TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патниците вратиле назад полски авион поради „чудни звуци“

Нова ТВ - 29.03.2015

Патниците на Боингот 373 на полската авиокомпанија ЛОТ, кој летал за Истанбул, вчера го натерале пилотот непотребно да се врати во Варшава, бидејќи биле преплашени од чудните звуци кои излегувале од леталото.

Откриена е ДНК на 78 жртви од авионската несреќа во Франција

Телеграф - 29.03.2015

Форензичките тимови изолирале 78 примери на ДНК од телата на пронајдените патници од авионот „Боинг А320“ на француските Алпи, соопштил денеска еден од истражителите Тужителот Брис Робин рекол дека во тек е изградба на пат за возилата за да можат да ...

Преплашени патници натерале авион принудно да слета – се слушале „чудни звуци“

МК News - 29.03.2015

Патниците на Боингот 373 на полската авиокомпанија ЛОТ, кој летал за Истанбул, вчера го натерале пилотот непотребно да се врати во Варшава, бидејќи биле преплашени од чудните звуци кои излегувале од леталото.

Драма во „Боинг 737“: Патниците го приземјиле авионот

Канал5 - 29.03.2015

Уплашените патници на авионот „Боинг 737“ на полската авио компанија “ЛОТ“, кој летал синоќа на релација за Истанбул, го натерале пилотот, без вистинска потреба, да се врати во Варшава, бидејќи ги преплашиле чудни звуци.

Девојката на ко-пилотот што го урна авионот е бремена?

Орбис - 29.03.2015

Германски Билд денес објави дека девојката на ко-пилотот кој намерно го сруши авионот во француските алпи при што загинаа 149 патници и членови на екипажот е трудна. Таа работела во средно училиште кое се наоѓало во едно мало место веднаш до ...

Се уплашиле од чудни звуци, па го приземјиле авионот

Нетпрес - 29.03.2015

Уплашени патници во авионот „Боинг 737“ на полската авио компанија „ЛОТ“, кој летал синоќа на релација за Истанбул, го натерале пилотот да се врати во Варшава, бидејќи ги преплашиле чудни звуци.

Пилотот на Germanwings кому сите патници му аплаудираа

Нова ТВ - 28.03.2015

Еден ден по несреќата на авионот на Germanwings во кој загинаа 150 луѓе, еден пилот на оваа компанија, пред полетувањето на авионот помеѓу Хамбург и Келн, предизвика силен аплауз кај патниците кои чекаа авионот да полета.

Полска: Патници во авион се исплашиле, па го натерале пилотот да се приземји - без реална опасност

МКД - 28.03.2015

Патниците во „боинг 737“ на полската компанија ЛОТ, кој денес летал за Истанбул, го натерале пилотот без вистинска потреба да се врати во Варшава, бидејќи – ги исплашиле чудни звуци. Во авионот веднаш по полетувањето се слушнале сомнителни звуци, ...

Само еден ден по несреќата, пилот на „Џерманвингс“ направи нешто неверојатно (ФОТО)

Телеграф - 28.03.2015

Енглиш опишува како патниците во тишина слушале што зборувал пилотот, а кога завршил добил силен аплауз Германката Брита Енглиш не можела да се ослободи од стравот додека во средата влегувала во авион на „Џерманвингс“, само еден ден откако копилотот ...

Лотарија ги однесе во смрт децата во авионот

МК News - 28.03.2015

Пријателите на настраданите ученици кои се враќале од Шпанија за Дејли мејл проговорија за пораките кои им пристигнале пред падот на авионот на „Џерманвингс“. -Влеговме во авионот, не можеме да дочекаме да дојдеме дома, ви купивме подароци, стои во ...

ФОТО: Пронајдени 600 делови од телата на жртвите на Алпи

А1 On - 28.03.2015

Француската полиција, која работи на местото каде што се урна авионот на германската компанија „Џерман вингс“ соопшти дека до сега се пронајдени помеѓу 400 и 600 делови од телата на 150-те загинати патници и членови на екипажот.

Само еден ден после несреќата, пилотот направил нешто неверојатно!

Точка - 28.03.2015

Брита Енглиш опишува како патниците во тишина го слушале секој збор на капетанот, а кога завршил, тој добил и громогласен аплауз! Патничката Брита Енглиш не можела никако да се ослободи од стравот додека влегувала во авионот на Germanwings само еден ...

Пилот на „Џерман вингс“ ги смирувал патниците ден после авионската несреќа (видео)

Канал5 - 28.03.2015

Патничката Брита Инглиш не можела да се ослободи од стравот додека влегувала во авионот на „Џерман вингс“ ден после страшната авионска несреќа на таа компанија во која загинаа 150 луѓе. Кога ја видел вознемирената патничка, пилотот кој требал да ...

Еве што направи пилот на „Џерманвингс“ еден ден по авионската несреќата!

Сител - 28.03.2015

Германката Брита Енглиш не можела да се ослободи од стравот додека во средата влегувала во авион на „Џерманвингс“, само еден ден откако копилотот урна авион на оваа авиокомпанија во француските Алпи.

ВИДЕО: Еве како се срушил германскиот авион!

Сител - 28.03.2015

Француски стручњаци направиле симулација на тоа што се случувало со авионот Ербас А-320, кој се сруши во вторникот. За потсетување, 150 луѓе загинаа откако авион се сруши на францусклите Алпи. Погледнете го видеото..

Ден по трагедијата, пилот на Џерманвигс го направи најдоброто за патниците (видео)

Република - 28.03.2015

Патничка која патувала со авион на Џерманвингс ден по трагедијата во јужна Франција на Фејсбук објавила видео кое опишува многу емотивен момент во кој капетанот на летот излегол од кабината,го зел микрофонот и порачал на патниците дека се безбедни ...

Преплашени патници натерале пилот принудно да слета

Република - 28.03.2015

Преплашени патници кои патувале со полската авиокомпанија ЛОТ на релација од Варшава кон Истанбул го натерале пилотот да го врати авионот кон главниот град на Полска. Сомнителни звуци кои биле прилично бучни и доаѓале од палубата на авионот ги ...

АУДИО: Последните мигови од А320 кој се урна во француските Алпи!

Пулс24 - 28.03.2015

На интернет се појави аудиоснимка за која се тврди дека е истата која што била пронајдена во авионот Ербас 320, кој се урна во француските Алпи. Аудиосниката ја објави порталот „ НТВ.ру “. Сѐ уште нема потврда за автентичноста на снимката.

По 11 септември во авиобизнисот се наметнати лоши безбедносни мерки, реагираат пилотите

24 Вести - 27.03.2015

Околностите за несреќата на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерман вингс“ не ги изненадија француските пилоти, кои ги осудуваат безбедносните мерки што САД им ги наметнаа на сите авиокомпании по терористичките напади од 11 септември ...

ПО 11 СЕПТЕМВРИ: Наметнати лоши безбедносни мерки во авио-бизнисот

Телеграф - 27.03.2015

Откако американските власти ги наметнаа новите мерки за безбедност со кои се ограничува пристапот до кокпитот, особено со блиндираната врата со безбедносни шифри, пилотите стравуваат дека може да дојде до околности во какви што во вторникот се урна ...

По 11 септември во авиобизнисот се наметнати лоши безбедносни мерки, реагираат пилотите

Локално - 27.03.2015

Околностите за несреќата на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерман вингс“ не ги изненадија француските пилоти, кои ги осудуваат безбедносните мерки што САД им ги наметнаа на сите авиокомпании по терористичките напади од 11 септември ...

Меркел: Наодите од истрагата за авионската несреќа се незамисливи

А1 On - 27.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека најновите наоди во истрагата за несреќата на авионот на „Џерман Вингс“ добиле апосолутно незамислива димензија. Меркел тоа го изјави коментирајќи го заклучокот од истрагата дека копилотот на авионот ...

Авиосимулатор покажа како се срушил „Ербас А320“ (видео)

Канал5 - 27.03.2015

Франција покажа на авиосимулатор како се случила авионската несреќа со „Ербас А320“. Од неговото полетување, губењето на височината до неговото срушување. Авиосимулаторот француските власти го програмирале врз основа на првичните снимки од црната ...

По 11 септември во авиобизнисот се наметнати лоши безбедносни мерки, реагираат пилотите

А1 On - 27.03.2015

Околностите за несреќата на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерман вингс“ не ги изненадија француските пилоти, кои ги осудуваат безбедносните мерки што САД им ги наметнаа на сите авиокомпании по терористичките напади од 11 септември ...

Невозвратена љубов – причина за депресијата на копилотот

Канал5 - 27.03.2015

Невозвратена љубов е најверојатната причина за депресија поради што копилотот на „Џерман вингс“ намерно го урнал авионот во кој загинаа 150 патници и членови на екипажот. Безбедносните мерки околу куќата во град Монтабаур, се преземени, откако стана ...

Лотарија ги однесе во смрт децата во авионот

Канал5 - 27.03.2015

Пријателите на настраданите ученици кои се враќале од Шпанија, за „Дејли Меил“ проговорија за пораките кои им пристигнале пред падот на авионот на „Џерман вингс“. „Влеговме во авионот, не можеме да дочекаме да дојдеме дома, ви купивме подароци“ стои ...

Лотарија ги однесе во смрт децата во авионот на Германвингс

Сител - 27.03.2015

Пријателите на настраданите ученици кои се враќале од Шпанија, за „Дејли Меил“ проговорија за пораките кои им пристигнале пред падот на авионот на „Џерман вингс“. „Влеговме во авионот, не можеме да дочекаме да дојдеме дома, ви купивме подароци“ стои ...

Лотарија ги однесе во смрт децата во авионот

Press24 - 27.03.2015

Пријателите на настраданите ученици кои се враќале од Шпанија за Дејли мејл проговорија за пораките кои им пристигнале пред падот на авионот на „Џерманвингс“. -Влеговме во авионот, не можеме да дочекаме да дојдеме дома, ви купивме подароци, стои во ...

Видео: Аудио снимка од последната минута пред падот на авионот А320

Република - 27.03.2015

Аудио снимката од Црната кутија од авионот Ербас А320 ја доловува атмосферата од последната минута во ...

Последниот технички преглед на урнатиот авион бил направен во Бугарија

Фактор - 27.03.2015

Последниот технички преглед на авионот на „Germanwings“, кој се урна на Француските Алпи, бил направен во Софија минатата година. Иако последните податоци, се дека е можна намерна несреќа на авионот, останува и хипотезата за техничка неисправност.

По 11 септември во авиобизнисот се наметнати лоши безбедносни мерки, реагираат пилотите

Република - 27.03.2015

Околностите за несреќата на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерман вингс“ не ги изненадија француските пилоти, кои ги осудуваат безбедносните мерки што САД им ги наметнаа на сите авиокомпании по терористичките напади од 11 септември ...

Лотарија ги однесе во смрт децата во авионот

Fox.mk - 27.03.2015

Пријателите на настраданите ученици кои се враќале од Шпанија за Дејли мејл проговорија за пораките кои им пристигнале пред падот на авионот на „Џерманвингс“. -Влеговме во авионот, не можеме да дочекаме да дојдеме дома, ви купивме подароци, стои во ...

Лотарија ги однесе во смрт децата во авионот

Курир - 27.03.2015

Пријателите на настраданите ученици кои се враќале од Шпанија за Дејли мејл проговорија за пораките кои им пристигнале пред падот на авионот на „Џерманвингс“. -Влеговме во авионот, не можеме да дочекаме да дојдеме дома, ви купивме подароци, стои во ...

Едно девојче вечно ќе биде вечно благодарно што по чиста случајност го пропуштило кобниот лет!

Пулс24 - 27.03.2015

Пријателите на несреќно загинатите ученици кои се наоѓале во авионот на „German wings“, за Daily Mail ја споделиле информацијата за пораките кои им пристигнале пред падот на авионот. „Влеговме во авионот.

По 11 септември во авиобизнисот се наметнати лоши безбедносни мерки, реагираат пилотите

Lider - 27.03.2015

Околностите за несреќата на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерман вингс“ не ги изненадија француските пилоти, кои ги осудуваат безбедносните мерки што САД им ги наметнаа на сите авиокомпании по терористичките напади од 11 септември ...

Меркел: Наодите од истрагата за авионската несреќа се незамисливи

24 Вести - 26.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека најновите наоди во истрагата за несреќата на авионот на „Џерман Вингс“ добиле апосолутно незамислива димензија. Меркел тоа го изјави коментирајќи го заклучокот од истрагата дека копилотот на ...

