TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најладна зима во последните 10 години

Вест - 01.12.2005

ПАРИЗ, - Ова би можело да биде најладна зима во последните 10 години и најладен декември за последните 60 години, најавија шпанските и француските метеоролози. За точноста на нивната прогноза веќе говорат и снежните виулици што го зафатија поголемиот дел од Европа.

Зимава ќе биде најстудена во последните 10 години

Време - 01.12.2005

МЕТЕОРОЛОЗИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ Додека светот стравува од глобално затоплување и бележи рекордно топли години, британски и француски метеоролози предупредуваат дека не очекува најстудена зима во последните 10 години. Месецот декември ќе биде најстуден во изминатите 60 години, предупредуваат ...

Швајцарија ја преживеа најстудената ноќ оваа зима

Макфакс - 01.12.2005

Цирих Изминатата ноќ е забележана како најстудена во Швајцарија оваа зима. Температурите во областа Нјушател, во западна Швајцарија, паднаа до минус 35 степени целзиусови, соопштија од локалните метеоролошки служби. Во реонот на Алпите, во Самдан и во областа Грисон, термометрите покажаа минус 30,3 ...

Европа пред најстудена зима!

Вечер Прес - 01.12.2005

На Европа и се заканува најстудена зима во последните десет години и најстуден декември во последните 60 години, најавуваат британските и француските метеоролози. Според експертите, големо намалување на температурата се очекува кон крајот на неделава, а најголеми студови се очекуваат на почетокот ...

Оваа зима можеби најладна во последните 10 години

А1 - 30.11.2005

Ова би можело да биде најладна зима во последните 10 години и најладен декември за последните 60 години, најавија шпанските и француските метеоролози. За точноста на нивната прогноза веќе говорат и снежните виулици што го зафатија поголемиот дел од Европа.

Европа на прагот од најстудена зима во последните десет години

Канал5 - 30.11.2005

Брисел, 30 ноември (МИА) - На Европа и се заканува најстудена зима во последните десет години и најстуден декември во последните 60 години, најавуваат британските и француските метеоролози. Брисел, 30 ноември (МИА) - На Европа и се заканува најстудена зима во последните десет години и најстуден ...