TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Во оваа вила се крие Анџелина Џоли со децата

Курир - 25.09.2016

Славната актерка Анџелина Џоли долго време го планирала разводот со Бред Пит, иако нам ни се чинеше ненадеен, таа се одлучила за овој потег долго пред инцидентот помеѓу Бред и нивните деца.

ГАЛЕРИЈА: Еве каде се крие Анџелина Џоли со децата

Press24 - 25.09.2016

Славната актерка Анџелина Џоли долго време го планирала разводот со Бред Пит, иако нам ни се чинеше ненадеен, таа се одлучила за овој потег долго пред инцидентот помеѓу Бред и нивните деца.

Еве каде се крие Анџелина Џоли со децата

Сител - 25.09.2016

Славната актерка Анџелина Џоли долго време го планирала разводот со Бред Пит, иако нам ни се чинеше ненадеен, таа се одлучила за овој потег долго пред инцидентот помеѓу Бред и нивните деца.

Анџелина се откажа од заеднички филм со Бред: Фрли 10 милиони долари

Репортер - 25.09.2016

Холивудскиот пар кој се разведува по 20 години заеднички живот долго планирал заеднички филм во кој наводно заедно вложиле 10 милиони долари. Станува збор за биографска драма која се врти околу палеоантропологот Ричард Леки кој се бори против ...

Лекција по маркетинг од норвешка авио-компанија

Кајгана - 25.09.2016

Норвешката авио-компанија Norwegian ја искористи фамата околу разделбата на Бред Пит и Анџелина Џоли , во реклама за нивните летови до Лос Анџелес. „Бред е сингл“, пишува во рекламата во весник, наведувајќи ја цената од 169 фунти за летови од Лондон ...

Анџелина се откажа од заеднички филм: Фрли 10 милиони долари, не сака да го види Бред

Press24 - 25.09.2016

Холивудскиот пар кој се разведува по 20 години заеднички живот долго планирал заеднички филм во кој наводно заедно вложиле 10 милиони долари. Станува збор за биографска драма која се врти околу палеоантропологот Ричард Леки кој се бори против ...

Каде се крие Анџелина Џоли со децата од Бред Пит? ФОТО

+инфо - 25.09.2016

Иако разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит се чинеше ненадеен, изгледа дека актерката се одлучила за овој потег долго пред инцидентот помеѓу Бред и нив Иако разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит се чинеше ненадеен, изгледа дека актерката се одлучила ...

(ФОТО) Сите љубови на Бред Пит – Сите го сакаа освен со оние со кои бил

Репортер - 25.09.2016

Многу жени минаа низ животот на Бред Пит, а ова се некои од најпознатите. 1. Синита Пејачката која кариерата ја градеше во 80-те беше првата врска на Пит со позната дама 2. Робин Гивенс Поранешната сопруа на Мајк Тајсон беше со Бред пред крајот на ...

Каде се крие Анџелина Џоли со децата од Бред Пит?

Бриф - 25.09.2016

Иако разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит се чинеше ненадеен, изгледа дека актерката се одлучила за овој потег долго пред инцидентот помеѓу Бред и нивните деца. Актерката изнајмила луксузна вила во Mалибу пред да ги предаде документите за развод.

Оаза за пред развод: Погледнете каде се крие Анџелина Џоли со децата

Република - 25.09.2016

Славната актерка Анџелина Џоли долго време го планирала разводот со Бред Пит, па иако на јавноста и дојде како шок, таа се одлучила за овој потег долго пред инцидентот помеѓу Бред и нивните деца.

ФОТО: Во оваа вила се крие Анџелина Џоли со децата

МК News - 25.09.2016

Славната актерка Анџелина Џоли долго време го планирала разводот со Бред Пит, иако нам ни се чинеше ненадеен, таа се одлучила за овој потег долго пред инцидентот помеѓу Бред и нивните деца.Анџелина Џоли по се изгледа дека долго го планирала разводот ...

Почнала надалеку да гледа! Политичките амбиции на Анџелина Џоли во основата на разводот со Бред Пит

Локално - 25.09.2016

Главната причина за јазот на семејството на холивудските актери Бред Пит и Анџелина Џоли се политичките амбиции на актерката, соопштува сајтот “ТиЕмЗет” (TMZ), повикувајќи се на извор близок до двојката.

(ГАЛЕРИЈА) “Одмаздата” на Џенифер Анистон

Локално - 25.09.2016

Вчера вечер, Џенифер Анистон и Џастин Тероу беа забележани како уживаат на прошетка во Њујорк. 47-годишната актерка и нејзиниот 45-годишен маж, беа видени како излегуваат, фатени рака под рака, од еден популарен ресторан(“The Smile”) во соседството ...

Марион Котијар: Бремена сум од сопругот, каков Бред Пит

Локално - 25.09.2016

Француската актерка и добитничка на “Оскар” Марион Котијар објави дека е бремена. Тоа се случи неколку дена откако од озборувањата беше осомничена дека е причина за разводот на Анџелина Џоли со Бред Пит.

Анџелина Џоли си изнајми имот на Малибу

Локално - 25.09.2016

Актерката Анџелина Џоли изнајмувала имот за 95 000 долари месечно во Малибу, откако официјално објави дека се разведува со Бред Пит, соопштува “Дејли мејл”. Имотот вреден 12 милиони долари, што актерката го изнајми за себе и за своите шест деца, се ...

Биограф ја откри вистината за разводот на Брандџелина: Џоли сакала да стане новата принцеза Дијана

Локално - 25.09.2016

Актерката го притискала Бред да стане претседател на САД и за отворен брак, заради своите политички амбиции Биограф ја откри вистината за почетокот на крајот на бракот на Брандџелина и причините зда тоа кои довеле до него.

Каде се крие Анџелина Џоли со децата/Фото

Lider - 25.09.2016

Славната актерка Анџелина Џоли долго време го планирала разводот со Бред Пит, иако нам ни се чинеше ненадеен, таа се одлучила за овој потег долго пред инцидентот помеѓу Бред и нивните деца.

Генијален маркетинг: Бред е сингл!

Lider - 25.09.2016

Разводот на најпознатата холивудска актерска двојка Бред Пит и Анџелина Џоли е главна тема во светот. Креативните луѓе од норвешкиот авио-превозник Norwegian Air го искористи тоа на мошне креативен начин за промоција на билети за Лос Анџелес.

Најдоброто од Бред на филмското платно

Идивиди - 25.09.2016

Како Анџелина, така и Бред Пит во моментов е топ тема во медиумите поради веста за разводот. Актерот и сопругата Џоли се наоѓаат во ужасен период од приватниот живот. Караницата меѓу Пит и едно од неговите деца за кратко ги погреа гласините дека ...

Семјуел Л. Џексон: Луѓето се среќни што злобната вештерка остана без маж!

Канал5 - 24.09.2016

Вака славниот холивудски актер го прокоментира разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит. - Голем дел од јавноста и натаму мисли дека не е во ред тоа што тој го направи со Џенифер Анистон и пресреќни се што злобната вештерка остана без маж.

Самјуел Л. Џексон: Сите се среќни дека лошата вештерка остана без сопруг

+инфо - 24.09.2016

Гостувајќи во телевизиска емисија во свој стил одговорил на прашањето дали разводот на Анџелина и Бред е тажна работа. Разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли во свој стил го прокоментирал и славниот холивудски актер Самјуел Л. Џексон.

Снимка ја открива вистината: Судирот меѓу Бред Пит и синот забележан со камера

Точка - 24.09.2016

Бред Пит моментално е под истрага поради обвинение за злоставување на својот син, кое наводно се случило за време на авионски лет минатата седмица. Медиумите пишуваат дека постои снимка од овој инцидент, која ќе покаже дали овие обвиненија имаат ...

Босанка виновна за разводот, причината е посериозна од обично неверство

Република - 24.09.2016

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит. Распадот на Бранџелина ги поттикна светските медиуми постојано да ги бараат причините за тоа. Официјално, актерката се разведува од актерот поради непребродливи разлики.

ФБИ не води истрага за Бред Пит, AFP ја повлече веста

еМагазин - 24.09.2016

Бред Пит не употребил физичко насилство за време на расправијата со својата сопруга Анџелина Џоли, што според медиумите е причината за разведувањето на славната холивудска двојка, изјавил за магазинот People извор близок на актерите, а истовремено ...

Уникатно! Еве ги сите факти и околности околу разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит

Локално - 24.09.2016

Разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли само за неколку дена доби таква брзина што медиумите не престануваат да пишуваат за нивната врска, кариера, деца и … развод. Анџелина Џоли поднесе барање за развод со Бред Пит, прво соопшти весникот за светски ...

Самјуел Л. Џексон: Сите се среќни дека лошата вештерка остана без сопруг

Бриф - 24.09.2016

Разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли во свој стил го прокоментирал и славниот холивудски актер Самјуел Л. Џексон. Гостувајќи во телевизиската емисија „Добро утро Британијо“, смеејќи се одговорил на прашањето дали покренувањето на документите за ...

АНЏЕЛИНА СЕ ОТКАЖА ОД ЗАЕДНИЧКИ ФИЛМ: Фрлила 10 милиони долари, не сака да го види Бред

Фактор - 24.09.2016

Холивудскиот пар кој се разделува после дванаесет години заеднички живот долго планирал заеднички фил во кој наводно вложиле 10 милиони долари. Се работи за биографска драма која би се вртела околу палеонтрополог Ричард Леки кој се борел против ...

Супер филмови од кариерата на Анџелина Џоли

Идивиди - 24.09.2016

Анџелина Џоли моментално се наоѓа во нова бракоразводна постапка. Таа покрена барање за развод на почетокот на неделава по само 2 години поминати во легален брак со долгогодишниот партнер и колега Бред Пит.

„Бред е ерген“ - авиокомпанија заработува од разводот на Бред и Анџелина

Канал5 - 23.09.2016

Разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли е главна вест овие денови во сите светски медиуми. Норвешка авиокомпанија реши разводот да го употреби во своја корист. Во норвешките весници се појави реклама преку цела страна во розова боја со едноставен ...

Анџелина ја ангажираше најмоќната адвокатка во светот, Бред во очај од страв дека ги губи децата (ОБНОВЕНО)

Канал5 - 23.09.2016

Бидејќи се разведува од сопругот Бред Пит, славната актерка Анџелина Џоли се одлучила да ја ангажира адвокатката Лора Васер која има завидна банковна сметка и кариера благодарејќи на бракоразводните парници на познатите парови.

Љубовта се претвори во битка за децата

Вест - 23.09.2016

Бред Пит и Анџелина Џоли ставаат крај на врската. Славната двојка, позната како Бранџелина, е заедно повеќе од една деценија, но актерката поднесе барање за развод. Тие се венчаа на 23 август 2014 година, на романтична церемонија на нивниот имот во ...

Бред Пит под истрага на ФБИ

24 Вести - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Бред Пит под истрага во ФБИ

ТВ21 - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Бред Пит под истрага во ФБИ

Дневник - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

„Бред е ерген“ – авиокомпанија рекламира лет за Лос Анџелес

Сакам да кажам - 23.09.2016

Норвешката нискобуџетна авиокомпанија „Норвиџан“ го рекламира летот за Лос Анџелес, САД со слоганот „Бред е ерген“. Овие реклами за новиот лет од Лондон за Лос Анџелес се објавени во печатени медиуми, а доаѓаат по веста дека се разведува најславната ...

Мурињо: Бред Пит е губитник…

Дерби - 23.09.2016

Англиските медиуми постојано пренесуваат нови извадоци од книгата на Жозе Мурињо која набрзо ќе се најде во продажба. Автобиографското дело на португалскиот тренер донесува многу детали поврзани со неговите ставови за фудбалски и нефудбалски теми, а ...

