TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иванов барал информации од српски и бугарски служби за „опасни“ нво и активисти за да се направи црна листа

ТВ21 - 26.06.2016

Председателот Иванов во последните јавни настапи директно ги обвини СЈО и пред сè, како што тој ги нарече, антивладини активисти и граѓански здруженија дека ја дестабилизирале државата и ја продлабочувале политичката криза во земјата.

Аналитичари: Иванов спроведува партиски наредби

Алсат-М - 26.06.2016

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, веќе долго време систематски се обидува да поттикне криза, наместо да придонесува за нејзино надминување, смета аналитичарот Џелал Незири.

Иванов од српски и бугарски служби доаѓал до имиња за опасни невладини и активсти

Репортер - 26.06.2016

Претседателот Иванов во последните јавни настапи директно ги обвини СЈО и пред се, како што тој ги нарече, антивладини активисти и граѓански здруженија дека ја дестабилизирале државата и ја продлабочувале политичката криза во земјата.

Иванов барал од Србија и од Бугарија да направат црна листа на невладини организации

+инфо - 26.06.2016

Иванов наводно предложил да се направи своевиден регистер на кој ќе бидат имињата на активистите и невладините кои според него биле штетни за земјата Македонскиот претседател иицирал заедно со српската Безбедносно информативна агенција (БИА), да ...

Иванов барал информации од српските и бугарски служби за „опасни“ невладини и активисти, сакал да направат црна листа

Либертас - 26.06.2016

Председателот Иванов во последните јавни настапи директно ги обвини СЈО и пред се, како што тој ги нарече, антивладини активисти и граѓански здруженија дека ја дестабилизирале државата и ја продлабочувале политичката криза во земјата.

Иванов барал информации од српските и бугарски служби за „опасни“ невладини и активисти, сакал да направат црна листа

Локално - 26.06.2016

Председателот Иванов во последните јавни настапи директно ги обвини СЈО и пред се, како што тој ги нарече, антивладини активисти и граѓански здруженија дека ја дестабилизирале државата и ја продлабочувале политичката криза во земјата.

Аналитичари: Иванов заплашува со безбедносни закани

Телма - 25.06.2016

Аналитичарите не се многу изненадени од тврдењата на претседателот Иванов дека за сценаријата и протестите го предупредувале и странски претседатели. На овој начин тој уште еднаш се обидуива да ја оправда криминогеноста на оваа власт и тоа преку ...

Серијалот гафови го оправда импичментот

Дневник - 25.06.2016

Гледајќи ја лепезата на ингеренции и овластувања на претседателот во парламентарниот систем на нашата држава, реално, истиот и нема голема моќ и можности многу да придонеси за добро на нашата земја.

Ќе ја употреби ли Иванов армијата?

Утрински - 25.06.2016

Стана јасно дека Иванов со душа чекал да му се симне опасноста од негово разрешување, за да може сите негови глупости со аболицијата да ги претстави како мудри одлуки и кога ги донесувал и кога ги укинувал и да се престави дури како „спасител на ...

Иванов: Mестото за решавање на сите спорни прашања e во институциите на државата

Сител - 25.06.2016

Ако граѓаните ни дале доверба да бидеме на одговорни фунцкии во институциите на државата, тогаш местото за решавање на сите спорни прашања, па и кризи е токму во институциите на државата, а не во странските амбасади, порача македонскиот претседател ...

Иванов: Mестото за решавање на сите спорни прашања e во институциите на државата

Алфа - 25.06.2016

Ако граѓаните ни дале доверба да бидеме на одговорни фунцкии во институциите на државата, тогаш местото за решавање на сите спорни прашања, па и кризи е токму во институциите на државата, а не во странските амбасади, порача Иванов.

Иванов: Mестото за решавање на сите спорни прашања e во институциите на државата

Репортер - 25.06.2016

Ако граѓаните ни дале доверба да бидеме на одговорни фунцкии во институциите на државата, тогаш местото за решавање на сите спорни прашања, па и кризи е токму во институциите на државата, а не во странските амбасади, порача македонскиот претседател ...

ИВАНОВ: Mестото за решавање на сите спорни прашања e во институциите на државата

Телеграф - 25.06.2016

Политичките кризи не се решаваат со закани, уцени и притисоци и рушење на институциите и воспоставениот правен и демократски систем, вели шефот на државата Ако граѓаните ни дале доверба да бидеме на одговорни функции во институциите на државата, ...

Контраспин: Ѓорги Иванов може да држи лекции по спинување

Локално - 25.06.2016

За три месеци, Претседателот на Република Македонија четири пати ѝ се обраќа на јавноста со говори или интервју, посветени на политичката криза. Иванов, во дел од овие настапи манипулира со јавноста, при што говорејќи за околностите, често пати ја ...

Сите спорни прашања треба да се решаваат во институциите на државата

Вечер Прес - 25.06.2016

Ако граѓаните ни дале доверба да бидеме на одговорни фунцкии во институциите на државата, тогаш местото за решавање на сите спорни прашања, па и кризи е токму во институциите на државата, а не во странските амбасади, порача македонскиот претседател ...

Иванов на средба со првите луѓе на МВР

Тера - 25.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов во петок во МВР се сретна со челните луѓе на овој ресор министерот за внатрешни работи Митко Чавков, како и со директорите на Бирото за јавна безбедност и управата за безбедност и ...

Иванов: Mестото за решавање на сите спорни прашања e во институциите на државата

Lider - 25.06.2016

Ако граѓаните ни дале доверба да бидеме на одговорни фунцкии во институциите на државата, тогаш местото за решавање на сите спорни прашања, па и кризи е токму во институциите на државата, а не во странските амбасади, порача македонскиот претседател ...

Иванов: Загрижени сме дека ЕУ ќе тргне по патот на Југославија

Фокус - 24.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов вели дека со загриженост ја примил веста дека Велика Британија ја напушта Европската Унија, бидејќи како што рече, нашите стратешки определби биле насочени кон европската заедница.

Иванов: Со загриженост ја примивме одлуката на Велика Британија

Вест - 24.06.2016

"Европската унија сега е во една нова реалност и нема искуство со еден ваков настан, кој се случува за првпат во Унијата. Ние постојано укажувавме дека ваквиот начин на носење одлуки во ЕУ не соодветствува на заканите и на времето во кое живееме", ...

Иванов на средба со Чавков: Постои безбедносен ризик

Канал5 - 24.06.2016

Минимум 600 џихадисти се моментално на Балканот, рече денеска Претседателот на државата Ѓорѓе Иванов. Тој изјави дека состојбата е сериозна и дека постојат закани за терористички напади во цела Европа, исто така додаде дека Балканот и Европската ...

Иванов: Потребен е нов начин на носење одлуки во ЕУ

Канал5 - 24.06.2016

Потребно е лидерство, храброст и нов начин на носење одлуки во Европската унија, порача претседателот Ѓорѓе Иванов , кој нагласи и дека приоритети за земјата остануваат евроатланските ...

Иванов во посета на МВР

Телма - 24.06.2016

За прв пат од осамостојувањето ,Претседател на држава го посети МВР. Иванов оствари средба со министерот за внатрешни Чавков и со директорите на Бирото за јавна безбеднсот и УБК, Горанчо Савовски и Љупчо Андоновски.

Иванов: политичарите сами да си најдат начин како да дојдеме до помирување

ТВ21 - 24.06.2016

Како претседател го користев она што е дадено со Уставот и законите бидејќи Собранието беше распуштено, Владата немаше политички мандат и беше техничка влада, а институциите беа блокирани.

Претседателот Иванов во посета на МВР

24 Вести - 24.06.2016

Претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов денеска ќе го посети Министерството за внатрешни работи, каде што ќе се сретне со министерот Митко Чавков. На средбата ќе присуствуваат и директорите на Бирото за јавна безбедност и на Управата за безбедност ...

Претседателот Иванов во посета на МВР

Канал5 - 24.06.2016

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов денеска ќе го посети Министерството за внатрешни работи, каде што ќе се сретне со министерот Митко Чавков. На средбата ќе присуствуваат и директорите на Бирото за јавна безбедност и на Управата за ...

Иванов - Вознемиреност од одлуката за „Брегзит“

Утрински - 24.06.2016

„Со загриженост ја примивме пораката за тоа што се случи во Велика Британија, пред се' бидејќи сите наши стратешки определби се насочени кон Европската Унија“, изјави вчера претседателот Ѓорге Иванов при посетата на Министерството за внатрешни ...

Иванов и Чавков на средба во МВР

Фокус - 24.06.2016

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска ќе го посети Министерството за внатрешни работи и ќе се сретне со министерот Митко Чавков. На средбата ќе присуствуваат и директорите на Бирото за јавна безбедност и на Управата за безбедност и контраразузнавање, ...

Иванов: Заев повикува на украинско сценарио

24 Вести - 24.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов беше во посета на МВР. Оттаму уште еднаш ги повтори своите ставови за мотивот за аболицијата- ја донел одлуката бидејќи сакал со неа да донесе помирување. Иванов го обвини лидерот на опозицијата Зоран Заев дека повикува на ...

