TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ренова се прости со Европа без испукан куршум

Утрински - 22.07.2010

Ренова сега може слободно да се посвети на подготовките за новата сезона во домашното првенство. Експресно го заврши својот дебитантски настап во квалификациите за Лигата на шампиони на УЕФА уште во ...

Ренова заработи 400.000 евра, а не даде ниту гол

Н.Македонија - 22.07.2010

Ренова загуби и во вториот меч од кипарската Омонија во квалификациите за пласман во Лигата на шампионите, сега со 0-2, па со вкупен резултат од 0-5 се збогува од Европа Македонскиот фудбалски ...

Ренова се прости од ЛШ

Inpress - 21.07.2010

Скопје, 21. јули (ИНПРЕС) Познати се првите шест екипи кои го минаа второто квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Ренова без почесен погодок се прости од ЛШ

Макфакс - 21.07.2010

Македонскиот фудбалски првак Ренова се прости од Лигата на шампионите по двата порази од Омонија (Кипар.) Откако минатата недела загуби со 3:0 на гости, се очекуваше на домашен терен Ренова барем да ...

Ренова без почесен погодок се прости од ЛШ

Форум - 21.07.2010

Македонскиот фудбалски првак Ренова се прости од Лигата на шампионите по двата пораза од кипарска Омонија Откако минатата недела загуби со 3:0 на гости, се очекуваше на домашен терен Ренова барем да ...

Ренова без почесен погодок се прости од ЛШ

Кајгана - 21.07.2010

Македонскиот фудбалски првак Ренова се прости од Лигата на шампионите по двата порази од Омонија (Кипар.) Откако минатата недела загуби со 3:0 на гости, се очекуваше на домашен терен Ренова барем да ...

Гипсарите меки за Омонија

Вечер Прес - 21.07.2010

Кипарскиот првак и на реваншот во Скопје беше подобар и славеше со 2:0, па со вкупни 5:0 се пласира во 3. коло Официјално најдобрата екипа во Македонија, Ренова беше премек потивник за кипарскиот ...

Ренова повторно поразена во дуелот со Омонија

А1 - 20.07.2010

Македонскиот фудбалски првак Ренова и официјално се прости од Европа по само два натпревара. По поразот од 3-0 уште пред седум дена во Ларнака стана извесна, а попладнево на „Филип втори“ доби и ...

Ренова ја пречекува Омонија на „Филип II“

А1 - 20.07.2010

Со натпреварот Ренова - Омонија денеска од 16 часот и 30 минути на арената „Филип Втори“ ќе стартуваат реванш натпреварите од 2.квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Спорт - Ренова во невозможна мисија

Време - 20.07.2010

По убедливиот пораз во Никозија (3-0) пред седум дена, фудбалерите на македонскиот првак Ренова не живеат во илузии дека би можеле да ја надоместат негативата и да ја елиминираат Омонија во пресрет ...

Квалификации за ЛШ-Ренова поразена и на реваншот во Скопје

Телма - 20.07.2010

Квалификации за ЛШ 2.коло реванш натпревар Филип Втори-Скопје Ренова-Омонија 0-2 (0:3) Без постигнат гол и со пет погодоци во мрежата по двомечот со Омонија,македонскиот првак Ренова го заврши ...

Пораз на Ренова од Омонија

Канал5 - 20.07.2010

Дебитантскиот настап на Ренова во фудбалската лига на шампионите заврши неславно. И во реваншот од второто квалификациско коло за елитното натпреварување Ренова е поразена од кипарска Омонија.

Ренова го поправа впечатокот против Омонија

Утрински - 20.07.2010

Македонскиот првак Ренова е пред елиминација во квалификациите за Лигата на шампиони на УЕФА. Тимот од Џепчиште минатата недела се врати од Кипар со огромен минус (0:3), па затоа во денешниот реванш ...

Лига на Шампиони:Ренова елиминирана

Алсат-М - 20.07.2010

Кратко беше европското лето за екипата на Ренова. Сините од Џепчиште со вкупен резултат од 5:0 ги завршија нивните настапи во квалификациите на лигата на шампионите.

Ренова против Омонија во реваншот од 2.квалификациско коло од ЛШ

Сител - 20.07.2010

Со натпреварот Ренова – Омонија денеска од 16 часот и 30 минути на арената „Филип Втори“ ќе стартуваат реванш натпреварите од 2.квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Ренова попладнево против Омонија достоинствено се простува од Европа

Кирилица - 20.07.2010

Македонскиот шампион Ренова, кој минатата недела дебитираше со убедлив пораз против кипарска Омонија во квалификациите за Лигата на шампионите, попладнево ќе се обиде достојно да се прости од ...

Втор пораз на Ренова од Омонија

Кирилица - 20.07.2010

Македонскиот шампион Ренова не успеа достоинствено да се прости од својот дебитантски настап во квалификациите за Лигата на шампионите, откако попладнево и вторпат тетовчани загубија од кипарска ...

Ренова повторно поразена во дуелот со Омонија

24Фудбал - 20.07.2010

Ренова доживеа нов пораз во дуелот со Омонија, овој пат со 2-0 на Филип Втори Арената во Скопје Со два порази клубот од Џепчиште ја завршува дебитанската сезона во Лигата на Шампионите.

Ренова со пораз се прости од Лигата на шампиони

Алфа - 20.07.2010

Македонскиот фудбалски првак Ренова претрпе и втор пораз од Омонија, денеска во реваншот во Скопје со 2-0 и се прости од напреварите во Лигата на шампионите уште во првото коло.

Ренова во невозможна мисија

Н.Македонија - 20.07.2010

На македонскиот шампион во прилог не му оди ниту жешкото и спарно време, зашто Кипраните такво имаат речиси во текот на целата година, па и таа предност што македонските клубови ја имаат во споредба ...

Одлучувачка недела за македонските клубови за настап во Европа

Канал5 - 19.07.2010

Работнички во потера по двомеч со Ливерпул, Тетекс во надеж за продолжување на успешното деби, Ренова по спас на честа. Влегуваме во седмица во која македонските клубови ги играат реваншите од ...

Ренова очекува позитивен резултат

Алфа - 19.07.2010

Македонскиот шампион Ренова утре со почеток од 16 часот и 30 минути на Арената Филип Втори ќе го одигра реванш мечот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите против Омонија.

Ренова со втора шанса

Вечер Прес - 19.07.2010

Иако имаат негатива од три гола, "гипсарите" посакуваат да се претстават во подобро издание против Омонија отколку на гостувањето на Кипар Македонскиот првак Ренова остана со многу мали шанси во ...