TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„За кого ѕвони телефонот“ - Руските комичари кои го зафркаваа Заев издадоа книга

Press24 - 14.07.2019

Руските комичари Вован и Лексус, кои како Порошенко и Столтенберг разговараа со премиерот Зоран Заев објавиле и книга со разговорите со сите светски политичари кои ги измамиле. Книгата има наслов „За кого ѕвони телефонот“ („По ком звонит телефон“) и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ нема ниту Европа, ниту просперитет

24 Вести - 13.07.2019

,,Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали. Пораките од Заев до лажниот Порошенко кои беа објавени во медиумите покажуваат дека тој ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ нема ниту Европа, ниту просперитет

Канал5 - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали. Пораките од Заев до лажниот Порошенко кои беа објавени во медиумите покажуваат дека тој во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се сретнувал со сомнителни ликови со дебели досиеја

Фокус - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали, обвини денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за состаноци на Заев со сомнителни ликови

Нетпрес - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали. Пораките од Заев до лажниот Порошенко кои беа објавени во медиумите покажуваат дека тој во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Заев се среќавал со човек против кој се водел процес дека добил 400.000 евра за пропаганда со лажни ...

А1 On - 13.07.2019

„Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали. Пораките од Заев до лажниот Порошенко кои беа објавени во медиумите покажуваат дека тој ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да одговори дали пред да се сретне со Тил Силберстин го провериле неговото досие

Макфакс - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали, оценува ВМРО-ДПМНЕ осврнувајќи се на разговорите на премиерот со комичарите.

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ нема ниту Европа, ниту просперитет

Сител - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали. Пораките од Заев до лажниот Порошенко кои беа објавени во медиумите покажуваат дека тој во ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Заев се согласува со Сталин – Не е важно како гласаат граѓаните, важно е како се бројат гласовите

А1 On - 13.07.2019

„Комичар му се јавува на Зоран Заев и претставувајќи му се како тогашниот украински претседател Порошенко, му го цитираат Сталин! Внимавајте, украински претседател го цитира Сталин како совет, Сталин – човек одговорен за смртта на околу пет милиони ...

Разговорите со комичарите ги открија криминогеноста на Заев и неговите сталинистички методи за спроведување на избори

Нетпрес - 13.07.2019

Комичар му се јавува на Зоран Заев и претставувајќи му се како тогашниот украински претседател Порошенко, му го цитираат Сталин! Внимавајте, украински претседател го цитира Сталин како совет, Сталин – човек одговорен за смртта на околу пет милиони ...

Мицкоски: Разочарувачко е слушнатото од разговорите на Заев со украинските комичари

Нетпрес - 13.07.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за телевизија Алсат М, истакна дека е разочаран од Зоран Заев кој како премиер наседнал на украински комичари и издавал важни информации кои што високи претставници на Европа ги споделиле во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, наместо со инвеститори, се среќава со сомнителни ликови

МКД - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали, обвини опозициската ВМРО-ДПМНЕ во утринското соопштение.

„Разговорите со комичарите ги открија криминогеноста на Заев и неговите сталинистички методи за спроведување на избори“

Курир - 13.07.2019

Комичар му се јавува на Зоран Заев и претставувајќи му се како тогашниот украински претседател Порошенко, му го цитираат Сталин! Внимавајте, украински претседател го цитира Сталин како совет, Сталин – човек одговорен за смртта на околу пет милиони ...

Мицкоски: Разочарувачко е слушнатото од разговорите на Заев со украинските комичари (ВИДЕО)

Курир - 13.07.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за телевизија Алсат М, истакна дека е разочаран од Зоран Заев кој како премиер наседнал на украински комичари и издавал важни информации кои што високи претставници на Европа ги споделиле во ...

„Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели ...

Курир - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали. Пораките од Заев до лажниот Порошенко кои беа објавени во медиумите покажуваат дека тој во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во оваа Влада на Заев не постојат никакви безбедносни протоколи

PressingTV - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали. Пораките од Заев до лажниот Порошенко кои беа објавени во медиумите покажуваат дека тој во ...

Заев го послуша лажниот Порошенко: Не е важно како гласаат граѓаните, важно е како се бројат гласовите

Република - 13.07.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски го критикуваше премиерот Зоран Заев дека ги користел советите на лажниот Порошенко, кој во телефонскиот разговор го соетуввал да го користи сталинистичкиот метод „Не е важно како гласаат граѓаните, важно е ...

Зошто Заев се среќавал со човек осомничен дека добил 400.000 евра за пропаганда со лажни вести

24Инфо - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали. Пораките од Заев до лажниот Порошенко кои беа објавени во медиумите покажуваат дека тој во ...

Стоилковски: Зоране Заев, колку ти помогнаа советите од Сталин? (ВИДЕО)

PressingTV - 13.07.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски го критикуваше премиерот Зоран Заев дека ги користел советите на лажниот Порошенко, кој во телефонскиот разговор го соетуввал да го користи сталинистичкиот метод „Не е важно како гласаат граѓаните, важно е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, наместо со инвеститори, се среќава со сомнителни ликови за кои се отворени истраги

Либертас - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали, обвини опозициската ВМРО-ДПМНЕ во утринското соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со ...

Опсервер - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали. Пораките од Заев до лажниот Порошенко кои беа објавени во медиумите покажуваат дека тој во ...

Руските комичари го измамиле и Харадинај: Го натерале да даде поддршка на измислена личност (ВИДЕО)

PressingTV - 13.07.2019

Покрај Зоран Заев, руските комичари пред неколку месеци го измамиле и премиерот на Косово, Рамуш Харадинај. И нему му се претставиле дека се претседателот на Украина, Петро Порошенко и подолго време одржувале комуникација.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да одговори дали пред да се сретне со Тил Силберстин го провериле неговото досие

Centar - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали, оценува ВМРО-ДПМНЕ осврнувајќи се на разговорите на премиерот со комичарите.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев им должи одговор на граѓаните – што работел со Силберстин од скандалот поради кој падна владата во ...

Денешен - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали, реагира ВМРО-ДПМНЕ. – Пораките од Заев до лажниот Порошенко кои беа објавени во медиумите ...

