TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Какви ќе бидат новите цени на горивата?

Press24 - 25.09.2016

Со последната одлука на Регулаторната Комисија за Енергетика, дел од горивата поевтинија, додека дел се продаваат по иста цена. Така, еуросупер од 98 октани и екстра лесното масло за домаќинство се со пониски цени за половина денар, додека цената на ...

Од полноќ нови цени на горивата - 98 октанскиот бензин поевтин за половина денар

Канал5 - 20.09.2016

Од полноќ, дел од горивата поевтинија, додека дел ќе се продаваат по иста цена. Така, еуросупер од 98 октани и екстра лесното масло за домаќинство се со нови пониски цени за половина денар, додека цената на еуросупер од 95 октани и на еуродизелот ...

Од полноќ нови цени на горивата – 98 октанскиот бензин поевтин за половина денар

Курир - 20.09.2016

Од полноќ, дел од горивата поевтинија, додека дел ќе се продаваат по иста цена. Така, еуросупер од 98 октани и екстра лесното масло за домаќинство се со нови пониски цени за половина денар, додека цената на еуросупер од 95 октани и на еуродизелот ...

Нови цени на бензините

Lider - 20.09.2016

Цената на ЕУРОСУПЕР БС – 98 и Екстра лесното масло за домаќинство се намали за половина денар, ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОДИЗЕЛОТ се продаваат по иста цена, по вчерашната одлука на Регулаторната комисија за енергетика.

Цените на Еуросупер 98 и Екстра лесното масло се намалуваат за половина денар

24 Вести - 19.09.2016

Од ноќеска на полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС - 98 и Екстра лесното масло за домаќинство се намалува за 0,5 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛОТ останува иста. Согласно денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, ...

ЕУРОСУПЕР 95 и Екстра лесното масло намалени за половина денар

ТВ21 - 19.09.2016

Од ноќеска на полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС – 98 и Екстра лесното масло за домаќинство се намалува за 0,5 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛОТ останува иста. Согласно денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, ...

Бензинот Еуросупер БС – 98 поевтинува за половина денар, останатите горива по стара цена

Бизнис Инфо - 19.09.2016

Бензинот Еуросупер БС – 98 и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ – 1) поевтинуваат за половина денар, додека останатите горива ќе се продаваат по стара цена, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Од полноќ – дел од горивата поевтинуваат, дел со иста цена

24 Вести - 19.09.2016

Од полноќ, дел од горивата поевтинуваат, додека дел ќе се продаваат по иста цена. Така, Еуросупер од 98 октани и екстра лесното масло за домаќинство се со нови пониски цени за половина денар, додека цената на Еуросупер од 95 октани и на Еуродизелот ...

Еуросупер 95 и Екстра лесното масло намалени за половина денар

Канал5 - 19.09.2016

Од ноќеска на полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС - 98 и Екстра лесното масло за домаќинство се намалува за 0,5 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛОТ останува иста. Согласно денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, ...

Нови цени на нафтените деривати

Телма - 19.09.2016

Од ноќеска на полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС - 98 и Екстра лесното масло за домаќинство се намалува за 0,5 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛОТ останува иста. Согласно денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, ...

Регулаторна одлучи за цените на горивата

Курир - 19.09.2016

Дизелот и бензинот од 95 октани по иста цела, екстра лесното масло и 98 октанскиот бензин поевтини за половина денар. Од полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува 62,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 48,00 ден/лит.

Еуросупер 95 и дизелот со непроменета цена, половина денар поевтинува Еуросупер 98

А1 On - 19.09.2016

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,47%. Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), не се променуваат, односно остануваат на исто ниво утврдени со ...

Регулаторна ги соопшти цените на горивата…

Нетпрес - 19.09.2016

Дизелот и бензинот од 95 октани по иста цела, екстра лесното масло и 98 октанскиот бензин поевтини за половина денар. Од полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува 62,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 48,00 ден/лит.

Еуросупер 95 и Екстра лесното масло намалени за половина денар

МРТ - 19.09.2016

Согласно денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 отсега ќе биде 63,50 ден/лит, додека на Екстра лесното масло за домаќинство 36,50 ден/лит.

