TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево и топло, попладне облачно

Алфа - 22.07.2012

Времето во Македонија во недела претпладне ќе биде претежно сончево и топло, а попладне се очекува постепено наоблачување во северните и северозападните предели кое ќе донесе врнежи од дожд.

Сончево и топло, попладне облачно

Макфакс - 22.07.2012

Времето во Македонија во недела претпладне ќе биде претежно сончево и топло, а попладне се очекува постепено наоблачување во северните и северозападните предели кое ќе донесе врнежи од дожд.

Временска прогноза - Сончево и топло претпладне, попладне локален дожд

Inpress - 22.07.2012

Скопје, 22. јули 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец во претпладневните часови.

Временска прогноза- сончево и топло, попладне невреме

Р.С.Европа - 22.07.2012

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе биде променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево и топло, попладне наоблачување и температура до 37 степени

Нетпрес - 22.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, а попладне се очекува постепено наоблачување во северните и северозападните предели кое ќе донесе врнежи од дожд.

Временска прогноза - Претпладне топло, попладне дожд

Факултети - 22.07.2012

Во Македонија во недела претпладне ке биде претежно сончево и топло. Попладне постепено наоблачување во северните и северозападните предели кое ке донесе врнежи од дожд.

Сончево и топло, попладне облачно со пороен дожд

Sky - 22.07.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде претпладне претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Предпладне сончево, попладне дожд

Скопје инфо - 22.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, а попладне се очекува постепено наоблачување во северните и северозападните предели кое ќе донесе врнежи од дожд.

Претпладне топло, попладне врнежливо

Либертас - 22.07.2012

Доцна попладне и во текот на ноќта променливо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има услови за невреме.

Утре претпладне сончево, попладне ветровито и врнежливо

Либертас - 22.07.2012

Ќе дува доумерен променлив ветар. Утринските температури ќе се движат од 12 до 22 Целзиусови степени, а максималните дневни температури ќе се движат од 23 до 35 Целзиусови степени.

Времето денеска многу топло

Телма - 21.07.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 30 до 39 степени.

Топло време со максимални температури околу 40 степени

Дневник - 21.07.2012

Топлото време во земјава продолжува и денеска со температури кои ќе се движат од 30-от до 40-степен и со слаб ветер од југозападен правец .

Утре сончево и топло време со мала до умерена облачност

Сител - 21.07.2012

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево и топло, со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе биде променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Денес тропски ден, од утре дожд

Факултети - 21.07.2012

На Балканот во сабота ке биде претежно сончево и многу топло. Попладне нестабилно со врнежи од дожд ке биде во Словенија и Хрватска, а кон крајот на денот облачната маса ке се придвижува кон југ.

Временска прогноза - Сончево и многу топло време со температура до 39. степен и УВ индекс 9

Inpress - 21.07.2012

Скопје, 21. јули 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб ветер од југозападен правец. УВ индексот ќе биде 9. Максималната температура ќе се искачи до 39.

Сончево и многу топло време со температура до 39 степени

МРТ - 21.07.2012

Сончево и многу топло време со температура до 39 степени Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб ветер од југозападен правец.

И денес пеколно топло - не излегувајте од 11 до 17 часот

Press24 - 21.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Температуратурата ќе се движи од 30 до 39 степени. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец.

Сончево и топло време со високо УВ - зрачење

Сител - 21.07.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 30 до 39 степени.

Не излегувајте од 11 до 17 часот

Курир - 21.07.2012

Топлото време во земјава продолжува и денеска со температури кои ќе се движат од 30 до 40 степени и со слаб ветер од југозападен правец.

Времето конечно ќе попушти - од наредната недела очекувајте намалување на температурите

Press24 - 21.07.2012

Метеоролозите најавуваат пад на температурата за неколку степени веќе од наредната недела. За разлика од денес и утре, кога времето ќе биде сончево и топло, со температури до 39 степени, од наредната ...

Фото: 46 степени во Скопје

Курир - 21.07.2012

Високите температури денес се проследени со високо ниво на зрачење УВ зраци, па затоа беше препорачано во периодот од 11 до 17 часот да не се изложувате на сонце.

Денеска температурите околу 40, УВ индексот 9

Либертас - 21.07.2012

Ќе има виско ниво на зрачење со индекс 9, така што остануваат препораките да не се излегува на отворено во периодот од 11 до 17 часот.