Против Бред Пит НЕ се води истрага за злоупотреба на деца

МКД - 23.09.2016

Откако Ти-ем-зи објави дека полицијата од Лос Анџелес води истрага против актерот Бред Пит за наводен инцидент во приватен авион, во кој наводно вербално и физички ги нападнал своите деца, полицискиот оддел го негираше тоа.

(ВИДЕО) РЕАКЦИЈАТА на Џорџ Клуни кога дозна дека Бред Пит и Анџелина Џоли се разведуваат

Репортер - 23.09.2016

Актерот Џорџ Клуни, инаку голем пријател на Бред Пит, беше многу изненаден кога го прашале како го коментира разводот на Бред и Анџелина. Клуни кој во текот од новинарите дозна за разводот, кратко порача дека тоа е многу лоша вест за семејството на ...

(ФОТО) Објавени СЛИКИ од КАВГАТА меѓу Бред и Анџелина

Репортер - 23.09.2016

Холивудската двојка Бред Пит и Анџелина Џоли ги оставија во благ шок конзументите на таблоидните содржини кога ја објавија веста дека се разведуваат поради непомирливите разлики, но фотографиите кои неодамна ги објави Дејли Мејл, покажуваат дека ...

Бред Пит под истрага во ФБИ!

Нетпрес - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Досега необјавени фотки од првата јавна кавга на Џоли и Пит

Црнобело - 23.09.2016

Анџелина Џоли и Бред Пит веројатно подолго време го спасувале бракот кој се распаѓал, тврдат сите после објавените фотки од расправијата во Леголенд, Виндзор. Фотографиите се стари речиси една година и се досега скриени од јавноста.

Фотографии кои ги покажуваат кавгите на славниот пар

ЗаЗабава - 23.09.2016

Причините за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит можеби датираат од пред една година, за време на патувањето во Виндзор, во Велика Британија. На интернет се појавија фотографии од Бред и Анџелина на кои се гледа како парот жестоко се кара пред ...

Ги разведоа дури и во музеј: Мадам Тисо ги раздели восочните Бред Пит и Анџелина Џоли

Хитпортал - 23.09.2016

Вчера насловните страници беа преполни со Бранџелина, еден од најпознатите и најубавите холивудски парови кој реши да и стави крај на 11 годишната врска, после само 2 години брак. Во лондонскиот музеј на восочни фигури Мадам Тисо, нивната разделба ...

Норвешка компанија заработува од разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли

Факултети - 23.09.2016

Разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли е главна вест овие денови во светски медиуми. Норвешка авиокомпанија реши разводот да го употреби во своја корист. Во норвешките весници се појави реклама преку цела страна во розова боја со едноставен натпис ...

Бред Пит под истрага на ФБИ

Репортер - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Бред Пит под истрага во ФБИ поради злоставување на синот

Сител - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Топ кампања на Norwegian - Бред Пит е сингл!

Црнобело - 23.09.2016

Некои луѓе, во вистинска смила на зборот, се прави креативци. Таков пример се и оние кои стојат зад последната реклама на норвешката авиокомпанија „Norwegian“ кои решиле да допрат до женската популација и да ја искористат веста дека Анџелина Џоли се ...

Досега не објавени фотографии од првата јавна кавга на Бранџелина

Хитпортал - 23.09.2016

Анџелина Џоли и Бред Пит очигледно очајно се обидувале да го спасат бракот, а тоа го потврдуваат последните фотографии направени од расправијата во Леголенд, Виндзор. Фотографиите се стари речиси една година и досега беа скриени од јавноста.

ФОТО: Ексклузивни фотографии-Еве како Џенифер Анистон го прослави разводот на Пит и Џоли

Курир - 23.09.2016

Облечена во кежуал фармерки, патики и капа, Анистон во Њујорк го прославила разводот на нејзиниот поранешен сопруг со жената која го „украде“ од неа. Се уште не стивнуваат реакциите од веста која го потресе Холивуд: разводот на Анџелина Џоли и Бред ...

Реклама на авиокомпанија за летови за ЛА: Бред е сингл!

Убавина и Здравје - 23.09.2016

Со слоганот „Бред е сингл“ нискобуџетната авиокомпанија „Norwegian “ го рекламира новиот лет од Лондон за Лос Анџелес. Норвешката нискобуџетна авиокомпаниј „ Norwegian“ го рекламира летот за Лос Анџелес, САД со слоганот „Бред е сингл“.

Бред Пит за разводот ја обвинил Арминка Хелиќ: Таа жена ѝ го пере мозокот на Анџелина

+инфо - 23.09.2016

Бред сакал неговата сопруга да му пружи уште една шанса, но во тоа го спречиле блиските пријателки на Анџелина, кои тој ги нарекол „круг на вештерки“. Главна светска тема претходните денови е разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит.

ФБИ се огласи по повод тврдењето дека Бред Пит ги злоставувал децата

+инфо - 23.09.2016

Портпаролката на ФБИ Лора Ејмилер рекла дека агенцијата го разгледува случајот, како и дали има основа за покренување на истрага. Американското Федерално истражно биро (ФБИ) собира инфомрации за инцидентот во врска со холивудскиот актер Бред Пит и ...

Бред Пит под истрага во ФБИ

А1 On - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Блиски на двојката тврдат дека Пит не го тепал детето за време на кавга со Џоли, AFP ја повлече веста

Макфакс - 23.09.2016

Бред Пит не употребил физичко насилство за време на расправијата со својата сопруга Анџелина Џоли, што според медиумите е причината за разведувањето на славната холивудска двојка, изјавил за магазинот People извор близок на актерите, а истовремено ...

(ФОТО) Бред е сингл – Норвешката авиокомпанија со одлична реклама

Gotvi.mk - 23.09.2016

Додека американска, па и би рекле слободно, и целата светска јавност се занимава со разводот на Бранџелина, норвешката авиокомпанија тоа го искористи во сопствени маркетиншки цели. „Бред е сингл“ пишува на рекламата со големи букви и на тоа се ...

Бред Пит под истрага во ФБИ

Press24 - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Бред Пит под истрага во ФБИ!

Курир - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Бред Пит под истрага на ФБИ

Бриф - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Бред Пит под истрага во ФБИ

Канал 77 - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Бред Пит под истрага во ФБИ

еМагазин - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Бред е сингл – ајде сите во Америка!

Република - 23.09.2016

Во едни британски весници се појави можеби најдобрата реклама досега. Имено норвешката авио компанија Норвегиан се огласи во весник и благодарение на оригиналната реклама стана хит. Во случајов воопшто не станува збор за цената на картата која по ...

Топ разводи на познатите кои јавноста ја фрлија во депресија!

Вечер Прес - 23.09.2016

Веста дека Бред Пит и Анџелина Џоли се разведуваат никого не остави рамнодушен, а крајот на бракот на најславниот пар во светот не потсети и на други бракови за кои мислевме дека ќе траат вечно.

ФБИ ги проверува информации за агресивно однесување на Бред Пит кон неговите деца

Локално - 23.09.2016

Федерално биро за истраги (ФБИ) на САД соопшти дека собира информации за инцидентот помеѓу Бред Пит и членови на неговото семејство на одборот на приватниот авион минатата недела, соопшти прес-службата на федералците, цитирана од БиБиСи.

ФОТО: Како Џенифер Анистон го прослави разводот на Пит и Џоли?!

Пулс24 - 23.09.2016

Се уште не стивнуваат реакциите од веста која го потресе Холивуд: разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит е главна тема деновиве. Оваа вест предизвика дури и поголема реакција од онаа кога Бред и Џоли објавија дека се заедно.

Бред Пит наводно го удрил едното од неговите деца

Локално - 23.09.2016

Актерот Бред Пит ќе биде сослушан под обвинение сурово однесување со едно од своите деца, пишува TMZ. Според изданието, инцидентот се случил минатата недела, додека ѕвездата се наоѓала на приватен авион заедно со своето семејство, вклучувајќи и со ...

Бред Пит под истрага на ФБИ!

Вечер Прес - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Кој е залогот? Како Бред и Анџелина ќе поделат 500 милиони долари?

Локално - 23.09.2016

Разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит нема да е многу лесен, со оглед на тоа дека нивното заедничко богатство се проценува на 500 милиони долари. Во понеделникот Џоли поднесе барање за развод со Пит по две години брак, повикувајќи се на непремостливи ...

Бред Пит под истрага во ФБИ!

МК News - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Дадилките во домот на Бред и Аџелина откриваат страшни детали

МК News - 23.09.2016

И покрај бурниот начин на живот Анџелина Џоли и Бред Пит секогаш истакнувале дека се посветени и грижливи родители, а во сето тоа ја имале помошта од шесте дадилки, по една за секое дете, личен готвач и учител. Сепак, не било се така сјајно.

Бред Пит под истрага во ФБИ

Либертас - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Бред Пит под истрага во ФБИ

Република - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Оригинална рекламна кампања на „Норвежиан ерлајнс“ за летот до Лос Анѓелес: „Бред е сингл“!

Република - 23.09.2016

Додека јавноста се занимава со разводот на најпознатиот холивудски пар, норвешката нискобуџетна авиокомпанија „Норвежиан ерлајнс“ реши тоа да го искористи за свои маркетиншки цели. Имено, во норвешките весници се појави реклама со натпис:„Бред е ...

ФОТО: Бред Пит е сингл – норвешка авиокомпанија рекламира летови до Лос Анџелес

Либертас - 23.09.2016

Разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли се покажа подобен за маркетинг агенциите. Најдобар пример е рекламата на оваа норвешка авиокомпанија која рекламира летови до Лос Анџелес со текстот „Бред Пит е ...

И ФБИ го гони Бред Пит

Локално - 23.09.2016

Покажал суров однос кон своите деца за време на лет ФБИ собира информации во врска со протечените пораки за суров третман на Бред Пит кон неговите деца, соопштува АП. Претставникот на Министерството, Лора Емилер изјави дека агенцијата ја истражува ...

Караницата меѓу Бред и Медокс последна капка за Анџелина

Идивиди - 23.09.2016

Пријателите на Анџелина и Бред откриваат дека причината за разводот на една од најпознатите двојки на светот, е караницата помеѓу Бред и синот Медокс, што се случила минатата недела. Според пишувањата на медиумите Бред и Медокс имале расправија на ...

Босанка го растури бракот на Бранџелина: Бесниот актер реши да си ја отвори душата!

Вистина.мк - 23.09.2016

Драмата околу разводот на Анџелина и Џоли доби сосема нова димензија откако актерот реши да ги посочи лицата кои според него и го испрале мозокот на Џоли. Бред Пит за распадот на бракот ја обвинува Босанката Арминка Хелиќ, лобистка за Сребреница и ...

Хит реклама: Бред Пит е сингл, пакувајте куферите за Лос Анџелес

365 - 23.09.2016

Норвешкиот нискотарифен авиопревозник Norwegian Airlines ги освои симпатиите со шеговитата рекламна кампања на сметка на Бред Пит. Два дена по веста за претстојниот развод со Анџелина Џоли, компанијата објави реклами во британските и норвешките ...

Бред Пит под истрага во ФБИ

Lider - 23.09.2016

Еден ден откако американската полиција демантираше дека води истрага против Бред Пит, синоќа американското Федерално истражно биро (ФБИ) во официјално соопштение призна дека сепак се разгледува случај поврзан со актерот.

Пријателите шокирани, „љубовницата“ демантира

Дневник - 22.09.2016

По веста за разводот на една од најпознатите холивудски двојки, Анџелина Џоли и Бред Пит, веднаш се проширија и шпекулации дека наводна причина за разделбата е аферата на Пит со неговата колешка Марион Kотијар, со која играат заедно во новиот трилер ...