Заев го послуша лажниот Порошенко: Не е важно како гласаат граѓаните, важно е како се бројат гласовите

24Инфо - 13.07.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски го критикуваше премиерот Зоран Заев дека ги користел советите на лажниот Порошенко, кој во телефонскиот разговор го соетуввал да го користи сталинистичкиот метод „Не е важно како гласаат граѓаните, важно е ...

Стоилковски: Обвинителство мора да отпочне процеси за сите наводи од разговорите меѓу Заев и лажниот Порошенко

Скопје1 - 13.07.2019

Комичар му се јавува на Зоран Заев и претставувајќи му се како тогашниот украински претседател Порошенко, му го цитираат Сталин! Внимавајте, украински претседател го цитира Сталин како совет, Сталин – човек одговорен за смртта на околу пет милиони ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во оваа влада на Заев не постојат никакви безбедносни протоколи

MakPress - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали. Пораките од Заев до лажниот Порошенко кои беа објавени во медиумите покажуваат дека тој во ...

ВМРО ДПМНЕ: Заев имал средби со Тал Силберстрин инволвиран во падот на владата на Курц

AKO - 13.07.2019

ВМРО ДПМНЕ побара одговор за средбите на премиерот Заев со Израелецот Тал Силберстрин ( Tal Silberstein ), кој сега се наоѓа во затвор во Австрија за ширење лажни вести. ,,Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Заев пред да се сретне со Силберстин го провери неговото досие?

Скопје1 - 13.07.2019

Владиниот кабинет наместо за средби со инвеститори, служи за средби на Зоран Заев со сомнителни ликови со дебели досиеја, инволвирани во меѓународни скандали, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Пораките од Заев до лажниот Порошенко кои беа објавени во медиумите ...

„Разговорите со комичарите ги открија криминогеноста на Заев и неговите сталинистички методи за спроведување на избори“

Магазин - 13.07.2019

Комичар му се јавува на Зоран Заев и претставувајќи му се како тогашниот украински претседател Порошенко, му го цитираат Сталин! Внимавајте, украински претседател го цитира Сталин како совет, Сталин – човек одговорен за смртта на околу пет милиони ...

Стоилковски: Па Зоране Заев, колку ти помогнаа советите од Сталин?

MakPress - 13.07.2019

Комичар му се јавува на Зоран Заев и претставувајќи му се како тогашниот украински претседател Порошенко, му го цитираат Сталин! Внимавајте, украински претседател го цитира Сталин како совет, Сталин - човек одговорен за смртта на околу пет милиони ...

Се проширува друштвото, и Рамуш Харадинај наседнат од руските пранкери

Алсат-М - 12.07.2019

Руските комичари познати под псевдонимите Вован и Лексус, во периодот од јануари до април оваа година, го наседнале и косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Разговорот го објави руската телевизија „русија 24“, а во него комичарите се претставуваат ...

Руските комичари бројот на Харадинај го добиле од Заев?

Алсат-М - 12.07.2019

Двајцата руски комичари Вован и Лексус го изиграле и косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Еден од нив му се јавил на Харадинај во име на поранешниот украински претседател Петро Порошенко, велејќи дека по претседателските избори, Украина ќе ја ...

Руските комичари - ги објавуваат разговорите и со измамениот косовскиот премиер Рамуш Харадинај

24 Вести - 12.07.2019

Откако пред неколку дена на интернет се појави аудио снимката од разговори на македонскиот премиер Зоран Заев со руски пракнери , во кои тој беше убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко, двајцата руски комичари Владимир Кузнецов познат ...

Стоилковски: СДСМ и Заев мора да кажат од кога Заев соработува со Силберстин

Канал5 - 12.07.2019

Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе кривични дела.

Обвинителство го преспа случајот на Заев, како случаите на Рашковски и Дудуш

Нетпрес - 12.07.2019

За обвинителството очигледно нема ништо спорно во јавната бламажа, дискредитација и дипломатски скандал што на меѓународната сцена ја доживеа Македонија преку нејзиниот највисок претставник, премиерот Зоран Заев кој телефонски комуниицирал со рските ...

Русите го објавија и мајтапењето на пранкерите со Харадинај (ВИДЕО)

+инфо - 12.07.2019

Само неколку дена откако на интернет се појави аудио снимка од разговори на премиерот Зоран Заев со руски комичари, во кои тој е убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко, во јавноста испливаа и муабетите на Харадинај со истите лица.

Стоилковски до Владата: Што бара човек со меѓународно криминално досие кај Заев?

+инфо - 12.07.2019

Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе кривични дела, порача ...

ВМРО-ДПМНЕ бара истрага за разговорите на Заев со лажниот Порошенко

Макфакс - 12.07.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ порача дека јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел.

ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителството мора да отвори истрага за комуникацијата на Заев со лажниот Порошенко, поради сериозни ...

Нетпрес - 12.07.2019

Основното јавно обвинителство мора да отвори истрага истрага за комуникацијата на македонскиот премиер Зоран Заев со рускиот пранкер кој му се претставил како поранешниот украински претседател Петро Порошенко, бидејќи постојат сериозни индиции за ...

(ВИДЕО) Руските пранкери го насамарија и косовскиот премиер Харадинај, откако Заев им го даде неговиот број

Нетпрес - 12.07.2019

Само неколку дена откако на интернет се појави аудио снимка од разговори на премиерот Зоран Заев со руски комичари, во кои тој е убеден дека разговара со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и со сега поранешниот украински претседател ...

„ЈО мора да отвори истрага за комуникацијата на Заев со лажниот Порошенко бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе ...

Курир - 12.07.2019

Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе кривични дела, истакна ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Јавното обвинителство да отвори истрага за комуникацијата на Заев со лажниот Порошенко

А1 On - 12.07.2019

„Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе кривични дела.

Стоилковски: Македонија поради изгубениот Заев се претвора во загубена држава

ММС - 12.07.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во повеќе наврати побара оставка од премиерот, Зоран Заев откако беа објавени неговите телефонски разговори со руските комичари, за кои мислел дека се Порошенко и Столтенберг.

