци во минатогодишното првенство, Ванчо Мицевски, најверојатно ќе ги напушти редовите на битолскиот прволигаш. Тој од пред десетина дена се наоѓа на проба во еден прволигашки тим од Кипар и, ...

Христовски се обидува да го дестабилизира Пелистер?!

Вест - 24.07.2002

БИТОЛСКИОТ МАШКИ СУПЕРЛИГАШ МУ СЕ ЛУТИ НА СВОЈОТ ПОРАНЕШЕН ДИРЕКТОР БИТОЛА. - Покрај постојните два суперлигаша (Пелистер во машка и Пелистер-Металец во женска конкуренција) и втората екипа на Пелистер (мажи) во Првата лига, во Битола е формиран уште еден ракометен клуб, Пелагонија, кој од есен ќе ...

По "прошетката" низ Првата лига, следуваат вистински предизвици

Вест - 24.07.2002

ПЕЛИСТЕР-МЕТАЛЕЦ - ПОВРАТНИК ВО ЖЕНСКАТА СУПЕРЛИГА БИТОЛА. - По подолго време, битолскиот женскиот ракомет се враќа во најквалитетното друштво во Републиката. Екипата на Пелистер-Металец, по освојувањето на шампионската титула во прволигашката конкуренција во минатото првенство, од есен ќе се ...

Христовски врбува пелистерци во Пелагонија

Утрински - 22.07.2002

Пелистер лут на претседателот на ЗРКМ БИТОЛА - По иницијатива на поранешниот ракометар на Пелистер и актуелен претседател на Здружението на ракометните клубови на Македонија, Никола Христовски, во Битола неодамна е формиран нов ракометен клуб Пелагонија, кој наесен ќе се натпреварува во Втората ...