TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Нудиме изборни програми како одговор на реалните потреби на граѓаните

24 Вести - 17.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе понуди конкретни и опсежни програми кои ќе бидат одговор на реалните потреби на граѓаните. Граѓаните, како што стои во соопштението, ќе ја видат разликата меѓу фер и издржана понуда и лаги и манипулации.

ВМРО-ДПМНЕ: Нaшите изборни програми се за реалните потреби на граѓаните

МКД - 17.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе понуди конкретни и опсежни програми кои ќе бидат одговор на реалните потреби на граѓаните, соопштуваат од партијата. „Граѓаните ќе ја видат и воочат разликата меѓу фер и издржана понуда и лаги и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нашите изборни програми се за реалните потреби на граѓаните

ТВ21 - 17.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе понуди конкретни и опсежни програми кои ќе бидат одговор на реалните потреби на граѓаните, соопштуваат од партијата. „Граѓаните ќе ја видат и воочат разликата меѓу фер и издржана понуда и лаги и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Програмите што ги нудиме се најдобрите на овие избори

Либертас - 17.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе понуди конкретни и опсежни програми кои ќе бидат одговор на реалните потреби на граѓаните“, стои во соопштението на опозициската партија. „Граѓаните ќе ја видат и воочат разликата меѓу фер и издржана ...

СДСМ: Се решава проблемот со младинската невработеност предизвикана од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 17.09.2017

Партијата ВМРО-ДПМНЕ којашто изминативе 11 години ја креираше најголемата младинска невработеност од 53%, за што алармираа светски познати институции, креира и шири лажни вести на кои никој млад човек во Република Македонија повеќе не верува, велат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нашата програма е одговор на реалните потреби на граѓаните

Канал5 - 17.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе понуди конкретни и опсежни програми кои ќе бидат одговор на реалните потреби на граѓаните. Граѓаните ќе ја видат и воочат разликата меѓу фер и издржана понуда и лаги и манипулации.

ВМРО-ДПМНЕ: На локалните избори ќе понудиме конкретни програми како одговор на реалните потреби на граѓаните

Макфакс - 17.09.2017

Граѓаните ќе ја видат и ќе ја воочат разликата меѓу фер и издржана понуда и лаги и манипулации. Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ се одговорни, вредни и докажани како врвни професионалци во своите професии, се вели во партиското соопштени на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Се решава проблемот со младинската невработеност предизвикана од ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 17.09.2017

„Партијата ВМРО-ДПМНЕ којашто изминативе 11 години ја креираше најголемата младинска невработеност од 53%, за што алармираа светски познати институции, креира и шири лажни вести на кои никој млад човек во Република Македонија повеќе не верува.

ВМРО-ДПМНЕ: Нудиме изборни програми како одговор на реалните потреби на граѓаните

А1 On - 17.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе понуди конкретни и опсежни програми кои ќе бидат одговор на реалните потреби на граѓаните. Граѓаните ќе ја видат и воочат разликата меѓу фер и издржана понуда и лаги и манипулации.

Од ВМРО-ДПМНЕ скромни: Програмите што ги нудиме се најдобри

Фокус - 17.09.2017

Програмите што ги нудиме се најдобрите кои се понудени на овие избори, велат денеска од ВМРО-ДПМНЕ во нивното утринско соопштение. -Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ се одговорни, вредни и докажани како врвни професионалци во своите професии.

СДСМ: Владата ги отвора перспективите за младите луѓе, се решава проблемот со младинската невработеност предизвикана од ...

Либертас - 17.09.2017

„Партијата ВМРО-ДПМНЕ којашто изминативе 11 години ја креираше најголемата младинска невработеност од 53%, за што алармираа светски познати институции, креира и шири лажни вести на кои никој млад човек во Република Македонија повеќе не верува“, стои ...

ОК на ВМРО ДПМНЕ ги објави имињата од кандидатската листа на советници

OhridNews - 17.09.2017

Од Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ Охрид, со соопштение до јавноста околу имињата кои се на кандидатската листа на советници предложени од партијата и Коалицијата. Како што веќе OhridNews објави, носител на предложената советничка листа е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Програмите што ги нудиме се најдобрите на овие избори

Мета - 17.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе понуди конкретни и опсежни програми кои ќе бидат одговор на реалните потреби на граѓаните, велат од опозициската партија. „Граѓаните ќе ја видат и воочат разликата меѓу фер и издржана понуда и лаги и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Програмите што ги нудиме се најдобрите кои се понудени на овие избори

Телевизија Нова - 17.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе понуди конкретни и опсежни програми кои ќе бидат одговор на реалните потреби на граѓаните. Граѓаните ќе ја видат и воочат разликата меѓу фер и издржана понуда и лаги и манипулации.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ќе ја воочат разликата меѓу фер и издржана понуда и лаги и манипулации

Стандард - 17.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе понуди конкретни и опсежни програми кои ќе бидат одговор на реалните потреби на граѓаните“, соопштија денеска од партијата на Груевски. „Граѓаните ќе ја видат и воочат разликата меѓу фер и издржана ...

СДСМ: Се решава проблемот со младинската невработеност предизвикана од ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 17.09.2017

Партијата ВМРО-ДПМНЕ којашто изминативе 11 години ја креираше најголемата младинска невработеност од 53%, за што алармираа светски познати институции, креира и шири лажни вести на кои никој млад човек во Република Македонија повеќе не верува, велат ...

Трајановски: Убеден сум во моја и убедлива победа на ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 17.09.2017

Актуелниот градоначалник на град Скопје Коце Трајановски трчајќи за својот трет мандат е уверен дека повторно ќе победи на локалните избори, а триумф ќе оствари и неговата партија ВМРО-ДПМНЕ, истакна Трајановски на „Политичката академија“ ...

Михајлоски од Струга: Иницијативата за реформи ќе ги врати вистинските вредности во ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 17.09.2017

Александар Михајлоски, од иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Струга пред насобраните граѓани порача дека партијата мора заеднички и што поскоро да ја вратат во вистинската насока и да работи за народот бидејќи, според него, ...

