TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Преговорите пред финиш:Изборниот законик по празникот треба да е во Собрание

Нова ТВ - 11.10.2015

Преговорите за изборниот законик треба да финишираат денеска, а веќе од утре би требало да биде отворено прашањето за состојбата во медиумите и за промените во МРТВ, изјави синоќа лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по трибината во Охрид, насловена како ...

Заев во посета на Израел на високо државно ниво и со бизнис заедницата

Нова ТВ - 11.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, од вечерва ја започнува официјалната посета на Израел каде што ќе има средби на највисоко државно – владино ниво, а ќе се сретне и со претставници од бизнис заедницата.

Заев :Преговорите за изборниот законик ќе финишираат денеска

Р.С.Европа - 11.10.2015

Преговорите за изборниот законик ќе финишираат денеска, а веќе од утре би требало да биде отворено прашањето за состојбата во медиумите и за промените во МРТВ, изјави синоќа лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по трибината во Охрид, насловена како „Визија ...

Заев во официјална посета на Израел

+инфо - 11.10.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од вечерва ја започнува официјалната посета на Израел каде што ќе има средби на највисоко државно – владино ниво, а ќе се сретне и со претставници од бизнис заедницата.

Заев од Прилеп: Ќе обезбедиме 400 милиони евра за развој на стопанството

+инфо - 11.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вчера беше во посета на Прилеп и прилепско, каде оствари со граѓаните. Претставнивите на бизнис заедницата му се пожалиле дека актуелната власт нема план за развој на економијата туку мисли само на тоа како да ...

(ВИДЕО) Прилепчани до Заев: Поединци од власта се богатат, нас не казнуваат

А1 On - 11.10.2015

„Добредојдовте претседателе. Во вас овој народ гледа спас. Овие не направија сиромашни, ја запустеа државата. Но, светлината што ја носите ја покрива нивната темнина“. „Со овие зборови претседателот на СДСМ, Зоран Заев, беше пречекан од граѓаните на ...

Зоран Заев во официјалната посета на Израел

А1 On - 11.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, од вечерва ја започнува официјалната посета на Израел каде што ќе има средби на највисоко државно – владино ниво, а ќе се сретне и со претставници од бизнис заедницата.

Заев: Денеска финишираат преговорите за изборниот закон

Локално - 11.10.2015

Преговорите за изборниот законик ќе финишираат денеска, а веќе од утре би требало да биде отворено прашањето за состојбата во медиумите и за промените во МРТВ, изјави синоќа лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по трибината во Охрид, насловена како „Визија ...

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА: Вака помина посетата на Заев на Прилеп

Либертас - 11.10.2015

Од видеото и галеријата во продолжение погледнете како помина посетата на претседателот на СДСМ, Зоран Заев на Прилеп. На средба со повеќе стопанственици од Прилеп, Заев ја претстави визијата на СДСМ за градење партнерски однос на државата со ...

Заев очекува денеска да финишираат преговорите за Изборниот законик

Либертас - 11.10.2015

Преговорите за изборниот законик ќе финишираат денеска, а веќе од утре би требало да биде отворено прашањето за состојбата во медиумите и за промените во МРТВ, изјави синоќа лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по трибината во Охрид, насловена како „Визија ...

Зоран Заев во официјалната посета на Израел

Репортер - 11.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, од вечерва ја започнува официјалната посета на Израел каде што ќе има средби на највисоко државно – владино ниво, а ќе се сретне и со претставници од бизнис заедницата.

Заев: Во вторник започнуваат преговорите за МРТВ и состојбата во медиумите

Бриф - 11.10.2015

Преговорите за изборниот законик согласно политичкиот договор очекувам да финишираат во недела и веднаш потоа ќе биде отворено прашањето за состојбата во медиумите и промените во МРТВ. Ова вечерва во Охрид го изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев.

(ВИДЕО) Прилепчани до Заев: Поединци од власта се богатат, нас не казнуваат

Репортер - 11.10.2015

Добредојдовте претседателе. Во вас овој народ гледа спас. Овие не направија сиромашни, ја запустеа државата. Но, светлината што ја носите ја покрива нивната темнина“. „Со овие зборови претседателот на СДСМ, Зоран Заев, беше пречекан од граѓаните на ...

Заев: Денеска финишираат преговорите за изборниот закон

Репортер - 11.10.2015

Преговорите за изборниот законик ќе финишираат денеска, а веќе од утре би требало да биде отворено прашањето за состојбата во медиумите и за промените во МРТВ, изјави синоќа лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по трибината во Охрид, насловена како „Визија ...

Од вечерва Заев е во официјална посета на Израел

Бриф - 11.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, од вечерва ја започнува официјалната посета на Израел каде што ќе има средби на највисоко државно – владино ниво, а ќе се сретне и со претставници од бизнис заедницата, соопштија од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Институциите треба да делуваат врз основа на закон и Устав

Нова ТВ - 10.10.2015

ВМРО-ДПМНЕ со внимание ги следи изјавите на Зоран Заев во кои тој изразува надеж и очекувања дека набрзо требало да се поднесат обвиненија против лица споменати во неговите прес-конференции, реагира владејачката партија денеска откако Заев изјави ...

ВМРО-ДПМНЕ: Институциите треба да делуваат врз основа на закон и Устав, а не врз основа на надежите на Заев

МКД - 10.10.2015

Немаме ништо против очекувањата на Зоран Заев дека набрзо требало да се поднесат обвиненија против лица споменати во неговите прес-конференции, но надежта не смее да се меша со правото и законите и реалноста, реагира ВМРО-ДПМНЕ на денешните изјави ...

СДСМ Прилеп: Прилепчани кажаа кому каде му е местото

+инфо - 10.10.2015

ВМРО-ДПМНЕ како партија има најмалку кредибилитет да зборува за државност, затоа што нејзиниот лидер и премиер во заминување, Никола Груевски, ја претвори Македонија во земја на самоволието, во која тој и малата криминална група околу него со години ...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Денес во Прилеп е волкот во јагнешкa кожа!

А1 On - 10.10.2015

„Денес, ден пред 11-ти Октомври, денот кога Прилеп, градот на непокорот, го слави почетокот на народно-ослободителната борба на македонскиот народ, оние кои зад себе оставија пустош и сиромаштија, раководството на СДСМ решиле да го посетат нашиот ...

Заев денеска во Прилепско

+инфо - 10.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска е во посета на Прилеп и Прилепско, каде со граѓаните, производителите на храна, бизнисмените ќе разговара за нивните проблеми и ќе ги презентира решенијата на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ...

