TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баксуз на векот: Фрлил во ѓубре 85 милиони евра

Таратур - 09.12.2017

Џејмс Хауелс од велшкиот град Њупорт пред четири години направил фатална грешка за која сега сигурно е милион пати пишман. Типот по грешка фрлил стар хард диск, што денес го чини загуба од вртоглави 85 милиони евра.

Биткоинот рипна на 19.000 долари – 40 насто од криптовалутата поседуваат само 1.000 луѓе

Таратур - 09.12.2017

На 12 ноември оваа година. некој пресели околу 25.000 биткоини, во вредност од 159 милиони долари тогаш, на онлајн берза. Веста наскоро се најде на специјализираните интернет-форуми, а трговците почнаа да се прашуваат дали тоа значи дека ...

Колку луѓе ги поседуваат биткоините?

Фактор - 09.12.2017

Околу 40% од биткоините ги чуваат од околу 1.000 луѓе, пишува Блумберг. И по сегашните цени, некои од нив можеби ќе одлучат да продадат половина од нив, вели Арон Браун, кој ја предводи единицата за проучување на финансиските пазари во AQR Capital ...

Велшанец од невнимание загуби 85 милиони евра

А1 On - 08.12.2017

Велшанецот Џејмс Хауелс пред четири години по грешка фрлил стар хард диск, што сега го чини загуба на 85 милиони евра. Имено, во 2009 година Хаулес почнал да „печали“ биткоини, при што за кусо време веќе поседубал 7.500 од овие криптовалути, кои ги ...

40% од биткоин се во рацете на само 1.000 луѓе...

Н.Македонија - 08.12.2017

40% од биткоин се во рацете на само 1.000 луѓе На 12 ноември оваа година. некој пресели околу 25.000 биткоини, во вредност од 159 милиони долари тогаш, на онлајн берза. Веста наскоро се најде на специјализираните интернет-форуми, а трговците почнаа ...

Како биткоините на Џејмс Хауелс вредни 85 милиони евра завршија на депонија?

Фактор - 08.12.2017

„Несреќи се случуваат. Едноставно продолжуваш да живееш со тоа“. Ова е мотото со кое Велшанецот Џејмс Хауелс продолжи да живее откако неговите биткоини завршиле на депонија за отпад. Тој за магазинот „Метро“ вели дека отсекогаш имал претчуство дека ...

Биткоинот ја надмина вредноста од 18.000 американски долари

Фактор - 08.12.2017

Биткоинот постави нов рекорд, откако порасна за повеќе од 23%, надминувајќи ја границата од 18.000 американски долари, покажуваат податоците од берзите. Подоцна во текот на денот вредноста на криптовалутата падна на околу 16.000 долари.

Во моментот кога ќе го читате ова Биткоинот ќе има незамислива вредност!

Фактор - 08.12.2017

Биткоинот достигна нова рекордна вредност од над 16 илјади долари. Самиот опис рекордна веќе го губи своето значење бидејќи криптовалутата „скока“ како луда и тогаш кога се мислеше дека ќе се задржи во просек од 1000 или 10.000 долари веднаш ...

Биткоинот урна уште еден рекорд од 18.000 долари

Нетпрес - 08.12.2017

Курсот на биткоинот ноќта кон петокот повторно постави нов рекорд, откако пораснал за повеќе од 23 отсто, надминувајќи ја границата од 18.000 американски долари, покажуваат податоците од берзите.

40% од биткоин се во рацете на само 1.000 луѓе

Стандард - 08.12.2017

На 12 ноември оваа година. некој пресели околу 25.000 биткоини, во вредност од 159 милиони долари тогаш, на онлајн берза. Веста наскоро се најде на специјализираните интернет-форуми, а трговците почнаа да се прашуваат дали тоа значи дека ...

Биткоинот достигна вредност од 15 илјади долари

Банкарство.мк - 08.12.2017

Биткоинот секојдневно приредува изненадувања за инвеститорите. Денеска повторно доживеа раст и достигна рекордни 15 илјади долари. Во текот на минатата недела Биткоинот прв пат достигна вредност од 12 илјади долари.

Хакирана словенечката биткоин берза NiceHash

IT.mk - 07.12.2017

Словенечката биткоин берза NiceHash е хакирана, и од новчаниците се украдени 4,700 биткоини. Според сегашната цена, вредноста на украдените биткоини е проценета на 64 милиони долари. NiceHash е берза која им овозможува на коррисниците да заменат ...