Котилард: Не сум имала афера со Бред Пит

Канал5 - 22.09.2016

Француската актерка Марион Котилард која се најде во центарот на аферата околу разводот на најпознатата холивудската брачна двојка Анџелина Џоли и Бред Пит преку социјалните мрежи и се обрати на јавноста.

Ова е инцидентот кој довел до разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли

Канал5 - 22.09.2016

Бред Пит наводно е под истрага на полицијата и социјалните служби во Л.А. за „вербално и физичко насилство над децата“. Порталот TMZ пишува дека инцидентот кој се случил минатата среда, додека семејството било во авион, ја натерал Џоли да стави крај ...

Челси Хендлер: Бред, ти се ожени со луда жена!

Канал5 - 22.09.2016

Комичарката која е позната по дрскоста и вулгарноста во настапите, во своето шоу кажа многу навреди на сметка на Анџелина Џоли. Ако Бред почнал да пие тоа е поради неа - вели Челси Хендлер во своето шоу.

Бред Пит за Анџелина: Таа е тотално луда, но јас се уште ја сакам

Канал5 - 22.09.2016

Бред Пит им признал на пријателите дека има проблеми со дрогата и алкохолот и дека сакал да побара стручна помош, да се пријави во рехабилитација за да го спаси бракот, но Анџелина не сакала да слушне за тоа, туку категорично решила да се разведе.

Оскаровката Марион Котијар негира дека е љубовница на Бред Пит

Сакам да кажам - 22.09.2016

Француската оскаровка Марион Котијар го прекина молкот за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли, и негира дека таа има врска со нивната разделба. Актерката се осврна на гласините во објава на Инстаграм.

Одвоени и восочните фигури на Анџелина и Бред

Дневник - 22.09.2016

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти дека ги раздели восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува.

Бред Пит под истрага поради насилство врз децата!

+инфо - 22.09.2016

Бред минатата среда додека патувал со Анџелина и децата изгубил контрола, сосема подивел, врескал и физички нагрнал на децата. Порталот ТМЗ, кој прв ја донесе и веста за разводот на Бред Пит и АНџелина Џоли сега пишува дека холивудскиот актер е под ...

ШОКАНТНО: Бред Пит под истрага поради злоставување на децата

Репортер - 22.09.2016

Извори блиски до парот тврдат дека Бред Пит (52) минатата недела се напил во авионот во кој било цело семејство. Наводно подивел, викал и физички се иживувал над децата. Поради тоа што авионот слетал, сведоци велат дека Пит продолжил да дивее и се ...

Се огласи актерката која ги раздели Анџелина и Бред: Отворено кажувам, бремена сум!

Gotvi.mk - 22.09.2016

Ако им верувате на американските таблоиди, Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат поради убавата актерка Марион Котилјар. Сепак, таа се огласи за конечно да стави крај на шпекулациите за нејзината вмешаност во разводот.

Бурниот сексуален живот на Џоли: „Невиноста ја изгубив на 14 години“

Курир - 22.09.2016

Сексуалниот живот на познатата актерка Анџелина Џоли секогаш предизвикува интерeс во јавноста, особено откако во понеделникот поднесе барање за развод од својот сопруг, познатиот актер, Бред Пит, со кого беа заедно десет години и две години беа во ...

Шок: Бред Пит под истрага поради злоставување на своите деца!

Сител - 22.09.2016

Извори блиски до семејството тврдат дека Бред Пит минатата недела се напил за време на приватен лет во кој било целото семејство. Наводно тој викал и физички ги злоставувал децата. По слетување на авионот, очевидци велат дека Пит продолжил да се ...

People: Бред Пит под истрага за малтретирање на дете

Кајгана - 22.09.2016

Бред Пит, кој во моментов е во процес на развод поднесен од неговата сопруга Анџелина Џоли , е под истрага за малтретирање на дете, пишува магазинот People. Според изворот, полицијата и социјалната служба на Лос Анџелес имаат покренато истражна ...

Бред Пит под истрага поради насилство врз децата!

Хитпортал - 22.09.2016

Порталот „ТМЗ“, кој прв ја објави веста за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли сега пишува дека холивудскиот актер е под истрага за вербално и физичко малтретирање на шесте деца. Извори добро запознаени со случајот тврдат дека Бред минатата среда ...

Бред Пит под истрага за насилство врз децата

Стандард - 22.09.2016

Причината Анџелина Џоли (41) да побара раскинување на бракот со Бред Пит (52) е насилството кое тој редовно го применувал врз шесте деца во семејството – три свои и уште толку посвоени, објавија светските медиуми.

Челси Хендлер: Бред, ти се ожени со луда жена! (ВИДЕО)

Курир - 22.09.2016

Комичарката која е позната по дрскоста и вулгарноста во настапите, во своето шоу кажа многу навреди на сметка на Анџелина Џоли. Ако Бред почнал да пие тоа е поради неа – вели Челси Хендлер во своето шоу.

Која е „кралицата на разводите“ што ја застапува Анџелина Џоли?

+инфо - 22.09.2016

Таа вчера се најде во жижата на јавноста, откако медиумите објавија дека се разведува познатата холивудска двојка Анџелина Џоли и Бред Пит Лаура Вацер ретко ги застапува клиентите кои на смета имаат помалку од 9 милиони долари, наплатува 780 долари ...

Бред Пит под истрага за злоставување на децата

Макфакс - 22.09.2016

Американскиот актер Бред Пит е под истрага на полицијата и социјалните служби на Лос Анџелес поради наводи дека вербално и физички ги злоставувал своите деца во нивниот приватен авион. Инцидентот поради којшто е покрената истрага се случил минатата ...

Мерион Котилард ги заќуте трачарите во врска со Бред Пит

ЗаЗабава - 22.09.2016

Откако во повеќе американски медиуми се појавија гласините дека "вистинската" причина за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит било неговото неверство со колешката од филмот "Allied", Мерион Котилард, француската актерка реши јавно да проговори за ...

„Бред Пит пуши трева зошто се ожени со лудача!“

Сител - 22.09.2016

Во своето шоу, комичарката Челси Хендлер (41) не бираше зборови кога го коментираше разводот на година. Хендлер, која е блиска пријателка со поранешната сопруга на Бред, Џенифер Анистон (47), се осврна на гласините за причините за разводот на ...

Одвоени и восочните фигури на Анџелина и Бред

+инфо - 22.09.2016

Музејот на восочни фигури „Мадам Тисо“ во Лондон соопшти дека ги раздели восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит. Музејот на восочни фигури „Мадам Тисо“ во Лондон соопшти дека ги раздели восочните фигури на американските ...

(ФОТО) Поради оваа ВЕШТЕРКА Бред и Џоли се разведуваат – Босанката која ја уништи холивудската двојка

Репортер - 22.09.2016

Главна причина за крах во бракот на Бред Пит и Анџелина Џоли се споменува моќната Босанка Арминка Хелиќ, а сега бесниот Бред нејзе и нејзината асистентка Клои Далтон ги наводно ги нарекол вештерки кои му го уништиле бракот.

Марион Котиjар ги отфрла гласините за наводна афера со Бред Пит

А1 On - 22.09.2016

Француската глумица Марион Котијар и соопшти на јавноста дека бремена и уште еднаш ги негираше гласините дека имала љубовна врска со Бред Пит. На Инстаграм актерката објави дека обично не коментира „такви шпекулации“, ниту пак им обраќа некое ...

Американската полиција негира истрага за однесувањето на Бред Пит кон децата

Макфакс - 22.09.2016

Полицијата на Лос Анџелес ги негираше во четвртокот медиумските написи според кои властите отвориле истрага за Бред Пит поради агресивното однесување кон децата, за што го обвинува неговата сé уште неразведена сопруга Анџелина Џоли.

Дадилките во домот на Бред и Аџелина откриваат страшни детали

Курир - 22.09.2016

И покрај бурниот начин на живот Анџелина Џоли и Бред Пит секогаш истакнувале дека се посветени и грижливи родители, а во сето тоа ја имале помошта од шесте дадилки, по една за секое дете, личен готвач и учител. Сепак, не било се така сјајно.

Марион Котиjар ги отфрла гласините за наводна афера со Бред Пит

Алфа - 22.09.2016

Француската глумица Марион Котијар и соопшти на јавноста дека e бремена и уште еднаш ги негираше гласините дека имала љубовна врска со Бред Пит. Француската глумица Марион Котијар и соопшти на јавноста дека бремена и уште еднаш ги негираше гласините ...

Не одење на училиште, алкохол, ножеви и огнено оружје: Секојдневието на децата на Бред и Анџелина

Press24 - 22.09.2016

Долго пред Анџелина да побара развод од Бред, тој во едно интервју изјави дека ги тепа децата, бидејќи тоа е потребно. Тогаш Бред се шегувал, но последните информации кои излегоа во јавноста за животот во семејството на Бранџелина се шокантни.

Бред Пит ја отвори душата:Ја сакам, ама таа жена е луда!

Курир - 22.09.2016

Од час во час се појавуваат нови детали за кои се претпоставува дека претходеле на крахот на љубовта на Анџелина Џоли и Бред Пит, а последната ексклузива ја понуди таблоидот „Сан“. Тие пишуваат како Бред и признал на Анџелина дека има проблем со ...

Марион Котиjар ги отфрла гласините за наводна афера со Бред Пит

Сител - 22.09.2016

Француската глумица Марион Котијар и соопшти на јавноста дека бремена и уште еднаш ги негираше гласините дека имала љубовна врска со Бред Пит. На Инстаграм актерката објави дека обично не коментира „такви шпекулации“, ниту пак им обраќа некое ...

Последните фотографии од Бранџелина како среќно семејство

Хитпортал - 22.09.2016

Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат, а со секој изминат ден се појавуваат нови детали за нивниот развод и причини. Но, светските таблоиди сакаа да се потсетат на последниот пат кога Бранџелина беа видени во јавност, како сеуште среќно семејство.

Марион Котијар потврди дека е бремена, и остро ги негира гласините за аферата со Бред Пит

+инфо - 22.09.2016

Француската филмска ѕвезда Марион Котијар е во моментот во центарот на скандалот поради разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит. Француската филмска ѕвезда Марион Котијар е во моментот во центарот на скандалот поради разводот на Анџелина Џоли и Бред ...

Не одење на училиште, алкохол, ножеви и огнено оружје: Секојдневието на децата на Бред и Анџелина

Курир - 22.09.2016

Долго пред Анџелина да побара развод од Бред, тој во едно интервју изјави дека ги тепа децата, бидејќи тоа е потребно. Тогаш Бред се шегувал, но последните информации кои излегоа во јавноста за животот во семејството на Бранџелина се шокантни.

Ова е инцидентот кој довел до разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли

Курир - 22.09.2016

Бред Пит наводно е под истрага на полицијата и социјалните служби во Л.А. за „вербално и физичко насилство над децата“. Порталот TMZ пишува дека инцидентот кој се случил минатата среда, додека семејството било во авион, ја натерал Џоли да стави крај ...

Котилард објави дека е бремена

Макфакс - 22.09.2016

Француската актерка Марион Котилард на Инстаграм објави дека е бремена и ги отфрли сите шпекулации за наводна афера со Бред Пит, колегата од филмот „Allied“ кој во ноември ќе се најде во кино салите.

Другата страна на разводот на Анџелина и Бред

ЗаЗабава - 22.09.2016

Веројатно мал е бројот на оние кои не ја слушнаа најновата вест за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит. Актерката поднесе барање за развод од Бред на 15-ти септември, а информацијата се појави пет дена подоцна.

Оставен, изневерен, но сепак опасен швалер: Ретроспектива на сите љубови на Бред Пит (ФОТО)

Курир - 22.09.2016

Не е тајна колку бурен љубовен живот имаше Анџелина Џоли. Полн со скандали и крв, а од друга страна пак ниту Пит не бил поинаков. Врски со мажени, една го оставила поради друг, па потоа тој ја оставил за друга. Па да почнеме ..