Реакција на СДСМ на прес-конференцијата на Оливер Пап од ВМРО-ДПМНЕ

Телевизија Нова - 17.09.2017

Владата ги отвора перспективите за младите луѓе, се решава проблемот со младинската невработеност предизвикана од ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Партијата ВМРО-ДПМНЕ којашто изминативе 11 години ја креираше најголемата младинска невработеност од 53%, за што ...

СДСМ: Владата ги отвора перспективите за младите луѓе

Слободен Печат - 17.09.2017

Партијата ВМРО-ДПМНЕ којашто изминативе 11 години ја креираше најголемата младинска невработеност од 53%, за што алармираа светски познати институции, креира и шири лажни вести на кои никој млад човек во Република Македонија повеќе не верува.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ со полна пареа се подготвува за изборите, ќе победиме на 15-ти октомври

Телевизија Нова - 17.09.2017

Черчил рекол континуираните напори, работа и посветеност, а не демонстрирањето сила е клучот за искористување на сечии потенцијали. И навистина она што како партија не карактеризира и она што ја прави разликата повидлива и значајна е работата.

ВМРО-ДПМНЕ: Програмите што ги нудиме се најдобрите кои се понудени на овие избори

Курир - 17.09.2017

Тее велат дека Граѓаните ќе ја видат и воочат разликата меѓу фер и издржана понуда и лаги и манипулации. Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ се одговорни, вредни и докажани како врвни професионалци во своите професии.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ со полна пареа се подготвува за изборите, ќе победиме на 15-ти октомври

Курир - 17.09.2017

Черчил рекол континуираните напори, работа и посветеност, а не демонстрирањето сила е клучот за искористување на сечии потенцијали. И навистина она што како партија не карактеризира и она што ја прави разликата повидлива и значајна е работата.

ВМРО-ДПМНЕ: На локалните избори ќе понудиме конкретни програми како одговор на реалните потреби на граѓаните

Канал 77 - 17.09.2017

Граѓаните ќе ја видат и ќе ја воочат разликата меѓу фер и издржана понуда и лаги и манипулации. Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ се одговорни, вредни и докажани како врвни професионалци во своите професии, се вели во партиското соопштени на ВМРО-ДПМНЕ.

Пратениците од првиот состав застанаа зад реформистите во ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ - 16.09.2017

Иницијаторите за реформи во ВМРО–ДПМНЕ добија поддршка да истраат во борбата за демократизација на партијата од пратениците кои беа дел од првиот парламентарен состав, со што потпишаа Декларација со која треба да дојде до модернизација на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се турка кон економски крах

24 Вести - 16.09.2017

СДСМ и Заев ја водат Македонија кон економски крах и ја туркаат државата во банкрот. Во овие 100 дена од владеењето на СДСМ, се забележува пад на индексот на промет во индустријата, стои во денешното соопштение на ВМРО ДПМНЕ.

Реформаторите добија поддршка и од пратеници на ВМРО-ДПМНЕ од првиот собраниски состав

МКД - 16.09.2017

Михаил Пановски, Ратка Димитрова, Ѓулистана Марковска и други пратеници од првиот собраниски состав вчера ја потпишаа Декларацијата за демократизација и модернизација на ВМРО-ДПМНЕ на иницијаторите за реформи во ВМРО–ДПМНЕ.

Михајлоски од Струга: Иницијативата за реформи ќе ги врати вистинските вредности во ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 16.09.2017

Александар Михајловски, од иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Струга пред насобраните граѓани порача дека партијата мора заеднички и што поскоро да ја вратат во вистинската насока и да работи за народот бидејќи, според него, ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја бојкотираа прославата на Денот на демократијата во Собранието

Сакам да кажам - 16.09.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од актуелниот состав на Собранието ја бојкотираа прославата по повод 20 години од усвојувањето на Универзалната декларација за демократија на Интерпарламентарната унија и 10 години од прогласувањето на Меѓународниот ден на ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија се докажан партнер на граѓаните

Сител - 16.09.2017

Неработењето и неспособноста на новата Влада на централно ниво ќе се преслика и на локално. Токму затоа граѓаните знаат дека само со ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија се сигурни за својата иднината, порача лидерот на партијата Никола ...

Реформаторите на ВМРО - ДПМНЕ меѓу стружани

ТВМ - 16.09.2017

Реформаторите на ВМРО ДПМНЕ денеска беа меѓу стружани. Последниве години партијата застранила од вистинските вредности, рече иницијаторот за реформирање и внатрепартиска демократизациј на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Михајловски.

Трајановски: Уверен сум дека ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победни на локалните избори

Република - 16.09.2017

Уверен сум дека на овие локални избори ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи и повторно ќе ја добие довербата од граѓаните на Република Македонија во најголем број на општини, истакна во своето обраќање кандидатот за градоначалник и актуелен градоначалник ...

Поранешниот пратенички состав на ВМРО-ДПМНЕ застана зад Реформаторите

Локално - 16.09.2017

Со поддршка од поранешните пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои и Ратка Димитрова, Михаил Пановски, Ѓулистана Марковска и низа други, Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ ја потпишаа Декларацијата за демократизација и модернизација на ВМРО-ДПМНЕ под наслов ...

ВМРО-ДПМНЕ не го прослави денот на Демократијата во Собранието

Локално - 16.09.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја бојкотираа прославата – 20 години од усвојувањето на Универзалната декларација за демократија на Интерпарламентарната унија и 10 години од прогласувањето на Меѓународниот ден на демократијата – 15 септември.

И пратеници на ВМРО-ДПМНЕ од првиот собраниски состав ги поддржаа Реформаторите

Локално - 16.09.2017

Дел од пратениците од првиот парламентарен состав од ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека нивната партија мора да се реформира во демократска партија, а не како што е сега султан-партија. „Мора да се врати на старите победнички патеки.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се турка кон економски крах

Локално - 16.09.2017

СДСМ и Заев ја водат Македонија кон економски крах и ја туркаат државата во банкрот. Во овие 100 дена од владеењето на СДСМ, се забележува пад на индексот на промет во индустријата, стои во денешното соопштение на ВМРО ДПМНЕ.