СДСМ Прилеп: На кого каде му е местото, одговорија граѓаните на општина Прилеп

А1 On - 10.10.2015

„ВМРО-ДПМНЕ, како партија има најмалку кредибилитет да зборува за државност, затоа што нејзиниот лидер и Премиер во заминување, Никола Груевски, ја претвори Македонија во земја на самоволието, во која тој и малата криминална група околу него со ...

Заев: Во вторник започнуваат преговорите за МРТВ и состојбата во медиумите

OhridNews - 10.10.2015

Преговорите за изборниот законик согласно политичкиот договор очекувам да финишираат во недела и веднаш потоа ќе биде отворено прашањето за состојбата во медиумите и промените во МРТВ. Ова вечерва во Охрид го изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев.

Заев во Охрид ја презентира "Визијата за Македонија"

ТВМ - 10.10.2015

Вечерва во Охрид, СДСМ пред охриѓани го претстави првиот столб, Одговорна власт и контрола над власта, од проектот „Визија за Македонија“. Промените во Македонија доаѓаат, порача првиот социјал демократ Зоран Заев.

ВМРО ДПМНЕ : Институциите да не делуваат врз основа на надежите на Заев

Канал5 - 10.10.2015

ВМРО-ДПМНЕ со внимание ги следи изјавите на Зоран Заев во кои тој изразува надеж и очекувања дека набрзо требало да се поднесат обвиненија против лица споменати во неговите прес-конференции.

Струмичани бараат од градоначалникот улици и водоводи, тој им нуди поезија и пици

Канал5 - 10.10.2015

Додека струмичани бараат реализирање на основни инфраструктурни проекти – асфалтирање на улици, тротоари, водоводи и канализации, струмичкиот градоначалник предлага проекти за организирање поетски вечери во секое маало.

Заев: До утре ќе биде составено конечното решение на законскиот текст

Канал5 - 10.10.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев без коментар за кадровските решенија во тимот на специјалната обвинителка Јанева, зашто како што вели не ги познава луѓето. Тој во Прилеп , одговарајќи на новинарски прашања рече дека до утре ќе бил составен законскиот ...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Денес во Прилеп е волкот во јагнешкa кожа!

10без10 - 10.10.2015

по повод денешната посета на првиот човек на СДСМ, Зоран Заев, на прес-конференција реагираа од ОО на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп. Денес, ден пред 11-ти Октомври, денот кога Прилеп, градот на непокорот, го слави почетокот на народно-ослободителната борба ...

Реакција на ОО СДСМ Прилеп: Граѓаните ви порачаа дека е доста од политиката на казни, уцени и притисоци!

10без10 - 10.10.2015

Со реакција на денешната прес конференција на ОК на ВМРО ДПМНЕ Прилеп, се јави и ОО СДСМ Прилеп. Реакцијата ја пренесуваме во целост. ВМРО-ДПМНЕ, како партија има најмалку кредибилитет да зборува за државност, затоа што нејзиниот лидер и Премиер во ...

Лидерот на опозицијата Зоран Заев во посета на Прилеп

10без10 - 10.10.2015

Во рамките на денешната посета на Прилеп, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, најпрво оствари срдба со стопанствениците од градот на која што се разговараше за моментална состојба и можностите кои ги нуди прилепското стопанство.

ВМРО-ДПМНЕ: Институциите треба да делуваат врз основа на закон и Устав

Либертас - 10.10.2015

ВМРО-ДПМНЕ со внимание ги следи изјавите на Зоран Заев во кои тој изразува надеж и очекувања дека набрзо требало да се поднесат обвиненија против лица споменати во неговите прес-конференции, реагира владејачката партија денеска откако Заев изјави ...

СДСМ Прилеп: Прилепчани кажаа кому каде му е местото

Репортер - 10.10.2015

ВМРО-ДПМНЕ како партија има најмалку кредибилитет да зборува за државност, затоа што нејзиниот лидер и премиер во заминување, Никола Груевски, ја претвори Македонија во земја на самоволието, во која тој и малата криминална група околу него со години ...

СДСМ Прилеп: Прилепчани кажаа кому каде му е местото

Либертас - 10.10.2015

ВМРО-ДПМНЕ како партија има најмалку кредибилитет да зборува за државност, затоа што нејзиниот лидер и премиер во заминување, Никола Груевски, ја претвори Македонија во земја на самоволието, во која тој и малата криминална група околу него со години ...

(ГАЛЕРИЈА) Заев на средба со прилепчани

Репортер - 10.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денес е во посета на Прилеп. Тој најпрво имаше средба со стопанствениците од Прилеп на која се разговараше за стопанските капацитети кои ги нуди градот, извор бриф Во однос на изборниот законик лидерот на ...

Заев денес на средба со Прилепчани

Репортер - 10.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев , денеска е помеѓу граѓаните на Прилеп и прилепско. Посетата на прилепскиот регион претседателот Заев ја започнува во 10:00 часот , на средба со претставници на бизнис секторот.

ВМРО- ДПМНЕ : Заев да наведе барем еден проект што СДСМ го реализирала во Прилеп

Репортер - 10.10.2015

Денес, ден пред 11-ти Октомври, денот кога Прилеп, градот на непокорот, го слави почетокот на народно-ослободителната борба на македонскиот народ, оние кои зад себе оставија пустош и сиромаштија, раководството на СДСМ решиле да го посетат нашиот ...

(ГАЛЕРИЈА) Заев на средба со Прилепчани

Бриф - 10.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денес е во посета на Прилеп. Тој најпрво имаше средба со стопанствениците од Прилеп на која се разговараше за стопанските капацитети кои ги нуди градот. Во однос на изборниот законик лидерот на социјалдемократите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Очекуваме Заев со обвинител во кој верува, да се појави на судење за „Пуч“

Курир - 10.10.2015

ВМРО-ДПМНЕ со внимание ги следи изјавите на Зоран Заев во кои тој изразува надеж и очекувања дека набрзо требало да се поднесат обвиненија против лица споменати во неговите прес-конференции.

Што бара Заев во Израел?

Вест - 09.10.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во понеделник ќе отпатува во четиридневна посета на Израел. Според партиски извори од СДСМ, Заев оди на покана на претседателот на Израел Реувен Ревлин. Освен со претседателот, Заев ќе се сретне со голем дел од ...

Заев ја бара довербата со поетски вечери и училишта за пици и тесстенини?!

Алфа - 09.10.2015

Организирање поетски вечери и училишта за правење пици и тестенини наместо канализации и асфалтирање улици и градење училишта. Организирање поетски вечери и училишта за правење пици и тестенини наместо канализации и асфалтирање улици и градење ...