Ја негираше аферата со Бред Пит: Марион Котијар е бремена!

Хитпортал - 22.09.2016

Француската филмска ѕвезда Марион Котијар во моментот e во центарот на скандалот поради разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит. Со месеци се шушка дека актерот со неа ја изневерил својата сопруга.

Француската актерка проговори: „Бремена сум!“ -Дали таткото на бебето е Бред Пит?

Курир - 22.09.2016

Доколку се верува на последните написи на таблоидите, тогаш виновник за распадот на бракот на Бред Пит и Анџелина Џоли е француската актерка Марион Котијар. Се зборува дека за време на снимањето на нивниот заеднички филм, имало силна хемија меѓу Пит ...

Бред Пит под истрага за насилство врз децата: Вербално и физички ги нападнал во приватниот авион

Црнобело - 22.09.2016

Бред Пит моментално е под истрага од страна на полицијата и социјалните служби заради тврдењата дека бил вербално и физички насилен со неговите деца на приватен авион, само еден ден пред Анџелина да поднесе документи за развод.

Ова е најголемиот предизвик за Бранџелина после разводот!

Убавина и Здравје - 22.09.2016

Ударна вест во последните 24 часа е онаа дека Бред Пит и Анџелина Џоли повеќе не се заедно . После првичниот шок, медиумите сега се прашуваат – како ќе ги поделат сите оние недвижнини кои славната двојка ги купи последниве години.

Бред Пит под истрага поради малтретирање на децата!

+инфо - 22.09.2016

Бред минатата среда додека патувал со Анџелина и децата изгубил контрола, сосема подивел, врескал и физички нагрнал на децата. Порталот ТМЗ, кој прв ја донесе и веста за разводот на Бред Пит и АНџелина Џоли сега пишува дека холивудскиот актер е под ...

Која е „кралицата на разводите“ што ја застапува Анџелина Џоли?

МК News - 22.09.2016

Лаура Вацер ретко ги застапува клиентите кои на смета имаат помалку од 9 милиони долари, наплатува 780 долари по час и ја опишуваат како „холивудско комплетно решение за разводи на брак“. Таа вчера се најде во жижата на јавноста, откако медиумите ...

Ова е инцидентот кој довел до разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли

МК News - 22.09.2016

Бред Пит наводно е под истрага на полицијата и социјалните служби во Л.А. за „вербално и физичко насилство над децата“. Порталот TMZ пишува дека инцидентот кој се случил минатата среда, додека семејството било во авион, ја натерал Џоли да стави крај ...

Валакни детали од животот на Бред и Анџелина

Република - 22.09.2016

Како изгледал животот на семејството Џоли и Пит? Според инсајдерскиот извештај на „Дејли мејл“, но и според зборовите на дадилката таму владеела анархија. Шест деца, шест дадилки, готвач и приватни учители, братот на Анџелина Џејсм Хевн кој од време ...

За крајот на бракот на Анџелина и Бред е виновна Селена Гомез?

Република - 22.09.2016

Правот околу веста за развод на Анџелина Џоли и Бред Пит сѐ уште не слегнува. Секој момент се појавуваат нови информации за крајот на нивниот брак, а најновата е дека за сѐ е виновна поранешната девојка на Џастин Бибер, Селена Гомез.

Наводната љубовница на Бред Пит конечно проговори: „Бремена сум!“

Пулс24 - 22.09.2016

Ако им веруваме на таблоидите, бракот на Бред и Анџелина се растури заради неговата афера со колешката Мерион Котијар. Иако многумина навити ја забележаа хемијата меѓу нив во трејлерот на најновата воена драма во која глумат заедно, сепак убавата ...

Бред Пит ја отвори душата:Ја сакам, ама таа жена е луда!

МК News - 22.09.2016

Од час во час се појавуваат нови детали за кои се претпоставува дека претходеле на крахот на љубовта на Анџелина Џоли и Бред Пит, а последната ексклузива ја понуди таблоидот „Сан“. Тие пишуваат како Бред и признал на Анџелина дека има проблем со ...

Бред Пит под истрага за насилство врз децата: Вербално и физички ги нападнал во приватниот авион

Бриф - 22.09.2016

Бред Пит моментално е под истрага од страна на полицијата и социјалните служби заради тврдењата дека бил вербално и физички насилен со неговите деца на приватен авион, само еден ден пред Анџелина да поднесе документи за развод.

Шокантно: Бред Пит е под истрага поради злоставување на децата!

Точка - 22.09.2016

Славниот холивудски актер Бред Пит е под полициска истрага поради тврдењето дека вербално и физички ги злоставувал своите деца, а тоа наводно е и причината што Анџелина сака да се разведе од него.

Ова е единствената и вистинска љубов на Бред Пит

Република - 22.09.2016

Ни Анџелина, ни Џенифер, ниту пак Гвинет не се вистинските љубови на Бред Пит. Според новинарските написи, но и според неговото сопствено признание, едниствена која му го освоила срцето е марихуаната.

Бред Пит под истрага за насилство врз децата: Вербално и физички ги нападнал во приватниот авион

Либертас - 22.09.2016

Бред Пит моментално е под истрага од страна на полицијата и социјалните служби заради тврдењата дека бил вербално и физички насилен со неговите деца на приватен авион, само еден ден пред Анџелина да поднесе документи за развод.

Не сум била во врска со Бред Пит!

Вечер Прес - 22.09.2016

Француската глумица Марион Котијар и соопшти на јавноста дека бремена и уште еднаш ги негираше гласините дека имала љубовна врска со Бред Пит. На Инстаграм актерката објави дека обично не коментира „такви шпекулации", ниту пак им обраќа некое ...

Братот на Анџелина Џоли е новата дадилка на нејзините деца

Локално - 22.09.2016

Неодамна излезе веста за кризата на нејзиниот брак, но Анџелина Џоли веќе неколку месеци претходно ги остава своите деца во грижа на нејзиниот сакан и доверлив брат Џејмс Хејвен. 43- годишниот Хејвен, првично беше виден во друштво на Анџелина и ...

Ја сакам, ама таа жена е луда!

Вечер Прес - 22.09.2016

Од час во час се појавуваат нови детали за кои се претпоставува дека претходеле на крахот на љубовта на Анџелина Џоли и Бред Пит, а последната ексклузива ја понуди таблоидот „Сан". Од час во час се појавуваат нови детали за кои се претпоставува дека ...

Бред Пит: „Ја сакам, но таа..“

Пулс24 - 22.09.2016

Од час во час се појавуваат нови детали за кои се претпоставува дека претходеле на крахот на љубовта на Анџелина Џоли и Бред Пит, а последната ексклузива ја понуди таблоидот „Сан“. Тие пишуваат како Бред и признал на Анџелина дека има проблем со ...

Мрачната страна на Анџелина Џоли!

Вечер Прес - 22.09.2016

Анџелина Џоли која го обвини нејзиниот сопруг Бред Пит дека е закана за децата поради проблеми со бесот и алкохолот и поднесе документи за развод, по што светот остана шокиран, и самата нема толку добро минато.

Џенифер Анистон: Разводот на Џоли и Пит е карма

Локално - 22.09.2016

Џенифер Анистон конечно доби одмазда од судбината и тоа е токму претстојниот развод на Бред Пит и Анџелина Џоли. Токму Енџи стана причина пред 11 години Бред да шутнат Анистон, со која беше во брак во текот на пет години.

Адел го посвети концертот во Њујорк на Бранџелина

Локално - 22.09.2016

Британската пејачка Адел посвети свој концерт на разводот меѓу актерите Бред Пит и Анџелина Џоли. Снимката ја објави TMZ. Пејачката изведе концерт вечерта на 20 септември во Њујорк. Адел се свртела кон фановите од сцената и признала дека веста за ...

Таткото на Џоли: Помолете се за нив!

Локално - 22.09.2016

Актерот Џон Војтила, таткото на Анџелина Џоли, исто така, го коментираше разводот на ќерка си со Бред Пит. Тој изјавил дека веста го шокирала и предложи луѓето да се помолат за нив, пишува Inside Edition.

Бред Пит ја отвори душата: Ја сакам, ама таа жена е луда!

Република - 22.09.2016

Од час во час се појавуваат нови детали за кои се претпоставува дека претходеле на крахот на љубовта на Анџелина Џоли и Бред Пит, а последната ексклузива ја понуди таблоидот „Сан“. Тие пишуваат како Бред и признал на Анџелина дека има проблем со ...

Бред Пит ќе се бори за старателството на децата

Локално - 22.09.2016

Бред Пит е силно разгневен од начинот на кој Анџелина Џоли се однесува во разводот, бидејќи тој сакал нивната разделба да остане подалеку од јавноста. Актерот исто така е решен да се бори за старателство над децата.

Не знаев дека Џоли и Пит се разведуваат, баш ми е жал!

Вечер Прес - 22.09.2016

Погледнете како реагирал славниот холивудски актер... Џорџ Клуни бил изненаден кога новинар среде интервју за телевизијата Си-ен-ен му ја соопштил веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат. Погледнете како реагирал славниот холивудски актер.

(Фото) Анџелина Џоли и Бред Пит треба да делат и уметничка колекција вредна 25 милиони долари

еМагазин - 22.09.2016

Развод на мега популарните Анџелина Џоли и Бред Пит не се симнува од насловните страници и секој ден има нови информации поврзани со нивното разделување, но и за имот кој што треба да го делат.

Ги малтретирал своите деца – Бред Пит е под истрага!

Република - 22.09.2016

Бред Пит е под истрага на полицијата и на социјалните служби во Лос Анџелес поради изјавите дека вербално и физички ги малтретирал децата во нивниот приватен авион. Инцидентот поради кој е поведена истрагата, се случил минатата среда кога ...

Француската актерка проговори: „Бремена сум!“ -Дали таткото на бебето е Бред Пит?

МК News - 22.09.2016

Доколку се верува на последните написи на таблоидите, тогаш виновник за распадот на бракот на Бред Пит и Анџелина Џоли е француската актерка Марион Котијар. Се зборува дека за време на снимањето на нивниот заеднички филм, имало силна хемија меѓу Пит ...

Разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли: Се што изјавил парот и нивните блиски досега

Пулс24 - 22.09.2016

Еден од најпознатите бракови заврши. Од сите страни има изјави со обид да се создаде приказна за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит, исто како и што имаше, кога тие ја започнаа љубовната врска.

Бред пуши марихуана зошто се ожени со е*ена лудачка!

Република - 22.09.2016

Прв и последен пат зборувам за разводот на Бранџелина…на телевизија, вети Челси Хендлер во последното издание на нејзиното шоу. Четириесет и едногодишната комичарка и блиска пријателка на Џенифер Анистон добро ги одбра зборовите со кои ја ...

Дали е таа и навистина виновна за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит?

Точка - 22.09.2016

Многу странски медиуми веќе постојано пишуваат дека за крахот на бракот на Бред и Анџелина е виновна токму актерката Марион Котијар. А во јавноста беше пласирана и веста дека адвокатката на холивудската актерка Анџелина Џоли ја потврдила ...

Секојдневието во домот на Бранџелина: Децата не одат на училиште, пијат алкохол и сакаат оружје

Република - 22.09.2016

Долго пред Анџелина да побара развод од Бред, тој во едно интервју изјави дека ги тепа децата, бидејќи тоа е потребно. Тогаш Бред се шегувал, но последните информации кои излегоа во јавноста за животот во семејството на Бранџелина се шокантни.

Шок: Бред Пит е под истрага за злоставување на своите деца!

Пулс24 - 22.09.2016

Извори блиски на парот, тврдат дека Бред претходната седмица се напил во текот на летот во приватниот авион, на кој било целото семејство. Наводно подивел, викал и физички се изживувал на децата.