Трајановски: Уверен сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе има убедлива победа на овие локални избори

Телевизија Нова - 16.09.2017

Уверен сум дека на овие локални избори ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи и повторно ќе ја добие довербата од граѓаните на Република Македонија во најголем број на општини, истакна во своето обраќање кандидатот за градоначалник и актуелен градоначалник ...

Победа со Павлов и ВМРО-ДПМНЕ во Виница во првиот круг (Фото)

Република - 16.09.2017

Со победничка атмосфера и еуфорија во Виница беше дочекана одлуката Мартин Павлов да биде кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата. Павлов е актуелен претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Виница, лекар со долгогодишен стаж во градот, ...

Сопартијците му вртат грб на лидерот, реформаторите од ВМРО ДПМНЕ му ги „земаат“ пратениците на Груевски

Фактор - 16.09.2017

Пратеници од првиот парламентарен состав на Денот на демократијата застанаа зад иницијаторите кои покренаа реформи во партијата на ВМРО ДПМНЕ. Поддршка дојде од страна на Ѓулистана Марковска, Михајло Пановски, Ратка Димитрова кои како што рекоа дека ...

Трајановски: Уверен сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе има убедлива победа на овие локални избори

Курир - 16.09.2017

Уверен сум дека на овие локални избори ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи и повторно ќе ја добие довербата од граѓаните на Република Македонија во најголем број на општини, истакна во своето обраќање кандидатот за градоначалник и актуелен градоначалник ...

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Победа со Павлов и ВМРО-ДПМНЕ во Виница во првиот круг

Курир - 16.09.2017

Со победичка атмосфера и еуфорија во Виница беше дочекана одлуката Мартин Павлов да биде кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата. Павлов е актуелен претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Виница, лекар со долгогодишен стаж во градот, ...

Пратениците од првиот состав застанаа зад реформистите во ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 15.09.2017

Иницијаторите за реформи во ВМРО–ДПМНЕ добија поддршка да истраат во борбата за демократизација на партијата од пратениците кои беа дел од првиот парламентарен состав. Потпишаа декларација со која треба да дојде до модернизација на ...

Реформистите добија поддршка: Султанска ВМРО - ДПМНЕ да стане демократска

+инфо - 15.09.2017

Денеска е ден на демократијата и сите сакаме демократијата да владее. Бараме нашето ВМРО- ДПМНЕ да биде демократска партија. Иницијаторите за реформи добија поддршка да истраат во борбата за демократизација на партијата од пратениците на првиот ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја манипулира јавноста со бесмислени математики

+инфо - 15.09.2017

Опозицијата, пак, обвини оти во вторник владата ќе се задолжена за нови 60 милиони евра. ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека новата Влада успешно и плански работи, управува и раководи со јавните финансии и затоа секојдневно пласира лажни ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја манипулира јавноста со бесмислени математики, долговите се намалуваат

Канал5 - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека новата Влада предводена од СДСМ успешно и плански работи, управува и раководи со јавните финансии и затоа секојдневно пласира лажни вести и се заплеткува во лажни измислени бројки, соопштија од СДСМ.

СДСМ: За првпат по 2008 година јавниот долг е намален

Макфакс - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека новата влада предводена од СДСМ успешно и плански работи, управува и раководи со јавните финансии и затоа секојдневно пласира лажни вести и се заплеткува во лажни измислени бројки – велат од СДСМ.

СДСМ: За првпат по 2008. година јавниот долг е намален

А1 On - 15.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека новата Влада предводена од СДСМ успешно и плански работи, управува и раководи со јавните финансии и затоа ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со честите паузи ги кочи законите што се во интерес на граѓаните

Фокус - 15.09.2017

Наместо да ги поддржат законите што носат придобивки за сите граѓани, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со честите паузи и бесцелни реплики и денеска, како и претходно, ја кочат постапката за предвидените закони што носат поголема минимнална плата, решавање ...

СДСМ: Населувањето и вдомувањето на бегалци постои само во пропагандата на Груевски

А1 On - 15.09.2017

СДСМ со писмен соопштение реагира на денешната прес-конференција на Златко Перински од ВМРО-ДПМНЕ. „Граѓаните одамна ги препознаа лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ и знаат дека населувањето и вдомувањето на бегалци, постои само во пропагандата на Никола ...

(ВИДЕО) Пратениците од првиот состав застанаа зад реформистите во ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 15.09.2017

Иницијаторите за реформи добија поддршка да истраат во борбата за демократизација на партијата од пратениците на првиот парламентарен состав на ВМРО-ДПМНЕ. – ВМРО-ДПМНЕ да се реформира во демократска партија, а не како што е сега султан-партија.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Груевски се против повисока минимална плата и укинување на радиодифузната такса

А1 On - 15.09.2017

„Со своето лицемерно и деструктивно дејствување во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи спротивно од интересите на граѓаните. Наместо да ги поддржат законите што носат придобивки за сите граѓани, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со честите паузи и ...

ВИДЕО: Прес конференција на реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 15.09.2017

Проследете ја во живо прес конференцијата на реформаторите на ...

Поранешниот пратенички состав на ВМРО-ДПМНЕ застана зад Реформаторите

Либертас - 15.09.2017

Со поддршка од поранешните пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои и Ратка Димитрова, Михаил Пановски, Ѓулистана Марковска и низа други, Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ ја потпишаа Декларацијата за демократизација и модернизација на ВМРО-ДПМНЕ под наслов ...

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ од првиот собраниски состав ги поддржаа реформаторите

Фокус - 15.09.2017

Иницијаторите за реформи во ВМРО–ДПМНЕ денеска добија поддршка од пратениците од првиот парламентарен состав од ВМРО-ДПМНЕ. -ВМРО-ДПМНЕ да се реформира во демократска партија, а не како што е сега султан-партија.

СДСМ: Лажните вести и референдумите на непостоечки теми нема да го спасат Груевски на изборите

Макфакс - 15.09.2017

„Граѓаните одамна ги препознаа лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ и знаат дека населувањето и вдомувањето на бегалци, постои само во пропагандата на Никола Груевски. Лажните вести и референдумите на непостоечки теми се последната надеж на ВМРО-ДПМНЕ и ...