Кога констатираа дека немаат поддршка ни дома ни во дијаспората, социјалдемократите создадоа криза

Сител - 09.10.2015

Договорот меѓу Заев и Ахмети Државната изборна комисија да одлучува со бандентерово мнозинство е повторување на договорот кој Црвенковски го направи со лидерот на ДУИ за територијалната поделба на Македонија пред повеќе од 11 години.

Раскол, викотници и на работ до тепачка викендов во СДСМ

Fox.mk - 09.10.2015

Во напната атмосфера, со расправии кои за малку ќе станеле тепачки поминал состанокот на раководството во СДСМ изминатиот викенд на кој, како што и претходно најави претседателот на партијата Зоран Заев, требало да се избираат персоналани решенија ...

Заев ќе патува во Израел- на покана од претседателот

Репортер - 09.10.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во понеделник ќе отпатува во четиридневна посета на Израел. Според партиски извори од СДСМ, Заев оди на покана на претседателот на Израел Реувен Ревлин. Освен со претседателот, Заев ќе се сретне со голем дел од ...

Визија за провизија – програма по мера на СДСМ

Курир - 09.10.2015

1. СДСМ ја покажа „Визија за Македонија“. По којзнае кој пат опозицијата презентираше програма со многу зборови, фалби и ветувања, но без конкретни проекти, решенија и рокови. Детали што се основа на која било политичка платформа за каква било ...

Расцеп во штипското СДСМ

Нетпрес - 09.10.2015

Расцеп во штипското СДСМ . Во штипската општинска органзиација 4 дошло до посериозна кавга, а повеќемесечното незадоволство и тензија деновиве ексалирале со вербална расправија помеѓу раководството на штипските социјалдемократи кое завршило со ...

Заев ќе оди во Израел на покана на претседателот

Либертас - 09.10.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во понеделник ќе отпатува во четиридневна посета на Израел. Според партиски извори од СДСМ, Заев оди на покана на претседателот на Израел Реувен Ревлин. Освен со претседателот, Заев ќе се сретне со голем дел од ...

Заев во посета на Израел на покана на претседателот

Бриф - 09.10.2015

Зоран Заев , лидер на најголемата опозициска партија – СДСМ, во периодот што следува ќе оствари посета на Израел, каде треба да се сретне со претставници на државно-политичкиот врв на оваа држава, потврдија за Фокус од партијата, најавувајќи дека ...

Политичката понуда на Заев се поетски вечери и правење пици (ВИДЕО)

Курир - 09.10.2015

Доказ дека СДСМ и Зоран Заев ја губат контролата и веќе не знаат што ветуваат и како, е тоа што опозицискиот лидер за време на своите настапи пред граѓаните, освен тоа што нуди нереални предлози и дава лажни ветувања како она „По еден вработен во ...

По поетските вечери Заев со нов предлог за правење пици во Струмица

Република - 09.10.2015

Дека СДСМ и нивниот лидер Зоран Заев ја губат контролата и веќе не знаат што и како ветуваат пред граѓаните, покажуваат новите нереални и по малку комични предлози на Заев. Освен што Заев на своите настапи пред граѓаните нуди нереални предлози и ...

Визија за провизија – програма по мера на СДСМ

Република - 09.10.2015

Ненад Мирчевски 1. СДСМ ја покажа „Визија за Македонија“. По којзнае кој пат опозицијата презентираше програма со многу зборови, фалби и ветувања, но без конкретни проекти, решенија и рокови.

Расцеп во штипското СДСМ

Курир - 09.10.2015

До редакцијата на Журнал.нет пристигнале непотврдени информации дека дошло до посериозна кавга во штипската општинска 4 и повеќемесечното незадоволство и тензија ексалирало овие денови со вербална расправија помеѓу раководството на штипските ...

(Про)Визијата зa Македонија: Ќе изградам пицерија во секое маало и ќе рецитираме поезија

Вечер - 09.10.2015

Доколку помине предлогот на Заев и Ахмети, Албанците ќе го имаат главниот збор во ДИК во наредните изборни циклуси. Бадентеровото мнозинство значи дека со секоја одлука на ДИК во општини каде што има над 20% Албанци ќе мора да се согласат најмалку ...

Визија за СДСМ

Дневник - 09.10.2015

Заев добил визија за Македонија. Kога некој толку долго седи во опозиција, нормално е да добива секакви привиденија како да успее да се дограби до власта. На таквиот очигледно му се потребни магионичарски трикови и стапчиња за да не одведе сите во ...

Визија за провизија – програма по мера на СДСМ

Lider - 09.10.2015

1. СДСМ ја покажа „Визија за Македонија“. По којзнае кој пат опозицијата презентираше програма со многу зборови, фалби и ветувања, но без конкретни проекти, решенија и рокови. Детали што се основа на која било политичка платформа за каква било ...

Шекеринска го демантираше Заев (ВИДЕО)

Вечер - 08.10.2015

Во рамките на хајката која ја покренаа СДСМ и нивните медиумски партнери во врска со поднесувањето на т.н. „закон за бомбите", главната теза на нивниот лидер беше дека СДСМ и пратениците на опозицијата биле затечени и шокирани од поднесениот закон, ...

ВИДЕО: СДСМ со фалсификат стратегија

Нетпрес - 08.10.2015

Препишување идеи за свои и копирање на концепти и програми се чини е единственото што СДСМ има да им го понуди на граѓани. Безидејноста на опозициската партија уште еднаш излезе на виделина пред јавноста, па СДСМ повторно покажа дека наместо своја ...

СДСМ се распаѓа?!

Вечер - 08.10.2015

Во напната атмосфера, со расправии кои за малку ќе станеле тепачки поминал состанокот на раководството во СДСМ изминатиот викенд на кој, како што и претходно најави претседателот на партијата Зоран Заев, требало да се избираат персоналани решенија ...

ВИДЕО: Опозиционерите се демантираат меѓу себе

Денешен - 08.10.2015

Во рамките на хајката која ја покренаа СДСМ и нивните медиумски партнери во врска со поднесувањето на т.н. „закон за бомбите“, главната теза на нивниот лидер беше дека СДСМ и пратениците на опозицијата биле затечени и шокирани од поднесениот закон, ...

Раскол, викотници и на работ до тепачка викендов во СДСМ

Нетпрес - 08.10.2015

Во напната атмосфера, со расправии кои за малку ќе станеле тепачки поминал состанокот на раководството во СДСМ изминатиот викенд на кој, како што и претходно најави претседателот на партијата Зоран Заев, требало да се избираат персоналани решенија ...

Видео: СДСМ со фалсификат стратегија

Денешен - 08.10.2015

Препишување идеи за свои и копирање на концепти и програми се чини е единственото што СДСМ има да им го понуди на граѓани. Безидејноста на опозициската партија уште еднаш излезе на виделина пред јавноста, па СДСМ повторно покажа дека наместо своја ...