Милошоски: Дали Заев ги манипулира новинарите за разговорот со лажниот Порошенко?

+инфо - 12.07.2019

Според релевантни извори од МНР не постои уредно архивиран записник од советниците Бојан Маричиќ и Дане Талески од првиот разговор на Заев со лажниот Порошенко (август 2018та). Но, дали Заев ја говори вистината или ги манипулирал новинарите, наскоро ...

Стоилковски: СДСМ и Заев мора да кажат од кога Заев соработува со Силберстин

Сител - 12.07.2019

Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе кривични дела.

Објавен и разговорот на Рамуш Харадинај со руските комичари (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.07.2019

Руските комичари двапати му телефонирале на Харадинај, еднаш во јануари и еднаш во април Двајцата руски комичари, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Столјаров (Лексус), го измамиле и косовскиот премиер.

Амбасадорката на Украина: Не знаевме за комуникацијата на Заев со руските пранкери (ВИДЕО)

PressingTV - 12.07.2019

Амбасадорката на Украина, Наталија Задорожњук вели дека не биле информирани за комуникацијата на премиерот Зоран Заев со руските комичари кои се претставуваа како поранешниот претседател Петро Порошенко.

Стоилковски: ОЈО мора да отвори истрага за комуникацијата на Заев со лажниот Порошенко

24Инфо - 12.07.2019

Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе кривични дела.

Стоилковски: СДСМ и Заев мора да кажат од кога Заев соработува со Силберстин

Опсервер - 12.07.2019

Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе кривични дела.

ВМРО-ДПМНЕ бара истрага за средбите во владата на Заев со контроверзниот Тал Силберстин

PressingTV - 12.07.2019

Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе кривични дела, побара ...

Се проширува друштвото, и Рамуш Харадинај наседнат од руските пранкстери

Вечер Прес - 12.07.2019

Руските комичари познати под псевдонимите Вован и Лексус, во периодот од јануари до април оваа година, го наседнале и косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Разговорот го објави руската телевизија „Русија 24“, а во него комичарите се претставуваат ...

Испливале детали од тоа како премиерот на Косово наседнал на договорот со лажниот Порошенко

Точка - 12.07.2019

Рамуш Харадинај, премиер на Косово, во април наседнал на шегата на познатите руски комичари, а сега испливале и детали од тој телефонски разговоро. Во делови од разговорот со руските комичари Владимир Кузњецов (Вован) и Алексеј Столјаров (Лексус), ...

(ВИДЕО) Објавени разговори на руските комичари со Харадинај

Фактор - 12.07.2019

Русите го објавија и мајтапењето на пранкерите со косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Во јавноста се појавија и разговорите на Харадинај со руските комичари. Со Харадинај пранкерите муабетеле во јануари и во април.

Русите го објавија и мајтапењето на пранкерите со Харадинај

Република - 12.07.2019

Само неколку дена откако на интернет се појави аудио снимка од разговори на премиерот Зоран Заев со руски комичари, во кои тој е убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко, во јавноста испливаа и муабетите на Харадинај со истите лица.

Украинската амбасадорка: За разговорите на Заев со „Порошенко“ дознавме од весници

Република - 12.07.2019

Aмбасадорката на Украина во Македонија, Наталија Задорожњук, денеска кажа дека не биле информирани за комуникацијата на премиерот Зоран Заев со руските комичари кои се претставуваа како поранешниот претседател Петро Порошенко.

И Рамуш Харадинај наседнат од руските пранкери

Либертас - 12.07.2019

Разговорот го објави руската телевизија „русија 24“, а во него комичарите се претставуваат како украинскиот поретседател, Петро Порошенко. Во емитуваниот разговор се слуша како „Порошенко“ му ветува на Харадинај дека ќе го признае Косово по изборите ...

Што бара човек со меѓународно криминално досие во Влада?

Република - 12.07.2019

Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел, бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе кривични дела, порача ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Обвинителството да отвори истрага за комуникацијата на Заев со лажниот Порошенко (ВИДЕО)

Локално - 12.07.2019

„Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе кривични дела“, вели ...

Стоилковски: СДСМ и Заев мора да кажат од кога Заев соработува со Силберстин?

MakPress - 12.07.2019

Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе кривични дела.

Стоилковски: ОЈО мора да отвори истрага за комуникацијата на Заев со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации ...

Скопје1 - 12.07.2019

Јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро Порошенко и сите пораки и информации кои што му ги изнел бидејќи постојат сериозни индиции за повеќе кривични дела, истакна ...

Стоилковски: Заев не само што треба да понесе политичка, туку и кривична одговорност

Канал5 - 11.07.2019

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи на површина. По којзнае кој пат се уверуваме дека аболицираниот криминалец Зоран ...

Харадинај: Разговарав со руските комичари, со Заев во последните десет дена не сме се слушнале

Press24 - 11.07.2019

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече тој, во нивниот разговор немало нешто специфично затоа што се знаат неговите ставови за Косово и поради тоа ...

Заев се среќавал со човекот обвинет дека ја урна владата на Себастијан Курц, и му го препраќал на ‘Порошенко’

Нетпрес - 11.07.2019

Зоран Заев одржувал комуникација со Тал Силбестрин, човекот кој е обвинет дека е платен пропагандист на австриските социјаледемократи кој коструирал наводни скандали особено за десничарскиот донеодамнешен канцелар Себастијан Курц, пишува во ...

Милошоски: Во МНР нема записник од разговорите меѓу Заев и „Порошенко“

Press24 - 11.07.2019

Пратеникот Антонио Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко и лажниот Столтенберг. - Според релевантни извори од МНР не постои уредно архивиран ...

Селфи Заев – Силберстејн – премиерот призна го познавал, но не му бил соработник

Алфа - 11.07.2019

Оваа селфи фотографија од премиерот Зоран Заев минатиот месец стигнала на бројот на руските комичари. На неа Заев е во друштво на познат политички советник од Израел, Тал Силберстајн, кого Тел Авив пред две години го апсеше за перење пари и поткуп.

Милошоски: Наскоро ќе дознаеме дали Заев ја говори вистината или ги манипулира новинарите во врска со разговорот со ...

