TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штефан Еберхартер победник на денешниот спуст

А1 - 08.12.2001

Австриецот Штефан Еберхартер победи денеска во спустот за светскиот скијачки куп во Вал Д'Изер. Вториот трумф на ветеранот за само два дена, по вчерашниот во Супер Џи, остана длабоко засенет од страотниот иинцидент на швајцарецот Силвано Белтрамети, кој по излетувањето од патеката низ заштитната ...

Австриецот Еберхартер победи во премиерниот супервелеслалом сезонава

А1 - 07.12.2001

Австриецот Штефан Еберхартер го искористи отсуството на повредениот ривал Херман Мајер и победи во премиерниот супервелеслалом сезонава од светскиот алпски скијачки куп, кој денеска се одржа во францускиот Вал'д'изер. Светскиот првак во оваа дисциплина од пред десет години, триумфира пред дуото ...