Меркел: Наодите од истрагата за авионската несреќа се незамисливи

Утрински - 26.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека најновите наоди во истрагата за несреќата на авионот на „Џерман Вингс“ добиле апосолутно незамислива димензија. Меркел тоа го изјави коментирајќи го заклучокот од истрагата дека копилотот на ...

Пожар, декомпресија или блокирани команди го урнале авионот

Дневник - 26.03.2015

Пожар или декомпресија во пилотската кабина, замрзнати сензори или откажување на командите се можни причини за падот на германскиот „ербас А320“, кој во вторникот изутрината се урна на француските Алпи, сметаат македонски воздухопловни експерти.

Меркел згрозена од наодите на истрагата за авионската несреќа

Локално - 26.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека најновите наоди во истрагата за несреќата на авионот на „Џерман Вингс“ добиле апосолутно незамислива димензија. Меркел тоа го изјави коментирајќи го заклучокот од истрагата дека копилотот на ...

Меркел: Наодите од истрагата за авионската несреќа се незамисливи

Алфа - 26.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека најновите наоди во истрагата за несреќата на авионот на „Џерман Вингс“ добиле апосолутно незамислива димензија. Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека најновите наоди во ...

МЕРКЕЛ ЗА НЕСРЕЌАТА: Наодите од истрагата ја надминуваат секоја фантазија

Телеграф - 26.03.2015

Меркел тоа го изјави коментирајќи го заклучокот од истрагата дека копилотот на авионот на компанијата „Џерман Вингс“ најверојатно намерно го урнал авионот во француските Алпи Германската канцеларка, Ангела Меркел, денеска изјави дека најновите наоди ...

Меркел згрозена од наодите на истрагата за авионската несреќа

+инфо - 26.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека најновите наоди во истрагата за несреќата на авионот на „Џерман Вингс“ добиле апосолутно незамислива димензија. Меркел тоа го изјави коментирајќи го заклучокот од истрагата дека копилотот на ...

Извлечени првите тела на загинатите во авионската несреќа во Франција

Орбис - 26.03.2015

Спасувачките екипи ги извлекоа првите тела на настраданите во падот на авионот на германската компанија „Џерманвингс“ која се случи во јужниот дел на франција, во пределот на Алпите, јавија синоќа странските медиуми.

Извлечени првите тела на загинатите во авионската несреќа во Франција

Точка - 26.03.2015

Спасувачките екипи ги извлекоа првите тела на настраданите во падот на авионот на германската компанија „Џерманвингс“ која се случи во јужниот дел на франција, во пределот на Алпите, јавија синоќа странските медиуми.

Авионот на „Герман вингс“ се срушил на само километар од слична несреќа пред 62 години

МК News - 26.03.2015

Летот на „Џерман вингс“ 4U9525 се срушил на само километар од идентична авионска несреќа пред 62 години кога загинале 44 лица. Неверојатна е сличноста помеѓу овие две несреќи. Имено, летот на Ер Франс 178 паднал 1953.

Аирбус имал фатална мана – Пилот спасил 109 животи во сличен инцидент, заглавил компјутерот

МК News - 26.03.2015

Се замрзнаа два од трите сензори кои укажуваат на степенот на навалување односно свртување на авионот во воздух, така што компјутер доби неточни информации и почна да се спушта авионот, кога го достигна својот максимум во височината.

Паднаа акциите на компанијата „Ербас“

+инфо - 26.03.2015

Акциите на компанијата „Ербас“ паднаа за 2,35 отсто на Париската берза, по падот на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерман вингс“. Акциите на „Ербас“ паднаа на 58,60 евра, но и натаму се под притисок за натамошно намалување на ...

ФОТО: На истото место и претходно се случила авионска несреќа

А1 On - 26.03.2015

Местото каде што се урна авионот на „Џерман Вингс“, на француските Алпи, е за помалку од 1,5 километри одалечено од местото каде што пред повеќе од 60 години се случила слична несреќа, во која загинале 44 лица.

Ко-пилотот сакал да го „уништи“ авионот на „German Wings“

Канал 77 - 26.03.2015

Ко-пилотот на авионот „German Wings“ кој се урна на француските Алпи во вторникот, сакал да го „уништи“ авионот, велат француските власти. Марсејскиот обвинител Брис Робин, ги анализираше информациите од „црната кутија“ и гласовниот снимач, велејќи ...

Дали несреќата можеше да биде спречена: Пилотот ја преземал контролата од компјутерот и спасил 109 животи!

Точка - 26.03.2015

Речиси ист "Airbus" на "Lufthansa" доживеал речиси иста судбина. Полетал од аеродромот во Билбао во среда наутро на 5. ноември пред 5 месеци, на лет до Минхен. Само благодарение на вештините на пилотот, била избегната слична трагедија како таа на ...

Потресни пораки: Загинатите тинејџери комуницирале со најблиските неколку минути пред падот на авионот

Точка - 26.03.2015

Еден ден после трагедијата во Алпите во која загинаа 150 луѓе, во јавноста се појавија приватни пораки на патниците и членовите на екипажот кои биле во авионот „Германвингс“ кој завчера се урна во Алпите.

Меркел: Наодите од истрагата за авионската несреќа се незамисливи

Сител - 26.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека најновите наоди во истрагата за несреќата на авионот на „Џерман Вингс“ добиле апосолутно незамислива димензија. Меркел тоа го изјави коментирајќи го заклучокот од истрагата дека копилотот на ...

(ВИДЕО) Авиосимулатор покажа како се случила несреќата со А320

Фактор - 26.03.2015

Во Франција покажаа на авиосимулатор како се случила авионската несреќа со„Ербас А320“. Продолжува истрагата за инцидентот со учество на авионот на авиокомпанијата „Germanwings“, во која загинаа 150 лица.

Меркел: Наодите од истрагата за авионската несреќа се незамисливи

Република - 26.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека најновите наоди во истрагата за несреќата на авионот на „Герман Вингс“ добиле апосолутно незамислива димензија. Меркел тоа го изјави коментирајќи го заклучокот од истрагата дека копилотот на ...

Оланд: Ќе ги дознаеме причините за падот на авионот

Sky - 26.03.2015

Францускиот претседател Франсоа Оланд изјави дека француските власти ќе ги дознаат причините за падот на авионот на „Џерманвингс“ на Алпите, при кој загинаа 150 луѓе. Говорејќи заедно со германската канцеларка Ангела Меркел и со шпанскиот премиер ...

НЕВЕРОЈАТНО: Авионот на „Џерман вингс“ се срушил на само километар од слична несреќа пред 62 години

Sky - 26.03.2015

Летот на „Џерман вингс“ 4U9525 се срушил на само километар од идентична авионска несреќа пред 62 години кога загинале 44 лица. Неверојатна е сличноста помеѓу овие две несреќи. Имено, летот на Ер Франс 178 паднал 1953.

„Луфтханза“ тврди дека авионот бил исправен, а падот е необјаснив

Sky - 26.03.2015

Директорот на „Луфтханза“, Карстен Спор, денеска изјави дека авионот што вчера се урна бил технички беспрекорен, а несреќата ја опиша како необјаснива. – За нас тоа е необјасниво. Авионот бил исправен, а двајцата пилоти искусни – рече Спор на ...

Извлечени првите тела на загинатите во авионската несреќа во Франција

Нетпрес - 26.03.2015

Спасувачките екипи ги извлекоа првите тела на настраданите во падот на авионот на германската компанија „Џерманвингс“ која се случи во јужниот дел на франција, во пределот на Алпите, јавија синоќа странските медиуми.

Паднаа акциите на Ербас

Вечер - 26.03.2015

По падот на авионот „Ербас А320" на германската компанија „Џерман вингс", за 2,35 отсто паднаа акциите на компанијата „Ербас" на Париската берза. Акциите на „Ербас" паднаа на 58,60 евра, но и натаму се под притисок за натамошно намалување на ...

Извлечени првите тела на загинатите во авионската несреќа во Франција

Fox.mk - 26.03.2015

Спасувачките екипи ги извлекоа првите тела на настраданите во падот на авионот на германската компанија „Џерманвингс“ која се случи во јужниот дел на франција, во пределот на Алпите, јавија синоќа странските медиуми, пренесува НетПрес.

Загинатите тинејџери комуницирале со најблиските неколку минути пред падот на авионот

Вечер - 26.03.2015

Еден ден после трагедијата во Алпите во која загинаа 150 луѓе, во јавноста се појавија приватни пораки на патниците и членовите на екипажот кои биле во авионот „Германвингс" кој завчера се урна во Алпите Еден ден после трагедијата во Алпите во која ...

Меркел: Наодите од истрагата за авионската несреќа се незамисливи

Lider - 26.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека најновите наоди во истрагата за несреќата на авионот на „Џерман Вингс“ добиле апосолутно незамислива димензија. Меркел тоа го изјави коментирајќи го заклучокот од истрагата дека копилотот на ...

Луфтханза: Уривањето на германскиот авион е несреќен случај

24 Вести - 25.03.2015

Тимовите за санација денеска ја продолжуваат работата на местото каде што вчера се урна авион на Германвингс при што загинаа сите 150 патници и членови на екипажот. Ербас А320 летал од Барселона до Дизелдорф кога се урнал во француските Алпи на ...

Во отежнати услови продолжува истрагата за Ербасот на Герман Вингс

24 Вести - 25.03.2015

Болка и солзи во Европа, тридневна жалост во Шпанија и Германија, знамиња спуштени на половина копје по вчерашната авионска несреќа во која загинаа 150 луѓе. Поради лошите временски услови и тешко пристапниот терен на две илјади метри надморска ...

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот А320

Телма - 25.03.2015

Од утрово продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна аЕрбасот А 320 на германската компанија „Џрманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот.

Три дневна жалост во Европа

Телма - 25.03.2015

Три дневна жалост во Европа за жртвите во авионската несреќа на Ербасот на компанијата Џрманвингс. На зградата на Европската Комисија знамињата од утринава се на половина копје. Истовремено, продолжуваат спасувачкките операции и пребарувањето на ...

Продолжува истражувањето на местото каде се урна авионот

Глас на Америка - 25.03.2015

Една од „црните кутии“ е пронајдена и во Париз се испитува нејзината содржина Потрагата по остатоците на авионот на Џерманвингс, Ербас А320, продолжија на местото на несреќата, во која загинаа сите 150 лица кои биле во авионот, кога се урнал во ...

Тероризмот се исклучува како причина за пад на германскиот авион

Нова ТВ - 25.03.2015

Француските спасувачи утрово продолжија да ги бараат телата на 150-те жртви на пад на авионот на „Германвингс“ во француските Алпи, додека француската полиција смета дека мали се шансите падот да бил резултат на тероризам.

Европските лидери на местото на несреќата

Телма - 25.03.2015

Лидерите на Германија, Франција и Шпанија пристигнаа денеска на јужниот дел од француските алпи, каде ќе ја посетат локацијата каде вчера се урна авионот на германската авиокомпанија Џерман Вингс, при што животот го загубија сите 150 патници и ...

Германија исклучува тероризам за падот на "ербасот" во Франција

Вест - 25.03.2015

ГЕРМАНИЈА (АП) - Министерот за внатрешни работи на Германија рече дека нема причина да се сомневаат дека се работи за криминал во уривањето на авионот на "Џерманвингс" во Франција завчера при што загинаа сите 150 патници и членови на екипажот.

Трагедијата на авионот на Германвингс, несреќен случај

Р.С.Европа - 25.03.2015

Тимовите за санација денеска ја продолжуваат работата на местото каде што вчера се урна авион на Германвингс при што загинаа сите 150 патници и членови на екипажот. Ербас А320 летал од Барселона до Диселдорф кога се урнал во француските Алпи на ...

Лидерите на Франција, Германија и Шпанија пристигнаа на француските Алпи

Р.С.Европа - 25.03.2015

Лидерите на Франција, Германија и Шпанија пристигнаа на француските Алпи на местото каде се урна авионот на Германвингс при што загинаа 150 луѓе. Франсоа Оланд, Ангела Меркел и Мариано Рахој денеска летаа над местото на несреќата, пред средбата со ...