Курир - 11.07.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави две фотографии преку кои праша дали Заев ја говори вистината дали постој уредно архивиран записник од советниците Бојан Маричиќ и Дане Талески од првиот разговор на Заев со ...

Заев тврди дека Русија не стои зад комичарите, косовските служби ги пресретнале повиците од Москва

Сител - 11.07.2019

Русија не стои зад комичарите кои го измамија премиерот Заев. По 2 дена обвинување за специјална војна врз Македонија, премиерот Заев денеска застана до руските амбасадор во земјава за да порача дека Русија останува пријател на Македонија Во ...

Се огласи Харадинај: Разговарав со руските комичари, со Заев во последните десет дена не сме се слушнале

Слободен Печат - 11.07.2019

Тој, исто така рече дека во последните десет дена не разговарал со премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече ...

Главна тема – разговорите на Заев со лажниот Порошенко

Р.С.Европа - 11.07.2019

Објавените телефонски разговори на премиерот Зоран Заев со руските комичари кои му се претставиле како поранешниот украински претседател Петро Порошенко, се главна тема во дневниот печат. Откако на Јутјуб се појавија снимените телефонски разговори ...

Милошоски: Не постои записник од советниците на Заев за разговорот со „Порошенко“

Нетпрес - 11.07.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави две фотографии преку кои праша дали Заев ја говори вистината дали постој уредно архивиран записник од советниците Бојан Маричиќ и Дане Талески од првиот разговор на Заев со ...

Стоилковски: Срамот кој ни го приреди Заев станува планетарен

Курир - 11.07.2019

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава, рече Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи на површина.

Стоилковски: Шегата што му ја приредија на Заев на површина извади сериозни работи

Нетпрес - 11.07.2019

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава, рече Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи.

Заев се среќавал со човекот обвинет дека ја урна Владата на Себастијан Курц

Курир - 11.07.2019

Рускиот комичар Алексеј Столјаров- лажниот „Петро Порошенко“ од сега веќе познатата снимка со Зоран Заев, со „ Република “ ги сподели и пораките кои Заев му ги испраќал преку мобилна апликација.

Стоилковски: Заев не само што треба да понесе политичка, туку и кривична одговорност

Сител - 11.07.2019

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи на површина. По којзнае кој пат се уверуваме дека аболицираниот криминалец Зоран ...

(ВИДЕО) Стоилковски: За Заев нормално е да се „донира“ во кеш

А1 On - 11.07.2019

„Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи на површина. По којзнае кој пат се уверуваме дека аболицираниот криминалец Зоран ...

Заев се среќавал со човекот обвинет дека ја урна Владата на Себастијан Курц

Република - 11.07.2019

Силберстин е долгогодишен пропагандист на австриската социјал-демократска партија СПО, каде формирал мрежа на интернет портали и фејсбук страници преку кои подметнувал лажни вести со кои ја обвинувал австриската десница дека се расисти и ...

МИЛОШОСКИ: Во МНР нема уреден записник од првиот разговор на Заев со лажниот Порошенко

Денешен - 11.07.2019

Поранешниот министер за надворешни работи и сегашен пратеник Антонио Милошоски открива уште една манипулација на јавноста од премиерот Зоран Заев за неговите разговори со „лажниот Порошенко и лажниот Столтенберг“.

Милошоски: Во МНР нема записник од разговорите меѓу Заев и „Порошенко“

24Инфо - 11.07.2019

Пратеникот Антонио Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко и лажниот Столтенберг. – Според релевантни извори од МНР не постои уредно архивиран ...

Стоилковски: Заев не само што треба да понесе политичка, туку и кривична одговорност

Либертас - 11.07.2019

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи на површина.

Анализа: Измамениот Заев – вест со краток здив, но со можни последици по премиерот и по државата

Мета - 11.07.2019

Веста на неделата – измамничките телефонски разговори на премиерот Зоран Заев со двајцата руски, наводно, шегобијци – нема капацитет подолгорочно да се задржи во медиумскиот простор во земјата и светот, но можно е да има импликации по угледот на ...

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава

24Инфо - 11.07.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на прес конференција рече дека Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. -Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи на ...

Милошоски: Наскоро ќе се дознае вистината за разговорите на Заев со лажниот Порошенко

PressingTV - 11.07.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави две фотографии преку кои праша дали Заев ја говори вистината дали постој уредно архивиран записник од советниците Бојан Маричиќ и Дане Талески од првиот разговор на Заев со ...

СТОИЛКОВСКИ: Струмичкиот манир „едно евро за Вицто“ стана светски „100.000 евра за Вартоломеј“

Денешен - 11.07.2019

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи на површина. По којзнае кој пат се уверуваме дека аболицираниот криминалец Зоран ...

Македонија поради изгубениот Заев се претвора во загубена држава

Опсервер - 11.07.2019

Почитувани, Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи на површина.

Премиерот не крие, и тој ги барал руските комичари на телефон!

Вечер Прес - 11.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев изјави дека комуникацијата меѓу него и руските пранкери Вован и Лексус била взаемна, односно дека и тој неколку пати телефонски им се јавувал убеден дека разговара со вистинските Столтенберг и Порошенко.

Харадинај: И јас разговарав со руските комичари

Либертас - 11.07.2019

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече тој, во нивниот разговор немало нешто специфично затоа што се знаат неговите ставови за Косово и поради тоа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заради Заев, Македонија се претвори во загубена држава (Видео)

PressingTV - 11.07.2019

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи. По којзнае кој пат се уверуваме дека аболицираниот криминалец Зоран Заев не се ...

„Гордана Јанкулоска 2015: Шупрајш Зоран Заев 2019: Вери гут“: Твитер реакции за премиерот и руските комичари

еМагазин - 11.07.2019

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи за „местенката“ на премиерот Зоран Заев од страна на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров . Премиерот освен што потврди дека во неколку наврати разговарал со нив, вчера рече и дека и тој ...

Милошоски: Во МНР нема записник од разговорите меѓу Заев и „Порошенко“

Република - 11.07.2019

Пратеникот Антонијо Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко и лажниот Столтенберг, како што тврдеше премиерот Зоран Заев на вонредната ...

