TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одбојкарската репрезентација ја победи Шведска на турнирот во Рига

А1 - 13.06.2004

Македонската машка сениорска одбојкарска репрезентација заврши на последното четврто на место квалификацискиот турнир од европската „Б“ дивизија во Рига, и покрај максималната победа од 3:0 над селекцијата на Шведска, во вечерашниот трет натпревар во летонскиот главен град.

Шанса за реванширање на Летонците и на Швеѓаните

Утрински - 12.06.2004

Македонија викендов во Б-квалификациите за ЕП САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Со желба за одмазда за поразите во меѓусебните пресметки од минатото македонската машка репрезентација против Летонија (денеска 16 ч.) и утре против Шведска (18.30 ч.

Mакедонската одбојкарска репрезентација поразена од Австрија

А1 - 11.06.2004

Непријатен старт со нула на македонската одбојкарска репрезентација на Балтикот на првиот квалификациски турнир за пласман во европската елита. Поразени сме максимално од Австрија - единствената селекција од групата во Рига со која имаме позитивен скор.

Само победа над Австријците во калкулациите на Миленковски

Утрински - 11.06.2004

Попладнево во Рига машката репрезентација стартува со мисијата наречена А дивизија САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Селекцијата на Австрија со која го одигравме првиот официјален меч на меѓународната сцена во 1995 година попладнево (16 ч.) во спортската сала "Дугава" во Рига е противникот на кои ќе му се ...

Стариот познаник Австрија прва на мегдан

Вест - 11.06.2004

ОДБОЈКА - ДЕНЕСКА СТАРТУВААТ КВАЛИКАЦИИТЕ ЗА ЕП 2005 Со мечот против селекцијата на Австрија, денеска (15 часот) во Рига, Летонија, македонската одбојкарска репрезентација ќе ги започне натпреварите од Групата 2 во квалификациите за ЕП 2005 во Италија и Србија и Црна Гора.

Австрија е стар муштерија

Дневник - 11.06.2004

ОДБОЈКА - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2005 Првиот противник на одбојкарите на Македонија во квалификациите за ЕП 2005, Австрија, со која играме денеска, е единствената репрезентација од групата со која имаме позитивен скор досега. Македонија ја победи Австрија два пати, во 1995 година во претквалификациите ...

Одбојка: Репрезентацијата ги почнува квалификациите во Рига

А1 - 10.06.2004

Нашите најдобри одбојкари веќе утре ги почнуваат квалификациите за место во европската елита. На турнирот во летонската Рига покрај против домаќинитe ќе играат и против Шведска и Австрија. Составот на Летонија е фаворит во групата, па македонскиот тим шансата ја гледа против Шведска и особено ...

По поволен резултат против Летонија, Шведска и Австрија

Утрински - 10.06.2004

Македонската машка селекција отпатува за Рига на квалификациите за ЕП 2005 Преку Белград и Прага, утринава македонската машка одбојкарска репрезенатација отпатува за Рига, Летонија, каде претстојниот викенд ќе настапи на првиот квалификациски турнир во рамки на групата Ц во Б дивизијата за пласман ...

Преку Рига во А-дивизијата?

Вест - 10.06.2004

ОДБОЈКА - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2005 Најдобрите македонски одбојкари денеска заминуваат за Рига, Летонија каде викендов, ќе се обидат да остварат поволен резултат во рамките на квалификациите за ЕП 2005 во Италија и СиЦГ. По долгите подготовки, во добра атмосфера и без повредени репрезентативци, ...

Одличните подготовки - гарант за добар резултат

Време - 10.06.2004

ОДБОЈКА - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП Македонската машка одбојкарска репрезентација никогаш досега немала вакви добри подготовки, е заедничката констатација на селекторот Јошко Миленковски и на капитенот Жарко Ристоски пред денешното заминување за Летонија на првиот турнир од квалификациите од Б-европската ...

Стартуваме утре против Австрија

Дневник - 10.06.2004

ОДБОЈКА Македонската одбојкарска репрезентација - мажи, денеска заминува на пат за Рига, Летонија, каде што утре, со мечот против Австрија (15 ч.), ќе стартува на првиот квалификациски турнир за ЕП 2005. Задутре, нашата репрезентација ќе се соочи со домаќинот Летонија (15 ч), а в недела ќе го игра ...

Нашите одбојкари ги чека првиот турнир од евро-квалификациската „Б“ зона

А1 - 09.06.2004

Во балтичкиот регион, во летонската престолнина Рига ќе патуваат нашите најдобри одбојкари. Викендов ги чека првиот турнир од евро-квалификациската „Б“ зона. Покрај домаќинот, противници ќе им бидат уште Шведска и Австрија. Само првопласираниот тим по овој и по вториот турнир што в година ќе се ...

Стопроцентен учинок против Босанците

Вест - 07.06.2004

ОДБОЈКА - УСПЕШНА ПРОВЕРКАТА ПРОТИВ БИХ Три од три или стопроцентен учинок е пилогот од пријателскиот тромеч меѓу нашата одбојкарска репрезетнација и соодветната селекција на Босна и Херцеговина. Македонските одбојкари и во третата средба одиграна во салата "Форца", иако малку потешко од ...

Уште две победи над БиХ

Време - 07.06.2004

ОДБОЈКА - ПОДГОТОВКИ НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА Машката одбојкарска репрезентација на Македонија оствари максимални три победи во пријателските натпревари против БиХ во Скопје, како дел од подготовките за квалификациите во Б-европската зона, кои ќе ги игра во Летонија идниот викенд.