Раскол, викотници и на работ до тепачка викендов во СДСМ

Денешен - 08.10.2015

Во напната атмосфера, со расправии кои за малку ќе станеле тепачки поминал состанокот на раководството во СДСМ изминатиот викенд на кој, како што и претходно најави претседателот на партијата Зоран Заев, требало да се избираат персоналани решенија ...

ВИДЕО: Шекеринска го демантираше Заев

Курир - 08.10.2015

Во рамките на хајката која ја покренаа СДСМ и нивните медиумски партнери во врска со поднесувањето на т.н. „закон за бомбите“, главната теза на нивниот лидер беше дека СДСМ и пратениците на опозицијата биле затечени и шокирани од поднесениот закон, ...

ВИДЕО: СДСМ со фалсификат стратегија

Курир - 08.10.2015

Препишување идеи за свои и копирање на концепти и програми се чини е единственото што СДСМ има да им го понуди на граѓани. Безидејноста на опозициската партија уште еднаш излезе на виделина пред јавноста, па СДСМ повторно покажа дека наместо своја ...

Раскол, викотници и на работ до тепачка викендов во СДСМ

Курир - 08.10.2015

Во напната атмосфера, со расправии кои за малку ќе станеле тепачки поминал состанокот на раководството во СДСМ изминатиот викенд на кој, како што и претходно најави претседателот на партијата Зоран Заев, требало да се избираат персоналани решенија ...

СДСМ со фалсификат стратегија

Пулс24 - 08.10.2015

Препишување идеи за свои и копирање на концепти и програми се чини е единственото што СДСМ има да им го понуди на граѓани. Безидејноста на опозициската партија уште еднаш излезе на виделина пред јавноста, па СДСМ повторно покажа дека наместо своја ...

Видео: Шекеринска го демантираше Заев

Пулс24 - 08.10.2015

Во рамките на хајката која ја покренаа СДСМ и нивните медиумски партнери во врска со поднесувањето на т.н. „закон за бомбите“, главната теза на нивниот лидер беше дека СДСМ и пратениците на опозицијата биле затечени и шокирани од поднесениот закон, ...

Заев: Власта купува време со глупави закони

Телма - 07.10.2015

Лидерот на опозицијата Зоран Заев смета дека власта си купува време со последното предлог законско решение кое предвидува да не се емитуваат бомби во иднина но и да се избришат од медиумите оние кои се досега објавени .

Заев очекува да биде повлечен законот

Утрински - 07.10.2015

„Предлог-законот за необјавување на аудиоснимки од прислушувани разговори на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ беше комплетно изненадување и за нас и за странците. Очекувам законот да биде повлечен“, изјави денеска претседателот на СДСМ, Зоран Заев, пред почетокот ...

Призна ли Заев дека ветиле прекин на „бомбите“, дури и со законско решение?

Алфа - 07.10.2015

Призна ли лидерот на СДСМ денеска дека ветиле прекин на таканаречените бомби, дури и со законско решение. Дилемата произлегува од неговиот одговор на прашањето на оваа тема. Од ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не сакаат да го повлечат законот.

СДСМ го копира ВМРО-ДПМНЕ во програмата и концептот. Аналитичари шегобијно: Прашање на време е кога СДСМ ќе се претопи ...

Алфа - 07.10.2015

Секојдневните критики упатени на адреса на лидерот на СДСМ Зоран Заев, говорат дека без идеја се обидува да ја добие довербата на граѓаните. Со исти зборови и вокабулар, со копирање на начинот на работа кој е препознатлив и веќе реализиран, Заев и ...

Курир: СДСМ во очај го копира ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 07.10.2015

Наместо програма со проекти и реален и автентичен концепт, СДСМ својата безидејност да подготви програма со проекти ја покрива со копирање на концепти и програми, пишува порталот Курир. Порталот објави и видео во кое јасно се гледа дека лидерот на ...

Заев очекува да биде повлечен законот необјавување на прислушувани разговори

Сител - 07.10.2015

Предлог-законот за необјавување на аудио снимки од прислушувани разговори на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ беше комплетно изненадување и за нас и за странците. Очекувам денеска законот да биде повлечен, изјави петседателот на СДСМ, Зоран Заев пред почетокот на ...

„Курир“: СДСМ во очај го копира ВМРО – ДПМНЕ (видео)

Нетпрес - 07.10.2015

СДСМ во очај го копира ВМЕО – ДПМНЕ. Наместо понуда на програма со проекти и реален и автентичен концепт, СДСМ својата безидејност да подготви програма со проекти ја покрива со копирање на концепти и програми, пишува денес порталот „ Курир “.

СДСМ во очај го копира ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Курир - 07.10.2015

Наместо понуда на програма со проекти и реален и автентичен концепт, СДСМ својата безидејност да подготви програма со проекти ја покрива со копирање на концепти и програми. Не е прв пат СДСМ својот недостаток на капацитет и неспособност за ...

Талат Џафери се грижи за Македонија повеќе од цел СДСМ

Вечер - 07.10.2015

Заев уште еднаш покажа дека тој и неговата партија постојано ги менуваат партиските ставови и се обидуваат да направат застој во разговорите. Така беше и за гласањето на дијаспората, така беше и за активната регистрација, така е и сега.

ВИДЕО: Копирачка политика на СДСМ!

Пулс24 - 07.10.2015

Наместо понуда на програма со проекти и реален и автентичен концепт, СДСМ својата безидејност да подготви програма со проекти ја покрива со копирање на концепти и програми, пишува Курир. Зоран Заев соочен со постојаните критики од јавноста и ...

Можна ли е „Визија за Македонија“

Телма - 06.10.2015

Добра економија во здраво општество во кое владата им е сервис на граѓаните и на стопанството, а не прилика за остварување на лични и групни интереси. Визијата, за Македонија како побогата земја во која средната класа ќе ја има некогашната моќ, а ...

Зоран Заев: Пари од валкани бизнисмени, не ни се потребни

Нова ТВ - 06.10.2015

Благодарам, пари од валкани бизнисмени, не ни се потребни. Издржавме девет и пол години во опозиција, ќе издржиме уште малку", одговори Заев на новинарско прашање и ги повтори изворите на приходи на СДСМ.

Заев објасни што е средна класа

Утрински - 06.10.2015

„Вистинското прашање е за колку ќе ги намалиме даноците за најсиромашните, а тоа во Македонија се преку 78 проценти од граѓаните, а за колку ќе ги зголемиме за екстремно богатите, имајќи предвид дека тие имаат најлесен, најбрз и наједноставен ...

СДСМ: Фирмите на Заев работат чисто, ВМРО да каже од каде се парите за новата зграда!