Оланд: Ќе ги дознаеме причините за падот на авионот

Р.С.Европа - 25.03.2015

Францускиот претседател Франсоа Оланд, изјави дека француските власти ќе дознаат причините за падот на авионот на Германвингс на Алпите, при што загинаа 150 луѓе. Говорејќи заедно со германската канцеларка Ангела Меркел и шпанскиот премиер Маријано ...

Зошто се урна авионот на Германвингс?

Р.С.Европа - 25.03.2015

Тимовите за санација ја продолжуваат работата на местото на француските Алпи каде што се урна авион на Германвингс при што загинаа сите 150 патници и членови на екипажот. Има разни претпоставки за можните причини за несреќата, од технички проблем до ...

Авионска несреќа: Германија во шок

Deutsche Welle - 25.03.2015

Ретко толку многу луѓе го следат напливот на вести, како сега за падот на авионот на Џерманвингс во јужна Франција. Вестите не допираат толку многу, бидејќи секој од нас можело да седи во авионот, смета Феликс Штајнер Летањето со авион за многу ...

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот

Утрински - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, јави дописникот на МИА од Париз.

Пронајдена втората црна кутија на авионот на „Џерман Вингс“

Алсат-М - 25.03.2015

Пронајдена и втората црна кутија на авионот Ербас А320 на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој вчера се урна во францкуските Алпи. Според француските истражни органи втората црна кутија е тешко оштетена.

Авионот на „Џерман Вингс“ паѓал 18, а не осум минути

БркајРабота - 25.03.2015

За вчерашното уривање на авионот Ербас А320 на компанијата „Џерманвингс“ над Алпите денеска се појавија нови докази. Леталото паѓало 18, а не 8 минути. Сеголен Роајал, француската министерка за животна средина и сообраќај изјави дека екипажот на ...

Пронајдена втората црна кутија на авионот на „Џерман Вингс“

Утрински - 25.03.2015

Пронајдена и втората црна кутија на авионот Ербас А320 на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој вчера се урна во францкуските Алпи. Според француските истражни органи втората црна кутија е тешко оштетена.

Нови докази: Авионот на „Џерман Вингс“ паѓал 18, а не осум минути

Утрински - 25.03.2015

Според новите докази што денеска се појавија во истрагата за причината за вчерашното уривање на авионот Ербас А320 на компанијата „Џерман Вингс“ над Алпите, падот на леталото траело 18, а не осум минути, како што претходно се веруваше.

Авионот на „Џерман Вингс“ паѓал 18 минути

Алсат-М - 25.03.2015

Според новите докази што денеска се појавија во истрагата за причината за вчерашното уривање на авионот Ербас А320 на компанијата „Џерман Вингс“ над Алпите, падот на леталото траело 18, а не осум минути, како што претходно се веруваше.

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот

Алсат-М - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, јави дописникот ...

„Многу е чудно!“ Уривањето на ербасот на Алпите ги збунува експертите (ВИДЕО)

МКД - 25.03.2015

„Германските A320-ки не се уриваат. Не денес. Ова е чудно“, напиша на Твитер безбедносниот уредник на Флајтглобал по несреќата на авионот на „Џерманвингс“ на летот 9525, а додека трае истрагата за несреќата во која загинаа 150 и која сè уште е во ...

Седум важни прашања кои целиот свет ги поставува по уривањето на авионот во Алпите

МКД - 25.03.2015

По падот на авионот на Џерманивингс на лет 4У 9525 во француските Алпи, од инспекторите на компанијата Ербас, во Тулуз, и Луфтханза, матичната компанија на Џерманивингс, се очекува итно да одговорат на прашањето како ваква трагедија можеше да се ...

Пронајдена втората црна кутија на авионот на „Џерман Вингс“

Алфа - 25.03.2015

Пронајдена и втората црна кутија на авионот Ербас А320 на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој вчера се урна во францкуските Алпи. Пронајдена и втората црна кутија на авионот Ербас А320 на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој вчера ...

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот на „Џерманвингс“

Идивиди - 25.03.2015

Париз, 25 март 2015 (МИА) - Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, јави ...

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот на „Џерманвингс“

Алфа - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот.

Продолжува потрагата по телата и по втората црна кутија по паѓањето на авионот во Алпите

Телеграф - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерман вингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот.

Меркел, Оланд и шпанскиот премиер Мариано Рахој стигнаа на местото на несреќата

Локално - 25.03.2015

Германскиот канцелар Ангела Меркел, францускиот претседател Франсоа Оланд и шпанскиот премиер Мариано Рахој пристигнаа на местото на несреќата во француските Алпи. Тие слетаа со хеликоптер, кој пред да слета направи поглед кружење во воздухот на ...

Паднатиот авион е “целосно исчезнат”, останаа само ситни парчиња

Локално - 25.03.2015

Министрите од Франција, Шпанија и Германија го набљудуваа од хеликоптер местото на несреќата на патничкиот авион А320 на германската авиокомпанија “Germanwings”, кој се урна вчера во француските Алпи, соопшти Франс прес.

Авионот на „Џерманвингс“ паѓал 18 минути - Исклучена можноста за терористички напад

Алфа - 25.03.2015

Во несреќата нема преживеани но затоа има многу нелогичности кои бараат итен одгворор. Најновите докази покажуваат дека авионот понирал цели 18 минути пред да се урне на стрмните падини на Алпите.

УРНАТ АВИОН: Тероризмот не е исклучен, загинаа луѓе од 13 земји (ВИДЕО)

Телеграф - 25.03.2015

Засега останува мистерија како е можно авионот да бил во слободен пад 18 минути. Поради непристапноста на теренот, потрагата по остатоците и по телата на загинатите можно е да се одвива повеќе денови Расфрлани делови од авионот, парчиња облека, ...

Херојот пилот кој спасил 109 животи го исклучил компјутерот на ербасот на Луфтханза

Локално - 25.03.2015

Се замрзнаа два од трите сензори кои укажуваат на степенот на навалување односно свртување на авионот во воздух, така што компјутер доби неточни информации и почна да се спушта авионот, кога го достигна својот максимум во височината.

Продолжува пребарувањето на местото на падот на авионот на „Џерманвингс“

Орбис - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, јавува МИA.

Продолжува пребарувањето на местото на падот на авионот на "Џерманвингс"

Точка - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот "Ербас А320" на германската компанија "Џерманвингс" со 144 патници и шест членови на екипажот, јавува МИA.

Нови докази: Авионот на „Џерман Вингс“ паѓал 18, а не осум минути

МК News - 25.03.2015

Според новите докази што денеска се појавија во истрагата за причината за вчерашното уривање на авионот Ербас А320 на компанијата „Џерман Вингс“ над Алпите, падот на леталото траело 18, а не осум минути, како што претходно се веруваше.

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот на „Џерманвингс“

+инфо - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, јави дописникот на МИА од Париз.

Авионот на „Џерман Вингс“ паѓал 18 минути

+инфо - 25.03.2015

Според новите докази што денеска се појавија во истрагата за причината за вчерашното уривање на авионот Ербас А320 на компанијата „Џерман Вингс“ над Алпите, падот на леталото траело 18, а не осум минути, како што претходно се веруваше.

Пронајдена и втората црна кутија на „Џерман Вингс“

+инфо - 25.03.2015

Пронајдена е и втората црна кутија на авионот Ербас А320 на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој вчера се урна на француските Алпи. Според француските истражни органи, втората црна кутија е тешко оштетена.

Оланд, Меркел и Рахој на местото на несреќата на авионот

А1 On - 25.03.2015

Во Сејн лез Алп со ист хеликоптер околу 14 часот и 15 минути пристигнаа францускиот претседател Франсоа Оланд и канцеларката Ангела Меркел, додека шпанскиот премиер Мариано Рахој избра да дојде до Сејн лез Алп со автомобил, јавува дописникот на МИА ...

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот

Канал 77 - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, јави дописникот на МИА од Париз.

Оланд, Меркел и Рахој на местото на несреќата на авионот

+инфо - 25.03.2015

Во Сејн лез Алп со ист хеликоптер околу 14 часот и 15 минути пристигнаа францускиот претседател Франсоа Оланд и канцеларката Ангела Меркел, додека шпанскиот премиер Мариано Рахој избра да дојде до Сејн лез Алп со автомобил, јавува дописникот на МИА ...

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот на „Џерманвингс“

А1 On - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, јави дописникот на МИА од Париз.

Нови докази: Авионот на „Џерман Вингс“ паѓал 18, а не осум минути

А1 On - 25.03.2015

Според новите докази што денеска се појавија во истрагата за причината за вчерашното уривање на авионот Ербас А320 на компанијата „Џерман Вингс“ над Алпите, падот на леталото траело 18, а не осум минути, како што претходно се веруваше.

ФОТО: Тела расфрлени на сите страни – Авиoнот паѓал 18 минути

Орбис - 25.03.2015

Полициските службеници и спасувачите се упатија кон недостапните области на Алпите, на надморска височина од 1500 метри, каде авионот на Lufthansa вчера се сруши. Според најновите информации, авионот не паѓал 8 минути туку цели 18! Авионот, тип ...

(ФОТО) Знамиња на пола копје – Болка и солзи во очите на Европа

Орбис - 25.03.2015

Во Германија и Европа денес знамињата се спуштени на пола копје во знак на жалост поради авионската несреќа во Франција во која загинаа 150 лица. Во местото Халтерн откаде 16 гимназијалци загинаа вчера во падот на авионот на „Џерманвингс“ владее ...

Авионот Ербас паѓал 18 минути

Орбис - 25.03.2015

Авионот на компанијата „Џерман вингс“ дури 18 минути ја губел висината пред ударот во планината, а од кокпитот во тој период не стигнал ниеден повик за помош, покажала истрагата. Француските власти објавија дека комуникацијата со пилотот била ...

Продолжува истрагата по остатоците од авионот на „German Wings“

Канал 77 - 25.03.2015

Потрагата по остатоците на авионот на Џерманвингс, Ербас А320, продолжија на местото на несреќата, во која загинаа сите 150 лица кои биле во авионот, кога се урнал во вторникот во француските Алпи.

Исповед на човек кој ја избегна авионската несреќа

А1 On - 25.03.2015

Давид Кабанас од Шпанија ја избегна несреќата на авионот Ербас „А320“ на „Џерман вингс“ кој се урна вчера на југот во Франција, при што загинаа 148 лица, меѓу кои и поголем број деца. -Требаше да патувам на летот 4У9525, но состанокот во Дизелдорф ...

ВИДЕО: Први записи од местото на авионската несреќа

А1 On - 25.03.2015

На интернет се појавија први фотографии од местото на несреќата на авионот „Ербас А 320“ на германската компанија „Џерман вингс“ кој вчера се урна со150 патници и членови на екипажот на југ на Франција во регионот Барселонет, помеѓу општините Дињ и ...

Три дневна жалост во Европа

Канал 77 - 25.03.2015

Три дневна жалост во Европа за жртвите во авионската несреќа на Ербасот на компанијата Џрманвингс. На зградата на Европската Комисија знамињата од утринава се на половина копје. Истовремено, продолжуваат спасувачкките операции и пребарувањето на ...

Пронајдена една од црните кутии на авионот што се урна кај Алпите

Канал5 - 25.03.2015

Францускиот министер за внатрешни работи Бернар Казнев потврди дека е пронајдена една од црните кутии на авионот на германската компанија „Џерман вингс“, што вчера се урна во јужниот дел на Франција.

Авионот Ербас паѓал 18 минути

Фама - 25.03.2015

Авионот на компанијата „Џерман вингс“ дури 18 минути ја губел висината пред ударот во планината, а од кокпитот во тој период не стигнал ниеден повик за помош, покажала истрагата. Француските власти објавија дека комуникацијата со пилотот била ...

Пронајдена и втората црна кутија од „German Wings“

Канал 77 - 25.03.2015

„Нема докази дека трета страна е инволвирана во падот на авионот на Џерман винс“, соопшти германскиот министер за внатрешни работи. Изјавата следуваше кратко откако германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Франсоа Оланд ...

Теории кои би можеле да го објаснат падот на авионот на „Џерман вингс“

Канал5 - 25.03.2015

И понатаму се нагаѓа што би можела да биде причината за падот на авионот „Ербас А320” на компанијата „Џерман вингс“ кој се сруши синоќа во француските Алпи, во кој загинаа 144 патници и шест членови на екипажот.