Заев: И јас им вртев на телефон, за размена на територии меѓу Србија и Косово слушнав од јавноста

4NEWS - 11.07.2019

На броевите од кои го контактирале руските пранкери и самиот премиер Зоран Заев им се јавувал, убеден дека разговара со вистинските Петро Порошенко и Јенс Столтенберг. Иако разговорите биле направени уште во текот на минатата година, Заев вели дека ...

Украински амбасадор пред две години ни кажал дека некој лажно се претставува како Порошенко

Скопје1 - 11.07.2019

Уште во 2017 година имав состанок со претставници на македонските безбедносни служби и со членови на кабинетите на шефот на државата и на министерот за надворешни работи на кои предупредив дека некој лажно се претставува како претседателот Петро ...

Зошто Заев соработувал со човекот што го урна австрискиот канцелар Курц?

Expres - 11.07.2019

Новите информации кои доаѓаат од руските “пранкери” Вован и Лексус откриваат дека Заев соработувал со контраверзен пропагандист кој ја урна владата на Курц. Во една од пораките што Заев ги пратил на лажниот Порошенко тој праќа слика од Тал ...

Милошоски: Во МНР нема записник од разговорите меѓу Заев и Лажниот Порошенко

Скопје1 - 11.07.2019

Пратеникот Антонио Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко и лажниот Столтенберг. – Според релевантни извори од МНР не постои уредно архивиран ...

Стоилковски: Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава

MakPress - 11.07.2019

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни работи на површина. По којзнае кој пат се уверуваме дека аболицираниот криминалец Зоран ...

(фото) Руските пренкери со нови докази: Заев се среќавал со австрискиот “крал на лажните вести”

Магазин - 11.07.2019

Силберстин е долгогодишен пропагандист на австриската социјал-демократска партија СПО, каде формирал мрежа на интернет портали и фејсбук страници преку кои подметнувал лажни вести со кои ја обвинувал австриската десница дека се расисти и ...

Милошоски: Во МНР нема записник од разговорите меѓу Заев и “Порошенко”

Магазин - 11.07.2019

Пратеникот Антонијо Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко и лажниот Столтенберг, како што тврдеше премиерот Зоран Заев на вонредната ...

(видео) Рускиот комичар Столјаров за Заев:-Ова е првпат да се случи една од нашите „жртви“ да не сфати кои сме

Магазин - 11.07.2019

Порталор Република го интервјуираше комичарот Алексеј Столјаров – Лексус, кој се преправал дека е украинскиот претседател Петро Порошенко во разговорите со Зоран Заев. Тој открива дека до македонскиот премиер стигнале преку неговиот протокол.

(ФОТО) Објавени пораките кои Заев им ги праќал на русите

Скопје1 - 11.07.2019

На социјалната мрежа фејсбук се појавија пораките кои премиерот Зоран Заев му ги испраќал преку мобилна апликација на рускиот комичар Алексеј Столјаров кога јавноста го познава повеќе како лажниот „Петро Порошенко“.

(ВИДЕО) Комичарите ги барав и јас, а дека е измама дознав дури завчера!

Алсат-М - 10.07.2019

Не стивнуваат бранувањата по објавата на телефонските разговори помеѓу лажните Петро Порошенко и Јенс Столтенберг со премиерот Зоран Заев. Во изјава за медиумите, денеска македонскиот премиер рече дека комуникацијата меѓу него и руските комичари ...

Заев: И јас им вртев на комичарите мислејќи дека е Порошенко

Фокус - 10.07.2019

Премиерот, Зоран Заев, потврди денеска дека и тој им ѕвонел на руските комичари на чија местенка падна, затоа што мислел дека комуницира со украинскиот претседател, Петро Порошенко. -Во таа комуникација што сме ја имале, да, можно е како што тие ме ...

И покрај „стапицата“ од руските комичари Заев ќе ги продолжи неформалните комуникации со своите колеги

Алсат-М - 10.07.2019

Сè додека снимените разговори не беа објавени премиерот Зоран Заев не ни знаел дека не разговарал со украинскиот претседател Петро Порошенко, туку со руски комичари. Ова денеска го потврди и самиот Заев кој додаде и дека дури и самиот тој неколку ...

Заев: нема протокол кој може да ме ограничи со кого разговарам на телефон

24 Вести - 10.07.2019

Не стивнуваат реакциите во јавноста по објавување на разговорот меѓу премиерот Заев и лажните Порошенко и Столтенберг. И по 24 часа од објавување на телефонскиот разговор со руските комичари Владимир Кузенцов (Вован) и Алексеј Столаров (Лексус) ...

Украински амбасадор пред две години ни кажал дека некој лажно се претставува како Порошенко

Фокус - 10.07.2019

Уште во 2017 година имав состанок со претставници на македонските безбедносни служби и со членови на кабинетите на шефот на државата и на министерот за надворешни работи на кои предупредив дека некој лажно се претставува како претседателот Петро ...

Заев: И јас им вртев на телефон, за размена на територии меѓу Србија и Косово слушнав од јавноста

ТВ21 - 10.07.2019

На броевите од кои го контактирале руските пранкери и самиот премиер Зоран Заев им се јавувал, убеден дека разговара со вистинските Петро Порошенко и Јенс Столтенберг. Иако разговорите биле направени уште во текот на минатата година, Заев вели дека ...

Влада контра Милошоски: Заев имаше средба со Порошенко

Фокус - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев имаше средба со поранешниот украински претседател Петро Порошенко во рамки на заедничкиот ручек на шефови на држави и влади на економскиот форум во Давос. Работните ручеци во рамки на форумот во Давос не се отворени за јавност и ...

Милошоски на ФБ: Заев во Давос не се сретнал со Порошенко

24 Вести - 10.07.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, кој вчера случајот со руските комичари и разговорите на македонскиот премиер со „Порошенко" и „Столтенберг" го нарече дипломатски скандал на социјалните мрежи пишува дека премиерот заев не остварил средба ...