Времето денес: Температури до 39 степени

Sky - 21.07.2012

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб ветер од југозападен правец. Максималната температура ќе се искачи до 39. степен, во Скопје до 38.

Не се препорачува излегување надвор од 11 до 17 часот

Денешен - 21.07.2012

Топлото време во земјава продолжува и денеска со температури кои ќе се движат од 30 до 40 степени и со слаб ветер од југозападен правец.

Денеска подгответе се за 40 степени

eReporter - 21.07.2012

Високи температури кои ќе се движат од 30 до 40-ет Целзиусовистепени најавуваат за денеска метеоролозите. Ќе има вискониво на зрачење со индекс 9, така што остануваат препораките да не се излегувана ...

Горештините повторно ни се враќаат

Дневник - 20.07.2012

Горештините од утре повторно се враќаат во земјава и тоа со температури над 40 степени. Според прогнозите, во Скопје ќе биде најтопло со температура до 43 степени, а во другите делови од државата тие ...

Време: Сончево со температура до 37 степени

Курир - 20.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Темепратурата ќе се движи од 25 до 37 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.

Се враќаат тропските денови, од недела навечер дожд

Факултети - 20.07.2012

На Балканот во петок ке биде сончево и топло. Кон крајот на денот нестабилно со врнежи од дожд ке биде во Словенија и во Хрватска. Силен северен и североисточен ветар ке дува во Егејското море.

Викендов бегајте на море или планина - не очекуваат пеколни температури

Кирилица - 20.07.2012

Во Македонија денес ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб променлив ветар. Утринските температури ќе се движат од 12°C до 21°C, а максималните дневни ќе достигнат до 29°C односно до 39°C.

Пад на температурите од понеделник

Курир - 20.07.2012

Времето денеска и утре во земјава ќе биде сончево и топло, со слаб ветер од променлив правец со температури до 39 степени.

Убав сончев петок

+инфо - 20.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Темепратурата ќе се движи од 25 до 37 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.

Утре до 39 степени, пад на температурите од понеделник

Сител - 20.07.2012

Времето денеска и утре во земјава ќе биде сончево и топло, со слаб ветер од променлив правец со температури до 39 степени.

Денеска и утре тропски температури - од недела заладување и дожд

Press24 - 20.07.2012

Времето денеска и утре во земјава ќе биде сончево и топло, со слаб ветер од променлив правец со температури до 39 степени.

Утре до 39 степени, пад на температурите од понеделник

МРТ - 20.07.2012

Времето денеска и утре во земјава ќе биде сончево и топло, со слаб ветер од променлив правец со температури до 39 степени.

И денес температура близу 40 степени

Sky - 20.07.2012

За денес во Македонија, времето се очекува да биде сончево со слаб до умерен северозападен ветар. Температурата ќе се движи од минимални 25 до максимални 37 степени.

Денеска тропски температури, од недела навечер дожд

Либертас - 20.07.2012

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со температури околу 40 Целзиусови степени. Слично време не очекува и утре, а задутре попладне ќе има продор на посвежа воздушна маса со услови за дожд и ...

Недела и понеделник не очекува заладување проследено со дожд

Sky - 20.07.2012

Високите температури во Македонија ќе се задржат до недела, кога за попладневните часови се очекува да се создадат услови за локален дожд и грмежи.

Утре до 39 степени, пад на температурите од понеделник

Денешен - 20.07.2012

Времето денеска и утре во земјава ќе биде сончево и топло, со слаб ветер од променлив правец со температури до 39 степени.

Утре сончево и многу топло

Sky - 20.07.2012

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 30 до 39 степени.

Времето утре ќе биде сончево и многу топло

Н.Македонија - 20.07.2012

Во Македонија утре времето ќе биде сончево и многу топло, најавуваат синоптичарите Од југозападен правец ќе дува слаб ветер, а температурата ќе достигне 39 степени.

Денеска и викендов топло, од понеделник заладување

eReporter - 20.07.2012

Времето низ земјава денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 37 степени.

Пеколот се враќа утре, од недела пак дожд

Канал5 - 19.07.2012

Утре се враќаат пеколните температури во Македонија но од недела попладне повторно се прогнозираат облаци и дожд. За разлика од 39те максимални степени Целзиусови в сабота и температурата од 38 ...

Сончево време со температура до 37 степени

Нетпрес - 19.07.2012

Времето низ земјава денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 37 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.