Бред Пит под истрага за злоупотреба на неговите деца

Локално - 22.09.2016

Бред Пит е под истрага на полицијата и социјалните служби во Лос Анџелес, како што излезе веста дека тој физички и вербално ги нападнал своите деца. Изворите изјавуваат дека тој наводно се опијанил и почнал да вика, за време на летот на приватниот ...

Марион Котијар чека второ дете и остро ги негира гласините за аферата со Бред Пит

Либертас - 22.09.2016

Француската филмска ѕвезда Марион Котијар во моментот e во центарот на скандалот поради разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит, бидејќи се шушка дека актерот со неа ја изневерил својата сопруга.

Марион Котиjар ги отфрла гласините за наводна афера со Бред Пит

Lider - 22.09.2016

Француската глумица Марион Котијар и соопшти на јавноста дека бремена и уште еднаш ги негираше гласините дека имала љубовна врска со Бред Пит. На Инстаграм актерката објави дека обично не коментира „такви шпекулации“, ниту пак им обраќа некое ...

Бред се ожени со е**** лудачка!

Идивиди - 22.09.2016

Бред Пит е под истрага на полицијата и социјалните служби на Лос Анџелес поради информациите дека бил вербално и физички насилен кон децата. Според гласините, семејството било на приватен лет, кога пијаниот Бред започнал да вика на децата и ...

И “Мадам Тисо“ ги раздели Бред Пит и Анџелина Џоли

24 Вести - 21.09.2016

Музејот на восочни фигури „Мадам Тисо“ во Лондон, вчера ги раздели восочните фигурни на Бред Пит и Анџелина Џоли откако во светот одекна веста дека по две години брак, тие се разведуваат. Двојката која беше во врска десет години и две години во ...

Музејот „Мадам Тисо“ ги раздели фигурите на Бред Пит и Анџелина Џоли

Канал5 - 21.09.2016

Популарниот Музеј на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти дека ги раздели восочните фигури на актерите Анџелина Џоли и Бред Пит по информациите дека славниот холивудски брачен пар се разведува.

Се разведуваат Анџелина Џоли и Бред Пит

Дневник - 21.09.2016

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг Бред Пит и воедно бара целосно старателство над нивните шест ...

Дали таа е виновна за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит?

Канал5 - 21.09.2016

Многу странки медиуми уште од синоќа пишуваат дека за распадот на бракот на Бред и Анџелина, виновна е актерката Марион Котилард. Вчера адвокатката на холивудската актерка Анџелина Џоли ја потврди веста дека актерката поднела барање за развод од ...

Бред Пит: Тажен сум, најважна е благосостојбата на децата

Канал5 - 21.09.2016

И официјално е потврдено дека се разведуваат Анџелина Џоли и Бред Пит. „Многу сум тажен поради ова, но она што е најважно сега е благосостојбата на нашите деца“, изјави Бред Пит за списанието Пипл по објавата дека Анџелина Џоли поднела барање за ...

Бред го возвраќа ударот: Анџелина предизвика пекол, ќе се борам за децата! (опширно)

Канал5 - 21.09.2016

Бред Пит ја предупреди Анџелина Џоли дека ќе се бори за заедничко старателство над децата. Тој наводно е лут поради барањето за развод кое смета дека ќе им наштети на децата, и нема намера да и го препушти старателството на Џоли.

Бред Пит е многу растажен поради разводот со Анџелина Џоли

Сакам да кажам - 21.09.2016

Актерот Бред Пит кажа дека е „многу растажен“ што неговата сопруга Анџелина Џоли поднесе барање за развод и побара да биде заштитена приватноста на нивните деца. „Многу сум растажен поради ова, но сега е најважно да им биде добро на децата“, изјави ...

Што вели Џенифер Анистон за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли?

Канал5 - 21.09.2016

Џенифер Анистон беше во брак со Бред Пит кога тој во 2005-та се запозна и се вљуби во Анџелина Џоли. Бракот беше завршен, а Бред и се посвети на Анџелина додека Џенифер долго време тагуваше. Но, сега е во врска со Џастин Тероу и среќна е со него.

(ФОТО) Ова е причината за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли

Репортер - 21.09.2016

Веста за развото помеѓу Анџелина Џоли и Бред Пит ја шокираше светската јавност. Се појавија различни гласини за тоа која е причината за нивниот развод. Една од гласините вели дека за тоа е виновна актерката Марион Котијар со која Бред Пит снимаше ...

Одвоени и восочните фигури на Анџелина и Бред

А1 On - 21.09.2016

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти дека ги раздели восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува.

ВИДЕО: По итна постапка ги разделиле и восочните Бред и Анџелина

Курир - 21.09.2016

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти денеска дека ги раздвоил восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува.

По итна постапка разделени Бред и Анџелина (ВИДЕО)

Press24 - 21.09.2016

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти денеска дека ги раздвоил восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува.

Одвоени и восочните фигури на Анџелина и Бред

Репортер - 21.09.2016

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти дека ги раздели восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува.

Џорџ Клуни на сред интервју дозна дека Бред и Анџелина се разведуваат - погледнете како изреагира (ВИДЕО)

Press24 - 21.09.2016

Џорџ Клуни бил изненаден кога новинар среде интервју за телевизијата Си-ен-ен му ја соопштил веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат. Клуни најпрво не го разбрал новинарот , а потоа прашал: „Што се случило“.

Први фотографии од документите за развод на Анџелина Џоли и Бред Пит

Хитпортал - 21.09.2016

Анџелна Џоли и Брет Пит вчера го шокираа светот со објавата дека се разведуваат! Со брзина на светлината се прошири информацијата дека Џоли не е задоволна како Бред ги воспитува нивните шест деца, а други изввори тврдат дека за крајот на ...

Се разведуваат Анџелина Џоли и Бред Пит

А1 On - 21.09.2016

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг Бред Пит и воедно бара целосно старателство над нивните шест деца. Американските медиуми пишуваат дека причините за разводот е тоа што Бред постојано пие, или пак дека ...

Таткото на Анџелина Џоли се огласи по одлуката за разводот

Press24 - 21.09.2016

Веста дека Анџелина Џоли поднела документи за развод од Бред Пит, буквално ги запали социјалните мрежи. Набрзо се огласи и самиот Бред Пит, кој изјави дека е тажен поради ситуацијата во која моментно се наоѓа неговото семејство.

Анџелина и Бред со официјални изјави за разводот

ЗаЗабава - 21.09.2016

Вчера таблоидот "TMZ" прв ја објави веста за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит, пишувајќи дека актерката поднела документи за развод поради "начинот на кој Бред ги воспитува нивните шест деца".

Погледнете како Џенифер Анистон "слави" за разводот на Бред и Џоли

ЗаЗабава - 21.09.2016

Веста за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли твитерџиите едвај ја дочекаа за да ја изразат поддршката на Џенифер Анистон, за која сметаат дека беше неправедно оставена. Да се потсетиме, Џенифер Анистон и Бред Пит се венчаа во 2000 година во Малибу.

Жешките допири помеѓу Бред и Марион ја разбеснаа Анџелина

ЗаЗабава - 21.09.2016

Бред Пит и Анџелина Џоли се заљубија на снимањето на филмот "Mr & Mrs Smith", а 12 години подоцна една од најубавите актерки на светот, се соочи со истото сценарио на снимањето а филмот "Allied".

Бакнување со својот брат, врска со жена, разменување крв: Бизарниот љубовен живот на Анџелина Џоли

Црнобело - 21.09.2016

Еднаш изјави дека спиела само со 4 мажи, од кои тројца биле нејзини сопружници. Но, Анџелина Џоли искусила многу побизарен љубовен и сексуален живот, отколку што било кој во Холивуд може да сонува.

Брет Пит со прва емотивна изјава за разводот од Анџелина Џоли

Хитпортал - 21.09.2016

Вчера одекна веста дека Анџелина Џоли се разведува од Бред Пит, а како причина се наведува „начинот на кој актерот ги воспитува нивните шест деца“. Подоцна, адвокатот на Џоли, Роберт Офер, излезе со официјална изјава за разводот, велејќи дека ...

Сите детали за разводот на Џоли-Пит: Анџелина го измислила неверството, Бред е позагрижен за децата од неа

Црнобело - 21.09.2016

Бред Пит е „бесен“ што Анџелина Џоли поднела барање за развод, потег кој тој смета дека може да ги стави во ризик нивните деца. Извори блиски на Пит откриваат дека актерот е гневен на Анџелина Џоли, бидејќи почнала да шири приказни дека тој е ...

Како реагираше Џенифер Анистон на разводот на Пит и Џоли?

Црнобело - 21.09.2016

Веста на денот, годината, ако не и деценијата, веќе сигурно ја знаете - Џоли и Пит се разведуваат. За деталите сè уште се шпекулира, а додека едни се опседнати со тоа што Џоли и Пит ни ја уништија вербата дека љубовта постои, други решија да се ...

ФОТО: Жешките допири помеѓу Бред и Марион ја разбеснаа Анџелина

Курир - 21.09.2016

Бред Пит и Анџелина Џоли се заљубија на снимањето на филмот “Mr & Mrs Smith”, а 12 години подоцна една од најубавите актерки на светот, се соочи со истото сценарио на снимањето а филмот “Allied”.

Џорџ Клуни е изненаден од разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли

Црнобело - 21.09.2016

Џорџ Клуни воопшто не бил свесен дека неговите блиски пријатели Бред Пит и Анџелина Џоли се одвоени, па јавно изјави дека е непријатно изненаден од ...

Бред Пит и Анџелина Џоли немаат предбрачен договор: Како ќе се поделат $400-те милиони долари?

Црнобело - 21.09.2016

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Пред Пит во понеделникот, повикувајќи се непомирливите разлики, после две години брак. Но, 41-годишната актерка и 52-годишниот актер се заедно веќе 12 години и оттогаш стекнаа многу големо богатство.

Разводот на Пит и Џоли го засени самитот на ОН за бегалците

МКД - 21.09.2016

Во изминатите 15 години Анџелина Џоли стана добро позната по нејзината хуманитарна работа исто колку и по нејзините филмски дела. Како специјален пратеник на високиот комесар на ОН за бегалци, глумицата патуваше во Ирак, Турција и Сирија, директно ...

Бред Пит и Анџелина Џоли се разведуваат, но хит е Џенифер Анистон

Press24 - 21.09.2016

Вчера во светот одекна веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат по 12 години брак. Пит во текот на денот потврдена е веста дека дошол крајот на нивниуот брак, а корисниците на социјалните мрежи реагирале како ова да го очекувале - од ...

Бурниот и необичен сексуален живот на Анџелина Џоли

Макфакс - 21.09.2016

Љубовниот и сексуалниот живот на познатата американска актерка, Анџелина Џоли секогаш предизвикува интерeс во јавноста, особено откако во понеделникот поднесе барање за развод од својот сопруг, познатиот актер, Бред Пит, со кого беа заедно десет ...

„Ова ви е карма!“ Џенифер Анистон за разводот на Пит и Џоли

МКД - 21.09.2016

Пред 11 години Бред ја остави Џенифер за Анџелина. Тој ја остави за Анџелина Џоли во 2005 година. Сега пријателите велат дека Џенифер Анистон најавениот развод на Бред Пит и неговата втора сопруга го гледа како „карма“ за она што се случило пред 11 ...

Реакцијата на Џенифер Анистон е тука: Еве што мисли за разводот на Бранџелина

Хитпортал - 21.09.2016

Бред Пит ја остави Џенифер Анистон поради Анџелина Џоли во 2005-та година. Па по објавата за разводот на Бранџелина, светот со нетрпение го очекуваше коментарот на актерката. „Да, тоа е карма за тебе!“, била изјавата на Анистон, открива нејзин ...