Германски „Стандард“: Груевски една година го влечеше Хан за нос

+инфо - 24.06.2016

„На крајот, Хан изнервирано го фрли пешкирот. Во меѓувреме преговорите ги презеде германскиот дипломат Хајндл“, пишува во текстот. Во кусата информација по обраќањето на македонскиот претседател Ѓорге Иванов, австрискиот радиодифузен сервис ОРФ ...

Германски „Стандард“: Груевски го влече Хан за нос

Репортер - 24.06.2016

Обраќањето на македонскиот претседател Иванов, како и протестите во Македонија и Шарената револуција – се темите со кои денеска се занимаваат дел од медиумите на германски јазик. Во кусата информација по вчерашното обраќање на македонскиот ...

Иванов: Заев е тој што повикува на украински сценарија

Стандард - 24.06.2016

Ѓорге Иванов, одговарајќи на новинарско прашање за повикот што вчера до него го упати лидерот на СДСМ, да ги објави разузнавачките информации за подготвување на граѓанска војна во државата, изјави дека Зоран Заев е тој што повикува на украинско ...

Иванов денеска во посета на МВР

Сител - 24.06.2016

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов денеска ќе го посети Министерството за внатрешни работи, каде што ќе се сретне со министерот Митко Чавков. На средбата ќе присуствуваат и директорите на Бирото за јавна безбедност и на Управата за ...

Иванов: Со загриженост ја примивме пораката за излез на Велика Британија од ЕУ

Курир - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè бидејќи сите наши стратешки определби и ориентации се кон Европската Унија, изјави претседателот на државата Ѓорге Иванов, при денешната посета на ...

Иванов: Загрижени сме ЕУ да не тргне по патот на Југославија

МКД - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред се, бидејќи сите наши стратешки определби се насочени кон Европската Унија, изјави претседателот на државата Ѓорге Иванов при денешната посета на ...

Иванов: Политичарите сами да си најдат начин како да дојдеме до помирување

Press24 - 24.06.2016

Како претседател го користев она што е дадено со Уставот и законите бидејќи Собранието беше распуштено, Владата немаше политички мандат и беше техничка влада, а институциите беа блокирани.

Претседателот Иванов во посета на МВР

Курир - 24.06.2016

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов денеска ќе го посети Министерството за внатрешни работи, каде што ќе се сретне со министерот Митко Чавков. На средбата ќе присуствуваат и директорите на Бирото за јавна безбедност и на Управата за ...

Иванов: Политичарите сами да си најдат начин како да дојдеме до помирување

Курир - 24.06.2016

Како претседател го користев она што е дадено со Уставот и законите бидејќи Собранието беше распуштено, Владата немаше политички мандат и беше техничка влада, а институциите беа блокирани.

ИВАНОВ: Со загриженост ја примивме пораката за излез на Велика Британија од ЕУ

Телеграф - 24.06.2016

Според Иванов, ЕУ сега се наоѓа во една нова реалност за која нема никакво претходно искуство Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè бидејќи сите наши стратешки определби и ориентации се кон ...

Иванов во посета на МВР

Нетпрес - 24.06.2016

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов денеска ќе го посети Министерството за внатрешни работи, каде што ќе се сретне со министерот Митко Чавков. На средбата ќе присуствуваат и директорите на Бирото за јавна безбедност и на Управата за ...

Иванов: Со загриженост ја примивме пораката за излез на Велика Британија од ЕУ

Press24 - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè бидејќи сите наши стратешки определби и ориентации се кон Европската Унија, изјави претседателот на државата Ѓорге Иванов, при денешната посета на ...

ИВАНОВ: Политичарите сами да најдат начин како да дојдеме до помирување

Телеграф - 24.06.2016

Претседателот Иванов потенцираше дека неговиот предлог не бил прифатен и сега одговорноста е кај македонските политичари кои треба да одредат како ќе се однесуваме како држава Како претседател го користев она што е дадено со Уставот и законите ...

Иванов: Политичарите сами да си најдат начин како да дојдеме до помирување

Алфа - 24.06.2016

Како претседател го користев она што е дадено со Уставот и законите бидејќи Собранието беше распуштено, Владата немаше политички мандат и беше техничка влада, а институциите беа блокирани.

Иванов на средба со првите луѓе на МВР: Мигрантската криза не е завршена

Кајгана - 24.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов во петок во МВР се сретна со челните луѓе на овој ресор министерот за внатрешни работи Митко Чавков, како и со директорите на Бирото за јавна безбедност и управата за безбедност и ...

Иванов: Заев повикува на украинско сценарио

Нова ТВ - 24.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов при посетата на МВР уште еднаш ги повтори своите ставови за мотивот за аболицијата- ја донел одлуката бидејќи сакал со неа да донесе помирување. Иванов го обвини лидерот на опозицијата Зоран Заев дека повикува на украинско ...

Иванов на средба со првите луѓе на МВР: Мигрантската криза не е завршена

Макфакс - 24.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов во петок во МВР се сретна со челните луѓе на овој ресор министерот за внатрешни работи Митко Чавков, како и со директорите на Бирото за јавна безбедност и управата за безбедност и ...

Иванов во посета на МВР

Сител - 24.06.2016

Наместо да повикува на украински сценарија, насилство и спречување на изборите, Зоран Заев треба во судската постапка за случајот Пуч да ги обелодени сите факти и докази кои ги поседува за предизвикување граѓанска војна во Македонија.

Иванов: Со загриженост ја примивме пораката за излез на Велика Британија од ЕУ

Нетпрес - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè бидејќи сите наши стратешки определби и ориентации се кон Европската Унија, изјави претседателот на државата Ѓорге Иванов, при денешната посета на ...

Иванов: ЕУ би можела да се распадне како Југославија

Макфакс - 24.06.2016

Европската унија(ЕУ) би можела да се распадне како Југославија, рече македонскиот претседател Ѓорге Иванов. „Ние, постарите, ја доживеавме трагедијата на поранешна Југославија, каде исто така имаше систем на колективно одлучување.

Иванов: Политичарите сами да си најдат начин како да дојдеме до помирување

Нетпрес - 24.06.2016

Како претседател го користев она што е дадено со Уставот и законите бидејќи Собранието беше распуштено, Владата немаше политички мандат и беше техничка влада, а институциите беа блокирани.

Иванов го предизвика Заев – Лидерот на СДСМ повикува на насилство и крв

Репортер - 24.06.2016

Зоран Заев е тој што повикува на украинско сценарио, на насилство и ја споредува состојбата во Македонија со онаа во Сирија. Ова денеска го изјави претседателот Ѓорге Иванов, одговарајќи на новинарско прашање за повикот што вчера до него го упати ...

Иванов и Чавков ќе разменат информации во областа на безбедноста

Репортер - 24.06.2016

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов денеска ќе го посети Министерството за внатрешни работи, каде што ќе се сретне со министерот Митко Чавков. На средбата ќе присуствуваат и директорите на Бирото за јавна безбедност и на Управата за ...

Претседателот Иванов во посета на МВР

Алфа - 24.06.2016

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов денеска ќе го посети Министерството за внатрешни работи, каде што ќе се сретне со министерот Митко Чавков. Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов денеска ќе го посети Министерството за ...

Претседателот Иванов во посета на МВР

Press24 - 24.06.2016

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов денеска ќе го посети Министерството за внатрешни работи, каде што ќе се сретне со министерот Митко Чавков. На средбата ќе присуствуваат и директорите на Бирото за јавна безбедност и на Управата за ...

Претседателот Иванов во посета на МВР

Телеграф - 24.06.2016

Претседателот Иванов, како што е предвидено, заедно со министерот Чавков и потесниот колегиум ќе одржи состаноци со колегиумите на Јавна безбедност и Управата за безбедност и контраразузнавање Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ...

Зошто Шефот на државата денес ќе го посети МВР?

Фактор - 24.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов денес ќе го посети министерството за внатрешни работи. Според најавите од неговиот кабинет тој ќе оствари средби со министерот Митко Чавков. Дел од средбата ќе бидат и директорите на Бирото за јавна безбедност и на ...

Иванов: Со загриженост ја примивме пораката за излез на Велика Британија од ЕУ

Либертас - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè бидејќи сите наши стратешки определби и ориентации се кон Европската Унија, изјави претседателот на државата Ѓорге Иванов, при денешната посета на ...

Иванов за Брексит: Страв ни е ЕУ да не тргне по патот на Југославија

Мета - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè, бидејќи сите наши стратешки определби се насочени кон Европската Унија, изјави претседателот на државата, Ѓорге Иванов, при денешната посета на ...

Иванов: Заев повикува на украинско сценарио и на насилство

Мета - 24.06.2016

Зоран Заев е тој што повикува на украинско сценарио, на насилство и ја споредува состојбата во Македонија со онаа во Сирија. Ова денеска го изјави претседателот Ѓорге Иванов, одговарајќи на новинарско прашање за повикот што вчера до него го упати ...