+инфо - 06.10.2015

Фирмите на семејството Заеви се под постојана контрола на власта. Јасен и чист е начинот на коишто тие работат и тоа е кристално јасно и за институциите раководени од ВМРО-ДПМНЕ. Јавно и транспарентно е и финансирањето на СДСМ, коешто е под анализа ...

(ВИДЕО) Заев: Финансиски ќе ги јакнеме сиромашните на сметка на богатите

А1 On - 06.10.2015

СДСМ ја започна дебатата за партиската платформа. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, најави дека преку повеќе активности, враќање на ДДВ на граѓаните, социјалните трансфери и цел пакет на мерки, пополека ќе јакне сиромашната класа, на сметка на богатите.

Заев: Пари од валкани бизнисмени не ни се потребни, а тие што се огрешиле пред законот нема да бидат амнестирани

Фокус - 06.10.2015

По објавувањето на „бомбите“ дел од бизнисмените се понудиле финансиски да ја помогнат партијата Лидерот на СДСМ, Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за изворите на приходи на СДСМ истакна дека после објавените „бомби“ повеќето бизнисмени ...

Заев: Финансиски ќе ги јакнеме сиромашните за да ја вратиме средната класа (ВИДЕО)

+инфо - 06.10.2015

Замислата е преку склоп на активности, враќање на ДДВ на граѓаните, социјалните трансфери, цел пакет на мерки, пополека да се јакне сиромашната класа, секако, на сметка на богатите, рече денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

СДСМ: Фирмите на семејството Заеви се под постојана контрола на власта

А1 On - 06.10.2015

„Фирмите на семејството Заеви се под постојана контрола на власта. Јасен и чист е начинот на коишто тие работат и тоа е кристално јасно и за институциите раководени од ВМРО-ДПМНЕ. Јавно и транспарентно е и финансирањето на СДСМ, коешто е под анализа ...

Комплетен материјал од сите бомби што ги објави опозицијата

Фокус - 06.10.2015

Интернет страницата наменета за промоција и јакнење на истражувачкото новинарство Призма ги собра сите објавени снимки од прислушуваните телефонски разговори, прес-конференциите и транскриптите од сите „бомби“ на опозицијата и ги објави на едно ...

Жителите на Струмица: Заев наместо да дели памет да дојде и да ги асфалтира улиците

Сител - 06.10.2015

Зоран Заев уште е градоначалник на Струмица и наместо да мудрува и да дели памет во Скопје треба да дојде и да ги асфалтира улиците тука, порачаа дел од жителите на улицата Бетовенова во таканареченото турско маало во Струумица.

Курир: СДСМ незаконски се финансира од фирмите на Заев

Сител - 06.10.2015

Скандалозно признание на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој на вчерашната прес конференција призна дека СДСМ се финансира со црни пари од фирмите на Заеви, пишува порталот курир. -СДСМ се финансира од својата чланарина, од парите кои ги добиваме од ...

Заев: Не ми требаат пари од валкани бизнисмени и нема да бркам администрација

Локално - 06.10.2015

СДСМ кога ќе дојде на власт ќе воспостави нов начин на избор на обвинител, па место тој да се бира по предлог на Владата, Собранието во иднина ќе го бира по предлог на опозицијата Лидерот на СДСМ Зоран Заев им се заблагодари на, како што рече, некои ...

Црни пари во партиската каса?

Локално - 06.10.2015

Фирмите на семејството Заеви се под постојана контрола на власта. Јасен и чист е начинот на коишто тие работат и тоа е кристално јасно и за институциите раководени од ВМРО-ДПМНЕ. Јавно и транспарентно е и финансирањето на СДСМ, коешто е под анализа ...

(ВИДЕО) Заев: Се охрабрија одредени бизнисмени но погрешно. Такви пари не ни требаат!

Либертас - 06.10.2015

Едно од прашањата на вчерашната прес конеференција на Заев беше следното: „Господине Заев неодамна рековте дека целата партија е оставена на ваши раце да се финансира, дека сите бизнисмени се плашат да и помагаат на СДСМ.

Дали Заев признава дека СДСМ се финансира со црни пари?! (видео)

Република - 06.10.2015

Зоран Заев за начинот на финансирање на СДСМ, тврдеше дека партијата во изминатиов период се финансира од фирмите на Заеви. Иако лично лидерот на партијата Заев го тврди тоа, во годишните извештаи и регистри на донатори на СДСМ никаде не е наведено ...

Скандалозно признание на Заев: СДСМ се финансира од „црни пари“ на Заеви

Нетпрес - 06.10.2015

Скандалозно признание на Заев. СДСМ се финансира од парите на Заеви. Одговарајќи на новинарското прашање за начинот на финансирање на СДСМ, Зоран Заев одговори дека партијата во изминатиов период се финансира од фирмите на Заеви.

СДСМ: Фирмите на Заеви работат чисто под постојана контрола на власта! Постојат индиции за црни пари во ВМРО-ДПМНЕ!

Либертас - 06.10.2015

„Фирмите на семејството Заеви се под постојана контрола на власта. Јасен и чист е начинот на коишто тие работат и тоа е кристално јасно и за институциите раководени од ВМРО-ДПМНЕ“, стои во денешното соопштение на СДСМ.

Скандалозно признание на Заев: СДСМ се финансира со црни пари од фирмите на Заеви

Вечер - 06.10.2015

Во изминативе години, граѓаните беа сведоци на добивањето на скоро сите тендери во општина Струмица, на нетранспарентен начин, од страна на фирмите на кланот Заеви. Исто така, граѓаните беа сведоци на барањето на митото од 200 000 евра од страна на ...

СДСМ: Фирмите на семејството Заеви се под постојана контрола на власта

Репортер - 06.10.2015

„Фирмите на семејството Заеви се под постојана контрола на власта. Јасен и чист е начинот на коишто тие работат и тоа е кристално јасно и за институциите раководени од ВМРО-ДПМНЕ. Јавно и транспарентно е и финансирањето на СДСМ, коешто е под анализа ...

Скандалозно признание на Заев: СДСМ се финансира со црни пари од фирмите на Заеви

Курир - 06.10.2015

На новинарското прашање за начинот на финансирање на СДСМ, Зоран Заев одговори дека партијата во изминатиов период се финансира од фирмите на Заеви. Оваа информација, изречена лично од Заев е скандалозна заради тоа што во годишните извештаи и ...

Струмичани гневни на Заев: Дели памет во Скопје, а три мандати лаже дека ќе ни ги асфалтира улиците

Курир - 06.10.2015

Неасфалтирани улици, кал, вода и незадоволство, ова е секојдневието на жителите од улицата „Бетовенова“ од Турското маало во Струмица. -Додека Заев дели памет во Скопје, нека дојде да ги асфалтира улиците во Струмица.