Регулаторна одлучи: Ова се новите цени на бензините

Сител - 19.09.2016

Дизелот и бензинот од 95 октани по иста цела, екстра лесното масло и 98 октанскиот бензин поевтини за половина денар. Од полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува 62,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 48,00 ден/лит.

Еуросупер 95 и дизелот со непроменета цена, половина денар поевтинува Еуросупер 98

Макфакс - 19.09.2016

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,47%. Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), не се променуваат, односно остануваат на исто ниво утврдени со ...

Регулаторна: Минимално намалување на цената на бензините

CARClub - 19.09.2016

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата – од вечерва поевтинува бензинот со 98 октани! Согласно методологијата која Регулаторната Комисија за Енергетика ја користи за пресметка на цените на горивата, од вечерва на ...

Еуросупер 95 и дизелот со иста цена, половина денар поевтинува Еуросупер 98

+инфо - 19.09.2016

Дизелот и бензинот од 95 октани по иста цела, а екстра лесното масло и 98 октанскиот бензин ќе бидат поевтини за половина денар. Дизелот и бензинот од 95 октани по иста цела, а екстра лесното масло и 98 октанскиот бензин ќе бидат поевтини за ...

За половина денар поскапува Еуросупер БС 98

МРТ - 19.09.2016

Нема промена на малопродажните цени на дизелот, Еуросуперот БС 95–ка и екстра лесното масло, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ нова цена само на Еуросупер БС 98. Поскапува за половина денар. Ќе изнесува 80 денари.

Еуросупер 98 поевтинува за половина денар, Еуросупер 95 и дизелот непроменети

Кајгана - 19.09.2016

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), не се променуваат, односно остануваат на исто ниво утврдени со Одлуката од 05.09.2016 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 62,00 ден/лит, додека малопродажната ...

НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА: Максимално поевтинување за половина денар

Телеграф - 19.09.2016

Цената на евросупер БС-95 и понатаму останува 62 денари за литар, а на евродизел ќе биде 48 денари за литар Половина денар ќе биде максималното поевтинување за дел од горивата во малопродажната мрежа во земјава, а кое ќе стартува од ноќеска на ...

Еуросупер 98 намален за половина денар, Еуросуперот 95 и дизелот со непроменета цена

МКД - 19.09.2016

Еуросуперот БС-98 и Екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поевтинува за половина денар. Цената на Еуросупер БС -95 како и на Еуродизелот не се менува, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Горивата со (не)променета цена

Авто Магазин - 19.09.2016

На својата редовна седница, регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија донесе одлука за определување на нови цени на горивата кај нас според која тие практично се непроменети, односно од утре ќе плаќаме за половина денар помалку ...

Денеска очекувајте нови цени на бензините

Курир - 19.09.2016

Регулаторната комисија за енергетика денеска на пладне треба да ја објави новата цена на нафтените деривати по која горивата ќе се тргуваат од ноќеска по полноќ. Во изминатата недела цената на нафтата на светските берзи имаше значителни промени, за ...

Штедете уште некој ден – ПОЕВТИНУВААТ ГОРИВАТА

Репортер - 19.09.2016

Цената на евросупер БС-95 и понатаму останува 62 денари за литар, а на евродизел ќе биде 48 денари за литар. Половина денар ќе биде максималното поевтинување за дел од горивата во малопродажната мрежа во земјава, а кое ќе стартува од ноќеска на ...

Ова се новите цени на горивата во Македонија

Press24 - 19.09.2016

Дизелот и бензинот од 95 октани по иста цела, екстра лесното масло и 98 октанскиот бензин поевтини за половина денар. Од полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува 62,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 48,00 ден/лит.

Минимално намалување на цената на „еуросупер БС-98“

Мета - 19.09.2016

Малопродажните цени на „еуросупер БС-95“ и на „еуродизел“ ќе останат на исто ниво, одлучи Регулаторна комисија за енергетика. „Еуросупер БС-95“ ќе продолжува да се продава по цена од 62 денари за еден литар, додека малопродажната цена на „еуродизел“ ...