Германски „ербас“ се урна на Алпите

Н.Македонија - 25.03.2015

Според првичните неофицијални информации, во авионот се наоѓале 144 патници и шест члена на екипажот. До затворањето на весникот западните агенции информираа дека нема преживеани од несреќата СТОТИЦИ ЗАГИНАТИ ВО ГОЛЕМА АВИОНСКА НЕСРЕЌА Патнички ...

Урнатиот авион најверојатно не бил жртва на терористички напад

+инфо - 25.03.2015

Исклучена е можноста авионот Ербас А 320 на компанијата „Џерман вингс“, кој се урна во вторникот на југот на Франција, да бил жртва на терористички напад, изјави францускиот министер за внатрешни работи Бернар Каснув.

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот на „Џерманвингс“

Press24 - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, пренесува МИА.

Пронајдена втората црна кутија на авионот на „Џерман Вингс“

Press24 - 25.03.2015

Пронајдена и втората црна кутија на авионот Ербас А320 на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој вчера се урна во францкуските Алпи. Според француските истражни органи втората црна кутија е тешко оштетена.

Продолжува пребарувањето на местото на падот на „ербасот“

Република - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, јави дописникот на МИА од Париз.

Пронајдена втората црна кутија на авионот на „Џерман Вингс“

Република - 25.03.2015

Пронајдена и втората црна кутија на авионот Ербас А320 на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој вчера се урна во францкуските Алпи. Според француските истражни органи втората црна кутија е тешко оштетена.

Нови докази: Авионот на „Џерман Вингс“ паѓал 18, а не осум минути

Press24 - 25.03.2015

Според новите докази што денеска се појавија во истрагата за причината за вчерашното уривање на авионот Ербас А320 на компанијата „Џерман Вингс“ над Алпите, падот на леталото траело 18, а не осум минути, како што претходно се веруваше.

Оланд, Меркел и Рахој на местото на несреќата на авионот

Република - 25.03.2015

Во Сејн лез Алп со ист хеликоптер околу 14 часот и 15 минути пристигнаа францускиот претседател Франсоа Оланд и канцеларката Ангела Меркел, додека шпанскиот премиер Мариано Рахој избра да дојде до Сејн лез Алп со автомобил, јавува дописникот на МИА ...

Проклетството на авионот „Ербас А320“: 60 несреќи за 24 години во кои загинале 789 лица

Press24 - 25.03.2015

Патничкиот авион „Ербас А320“ на компанијата „Џереми Вингс“ вчера падна на Алпите, на југот на Франција. Во несреќата загинале 150 лица. Ова не е прва несреќа на овој модел на авиони која имала кобни последици.

Авионот на „Џерман Вингс“ паѓал 18, а не осум минути

Република - 25.03.2015

Според новите докази што денеска се појавија во истрагата за причината за вчерашното уривање на авионот Ербас А320 на компанијата „Џерман Вингс“ над Алпите, падот на леталото траело 18, а не осум минути, како што претходно се веруваше.

(ФОТО) Меркел, Оланд и Рахој пристигнаа на местото на несреќата на авионот

Фактор - 25.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел , францускиот претседател Франсоа Оланд и шпанскиот премиер Мариано Рахој пристигнаа на местото на несреќата на авионот на француските Алпи . Вчера таму се урна „ Ербас 320“ на „ЏерманВингс“, сестринска фирма на ...

(ФОТО) Погледнете каде точно удрил авионот на „ЏерманВингс“

Фактор - 25.03.2015

Патнички авион со 150 луѓе од Барселона Дизелдорф, Германија, се урна во француските Алпи во вторникот. Француските власти изјавија дека никој не преживеал. Авионот падна во оддалечен дел на југот од Франција, 100 км северно од Ница и истражувачките ...

ФОТО: Тела расфрлени на сите страни - Авиoнот паѓал 18 минути

Сител - 25.03.2015

Полициските службеници и спасувачите се упатија кон недостапните области на Алпите, на надморска височина од 1500 метри, каде авионот на Lufthansa вчера се сруши. Според најновите информации, авионот не паѓал 8 минути туку цели 18! Авионот, тип ...

Оланд, Меркел и Рахој на местото на несреќата на авионот

Press24 - 25.03.2015

Во Сејн лез Алп со ист хеликоптер околу 14 часот и 15 минути пристигнаа францускиот претседател Франсоа Оланд и канцеларката Ангела Меркел, додека шпанскиот премиер Мариано Рахој избра да дојде до Сејн лез Алп со автомобил, јавува дописникот на МИА ...

(ФОТО) Знамиња на пола копје – Болка и солзи во очите на Европа

Фактор - 25.03.2015

Во Германија и Европа денес знамињата се спуштени на пола копје во знак на жалост поради авионската несреќа во Франција во која загинаа 150 лица. Во местото Халтерн откаде 16 гимназијалци загинаа вчера во падот на авионот на „Џерманвингс“ владее ...

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот на „Џерманвингс“

еМагазин - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, јави дописникот на МИА од ...

Пронајдена втората црна кутија од паднатиот авион

Нетпрес - 25.03.2015

Пронајдена и втората црна кутија на авионот Ербас А320 на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој вчера се урна во француските Алпи, пренесе МИА. Според француските истражни органи втората црна кутија е тешко оштетена.

Продолжува пребарувањето на местото на падот на авионот на „Џерманвингс“

Нетпрес - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, јавува МИA.

Оланд, Меркел и Рахој на местото на несреќата на авионот

еМагазин - 25.03.2015

Во Сејн лез Алп со ист хеликоптер околу 14 часот и 15 минути пристигнаа францускиот претседател Франсоа Оланд и канцеларката Ангела Меркел, додека шпанскиот премиер Мариано Рахој избра да дојде до Сејн лез Алп со автомобил, јавува дописникот на МИА ...

Видео: Ова се првите записи од местото на авионската несреќа

Шеталиште - 25.03.2015

На интернет се појавија први фотографии од местото на несреќата на авионот „Ербас А 320“ на германската компанија „Џерман вингс“ кој вчера се урна со150 патници и членови на екипажот на југ на Франција во регионот Барселонет, помеѓу општините Дињ и ...

Меркел: Германија, Франција и Шпанија со заедничка истрага за падот на „Џерманвингс“

Sky - 25.03.2015

Германија, Франција и Шпанија денеска постигнаа договор за соработка за утврдување на причините за уривањето на авионот на германската авиокомпанија „Џерманвингс“, соопшти германската канцеларка Ангела Меркел.

Пронајдена една од црните кутии на „Џерманвингс“

Sky - 25.03.2015

Пронајдена е првата црна кутија од авионот на „Џерманвингс“ што денеска се урна на француските Алпи. Авионот имал двете црни кутии, од кои едната ги снима гласовните податоци од кабината на пилотите, а другата бележи податоци за време на летот, од ...

Авионот на „Џерманвингс“ не бил мета на терористички напад

Нетпрес - 25.03.2015

Францускиот министер за внатрешни работи Бернар Казенев изјави денеска дека истражителите ги разгледуваат сите можности за причините за авонската несреќа на југот на Франција, но ја исклучи можноста за терористички напад.

ФОТО + ВИДЕО: Авионот на „Џерманвингс“ паѓал 18 минути

Нетпрес - 25.03.2015

Полицајците и спасувачките екипи се упатија во непристапната зона на Алпите на височина од 1.500 метри каде што се сружи авионот на „Џерманвингс“. Според најновите податоци авионот не паѓал 8, туку 18 минути.

Продолжува потрагата по остатоците од авионот на „Џерманвингс“

Sky - 25.03.2015

Рано изутринава продолжи потрагата по остатоците од авионот „ербас А320“ на германската авиокомпанија „Џерманвингс“, кој вчера се урна на француските Алпи. Француските власти соопштија дека поради непристапноста на теренот, ќе им бидат потребни ...

Меркел и Оланд на местото на несреќата – Средба со семејствата на загинатите !!!

1.мк - 25.03.2015

Канцеларката на Германија Ангела Меркел, шпанскиот премиер Маријано Рахој и претседателот на Франција Франсоа Оланд, пристигнаа на местото каде што се урна авионот на Џерман Вингс при што животот го загубија 150 лица, меѓу кои најмногу шпански и ...

ФОТО:Морничави детали за авионската несреќа – По планината се расфрлани телата, авионот паѓал цели 18 минути !!!

1.мк - 25.03.2015

Авионот од типот Ербас А320 на компанијата Џерман Вингс кој вчера се сруши на југот на Франција е пронајден во Алпите, а вчера започна извлекувањето на телата на 150 патници настрадани во оваа несреќа.Потрагата продолжува и денес, а во текот на ...

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот на „Џерманвингс“

Курир - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, пренесува МИА.

Пронајдена втората црна кутија од авионот урнат на француските Алпи

Курир - 25.03.2015

Пронајдена и втората црна кутија на авионот Ербас А320 на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој вчера се урна во француските Алпи, пренесе МИА. Според француските истражни органи втората црна кутија е тешко оштетена.

Пронајдена втората црна кутија на авионот на „Џерман Вингс"

Вечер - 25.03.2015

Според француските истражни органи втората црна кутија е тешко оштетена. Тие соопштија дека меморискиот чип на уредот за снимање на податоците за летот на авионот е излезен од својата позиција и е невозможно да биде пронајден.

Авионот на „Џерман Вингс“ паѓал 18, а не осум минути

Курир - 25.03.2015

За вчерашното уривање на авионот Ербас А320 на компанијата „Џерманвингс“ над Алпите денеска се појавија нови докази. Леталото паѓало 18, а не 8 минути. Сеголен Роајал, француската министерка за животна средина и сообраќај изјави дека екипажот на ...

Нови докази: Авионот на „Џерман Вингс“ паѓал 18, а не осум минути

Кирилица - 25.03.2015

Според новите докази што денеска се појавија во истрагата за причината за вчерашното уривање на авионот Ербас А320 на компанијата „Џерман Вингс“ над Алпите, падот на леталото траело 18, а не осум минути, како што претходно се веруваше.

Нови докази: Авионот на „Џерман Вингс“ паѓал 18, а не осум минути

Денешен - 25.03.2015

Според новите докази што денеска се појавија во истрагата за причината за вчерашното уривање на авионот Ербас А320 на компанијата „Џерман Вингс“ над Алпите, падот на леталото траело 18, а не осум минути, како што претходно се веруваше.

Посмртните останки на жртвите се пренесуваат со хеликоптери

Вечер - 25.03.2015

Според припадник на спасувачките екипа, досега не е пронајден ниту еден поголем дел од авионот, освен предните тркала. Како многу сложен се најавува и процесот на идентификацијата на жртвите, бидејќи и речиси сите тела биле распарчани.

Оланд, Меркел и Рахој на местото на несреќата на авионот

Денешен - 25.03.2015

Во Сејн лез Алп со ист хеликоптер околу 14 часот и 15 минути пристигнаа францускиот претседател Франсоа Оланд и канцеларката Ангела Меркел, додека шпанскиот премиер Мариано Рахој избра да дојде до Сејн лез Алп со автомобил, јавува дописникот на МИА ...

Проклетството на авионот „Ербас А320“: 60 несреќи за 24 години во кои загинале 789 лица

Курир - 25.03.2015

Патничкиот авион „Ербас А320“ на компанијата „Џереми Вингс“ вчера падна на Алпите, на југот на Франција. Во несреќата загинале 150 лица. Ова не е прва несреќа на овој модел на авиони која имала кобни последици.

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот на „Џерманвингс“

Денешен - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, јави дописникот на МИА од Париз.

Европа обвиена во тага по авионската трагедија

Вечер - 25.03.2015

Стотици луѓе ја продолжуваат потрагата по телата на патниците на летот 4У9525, кој се урна на француските Алпи На првите именувани лица од 150 загинати во авионската трагедија во јужниот дел на Франција, каде што на Алпите се сруши авионот на ...

Продолжува пребарувањето на местото на падот на Ербасот на „Џерманвингс“

Lider - 25.03.2015

Изутринава продолжува пребарувањето на местото во реонот на француските Алпи каде вчера се урна авионот од типот „Ербас А320“ на германската компанија „Џерманвингс“ со 144 патници и шест членови на екипажот, јави дописникот на МИА од Париз.

Видали: Нема преживеани во авионската несреќа во Франција

24 Вести - 24.03.2015

Нема преживеани во несреќата на авионот Ербас А 320 на компанијата Џерман Винг, кој денеска се урна во Јужна Франција, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали. - Повикот за пружење помош е снимен во 10.47 часот.