Заев не мудрувај по Скопје, туку затни ги дупките во Струмица!

Вечер - 06.10.2015

Додека Заев дели памет во Скопје нека дојде тука во општината каде три мандати е градоначалник и нека ни ја направи улицата. Заев за Струмица те плаќаме да бидеш градоначалник. Овде се живее како во среден век.

Визија за Провизија за Македонија

Вечер - 06.10.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев ја промовира новата партиска платформа заснована на 5 столба и наречена Визија за Македонија, а која треба да ја донесе партијата на власт. Некој мора да се шегува со нас, или со Заев и Шеќеринска, бидејќи не е можно ...

Милошоски: Средната класа не е непостоечка за Заев одново да ја создава

Канал 77 - 06.10.2015

Како и неговиот славен претходник, кој ветуваше по еден вработен од секое семејство, така и Зоран Заев чекори по истите политички стапки, ветувајќи сè и сешто, и она што е остварливо, уште повеќе неоствраливо, и тоа што е реално и нереално, само и ...

Заев призна: СДСМ се финансира со црни пари од фирмите на Заеви

Пулс24 - 06.10.2015

На новинарското прашање за начинот на финансирање на СДСМ, Зоран Заев одговори дека партијата во изминатиов период се финансира од фирмите на Заеви. Оваа информација, изречена лично од Заев е скандалозна заради тоа што во годишните извештаи и ...

Жители на Струмица побараа градоначалникот Заев да си ги исполни ветувањата

Lider - 06.10.2015

Жителите од улицата „Бетовенова“ од Турското маало во Струмица, денеска на прес конференција повторно упатија барање до градоначалникот Зоран Заев да ги реши нивните комунални проблеми. Како што рече Абди Демиров, жител од оваа улица, ...

ВИДЕО Еве што одговори Зоран Заев кога новинарите го прашаа за ...

Sky - 06.10.2015

Во видеото подолу погледнете ги одговорите на Зоран Заев на прашањата поставени од ...

Заев:Очекувам готово решение утре на маса

Телма - 05.10.2015

На прашањето зошто денеска не преговараат работните групи за Изборниот законик а рокот истекува утре, лидерот на СДСМ рече дека некои партии купуваат време, но очекува утре на маса да има готово решение со што ќе се запази рокот.

Визијата на СДСМ за Македонија

Телма - 05.10.2015

Со Проектот Визија за Македонија кој треба да стане основа на програмата на СДСМ како партија на власт, земјата треба да се извлече од економската и политичка криза. Македонија може да биде стабилна и просперитетна земја, доколку обезбеди добро ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев тргнува по истите стапки како Црвенковски

Телма - 05.10.2015

Веднаш откако СДСМ ја објави „ Визијата за Македонија “, ВМРО – ДПМНЕ одржа прес конференција, на која Антонио Милошоски истакна дека лидерот на опозицијата Зоран Заев тргнува по истите стапки како неговиот претходник Бранко Цвенковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев чекори по стапките на Црвенковски

Нова ТВ - 05.10.2015

По денешната најава на СДСМ за нивниот нови проект наречен „Визијата за Македонија“ , владејачката партија ВМРО – ДПМНЕ одржа прес конференција, на која Антонио Милошоски истакна дека лидерот на опозицијата Зоран Заев тргнува по истите стапки како ...

СДСМ отвори јавна расправа за „Визија за Македонија“

Утрински - 05.10.2015

Зоран Заев ја претстави новата партиска програма, која се базира на пет столба и предвидува, меѓу другото, да нема отпуштање во администрацијата, туку само нејзина реорганизација „Визија за Македонија“ се вика новата програма што лидерот на СДСМ, ...

Милошоски: Заев го најави новиот 15 септември

Утрински - 05.10.2015

Зоран Заев денеска го најави новиот 15 септември. Многу зборови, многу пароли, многу ветувања, а никакви резултати, рече на прес-конференција Антонио Милошоски член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ во однос на проектот „Визија за Македонија“ кој ...

Милошоски: Заев најави нов 15 септември

Вест - 05.10.2015

Зоран Заев денеска го најави новиот 15 септември. Многу зборови, многу пароли, многу ветувања, а никакви резултати, рече на прес-конференција Антонио Милошоски член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ во однос на проектот „Визија за Македонија“ кој ...

Заев: Не ми требаат пари од валкани бизнисмени

Вест - 05.10.2015

СДСМ кога ќе дојде на власт ќе воспостави нов начин на избор на обвинител, па место тој да се бира по предлог на Владата, Собранието во иднина ќе го бира по предлог на опозицијата Лидерот на СДСМ Зоран Заев им се заблагодари на, како што рече, некои ...

Заев: Денеска немаше средба, утре на маса ќе имаме конкретно решение

МКД - 05.10.2015

Утре истекува крајниот рок за постигнување на договор за изборната регулатива поставен од еврокомесарот Јоханес Хан. Денеска не се одржаа предвидените средби на работните групи за спроведување на договорот од Пржино.

Антонио Милошоски: Заев како и неговиот претходник – многу ветува, ништо не реализира

МКД - 05.10.2015

Заев тргнува по истите стапки како и неговиот славен претходник кој ветуваше по еден вработен во секое семејство, реагираше денеска Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната конференција за медиуми на претседателот на СДСМ.

Заев „ЛЕТА“ на моторче

МК News - 05.10.2015

Струмица по втор пат беше домаќин на меѓународното рели со теренски возила и автомобили. Тука се виде кој е по екстремните спортови. Зоран Заев објави фотографија на која „лета“ со моторче по патеката фото: Фејсбук профил на Зоран ...

ВИДЕО: Договор за изборната регулатива мора да има

А1 On - 05.10.2015

На денешната прес конференција на којашто се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев, одговараше на новинарски прашања. Велите неодговорна власт и меѓудругото, затоа и ќе влезете сега во таа техничка влада за да обезбедите некаква одговорност за ...

Заев: Договор за изборното законодавство, на 6-ти, мора да се постигне (ВИДЕО)

+инфо - 05.10.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по промоцијата на „Визијата за Македонија“ денеска одговараше и на новинарски прашања.Тие бра поврзани со прокетот, но и со актуелните политички прашања.Дел од нив се однесуваа на преговорите меѓу партиите и роковите ...

Заев: Кредибилноста на Избирачкиот список мора да биде проверена и потврдена

А1 On - 05.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Р.Македонија, Масимо Белели. На средбата се разговараше за текот на спроведувањето на Договорот од 2-ри јуни/15 јули и политичките разговори во рамки на работните ...