НАЈЛОШИОТ МОМЕНТ ВО ЖИВОТОТ НА АНЏЕЛИНА: Дали таа се разведува од Бред Пит поради овие секс-сцени? (ВИДЕО)

Телеграф - 21.09.2016

Француска актерка ми го свртела умот на Бред Пит Случајно или не, првиот трејлер за филмот „Алајд“ во кој главните улоги ги толкуваат Бред Пит и Марион Котијар се појави вчера, односно истиот ден кога беше објавена веста дека Анџелина поднесе барање ...

Кармата е чудо: Вака реагираше Џенифер Анистон кога слушна за разводот на Бред и Анџелина!

Курир - 21.09.2016

Џенифер Анистон не била изненадена кога слушнала за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли. Пријателите на славната актерка откриваат како таа реагирала кога слушнала за разводот и дека на тоа гледа како карма за тоа што Бред ја остави за Анџелина ...

Објавен првиот трејлер за „Allied“, со Бред Пит и Марион Котилард

Кајгана - 21.09.2016

На истиот ден кога излезе веста за разводот на златната двојка на Холивуд, Бред Пит и Анџелина Џоли, продукцијата зад „Allied“, најновиот филм на Пит во кој глуми крај Марион Котилард, го објави првиот трејлер.

Се огласи и Марион Котијар, жената која го “растури“ бракот на Бред и Анџелина

Курир - 21.09.2016

Многу странски медиуми уште од синоќа пишуваат дека за распадот на бракот на Бред и Анџелина, виновна е актерката Марион Котилард. Вчера адвокатката на холивудската актерка Анџелина Џоли ја потврди веста дека актерката поднела барање за развод од ...

По разводот се јави и Марион Котијар- љубовницата на Бред Пит

Хитпортал - 21.09.2016

Aдвокатката на холивудската актерка Анџелина Џоли ја потврди веста дека актерката поднела барање за развод од бракот со Бред Пит. Веста одекна низ Холивуд и веднаш почнаа шпекулациите околу причините за разводот на двогодишниот брак.

Дрогата, алкохолот, насилството или друга жена можни причини за разводот на Џоли и Пит

Макфакс - 21.09.2016

Точните причини за разводот на една од најпознатите холивудски двојки, Анџелина Џоли и Бред Пит официјално сѐ уште не се познати, иако по објавувањето на веста за разводот се појавија бројни шпекулации зошто Џоли решила да поднесе барање за развод.

Бред го возвраќа ударот: Анџелина предизвика пекол, ќе се борам за децата!

Курир - 21.09.2016

Бред Пит ја предупреди Анџелина Џоли дека ќе се бори за заедничко старателство над децата. Тој наводно е лут поради барањето за развод кое смета дека ќе им наштети на децата, и нема намера да и го препушти старателството на Џоли.

Џорџ Клуни среде интервју дозна за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит ВИДЕО

+инфо - 21.09.2016

Џорџ Клуни бил изненаден кога новинар среде интервју му ја соопштил веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се раведуваат. Холивускиот актер Џорџ Клуни бил изненаден кога новинар среде интервју му ја соопштил веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се ...

(ВИДЕО) Џоли била љубоморна – Еве со која девојка се шпекулира дека Бред Пит имал афера

Gotvi.mk - 21.09.2016

Само неколку час по објавувањето на веста дека Анџелина Џоли поднела барање за развод од Бред Пит, Парамаунт го објавија трејлерот за филмот „Allied“. Во него покрај Бред Пит, глуми и актерката Марион Котијар.

Светот занеме: Бред Пит се огласи за разводот

Press24 - 21.09.2016

Цел свет остана во шок откако вчера јавноста објави за разводот на Бред и Анџелина, а наводно актерот за магазинот "People" ја потврдил веста. - Тажен сум поради се што се случува, но едно е важно во овој момент да бидат добро нашите деца.

Раздвоени восочните фигури на Анџелина Џоли и Бред Пит во „Мадам Тисо“

Макфакс - 21.09.2016

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ во среда соопшти дека ги раздвоил восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка соопшти дека се разделува.

По итна постапка се разведоа и восочните Бред и Анџелина

Сител - 21.09.2016

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти денеска дека ги раздвоил восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува.

Сите шпекулации за разводот на Џоли и Пит на едно место

Кајгана - 21.09.2016

Точните причини за разводот на една од најпознатите холивудски двојки, Анџелина Џоли и Бред Пит, официјално сè уште не се познати, но по објавувањето на веста за разводот се појавија бројни шпекулации зошто Џоли решила да поднесе барање за развод.

Анџелина била очајно љубоморна на француската актерка Марион Котијар поради Бред

+инфо - 21.09.2016

Гласините за аферата помеѓу Марион и Бред се „100 отсто лага“, а најголема грижа на Бред во овој момент се неговите деца. Извор близок на двојката - Бранџолина тврди за „Пејџ сикс“ дека Анџелина Џоли била толку љубоморна на Марион Котијар без ...

Објавен трејлерот за новиот филм на Бред Пит и Марион Котијар

Црнобело - 21.09.2016

Во екот на гласините за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли, за кои како можна причина се наведува аферата на Пит со Котијар, излезе новиот трејлер за заедничкиот филм. Во него Бред и Марион се вљубуваат и стапуваат во ...

Кармата е кучка: Реакцијата на Џенифер Анистон по повод разводот на Бред Пит

Убавина и Здравје - 21.09.2016

Веста за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли е конечно потврдена. Иако со години се шпекулираше дека бракот им стои на „стаклени нозе“, популарната брачна двојка сепак успеа да им одолее на искушенијата и да опстане.

ФОТО: Марион не e виновна за разводот на Бред и Анџелина, туку Селена Гомез?

Курир - 21.09.2016

Веста за развото помеѓу Анџелина Џоли и Бред Пит ја шокираше светската јавност. Се појавија различни гласини за тоа која е причината за нивниот развод. Една од гласините вели дека за тоа е виновна актерката Марион Котијар со која Бред Пит снимаше ...

И во музејот разделени: Одвоени и восочните фигури на Анџелина и Бред

Press24 - 21.09.2016

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти дека ги раздели восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува.

ФОТО: Марион не e виновна за разводот на Бред и Аџелина, туку Селена Гомез?

Press24 - 21.09.2016

Веста за развото помеѓу Анџелина Џоли и Бред Пит ја шокираше светската јавност. Се појавија различни гласини за тоа која е причината за нивниот развод. Една од гласините вели дека за тоа е виновна актерката Марион Котијар со која Бред Пит снимаше ...

Бред Пит ќе се бори со Анџелина Џоли за старателството над нивните деца

МКД - 21.09.2016

Бред Пит, наводно, не е спремен да прифати да добие право само да ги посетува децата што ги има со Анџелина Џоли. Овој спор може да стане брутален, вели Дејли бист . Во тактичкиот свет на холивудскиот развод, првата предност е моќното оружје.

ВИДЕО: Џорџ Клуни среде интервју дозна за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит

Курир - 21.09.2016

Џорџ Клуни бил изненаден кога новинар среде интервју за телевизијата Си-ен-ен му ја соопштил веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат. Клуни најпрво не го разбрал новинарот , а потоа прашал: „Што се случило“.

ОВА Е ВИСТИНСКАТА РЕАКЦИЈА: Џенифер Анистон по веста за разводот на Бред Пит и Џоли (ВИДЕО)

Телеграф - 21.09.2016

Медиумите злоупотребуваат смешни реакации од сцените од филмовите во кои играла Анистон, најчесто серијата „Пријатели“, како начин да ја пренесат нејзината реакција откако разбрала за тоа дека пукнала тиквата Медиумите низ светотја искористија ...

НИ ТРАГ ОД БРАНЏЕЛИНА: Одвоени и восочните фигури на Анџелина и Бред

Телеграф - 21.09.2016

Восочните фигури на холивудските ѕвезди Анџелина Џоли и Бред Пит, кои беа поставени во 2013 година, сега се на „пристојна оддалеченoст“ една од друга Музејот на восочни фигури во Лондон - „Мадам Тисо“ соопшти дека ги раздели восочните фигури на ...

Актерката Марион Котиjар ги отфрла обвинувањата за врска со Бред Пит

Стандард - 21.09.2016

Француската актерка Марион Котиjар е „целосно скршена“ од обвинувањата дека таа е виновна за разделбата на Анџелина Џоли и Бред Пит. Вчера медиумите пренесоа дека 41-годишната американска актерка поднела барање за развод.

Погледнете како реагираше Џорџ Клуни откако дозна за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит

Сител - 21.09.2016

Џорџ Клуни бил изненаден кога новинар среде интервју за телевизијата Си-ен-ен му ја соопштил веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат. Погледнете како реагираше славниот холивудски актер..

(ФОТО) 10 ШОКИРАЧКИ факти кои не сте ги знаеле за Анџелина Џоли

Репортер - 21.09.2016

Целиот интернет овие денови говори за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит. Еве 10 работи кои не сте ги знаеле за Анџелина ...

Одвоени и восочните фигури на Анџелина и Бред

Сител - 21.09.2016

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти дека ги раздели восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува.

Бракот им висел подолго време – Оваа фотографија пресудила Анџелина да побара развод

Република - 21.09.2016

Веста дека најпопуларната актерска двојка се разведува ја шокираше јавноста, а како што пишуваат светските магазини, во целата работа е инволвирана и пејачката и актерка од Канада, Селена Гомез.

Се сечев, и тој ме сечеше, а потоа долго треперевме: Сите необични љубови на Анџелина Џоли

Република - 21.09.2016

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит по десет години љубов и две години брак. Иако во едно интервју изјави дека спиела само со четворица, од кои тројца ѝ биле сопрузи, нејзината љубовна историја е многу покомплицирана од четири.

Се огласи жената „која им го растури“ бракот на Бред и Анџелина

Пулс24 - 21.09.2016

Многу странски медиуми уште од синоќа пишуваат дека за распадот на бракот на Бред и Анџелина, виновна е актерката Марион Котилард. Вчера адвокатката на холивудската актерка Анџелина Џоли ја потврди веста дека актерката поднела барање за развод од ...

Марион Котијар скршена: Не сум во врска со Бред Пит!

Локално - 21.09.2016

Претстојниот развод на Бред Пит и Анџелина Џоли ќе се претвори во најкоментираната разделба во шоубизнисот. Барем оваа година. Двајцата се разделија по двегодишен брак и 12 години откако се преселија да живеат заедно.

(ВИДЕО) Во екот на гласините за нивна афера, трејлерот во кој Бред Пит и Марион Котијар се заљубуваат,

Либертас - 21.09.2016

Вчера беше објавен новиот трејлер за филмот „Allied“ во кој главните улоги ги толкуваат Бред Пит и Марион Котијар. Во видеото, 40-годишната актерка и 52-годишниот актер се заљубуваат и си разменуваат страсни бакнежи, а потоа Бред ја бара Марион за ...

Од љубов на сет до брачен крах!

Вечер Прес - 21.09.2016

Иако "разликите во карактерите" се наведени како главна причина за разделба, светот е во исчекување на деталите, кои полека но сигурно почнуваат да излегуваат на виделина. Деновиве светот го шокираше веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се ...

Како ќе се расподели имотот после разводот на Џоли и Пит?

Фактор - 21.09.2016

Веста која вчера ги преплави светските медиуми е разводот на најпознатиот светски пар, актерите Анџелина Џоли и Бред Пит. Како што е наведено, американската глумица Анџелина Џоли побарала развод од својот сопруг Бред Пит, а повод е несложувањето ...

Мадам Тисо експресно ги „разведе“ Бред и Анџелина!