Авион Ербас на германска компанија се урна во Франција

24 Вести - 24.03.2015

Авион на германска компанија со 142 патника и шест членови на екипажот, според светските агенции, се урнал во јужниот дел на француските Алпи, но од компанијата се уште нема потврда. Ербасот А320 летал од Барселона до Дизелдорф, а го снемало од ...

Казнев: Пронајдена една од црните кутии, следи итна анализа

24 Вести - 24.03.2015

Францускиот министер за внатрешни работи Бернар Казнев потврди дека е пронајдена една од црните кутии на авионот на германската компанија „Џерман Вингс“, што денеска се урна во јужниот дел на Франција.

Нема преживеани во авионската несреќа во Франција

Нова ТВ - 24.03.2015

Нема преживеани во несреќата на авионот Ебас А 320 на компанијата Џерман Винг, кој денеска се урна во Јужна Франција, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали. „Повикот за помош на авионот Ебас А 320 е снимен во 10.47 часот, врз ...

Се урна Ербас на Germanwings кај Француските алпи

Нова ТВ - 24.03.2015

Ербас А320 авион се урна кај француските Алпи во близина на Дињ (Digne), изјавиле претставници на француската авијација и полицијата, јавува Би-Би-Си Авионот припаѓа на германската авиокомпанија со ниски цени, Germanwings.

Валс: Стравуваме дека сите 148 луѓе во авионот загинаа

Телма - 24.03.2015

Германски авион се урна во Француските Алпи. Во Еар-басот А 320 на авио-компанијата „Џрманвингс“ имало 142-ца патници и 6 членови на екипажот. Авионот летал на релација Барселона-Дизелдорф.

Авион се урна во јужна Франција

Глас на Америка - 24.03.2015

Ербас од типот А320, наводно со 142 патници, се урнал во регионот на Алпите во јужна Франција. Претставници на авијацијата во вторник кажаа дека авионот бил опериран од Џерманвингс, партнер на германската авиокомпанија Луфтханза.

Нема преживеани во падот на германскиот авион!

Телма - 24.03.2015

Авионот ербас а320 се урнал во француските алпи меѓу местата Барселонет и Дињ, потврдија претставници на француските власт и и полицијата. Авионот на Џерман Вингс, нискобуџетна филијала на Луфтханза, со 144 патници и 6 членови на екипажот, летал од ...

150 мртви, нема преживеани при падот на германскиот авион во Франција

Вест - 24.03.2015

ФРАНЦИЈА(АП) - Патнички авион со 150 патници се урна во француските Алпи, на лет на на "Џерманвингс" од Барселона до Дизелдорф, соопштија властите. Фото: АП Францускиот премиер Мануел Валс рече дека хеликоптер успеал да слета близу местото на ...

Авион со 148 патници и екипаж, се урна во алпите во Франција

Р.С.Европа - 24.03.2015

Авион на компанијата Герман-вингс, со 142 патници и 6-мина членови на екипажот, се урнал денеска во алпите, во јужна Франција. Ербасот А320 летал на релацијата од Барселона до Диселдорф. Засега нема други информации.

Ербас на Герман-вингс со 148 луѓе се урна во Алпите во Франција

Р.С.Европа - 24.03.2015

Причините за несреќата се уште не се познати, а поради околностите, француските власти стравуваат дека нема преживеани. Патничкиот авион Ербас А320, на компанијата Герман-вингс, денеска се урна во Алпите во јужна Франција.

Пронајдена црната кутија на урнатиот Ербас А320 на Герман-вингс

Р.С.Европа - 24.03.2015

Француските власти соопштија дека ја нашле црната кутија на патничкиот авион Ербас А320, на компанијата Герман-вингс, кој денеска се урна во Алпите во јужна Франција. Ербасот летал на релација од Барселона до Диселдорф, и во него имало 144 патници и ...

Авионска катастрофа во јужна Франција, 150 загинати

Deutsche Welle - 24.03.2015

Денешниот пад на Ербасот А 320 на компанијата Џерманвингс е една од најтешките авионски несреќи во Европа за подолг период. Минатата година беше најбезбедна во историјата на воздухопловството.

ФОТО: Се урна германски „ербас“ - загинаа сите 142 патници

Утрински - 24.03.2015

Авионот на летот 9525 полетал од Барселона, но се урнал некаде над Француските Алпи Авион од типот „eрбас 320“ на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи.

Се урна Ербас 320 во јужниот дел од француските Алпи

Утрински - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Нема преживеани во авионската несреќа во Франција

Кајгана - 24.03.2015

Првиот хеликоптер пристигна на местото на падот на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Germanwings“ и се потврди дека нема преживеани патници или членови на екипажот, соопшти премиерот на Франција, Мануел Валс.

Патнички авион се урна на француските Алпи

Алсат-М - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на Џерманвингс се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Авионот летал на релација Барселона - Дизелдорф. Џерманвингс е компанија - филијала на Луфтханза.

На југот на Франција се урна авион со 142 патници

Кајгана - 24.03.2015

Авинот Ербас А320 на компанијата Germanwings со 142 патници и шест членови на посадата се урна на југот на Франција, потврди германската контрола на лет. Според AFP, авионот летал на релација Барселона – Дизелдорф.

Во паднатиот авион во Франција имало 150 патници и членови на екипажот

Кајгана - 24.03.2015

Итните спасувачки служби не можат да стигнат до местото на кое падна авионот Ербас А320 на германската авиокомпанија Germanwings, во француските Алпи поради непристапност на теренот за возила по земјен пат, па мора да стигнат само со хеликоптер.

Пронајдена црната кутија на урнатиот Ербас

Алсат-М - 24.03.2015

Француските власти соопштија дека ја нашле црната кутија на патничкиот авион Ербас А320, на компанијата Герман-вингс, кој денеска се урна во Алпите во јужна Франција. Ербасот летал на релација од Барселона до Диселдорф, и во него имало 144 патници и ...

Патнички авион со 148 луѓе се урна во јужна Франција, најдени првите остатоци

МКД - 24.03.2015

Патнички авион ербас А320 на нискобуџетната авиокомпанија „Џерман вингс“ со 142 патници и шест члена на екипажот денеска се урнал во јужна Франција. Авионот летал од Барселона, Шпанија, кон германскиот град Дизелдорф кога исчезнал од радарите во ...

Оланд: Нема преживеани во падот на авионот

Алсат-М - 24.03.2015

Францускиот претседател Франсоа Оланд изрази загриженост дека ниту еден од патниците и членовите на екипажот најверојатно не го преживеал падот на авионот . Оланд рече дека леталото се урнало на мошне непристапен терен и најави средба со германската ...

Франсоа Оланд: Нема преживеани во падот на ербасот во Франција, ова е трагедија (ВИДЕО)

МКД - 24.03.2015

Францускиот претседател Франсоа Оланд за РТЛ потврдил дека „нема преживеани“ во падот на авионот. Тој на својот службен твитер-профил им изразил сочувство на семејствата на загинатите. Оланд рекол дека околностите на несреќата укажуваат дека нема ...

Авион со 142 патника се урна во јужниот дел од француските Алпи - нема преживеани

БркајРабота - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Во паднатиот ербас биле и 20 дечиња на екскурзија, остатоците најдени на непристапен терен (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 24.03.2015

Шпанските власти соопштија дека група од 20 германски дечиња на училишна возраст патувале со урнатиот ербас А320 на „Џерманвингс“. Спасувачките тимови се подготвуваат да се обидат да го пребараат местото каде што паднал авионот.

„Сè е прав и пепел“: најдено местото на падот на ербасот (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 24.03.2015

Најдена е црната кутија на авионот ербас А320, кој утрово се урна на Француските Алпи, а се појави и првото видео од местото на падот. Ниту еден од 150-те патници и членови на екипажот не ја преживеа несреќата на авионот А320 на „Џерманвингс“, кој ...

„Ербасот“ осум минути паѓал како камен

Дневник - 24.03.2015

Патнички авион „ербас А320“ со околу 150 патници и членови на екипажот на германската нискобуџетска компанија „Џерман вингс“, на летот од Барселона за Диселдорф, се урна вчераутро кај Барселонет, во јужниот дел на Франција, пренесува радиомрежата ...

(ВИДЕО) Хеликоптери ги пренесуваат телата на загинатите од „Герман вингс“

Локално - 24.03.2015

Нема преживеани во несреќата на авионот Ебас А 320 на компанијата Џерман Винг, кој денеска се урна во Јужна Франција, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали. – Повикот за пружење помош е снимен во 10.47 часот.

Се урна Ербас 320 во јужниот дел од француските Алпи

Идивиди - 24.03.2015

Париз, 24 март 2015 (МИА) - Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Нема преживеани во авионската несреќа

Идивиди - 24.03.2015

Париз, 24 март 2015 (МИА) - Нема преживеани во на компанијата Џерман Винг, кој денеска се урна во Јужна Франција, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали. - Повикот за пружење помош е снимен во 10.47 часот.

Русија сака да помогне во спасувачката операција во Јужна Франција

Телеграф - 24.03.2015

Авион Ербас А-320 кој летал од Барселона до Дизелдорф се урна денеска во планинскиот дел во Јужна Франција. Во авионот имало 150 лица, меѓу кои 144 патници и шест членови на екипажот Руското министерство за вонредни ситуации е подготвено да помогне ...

ВИДАЛИ: Во авионската несреќа над Алпите нема преживеани

Телеграф - 24.03.2015

Меѓу загинатите има Шпанци, Германци и Турци Нема преживеани во несреќата на авионот „ербас А320“ на компанијата „Џерман вингс“, кој денеска се урна во јужна Франција над Алпите, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали.

Германија, Франција и Шпанија заедно ќе ги утврдуваат причините за авионската несреќа

Телеграф - 24.03.2015

Францускиот државен секретар на министерството за сообраќај Ален Видали изјави дека нема преживеани во падот на авионот Ербас А 320 на германската компанија на летот од Барселона за Дизелдорф Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека е ...

Германија формираше кризен штаб по падот на авионот во Франција

Алфа - 24.03.2015

Германската влада формираше кризен штаб по вестта за падот на авионот на компанијата Џерман вингс на француските Алпи. Германската влада формираше кризен штаб по вестта за падот на авионот на компанијата Џерман вингс на француските Алпи, јави ...

Викелман: Авионот на „Џерманвингс“ долго време губел висина

Локално - 24.03.2015

Директорот на авиокомпанијата „Џермангвингс“ Томас Винкелман изјави дека авионот „Ербас“ одредено време губел висина пред да се урни во француските Алпи, при што најверојатно загинале сите 150 луѓе, од кои 144 патници и шест членови на екипажот.

ЕРБАС А320: Пронајдената црна кутија на итна анализа

Телеграф - 24.03.2015

Црната кутија во следните неколку часа ќе биде испитана со цел да се забрза истрагата, изјави францускиот министер за внатрешни работи Берна Казнев Францускиот министер за внатрешни работи Бернар Казнев потврди дека е пронајдена една од црните кутии ...

Нема преживеани во подот на германскиот Ербас, меѓу жртвите и две бебиња

Алфа - 24.03.2015

Авион на германската компанија „Џерман вингс“ со 144 патници и 6 членови на екипажот се урна во јужниот дел на француските Алпи. Како што соопштија од германското министерство за надворешни работи, ниту еден од патниците не преживеал, а меѓу ...

ВО ЖИВО: Како тече потрагата по евентуални преживеани од „Ербасот“ (ВИДЕО)

Телеграф - 24.03.2015

Ербасот летал на релација од Барселона до Диселдорф, кога се урнал во планините Патничкиот авион Ербас А320, на компанијата „Германвингс“, денеска се урна во Алпите во јужна Франција. Ербасот летал на релација од Барселона до Диселдорф, кога се ...

Пронајдена е една од црните кутии на авионот што се урна над Алпите (ВИДЕО)

Телеграф - 24.03.2015

Францускиот премиер Мануел Валс изјави дека „не е исклучена ниту една хипотеза“ за падот на авионот Францускиот премиер Мануел Валс пред Националното собрание изјави дека „не е исклучена ниту една хипотеза“ за падот на авионот на „Џерман вингс“ во ...

Авион со 142 патници се урна над Алпите, се стравува дека нема преживеани

Телеграф - 24.03.2015

Причината за несреќата сè уште не е позната Авион од типот „ербас А320“ на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи, потврди францускиот претседател, Франсоа Оланд.