Регулаторна направи корекција - кои се новите цени на горивата?

Фактор - 19.09.2016

Малопродажните цени на „еуросупер БС-95“ и на „еуродизел“ ќе останат на исти. Вака одлучи денеска Регулаторна комисија за енергетика. „Еуросупер БС-95“ ќе продолжи да се продава по цена од 62 денари за еден литар, а малопродажната цена на ...

Еуросупер 95 и дизелот со непроменета цена, половина денар поевтинува Еуросупер 98

Локално - 19.09.2016

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,47%. Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), не се променуваат, односно остануваат на исто ниво утврдени со ...

Еуросупер 95 и дизелот со непроменета цена, половина денар поевтинува Еуросупер 98

Точка - 19.09.2016

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,47%. Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), не се променуваат, односно остануваат на исто ниво утврдени со ...

Минимално намалување на цената на „еуросупер БС-98“

Либертас - 19.09.2016

Малопродажните цени на „еуросупер БС-95“ и на „еуродизел“ ќе останат на исто ниво, одлучи Регулаторна комисија за енергетика. „Еуросупер БС-95“ ќе продолжува да се продава по цена од 62 денари за еден литар, додека малопродажната цена на „еуродизел“ ...

Еуросупер 95 и Екстра лесното масло намалени за половина денар

Вечер Прес - 19.09.2016

Цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 и понатаму останува 62 ден/лит, а на ЕУРОДИЗЕЛ 48 ден/лит. Од ноќеска на полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС - 98 и Екстра лесното масло за домаќинство се намалува за 0,5 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛОТ ...

Од денес ова ќе бидат цените на горивата

Бизнис Вести - 19.09.2016

Регулаторната комисија за енергетика одлучи новата цена на Еуросуперот БС-98 да биде 63,50 денари за литар, додека на Екстра лесното масло за домаќинство 36,50 денари за литар. Цената на Еуросупер БС-95 и понатаму останува 62 денари за литар, а на ...

Еуросупер БС-98 поевтинува за пола денар, останатите горива по стара цена

еМагазин - 19.09.2016

Од ноќеска на полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС - 98 и Екстра лесното масло за домаќинство се намалува за 0,5 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛОТ останува иста. Согласно денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, ...

Од полноќ нова цена на бензините и дизелот во Македонија

Канал 77 - 19.09.2016

Дизелот и бензинот од 95 октани по иста цела, екстра лесното масло и 98 октанскиот бензин поевтини за половина денар – одлучи Регулаторната Комисија за Енергетика. Од полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува 62,00 ден/лит, додека малопродажната ...

Новите цени на горивата

Република - 19.09.2016

Дизелот и бензинот од 95 октани по иста цена, екстра лесното масло и 98 октанскиот бензин поевтини за половина денар. Од полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува 62,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 48,00 ден/лит.

Еуросупер 95 и Екстра лесното масло намалени за половина денар...

Н.Македонија - 19.09.2016

Еуросупер 95 и Екстра лесното масло намалени за половина денар Од ноќеска на полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС - 98 и Екстра лесното масло за домаќинство се намалува за 0,5 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛОТ останува иста.

Еуросупер 95 и дизелот со непроменета цена, половина денар поевтинува Еуросупер 98

Денар - 19.09.2016

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,47%. Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), не се променуваат, односно остануваат на исто ниво утврдени со ...

Денеска очекувајте нови цени на бензините

Lider - 19.09.2016

Регулаторната комисија за енергетика денеска на пладне треба да ја објави новата цена на нафтените деривати по која горивата ќе се тргуваат од ноќеска по полноќ. Во изминатата недела цената на нафтата на светските берзи имаше значителни промени, за ...

Намалени цените на Еуросупер 98 и Екстра лесното масло

Lider - 19.09.2016

Од ноќеска на полноќ цената на ЕУРОСУПЕР БС – 98 и Екстра лесното масло за домаќинство се намалува за 0,5 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛОТ останува иста. Согласно денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, ...