Иванов: Заев повикува на украинско сценарио и на насилство

Вечер Прес - 24.06.2016

Претседателот на државата денеска беше во посета на МВР, каде имаше средби со министерот за внатрешни работи Митко Чавков и директорите на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) и на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) Горанче Савовски и ...

Иванов: Со загриженост ја примивме пораката за излез на Велика Британија од ЕУ

Пулс24 - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè бидејќи сите наши стратешки определби и ориентации се кон Европската Унија, изјави претседателот на државата Ѓорге Иванов, при денешната посета на ...

Иванов на средба со првите луѓе на МВР: Мигрантската криза не е завршена

Точка - 24.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов во петок во МВР се сретна со челните луѓе на овој ресор министерот за внатрешни работи Митко Чавков, како и со директорите на Бирото за јавна безбедност и управата за безбедност и ...

Иванов: Загрижени сме дека ЕУ ќе тргне по патот на Југославија

МК News - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè бидејќи сите наши стратешки определби и ориентации се кон Европската Унија, изјави претседателот на државата Ѓорге Иванов, при денешната посета на ...

Германски „Стандард“: Груевски го влече Хан за нос, неговиот клан ги држи медиумите. Партијата и државата не се ...

Либертас - 24.06.2016

Обраќањето на македонскиот претседател Иванов, како и протестите во Македонија и Шарената револуција – се темите со кои денеска се занимаваат дел од медиумите на германски јазик. Во кусата информација по вчерашното обраќање на македонскиот ...

Иванов: Загрижени сме дека ЕУ ќе тргне по патот на Југославија

Вечер Прес - 24.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов вели дека со загриженост ја примил веста дека Велика Британија ја напушта Европската Унија, бидејќи како што рече, нашите стратешки определби биле насочени кон европската заедница.

Андов: Зошто Иванов не пробал да извади војска на улица, можеби ќе го уапсеа?

Бриф - 24.06.2016

Стојан Андов вели дека за него е изненадување настапот на Иванов и смета дека има три клучни работи во неговото обраќање. – Прво, Иванов обраќајќи се до оние непознати центри на моќ што имале намера да водат некакви војни во Македонија, директно и ...

Иванов: Заев повикува на украинско сценарио и на насилство

Локално - 24.06.2016

Зоран Заев е тој што повикува на украинско сценарио, на насилство и ја споредува состојбата во Македонија со онаа во Сирија. Ова денеска го изјави претседателот Ѓорге Иванов, одговарајќи на новинарско прашање за повикот што вчера до него го упати ...

Иванов: Заев повикува на украинско сценарио и на насилство

еМагазин - 24.06.2016

Зоран Заев е тој што повикува на украинско сценарио, на насилство и ја споредува состојбата во Македонија со онаа во Сирија. Ова денеска го изјави претседателот Ѓорге Иванов, одговарајќи на новинарско прашање за повикот што вчера до него го упати ...

Иванов: Политичарите сами да си најдат начин како да дојдеме до помирување

Пулс24 - 24.06.2016

Како претседател го користев она што е дадено со Уставот и законите бидејќи Собранието беше распуштено, Владата немаше политички мандат и беше техничка влада, а институциите беа блокирани.

Иванов за Брексит: Страв ни е ЕУ да не тргне по патот на Југославија

Локално - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè, бидејќи сите наши стратешки определби се насочени кон Европската Унија, изјави претседателот на државата, Ѓорге Иванов, при денешната посета на ...

Иванов: Нè загрижува можноста Европската унија да тргне по патот на Југославија

Фактор - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè, бидејќи сите наши стратешки определби се насочени кон Европската Унија, вели претседателот на државата, Ѓорге Иванов, при денешната посета на ...

Иванов: Јас понудив помирување а тие не го прифатија, и сега е нивна одговорноста

Либертас - 24.06.2016

Како претседател го користев она што е дадено со Уставот и законите бидејќи Собранието беше распуштено, Владата немаше политички мандат и беше техничка влада, а институциите беа блокирани.

Иванов денеска во посета на МВР

Вечер Прес - 24.06.2016

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов денеска ќе го посети Министерството за внатрешни работи, каде што ќе се сретне со министерот Митко Чавков. На средбата ќе присуствуваат и директорите на Бирото за јавна безбедност и на Управата за ...

Иванов: Заев повикува на украинско сценарио и на насилство

Либертас - 24.06.2016

Зоран Заев е тој што повикува на украинско сценарио, на насилство и ја споредува состојбата во Македонија со онаа во Сирија. Ова денеска го изјави претседателот Ѓорге Иванов, одговарајќи на новинарско прашање за повикот што вчера до него го упати ...

Иванов за Брексит: Страв ни е ЕУ да не тргне по патот на Југославија

Бриф - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè, бидејќи сите наши стратешки определби се насочени кон Европската Унија, изјави претседателот на државата, Ѓорге Иванов, при денешната посета на ...

Денеска Иванов во посета на МВР

Мета - 24.06.2016

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска во 13.30 часот ќе го посети Министерството за внатрешни работи, каде што ќе се сретне со министерот Митко Чавков, а во 15 часот ќе дадат изјави за медиумите.

Претседателот Иванов во посета на МВР

Lider - 24.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов денеска ќе го посети министерството за внатрешни работи на РМ каде што ќе се сретне со министерот за внатрешни работи м-р Митко Чавков, и директорите на Бирото за јавна безбедност и управата за ...

Иванов: Со загриженост ја примивме пораката за излез на Велика Британија од ЕУ

Lider - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè бидејќи сите наши стратешки определби и ориентации се кон Европската Унија, изјави претседателот на државата Ѓорге Иванов, при денешната посета на ...

Иванов: Политичарите сами да си најдат начин како да дојдеме до помирување

Lider - 24.06.2016

Како претседател го користев она што е дадено со Уставот и законите бидејќи Собранието беше распуштено, Владата немаше политички мандат и беше техничка влада, а институциите беа блокирани.

Со загриженост ја примивме пораката за излез на Велика Британија од ЕУ

Идивиди - 24.06.2016

Со загриженост ја примивме пораката за тоа што денеска се случи во Велика Британија, пред сè бидејќи сите наши стратешки определби и ориентации се кон Европската Унија, изјави претседателот на државата Ѓорге Иванов, при денешната посета на ...

ДУИ: Иванов да си оди или да замине

Фокус - 23.06.2016

Од Демократската унија за интеграција велат дека нелегитимниот и еднопартиски претседател со секое свое појавување или делување само и штети на Македонија и на нејзиниот имиџ пред меѓународната заедница.

Иванов се закани со Армијата

Сакам да кажам - 23.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов рече дека во Македонија се води специјална војна и се закани дека ако требало ќе ја употребел и Армијата на Република Македонија, во обраќањето до нацијата во полувремето од фудбалскиот натпревар Португалија – Унгарија на ...

ЛДП: Иванов со вчерашниот говор ја подели нацијата

ТВ21 - 23.06.2016

Со своето вчерашно обраќање, Претседателот на државата, господинот Ѓорге Иванов, повторно, како и многупати досега, наместо да ја обедини – ја подели нацијата. Особено загрижува што во својот говор Претседателот зборува за многубројни безбедносни ...

Што прави ЕУ во Македонија?

Deutsche Welle - 23.06.2016

Обраќањето на македонскиот претседател Иванов, како и протестите во Македонија и Шарената револуција - се темите со кои денеска се занимаваат дел од медиумите на германски јазик. Во кусата информација по вчерашното обраќање на македонскиот ...

Нови реакции по говорот на Иванов

24 Вести - 23.06.2016

Не стивнуваат реакциите за говорот на претседателот Иванов откако вчера имаше свое излагање пред јавноста. Партии, политичари, поранешни функционери и експерти па дури и коалициски партнери со критики но и дијаметрално спротиставени ставови.

Реакции за говорот на Иванов – Говор за смирување, или разгорување на кризата?

ТВ21 - 23.06.2016

Лидерот на опозицијата, Зоран Заев вчерашниот говор на Иванов го оквалификува како срамен. Тој истакна дека е премногу сериозно и загрижувачки да се спомнува армијата. Тој воедно побара од Иванов да поднесе оставка, или во спротивно, да ги открие ...

Иванов заплашува во име на ВМРО-ДПМНЕ

Телма - 23.06.2016

Целта на обраќањето на претседателот Ѓорѓе Иванов беше подигање на тензиите и заплашување, а не смирување на ситуацијата додека говореше дека спречил граѓански судир, но не ја употребил армијата иако тоа можел да го стори.

Со секое обраќање на Иванов до јавноста, Македонија влегува во се поголема криза

Телма - 23.06.2016

СДСМ го нарече говорот на претседателот Иванов срамен.Повикаа да си замине од функцијата и да ги објави доказите дека странски служби подготвуваат војна во македонија. -Сериозна забеганост е да се збори за АРМ,не дај боже да направи таква глупост, ...