ВИДЕО: Пратениците од првиот состав застанаа зад реформистите во ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 15.09.2017

Иницијаторите за реформи добија поддршка да истраат во борбата за демократизација на партијата од пратениците на првиот парламентарен состав на ВМРО-ДПМНЕ. – ВМРО-ДПМНЕ да се реформира во демократска партија, а не како што е сега султан-партија.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Груевски се против повисока минимална плата и укинување на радиодифузната такса

Макфакс - 15.09.2017

Со своето лицемерно и деструктивно дејствување во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи спротивно од интересите на граѓаните – велат од СДСМ. „Наместо да ги поддржат законите што носат придобивки за сите граѓани, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со ...

Димитровски носител на листата за советници на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата

Тера - 15.09.2017

Синоќа истече законскиот рок за поднесување на листите до општинските изборни комисии. Денеска од ВМРО ДПМНЕ ја објавија листата на кандидати за членови во Советот на општина Битола на оваа партија и коалицијата.

СДСМ: За првпат по 2008 година јавниот долг е намален

Точка - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека новата влада предводена од СДСМ успешно и плански работи, управува и раководи со јавните финансии и затоа секојдневно пласира лажни вести и се заплеткува во лажни измислени бројки – велат од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ ја манипулира јавноста со бесмислени математики, долговите се намалуваат

Слободен Печат - 15.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека новата Влада предводена од СДСМ успешно и плански работи, управува и раководи со јавните финансии и затоа секојдневно пласира лажни вести и се заплеткува во лажни измислени бројки.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Груевски се против повисока минимална плата!

iPortal - 15.09.2017

Со своето лицемерно и деструктивно дејствување во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи спротивно од интересите на граѓаните. Наместо да ги поддржат законите што носат придобивки за сите граѓани, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со честите паузи и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Груевски се против повисока минимална плата и укинување на радиодифузната такса

Телевизија Нова - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Груевски се против повисока минимална плата и укинување на радиодифузната такса, граѓаните ќе го казнат нивното деструктивно однесување, стои во соопштението на СДСМ. Во прилог соопштението во интегрална форма Со своето лицемерно и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се против повисока минимална плата и укинување на радиодифузната такса

Слободен Печат - 15.09.2017

Со своето лицемерно и деструктивно дејствување во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи спротивно од интересите на граѓаните. Наместо да ги поддржат законите што носат придобивки за сите граѓани, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со честите паузи и ...

Листа на кандидати за членови во Советот на Општина Битола на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата – носител Борче Димитровски

Шеталиште - 15.09.2017

Листата на кандидати за членови во Советот на Општина Битола на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата е предводена од Борче Димитровски, претседател на ОК ВМРО ДПМНЕ Битола. 1.Борче Димитровски (ВМРО-ДПМНЕ) 2.Иванчо Тошевски (ВМРО-ДПМНЕ) 3.Анита Ангелевска ...

СДСМ: Референдуми не треба да се користат за лагите и пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 15.09.2017

Лажните вести и референдумите на непостоечки теми нема да ги спасат Груевски и ВМРО-ДПМНЕ од пораз на изборите. Граѓаните одамна ги препознаа лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ и знаат дека населувањето и вдомувањето на бегалци, постои само во пропагандата ...

Реформаторите добија поддршка од поранешни пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 15.09.2017

Поранешни пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои и Ратка Димитрова, Михаил Пановски, Ѓулистана Марковска, ја потпишаа Декларацијата за демократизација и модернизација на ВМРО-ДПМНЕ под наслов „Демократска ВМРО-ДПМНЕ за демократска Македонија“.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Груевски се против повисока минимална плата и укинување на радиодифузната такса

Точка - 15.09.2017

Со своето лицемерно и деструктивно дејствување во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи спротивно од интересите на граѓаните – велат од СДСМ. „Наместо да ги поддржат законите што носат придобивки за сите граѓани, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со ...

Објавени кандидатите за советници на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Битола

Курир - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ со коалицијата ги објави кандидатите за членови во советот на општина Битола. 1.Борче Димитровски (ВМРО-ДПМНЕ) 2.Иванчо Тошевски (ВМРО-ДПМНЕ) 3.Анита Ангелевска (ВМРО-ДПМНЕ) 4.Тони Коњановски (ВМРО-ДПМНЕ) 5.Елена Трајчевска УМС ...

Победничка атмосфера низ штабовите на ВМРО-ДПМНЕ, масовна поддршка за кандидатите за градоначалници (ФОТО)

Курир - 15.09.2017

Кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ добиваат голема поддршка од членството на партија, но и обичните граѓани во пресрет на кампањата за локалните избори. Партиските штабови се преполни, атмосферата еуфорична и ...

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ од првиот собраниски состав ги поддржаа реформаторите

10без10 - 15.09.2017

Иницијаторите за реформи во ВМРО–ДПМНЕ денеска добија поддршка од пратениците од првиот парламентарен состав од ВМРО-ДПМНЕ, пренесе Фокус . Александар Михајлоски од иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ рече дека му е чест што добиваат поддршка од ...

Македонска Каменица победнички за Македонија: Дарко Митевски, кандидатот на ВМРО ДПМНЕ за градоначалник одлично ја ...

Република - 15.09.2017

Вечерва во партиските простории на ВМРО ДПМНЕ Македонска Каменица, кандидатот за градоначалник, воедно и актуелен Дарко Митевски имаше средба со членови, симпатизери и поддржувачи на опцијата ВМРО-ДПМНЕ за претстојните локални избори.

(ВИДЕО) Поранешни пратеници на ВМРО-ДПМНЕ застанаа зад Реформаторите

Бриф - 15.09.2017

Со поддршка од поранешните пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои и Ратка Димитрова, Михаил Пановски, Ѓулистана Марковска и низа други, Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ ја потпишаа Декларацијата за демократизација и модернизација на ВМРО-ДПМНЕ под наслов ...