Викендов топло, од понеделник повторно разладување

Нетпрес - 19.07.2012

Утре и за време на викендот повторно ќе се вратат тропските горештини низ земјава. Веќе од недела попладне и во текот на следната недела ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време ...

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер

Капитал - 19.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Темепратурата ќе се движи од 25 до 37 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.

Времето денеска сончево, со слаб до умерен ветер

Капитал - 19.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево, со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 23 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 33 степени.

Утре до 43 степени, од недела дожд

+инфо - 19.07.2012

Утре се враќаат пеколните температури во Македонија и се прогнозира дека горештините ќе го достигнат 43-от степен, но од недела попладне се очекуваат облаци и дожд.

Температурата повторно во пораст

Sky - 19.07.2012

Метеоролозите за денес најавуваат топло и сончево време со температура која ќе се движи во интервал од минимални 23 до максимални 34 степени.

Сончево и ветровито и денеска, започнува новото затоплување

Либертас - 19.07.2012

Температурата денеска ќе се движи од 23 до 34 Целзиусови степени, а во Скопје и во околината се очекува слично време, со температура до 33 Целзиусови степени.

Убав ден со температура до 34 степени

Денешен - 19.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево, со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 23 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 33 степени.

Викендов топло, од понеделник повторно разладување

Точка - 19.07.2012

Утре и за време на викендот повторно ќе се вратат тропските горештини низ земјава. Веќе од недела попладне и во текот на следната недела ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време ...

Почнуваат пеколните денови - утре не очекуваат 37 степени

Press24 - 18.07.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 37 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.

Температурите повторно се качуваат - утре не очекуваат 34 степени

Press24 - 18.07.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево, со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Македонија ќе се движи од 23 до 34 степени.

Денес сончево, викендов пекол, од понеделник дожд

Кирилица - 18.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието на моменти засилен северен ветер, особено претпладне.

Утре сончево и многу топло

+инфо - 18.07.2012

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 23 до 34 степени.

Време: Сончево со температура 32 степени

Курир - 18.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието на моменти засилен северен ветер, особено претпладне.

И денеска освежување - температури до 32 степени

Press24 - 18.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието на моменти засилен северен ветер, особено претпладне.

Временска прогноза - Сончево време со температура до 34. степен и УВ индекс 8

Inpress - 18.07.2012

Скопје, 19. јули 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде 8. Максималната температура ќе се искачи до 34.

Сончево и свежо време, од утре пораст на температурите

Факултети - 18.07.2012

Во Македонија во среда сончево, свежо и ветровито. Ке дува доумерен засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар.

Денеска температурите пријатни

+инфо - 18.07.2012

Денеска времето ќе биде претежно сончево и свежо. Максималните температури ќе бидат 32 степени во Македонија и 30 степени во Скопје.

Сончево, но посвежо

А1 On - 18.07.2012

Сончево, но посвежо и ветровито. Максималната температура во Македонија ќе се искачи до 32-от степен, а УВ индексот ќе биде 8.

И утре не очекува пеколно топло време - температури до 39 степени

Press24 - 18.07.2012

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 30 до 39 степени.

Пеколното време не попушта - и денес температури до 37 степени

Press24 - 18.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 37 степени.

Топло време со висок УВ индекс - температурите повторно се покачуваат

Press24 - 18.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 23 до 34 степени.

Сончево време со слаб ветер

Канал 77 - 18.07.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 37 степени.

Денес сончево со слаб ветер

Канал 77 - 18.07.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 23 до 34 степени. Во Скопје температура до 33 степени.

Сончево време со северен ветер

Канал 77 - 18.07.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 20 до 32 степени. Во Скопје температура до 30 степени.

Времето денеска пријатно и посвежо, од утре повторно пораст на температурата

Либертас - 18.07.2012

Денеска не очекува пријатно и посвежо време со дневни температури од 25 до 25 степени, додека од утре повторно ќе започне пораст на температурата.

Од утре повторно пекол: Температурите до 34 степени

Sky - 18.07.2012

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 23 до 34 степени.

Сончево со температура 32 степени

Денешен - 18.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 25 до 32 степени.

Продолжува свежото време и денес

Sky - 18.07.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието на моменти засилен северен ветер, особено претпладне.

Време: Сончево со температура до 34 степени

Курир - 17.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево, со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 23 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 33 степени.

Конечно освежување со температура до 31 степен

Нетпрес - 17.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и посвежо со умерена облачност, а се очекува да дува повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 16 до 31 степени.