Иванов: Во Македонија се води специјална војна

Дневник - 23.06.2016

С` што се случуваше упатуваше на тоа дека се соочуваме со туѓа наметната игра, која има цел дестабилизација на Македонија. Во Македонија се води специјална војна како дел од стратегиите за предизвикување тензии и воспоставување постојани политички ...

Цивил: Иванов се заканува со војска

ТВ21 - 23.06.2016

ЦИВИЛ – Центар за слобода е згрозен од најновиот истап на претседателот Ѓорге Иванов . Го повикуваме Иванов да даде оставка и да понесе одговорност за своите постапки. Тој не само што покажа крајна неодговорност, туку дополнително ја усложнува ...

Цивил: Иванов се зајакнува со војска

Фокус - 23.06.2016

Центар за слобода е згрозен од најновиот истап на претседателот Ѓорге Иванов и го повикува Иванов да даде оставка и да понесе одговорност за своите постапки. „Тој не само што покажа крајна неодговорност, туку дополнително ја усложнува состојбата во ...

Хорхе

Репортер - 23.06.2016

Како што ветив во претходните текстови, ќе се обидувам на едноставен начин да пишувам и да ги разобличувам една по една темите, настаните и личностите кои во изминатиов период се користат за масовна манипулација на граѓаните.

Коалиција за ПРОМЕНИ и ПРАВДА: Иванов што побрзо да ја напушти функцијата

А1 On - 23.06.2016

Коалицијата за ПРОМЕНИ и ПРАВДА оценува дека последното обраќање на Ѓорге Иванов претставува катастрофа и најголем срам кој во досегашните 25 години независност, ѝ е нанесен на Република Македонија.

ЛДП: Иванов да поднесе оставка за да не ја влошува и онака тензичната состојба во земјата

МКД - 23.06.2016

Либерално-демократската партија го обвини претседателот Ѓорге Иванов дека со вчерашното обраќање, повторно, како и многупати досега, наместо да ја обедини, ја подели нацијата. „Особено загрижува што во својот говор претседателот зборува за ...

Иванов утре во посета на МВР

Курир - 23.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов утре ќе го посети Министерството за внатрешни работи. Според најавата од Министерството, Иванов ќе оствари средба со министерот за внатрешни работи Митко Чавков и директорите на Бирото за јавна ...

Иванов во петок во посета на МВР

Макфакс - 23.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов во петок ќе го посети министерството за внатрешни работи, каде што ќе се сретне со министерот за внатрешни работи Митко Чавков, и директорите на Бирото за јавна безбедност и управата за безбедност ...

ДОМ: Иванов да се врати во реалноста и да даде оставка

МКД - 23.06.2016

Претседателот Иванов продолжи да ја шокира јавноста со неочекувани говори и постапки, соопшти ДОМ. „Досегашниот стил му беше, фрли бомба со говор, па премини во напад со дејство. По аналогија, по овој шокантен говор за загрозеноста на Македонија од ...

ДС: Последното обраќање на Иванов е најголем срам за 25 години претседателска функција

Репортер - 23.06.2016

Соопштение на Демократски сојуз: Демократскиот сојуз смета дека последното јавно обраќање на Ѓорге Иванов претставува најголем срам кој во досегашните 25 години независност на Република Македонија, ѝ е нанесен на функцијата – Претседател на државата.

ДОМ: Иванов да не влегува во авантура со прогласување воена состојба!

Стандард - 23.06.2016

„Претседателот Иванов продолжи да ја шокира јавноста со неочекувани говори и постапки. Досегашниот стил му беше: фрли бомба со говор, па премини во напад со дејство. По аналогија, по овој шокантен говор за загрозеноста на Македонија од внатрешни и ...

Демократскиот сојуз бара оставка од Иванов

Капитал - 23.06.2016

“Последното јавно обраќање на Ѓорге Иванов претставува најголем срам кој во досегашните 25 години независност на Република Македонија, ѝ е нанесен на функцијата – Претседател на државата. На својот вчерашен настап, Иванов се претстави како портпарол ...

НСДП: Лицето Ѓорге Иванов не смее повеќе да ја претставува Македонија

А1 On - 23.06.2016

Лицето Ѓорге Иванов уште еднаш покажа дека личната политичка недозреаност и недораснатост за функцијата Претседател на Република Македонија е идеален инструмент на„злосторничкото здружение“ за темелно еродирање на сите институции на системот, ...

ЛДП бара оставка од Иванов

+инфо - 23.06.2016

Со своето вчерашно обраќање, претседателот Иванов, повторно, како и многупати досега, наместо да ја обедини - ја подели нацијата, оцени ЛДП. Со своето вчерашно обраќање, претседателот на државата, господинот Ѓорге Иванов, повторно, како и многупати ...

ЛДП: Иванов да поднесе оставка и да не создава дополнителна дестабилизација

А1 On - 23.06.2016

Со своето вчерашно обраќање, Претседателот на државата, господинот Ѓорге Иванов, повторно, како и многупати досега, наместо да ја обедини – ја подели нацијата. Особено загрижува што во својот говор Претседателот зборува за многубројни безбедносни ...

СДСМ за обраќањето на претседателот Иванов

Р.С.Европа - 23.06.2016

По обраќањето на претседателот Ѓорге Иванов, СДСМ оцени дека „единствената правилна одлука што може да ја направи Иванов, е да поднесе оставка и да замине од функцијата“. Според СДСМ, „по денешниот говор на Иванов, сите што во Собранието гласаа ...

Цивил: Иванов се заканува со војска

Репортер - 23.06.2016

општение на ЦИВИЛ – Центар за слобода: ЦИВИЛ – Центар за слобода е згрозен од најновиот истап на претседателот Ѓорге Иванов . Го повикуваме Иванов да даде оставка и да понесе одговорност за своите постапки.

ЛДП: Оставка на Иванов за спречување на ескалација на состојбите во Македонија

Стандард - 23.06.2016

„Со своето вчерашно обраќање, Претседателот на државата, господинот Ѓорге Иванов, повторно, како и многупати досега, наместо да ја обедини – ја подели нацијата. Особено загрижува што во својот говор Претседателот зборува за многубројни безбедносни ...

СДСМ: Иванов настапи во служба на криминалната фамилија што владееше изминативе 10 години

Капитал - 23.06.2016

„Додека Иванов говори за терористички организации и странски центри на моќ, свесно ја занемарува постоечката опасност на Македонија на која што ѝ слугува, а тоа е криминалната структура на власт“, стои во реакцијата на СДСМ по вечерашното обраќање ...

Коалиција за Промени и правда: Иванов ја компромитира државата

+инфо - 23.06.2016

Иванов се претстави како портпарол на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, велат од коалицијата. Коалицијата за Промени и правда оценува дека последното обраќање на Ѓорге Иванов претставува катастрофа и најголем срам кој во досегашните 25 години ...

НСДП: Лицето Ѓорге Иванов не смее повеќе да ја претставува Македонија

Репортер - 23.06.2016

Лицето Ѓорге Иванов уште еднаш покажа дека личната политичка недозреаност и недораснатост за функцијата Претседател на Република Македонија е идеален инструмент на„злосторничкото здружение“ за темелно еродирање на сите институции на системот, ...

ЛДП: Иванов да поднесе оставка и да не создава дополнителна дестабилизација

Репортер - 23.06.2016

Со своето вчерашно обраќање, Претседателот на државата, господинот Ѓорге Иванов, повторно, како и многупати досега, наместо да ја обедини – ја подели нацијата. Особено загрижува што во својот говор Претседателот зборува за многубројни безбедносни ...

Коалиција за ПРОМЕНИ и ПРАВДА: Иванов што побрзо да ја напушти функцијата

Репортер - 23.06.2016

Коалицијата за ПРОМЕНИ и ПРАВДА оценува дека последното обраќање на Ѓорге Иванов претставува катастрофа и најголем срам кој во досегашните 25 години независност, ѝ е нанесен на Република Македонија.

Коалиција за промени и правда: Иванов ја компромитира државата

Стандард - 23.06.2016

Коалицијата за ПРОМЕНИ и ПРАВДА оценува дека последното обраќање на Ѓорге Иванов претставува катастрофа и најголем срам кој во досегашните 25 години независност, ѝ е нанесен на Република Македонија.

Иванов утре во посета на МВР

Press24 - 23.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов утре ќе го посети Министерството за внатрешни работи. Според најавата од Министерството, Иванов ќе оствари средба со министерот за внатрешни работи Митко Чавков и директорите на Бирото за јавна ...

Контраспин: Ѓорги Иванов може да држи лекции по спинување

Репортер - 23.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов повторно ѝ се обрати на нацијата со говор поврзан со политичката криза и прашањето за аболицијата што ја донесе , па ја укина , при што од повеќето извртувања на вистината т.е.

Демократски сојуз бара оставка на Иванов

Макфакс - 23.06.2016

Демократскиот сојуз смета дека последното јавно обраќање на Ѓорге Иванов претставува најголем срам кој во досегашните 25 години независност на Република Македонија, ѝ е нанесен на функцијата – Претседател на државата и бара негова оставка на ...