Словенија: Во софистициран кибер-криминал украдени 64 милиони долари во биткоини

Алсат-М - 07.12.2017

Словенечката полиција потврди денеска дека компанија со седиште во Совенија што се занимава со криптовалути, пријавила исчезнување голема количина биткоини од нивниот е-паричник, во вредност од 64 милиони долари.

Bitcoin стигна до 15.000 долари, балон или не?

IT.mk - 07.12.2017

Најпопуларната криптовалуита во моментов искачува нови височини. Bitcoin ја надмина границата од 15.000 долари , и барем засега не изгледа дека ќе запре. Иако добар дел и од ентузијастите погласно предупредуваат дека балонот би можел да пукне.

Valve го отстрани Bitcoin како платежно средство за Steam

IT.mk - 07.12.2017

Неполни две години како платформата за игри, Steam, дозволува купување дигитални игри со виртуелната валута Bitcoin. Со оглед на екстремно високите трансакциски трошоци кои се бараат од Bitcoin, како и екстремно високата нестабилност во вредноста, ...

Словенија: Во софистициран кибер-криминал украдени 64 милиони долари во биткоини

А1 On - 07.12.2017

Словенечката полиција потврди денеска дека компанија со седиште во Совенија што се занимава со криптовалути, пријавила исчезнување голема количина биткоини од нивниот е-паричник, во вредност од 64 милиони долари.

Bitcoin постојано се надминува: Вреди над 14.000 долари

Телефони.мк - 07.12.2017

Bitcoin продолжува и продолжува да расте, кој сега достигна вредност од над 14.000 долари. Вредноста на киптовалутата синоќа се зголеми за 500 долари, при што сега вреди точно 14.100 долари.

Што се случува со Биткоинот? Вредноста премина 16.000 долари

Скопје24 - 07.12.2017

Дигиталната валута Биткоин денес ја премина границата од 16.000 долари, со што вредноста е зголемена за повеќе од 50 отсто во однос на минатата недела. И покрај постојаниот раст, вредноста на оваа валута е нестабилна откако денес тргна од 13.709 ...

Биткоин поскапе 2.000 долари за еден ден

Стандард - 07.12.2017

Крипто-валутата биткоин запиша нов историски врв, откако стигна вредност од повеќе од 14.600 долари за монета, а тоа е поскапување за 2.000 долари за еден ден. На почетокот на оваа недела, дигиталната валута ја помина психолошката граница од 10.000 ...

Биткоинот прави нешто невидено

Денар - 07.12.2017

Биткоинот кој вчера ја помина границата од 12.000 долари, а на крајот на минатиот месец беше на 10.000 долари, ги оствари едни од најдобрите 24 часа во историјата. Криптовалутата не само што надмина 13.000 долари, туку само неколку часа подоцна беше ...

БИТКОИН ЛУДИЛО: Раст од 3.000 долари за ден, криптовалутата достигна нов рекорд

Фактор - 07.12.2017

Молскавичниот раст на биткоинот продолжува и денес, додека највредната криптовалута секојдневно ги урива сопствените рекорди. Откако премина 12 000 долари во средата, ден подоцна биткоинот достигна нов рекорд од дури 15 000 долари.

Словенечка компанија пријави кражба на биткоини за над 60 милион евра

Нетпрес - 07.12.2017

Словенечката полиција потврди во понеделникот дека компанија со седиште во Словенија којашто се занимава со криптовалути пријавила исчезнување на големо количество на биткоини од нивниот електронски паричник.

Хакери украле биткоини вредни 70 милиони долари

Стандард - 07.12.2017

Хакери веројатно украле биткоин вредни 70 милиони долари по сајбер-нападите против платформата за крипто-валутата „NiceHash“. Корисниците на платформа известуваат за сајбер криминалот во „Reddit“ и „Twitter“, а некои тврдат дека би можеле да изгубат ...

Биткоинот веќе чини над 14.000 долари

Бизнис Вести - 07.12.2017

Биткоинот не го спречува дивиот рок, а неговата цена веќе надминува 14.000 долари. Синоќа киптовалутата поскапе со близу 500 долари и кон 9 ч. по македонско време се тргува за 14 100 долари за готово.

Што се случува со Биткоинот? Вредноста премина 16.000 долари

Sky - 07.12.2017

Дигиталната валута Биткоин денес ја премина границата од 16.000 долари, со што вредноста е зголемена за повеќе од 50 отсто во однос на минатата недела. И покрај постојаниот раст, вредноста на оваа валута е нестабилна откако денес тргна од 13.709 ...