Времето денес сончево, ветровито и посвежо

Факултети - 17.07.2012

Во Македонија во втроник ке биде претежно сончево, ветровито и посвежо. Ке дува засилен северозападен и северен ветар, а во западните предели ке дува силен североисточен ветар.

Времето утре

МРТ - 17.07.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието на моменти засилен северен ветер, особено претпладне.

Време: Сончево со температура до 29 степени

Курир - 17.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде посвежо со умерена облачност. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 31 степени.

Северен ветер ќе ја освежи Македонија - температурите конечно попуштија

Press24 - 17.07.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и насекаде посвежо со умерена облачност. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 31 степени.

Ветровито и посвежо

Алфа - 17.07.2012

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, но за разлика од претходните денови со ветер и посвежо, со температури до 33 степени Целзиусови.

Конечно освежување со температура до 31 степен

Таратур - 17.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и посвежо со умерена облачност, а се очекува да дува повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 16 до 31 степени.

Времето денеска сончево и посвежо

Капитал - 17.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде посвежо со умерена облачност. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 31 степени.

Сончево и посвежо

Кирилица - 17.07.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и насекаде посвежо со умерена облачност. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 31 степени.

Временска прогноза - Сончево и посвежо време

Р.С.Европа - 17.07.2012

Времето денеска ќе биде сончево и посвежо со умерена облачност. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Температурата се движи од 16 до 31 степени.

Ветровито и посвежо

Макфакс - 17.07.2012

Во Македонија во вторник ќе биде претежно сончево, но за разлика од претходните денови со ветер и посвежо, со температури до 33 степени Целзиусови.

Временска прогноза - Сончево и посвежо време, температура до 32. степен и УВ индекс 7

Inpress - 17.07.2012

Скопје, 17. јули 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и посвежо време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. УВ индексот ќе биде 7.

Посвежо време со засилен северен ветер

А1 On - 17.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и насекаде посвежо со умерена облачност. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 31 степени.

Пристигна очекуваното заладување

Sky - 17.07.2012

Метеоролозите за денес најавуваат сончево но доста свежо време, проследено со умерена облачност и засилен северен ветар. Температурите ќе се движат од минимални 16 до максимални 31 степен.

Конечно освежување со температура до 31 степен

Точка - 17.07.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и посвежо со умерена облачност, а се очекува да дува повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 16 до 31 степени.

Времето денеска ветровито и посвежо

Либертас - 17.07.2012

Температурите ќе бидат во опаѓање, утринава живата во термометарот ќе се движи од 10 до 20 Целзиусови степени, додека максималните дневни температури ќе бидат помеѓу 22 и 33 Целзиусови степени.

Денес ветровито и посвежо

Канал 77 - 17.07.2012

Во Македонија во вторник ќе биде претежно сончево, но за разлика од претходните денови со ветер и посвежо, со температури до 33 степени Целзиусови.

Денеса ќе се дише,температурите до 31 степен

eReporter - 17.07.2012

Сончевои посвежо време со температури до 31 степен, најавуваатметеоролозите за денеска. Повремено се очекува да дува засилен северен ветер. Температуратаќе се движи во интервал од 16 до 31 степени.

Стивнуваат тропските горештини

Дневник - 16.07.2012

Министерот за здравство Никола Тодоров вчера информира дека бројот на повиците и интервенции во Итната медицинска помош е сведен на околу 70 дневно, што е значително помалку во споредба со претходно, ...

Топло време и силен ветер најавени за утре

Дневник - 16.07.2012

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе започне да дува силен северен ветер со брзина од над 70 километри на час.

Тропски температури и пожари на Балканот

Утрински - 16.07.2012

Балканот речиси цела недела е зафатен од тропски температури, кои предизвикаа повеќе шумски пожари Реонот на Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топол бран кој ...

Горештини и пожари на Балканот, на Триглав снег

24 Вести - 16.07.2012

Реонот на Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топол бран кој доаѓа од Северна Африка, што предизвика и разгорување на повеќе шумски пожари кои пожарникарите се ...

За кратко ќе здивнеме од жештините

Утрински - 16.07.2012

Иако вчера беше најтоплиот ден годинава, лекарите во брза помош биле релативно релаксирани бидејќи викендов имале „само“ по 70 повици дневно Освежувањето кое се очекува од денеска попладне, ...

Снег во Словенија, пекол во Македонија

Кирилица - 16.07.2012

Снег паѓаше вчера на Триглав, каде што беше измерена температура од само еден степен над нулата. Во исто време во Македонија и Србија температурите се над 40 Целзиусови степени.