Заев потврди дека имало ситуации во кои и тој самиот го вртел телефонскиот број на лажниот Порошенко

Press24 - 10.07.2019

Се до завчера Премиерот Заев верувал дека разговара со Порошенко и Столтенберг па на телефоните на руските комичари испраќал фотографии и информации. Тој денеска потврди дека имало ситуации во кои и тој самиот го вртел телефонскиот број на лажниот ...

Какви ќе бидат односите меѓу Македонија и Украина откако Заев го нарече актуелниот претседател кловн

Курир - 10.07.2019

„Република“ денеска разговараше со комичарот Алексеј Столјаров – Лексус, кој се преправал дека е украинскиот претседател Петро Порошенко во разговорите со Зоран Заев. Тој открива дека до македонскиот премиер стигнале преку неговиот протокол.

Милошоски: Заев не се сретнал со Порошенко во Давос

+инфо - 10.07.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, според кого случајот со руските комичари и разговорите на македонскиот премиер со „Порошенко” и „Столтенберг” го нарече дипломатски скандал на социјалните мрежи пишува дека премиерот З аев не остварил ...

Милошоски: Заев е фатен во уште една лага

Курир - 10.07.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, кој вчера случајот со руските комичари и разговорите на македонскиот премиер со „Порошенко” и „Столтенберг” го нарече дипломатски скандал на социјалните мрежи пишува дека премиерот заев не остварил средба ...

Милошоски: Заев е фатен во уште една лага, немал средба со Порошенко

Нетпрес - 10.07.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, кој разговорите на македонскиот премиер со руските пранкери кои се претставиле како поранешниот украински претседател Петро Порошенко и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ги нарече ...

Влада: Заев имаше средба со Порошенко во Давос

Независен - 10.07.2019

Фото: Б. Грданоски Премиерот Зоран Заев имаше средба со поранешниот украински претседател Петро Порошенко во рамки на заедничкиот ручек на шефови на држави и влади на економскиот форум во Давос.

Милошоски: Заев фатен во уште една лага - Во Давос не се сретнал со Порошенко

Press24 - 10.07.2019

Не стивнува скандалот со снимките од телефонскиот разговор на премиерот Зоран Заев со руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров), кои вчера објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро ...

Шеги што не ја насмеаја „Илинденска“

Независен - 10.07.2019

Жртва сум на измама на добро организирана структура што работи против земји со евроатлантски аспирации. Оставка не поднесувам, нема вина ниту во мојот тим. Наседнав на измамници, но ги застапував интересите на земјата.

Милошоски: Уште една лага, Заев во Давос не се сретнал со Порошенко

МКД - 10.07.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, кој вчера случајот со руските комичари и разговорите на македонскиот премиер со „Порошенко" и „Столтенберг" го нарече дипломатски скандал, утрово открива нови детали во однос на комуникацијата на Заев со ...

Влада: Заев имаше средба со Порошенко во Давос

Нетпрес - 10.07.2019

„Премиерот Зоран Заев имаше средба со поранешниот украински претседател Петро Порошенко во рамки на заедничкиот ручек на шефови на држави и влади на економскиот форум во Давос. Работните ручеци во рамки на форумот во Давос не се отворени за јавност ...

Премиерот Зоран Заев се исмејува со вицови за Албанци и Бошњаци во кои тие се генерализирани како криминалци

Курир - 10.07.2019

Порошенко: Би сакал да ти кажам една анегдота, еден мој пријател претседател ми ја кажа, за Албанец и за Бошњак. Ако во автомобил седат албанец и бошњак, кој ќе биде возачот? Заев: Не знам……Србинот ? Порошенко: Полицаецот! Заев: Хахаха многу добро, ...

Влада: Заев имаше средба со Порошенко во Давос

Сител - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев имаше средба со поранешниот украински претседател Петро Порошенко во рамки на заедничкиот ручек на шефови на држави и влади на економскиот форум во Давос. Работните ручеци во рамки на форумот во Давос не се отворени за јавност и ...

Заев: И јас им се јавував на комичарите мислејќи дека ѕвонам кај Порошенко

Независен - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев, денеска потврди дека и тој им ѕвонел на телефон на руските комичари на чија местенка падна, затоа што мислел дека комуницира со украинскиот претседател, Петро Порошенко.

Заев: Тие ме бараа мене, а јас него, мислејќи дека е Порошенко

А1 On - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев обелодени дека освен што тие му се јавувале, и тој ги контактирал лажните Столтенберг и Порошенко, односно руските комичари. Одговорност нема да бара од никого, повтори Заев, додавајќи дека ќе продожи со директни комукации без ...

Заев потврди дека на комичарите им праќал фотографии од Меркел

ММС - 10.07.2019

-Можно е, им праќав фотографии, како што и тие мене ми праќаа од парадата на Војската на Украина, одговори на новинарско прашање премиерот Зоран Заев . Двајцата руски комичари во повеќе интервјуа за македонските медиуми тврдат дека Заев им праќал ...

Заев им се јавувал на лажните Порошенко и Столтенберг, а за измамата дознал дури завчера

Слободен Печат - 10.07.2019

Шегата на руските комичари со премиерот Зоран Заев уште ја бранува македонската јавност. Во изјава за медиумите, македонскиот премиер денеска рече дека комуникацијата меѓу него и пранкерите била взаемна, односно дека и тој неколку пати телефонски им ...

Заев: Можно е и јас да сум ги барал комичарите ВИДЕО

+инфо - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска објасни дека комуникацијата меѓу него и руските комичари била взаемна, односно дека можно е и тој неколку пати телефонски да им се јавувил убеден дека разговара со вистинските Столтенберг и Порошенко.

Заев: И јас им се јавував на комичарите

Press24 - 10.07.2019

Реакции има од сите страни по снимките кои руските комичари ги објавија со премиерот Зоран Заев, на кои му се претставиле лажно. По прес-конференцијата и огласувањето на Фејсбук вчера, денеска Заев вели дека омуникацијата меѓу него и руските ...

Заев: Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери

Press24 - 10.07.2019

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или кој било премиер или претседател да барам одговор од некој протокол, изјави денеска ...

