TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нереди на мечот Шиник-Спартак

Вест - 22.07.2002

Наши фудбалски интернационалци Русија - 16. коло За време и по натпеварот од руската прва лига помеѓу екипите на Шиник и на Спартак (2:2), за кого настапува нашиот репрезентативец Игор Митрески, се случиле нереди на трибините.

Спартак и Игор Митрески од денеска на наддавање

Вест - 22.07.2002

Нашиот фудбалски интернационалец во преговори со московјаните Од денеска нашиот фудбалски интернационалец Игор Митрески ќе ги започне преговорите околу продолжување на договорот со својот клуб Спартак од Москва. Колку се упорни Русите да го задржат својот фудбалер, показател е и тоа што тие ...