Први фотографии од местото на падот на авионот во Франција (ФОТО)

Телеграф - 24.03.2015

Авион од типот „ербас А320“, на компанијата „Џерман вингс“, се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи Спасувачките тимови што се упатија во потрага по евентуално преживеани од авионот, кој се урна во реонот на Алпите во Франција, испратија ...

Пронајдена црната кутија на германскиот Ербас 320

Алфа - 24.03.2015

Спасувачките екипи пронајдоа една од црните кутии ја авионот „Ербаас А-320“ на германската авиокомпанија Џерман вингс“, во сопственост на групацијата „Луфтханза’, кој леташе од Барселона за Диселдорф и се урна во француските Алпи, на околу 100 ...

Пронајдено местото каде што се урна „Ербасот“ (ФОТО) (ВИДЕО)

Телеграф - 24.03.2015

Најдена е црната кутија на авионот, а објавено е и првото видео од местото на падот Авионот „Ербас“ одредено време губел висина пред да се урне во француските Алпи, при што најверојатно загинале сите 150 лица, од кои 144 патници и шест членови на ...

Der Spiegel: Пред неколку дена авионот на “Германвингс” имал технички проблем

Локално - 24.03.2015

Авионот “Ербас” А320, кој се урна во француските Алпи, имал технички проблем, пишуваDer Spiegel, повикувајќи се на извори од авиокомпанијата “Луфтханза”. Можно е токму поради тоа неколку од екипажите на други авиони А320 на “Германвинг” да се ...

Објавена снимка на местото каде падна германскиот Ербас

Локално - 24.03.2015

Снимка од местото каде што падна авионот на германската компанија German vings со 150 патници и членови на екипажот, објави дека француската телевизија. Авионот на германската компанија со летал од Барселона за Дизелдорф и се урна околу 11 часот по ...

НОВИ СНИМКИ: Расфрлани делови од „Ербасот“ што се урна во Алпите (ВИДЕО)

Телеграф - 24.03.2015

Авионот имал технички проблем, пишува германскиот магазин „Шпигел“, повикувајќи се на извори од авиокомпанијата „Луфтханза“ Авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Германвингс“, во сопственост на групацијата „Луфтханза“, кој леташе од ...

Патнички авион со 148 луѓе се урна во јужна Франција, најдени првите остатоци

Тера - 24.03.2015

Патнички авион ербас А320 на нискобуџетната авиокомпанија „Џерман вингс" со 142 патници и шест члена на екипажот денеска се урнал во јужна Франција. Авионот летал од Барселона, Шпанија, кон германскиот град Дизелдорф кога исчезнал од радарите во ...

Франсоа Оланд: Нема преживеани во падот на ербасот во Франција, ова е трагедија

Тера - 24.03.2015

Францускиот претседател Франсоа Оланд за РТЛ потврдил дека „нема преживеани" во падот на авионот. Тој на својот службен твитер-профил им изразил сочувство на семејствата на загинатите. Оланд рекол дека околностите на несреќата укажуваат дека нема ...

ВИДЕО: Ништо не остана од авионот кој што се урна на француските Алпи

Орбис - 24.03.2015

Авион Ербас А320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи, а во него се наоѓале 150 патници и шест членови на екипажот. Авионот летал на релација Барселона – Дизелдорф.

Авионот што се урна испратил повик за тревога и по 30 минути исчезнал

МК News - 24.03.2015

Авион од типот „ербас 320“ на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Се урна авионот на релација Барселона – Дизелдорф со 142 патници (видео)

Попара - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 148 патници и шест членови на екипажот. Авионот летал на релација Барселона – Дизелдорф.

Се урна авион со 148 патници во Франција

Орбис - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Меѓу загинатите во авионската несреќа има Шпанци, Германци и Турци

Орбис - 24.03.2015

Нема преживеани во несреќата на авионот Ебас А 320 на компанијата Џерман Винг, кој денеска се урна во Јужна Франција, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали. – Повикот за пружење помош е снимен во 10.47 часот.

„Ербас 320“ испратил повик за тревога и по 30 минути исчезнал

+инфо - 24.03.2015

Авион од типот „ербас 320“ на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Меркел: Германија, Франција и Шпанија ќе соработуваат за утврдување на причините за авионската несреќа

А1 On - 24.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека е постигнат договор со Франција и Шпанија за трите земји меѓусебно да соработуваат за утврдување на причината за падот на авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој денеска се урна во ...

Во урнатиот авион патувале и 20 дечиња кои биле на екскурзија

МК News - 24.03.2015

Шпанските власти соопштија дека група од 20 германски дечиња на училишна возраст патувале со урнатиот Ербас А320 на „Џерманвингс“. Спасувачките тимови се подготвуваат да се обидат да го пребараат местото каде што паднал авионот.

Се урна Ербас 320 во јужниот дел од француските Алпи

А1 On - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Русија ќе помогне во спасувачката операција во Франција

Точка - 24.03.2015

Руското министерство за вонредни ситуации е подготвено да помогне во спасувачката операција на местото на несреќата на авионот Ербас А-320 на француските Алпи, изјави денеска портпаролот на министерството, пишува МИА.

Германија формираше кризен штаб по падот на авионот

Орбис - 24.03.2015

Германската влада формираше кризен штаб по вестта за падот на авионот на компанијата Џерман вингс на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Берлин. Министерот за надворешни работи Франк – Валтер Штајнмаер ја потврди веста за инцидентот и најави ...

Авионот на „Џерманвингс“ долго време губел висина

Н.Македонија - 24.03.2015

Директорот на авиокомпанијата „Џермангвингс“ Томас Винкелман изјави дека авионот „Ербас“ одредено време губел висина пред да се урни во француските Алпи, при што најверојатно загинале сите 150 луѓе, од кои 144 патници и шест членови на екипажот.

Во урнатиот авион имало и група деца кои се враќале од екскурзија

А1 On - 24.03.2015

Шпанските власти соопштија дека група од 20 германски дечиња на училишна возраст патувале со урнатиот Ербас А320 на „Џерманвингс“. Спасувачките тимови се подготвуваат да се обидат да го пребараат местото каде што паднал авионот.

Русија нуди помош во спасувачката операција во Јужна Франција

А1 On - 24.03.2015

Руското министерство за вонредни ситуации е подготвено да помогне во спасувачката операција на местото на несреќата на авионот Ербас А-320 на француските Алпи, изјави денеска портпаролот на министерството.

Германија формираше кризен штаб по падот на авионот

Точка - 24.03.2015

Германската влада формираше кризен штаб по вестта за падот на авионот на компанијата Џерман вингс на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Берлин. Министерот за надворешни работи Франк – Валтер Штајнмаер ја потврди веста за инцидентот и најави ...

ФОТО: Познато местото каде се урна авионот на German Wings

Канал 77 - 24.03.2015

Директорот на авиокомпанијата „Германгвингс“ Томас Винкелман изјави дека авионот „Ербас“ одредено време губел висина пред да се урни во француските Алпи, при што најверојатно загинале сите 150 луѓе, од кои 144 патници и шест членови на екипажот.

Казнев: Пронајдена една од црните кутии, следи итна анализа

А1 On - 24.03.2015

Францускиот министер за внатрешни работи Бернар Казнев потврди дека е пронајдена една од црните кутии на авионот на германската компанија „Џерман Вингс“, што денеска се урна во јужниот дел на Франција.

Русија нуди помош во спасувачката операција во Јужна Франција

Н.Македонија - 24.03.2015

Руското министерство за вонредни ситуации е подготвено да помогне во спасувачката операција на местото на несреќата на авионот Ербас А-320 на француските Алпи, изјави денеска портпаролот на министерството Портпаролот истакна дека тим од 50 искусни ...

Видали: Нема преживеани во авионската несреќа

А1 On - 24.03.2015

Нема преживеани во несреќата на авионот Ебас А 320 на компанијата Џерман Винг, кој денеска се урна во Јужна Франција, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали. - Повикот за пружење помош е снимен во 10.47 часот.

Валс пред француското собрание: Не е исклучена ниту една хипотеза за падот на авионот

А1 On - 24.03.2015

Францускиот премиер Мануел Валс пред Националното собрание изјави дека „не е исклучена ниту една хипотеза“ за падот на авионот на Џерман вингс во француските Алпи, јавува дописникот на МИА од Париз.

Се урна Ербас 320 во јужниот дел од француските Алпи

Н.Македонија - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на Џерманвингс се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи Авионот летал на релација Барселона - Дизелдорф. Џерманвингс е компанија - филијала на ...

Меѓу загинатите има Шпанци, Турци и Германци

+инфо - 24.03.2015

Нема преживеани во несреќата на авионот Ебас А 320 на компанијата Џерман Винг, кој денеска се урна во Јужна Франција, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали. - Повикот за пружење помош е снимен во 10.47 часот.

Викелман: Авионот на „Џерманвингс“ долго време губел висина

А1 On - 24.03.2015

Директорот на авиокомпанијата „Џермангвингс“ Томас Винкелман изјави дека авионот „Ербас“ одредено време губел висина пред да се урни во француските Алпи, при што најверојатно загинале сите 150 луѓе, од кои 144 патници и шест членови на екипажот.

Во паднатиот ербас биле и 20 дечиња на екскурзија, остатоците најдени на непристапен терен (ФОТО+ВИДЕО)

Орбис - 24.03.2015

Шпанските власти соопштија дека група од 20 германски дечиња на училишна возраст патувале со урнатиот ербас А320 на „Џерманвингс“. Спасувачките тимови се подготвуваат да се обидат да го пребараат местото каде што паднал авионот.

Се урна Ербас 320 во јужниот дел од француските Алпи

+инфо - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Се урна „ербас 320“ кој летал од Барселона до Дизелдорф

+инфо - 24.03.2015

Авион од типот „ербас 320“ на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Германски Авион со 148 лица се урна на југот од Франција

Pixel.mk - 24.03.2015

Авион Ербас A 320 на германската компанија „Џерман вингс“ се урна денеска на југот од Франција во регионот на Барселонет, соопшти генералната дирекција за цивилен сообраќај на Франција и жандармеријата.

Авионот на Луфтханза пратил предупредувачки сигнал 35 минути пред да се урне

Орбис - 24.03.2015

Пилотот на авионот на Луфтханза кој леташе на релација Барселона Дизелдорф испратил предупредувачки сигнал околу 35 минути пред да се урне во француските Алпи, пишуваат британските медиуми.

ВО ЖИВО: Следете ги настаните во врска со падот на авионот !

Орбис - 24.03.2015

Авионот А320 исчезна од радарот во 9.39 . Францускиот претседател Франсоа Оланд изјавил дека нема преживеани. Временските услови биле погодни, па затоа претставници уште утврдуваат што довело до стравичната трагедија во која сите патници ги изгубиле ...

Пронајдено е местото на несреќата (ВИДЕО)

Орбис - 24.03.2015

Најдена е црната кутија на авионот ербас А320, кој утрово се урна на Француските Алпи. На првото видео од местото на настанот се гледаат остатоците од германскиот авион, во кој загинаа 144 патници и шест членови на екипажот.

ВИДЕО: Хеликоптери ги носат телата на загинатите од „Герман вингс“

МК News - 24.03.2015

Гимназиската сала и ходниците на училиштето во малото населено место Сен лез Алп, на околу 10 километри од локацијата каде е пронајден урнатиот авион „Ербас 320“ во Франција се оспособени од локалните власти, за да можат да бидат донесени телата на ...

Германија формираше кризен штаб по падот на авионот во Франција

А1 On - 24.03.2015

Германската влада формираше кризен штаб по вестта за падот на авионот на компанијата Џерман вингс на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Берлин. Министерот за надворешни работи Франк – Валтер Штајнмаер ја потврди веста за инцидентот и најави ...

Делови од авионот расфрлани по Алпите: Овде паднал – имало и 2 бебиња (Вознемирувачко видео)

МК News - 24.03.2015

Авионот “Airbus A 320″ на германската компанија “German Wings/Lufthansa”, се урнал денес со 150 патници и членови на персоналот на југот од Франција. Во авионот главно се наоѓале државјани на Германија. 67 Германци биле меѓу патниците.

(ВИДЕО) Поглед од хеликоптер на местото на несреќата, најдена црната кутија на авионот!

Орбис - 24.03.2015

Францускиот пратеник Кристоф Кастане, кој со министерот за внатрешни работи ја надлетал зоната во француските Алпи во кои денес се урна авион на германската компанија „Џерманвингс“, а моментално се наоѓа во кризниот штаб, изјавил дека е пронајдена ...