СДСМ: Иванов треба да си поднесе оставка

Макфакс - 23.06.2016

Ѓорѓе Иванов, со своето обраќање, потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата Претседател на државата, смета опозициската СДСМ и бара оставка од Претседателот.

ДС: Оставка на Иванов, кој се стави во функција на измеќар на владејачката партија

МКД - 23.06.2016

Демократскиот сојуз смета дека последното јавно обраќање на Ѓорге Иванов претставува најголем срам кој во досегашните 25 години независност на Република Македонија ѝ е нанесен на функцијата претседател на државата и неговиот следен јавен настап може ...

Демократски сојуз: Оставка на Иванов

А1 On - 23.06.2016

Демократскиот сојуз смета дека последното јавно обраќање на Ѓорге Иванов претставува најголем срам кој во досегашните 25 години независност на Република Македонија, ѝ е нанесен на функцијата – Претседател на државата.

Андов: Во АРМ има умни луѓе кои би го уапсиле Иванов

Репортер - 23.06.2016

Стојан Андов вели дека за него е изненадување настапот на Иванов и смета дека има три клучни работи во неговото обраќање. – Прво, Иванов обраќајќи се до оние непознати центри на моќ што имале намера да водат некакви војни во Македонија, директно и ...

Андов: Во АРМ има луѓе кои би го уапсиле Иванов

Стандард - 23.06.2016

Стојан Андов вели дека за него е изненадување настапот на Иванов и смета дека има три клучни работи во неговото обраќање, пренесе Плус Инфо. – Прво, Иванов обраќајќи се до оние непознати центри на моќ што имале намера да водат некакви војни во ...

Андов: Зошто Иванов не пробал да извади војска на улица, можеби ќе го уапсеа?

+инфо - 23.06.2016

Стојан Андов вели дека за него е изненадување настапот на Иванов и смета дека има три клучни работи во неговото обраќање. Стојан Андов вели дека за него е изненадување настапот на Иванов и смета дека има три клучни работи во неговото обраќање.

Иванов - Маша за разгорување на огнот

Р.С.Европа - 23.06.2016

Вчерашниот говор на претседателот Ѓорге Иванов во стилот на минатиот режим, со кој се прогласуваат внатрешни и надворешни непријатели, само придонесува за продлабочување на кризата. Говорот на претседателот Ѓорге Иванов во кој тој кажа дека со ...

ДОМ: Иванов да не влегува во авантура со прогласување воена состојба!

А1 On - 23.06.2016

Претседателот Иванов продолжи да ја шокира јавноста со неочекувани говори и постапки. Досегашниот стил му беше: фрли бомба со говор, па премини во напад со дејство. По аналогија, по овој шокантен говор за загрозеноста на Македонија од внатрешни и ...

ДОМ бара Иванов да не се заканува, туку да даде оставка

+инфо - 23.06.2016

Да не ги заплашува граѓаните со измислени безбедносни закани, зашто најголемата закана се мала група политичари од власта, смета ДОМ Претседателот Ѓорге Иванов да даде оставка, а не да влегува во авантура за прогласување воена состојба и вадење на ...

Цивил: Иванов е преопасен за македонската држава

+инфо - 23.06.2016

Цивил - Центар за слобода е згрозен од најновиот истап на претседателот Ѓорге Иванов и го повикува Иванов да даде оставка. Цивил - Центар за слобода е згрозен од најновиот истап на претседателот Ѓорге Иванов и го повикува Иванов да даде оставка и да ...

НСДП: Иванов уште еднаш ја покажа личната политичка недозреаност

+инфо - 23.06.2016

Македонската јавност е сведок на политичка параноја, хистерија и шизофренија, велат од партијата. Лицето Ѓорѓе Иванов уште еднаш покажа дека личната политичка недозреаност и недораснатост за функцијата Претседател на Република Македонија е идеален ...

Андов: Во АРМ има умни луѓе кои би го уапсиле Иванов

Локално - 23.06.2016

Стојан Андов вели дека за него е изненадување настапот на Иванов и смета дека има три клучни работи во неговото обраќање. – Прво, Иванов обраќајќи се до оние непознати центри на моќ што имале намера да водат некакви војни во Македонија, директно и ...

Цивил: Иванов се заканува со војска

Локално - 23.06.2016

Сопштение на ЦИВИЛ – Центар за слобода: ЦИВИЛ – Центар за слобода е згрозен од најновиот истап на претседателот Ѓорге Иванов . Го повикуваме Иванов да даде оставка и да понесе одговорност за своите постапки.

Иванов утре во посета на МВР

МК News - 23.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов утре ќе го посети Министерството за внатрешни работи. Според најавата од Министерството, Иванов ќе оствари средба со министерот за внатрешни работи Митко Чавков и директорите на Бирото за јавна ...

Цивил: Иванов се заканува со војска

Либертас - 23.06.2016

Соопштение на ЦИВИЛ – Центар за слобода: ЦИВИЛ – Центар за слобода е згрозен од најновиот истап на претседателот Ѓорге Иванов . Го повикуваме Иванов да даде оставка и да понесе одговорност за своите постапки.

Коалицијата за Промени и правда: Човекот кој треба да ја претставува државата е заштитник на криминалот и тешките ...

Либертас - 23.06.2016

Коалицијата за Промени и правда оценува дека последното обраќање на Ѓорге Иванов претставува катастрофа и најголем срам кој во досегашните 25 години независност, ѝ е нанесен на Република Македонија.

Андов: Во АРМ има умни луѓе кои би го уапсиле Иванов

Либертас - 23.06.2016

Стојан Андов вели дека за него е изненадување настапот на Иванов и смета дека има три клучни работи во неговото обраќање. – Прво, Иванов обраќајќи се до оние непознати центри на моќ што имале намера да водат некакви војни во Македонија, директно и ...

НСДП: Иванов заслужи да биде прогласен за персона нон грата

Мета - 23.06.2016

„Лицето Ѓорге Иванов уште еднаш покажа дека личната политичка недозреаност и недораснатост за функцијата Претседател на Република Македонија е идеален инструмент на „злосторничкото здружение“ за темелно еродирање на сите институции на системот, ...

ДС: Последното обраќање на Иванов е најголем срам кој во 25 години независност ѝ е нанесен на функцијата – Претседател

Либертас - 23.06.2016

Соопштение на Демократски сојуз: Демократскиот сојуз смета дека последното јавно обраќање на Ѓорге Иванов претставува најголем срам кој во досегашните 25 години независност на Република Македонија, ѝ е нанесен на функцијата – Претседател на државата.

ЛДП: Иванов ја подели наместо да ја обедини нацијата

Мета - 23.06.2016

Претседателот на државата, господинот Ѓорге Иванов, повторно, како и многупати досега, наместо да ја обедини – ја подели нацијата, се вели во реакцијата на Либерално-демократската партија на обраќањето на претседателот Иванов.

Се покажа дека биле точни „шпекулациите“ дека се подготвува интервенција на АРМ

Локално - 23.06.2016

Коалицијата за ПРОМЕНИ и ПРАВДА оценува дека последното обраќање на Ѓорге Иванов претставува катастрофа и најголем срам кој во досегашните 25 години независност, ѝ е нанесен на Република Македонија.

ЛДП: Иванов ја подели наместо да ја обедини нацијата

Либертас - 23.06.2016

Соопштение на ЛДП: Претседателот на државата, господинот Ѓорге Иванов, повторно, како и многупати досега, наместо да ја обедини – ја подели нацијата, се вели во реакцијата на Либерално-демократската партија на обраќањето на претседателот Иванов.

Претседателот Иванов – оратор кој ги интензивира работите во лош правец

Канал 77 - 23.06.2016

Од најголем срам во досегашните 25 години независност на Република Македонија, до уште еден одличен потег – вака варираат коментарите на јавноста по вчерашното обраќање на претседателот, Ѓорѓе Иванов.

ДОМ: Иванов да даде оставка, а не да влегува во авантура за прогласување воена состојба

Фактор - 23.06.2016

Од ДОМ бараат претседателот Ѓорге Иванов да даде оставка, а не да влегува во авантура за прогласување воена состојба и вадење на Армијата на улица. Од партијата сметаат дека Иванов често ја шокира јавноста и не е неосновано да се мисли дека ќе ...

Контраспин: Ѓорги Иванов може да држи лекции по спинување

Либертас - 23.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов повторно ѝ се обрати на нацијата со говор поврзан со политичката криза и прашањето за аболицијата што ја донесе , па ја укина , при што од повеќето извртувања на вистината т.е.

Иванов утре во посета на МВР

Пулс24 - 23.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов утре ќе го посети Министерството за внатрешни работи. Според најавата од Министерството, Иванов ќе оствари средба со министерот за внатрешни работи Митко Чавков и директорите на Бирото за јавна ...

Иванов во петок во посета на МВР

Точка - 23.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов во петок ќе го посети министерството за внатрешни работи, каде што ќе се сретне со министерот за внатрешни работи Митко Чавков, и директорите на Бирото за јавна безбедност и управата за безбедност ...