Нов рекорд на вредноста на биткоинот

А1 On - 06.12.2017

Биткоинот денеска, по првпат, го надмина нивото од 12 илјади долари, продолжувајќи го драстичниот овогодинешен раст. За биткоинот од неодамна се заинтересираа и Волстрит и останатите етаблирани пазраи, кои се подготвуваат да го стават на понудата и ...

Bitcoin не престанува со растот, стигна до 11.900 долари

Телефони.мк - 06.12.2017

Велат дека не треба да се натпреваруваме со другите, туку со самите себе. Највредната валута на светот, Bitcoin , го собори сопствениот рекорд, па сега криптовалутата вреди неверојатни 11.900 долари.

Човекот што фрлил во депонија биткоини вредни 80 милиони долари

Факултети - 06.12.2017

Џејмс Хауелс е британски ИТ-работник и еден од првите инвеститори во биткоин. Меѓутоа, сега го има секое право да биде најлутиот човек во светот. Во февруари 2009 година Хауелс влегол во бизнисот на криптовалути.

Нов рекорд на вредноста на биткоинот

ТВ21 - 06.12.2017

Биткоинот денеска, по првпат, го надмина нивото од 12 илјади долари, продолжувајќи го драстичниот овогодинешен раст. За биткоинот од неодамна се заинтересираа и Волстрит и останатите етаблирани пазраи, кои се подготвуваат да го стават на понудата и ...

Нов рекорд на вредноста на биткоинот...

Н.Македонија - 06.12.2017

Нов рекорд на вредноста на биткоинот Биткоинот денеска, по првпат, го надмина нивото од 12 илјади долари, продолжувајќи го драстичниот овогодинешен раст. За биткоинот од неодамна се заинтересираа и Волстрит и останатите етаблирани пазари, кои се ...

Нов рекорд на вредноста на биткоинот

Алфа - 06.12.2017

Биткоинот денеска, по првпат, го надмина нивото од 12 илјади долари, продолжувајќи го драстичниот овогодинешен раст. Биткоинот денеска, по првпат, го надмина нивото од 12 илјади долари, продолжувајќи го драстичниот овогодинешен раст.

Биткоинот троши повеќе струја од Македонија

Оff.net - 06.12.2017

Копањето биткоини троши повеќе електрична енергија од 159 држави во светов. На пример Ирска, на пример Македонија. Ако продолжат сегашните трендови, оваа операција ќе ја исцица цела струја до 2020 година.

Колку ќе чини биткоинот во иднина – 100 или 400.000 долари?

Денар - 06.12.2017

Цената на биткоинот ја мина границата од 12.000 долари претходно утрово. Информациите од „ CoinDesk “ велат дека вредноста на криптовалутата во моментов е 12.507 долари. Активноста започнаа во 2017-та година по цена од помалку од 1.000 долари и ја ...

Софтверска апликација ќе алармира пред пад на Биткоинот

Банкарство.мк - 06.12.2017

Со оглед на тоа дека вредноста на Биткоинот навистина претставува една огромна неизвесност за инвеститорите кои често стравуваат за своите пари, новата апликација Bitcoin Bubble Burst отсега ќе биде нивниот ,,помошник'' кога станува збор околу ...

НОВ РЕКОРД: Биткоин достигна вредност од 12.000 долари

Кумановски м. - 06.12.2017

loading... Виртуелната валута, Биткоин вчера постави нови рекорди, утрото во осум часот по средноевропски време еден биткоин вредеше 11.900 американски долари. БИТКОИН: Ако во 2010 година вложевте 100 долари, денеска ќе имавте 250 милиони Вредноста ...

Велшанец од невнимание загуби 85 милиони евра

Популарно - 05.12.2017

Велшанецот Џејмс Хауелс пред четири години по грешка фрлил стар хард диск, што сега го чини загуба на 85 милиони евра. Имено, во 2009 година Хаулес почнал да „печали“ биткоини, при што за кусо време веќе поседубал 7.500 од овие криптовалути, кои ги ...

Велшанец од невнимение загуби 85 милиони евра

+инфо - 05.12.2017

Доколку сега имаше можност да ги продаде тие 7.500 биткоини, Хаулес ќе заработеше околу 85 милиони евра. Велшанецот Џејмс Хауелс пред четири години по грешка фрлил стар хард диск, што сега го чини загуба на 85 милиони евра.