Премиерот Валс: „Не знаеме од што се урнал авионот, највеќе патници се Германци“

Канал 77 - 24.03.2015

Францускиот претседател Франсоа Оланд потврди дека нема преживеани при уривањето на авионот А 320 на авиокомпанијата Германвингс. Воздушните власти соопштија дека авионот кој летал на релација Барселона – Дизелдорф, се урнал во јужниот дел на ...

Пронајдена една од црните кутии на урнатиот „Ербас А320“, следи итна анализа

Н.Македонија - 24.03.2015

Францускиот министер за внатрешни работи Бернар Казнев потврди дека е пронајдена една од црните кутии на авионот на германската компанија „Џерман Вингс“, што денеска се урна во јужниот дел на Франција.

Се урна авион Ербас со 148 патници кај француските алпи

Бизнис Вести - 24.03.2015

Aвион од типот Ербас А320 се урна кај француските Алпи во близина на Дињ, изјавиле претставници на француската авијација и полицијата, соопшти Би-Би-Си. Авионот припаѓа на германската авиокомпанија со ниски цени, Germanwings.

148 - мина загинаа при уривање на авион

Канал 77 - 24.03.2015

Францускиот претседател Франсоа Оланд потврди дека нема преживеани при уривањето на авионот А 320 на авиокомпанијата Германвингс. Воздушните власти соопштија дека авионот кој летал на релација Барселона – Дизелдорф, се урнал во јужниот дел на ...

Се урна патнички авион во Франција, нема преживеани

Фама - 24.03.2015

Патнички авион Ербас A320 на авиокомпанијата Џерман вингс, околу 11 часот по локално време се урна јужниот дел на француските Алпи. Никој од 142 патника и шесте членови на екипажот не го преживеале падот на авионот, соопштија од Министерството за ...

Падна авион на југот на Франција - не се очекува да има преживеани

Канал5 - 24.03.2015

Авион Ербас А320 на германската компанија Џерман вингс/Луфтханса со 148 патници и членови на екипаж, се урна денеска на југот на Франција. Францускиот претседател Франсоа Оланд изјави дека не се очекува да има преживеани и дека се претпоставува дека ...

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Хеликоптери ги носат телата на загинатите од „Герман вингс“

+инфо - 24.03.2015

Гимназиската сала и ходниците на училиштето во малото населено место Сен лез Алп, на околу 10 километри од локацијата каде е пронајден урнатиот авион „Ербас 320“ во Франција се оспособени од локалните власти, за да можат да бидат донесени телата на ...

Русија сака да помогне во спасувачката операција во Франција

+инфо - 24.03.2015

Руското министерство за вонредни ситуации е подготвено да помогне во спасувачката операција на местото на несреќата на авионот Ербас А-320 на француските Алпи, изјави денеска портпаролот на министерството.

Германија формираше кризен штаб по падот на авионот

+инфо - 24.03.2015

Германската влада формираше кризен штаб по вестта за падот на авионот на компанијата Џерман вингс на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Берлин. Министерот за надворешни работи Франк - Валтер Штајнмаер ја потврди веста за инцидентот и најави ...

Германија, Франција и Шпанија заедно ќе ја бараат причината за авионската несреќа

+инфо - 24.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека е постигнат договор со Франција и Шпанија за трите земји меѓусебно да соработуваат за утврдување на причината за падот на авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој денеска се урна во ...

Видали: Нема преживеани во авионската несреќа

Н.Македонија - 24.03.2015

Нема преживеани во несреќата на авионот Ебас А 320 на компанијата Џерман Винг, кој денеска се урна во Јужна Франција, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали - Повикот за пружење помош е снимен во 10.47 часот.

Шпигел: Пред неколку дена авионот на „Германвингс“ имал технички проблем

+инфо - 24.03.2015

Авионот „Ербас“ А320, кој се урна во француските Алпи, имал технички проблем, пишува германскиот магазин „Шпигел“, повикувајќи се на извори од авиокомпанијата „Луфтханза“. Според магазинот, авионот имал проблем со капакот кој го затвора предното ...

Авионот на „Германвингс“ долго време губел висина

+инфо - 24.03.2015

Директорот на авиокомпанијата „Германгвингс“ Томас Винкелман изјави дека авионот „Ербас“ одредено време губел висина пред да се урни во француските Алпи, при што најверојатно загинале сите 150 луѓе, од кои 144 патници и шест членови на екипажот.

Авионот се урнал тука: Хеликоптерска снимка од која ќе ви замрзне крвта

Точка - 24.03.2015

Иако на снимката од хеликоптерот која била објавена на ЈуТјуб не може да се види авионот, страшниот терен на кој авионот се урнал, ќе ви ја замрзне крвта во вените. Авионот "Airbus A 320" на германската компанија "German Wings/Lufthansa", се урнал ...

Нема преживеани по падот на авионот на југот од Франција - меѓу жртвите две бебиња (обновено)

Канал5 - 24.03.2015

Авионот Ербас А 320 на германската компанија Џерманвингс со 144 патници и 6 члена на екипажот се урна денеска на југот на Франција, а државниот секретар на министерството за сообраќај Ален Видали изјави дека нема преживеани.

Пронајдена една црна кутија од авионот во Алпите

+инфо - 24.03.2015

Францускиот премиер Мануел Валс пред Националното собрание изјави дека „не е исклучена ниту една хипотеза“ за падот на авионот на Џерман вингс во француските Алпи, јавува дописникот на МИА од Париз.

Видео: Пронајдена црната кутија на паднатиот Ербас

Канал5 - 24.03.2015

Авионот Ербас А320 на германската компанија „Герман вингс“ кој денеска од засега непознати причини се урна со 148 патници и членови на екипажот на Француските Алпи е пронајден . Спасителите ја пронашле и црната кутија , според првичните информации ...

Видали: Нема преживеани во авионската несреќа

Сител - 24.03.2015

Нема преживеани во несреќата на авионот Ебас А 320 на компанијата Џерман Винг, кој денеска се урна во Јужна Франција, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали. - Повикот за пружење помош е снимен во 10.47 часот.

ВО ЖИВО: Пад на авион во Франција - Никој не знае причината за несреќата!

Сител - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Се урна Ербас 320 во јужниот дел од француските Алпи

Република - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Меѓу загинатите во авионската несреќа има Шпанци, Германци и Турци

Press24 - 24.03.2015

Нема преживеани во несреќата на авионот Ебас А 320 на компанијата Џерман Винг, кој денеска се урна во Јужна Франција, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали. - Повикот за пружење помош е снимен во 10.47 часот.

Германија формираше кризен штаб по падот на авионот во Франција

Сител - 24.03.2015

Германската влада формираше кризен штаб по вестта за падот на авионот на компанијата Џерман вингс на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Берлин. Министерот за надворешни работи Франк - Валтер Штајнмаер ја потврди веста за инцидентот и најави ...

Казнев: Пронајдена една од црните кутии, следи итна анализа

Press24 - 24.03.2015

Францускиот министер за внатрешни работи Бернар Казнев потврди дека е пронајдена една од црните кутии на авионот на германската компанија „Џерман Вингс“, што денеска се урна во јужниот дел на Франција.

Се урна Ербас 320 во јужниот дел од француските Алпи, летал на релација Барселона – Дизелдорф

Либертас - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Детали од истрагата по падот на авионот- алармот вклучен, има ли преживеани?

Press24 - 24.03.2015

Францускиот премиер Мануел Валс пред Националното собрание изјави дека „не е исклучена ниту една хипотеза“ за падот на авионот на Џерман вингс во француските Алпи, јавува дописникот на МИА од Париз.

Во урнатиот авион имало и група деца кои се враќале од екскурзија

Сител - 24.03.2015

Шпанските власти соопштија дека група од 20 германски дечиња на училишна возраст патувале со урнатиот Ербас А320 на „Џерманвингс“. Спасувачките тимови се подготвуваат да се обидат да го пребараат местото каде што паднал авионот.

Авион се урна во јужниот дел од француските Алпи

Press24 - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на Џерманвингс се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Авионот летал на релација Барселона - Дизелдорф. Џерманвингс е компанија - филијала на ...

Меркел: Германија, Франција и Шпанија ќе соработуваат за утврдување на причините за авионската несреќа

Република - 24.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека е постигнат договор со Франција и Шпанија за трите земји меѓусебно да соработуваат за утврдување на причината за падот на авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој денеска се урна во ...

Во урнатиот авион патувале и 20 дечиња кои биле на екскурзија

Press24 - 24.03.2015

Шпанските власти соопштија дека група од 20 германски дечиња на училишна возраст патувале со урнатиот Ербас А320 на „Џерманвингс“. Спасувачките тимови се подготвуваат да се обидат да го пребараат местото каде што паднал авионот.

Се урна авион во јужниот дел од француските Алпи

Република - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на Џерманвингс се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Авионот летал на релација Барселона ­-Дизелдорф. Џерманвингс е компанија ­ филијала на ...

Меркел: Германија, Франција и Шпанија ќе соработуваат за утврдување на причините за авионската несреќа

Press24 - 24.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека е постигнат договор со Франција и Шпанија за трите земји меѓусебно да соработуваат за утврдување на причината за падот на авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој денеска се урна во ...

Германија формираше кризен штаб по падот на авионот во Франција

Република - 24.03.2015

Германската влада формираше кризен штаб по вестта за падот на авионот на компанијата „Џерман вингс“ на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Берлин. Министерот за надворешни работи Франк – Валтер Штајнмаер ја потврди веста за инцидентот и ...

Не се знае од што се урнал авионот, највеќе патници се Германци

Република - 24.03.2015

Францускиот претседател Франсоа Оланд потврди дека нема преживеани при уривањето на авионот А 320 на авиокомпанијата Германвингс. Воздушните власти соопштија дека авионот кој летал на релација Барселона – Дизелдорф, се урнал во јужниот дел на ...

Русија нуди помош во спасувачката операција во Јужна Франција

Република - 24.03.2015

­ Руското министерство за вонредни ситуации е подготвено да помогне во спасувачката операција на местото на несреќата на авионот ербас А­320 на француските Алпи, изјави денеска портпаролот на министерството.

Се урна Ербас 320 во јужниот дел од француските Алпи

Сител - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на Џерманвингс се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Авионот летал на релација Барселона - Дизелдорф. Џерманвингс е компанија - филијала на ...

(ВИДЕО-ФОТО) ТРАГЕДИЈА: Германски Авион „Ербас A 320“ со 148 лица се урна на југот од Франција

Фактор - 24.03.2015

Авион Ербас A 320 на германската компанија „Џерман вингс“ се урна денеска на југот од Франција во регионот на Барселонет, соопшти генералната дирекција за цивилен сообраќај на Франција и жандармеријата.

(ВИДЕО) Оланд потврди сите патници загинале!

Фактор - 24.03.2015

Премиерот на Франција Мануел Валс изјавил дека стравува оти во несреќата на авионот „ Ербас “ кој се урна во француските Алпи може да загинале меѓу 142 и 150 лица. Според претседателот Франсоа Оланд, најверојатно нема преживеани.

Последните зборови на пилотот од трагедијата биле повик за помош

Фактор - 24.03.2015

Последните зборови на едниот од двајцата пилоти во сообраќајната несреќа над Алпите авион биле: „Помош! Помош!“, Си-Ен-Ен. Потсетуваме дека во денеска на ручек патнички авион со 148 патници падна на 100 километри од градот Ница во областа на Алпите ...

(ЛИНК ВО ЖИВО) Следете ги настаните во врска со падот на авионот !

Фактор - 24.03.2015

Авионот А320 исчезна од радарот во 9.39 . Францускиот претсеател Франсоа Оланд изјавил дека нема преживеани. Временските услови биле погодни, па затоа претставници уште утврдуваат што довело до стравичната трагедија во која сите патници ги изгубиле ...

Авионесреќата во Јужна Франција не е терористички чин

Фактор - 24.03.2015

Нема податоци кои укажуваат дека несреќата на летот „4U9525“ на „Џерманвингс“ е поврзана со тероризам, пренесоа агенциите, цитирајќи официјални претставници на безбедноста во Германија. Авионот се урна во Француските Алпи во текот на лет од ...

Пронајдено е местото на несреќата (ВИДЕО)

Република - 24.03.2015

Најдена е црната кутија на авионот ербас А320, кој утрово се урна на Француските Алпи. На првото видео од местото на настанот се гледаат остатоците од германскиот авион, во кој загинаа 144 патници и шест членови на екипажот.

