TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поскапувањата земаат се поголем замав

А1 - 12.12.2010

Серија поскапувања. Во очекување на повисоки цени за струјата и парното греење - во континуитет растат цените на храната и бензините.

Пари - Кој ја шиша нафтата, важен е доларот

Време - 09.12.2010

Силвана Јовановска Бензинот кај нас постојано поскапува и со последната цена од 71 денар за еден литар на најпродаваното гориво - евросупер БС-95 - се зголеми револтот на граѓаните дека се достигна ...

Од денеска поскапи нафтените деривати

Р.С.Европа - 07.12.2010

Бензините од денеска се поскапи за 1,5 до два денарa, а цената на дизел горивата се зголемува за денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините скокнаа за два денара

Утрински - 07.12.2010

Регулаторната комисија за енергетика вчера ги донесе новите цени на бензините. Малопродажната цена на нафтените деривати се зголеми од еден до два денара, зависно од типот на горивото.

Поскапуваат бензините

Дневник - 07.12.2010

Малопродажната цена на нафтените деривати од синоќа се зголеми од еден до два денара, во зависност од типот на горивото, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Од ноќеска поскапеа нафтата и нејзините деривати

Канал5 - 07.12.2010

Цената на Еуросупер БС 95 денари чини 71 денар за литар и еуросупер БС-98 се продава за 1,50 денари поскапо во однос на претходната цена. Сега чини 72,50 денари за еден литар.

Бензините поскапуваат за денар и пол до два, дизелот за денар по литар

МК-Фондови - 07.12.2010

Бензините од денес поскапуваат за 1,5 до два денарa, а цената на дизел горивата се зголемува за денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Бензините поскапуваат за денар и пол до два

А1 - 06.12.2010

Бензините од утре поскапуваат за 1,5 до два денарa, а цената на дизел горивата се зголемува за денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Ново поскапување на нафтените деривати

Телма - 06.12.2010

Бензините од утре поскапуваат за 1,5 до два денарa, а цената на дизел горивата се зголемува за денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Бензините поскапуваат до два денари

Форум - 06.12.2010

Малопродажната цена на нафтените деривати ноќеска на полноќ се зголемува од еден до два денари, во зависност од типот на горивото, соопшти Регулаторната комисија за енергетика Најмногу, за два денари ...

Бензините поскапуваат за денар и пол до два, дизелот за денар по литар

Сител - 06.12.2010

Бензините од утре поскапуваат за 1,5 до два денарa, а цената на дизел горивата се зголемува за денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Се зголеми цената на бензините

Вечер - 06.12.2010

Малопродажната цена на нафтените деривати од ноќеска на полноќ се зголеми од еден до два денари, во зависност од типот на горивото, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Ново поскапување – Сите бензини отидоа над 70 денари, дизелот скоро 60

eReporter - 06.12.2010

Бензините и дизелот од утре поскапуваат за 1; 1,5 и 2 денари соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Највеќе, за 2 денари поскапува ЕУРОСУПЕР БС-95, новата цена ќе изнесува 71 денари за ...

Се зголеми цената на бензините

Курир - 06.12.2010

Најмногу, за два денари по литар, се зголемува цената на Еуросуперот БС-95, кој од ноќеска ќе се продава за 71,00 ден/лит.

Поскапуваат нафтените деривати

Нетпрес - 06.12.2010

За два денари од ноќеска на полноќ ќе се зголеми малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95. Најновата информација од Регулаторната комисија за енергетика говоди дека цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде ...

Бензините поскапуваат до два денари

Макфакс - 06.12.2010

Малопродажната цена на нафтените деривати ноќеска на полноќ се зголемува од еден до два денари, во зависност од типот на горивото, соопшти Регулато..