Браќата Винклвос се првите биткоин милијардери

Иновативност - 05.12.2017

Близнаците Камерон и Тајлер Винклвос, кои го тужеа Марк Цукерберг за сопствеништвото на Facebook, станаа милијардери со помош на биткоин. Браќата имаат диплома од Харвард, а во 2004 година го обвинија Цукерберг дека им ја украл идејата за Facebook.

Биткоинот ја надмина вредноста од 12.000 долари

Популарно - 05.12.2017

Неверојатен скок на виртуелната валута во последните 24 часа! Виртуелната валута која го освојува светот, биткоинот, поскапе за 4,7% и со тоа за првпат во историјата го надмина прагот од 12 000 долари.

Главниот проблем на Биткоин во иднина – недостаток на електрична енергија

Курир - 05.12.2017

Биткоин до оваа година беше апстрактен поим кои што го разбираа малкумина, но со зголемувањето на неговата вредност и се почестото споменување на криптовалутите, Биткоин стана светски препознатлив бренд.

Аларм пред да пукне меурот на Биткоинот

Фактор - 05.12.2017

Bitcoin Bubble Burst ќе биде нова софтверска апликација која ќе ги предупреди корисници пред да се случи голем пад на биткоинот. Алармот има за цел да ги спречи огромните финансиски последици како и да овозможи временски рок за интервенција на ...

ДИГИТАЛНАТА ВАЛУТА НЕ ЗАПИРА ДА РАСТЕ: Биткоинот надмина 12.000 долари

Фактор - 05.12.2017

За последните 24 часа биткоинот поскапе со 4,7%, надминувајќи го за прв пат во историјата прагот од 12 000 долари. Во денешната трговија на електронска платформа „Coinmarketcap“ курсот на криптовалутата достигна 12 032 долари.

Браќата кои го тужеа Закерберг ги вложиле парите од тужбата во биткоини – денес се милијардери

Точка - 05.12.2017

Браќата Винклвос се познати по тоа што го тужеа Закерберг поради тоа што наводно им ја украл идејата за социјалната мрежа Фејсбук. Тие сега се повторно во центарот на јавноста поради тоа што станаа биткоин милијардери.

Кинеската Народна банка предвидува смрт на биткоин

Стандард - 05.12.2017

Пред само неколку месеци Кина беше апсолутен хегемон во светската трговија со биткоин, откако формираше над 90% од трансакциите. Во септември сепак централната банка на земјата ги забрани сите примарни понуди на монети (Initial coin offerings – ...

Овие близнаци се првите Биткоин милијардери

Кумановски м. - 05.12.2017

loading... Близнаците Тајлер и Камерон Винклвос, кои го тужеле Марк Зукерберг дека им ја украл идејата за Фејсбук, сега имаат повеќе од милијарда долари во биткоин во кои пред четири години вложиле 11 милиони долари.

Рекордна вредност на биткоинот

24 Вести - 04.12.2017

Цената на криптовалутата биткоин денеска достигна историски рекордна вредност од 11.800 долари. вредноста на биткоинот, кој се појави во 2009 година, од почетокот на годината се зголеми за десет пати.

Цената на биткоинот безмалку 12.000 долари

Алсат-М - 04.12.2017

Цената на криптовалутата биткоин денеска достигна историски рекордна вредност од 11.800 долари, јави ДПА. Вредноста на биткоинот, кој се појави во 2009 година, од почетокот на годината се зголеми за десетпати.

Bitcoin Bubble Burst е вештачка интелигенција која го следи bitcoin балонот

IT.mk - 04.12.2017

Дел од експертите предупредуваат дека балонот на bitcoin наскоро би можел да пукне. Проблемот со ова е што речиси никој не може да предвиди која е вредноста на крипто-валутата на која ќе биде направена корекцијата.

Цената на биткоинот достигна рекордна вредност од 11.800 долари

МРТ - 04.12.2017

Вредноста на биткоинот, кој се појави во 2009 година, од почетокот на годината се зголеми за десетпати. Цената на криптовалутата биткоин денеска достигна историски рекордна вредност од 11.800 долари.

Тие се првите „биткоин милијардери“ во светот

Таратур - 04.12.2017

Тајлер и Камерон Винклвос, браќа близнаци од САД, се првите биткоин милијардери во светот, објави во неделата британскиот весник The Sunday Telegraph. Браќата купиле еден процент од светските резерви на оваа крипто валута за 11 милиони долари во ...