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ја објавија кандидатската листа со советници во Куманово

Кумановски м. - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија вчеравечер пред полноќ во просториите на Општинската изборна комисија ги поднесоа листите кандидати за советници и кандидат за градоначалник.

Андоновски: Меѓународните политики на ВМРО-ДПМНЕ допринесоа многу за младите, активностите на СДСМ се политика на ...

Курир - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со трибините, кои се уште еден начин на кој партијата преку своите комисии е во поблиска комуникација. Денеска трибина имаше Комисијата за Евопски и Евроатлантски интеграции. Модератор на оваа трибина беше Ана Блажевска.

Блажевска: Владата на ВМРО-ДПМНЕ го отвори патот на Македонија до ЕУ, СДСМ сите штетни закони за државата сака да ги ...

Република - 15.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со трибините, кои се уште еден начин на кој партијата преку своите комисии е во поблиска комуникација. Денеска трибина имаше Комисијата за Европски и Евроатлантски интеграции. Модератор на оваа трибина беше Ана Блажевска.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните

24 Вести - 29.07.2018

„ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните кои слушнаа како таа партија договараше промена на име без да го заштити македонскиот идентитет. Очигледно дека ВМРО-ДПМНЕ упорно одбива да ги прифати успесите на Македонија, и згора на се ги потценува граѓаните, ...

СДСМ: Со понудата за градоначалници ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе загуби на изборите

МКД - 14.09.2017

Единствен квалитет на предложените кандидати е тоа што се продолжена рака на Никола Груевски и што ревносно го следат примерот на нивниот шеф за коруптивно и расипничко владеење, се вели во рекацијата на СДСМ откако денес ВМРО-ДПМНЕ објави листа со ...

Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, долгот се намалува, државата повеќе се раздолжува

ТВ21 - 14.09.2017

Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, долгот се намалува, државата повеќе се раздолжува. Неможејќи да се помири со фактот дека новата Влада предводена од СДСМ успешно управува со финансиите и наследениот долг, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни ...

СДСМ: Со понудата за градоначалници, ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните

Либертас - 14.09.2017

Со понудата на кандидати за градоначалници, се потврдува дека опозициската партија нема сили и капацитет да се ослободи од криминалот во своите редови и да се извлече од стегите на Никола Груевски, се вели во реакцијата на СДСМ на ...

СДСМ: Со понудата за градоначалници ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните, партијата убедливо ќе загуби на изборите

Сител - 14.09.2017

Единствен квалитет на предложените кандидати е тоа што се продолжена рака на Никола Груевски и што ревносно го следат примерот на нивниот шеф за коруптивно и расипничко владеење. Со понудата на кандидати за градоначалници, се потврдува дека ...

СДСМ: Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, долгот се намалува, државата повеќе се раздолжува

Сител - 14.09.2017

Не можејќи да се помири со фактот дека новата Влада предводена од СДСМ успешно управува со финансиите и наследениот долг, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести. Лажна е бројката од 410 милиони евра долг бидејќи ВМРО-ДПМНЕ манипулативно го собира ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ расипнички потроши 350 милиони евра а со тие пари можеше да изгради магистрални патишта

Либертас - 14.09.2017

„Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ со 8,5 милиони евра изгради 10 километри магистрален пат Радовиш-Струмица“, стои во соопштението на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Владата на Заев за само 100 дена расипнички потроши над 350 милиони евра преку ...

СДСМ: Со понудата за градоначалници ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните

Канал5 - 14.09.2017

Единствен квалитет на предложените кандидати е тоа што се продолжена рака на Никола Груевски и што ревносно го следат примерот на нивниот шеф за коруптивно и расипничко владеење, се наведува во реакцијата на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Претходната влада изгради 10 километри магистрален пат Радовиш-Струмица

Канал5 - 14.09.2017

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ со 8,5 милиони евра изгради 10 километри магистрален пат Радовиш-Струмица. Владата на Заев за само 100 дена расипнички потроши над 350 милиони евра преку задолжување и повлекување на девизните резерви.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со понудата на кандидати за градоначалници ги потценува и понижува граѓаните

А1 On - 14.09.2017

Единствен квалитет на предложените кандидати е тоа што се продолжена рака на Никола Груевски и што ревносно го следат примерот на нивниот шеф за коруптивно и расипничко владеење. Со понудата на кандидати за градоначалници, се потврдува дека ...

СДСМ: Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, долгот се намалува, државата повеќе се раздолжува

А1 On - 14.09.2017

„Не можејќи да се помири со фактот дека новата Влада предводена од СДСМ успешно управува со финансиите и наследениот долг, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести. Лажна е бројката од 410 милиони евра долг бидејќи ВМРО-ДПМНЕ манипулативно го ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната и алчна Влада на Зоран Заев ќе биде казнета на 15-ти октомври

А1 On - 14.09.2017

„Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ со 8,5 милиони евра изгради 10 километри магистрален пат Радовиш-Струмица. Владата на Заев за само 100 дена расипнички потроши над 350 милиони евра преку задолжување и повлекување на девизните резерви.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема сила да се ослободи од криминалот во своите редови

Макфакс - 14.09.2017

Со понудата за градоначалници ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните, партијата убедливо ќе загуби на изборите, порачаа денес од СДСМ откако најголемата опозициска партија излезе со листа од 38 кандидати.

СДСМ: Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, долгот се намалува, државата се раздолжува

Макфакс - 14.09.2017

„Не можејќи да се помири со фактот дека новата Влада предводена од СДСМ успешно управува со финансиите и наследениот долг, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести. Лажна е бројката од 410 милиони евра долг бидејќи ВМРО-ДПМНЕ манипулативно го ...

Со лаги не се менува историјата на ВМРО-ДПМНЕ...