Пулс24 - 21.09.2016

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти денеска дека ги раздвоил восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува.

Кавгите помеѓу строгиот Бред и спиритуалната Енџи за дисциплинирањето на децата и зошто таа ja отпуштила дадилката

Локално - 21.09.2016

Веднаш по шокантната одлука на Анџелина, да поднесе барање за развод од Бред Пит, при тоа и да добие полно старателство за нивните деца, нејзиниот адвокат изјави во вторникот дека таа сака да стави крај на бракот од 2 години, заради доброто на ...

(ВИДЕО) Анџелина била очајно љубоморна на француската актерка Марион Котијар поради Бред

Бриф - 21.09.2016

Извор близок на двојката – Бранџолина тврди за „Пејџ сикс“ дека Анџелина Џоли била толку љубоморна на Марион Котијар без основа, така што одбила да ѝ се обраќа на француската актерка кога го посетила сетот на филмот „Allied“.

Марион Котијар: Не сум причина за развод, среќна сум во бракот

Република - 21.09.2016

Претстојниот развод на Бред Пит и Анџелина Џоли ќе се претвори во најкоментираната разделба во шоубизнисот. Барем оваа година. Двајцата се разделија по двегодишен брак и 12 години откако се преселија да живеат заедно.

Џорџ Клуни пред камера дозна дека Бред и Анџелина се разведуваат – погледнете ја неговата реакција (Видео)

Република - 21.09.2016

Џорџ Клуни бил изненаден кога новинар среде интервју за телевизијата Си-ен-ен му ја соопштил веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат. – Не го знаев тоа, замолчел и продолжил, Многу ми е жал. Тоа е тажна приказна за семејството.

Пит и Џоли не се разведуваат поради мене, јас сум во среќна врска со друг!

Вечер Прес - 21.09.2016

Самата Котијар сепак ги негираше гласините дека е третата страна во љубовен триаголник. Таа е категорична дека нема врска со Бред Пит и не е одговорна за разводот со Анџелина Џоли. Многу странски медиуми уште од синоќа пишуваат дека за распадот на ...

Џенифер Анистон: Разводот на Бред и Анџелина е карма

Локално - 21.09.2016

Актерката и поранешна сопруга на Бред Пит, Џенифер Анистон го смета разводот со Анџелина Џоли за карма, тврди “Дејли мејл”. Според близок до Анистон таа гледа на претстојниот развод како одмазда за тоа што пред 11 години актерот ја напушти поради ...

КРАЈ НА ЕДНА УБАВА БАЈКА: Анџелина Џоли и Бред Пит се разделуваат!

Фактор - 21.09.2016

Анџелна Џоли и Брет Пит денеска го шокираа светот кога објавија дека се разведуваат. Со брзина на светлината се прошири информацијата дека Џоли не е задоволна како Бред ги воспитува нивните шест деца а други изввори тврдат дека за крајот на ...

(ВИДЕО) Џорџ Клуни среде интервју дозна за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит

Либертас - 21.09.2016

Холивускиот актер Џорџ Клуни бил изненаден кога новинар среде интервју му ја соопштил веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат. 56-годишниот актер давал интервју за телевизијата Си-ен-ен каде што бил повикан да разговара за мигрантската ...

Џоли и Пит се разведуваат!

Вечер Прес - 21.09.2016

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднела барање за развод од нејзиниот сопруг Бред Пит и воедно побарала целосно старателство над нивните шест деца. Американските медиуми пишуваат дека причините за разводот се тоа што Бред постојано пие или, пак, ...

Заради овие секс сцени Џоли се разведува од Бред!

Вечер Прес - 21.09.2016

Првиот трејлер за филмот "Allied" во кој глумат Бред Пит и неговата наводна љубовница Мерион Котиљар предизвика хаос на интернет Интересно е што видео најавата се појави во истиот ден кога е објавена и веста за развод.

ГАЛЕРИЈА: Бред Пит и е гневен на Анџелина Џоли заради изјавите дека е лош родител

Локално - 21.09.2016

Бред Пит е бесен на Аџелина Џоли заради барањето за развод. Тој смета дека овој потег може да ја доведе до ризик, состојбата на нивните деца. Блиски извори на Пит, изјавуваат за TMZ, дека актерот е лут на Џоли, заради приказните, дека тој може да ...

Интернетот експлодирал: Сите се шегуваат за разводот на Анџелина и Бред

Точка - 21.09.2016

Реакциите за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит веднаш ги преплавиле социјалните мрежи. На интернет се шират мини видео клипови и статуси на сметка на разводот на најпознатиот холивудски пар, Анџелина Џоли и Бред Пит.

(ГАЛЕРИЈА) Најнезаборавните мигови на Бред Пит и Анџелина Џоли

Локално - 21.09.2016

Уште една холивудска двојка стави крај на романтичната љубов. Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат. Актерката поднела документи за развод, а како мотив за својата желба да се стави крај на нивниот брак посочила “ненадминливи разлики”.

(ВИДЕО)Џорџ Клуни среде интервју дозна за разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит

Бриф - 21.09.2016

Холивускиот актер Џорџ Клуни бил изненаден кога новинар среде интервју му ја соопштил веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат. 56-годишниот актер давал интервју за телевизијата Си-ен-ен каде што бил повикан да разговара за мигрантската ...

Сите зборуваат само за неа: Што имала да каже Џенифер Анистон за разводот на Анџелина и Бред

Република - 21.09.2016

Џенифер Анистон не била изненадена кога слушнала за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли. Сега, откако и официјано се дозна дека најпознатата актерска двојка е пред развод, сите се сетија на Анистон и тоа како таа беше оставена и изневерена од Бред ...

(ВИДЕО) Студиото ги сподели жешките сцени во новиот филм на Бред Пит и Марион Котилар

Локално - 21.09.2016

Само неколку часа откако беа изнесени и потврдени вестите за разводот на деценијата, оној помеѓу Анџелина Џоли и Бред Пит, студиото Парамаунт го објави трејлерот за последниот филм на актерот, кој според дел од гласините е и причината за разделбата.

Се огласи и Марион Котијар, жената која го “растури“ бракот на Бред и Анџелина

МК News - 21.09.2016

Вчера адвокатката на холивудската актерка Анџелина Џоли ја потврди веста дека актерката поднела барање за развод од бракот со Бред Пит. Веста одекна низ Холивуд и веднаш почнаа шпекулациите околу причините за разводот на двогодишниот брак.

“Мадам Тисо” ги раздели Џоли и Пит

Локално - 21.09.2016

Лондонскиот музеј “Мадам Тисосо” покажа флексибилност и свест и ги подели восочни фигури на Анџелина Џоли и Бред Пит. Како што е познато холивудската двојка е во процес на развод, откако вчера актерката и официјално ги поднесе документите.

Започнува пеколниот развод: Бред Пит е бесен на Анџелина

Точка - 21.09.2016

Бред Пит наводно збеснал кога Анџелина поднела документи за развод, бидејќи смета дека со тоа ја загрозила приватноста на нивните деца. Извори блиски до славниот актер велат дека тој бурно реагирал кога видел дека таа во медиумите се обидела да го ...

Бред Пит ја предупреди Анџелина Џоли: Ќе се борам за децата

Бриф - 21.09.2016

Бред Пит ја предупреди Анџелина Џоли дека ќе е подготвен да се бори за заедничко старателство за нивните деца. Пит вели дека е навистина изнервиран заради тоа што неговата сопруга ги пополнила документите за развод, потег кој може да ги стави ...

Одвоени и восочните фигури на Анџелина и Бред...

Н.Македонија - 21.09.2016

Одвоени и восочните фигури на Анџелина и Бред Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти дека ги раздели восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува.

Борбата започна: Кому ќе припаднат децата и 400 милиони долари од разводот на Бранџелина?!

Вистина.мк - 21.09.2016

Анџелина Џоли и Бред Пит пред свадбата во 2014 година во Франција потпишаа предбрачен договор „тежок“ 400 милиони долари. Светот вчера се шокираше од веста дека познатиот пар Бранџелина се разведуваат.

Кармата е чудо:Вака реагираше Џенифер Анистон кога слушна за разводот на Бранџелина!

Вистина.мк - 21.09.2016

Џенифер Анистон не била изненадена кога слушнала за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли. Пријателите на славната актерка откриваат како таа реагирала кога слушнала за разводот и дека на тоа гледа како карма за тоа што Бред ја остави за Анџелина ...

Растурачката на бракови си го доби своето?!

Идивиди - 21.09.2016

КАРМАТА Е НА РЕД Кога пред 11 години Анџелина Џоли го украде Бред Пит од Џенифер Анистон многумина ја нарекоа растурачка на бракови. Сепак, тоа не ги спречи Бред и Џоли да продолжат со својата врска, да оформат семејство и на крајот да стапат во ...

Одвоени и восочните фигури на Анџелина и Бред

Lider - 21.09.2016

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти дека ги раздели восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува.

Анџелина Џоли се разведува од Бред Пит, потврди нејзиниот адвокат

Сакам да кажам - 20.09.2016

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит, потврди адвокатот на холивудската актерка. Адвокатот Роберт Офер кажа дека актерката вчера поднела барање за „раскин на бракот“, додавајќи дека „одлуката била донесена за доброто на фамилијата“.

Анџелина Џоли поднесе барање за развод

Канал5 - 20.09.2016

Бракот на најпознатиот холивудски пар доживеа распад. Идилата на Бред Пит и Анџелина Џоли дојде до крајот. ТМЗ јавува дека Џоли во понеделник поднела барање за развод на бракот. Како причина за разводот Анџелина ги навела „ненадминливите разлики“ а ...

Се разведуваат Анџелина Џоли и Бред Пит

Вест - 20.09.2016

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг Бред Пит и воедно бара целосно старателство над нивните шест деца. Американските медиуми пишуваат дека причините за разводот е тоа што Бред постојано пие, или пак дека ...

Таткото на Анџелина: Нешто сериозно се случило со неа

Курир - 20.09.2016

Веста дека Анџелина Џоли поднела документи за развод од Бред Пит, буквално ги запали социјалните ...

Бред Пит е многу тажен, но најважни му се децата

МКД - 20.09.2016

„Многу сум тажен поради ова, но она што е најважно сега е благосостојбата на нашите деца“, изјави Бред Пит за списанието Пипл по објавата дека Анџелина Џоли поднела барање за развод . „Ги замолувам новинарите да им го дадат просторот што го ...

И ОФИЦИЈАЛНО: Анџелина Џоли се разведува од Бред Пит

Репортер - 20.09.2016

По 12 години брак, славниот холивудски пар ќе се раздели, пишува Дејли мејл. Како што пишува Дејли Мејл, Анџелина Џоли била таа која што ги поднела документите за развод, Парот започна да се забавува во 2004 година, а направија свадба во 2014.

Се разведуваат Анџелина Џоли и Бред Пит

Алфа - 20.09.2016

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг Бред Пит и воедно бара целосно старателство над нивните шест деца. Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг Бред Пит и воедно бара ...

Анџелина Џоли се разведува од Бред Пит

Press24 - 20.09.2016

По 12 години брак, славниот холивудски пар ќе се раздели, пишува Дејли мејл. Како што пишува Дејли Мејл, Анџелина Џоли била таа која што ги поднела документите за развод, Парот започна да се забавува во 2004 година, а направија свадба во ...

ЗЕМЈОТРЕС ВО ХОЛИВУД: Анџелина Џоли се разведува од Бред Пит

Курир - 20.09.2016

По 12 години брак, славниот холивудски пар ќе се раздели, пишува Дејли мејл. Како што пишува Дејли Мејл, Анџелина Џоли била таа која што ги поднела документите за развод, Парот започна да се забавува во 2004 година, а направија свадба во ...