Биткоинот сруши нов рекорд, вредноста оваа година се зголеми за повеќе од 10 пати

А1 On - 04.12.2017

Биткоин синоќа сруши нов рекорд достигнувајќи вредност од над 11.800 долари, со што вредноста на оваа криптовалута се зголеми за повеќе од 10 пати од почетокот на годината. Повеќе централни банки и експерти предупредуваат дека биткоинот е ...

Британија сака да го стави биткоинот во рамки на правилата за перење пари

Макфакс - 04.12.2017

Велика Британија сака да ја зголеми регулацијата на Биткоинот и други дигитални валути со проширување на досегот на правилата за спречување на перење пари на Европската унија, кои ги принудуваат трговците да ги откриваат своите идентитети и да ...

Биткоинот може да влезе во правилата за перење пари во Велика Британија

+инфо - 04.12.2017

Британското Министерство за финансии соопшти дека очекува преговорите за измени на правилата на ЕУ да завршат на почетокот на следната година. По САД и Австралија, Велика Британија планира да ја заостри регулацијата на Биткоинот и други дигитални ...

Биткоинот руши рекорди

Тера - 04.12.2017

Биткоин синоќа сруши нов рекорд достигнувајќи вредност од над 11.800 долари, со што вредноста на оваа криптовалута се зголеми за повеќе од 10 пати од почетокот на годината. Повеќе централни банки и експерти предупредуваат дека биткоинот е ...

Цената на биткоинот достигна рекордна вредност од 11.800 долари...

Н.Македонија - 04.12.2017

Цената на биткоинот достигна рекордна вредност од 11.800 долари Цената на криптовалутата биткоин денеска достигна историски рекордна вредност од 11.800 долари, јави ДПА. Вредноста на биткоинот, кој се појави во 2009 година, од почетокот на годината ...

Се кладел со своите родители дека до својата 18-та година ќе стане милионер

365 - 04.12.2017

Ерик Финмен пред 3 години се кладел со своите родители дека доколку до својата 18-та година стане милионер, нема да го тераат да оди на факултет. Тој откако ставил кладба веднаш се отпишал од училиштето и почнал да учи од дома.

Американски близнаци се првите милијардери во биткоини

Нетпрес - 04.12.2017

Американските браќа близнаци Тејлор и Камерон Винклвос станаа првите во светот биткоински милијардери, објави во неделата британскиот весник The Sunday Telegraph. Браќата купиле еден процент од светските резерви на оваа крипто валута за 11 милиони ...

Цената на биткоинот достигна рекордна вредност од 11.800 долари

Локално - 04.12.2017

Цената на криптовалутата биткоин денеска достигна историски рекордна вредност од 11.800 долари, јави ДПА. Вредноста на биткоинот, кој се појави во 2009 година, од почетокот на годината се зголеми за десетпати.

Треба ли да се забрани биткоинот затоа што е морално сомнителен?

Фактор - 04.12.2017

По јавните настапи на добитници на Нобеловата награда се економија се разви дебатата дали биткоинот како електронска крипто валута треба да се забрани само затоа што е морално сомнителен, односно им овозможува и на криминалците полесно да ги водат ...

Нови рекорди на вредноста на биткоинот

Newsroom - 04.12.2017

Цената на криптовалутата биткоин денеска достигна историски рекордна вредност од 11.800 долари. Вредноста на биткоинот, кој се појави во 2009 година, од почетокот на годината се зголеми за десетпати.

Вредноста на биткоинот се зголеми за повеќе од 10 пати од почетокот на годината

Слободен Печат - 04.12.2017

Биткоин синоќа сруши нов рекорд достигнувајќи вредност од над 11.800 долари, со што вредноста на оваа криптовалута се зголеми за повеќе од 10 пати од почетокот на годината. Повеќе централни банки и експерти предупредуваат дека биткоинот е ...

Близнаците од кои Цукерберг ја украде идејата за Facebook станаа први биткоин милијардери

Локално - 04.12.2017

Браќата близнаци Камерон и Тајлер Винклевос кои го обвинија Марк Цукерберг за кражба на идејата за Facebook, станаа први биткоин милијардери. Тие двајца го тужеа Цукерберг во 2009 година, и со спогодба добија 65 милиони долари од кои 14 вложија во ...

Ова се двајцата браќа кои станаа први милијардери во биткоин

Фактор - 04.12.2017

Близнаците Тајлер и Камерон Винклвос кои go обвинуваа Марк Зукерберг дека ja украл нивната идеја за Фејсбук, се првите биткоин милијардери во светот, соопштува британскиот The Telegraph. Во 2013 година, браќата купуваат крипто-валути од 11 милиони ...