Горештини и пожари на Балканот

МРТ - 16.07.2012

Реонот на Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топол бран кој доаѓа од Северна Африка, што предизвика и разгорување на повеќе шумски пожари кои пожарникарите се ...

Горештини и пожари на Балканот

+инфо - 16.07.2012

Реонот на Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топол бран кој доаѓа од Северна Африка, што предизвика и разгорување на повеќе шумски пожари кои пожарникарите се ...

Атина денес со највисоки температури

Курир - 16.07.2012

Во Атина денеска се очекуваат температури од 42 степени Целзиусови. Грчката електродистрибуција соопшти дека поради прекумерното трошење струја за уредите за разладување повторно е можен прекин на ...

Денес ветар од над 70 километри на час

Кирилица - 16.07.2012

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе дува силен северен ветер со брзина од над 70 километри на час.

Освежување по тропските горештини

Кајгана - 16.07.2012

Благодарение на продор на студена воздушна маса од север, денес се очекува пад на температурите од десетина степени. Времето и натаму ќе биде сончево, но ќе дува умерен ветер од североисточен правец, ...

Денеска највисоки температури во Атина

МРТ - 16.07.2012

Во Атина денеска се очекуваат температури од 42 степени Целзиусови, јави дописникот на МИА од главниот град на Грција. Грчката електродистрибуција соопшти дека поради прекумерното трошење струја за ...

Денеска максимални +40 Целзиусови, ама и силен ветар

+инфо - 16.07.2012

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а во текот на денот ќе дува силен северен ветер со брзина од над 70 километри на час.

Сончево време со силен северен ветер

Таратур - 16.07.2012

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе дува силен северен ветер со брзина од над 70 километри на час.

Денеска највисоки температури во Атина

+инфо - 16.07.2012

Во Атина денеска се очекуваат температури од 42 Целзиусови степени. Грчката електродистрибуција соопшти дека поради прекумерното трошење струја за уредите за разладување повторно е можен прекин на ...

Освежување по тропските горештини

Алфа - 16.07.2012

Благодарение на продор на студена воздушна маса од север, во понеделник се очекува пад на температурите од десетина степени.

Денеска највисоки температури во Атина

Алфа - 16.07.2012

Во Атина денеска се очекуваат температури од 42 степени Целзиусови. Грчката електродистрибуција соопшти дека поради прекумерното трошење струја за уредите за разладување повторно е можен прекин на ...

Горештини и пожари на Балканот

Алфа - 16.07.2012

Реонот на Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топол бран кој доаѓа од Северна Африка, што предизвика и разгорување на повеќе шумски пожари кои пожарникарите се ...

Временска прогноза - Сончево со умерена облачност, температура до 40. степен и УВ индекс 9

Inpress - 16.07.2012

Скопје, 16. јули 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со повремено засилен северен ветер, чија брзина на моменти ќе биде над 70 км/час.

Освежување по тропските горештини

Макфакс - 16.07.2012

Благодарение на продор на студена воздушна маса од север, во понеделник се очекува пад на температурите од десетина степени.

Денеска највисоки температури во Атина

Сител - 16.07.2012

Во Атина денеска се очекуваат температури од 42 степени Целзиусови. Грчката електродистрибуција соопшти дека поради прекумерното трошење струја за уредите за разладување повторно е можен прекин на ...

Време: Стабилизирање на температурите

Факултети - 16.07.2012

Во Македонија во понеделник ке биде сончево, ветровито и со мал пад на температурите. Попладне можност за многу слаби локални врнежи ке има во крајните источни предели (многу мали се шансите, но мора ...

Горештини и пожари на Балканот

Сител - 16.07.2012

Реонот на Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топол бран кој доаѓа од Северна Африка, што предизвика и разгорување на повеќе шумски пожари кои пожарникарите се ...

Големи температурни разлики - Снег во Словенија

Факултети - 16.07.2012

Изминативе неколку денови имаше големи температурни разлики на Балканот. Во Словенија врнеше снег, а во Македонија и во Србоја имаше тропски горештини.

Во Словенија снег, во Македонија 40 степени

МКД - 16.07.2012

На планинарскиот дом Кредарица на Триглав, Словенија, падна снег, а температурата падна на +1 Целзиусов степен. Во исто време жителите на Србија, Косово и на Македонија се пржат на 40 степени.