Заев: Јас ќе продолжам да разговарам по телефон со сите претседатели и премиери

Сител - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев ја потврди информацијата од руските комичари дека и тој нив ги барал на телефон мислејќи дека е Порошенко. Заев останува на ставот дека нема да поднесе оставка и изјави дека нема да бара одговорност од службите во Владата.

Заев: Моите директни комуникации со претседатели и премиери ќе продолжат

Нова ТВ - 10.07.2019

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или кој било премиер или претседател да барам одговор од некој протокол, изјави денеска ...

Опозицијата повторно бара оставка од Заев, СДСМ вели Мицкоски се става на страната на туѓи интереси

ММС - 10.07.2019

Опозицијата денеска повторно побара премиерот, Зоран Заев да си поднесе оставка. Откако призна дека наседнал на шегата на двајцата руски комичари кои се претставувале како Порошенко и Столтенберг, ВМРО-ДПМНЕ реагира дека тој го урива угледот и ...

Заев на лажниот Порошенко му праќал фотки од Меркел

+инфо - 10.07.2019

Тој посочи дека Северна Македонија е пријател со сите земји и дека комуницира со сите затоа што смета дека тоа е од помош за нашата земја. – Комуникациите носат информации и тие помагаат во одлучувањето, растот и напредокот на мојата земја.

Експрес: Харадинај реагира откако Заев им го кажа на руските комичари планот за поделба на Косово

Слободен Печат - 10.07.2019

Преку Фејсбук, првиот човек на косовската влада напишал дека никој нема да го одвои Косово Косовскиот премиер Рамуш Харадинај реагираше по синоќешните изјави на неговиот македонски колега, Зоран Заев, дека е се уште на маса идејата за размена со ...

Пранкерот Вован ексклузивно за Алфа: Заев ни се јавуваше на Воцап и ни праќаше фотографии

Алфа - 10.07.2019

„Пријателе, вчера на прес конференцијата се бореше како лав“ – ова е последната преписка од руските комичари испратена денеска до премиерот Зоран Заев. Заев ја видел, но не им одговорил, ни откри еден од двајцата руски комичари, Владимир Кузнецов, ...

И премиерот Заев му се јавувал и му праќал слики на „Порошенко“

Сител - 10.07.2019

Се до завчера Премиерот Заев верувал дека разговара со Порошенко и Столтенберг па на телефоните на руските комичари испраќал фотографии и информации. Тој денеска потврди дека имало ситуации во кои и тој самиот го вртел телефонскиот број на лажниот ...

Црвена проверка за сите што ќе сакаат да го чујат Заев

Независен - 10.07.2019

Владата подготвува нов протокол за безбедна комуникација по гафот со руските комичари, кои во неколку наврати разговараа со премиерот Зоран Заев претставувајќи му се како Петро Порошенко (довчерашен претседател на Украина) и Јенс Столтенберг ...

Заев си разменувал фотографии со лажниот Порошенко

Макфакс - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев обелодени дека освен што тие му се јавувале, и тој ги контактирал лажните Столтенберг и Порошенко, односно руските комичари. Одговорност нема да бара од никого, повтори Заев, додавајќи дека ќе продолжи со директни комуникации ...

Поранешниот амбасадор на Украина ги предупредил македонските власти дека некој лажно се претставува како Порошенко

МКД - 10.07.2019

Уште во 2017 година имав состанок со претставници на македонските безбедносни служби и со членови на кабинетите на шефот на државата и на министерот за надворешни работи на кои предупредив на тоа дека некој лажно се претставува како претседателот ...

Заев: Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери

А1 On - 10.07.2019

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или кој било премиер или претседател да барам одговор од некој протокол, изјави денеска ...

Заев: Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери

ММС - 10.07.2019

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или кој било премиер или претседател да барам одговор од некој протокол, изјави денеска ...

Македонските власти уште пред две години биле предупредени за лажниот Порошенко

Слободен Печат - 10.07.2019

Уште во 2017 година имав состанок со претставници на македонските безбедносни служби и со членови на кабинетите на шефот на државата и на министерот за надворешни работи на кои предупредив на тоа, вели Гончарук.

Заев: И јас им ѕвонев на комичарите, мислејќи дека го барам Порошенко

МКД - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев, денеска потврди дека и тој им ѕвонел на телефон на руските комичари на чија местенка падна, затоа што мислел дека комуницира со украинскиот претседател, Петро Порошенко.

(видео) ЗАЕВ ГО ФАЛИ ВИЦОТ НА „ПОРОШЕНКО“: Кој ќе вози во автомобил со Албанец и Бошњак?

Денешен - 10.07.2019

Лакрдијата што ја направија руските комичари со Зоран Заев продолжува. Заев имал доволно време да разговара со „Порошенко“ дури и вицови да си раскажуваат. Еве еден: „Порошенко“: Би сакал да ти кажам една анегдота, еден мој пријател претседател ми ...

Владата го демантираше Милошоски: Заев имаше средба со Порошенко во Давос

iPortal - 10.07.2019

„Премиерот Зоран Заев имаше средба со поранешниот украински претседател Петро Порошенко во рамки на заедничкиот ручек на шефови на држави и влади на економскиот форум во Давос. Работните ручеци во рамки на форумот во Давос не се отворени за јавност ...

Заев: Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери

Република - 10.07.2019

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или кој било премиер или претседател да барам одговор од некој протокол, изјави денеска ...

Харадинај реагира на разговорот на Заев за поделба на Косово со руските комичари

Република - 10.07.2019

По синоќешните изјави на неговиот македонски колега, Зоран Заев, косовскиот премиер Рамуш Харадинај реагираше дека на маса сè уште е идејата за размена со територии и дека позади истата стојат Русија и Турција, пренесува косовскиот медиум „ Газета ...

Владата почна да си ги демантира и своите соопштенија

Република - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев имаше средба со поранешниот украински претседател Петро Порошенко во рамки на заедничкиот ручек на шефови на држави и влади на економскиот форум во Давос. Работните ручеци во рамки на форумот во Давос не се отворени за јавност и ...

МКД.МК: Поранешниот амбасадор на Украина ги предупредил македонските власти дека некој лажно се претставува како ...