Во авионот А-320 патувале 67 Германци, имало и две бебиња

Фактор - 24.03.2015

На прес-конференцијата по несреќата на патничкиот авион на „ЏерманВингс“ над јужна Франција беше соопштено дека 67 Германци биле меѓу патниците. Меѓу нив има 16 ученици кои биле десет дена како размена во Шпанија.

(ВИДЕО) Поглед од хеликоптер на местото на несреќата, најдена црната кутија на авионот!

Фактор - 24.03.2015

Францускиот пратеник Кристоф Кастане, кој со министерот за внатрешни работи ја надлетал зоната во француските Алпи во кои денес се урна авион на германската компанија „Џерманвингс“, а моментално се наоѓа во кризниот штаб, изјавил дека е пронајдена ...

(ВИДЕО) Претходната голема катастрофа во Франција: Пред 15 години со „Конкорд“

Фактор - 24.03.2015

Жртвите на катастрофата со авионот „Ербас“ на германската нискобуџетна компанија „Germanwings“, кој се урна во јужна Франција, најверојатно ќе достигне 150 луѓе, колку што биле патници во авионот.

Се урна Ербас 320 во јужниот дел од француските Алпи

еМагазин - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи.Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Германија, Франција и Шпанија ќе соработуваат за утврдување на причините за авионската несреќа

Нетпрес - 24.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека е постигнат договор со Франција и Шпанија за трите земји меѓусебно да соработуваат за утврдување на причината за падот на авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој денеска се урна во ...

Авионот на „Џерманвингс“ долго време губел висина

Нетпрес - 24.03.2015

Директорот на авиокомпанијата „Џермангвингс“, Томас Винкелман изјави дека авионот „Ербас“ одредено време губел висина пред да се урнe во француските Алпи, при што најверојатно загинале сите 150 луѓе, од кои 144 патници и шест членови на екипажот, ...

Детали од истрагата по падот на авионот- алармот вклучен, има ли преживеани?

Нетпрес - 24.03.2015

Францускиот премиер, Мануел Валс пред Националното собрание изјави дека „не е исклучена ниту една хипотеза“ за падот на авионот на Џерман вингс во француските Алпи, јавува дописникот на МИА од Париз.

Се урна авион со 148 патници во Франција

Нетпрес - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Германија формираше кризен штаб по падот на авионот

Нетпрес - 24.03.2015

Германската влада формираше кризен штаб по вестта за падот на авионот на компанијата Џерман вингс на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Берлин. Министерот за надворешни работи Франк – Валтер Штајнмаер ја потврди веста за инцидентот и најави ...

Пронајдена една од црните кутии на урнатиот авион

Нетпрес - 24.03.2015

Францускиот министер за внатрешни работи Бернар Казнев потврди дека е пронајдена една од црните кутии на авионот на германската компанија „Џерман Вингс“, што денеска се урна во јужниот дел на Франција, пренесува МИА.

Русија ќе помогне во спасувачката операција во Франција

Нетпрес - 24.03.2015

Руското министерство за вонредни ситуации е подготвено да помогне во спасувачката операција на местото на несреќата на авионот Ербас А-320 на француските Алпи, изјави денеска портпаролот на министерството, пишува МИА.

(ВИДЕО) Во паднатиот авион имало и 20 дечиња

Нетпрес - 24.03.2015

Шпанските власти соопштија дека група од 20 германски дечиња на училишна возраст патувале со урнатиот ербас А320 на „Џерманвингс“. Спасувачките тимови се подготвуваат да се обидат да го пребараат местото каде што паднал авионот.

Пронајдено местото каде што се урна „Ербасот“ – сите патници загинаа! (ФОТО)

Шеталиште - 24.03.2015

Најдена е црната кутија на авионот ербас А320, кој утрово се урна на Француските Алпи. Ниту еден од 150-те патници и членови на екипажот не ја преживеа несреќата на авионот А320 на „Џерманвингс“, кој се урна на стрмен рид на француските Алпи, ...

УЖАС: Се сруши германски авион во Франција - 148 лица загинаа

Sky - 24.03.2015

148 лица загинаа откако се урна авионотот Ербас а320 на авиокомпанијата Герман Вингс, кој летал од Барселона до Дизелдорф. Авионот се срушил на француска територија во јужниот дел на ...

Авионот на Луфтханза пратил предупредувачки сигнал 35 минути пред да се урне

Нетпрес - 24.03.2015

Пилотот на авионот на Луфтханза кој леташе на релација Барселона Дизелдорф испратил предупредувачки сигнал околу 35 минути пред да се урне во француските Алпи, пишуваат британските медиуми.

Авион со 148 патници се урна во јужниот дел на француските Алпи

Шеталиште - 24.03.2015

Aвион на германската компанија „Џерман вингс“ со 148 патници и членови на екипажот се урна во јужниот дел на француските Алпи. Се верува дека во несреќата нема преживеани. Авионот Ербас 320 летал на релација од Барселона кон Диселдорф а паднал на ...

Исповед на човекот кој го преживеа падот на авионот: Да се качев на тој лет, ќе бев мртов!

Sky - 24.03.2015

Авион тип Ербас А320 на компанијата „Џерман вингс“ се сруши денеска на југот од Франција, а во него загинаа 148 луѓе, меѓу кои има многу деца. Авионот летал од Барселона во Дизелдорф. Шпанецот Давид Кабанас за среќа ја избегнал оваа страшна несреќа, ...

Се урна "ербас 320" со 150 патници во јужниот дел од француските Алпи

Вечер - 24.03.2015

Авион од типот "ербас 320" на компанијата "Џерман вингс" се урна вчера во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

ВИДЕО: Ништо не остана од авионот кој што се урна на француските Алпи

Денешен - 24.03.2015

Авион Ербас А320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи, а во него се наоѓале 150 патници и шест членови на екипажот. Авионот летал на релација Барселона – Дизелдорф.

Се урна Ербас 320 во јужниот дел од француските Алпи

Кирилица - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Авион со 142 патника се урна во јужниот дел од француските Алпи

Курир - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Меѓу загинатите во авионската несреќа има Шпанци, Германци и Турци

Курир - 24.03.2015

Нема преживеани во несреќата на авионот Ебас А 320 на компанијата Џерман Винг, кој денеска се урна во Јужна Франција, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали. - Повикот за пружење помош е снимен во 10.47 часот.

Видали: Нема преживеани во авионската несреќа

Денешен - 24.03.2015

Нема преживеани во несреќата на авионот Ебас А 320 на компанијата Џерман Винг, кој денеска се урна во Јужна Франција, изјави денеска францускиот министер за сообраќај, Ален Видали. – Повикот за пружење помош е снимен во 10.47 часот.

Русија нуди помош во спасувачката операција во Јужна Франција

Денешен - 24.03.2015

Руското министерство за вонредни ситуации е подготвено да помогне во спасувачката операција на местото на несреќата на авионот Ербас А-320 на француските Алпи, изјави денеска портпаролот на министерството.

Во урнатиот авион патувале и 20 дечиња кои биле на екскурзија

Курир - 24.03.2015

Шпанските власти соопштија дека група од 20 германски дечиња на училишна возраст патувале со урнатиот Ербас А320 на „Џерманвингс“. Спасувачките тимови се подготвуваат да се обидат да го пребараат местото каде што паднал авионот.

Се урна Ербас 320 во јужниот дел од француските Алпи

Денешен - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Во паднатиот авион имало 150 патници и членови на екипажот

Fox.mk - 24.03.2015

Итните спасувачки служби не можат да стигнат до местото на кое падна авионот Ербас А320 на германската авиокомпанија Germanwings, во француските Алпи поради непристапност на теренот за возила по земјен пат, па мора да стигнат само со хеликоптер.

Меркел: Германија, Франција и Шпанија ќе соработуваат за утврдување на причините за авионската несреќа

Вечер - 24.03.2015

Меркел истакна дека Германија, Шпанија и Франција се во шок и длабоко жалат поради несреќата. Германската канцеларка најави дека утре ќе го посети местото на несреќата. Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека е постигнат договор со Франција ...

Детали од истрагата по падот на авионот- алармот вклучен, има ли преживеани?

Курир - 24.03.2015

Францускиот премиер Мануел Валс пред Националното собрание изјави дека „не е исклучена ниту една хипотеза“ за падот на авионот на Џерман вингс во француските Алпи, јавува дописникот на МИА од Париз.

Оланд потврди: Сите патници загинале! (ВИДЕО)

Вечер - 24.03.2015

„Околностите околу инцидентот, кои се уште не се разјаснети, не тераат да мислиме дека нема преживеани", изјавил претседателот на Франција Франсоа Оланд. Премиерот на Франција Мануел Валс изјавил дека стравува оти во несреќата на авионот „Ербас" кој ...

Нема преживеани при падот на Ербас А 320 во Франција

Fox.mk - 24.03.2015

Првиот хеликоптер пристигнал на местото на падот на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Germanwings“, и се потврди дека нема преживеани патници или членови на екипажот, соопшти премиерот на Франција, Мануел Валс.

Германија, Франција и Шпанија ќе соработуваат за утврдување на причините за авионската несреќа

Денешен - 24.03.2015

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека е постигнат договор со Франција и Шпанија за трите земји меѓусебно да соработуваат за утврдување на причината за падот на авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, кој денеска се урна во ...

Се урна Ербас 320 во јужниот дел од француските Алпи

Вечер - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс" се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

На југот на Франција се урна авион со 142 патници

Макфакс - 24.03.2015

Авинот Ербас А320 на компанијата Germanwings со 142 патници и шест членови на посадата се урнал во вторник на југот на Франција, потврди германската контрола на лет. Според AFP, авионот летал на релација Барселона – Дизелдорф.

Во паднатиот авион имало 150 патници и членови на екипажот

Макфакс - 24.03.2015

Итните спасувачки служби не можат да стигнат до местото на кое падна авионот Ербас А320 на германската авиокомпанија Germanwings, во француските Алпи поради непристапност на теренот за возила по земјен пат, па мора да стигнат само со хеликоптер.

Нема преживеани при падот на Ербас А 320 во Франција

Макфакс - 24.03.2015

Првиот хеликоптер пристигнал на местото на падот на авионот „Ербас А320“ на германската компанија „Germanwings“, и се потврди дека нема преживеани патници или членови на екипажот, соопшти премиерот на Франција, Мануел Валс.

ПРВИЧНА ФОТОГРАФИЈА од стравичната авионска несреќа во која загинаа 148 патници!

Пулс24 - 24.03.2015

Според објавата на локалниот лист „Прованс“, во авионот се наоѓале 148 патници и членови на екипажот, а според информациите на светските медиуми, во близина на едно село веќе се пронајдени првите остатоци од авионот.

Викелман: Авионот на „Џерманвингс“ долго време губел висина

Lider - 24.03.2015

Директорот на авиокомпанијата „Џермангвингс“ Томас Винкелман изјави дека авионот „Ербас“ одредено време губел висина пред да се урни во француските Алпи, при што најверојатно загинале сите 150 луѓе, од кои 144 патници и шест членови на екипажот.

Не е исклучена ниту една хипотеза за падот на авионот

Lider - 24.03.2015

Францускиот премиер Мануел Валс пред Националното собрание изјави дека „не е исклучена ниту една хипотеза“ за падот на авионот на Џерманвингс во француските Алпи, јавува дописникот на МИА од Париз.

Авион со 148 патници се урна на југот на Франција

Lider - 24.03.2015

Авион од типот Ербас 320 на компанијата „Џерман вингс“ се урна денеска во јужниот дел од француските Алпи. Во авионот се наоѓале 142 патника и шест членови на екипажот, јави француската телевизија И-теле.

Казнев: Пронајдена една од црните кутии, следи итна анализа

Lider - 24.03.2015

Францускиот министер за внатрешни работи Бернар Казнев потврди дека е пронајдена една од црните кутии на авионот на германската компанија „Џерман Вингс“, што денеска се урна во јужниот дел на Франција.

Се сруши авион со 148 патници во јужна Франција

Falanga - 24.03.2015

Патнички авион ербас А320 на нискобуџетната авиокомпанија „Џерман вингс“ со 142 патници и шест члена на екипажот денеска се урнал во јужна Франција. Според информациите во француските медиуми, најдени се првите остатоци од авионот.