Снег на Триглав!

Макфакс - 16.07.2012

Снег паѓаше во недела на Триглав, каде што беше измерена температура од само еден степен над нулата. Во исто време во Македонија и Србија температурите се над 40 Целзиусови степени.

Пламени јазици го зафатија Балканот - горештините предизвикаа пожари насекаде

Press24 - 16.07.2012

Реонот на Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топол бран кој доаѓа од Северна Африка, што предизвика и разгорување на повеќе шумски пожари кои пожарникарите се ...

Балканот врие, пожари и горештини на сите страни

Р.С.Европа - 16.07.2012

Реонот на Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топол бран кој доаѓа од Северна Африка, што предизвика и разгорување на повеќе шумски пожари кои пожарникарите се ...

Сончево време со силен ветер

Курир - 16.07.2012

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе дува силен северен ветер со брзина од над 70 километри на час.

Балканот погоден од горештини и пожари

Нетпрес - 16.07.2012

Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топлиот бран што доаѓа од Северна Африка, што предизвика и разгорување на повеќе шумски пожари.

52 степени во Турција, 42 во Атина, Балканот гори

Курир - 16.07.2012

Реонот на Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топол бран кој доаѓа од Северна Африка, што предизвика и разгорување на повеќе шумски пожари кои пожарникарите се ...

Гори Балканот - Температури над 40 степени

Inpress - 16.07.2012

Скопје, 16. јули 2012 (ИНПРЕС) Реонот на Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топол бран кој доаѓа од Северна Африка.

Сончево време со силен северен ветер

Нетпрес - 16.07.2012

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе дува силен северен ветер со брзина од над 70 километри на час.

Северен ветер денеска ќе ја намали температурата за неколку степени

Либертас - 16.07.2012

Температурата на југот од земјата повторно ќе се искачи до 40 Целзиусови степени. Во Скопје, благодарение на северниот ветар, денеска дневната температура ќе достигне до 34 Целзиусови степени.

Снег на Триглав!

Канал 77 - 16.07.2012

Снег паѓаше во недела на Триглав, каде што беше измерена температура од само еден степен над нулата. Во исто време во Македонија и Србија температурите се над 40 Целзиусови степени.

Атина денеска со највисоки температури

Денешен - 16.07.2012

Во Атина денеска се очекуваат температури од 42 степени Целзиусови. Грчката електродистрибуција соопшти дека поради прекумерното трошење струја за уредите за разладување повторно е можен прекин на ...

Сончево време со силен ветар

Денешен - 16.07.2012

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе дува силен северен ветер со брзина од над 70 километри на час.

Горештини и пожари на Балканот

Денешен - 16.07.2012

Реонот на Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топол бран кој доаѓа од Северна Африка, што предизвика и разгорување на повеќе шумски пожари кои пожарникарите се ...

Сончево време со силен северен ветер

Точка - 16.07.2012

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе дува силен северен ветер со брзина од над 70 километри на час.

Балканот гори, во Словенија паднал снег

Либертас - 16.07.2012

Додека во Турција владеат температури и од 50 Целзиусови степени, на другиот крај на Балканот се врати зимата. Словенечките хидрометеоролози јавуваат дека во текот на изминатата ноќ забележани се ...

Временски контраст: на Триглав падна снег, во Македонија +40

Sky - 16.07.2012

Вистинска занимливост доаѓа од метеоролошките станици на Триглав, каде што вчера падна снег, со пад на температурата на 1 степен Целзиусови.

Температури од 40 до 52 степени!

Вечер Прес - 16.07.2012

Регионот на Балканот со денови е зафатен од високи температури под влијание на топол бран кој доаѓа од Северна Африка, што предизвика бројни шумски пожари во Турција, Грција, Црна Гора, БИХ и ...

Балканот погоден од горештини и пожари

Точка - 16.07.2012

Балканот речиси цела недела е зафатен од високи температури под влијание на топлиот бран што доаѓа од Северна Африка, што предизвика и разгорување на повеќе шумски пожари.

Силен северен ветер и температура до 40 степени

Sky - 16.07.2012

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на денот ќе дува силен северен ветер со брзина од над 70 километри на час.

Редовна временска прогноза: И оваа недела сончево и топло

Скопје инфо - 16.07.2012

Времето во текот на неделата ќе биде претежно сончево и топло. Во деновите што следат ќе има мал пад на температурите. Во текот на неделата температурата ќе се движи од 12 степени во попладневните и ...