Топ тема: Реакции после обраќањето на претседателот Ѓорѓе Иванов

Точка - 23.06.2016

После обраќањето кон јавноста на претседателот Иванов, реакции пристигнаа од повеќе страни, при што повеќето потенцираат дека "Иванов би требало да си поднесе оставка", како и тоа дека "последното јавно обраќање на претседателот претставува најголем ...

ЛДП: Иванов да поднесе оставка и да не создава дополнителна дестабилизација

Локално - 23.06.2016

Со своето вчерашно обраќање, Претседателот на државата, господинот Ѓорге Иванов, повторно, како и многупати досега, наместо да ја обедини – ја подели нацијата. Особено загрижува што во својот говор Претседателот зборува за многубројни безбедносни ...

Демократски сојуз: Оставка , Иванов е најголемиот срам за Македонија

Локално - 23.06.2016

Демократскиот сојуз смета дека последното јавно обраќање на Ѓорге Иванов претставува најголем срам кој во досегашните 25 години независност на Република Македонија, ѝ е нанесен на функцијата – Претседател на државата.

На „Твитер“ за Иванов: Сите што гласаа за него, ни должат извинување

Мета - 23.06.2016

По вчерашното обраќање на претседателот на државата, Ѓорге Иванов, во кое тој ги критикуваше граѓанските организации, СДСМ, странските партнери на Македонија и Специјалното јавно обвинителство, не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи.

Хорхе

Либертас - 23.06.2016

Како што ветив во претходните текстови, ќе се обидувам на едноставен начин да пишувам и да ги разобличувам една по една темите, настаните и личностите кои во изминатиов период се користат за масовна манипулација на граѓаните.

ДОМ: Иванов да не влегува во авантура со прогласување воена состојба!

Локално - 23.06.2016

Претседателот Иванов продолжи да ја шокира јавноста со неочекувани говори и постапки. Досегашниот стил му беше: фрли бомба со говор, па премини во напад со дејство. По аналогија, по овој шокантен говор за загрозеноста на Македонија од внатрешни и ...

ДУИ: Иванов има две опции – да си оди, или да си замине!

ТВ21 - 22.06.2016

Од Демократската унија за интеграција велат дека нелегитимниот и еднопартиски претседател со секое свое појавување или делување само и штети на Македонија и на нејзиниот имиџ пред меѓународната заедница.

СДСМ - Единствената правилна одлука е Иванов да замине

Утрински - 22.06.2016

По вечерашното обраќање на претседателот Ѓорге Иванов, СДСМ оцени дека „единствената правилна одлука што може да ја направи Иванов, е да поднесе оставка и да замине од функцијата“. Според СДСМ, „по денешниот говор на Иванов, сите што во Собранието ...

Иванов: Кажаното од собраниската говорница ќе остане запишано како сведоштво за односот на пратениците кон сопствената ...

Вест - 22.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов во денешното попладневно обраќање до јавноста потенцира дека се што беше кажано од собраниската говорница по предлогот на опозицијата за негова одговорност, ќе остане запишано како сведоштво за односот на пратениците кон ...

Иванов: Подобро да беа горени моите фотографии отколку институциите на државата

Канал5 - 22.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов во денешното попладневно обраќање до јавноста потенцира дека се што беше кажано од собраниската говорница по предлогот на опозицијата за негова одговорност, ќе остане запишано како сведоштво за односот на пратениците кон ...

Иванов во 18:45 часот ќе се обрати на јавноста

Фокус - 22.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе се обрати до нацијата, соопштија од неговиот кабинетот на претседателот. Во соопштението не се наведува темата за која Иванов ќе зборува во 18: 45 часот.

Иванов: Кажаното од собраниската говорница ќе остане запишано како сведоштво за односот на пратениците кон сопствената ...

Телма - 22.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов во денешното попладневно обраќање до јавноста потенцира дека се што беше кажано од собраниската говорница по предлогот на опозицијата за негова одговорност, ќе остане запишано како сведоштво за односот на пратениците кон ...

Иванов со остри критики до политичарите и ЕУ

24 Вести - 22.06.2016

Во недостиг на време за квалитетна истрага Специјалното јавно обвинителство потфрли, постапува по директива на опозицијата и спроведува селективен прогон, договорот од Пржино е практично мртов - ова беа дел од пораките на претседателот Ѓорѓе Иванов ...

Реакција на СДСМ по обраќањето на претседателот Иванов

Алсат-М - 22.06.2016

По вечерашното обраќање на претседателот Ѓорге Иванов, СДСМ оцени дека „единствената правилна одлука што може да ја направи Иванов, е да поднесе оставка и да замине од функцијата“. Според СДСМ, „по денешниот говор на Иванов, сите што во Собранието ...

СДСМ: Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен

Фокус - 22.06.2016

На денешенотот обраќање на претседателот Ѓорѓе Иванов, на кое меѓудругото обвини дека СЈО, опозицијата и демонстрантите биле виновни за кризата во државата, брзо реагираа од опозицискиот СДСМ.

ДС: По срамниот говор, на Иванов му останува само да си поднесе оставка

Фокус - 22.06.2016

Од Демократскиот сојуз реагираа на вечерашниот говор на претседателот Ѓорге Иванов, оценувајќи дека со тоа тој само дополнително ја усложнил политичката криза во Македонија. – По овој катастрофален и срамен говор, единствена опција на Иванов е да се ...

Топ тема: Говорот на Иванов наликуваше на говор препишан од ВМРО-ДПМНЕ

Телма - 22.06.2016

Многу реакции предизвика говорот на претседателот, и партиски и од политичките аналитичари. Иванов како да препишал говор од ВМРО-ДПМНЕ, беа дел од коментарите вечерва во Топ ...

СДСМ:Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е и непресметлив

Телма - 22.06.2016

Со денешното обраќање лицето Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата Претседател на државата. Во состојба на длабока политичка криза, кога улиците се преплавени со луѓе кои бараат ...

Демократски сојуз:Катастрофален настап на Ѓорге Иванов

Телма - 22.06.2016

Со вечерашното обраќање до јавноста, Ѓорге Иванов,дополнително ја усложнува политичката криза во Македонија,направи длабока поделба помеѓу граѓаните и партиите,се стави во фунција на заштита на врвот на ВМРО-ДПМНЕ и го нападна СЈО,единствената ...

СДСМ: Единствената паметна работа од Иванов би било да си поднесе оставка

ТВ21 - 22.06.2016

По вечерашното обраќање на претседателот Ѓорге Иванов, СДСМ оцени дека „единствената правилна одлука што може да ја направи Иванов, е да поднесе оставка и да замине од функцијата“. Според СДСМ, „по денешниот говор на Иванов, сите што во Собранието ...

Реакција на СДСМ по обраќањето на претседателот Иванов

Канал5 - 22.06.2016

По вечерашното обраќање на претседателот Ѓорге Иванов, СДСМ оцени дека „единствената правилна одлука што може да ја направи Иванов, е да поднесе оставка и да замине од функцијата“. Според СДСМ, „по денешниот говор на Иванов, сите што во Собранието ...

СДСМ: Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е и непресметлив

OhridNews - 22.06.2016

Со денешното обраќање Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата Претседател на државата, се вели во реакцијата на опозициската СДСМ.

Груби: Иванов да бира – Или да си оди или да си замине!

Репортер - 22.06.2016

Нелегитимниот и еднопартиски претседател со секое свое појавување или дејствување само ѝ штети на Македонија и на нејзиниот имиџ пред меѓународната заедница и затоа тој треба час поскоро да избере една од двете опции што ги има на располагање: да си ...

СДСМ: Иванов не само што е неспособен, туку е и непресметлив и опасен

Стандард - 22.06.2016

„Со денешното обраќање лицето Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата Претседател на државата. Во состојба на длабока политичка криза, кога улиците се преплавени со луѓе кои бараат ...

Демократски сојуз: Катастрофален настап на Ѓорге Иванов

А1 On - 22.06.2016

Со вечерашното обраќање до јавноста, Ѓорге Иванов, дополнително ја усложнува политичката криза во Македонија, направи длабока поделба помеѓу граѓаните и партиите, се стави во фунција на заштита на врвот на ВМРО-ДПМНЕ и го нападна СЈО, единствената ...

Претседателот Иванов во 18:45 часот денеска ќе се обрати на нацијата

Репортер - 22.06.2016

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска – 22 јуни 2016 година, среда, ќе се обрати до граѓаните на Република ...

Иванов ќе има обраќање во 18,45 часот од вила Водно

+инфо - 22.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска ќе се обрати до граѓаните на Република Македонија, најави претседателскиот кабинет. Претседателот Ѓорге Иванов, денеска – 22 јуни 2016 година, среда, ќе се обрати до граѓаните на Република Македонија, најави ...

Иванов ќе им се обрати на граѓаните

Стандард - 22.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска од 18:45 часот ќе се обрати до граѓаните на Република Македонија, најави претседателскиот кабинет. Обраќањето на Иванов ќе биде од претседателската резиденција вила ...