Браќата Винклевос се првите биткоин милијардери, дигиталната валута руши нови рекорди

Newsroom - 04.12.2017

Браќата близнаци Камерон и Тајлер Винклевос станаа првите биткоин милијардери, откако дигиталната валута синоќа сруши нов рекорд достигнувајќи вредност од над 11.800 долари, со што вредноста на биткоинот се зголеми за повеќе од 10 пати од почетокот ...

Близнаците Тајлер и Камерон Винклевос кои го тужеа Марк Цукерберг станаа биткоин милијардери

Денар - 04.12.2017

Биткоин се враќа на своите победнички патеки објавувајќи нов рекорд во неделата. Биткоинот претрпе големи падови на цените минатата недела, но закрепна во текот на викендот. Дигиталната валута достигна ново ниво од 11.826,76 долари во неделата, ...

Британија сака да го стави биткоинот во рамки на правилата за перење пари

Вечер - 04.12.2017

Велика Британија сака да ја зголеми регулацијата на Биткоинот и други дигитални валути со проширување на досегот на правилата за спречување на перење пари на Европската унија, кои ги принудуваат трговците да ги откриваат своите идентитети и да ...

Британија сака да го стави биткоинот во рамки на правилата за перење пари

Денар - 04.12.2017

Велика Британија сака да ја зголеми регулацијата на Биткоинот и други дигитални валути со проширување на досегот на правилата за спречување на перење пари на Европската унија, кои ги принудуваат трговците да ги откриваат своите идентитети и да ...

Пара на пара оди, и тоа ти е

Оff.net - 04.12.2017

Браќата Винкелвос се двајца баксузи на кои Марк Зукерберг во основа им ја краде идејата за Фејсбук. Исто така, од пред некој ден тие се и првите биткоин милијардери во светот, и тоа баш со парите што ги ќарија од Зукерберг.

Главниот проблем на Биткоин во иднина - недостаток на електрична енергија

Точка - 04.12.2017

Биткоин до оваа година беше апстрактен поим кои што го разбираа малкумина, но со зголемувањето на неговата вредност и се почестото споменување на криптовалутите, Биткоин стана светски препознатлив бренд.

Која е вистинската причина за успехот на биткоин?

Стандард - 04.12.2017

Биткоинот веќе чини над 10 илјади долари (во петокот, 1 декември, курсот на криптовалутата беше на ниво од околу 10.500 долари, откако федералното регулаторно тело во САД дозволи трговија со биткоин фјучерси, а на 3 декември попладне достигна ...

Нобеловците против Биткоин: Треба да се забрани!

Кумановски м. - 04.12.2017

loading... Додека успешните бизнисмени и Нобеловци ја критикуваат познатата криптовалута, биткоин на пазарот достигна вредност од 11.000 долари. Најтешката проценка дојде од Нобеловецот Џозев Штиглиц кој вели дека биткоинот би требал да се забрани.

Кои се првите биткоин милијардери?

Бизнис Вести - 04.12.2017

Близнаците Камерон и Тејлор Винкалвос освоија над 1 милијарда долари од Биткоин. Ова е објавено од страна на The Daily Telegraph. Браќата создадоа инвестициски фонд за Биткоин и во последните четири години добиле 11 милиони долари од својата идеја, ...

Биткоинот вредноста оваа година се зголеми за повеќе од 10 пати

Канал 77 - 04.12.2017

Биткоин синоќа сруши нов рекорд достигнувајќи вредност од над 11.800 долари, со што вредноста на оваа криптовалута се зголеми за повеќе од 10 пати од почетокот на годината. Повеќе централни банки и експерти предупредуваат дека биткоинот е ...

Биткоинот сруши нов рекорд, вредноста оваа година се зголеми за повеќе од 10 пати

Поглед - 04.12.2017

Биткоин синоќа сруши нов рекорд достигнувајќи вредност од над 11.800 долари, со што вредноста на оваа криптовалута се зголеми за повеќе од 10 пати од почетокот на годината. Повеќе централни банки и експерти предупредуваат дека биткоинот е ...

Нобеловците бараат Биткоинот да биде забранет

Банкарство.мк - 04.12.2017

Иако Биткоинот моментално се наоѓа на една од своите највисоки позиции минатата недела истиот беше мета на голем број критики од бизнисмените и добитниците на нобелови награди. Нобеловецот Џозев Стиглиц смета дека Биткоинот не е општествено користен ...