Заев на средба со амбасадорот Белили: Кредибилноста на Избирачкиот список мора да биде проверена

+инфо - 05.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Р.Македонија, Масимо Белели. На средбата, како што соопшти СДСМ, се разговараше за текот на спроведувањето на Договорот од 2-ри јуни/15 јули и политичките разговори во ...

Милошоски: Заев тргнува по стапките на Црвенковски

+инфо - 05.10.2015

Лидерот на опозицијата Зоран Заев тргнува по истите стапки како неговиот претходник Бранко Цвенковски, е првичната оценка на владеачката ВМРО-ДПМНЕ на денешната презентација на новиот проект на СДСМ наречен „Визијата за Македонија“.

Милошоски: Заев го најави новиот 15 септември

А1 On - 05.10.2015

Зоран Заев денеска го најави новиот 15. септември. Многу зборови, многу пароли, многу ветувања, а никакви резултати, рече на прес-конференција Антонио Милошоски член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ во однос на проектот „Визија за Македонија“ кој ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е исплашена од големиот број проекти на оваа Влада

Фокус - 05.10.2015

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ одржа пресконференција на која рече дека Заев ветува се и сешто и тргнува по стапките на Црвенковски. Откако лидерот на опозицијата, Зоран Заев, денеска го промовираше проектот „Визијата за Македонија“ , Антонио ...

ЗАЕВ СИ ИГРА ПУТИН: Скока со квад среде струмичко поле (ФОТО)

Телеграф - 05.10.2015

Лидерот на СДСМ се испроба и како рели-возач. Тој во Струмица беше гостин на меѓународното рели со теренски возила и возеше четирицикл Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, викендов се испроба и како рели-возач.

Заев: Нашата визија за Македонија ја ставаме на јавна расправа

Н.Македонија - 05.10.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска го објави партискиот проект „Визија за Македонија“ чија конечна верзија како што вели ќе ги содржи сугестиите кои граѓаните ќе ги дадат на пунктови и на дебатите што ќе ги организираат во претстојните пет недели.

Заев: Мора да се почитуваат роковите

Канал5 - 05.10.2015

СДСМ ќе ги користат идеите на граѓаните за да состават програма. Ова го најави денеска претседателот на партијата, Зоран Заев. Тој , одговарајќи на новинарски прашања рече дека договор за изборниот законик мора да има во договорениот рок и оти ...

Милошоски: Заев го најави новиот 15 септември

Н.Македонија - 05.10.2015

Зоран Заев денеска го најави новиот 15 септември. Многу зборови, многу пароли, многу ветувања, а никакви резултати, рече на прес-конференција Антонио Милошоски член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ во однос на проектот „Визија за Македонија“ кој ...

МИЛОШОСКИ: Заев го најави новиот 15-ти септември

Телеграф - 05.10.2015

Зоран Заев е соочен со изборен пораз кој му претстои и кој нема да може да го правда со никави лаги и манипулации во април следната година. Нема избор, мора да ветува сè, за бар да се спаси себе и својата функција во СДСМ, истакна Милошоски Зоран ...

Средба на лидерот на СДСМ Заев со италијанскиот амбасадор Белели

Канал5 - 05.10.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска имаше средба со амбасадорот на Италија во Македонија Масимо Белели, на која разговарале за текот на спроведувањето на Договорот од 2-ри јуни/15 јули и политичките разговори во рамки на работните групи.

Милошоски: Заев го најави новиот 15 септември

Сител - 05.10.2015

Зоран Заев денеска го најави новиот 15 септември. Многу зборови, многу пароли, многу ветувања, а никакви резултати, рече на прес-конференција Антонио Милошоски член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ во однос на проектот „Визија за Македонија“ кој ...

Милошоски: Заев го најави новиот 15 септември

Канал5 - 05.10.2015

Зоран Заев денеска го најави новиот 15 септември. Многу зборови, многу пароли, многу ветувања, а никакви резултати, рече на прес-конференција Антонио Милошоски член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ во однос на проектот „Визија за Македонија“ кој ...

За ВМРО-ДПМНЕ проектот „Визијата за Македониjа” е само празно ветување

Фактор - 05.10.2015

Откако СДСМ го промовираше новиот проект „ Визијата за Македонија ”, Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ одржа пре сконференција на која рече дека опозицијата промовирала празни ветувања. „Многу ветува ништо не остварува, за разлика од ВМРО-ДПМНЕ ...

ФОТО: Заев го имитира Путин?!

За Се - 05.10.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев беше гостин на меѓународното рели со теренски возила и автомобили и се испроба и како рели-возач. Овој негов подвиг беше објавен на неговата официјална фејсбук страна.

Колку чини возилото со кое Заев стана хит на интернет?

think.mk - 05.10.2015

Откако на второто меѓународно рели со теренски возила и автомобили кое се одржа во Струмица и чиј покровител е токму општината со која раководи Заев, градоначалникот на Струмица Зоран Заев не ја пропушти приликата да се слика со една од своите скапи ...

(ВИДЕО) Заев ја промовираше „Визијата за Македонија“

Локално - 05.10.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска го обзнани новиот проект на партијата наречен „Визијата за Македонија“, кој во следните недели ќе биде промовиран низ целата земја. Тој нагласи дека во секој град ќе бидат одржани и јавни трибини, на кои граѓаните ...

(Фото) Внимавајте, доаѓа Заев

еМагазин - 05.10.2015

И Зоран Заев, градоначалникот на Струмица и лидер на СДСМ, беше дел од Меѓународното рели со теренски возила и автомобили, кое се одржа во Струмица. Како тоа изгледа, сведочи фотографијата која ја објави на својот Фејсбук ...

„Денешен“: Скапото хоби на Заев: 100.000 евра за четири „играчки“? (ФОТО)

Курир - 05.10.2015

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев не ја пропушти приликата да се слика со една од своите скапи играчки на второто меѓународно рели со теренски возила и автомобили кое се одржа во Струмица и чиј покровител е токму општината со која раководи ...

Скапото хоби на Заев- 100.000 евра за четири „играчки“?

Денешен - 05.10.2015

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев не ја пропушти приликата да се слика со една од своите скапи играчки на второто меѓународно рели со теренски возила и автомобили кое се одржа во Струмица и чиј покровител е токму општината со која раководи Заев.

Денешен: Скапото хоби на Заев – 100.000 евра за четири играчки

Нетпрес - 05.10.2015

Скапото хоби на Заев – 100.000 евра за четири играчки . Ова е насловот на текстот што го објави порталот Денешен.мк, откако на второто меѓународно рели со теренски возила и автомобили кое се одржа во Струмица и чиј покровител е токму општината со ...