Кажаното од собраниската говорница ќе остане запишано како сведоштво за односот на пратениците кон сопствената држава

Нетпрес - 22.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов во денешното попладневно обраќање до јавноста потенцира дека се што беше кажано од собраниската говорница по предлогот на опозицијата за негова одговорност, ќе остане запишано како сведоштво за односот на пратениците кон ...

Претседателот Иванов ќе се обрати до граѓаните во 18:45

Р.С.Европа - 22.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов ќе се обрати до граѓаните вечерва во 18:45 часот од претседателската вила Водно, најави претседателскиот кабинет. Темата на неговото обраќање не е ...

Иванов: Подобро да горат моите фотографии, отколку институциите

+инфо - 22.06.2016

Договорот од Пржино беше де факто мртов. Институциите беа парализирани и со висок ризик да не одговорат на заканите со кои се соочуваме како држава. Денес им се обраќам на граѓаните кои два пати ми ја дале довербата да бидам претседател на државата, ...

Демократски сојуз: Катастрофален настап на Иванов, единствена опција е да се повлече од функцијата

МКД - 22.06.2016

Демократскиот сојуз смета дека со вечерашното обраќање до јавноста, Ѓорге Иванов дополнително ја усложнува политичката криза во Македонија. „Иванов направи длабока поделба помеѓу граѓаните и партиите, се стави во фунција на заштита на врвот на ...

СДСМ: Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е и непресметлив

А1 On - 22.06.2016

„Со денешното обраќање лицето Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата Претседател на државата. Во состојба на длабока политичка криза, кога улиците се преплавени со луѓе кои бараат ...

Иванов распали по СДСМ, ДУИ, странците, „шарените“ и по СЈО кое ја уценувало ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 22.06.2016

Во денешното четврто обраќање до граѓаните, претседателот Ѓорге Иванов повторно ја правдаше својата одлука за аболиција, но го критикуваше Специјалното јавно обвинителство, опозицијата, меѓународните претставници, невладиниот сектор и се обиде да им ...

СДСМ: Иванов потврди дека е непресметлив и опасен да ја врши функцијата

+инфо - 22.06.2016

Иванов говори за теротистички организации и странски центри на моќ, а свесно ја занемарува постоечката опасност на Македонија на која што и слугува. Со денешното обраќање лицето Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен, туку е непресметлив ...

СДСМ: Иванов потврди дека не само што е неспособен, туку е и непресметлив

МКД - 22.06.2016

Со денешното обраќање лицето Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата Претседател на државата. Во состојба на длабока политичка криза, кога улиците се преплавени со луѓе кои бараат ...

ДС: Катастрофален и срамен говор на Ѓорге Иванов

+инфо - 22.06.2016

Единствена опција е да се повлече од функција, за да се создадат услови за избор на претседател на сите граѓани и татко на нацијата. Со вечерашното обраќање до јавноста, Ѓорге Иванов, дополнително ја усложнува политичката криза во Македонија, ...

Иванов: Аболицијата ги замрзна намерите на непријателските страни

Алфа - 22.06.2016

Активноста на паралелната мрежа и безбедносните пропусти во системот за следење комуникации по втор пат во овие 15 години ја предизвикаа политичката криза, истакна шефот на државата Ѓорге Иванов, во своето обраќање до јавноста.

ДС со реакција до Иванов: Стабилноста на државата ниту одвнатре, ниту од надвор не била загрозена

Стандард - 22.06.2016

„Со вечерашното обраќање до јавноста, Ѓорге Иванов, дополнително ја усложнува политичката криза во Македонија, направи длабока поделба помеѓу граѓаните и партиите, се стави во фунција на заштита на врвот на ВМРО-ДПМНЕ и го нападна СЈО, единствената ...

ДУИ: Иванов има две опции - да си оди, или да си замине!

+инфо - 22.06.2016

Лидерот Ахмети и ДУИ ја вратија Македонија од бездната и затоа Иванов, но и лидерите на македонските партии треба да бидат благодарни. Од Демократската унија за интеграција велат дека нелегитимниот и еднопартиски претседател со секое свое појавување ...

Артан Груби: Изборот на Иванов е што поскоро да си оди или да си замине!

МКД - 22.06.2016

Единствениот ризик кој што и се заканува на Македонија се политичарите кои што целат кон власта, а не кон државата, и никој друг, е реакцијата на ДУИ по обраќањето на претседателот Ѓорге Иванов кој зборуваше за специјална војна, закани и центри на ...

ДУИ со порака: Иванов има две опции – да си оди или да си замине!

Стандард - 22.06.2016

„Нелегитимниот и еднопартиски претседател со секое свое појавување или дејствување само ѝ штети на Македонија и на нејзиниот имиџ пред меѓународната заедница и затоа тој треба час поскоро да избере една од двете опции што ги има на располагање: да ...

СДСМ: Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е и непресметлив

Репортер - 22.06.2016

Со денешното обраќање лицето Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата Претседател на државата. Во состојба на длабока политичка криза, кога улиците се преплавени со луѓе кои бараат ...

Трајанов: После овој катастрофален и срамен говор, Иванов треба да се повлече

Репортер - 22.06.2016

Соопштение на ДС: Со вечерашното обраќање до јавноста, Ѓорге Иванов, дополнително ја усложнува политичката криза во Македонија, направи длабока поделба помеѓу граѓаните и партиите, се стави во фунција на заштита на врвот на ВМРО-ДПМНЕ и го нападна ...

Груби: Иванов има две опции – да си оди или да си замине!

Либертас - 22.06.2016

Нелегитимниот и еднопартиски претседател со секое свое појавување или дејствување само ѝ штети на Македонија и на нејзиниот имиџ пред меѓународната заедница и затоа тој треба час поскоро да избере една од двете опции што ги има на располагање: да си ...

СДСМ: Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е и непресметлив

Локално - 22.06.2016

„Со денешното обраќање лицето Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата Претседател на државата. Во состојба на длабока политичка криза, кога улиците се преплавени со луѓе кои бараат ...

ДУИ: Иванов има две опции – да си оди или да си замине!

еМагазин - 22.06.2016

„Нелегитимниот и еднопартиски претседател со секое свое појавување или дејствување само ѝ штети на Македонија и на нејзиниот имиџ пред меѓународната заедница и затоа тој треба час поскоро да избере една од двете опции што ги има на располагање: да ...

Иванов: Подобро да бидат горени моите фотографии, отколку институциите на државата (Аудио)

Канал 77 - 22.06.2016

Денес им се обраќам на граѓаните кои два пати ми ја дале довербата да бидам претседател на државата – изјави Ѓорѓе Иванов на почетокот на говорот, кој почна петнаесетина минути подоцна од закажаното.

ДС: Катастрофален настап на Ѓорге Иванов – По овој срамен говор, единствена опција е да се повлечете од функција

Локално - 22.06.2016

Со вечерашното обраќање до јавноста, Ѓорге Иванов, дополнително ја усложнува политичката криза во Македонија, направи длабока поделба помеѓу граѓаните и партиите, се стави во фунција на заштита на врвот на ВМРО-ДПМНЕ и го нападна СЈО, единствената ...

Претседателот Иванов наскоро ќе се обрати до јавноста

Пулс24 - 22.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе се обрати до нацијата, соопштија од неговиот кабинетот на претседателот. Во соопштението не се наведува темата за која Иванов ќе зборува во 18:45 часот.

Иванов ќе се обрати до граѓаните во 18:45

Либертас - 22.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов за денеска во 18:45 часот најави обраќање до граѓаните на Република Македонија. Не е позната темата на неговото обраќање. Последен пат имаше јавно обраќање на 27 мај, кога соопшти дека го повлекол помилувањето, но само за ...

Иванов во 18.45 часот пак ќе ѝ се обрати на нацијата

Мета - 22.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе се обрати до нацијата, соопштија од кабинетот на претседателот. Во соопштението не се наведува темата за која претседателот ќе се зборува во 18.45 часот.

Иванов ќе им се обрати на граѓаните во 18,45 часот од вила Водно

Локално - 22.06.2016

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов, денеска ќе се им обрати на граѓаните на Република Македонија, соопштија од претседателскиот кабинет. Обраќањето на Иванов е закажано за 18,45 часот од претседателската резиденција вила Водно.

Во 18.45 часот ново обраќање на Иванов до нацијата

Фактор - 22.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов, попладнево ќе се обрати до граѓаните на Република Македонија, најави претседателскиот кабинет. Обраќањето на Иванов е закажано во 18,45 часот од претседателската резиденција вила Водно.

Иванов: Собраниската дебата беше сведоштво за односот на пратениците кон сопствената држава

Вечер Прес - 22.06.2016

Гласањето во Собранието заврши, а неоснованата иницијатива на опозицијата беше отфрлена Претседателот Ѓорге Иванов во денешното попладневно обраќање до јавноста потенцира дека се што беше кажано од собраниската говорница по предлогот на опозицијата ...