Н.Македонија - 14.09.2017

Со лаги не се менува историјата на ВМРО-ДПМНЕ (Реакција на писмото на Јордан Петровски, политички азилант во Канада, со наслов: „Гојко Јаковлевски, оперативна позиција ’Јак’ на секоја лага, па и на твојата, ѝ се кратки нозете“) Размислував дали ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема сила да се ослободи од криминалот во своите редови

Точка - 14.09.2017

Со понудата за градоначалници ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните, партијата убедливо ќе загуби на изборите, порачаа денес од СДСМ кога најголемата опозициска партија излезе со листа од 38 кандидати.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните, партијата убедливо ќе загуби на изборите

iPortal - 14.09.2017

Единствен квалитет на предложените кандидати е тоа што се продолжена рака на Никола Груевски и што ревносно го следат примерот на нивниот шеф за коруптивно и расипничко владеење. Со понудата на кандидати за градоначалници, се потврдува дека ...

СДСМ: Со понудата за градоначалници, ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните

Стандард - 14.09.2017

„Единствен квалитет на предложените кандидати е тоа што се продолжена рака на Никола Груевски и што ревносно го следат примерот на нивниот шеф за коруптивно и расипничко владеење“, реагираат од СДСМ на листата на градоначалници која денеска ја ...

СДСМ: Со понудата за градоначалници, ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните

Мета - 14.09.2017

Со понудата на кандидати за градоначалници, се потврдува дека опозициската партија нема сили и капацитет да се ослободи од криминалот во своите редови и да се извлече од стегите на Никола Груевски, се вели во реакцијата на СДСМ на ...

СДСМ: Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, долгот се намалува!

iPortal - 14.09.2017

Не можејќи да се помири со фактот дека новата Влада предводена од СДСМ успешно управува со финансиите и наследениот долг, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести. Лажна е бројката од 410 милиони евра долг бидејќи ВМРО-ДПМНЕ манипулативно го собира ...

Еуфорична атмосфера во штабовите ВМРО-ДПМНЕ – членството подготвено за победа

Република - 14.09.2017

Во победничка и еуфорична атмосфера општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид синоќа одржа состанок. Штабот беше претесен да ги собере сите членови и симпатизери кои со скандирање и овации покажаа дека се подготвени за изборите.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС место да ги продолжи проектите од кои граѓаните имаат придобивка, троши пари на луксузирање

Курир - 14.09.2017

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ со 8,5 милиони евра изгради 10 километри магистрален пат Радовиш-Струмица. Владата на Заев за само 100 дена расипнички потроши над 350 милиони евра преку задолжување и повлекување на девизните резерви.

СДСМ: Со понудата за градоначалници ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните

Слободен Печат - 14.09.2017

Единствен квалитет на предложените кандидати е тоа што се продолжена рака на Никола Груевски и што ревносно го следат примерот на нивниот шеф за коруптивно и расипничко владеење. Со понудата на кандидати за градоначалници, се потврдува дека ...

ВМРО-ДПМНЕ најде нов доктор за градоначалник на Охрид

Фактор - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ обожува да кандидира доктори за градоначалници на Охрид. Со Никола Бакрачески дури успеаја и да победат на претходните локални избори во Охрид. Сепак, Бакрачески не беше најсреќен што мора да ја замени медицината со политиката па по само ...

ФОТО: Еуфорична атмосфера во штабовите ВМРО-ДПМНЕ- членството подготвено за победа

Курир - 14.09.2017

Во победничка и еуфорична атмосфера општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид синоќа одржа состанок. Штабот беше претесен да ги собере сите членови и симпатизери кои со скандирање и овации покажаа дека се подготвени за изборите.

СДСМ: Со понудата за градоначалници ВМРО-ДПМНЕ ги потценува граѓаните

Канал 77 - 14.09.2017

Единствен квалитет на предложените кандидати е тоа што се продолжена рака на Никола Груевски и што ревносно го следат примерот на нивниот шеф за коруптивно и расипничко владеење. Со понудата на кандидати за градоначалници, се потврдува дека ...

Kандидат на ВМРО-ДПМНЕ за Охрид е д-р Митко Тилески

+инфо - 13.09.2017

Актуелниот градоначалник, познатиот кардиолог Никола Бакрачески, по сопствена иницијатива, ѝ се враќа на професијата. ВМРО-ДПМНЕ конечно пресече: доскорешниот директор на Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Свети Еразмо“, д-р Митко ...

Бакрачески назад во професијата, кандидат за градоначалник повторно лекар

+инфо - 13.09.2017

Познатиот кардиолог Никола Бакрачески, по сопствена иницијатива, и се враќа на професијата. ВМРО ДПМНЕ,конечно, пресече: - доскорешниот директор на Специјалната болница за ортопедија и трауматологија Свети Еразмо, Д-р Митко Тилески, ќе биде кандидат ...

Тензичен старт на расправата за законот за јазиците- ВМРО-ДПМНЕ тврди дека е антиуставен

Сител - 13.09.2017

По расправијата и дискусијата што ја имаше со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ откако не даде едночасовна пауза по барање на кординаторот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски со образложение дека ја побарал по истекот времето предвидено за процедурална забелешка, ...

Следете во живо: Три последователни прес-конференции на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 13.09.2017

Во 14:15 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржат три последователни прес конференции за ...

ВО ЖИВО: Прес- конференција на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 05.05.2019

Во просториите на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ во 19:30 часот ќе се одржи прес конференција за медиуми. На прес-конференцијата ќе се обрати Игор Јанушев – Генерален секретар на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со неточни податоци СДСМ ја дефокусира јавноста

Вечер - 13.09.2017

Според ВМРО-ДПМНЕ, со објавувањето податоци за трошоците за странските директни инвеститори, кои како што велат се неточни, СДСМ сака да ја дефокусира јавноста и да ги затскрие своите очајни економски резултати.

СДСМ: И на локлано ниво ВМРО-ДПМНЕ со години ги ограбувала граѓаните

+инфо - 12.09.2017

Неплатениот данок и кривичните пријави против функционери на ВМРО-ДПМНЕ најдобро докажуваат дека оваа партија не се грижи за граѓаните, тврди СДСМ. Социјалдемократскиот сојуз обвинува дека ВМРО-ДПМНЕ и на локално ниво владеело криминално.Тоа според ...

СДСМ: Неплатениот данок и кривичните пријави против нивните функционери најдобро докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ не се грижи ...

Канал5 - 12.09.2017

Кривичната пријава против крадоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво. Со кривичната пријава против Чадиев, кривичната пријава против Миле Јанакиески, пресудите ...