Анџелина Џоли се разведува од Бред Пит заради децата

Црнобело - 20.09.2016

Анџелина Џоли поднела барање за развод од Бред Пит, а причината за конфликтот меѓу нив двајца биле децата. Џоли поднела правни документи за развод повикувајќи се на непомирливите разлики. Таа дури и бара физичко старателство над 6-те деца, а ...

Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат

Кајгана - 20.09.2016

Најпознатата холивудска двојка во светот, Анџелина Џоли и Бред Пит, се разведуваат, пишува TMZ, а пренесуваат светските медиуми. Според медиумот, Анџелина поднела барање за развод, наведувајќи ја причината „непремостливи разлики“, а конкретната ...

Анџелина Џоли побара развод од Бред Пит

Р.С.Европа - 20.09.2016

Актерката Анџелина Џоли, поднесе барање за раскинување на бракот од нејзиниот сопруг актерот Бред Пит, соопшти адвокатот на Џоли. Во соопштението се наведува дека одлуката е донесена за здравјето на семејството.

Се разведуваат Бред и Анџелина

Fashionel - 20.09.2016

Во светските медиуми одекна веста за разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли. Иако, повеќе пати до сега медиумите се обиделе да ги разделат, изгледа овој пат работата е вистинска и сериозна. Како пренесува сајтот „Ти-Ем-Зи“, Анџелина била таа што ...

Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат

Стандард - 20.09.2016

Бред Пит и Анџелина Џоли почнаа бракоразводна постапка по 12 години заедно и две години заеднички живот. Анџелина Џоли поднела документи за развод вчера, соопшти британското издание Дејли Мејл, цитирајќи ги ТМЗ.

Се разведува најславниот холивудски пар?!

ЗаЗабава - 20.09.2016

Американските медиуми пишуваат дека еден од најинтригантните парови во Холивуд се разведува. Станува збор за Анџелина Џоли и Бред Пит, кои заедно имаат шест деца. Имено, "TMZ" пишува дека актерката ги поднела документите за развод од сопругот со кој ...

Анџелина Џоли се разведува

Макфакс - 20.09.2016

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднела барање за развод на бракот од Бред Пит и побарала старателство над нивните шест деца, објави нејзиниот адвокат во вторникот. Како што се наведува на таблоид порталот TMZ кој е специјализиран за случувањето ...

Анџелина Џоли се разведува од Бред Пит

МКД - 20.09.2016

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит, а причините се судири за децата, злоупотреба на супстанции и гнев..., објави Ти-ем-зи . Џоли вчера го поднела барањето за развод наведувајќи ги непомирливите разлики.

КОЈ БИ РЕКОЛ: Се разведуваат Анџелина Џоли и Бред Пит

Телеграф - 20.09.2016

Причината за разделба на двојката, која се сметаше за многу хармонична е наводниот проблем со одгледување на деца Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг Бред Пит и воедно бара целосно старателство над нивните ...

Адвокатот потврди: Анџелина поднесе документи за развод од Бред ФОТО

+инфо - 20.09.2016

Главниот виновник за разводот наводно е француската актерка Марион Котијар, со која Бред веќе со месеци ја изневерува Анџелина. Како бомба во сите светски медиуми одекна веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат по 12 години врска.

Џоли и Пит се разведуваат

Глас на Америка - 20.09.2016

Како што објави забавниот портал ТМЗ, Џоли официјално побарала развод од Пит, како причина наведувајќи „непремостливи разлики“ Анџелина Џоли и Бред Пит, еден од најпознатите холивудски парови, се разведуваат.

Бред Пит се огласи по пишувањата за разводот

Курир - 20.09.2016

Американскиот актер Бред Пит денес ги замоли новинарите да стојат подалеку од неговите деца откако медиумите објавија дека неговата долгогодишна партнерка Анџелина Џоли поднела барање за развод. Тој ги замолил новинарите за приватност.

Бред Пит се огласи по пишувањата за разводот

Нетпрес - 20.09.2016

Американскиот актер Бред Пит денес ги замоли новинарите да стојат подалеку од неговите деца откако медиумите објавија дека неговата долгогодишна партнерка Анџелина Џоли поднела барање за развод. Тој ги замолил новинарите за приватност.

Бред Пит тажен поради барањето за развод од Џоли

Макфакс - 20.09.2016

Американскиот актер Бред Пит изјави дека е тажен поради тоа што неговата сопруга, исто така, славната актерка Анџелина Џоли поднела барање за развод на бракот и истакна дека сега му е најважно доброто на нивните шест деца.

ФОТО: Развод на 10 страни – Еве што пишува во документите

Курир - 20.09.2016

Актерката Анџелина Џоли во понеделникот ги поднесе документите за развод од актерот Бред Пит со кој во 2014 година стапи во брак. Деталите во продолжение. Во документите Џоли наведува дека таа и Пит се разделени од 15 септември, односно дека веќе 5 ...

Луѓето реагираат на разводот на Анџелина и Бред со шегите на Џенифер Анистон (ФОТО)

МКД - 20.09.2016

Анџелина Џоли наводно поднела барање за развод од Бред Пит. Љубовта е мртва, како не ти срам, зошто ни го правиш ова, итн, итн... Нооооооооооо, без оглед на тоа како (не) се чувствуваме во однос на разводот на Бранџелина, сите веднаш помислуваме на ...

Бред Пит се огласи по повод разводот од Анџелина Џоли

+инфо - 20.09.2016

По шокантната вест за разводот на најмоќната двојка во Холивуд, се огласи и самиот Бред Пит по повод разделбата од неговата сопруга. По шокантната вест за разводот на најмоќната двојка во Холивуд, се огласи и самиот Бред Пит по повод разделбата од ...

Џоли со приватен детектив дознала дека Пит ја изневерува со Марион Котијар

МКД - 20.09.2016

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит откако дознала дека тој ја изневерува со својата сексапилна колешка, добро запознаен извор денеска рекол за озборувачкиот прилог Пејџ сикс на Њујорк пост.

Бред Пит наводно имал афера со Марион Котилар

Локално - 20.09.2016

Веднаш откако излегоа вестите за изненадувачкиот развод помеѓу Бред Пит и Анџелина Џоли, списанието Page Six информира дека Џоли поднела барање за развод откако открила со приватен детектив дека нејзиниот сопруг има афера со актерката Марион Котилар.

Адвокатот потврди: Анџелина и Бред се разведуваат поради француска актерка

Бриф - 20.09.2016

Како бомба во сите светски медиуми одекна веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат по 12 години врска. Иако првобитните инфомации зб оруваа дека Анџелина поднела барање за развод на бракот, бидејќи не и се допаѓало како Бред ги воспитува ...

Адвокатот и менаџерот на Анџелина Џоли го потврдија разводот

Локално - 20.09.2016

Кусо по објавата за поднесувањето на барање на развод од страна на Анџелина, адвокатот и менаџер на Џоли Пит дадоа изјави во име на актерката со кои ја потврдија вистинитоста на вестите. Нејзиниот адвокат Роберт Офер јавно ја потврди веста за ...

Шок во Холивуд: Анџелина побара развод од Бред Пит

Република - 20.09.2016

Најубавата двојка набрзо веќе нема да биде заедно. Како што објави TMZ, Анџелина Џоли поднела документи за развод од Бред Пит, а воедно и бара старателство на сите шест деца! Парот започна врска во 2004 година, а по десет години подоцна се венчаа.

Се огласи и Бред Пит, еве што вели тој за разводот

Република - 20.09.2016

Американскиот актер Бред Пит се огласи после потврдата на адвокатот на Анџелина, Роберт Офер, дека актерката поднела барање за развод. Бред во кратка изјава за „Пипл“ рекол: -Тоа многу ме растажи, но она што сега е најважно е благосостојбата на ...

И ОФИЦИЈАЛНО: Анџелина Џоли се разведува од Бред Пит – објавен документот за развод

МК News - 20.09.2016

По 12 години , славниот холивудски пар ќе се раздели, пишува Дејли мејл. Како што пишува Дејли Мејл, Анџелина Џоли била таа која што ги поднела документите за развод, Парот започна да се забавува во 2004 година, а направија свадба во 2014.

Анџелина Џоли поднела барање за развод од Бред Пит поради децата

Локално - 20.09.2016

Анџелина Џоли поднесе барање за развод со Бред Пит. Ова го соопшти весникот TMZ. Во понеделникот Џоли поднела документи за раскинување на бракот, наведувајќи ги како причина непремостливите разлики.

Адвокатот потврдил: Анџелина Џоли ги поднела документите за развод од Бред Пит

Точка - 20.09.2016

Анџелина Џоли поднела барање за развод од Бред Пит по голема кавга околу децата, дознава порталот TMZ. Овие вести ги потврдил и адвокатот на актерката, пренесува BBC. Адвокатот Роберт Офер рекол дека актерката во понеделникот побарала развод, ...

Анџелина Џоли се разведува од Бред Пит

Тера - 20.09.2016

Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит, а причините се судири за децата, злоупотреба на супстанции и гнев…, објави Ти-ем-зи . Џоли вчера го поднела барањето за развод наведувајќи ги непомирливите разлики.

Адвокатот потврди: Анџелина и Бред се разведуваат поради француска актерка ФОТО

МК News - 20.09.2016

Како бомба во сите светски медиуми одекна веста дека Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат по 12 години врска. Иако првобитните инфомации зб оруваа дека Анџелина поднела барање за развод на бракот, бидејќи не и се допаѓало како Бред ги воспитува ...

По 12 години се разведува славниот холивудски пар

Пулс24 - 20.09.2016

По 12 години брак, славниот холивудски пар ќе се раздели, пишува Дејли мејл. Како што пишува Дејли Мејл, Анџелина Џоли била таа која што ги поднела документите за развод, Парот започна да се забавува во 2004 година, а направија свадба во ...

Потврдено: Ова е документот со кој Џоли му бара развод на Бред Пит

Република - 20.09.2016

Додека медиумите пишуваа дека Анџелина поднела барање за развод на бракот, бидејќи не и се допаѓало како Бред ги воспитува нивните деца, медиумите тврдат дека главниот виновник за разводот наводно е француската актерка Марион Котијар, со која Бред ...

Анџелина го оставила Бред, откако приватен детектив го фатил со Марион Котијар

Пулс24 - 20.09.2016

Анџелина Џоли, побарала развод од Бред Пит, откако открила дека тој ја изневерувал со неговата секси колешка. Анџелина најмила приватен детектив, бидејќи забележала дека малку „шврља“ на сетот, и се испоставило дека тоа е вистина.

Нешто сериозно се случило со неа, се огласи и таткото на Анџелина Џоли по повод разводот од Бред Пит!

Република - 20.09.2016

Веста дека Анџелина Џоли поднела документи за развод од Бред Пит, буквално ги запали социјалните мрежи. Набрзо се огласи и самиот Бред Пит, кој изјави дека е тажен поради ситуацијата во која моментно се наоѓа неговото семејство.

Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат...

Н.Македонија - 20.09.2016

Анџелина Џоли и Бред Пит се разведуваат Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг Бред Пит и воедно бара целосно старателство над нивните шест деца. Американските медиуми пишуваат дека причините за разводот е тоа ...

Го фати во афера: Анџелина Џоли побара развод од Бред Пит

Идивиди - 20.09.2016

Најубавата двојка набрзо веќе нема да биде заедно. Како што објави TMZ, Анџелина Џоли поднела документи за развод од Бред Пит, а воедно и бара старателство врз сите шест деца! Според магазинот Page Six, Анџелина дознала дека Бред имал афера со ...

Се разведуваат Анџелина Џоли и Бред Пит

Lider - 20.09.2016

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг Бред Пит и воедно бара целосно старателство над нивните шест деца. Американските медиуми пишуваат дека причините за разводот е тоа што Бред постојано пие, или пак дека ...