СДСМ: Иванов настапи во служба на владејачката гарнитура

еМагазин - 22.06.2016

По вечерашното обраќање на претседателот Ѓорге Иванов, СДСМ оцени дека „единствената правилна одлука што може да ја направи Иванов, е да поднесе оставка и да замине од функцијата“. Според СДСМ, „по денешниот говор на Иванов, сите што во Собранието ...

СДСМ: Иванов е неспособен, да си поднесе оставка

Фактор - 22.06.2016

Од СДСМ велат дека со денешното обраќање претседателот, Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата. Наведуваат деја во состојба на длабока политичка криза, кога улиците се преплавени со ...

Иванов во 18:45 часот ќе им се обрати на граѓаните

Канал 77 - 22.06.2016

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска ќе се обрати до нацијата – соопштија од кабинетот на претседателот. Во соопштението не се наведува темата за која Иванов ќе се зборува во 18.45 часот од претседателската резиденција вила ...

Иванов: Подобро да бидат горени мои фотографии, отколку институциите на државата

Бриф - 22.06.2016

Денес им се обраќам на граѓаните кои два пати ми ја дале довербата да бидам претседател на државата – изјави Ѓорѓе Иванов на почетокот на говорот, кој почна петнаесетина минути подоцна од закажаното.

ДС: Иванов дополнително ја усложнува политичката криза

Фактор - 22.06.2016

И од Демократски сојуз се огласија по обраќањето на шефот на државата, Ѓорѓе Иванов. Од партијата велат дека Иванов, дополнително ја усложнува политичката криза во Македонија, направи длабока поделба помеѓу граѓаните и партиите, се стави во фунција ...

СДСМ: Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е и непресметлив

Канал 77 - 22.06.2016

СДСМ преку соопштение реагираше на денешиот говор на претседателот, Ѓорѓе Иванов. -Со денешното обраќање, лицето Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата Претседател на државата.

СДСМ: Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е и непресметлив

Мета - 22.06.2016

Со денешното обраќање лицето Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата Претседател на државата, оценува СДСМ во реакцијата по говорот на претседателот.

СДСМ: Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е и непресметлив и опасен

Бриф - 22.06.2016

Соопштение на СДСМ: Со денешното обраќање лицето Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата Претседател на државата. Во состојба на длабока политичка криза, кога улиците се преплавени со ...

ДУИ: Иванов има две опции – да си оди или да си замине!

Локално - 22.06.2016

„Нелегитимниот и еднопартиски претседател со секое свое појавување или дејствување само ѝ штети на Македонија и на нејзиниот имиџ пред меѓународната заедница и затоа тој треба час поскоро да избере една од двете опции што ги има на располагање: да ...

ДУИ: Иванов има две опции – да си оди, или да си замине!

Бриф - 22.06.2016

Од Демократската унија за интеграција велат дека нелегитимниот и еднопартиски претседател со секое свое појавување или делување само и штети на Македонија и на нејзиниот имиџ пред меѓународната заедница.

ДС: После овој катастрофален и срамен говор, единствена опција е Иванов да се повлече од функција

Либертас - 22.06.2016

Соопштение на ДС: Со вечерашното обраќање до јавноста, Ѓорге Иванов, дополнително ја усложнува политичката криза во Македонија, направи длабока поделба помеѓу граѓаните и партиите, се стави во фунција на заштита на врвот на ВМРО-ДПМНЕ и го нападна ...

Груби: Иванов има две опции – да си оди или да си замине!

Мета - 22.06.2016

Нелегитимниот и еднопартиски претседател со секое свое појавување или дејствување само ѝ штети на Македонија и на нејзиниот имиџ пред меѓународната заедница и затоа тој треба час поскоро да избере една од двете опции што ги има на располагање: да си ...

ДС: Иванов да си поднесе оставка по срамниот говор

Мета - 22.06.2016

Вечерашното обраќање на претседателот Ѓорге Иванов дополнително ја усложни политичката криза во Македонија, оценува Демократски сојуз (ДС). – По овој катастрофален и срамен говор, единствена опција на Иванов е да се повлечете од функција.

СДСМ: Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е и непресметлив и опасен

Либертас - 22.06.2016

Соопштение на СДСМ: Со денешното обраќање лицето Ѓорѓе Иванов потврди дека не само што е неспособен туку е непресметлив и опасен додека ја врши функцијата Претседател на државата. Во состојба на длабока политичка криза, кога улиците се преплавени со ...

ДУИ: Со секое свое појавување Иванов само и штети на Македонија

Фактор - 22.06.2016

Од Демократската унија за интеграција велат дека нелегитимниот и еднопартиски претседател со секое свое појавување или делување само и штети на Македонија и на нејзиниот имиџ пред меѓународната заедница.

Иванов: Кажаното од собраниската говорница ќе остане запишано како сведоштво за односот на пратениците кон сопствената ...

Lider - 22.06.2016

Претседателот Ѓорге Иванов во денешното попладневно обраќање до јавноста потенцира дека се што беше кажано од собраниската говорница по предлогот на опозицијата за негова одговорност, ќе остане запишано како сведоштво за односот на пратениците кон ...

Продолжува собраниската расправа за импичмент на Иванов

ТВ21 - 21.06.2016

Собранието на Република Македонија напладне ќе ја продолжи расправата за Предлогот за покренување постапка за утврдување одговорност на претседателот Ѓорге Иванов, поднесен од пратениците од опозицијата, најави претседателот на Парламентот Трајко ...

Сугарески: Иванов е заложник на фамилијата и најдобро е да поднесе оставка

А1 On - 21.06.2016

Ѓорге Иванов на 1-ти април потпиша еден акт којшто по сите истражувања кои се извршени од било која компаративна анализа во светот и во Европа ваков чин како акт за аболиција не постои. Замислете човекот кој беше осуден од македонската јавност после ...

Сугаревски: Иванов е заложник на фамилијата и најдобро е да поднесе оставка ВИДЕО

+инфо - 21.06.2016

Ѓорге Иванов од 2009 година е заложник на двајца луѓе од фамилијата коишто треба да ги спасува кога имаат направено најголем криминал. Ѓорге Иванов на 1-ти април потпиша еден акт којшто по сите истражувања кои се извршени од било која компаративна ...

Сугарески: Иванов е заложник – Најдобро е да си поднесе оставка

Репортер - 21.06.2016

Ѓорге Иванов на 1­ти април потпиша еден акт којшто по сите истражувања кои се извршени од било која компаративна анализа во светот и во Европа ваков чин како акт за аболиција не постои. Замислете човекот кој беше осуден од македонската јавност после ...

(ВИДЕО) Сугарески: Иванов е заложник на фамилијата и најдобро е да поднесе оставка

Либертас - 21.06.2016

Ѓорге Иванов од 2009 година е заложник на двајца луѓе од фамилијата коишто треба да ги спасува кога имаат направено најголем криминал, рече пратеникот Горан Сугарески во однос на предлогот за покренување постапка за утврдување на одговорност на ...

Сугарески: Иванов е заложник на фамилијата и најдобро е да поднесе оставка

Локално - 21.06.2016

Ѓорге Иванов на 1-ти април потпиша еден акт којшто по сите истражувања кои се извршени од било која компаративна анализа во светот и во Европа ваков чин како акт за аболиција не постои. Замислете човекот кој беше осуден од македонската јавност после ...

Утре продолжува собраниската расправа за импичмент на Иванов

Канал5 - 20.06.2016

Собранието на Република Македонија утре напладне ќе ја продолжи расправата за Предлогот за покренување постапка за утврдување одговорност на претседателот Ѓорге Иванов, поднесен од пратениците од опозицијата, најави претседателот на Парламентот ...

Утре продолжува собраниската расправа за импичмент на Иванов

Курир - 20.06.2016

Собранието на Република Македонија утре напладне ќе ја продолжи расправата за Предлогот за покренување постапка за утврдување одговорност на претседателот Ѓорге Иванов, поднесен од пратениците од опозицијата, најави претседателот на Парламентот ...

СОБРАНИЕ НА РМ: Утре продолжува расправата за импичмент на Иванов

Телеграф - 20.06.2016

На денешната расправа, пратениците ги повторија ставовите во врска со одговорноста на претседателот Ѓорге Иванов за одлуката за аболиција и за подоцнежното повлекување Собранието на Република Македонија утре напладне ќе ја продолжи расправата за ...

Утре на пладне продолжува расправата за импичмент на Иванов

МКД - 20.06.2016

Собранието на Република Македонија утре напладне ќе ја продолжи расправата за Предлогот за покренување постапка за утврдување одговорност на претседателот Ѓорге Иванов, поднесен од пратениците од опозицијата, најави претседателот на Парламентот ...

Утре продолжува собраниската расправа за импичмент на Иванов

Lider - 20.06.2016

Собранието на Република Македонија утре напладне ќе ја продолжи расправата за Предлогот за покренување постапка за утврдување одговорност на претседателот Ѓорге Иванов, поднесен од пратениците од опозицијата, најави претседателот на Парламентот ...