СДСМ: Неплатениот данок и кривичните пријави против нивните функционери најдобро докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ не се грижи ...

Сител - 12.09.2017

Кривичната пријава против крадоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво. Со кривичната пријава против Чадиев, кривичната пријава против Миле Јанакиески, пресудите ...

СДСМ: Кривичните пријави против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се доказ за криминалното владеење

Макфакс - 12.09.2017

Кривичната пријава против градоначалникот на Општина Велес, Славчо Чадиев, е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво, велат од СДСМ во утринското соопштение.

СДСМ: Неплатениот данок и кривичните пријави против нивните функционери докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ не се грижи за ...

А1 On - 12.09.2017

„Кривичната пријава против крадоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво. Со кривичната пријава против Чадиев, кривичната пријава против Миле Јанакиески, ...

СДСМ: Заврши времето кога Министерството за внатрешни работи функционираше како МВРО-ВМРО

А1 On - 12.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Орце Ѓеоргиевски од ВМРО-ДПМНЕ. „Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата не може да го сокрие стравот од извесниот пораз на локалните избори.

СДСМ: Неплатениот данок и кривичните пријави против нивните функционери најдобро докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ не се грижи ...

Либертас - 12.09.2017

„Кривичната пријава против крадоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво“, стои во утринското соопштение на владејачката СДСМ.

СДСМ: Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.09.2017

„Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата не може да го сокрие стравот од извесниот пораз на локалните избори. ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот што институциите повеќе не функционираат како продолжена рака на ...

СДСМ: Кривичните пријави против градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се доказ за криминалното владеење

Точка - 12.09.2017

Кривичната пријава против градоначалникот на Општина Велес, Славчо Чадиев, е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво, велат од СДСМ во утринското соопштение.

СДСМ: Неплатениот данок и кривичните пријави против нивните функционери најдобро докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ не се грижи ...

Слободен Печат - 12.09.2017

„Кривичната пријава против крадоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво. Со кривичната пријава против Чадиев, кривичната пријава против Миле Јанакиески, ...

СДСМ: Неплатениот данок и кривичните пријави против нивните функционери најдобро докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ не се грижи ...

Нетпрес - 12.09.2017

Кривичната пријава против крадоначалникот на општина Велес, Славчо Чадиев е уште еден доказ за криминалното, коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво, тврдат од владејчката СДСМ. „Со кривичната пријава против Чадиев, кривичната пријава ...

СДСМ: Времето на МВРО заврши кога Груевски замина во опозиција

Слободен Печат - 12.09.2017

Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата не може да го сокрие стравот од извесниот пораз на локалните избори, се вели во реакцијата на СДСМ на изјавата на Орце Георгиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 12.09.2017

„Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата не може да го сокрие стравот од извесниот пораз на локалните избори. ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот што институциите повеќе не функционираат како продолжена рака на ...

Позитивна атмосфера во Прилеп, Битола и Штип: На 15 октомври граѓаните ќе ги казнат политиките на оваа власт

Република - 12.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува активно да се подготвува за локалните избори на 15-ти октомври, меѓу членството на партијата може да се види еуфоричност и решеност да се дојде до голема победа изборите.

Да се постави атмосферска канализација на влезот во градот, бара ВМРО-ДПМНЕ

Kumanovo News - 12.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ бара локалната самоуправа да постави атмосферска канализација во тој дел на градот. „Срамно е за град како Куманово во 21 век граѓаните секојдневно да се среќаваат со ваков голем проблем.

ВМРО-ДПМНЕ бара да се изнајде решение за езерото на влезот на градот (фото)

Кумановски м. - 12.09.2017

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Куманово денеска одржа прес конференција на влезот на градот, зад бензинската пумпа, каде се наоѓа големо езеро кое се формира и при најмал дожд. Како што велат од партијата, надлежните со години нема слух за овој ...

Наспроти сè, опстојуваме!

iPortal - 12.09.2017

Да не беше ВМРО-ДПМНЕ и Љупчо Георгиевски, Македонија можеби немаше да стане независна држава на 8 септември 1991 година. Да беше осамостојувањето така изведено како што сакаше ВМРО-ДПМНЕ и Љупчо Георгиевски, Македонија веројатно немаше да стане ...

Победничка атмосфера во штабовите на ВМРО-ДПМНЕ низ целата држава: На 15-ти октомври граѓаните ќе ги казнат политиките ...

Курир - 12.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува активно да се подготвува за локалните избори на 15-ти октомври, меѓу членството на партијата може да се види еуфоричност и решеност да се дојде до голема победа изборите.

Димитриевски: 100 дена уништување на македонското земјоделие

Курир - 12.09.2017

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драги Димитриевски во емисијата „Од наш агол“ на МТВ истакна дека крајно неприкладно е дека за 100 дена СДСМ направиле значајни промени во секторот и во земјоделскиот развој.

СДСМ: Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ не платила данок, а глуми загриженост за буџетот и економијата

МКД - 11.09.2017

Последните објавени информации дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ од претходните парламентарни избори не платила данок на државата, се уште еден доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ, соопшти СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Откако е СДСМ на власт и „Мој термин“ не функционира

Макфакс - 11.09.2017

Откако СДСМ е на власт и „Мој термин“ не е тоа што беше, тврдеа од ВМРО-ДПМНЕ на отворената трибина во нивната партија. Според оценките изнесени на трибината, во последниот период докторите се соочувале со проблеми, бидејќи немало термини и ако ...

ВИДЕО: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во знак на протест ја напуштија собраниската сала

А1 On - 11.09.2017

Изреволтирани од одлуката на пратениците од парламентарното мнозинство, да не ги поддржат измените во Законот за пензиско и инвалидско осигурување, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во знак на протест ја напуштија собраниската сала.

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ ја напушти собраниската сала поради протест

Макфакс - 11.09.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ револтирани од одлуката на пратениците од парламентарното мнозинство да не ги поддржат измените во Законот за пензиско и инвалидско осигурување предложени од нив, во знак на протест ја напуштија собраниската сала.