„Денешен“: Скапото хоби на Заев: 100.000 евра за четири „играчки“? (ФОТО)

Fox.mk - 05.10.2015

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев не ја пропушти приликата да се слика со една од своите скапи играчки на второто меѓународно рели со теренски возила и автомобили кое се одржа во Струмица и чиј покровител е токму општината со која раководи ...

ВИДЕО: Заев со ново „огромно ветување“ – поетски вечери во секое маало

Нетпрес - 05.10.2015

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев даде едно „огромно ветување“ со кое ќе го подигне нивото на културата во Република Македонија, пишува Журнал.нет. Тој при посетата на Штип вети дека ќе воведе поетски вечери во секое маало.

ВИДЕО: Ново големо ветување на Заев – поетски вечери во секое маало

Курир - 05.10.2015

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев даде едно „огромно ветување“ со кое ќе го подигне нивото на културата во Република Македонија, пишува Журнал.нет. Тој при посетата на Штип вети дека ќе воведе поетски вечери во секое маало.

Заев: Административците нема да ги отпуштаме, туку ќе ги прераспределуваме

Бриф - 05.10.2015

Пратенички прашања еднаш неделно наместо еднаш месечно, отчетност на сите буџетски и јавни претпријатија за своите трошоци на нивните веб-страници, во одреден рок да се пријават сите сопственици на офшор-компании, се дел од мерките што СДСМ ги ...

Заев: Не ни требаат валканите пари што ни ги нудат

Бриф - 05.10.2015

Не ни требаат валкани пари, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на новинарско прашање дали бизнисмените се охрабриле финансиски да ја помогнат партијата. Тој рече дека такви пари, какви што досега му понудиле, не сака да прифати и ќе чека дали ќе се ...

Заев разочаран од Мет Дејмон

Република - 05.10.2015

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев тргна по патот трасиран од рускиот претседател Владимир Путин кој во рамките на својата пи-ар кампања се вози во подморници, се слика со лавови и тигри и се слика во кимоно додека ја тренира својата ...

Скандалозно признание на Заев: СДСМ се финансира со парите од валканите тендери на кланот Заеви

Курир - 05.10.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања на денешната прес-конференција призна дека паријата која тој ја предводи се финансира од компаниите од кланот Заеви. -СДСМ се финансира од својата чланарина, од парите кои ги ...

(ВИДЕО) Заев: Договор за изборното законодавство, на 6-ти, мора да се постигне

Либертас - 05.10.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по промоцијата на „Визијата за Македонија“ денеска одговараше и на новинарски прашања.Тие бра поврзани со прокетот, но и со актуелните политички прашања.Дел од нив се однесуваа на преговорите меѓу партиите и роковите ...

Скандалозно признание на Заев: СДСМ се финансира со парите од валканите тендери на кланот Заеви

Нетпрес - 05.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања на денешната прес-конференција призна дека партијата која тој ја предводи се финансира од компаниите од кланот Заеви, пишува Курир.

Милошоски: Заев го најави новиот 15 септември, по стапките на неговиот претходник со лажни ветувања

Курир - 05.10.2015

Зоран Заев денеска го најави новиот 15 септември. Ништо ново од СДСМ. Многу зборови, многу пароли, многу ветувања, а никакви резултати. Така беше низ годините, веројатно така ќе биде и ова ветување од денеска.

Милошоски: Заев го најави новиот 15 септември, по стапките на неговиот претходник со лажни ветувања

Press24 - 05.10.2015

Зоран Заев денеска го најави новиот 15 септември. Ништо ново од СДСМ. Многу зборови, многу пароли, многу ветувања, а никакви резултати. Така беше низ годините, веројатно така ќе биде и ова ветување од денеска.

ВМРО-ДПМНЕ: Ветувањата на СДСМ се големи, а резултатите никакви

Макфакс - 05.10.2015

Зоран Заев денеска го најави новиот 15 септември. Ништо ново од СДСМ. Многу зборови, многу пароли, многу ветувања, а никакви резултати. Така беше низ годините, веројатно така ќе биде и ова ветување, сметаат од ВМРО ДПМНЕ за проектот „Визија за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев- по истите стапки како Црвенковски!

Репортер - 05.10.2015

Веднаш откако СДСМ ја објави „ Визијата за Македонија “, ВМРО – ДПМНЕ одржа прес конференција, на која Антонио Милошоски истакна дека лидерот на опозицијата Зоран Заев тргнува по истите стапки како неговиот претходник Бранко Цвенковски, извор телма ...

Заев: Кредибилноста на Избирачкиот список мора да биде проверена и потврдена

Репортер - 05.10.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Италија во Р.Македонија, Масимо Белели. На средбата се разговараше за текот на спроведувањето на Договорот од 2-ри јуни/15 јули и политичките разговори во рамки на работните ...

Признание на Заев: СДСМ се финансира со парите од валканите тендери на кланот Заеви

Пулс24 - 05.10.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања на денешната прес-конференција призна дека паријата која тој ја предводи се финансира од компаниите од кланот Заеви. -СДСМ се финансира од својата чланарина, од парите кои ги ...

Милошоски: Ништо ново од СДСМ. Многу зборови, многу ветувања, а никакви резултати!

Пулс24 - 05.10.2015

Зоран Заев денеска го најави новиот 15 септември. Ништо ново од СДСМ. Многу зборови, многу пароли, многу ветувања, а никакви резултати. Така беше низ годините, веројатно така ќе биде и ова ветување од денеска.

Милошоски: Заев го најави новиот 15 септември со лажни ветувања

Lider - 05.10.2015

Зоран Заев денеска го најави новиот 15 септември. Ништо ново од СДСМ. Многу зборови, многу пароли, многу ветувања, а никакви резултати. Така беше низ годините, веројатно така ќе биде и ова ветување од денеска.

Фото: „Играчките“ на Заев вредни 100.000 евра!

Пулс24 - 05.10.2015

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев не ја пропушти приликата да се слика со една од своите скапи играчки на второто меѓународно рели со теренски возила и автомобили кое се одржа во Струмица и чиј покровител е токму општината со која раководи ...

Што се случува? - Зоран Заев најави прес конференција во 14 и 30 часот од седиштето на СДСМ

Sky - 05.10.2015

Ве известуваме дека денеска, со почеток во 14:30 часот, во седиштето на СДСМ ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обратат: - Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и - Претседателот на комисијата за економија, Драган ...

Милошоски: Заев го најави новиот 15 септември

Sky - 05.10.2015

- Зоран Заев денеска го најави новиот 15 септември. Ништо ново од СДСМ. Многу зборови, многу пароли, многу ветувања, а никакви резултати. Така беше низ годините, веројатно така ќе биде и ова ветување од денеска, изјави на денешната прес-конференција ...