ВМРО-ДПМНЕ: Ера на падови во македонската економија

Канал5 - 11.09.2017

Социјалдемократскиот сојуз со своите штетни економски политики и незнаење ја донесе државата на работ на рецесија, обвинија од ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е единствена партиjа којaшто не платила данок

А1 On - 11.09.2017

„Последните објавени информации дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ од претходните парламентарни избори не платила данок на државата, се уште еден доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Најбогатата и најзагрижена партија за Македонија не плаќа даноци

Макфакс - 11.09.2017

СДСМ го оцени како доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ фактот дека се единствена партија во земјата што не платила данок кон државата. „Долгот што ВМРО-ДПМНЕ го има кон државата, поради неплатен данок, докажува ...

СДСМ: Најбогатата партија ВМРО-ДПМНЕ со долг кон државата покажува дека не ја интересираат граѓаните

Фокус - 11.09.2017

СДСМ го оцени како доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ фактот дека е единствена партија во земјата што не платила данок кон државата, соопштуваат од Социјалдемократскиот сојуз откако „Фокус“ објави дека на ...

Најбогатата партија во Европа, ВМРО-ДПМНЕ не платила данок за парламентарните избори

Либертас - 11.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата должат 6.049 евра за неплатен данок на добивка за кампањата од предвремените парламентарни избори кои се одржаа на 11 декември 2016. Партијата е дел од најновата листа на должници која ја објави Управата за јавни приходи.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е единствена партиjа којaшто не платила данок, се потврди лажната загриженост за економијата

Либертас - 11.09.2017

„Последните објавени информации дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ од претходните парламентарни избори не платила данок на државата, се уште еден доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ“, реагира СДСМ.

СДСМ: Податоците за БДП за вториот квартал покажуваат стабилен раст на извозот и забрзување на растот на потрошувачката

А1 On - 11.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Анета Стојановска Стефанова од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа што не плаќа данок преку лажни вести продолжува да глуми загриженост за економијата и државата.

СДСМ: Владата ја заживува економијата што ВМРО-ДПМНЕ ја урниса заради криминални интереси

Либертас - 11.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа што не плаќа данок преку лажни вести продолжува да глуми загриженост за економијата и државата“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Анета Стојановска Стефанова од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Откако е СДСМ на власт и „Мој термин“ не функционира

Точка - 11.09.2017

Откако СДСМ е на власт и „Мој термин“ не е тоа што беше, тврдеа од ВМРО-ДПМНЕ на отворената трибина во нивната партија. Според оценките изнесени на трибината, во последниот период докторите се соочувале со проблеми, бидејќи немало термини и ако ...

ВМРО-ДПМНЕ ја напушти собраниската сала поради протест

Точка - 11.09.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ изреволтирани од одлуката на пратениците од парламентарното мнозинство да не ги поддржат измените во Законот за пензиско и инвалидско осигурување предложени од нив, во знак на протест ја напуштија собраниската сала.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е единствена партиjа којaшто не платила данок

Слободен Печат - 11.09.2017

„Последните објавени информации дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ од претходните парламентарни избори не платила данок на државата, се уште еден доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е единствена партиjа којaшто не платила данок, се потврди лажната загриженост за економијата

Стандард - 11.09.2017

„Последните објавени информации дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ од претходните парламентарни избори не платила данок на државата, се уште еден доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ“, соопштиа денеска од СДСМ.

СДСМ: Најбогатата и најзагрижена партија за Македонија не плаќа даноци

Точка - 11.09.2017

СДСМ го оцени како доказ за лицемерното, неодговорно и антидржавно однесување на ВМРО-ДПМНЕ фактот дека е единствена партија во земјата што не платила данок кон државата. „Долгот што ВМРО-ДПМНЕ го има кон државата, поради неплатен данок, докажува ...

„Младински маалски средби“ во Штип: Младите порачаа дека ВМРО-ДПМНЕ ќе стигне до убедлива победа на локалните избори ...

Курир - 11.09.2017

Продолжуваат активностите на УМС за поблиска комуникација со младите, на кои тие ги кажуваат своите потреби и проблеми, кои треба да се решат откако ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати на власт. Голем број млади луѓе се собраа на вчерашната „Младинска маалска ...

СДСМ: Заживува економијата што ВМРО-ДПМНЕ ја урниса

Слободен Печат - 11.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа што не плаќа данок преку лажни вести продолжува да глуми загриженост за економијата и државата. Лошите економски резултати во првата половина од годината се должат на погрешните политики на ВМРО-ДПМНЕ и ...

„Младински маалски средби“ во Штип: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива победа на локалните избори (Фото)

Република - 11.09.2017

Продолжуваат активностите на УМС за поблиска комуникација со младите, на кои тие ги кажуваат своите потреби и проблеми, кои треба да се решат откако ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати на власт. Голем број млади луѓе се собраа на вчерашната „Младинска маалска ...

ФОТО: Христијан Мицкоски на работен состанок со ОК Карпош- просторот претесен да ги собере сите

Курир - 11.09.2017

Раководството на најбројната партија во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со теренските активности и средбите со членството на партијата и граѓаните низ целата држава. Денеска генералниот секретар на опозициската партија Христијан Мицкоски, беше на ...

Мицкоски на состанок со ОК Карпош: Убедлива победа на ДПМНЕ на локалните, таа е единствена партија која се грижи за ...

Република - 11.09.2017

Раководството на најбројната партија во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со теренските активности и средбите со членството на партијата и граѓаните низ целата држава. Денеска генералниот секретар на партијата Христијан Мицкоски, беше на работен ...

Мицкоски на работен состанок со ОК Карпош

Нетпрес - 11.09.2017

Раководството на најбројната партија во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со теренските активности и средбите со членството на партијата и граѓаните низ целата држава. Денеска генералниот секретар на партијата Христијан Мицкоски, беше на работен ...

„Младински маалски средби“ во Свети Николе: Младите порачаа дека ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори ...

Курир - 11.09.2017

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своите „Младински маалски средби“, овие средби се користат за комуникација со младите низ целата држава, како би се дознале нивните проблеми и потреби.