Либертас - 10.07.2019

Уште во 2017 година имав состанок со претставници на македонските безбедносни служби и со членови на кабинетите на шефот на државата и на министерот за надворешни работи на кои предупредив на тоа дека некој лажно се претставува како претседателот ...

Заев: Моите директни комуникации со претседатели и премиери ќе продолжат

Локално - 10.07.2019

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или кој било премиер или претседател да барам одговор од некој протокол, изјави денеска ...

Заев: Јас ќе продолжам да разговарам по телефон со сите претседатели и премиери

Centar - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев ја потврди информацијата од руските комичари дека и тој нив ги барал на телефон мислејќи дека е Петро Порошенко. Заев останува на ставот дека нема да поднесе оставка и изјави дека нема да бара одговорност од службите во Владата.

И Заев им вртел на руските комичари

еМагазин - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев , денеска изјави дека и тој мислејќи дека разговара со вистинскиот поранешен претседател на Украина, Петро Порошенко им се јавувал на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров „Во таа комуникација што сме ја имале, ...

Руските комичари: Ова ни е првпат „жртвата“ да не сфати кои сме (ВИДЕО)

PressingTV - 10.07.2019

Ова ни е првпат да ни се случи една од нашите „жртви“ како што ги викаме, да не сфати кои сме. Затоа ова беше одлично искуство за нас, разговорите со Заев. Исто така, ни беше чудно што Заев беше особено пријателски настроен кон нас, кажа многу ...

Заев им се јавувал на руските комичари, а им праќал и слики од Меркел (ВИДЕО)

PressingTV - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска повторно објаснуваше за начинот на комуникација со руските комичари кои го измамија мислејќи дека разговара со тогашниот претседател на Украина Петро Порошенко и со Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Заев на руските комичари им прајќал слики со Меркел

еМагазин - 10.07.2019

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или кој било премиер или претседател да барам одговор од некој протокол, изјави денеска ...

Лексус: Заев не е баш чист

Република - 10.07.2019

Разговорот со Зоран Заев не е сечен, лепен или изваден од контекст, вели за Република комичарот Алексеј Столјаров – Лексус, кој се преправал дека е украинскиот претседател Петро Порошенко во разговорите со Зоран Заев.

Заев: Жртва на измама од која треба да се извлечат поуки

Локално - 10.07.2019

Македонскиот премиер порача дека нема намера да поднесе оставка по објавените разговори со руските комичари кои му се претставиле како украинскиот претседател Порошенко и генералниот секретар на НАТО, Столтенберг.

„Ме измамија мангупи, а јас комуникативен“: Зоран Заев и руските комичари хит во регионалните медиуми

еМагазин - 10.07.2019

Аудио снимката на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со премиерот Зоран Заев, на кого му се преставиле како поранешниот украински претседател Петар Порошенко и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, како и ...

Руската амбасада не ги коментира „шегите“ на комичарите

CivilMedia - 10.07.2019

Амбасадата на Руската федерација во Скопје не сака да го коментира разговорот на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со премиерот Зоран Заев, велат од Амбасадата за „Независен весник“ .

(Видео) Заев: Ќе продолжам да комуницирам директно со претседатели и премиери

Либертас - 10.07.2019

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или кој било премиер или претседател да барам одговор од некој протокол, изјави денеска ...

По „местенката“ на Заев: Русите не се наивни, но одговорност мора да има

еМагазин - 10.07.2019

Не стивнуваат реакциите по местенката што ја доживеа премиерот Зоран Заев од страна на руските комичари Владимир Кузнецов – Вован и Алексеј Столјаров – Лексус, кои претставувајќи се како екс претседателот на Украина Петро Порошенко и првиот човек на ...

На лагата ѝ се кратки нозете, на Заев исто така

Република - 10.07.2019

Зоран Заев вели дека се сретнал со поранешниот украински претседател Петро Порошенко во Давос на економскиот форум што се одржа во јануари. Но, изгледа не било така, открива пратеникот Антонијо Милошоски, кој по којзнае кој пат му предочува на ...

Косовската опозиција бара избори откако ги слушна разговорите на Заев за можна размена на територии (ВИДЕО)

PressingTV - 10.07.2019

Опозицијата на Косово побара предвремени избори откако се слушнаа разговорите на Заев со лажните Порошенко и Столтенбер во кои тој говори за дијалогот Белград и Приштина и за можната размена на територии.

Рускиот комичар Кузнецов за Алфа открива како дошле до телефонскиот број на Заев

еМагазин - 10.07.2019

Еден од двајцата руски комичари, Владимир Кузнецов , за телевизијата Алфа вели дека разговорот со македонскиот премиер Зоран Заев почнал лани во август, а првиот контакт со него бил договорен преку неговата секретарка.

Рускиот комичар тврди: Заев се преправа дека е паметен политичар

PressingTV - 10.07.2019

Еден од руските комичари што го измани Заев во интервју за Република.мк вели дека и македонскиот премиер во својот политички подем користеше снимки, и тоа прислушкувани разговори од други политичари, и додава дека тоа, но и содржината од разговорите ...

Заев вели дека ќе продолжи слободно да разговара со сите лидери (ВИДЕО)

PressingTV - 10.07.2019

Премиерот Заев вели дека е покрај измамата од руските комичари ќе продолжи со комуникацијата со светските лидери и оти ниту еден протокол тоа не може да му го забрани. Комуникациите носат информации и тие помагаат во одлучувањето, растот и ...

Какви ќе бидат односите меѓу Македонија и Украина откако Заев го нарече актуелниот претседател кловн

Република - 10.07.2019

„Република“ денеска разговараше со комичарот Алексеј Столјаров – Лексус, кој се преправал дека е украинскиот претседател Петро Порошенко во разговорите со Зоран Заев. Тој открива дека до македонскиот премиер стигнале преку неговиот протокол.

Заев: Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери

24Инфо - 10.07.2019

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или кој било премиер или претседател да барам одговор од некој протокол, изјави денеска ...

Милошоски: Заев излажа дека во јануари во Давос се сретнал со Порошенко

PressingTV - 10.07.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во својата објава на Фејсбук тврди дека премиерот Заев излажа кога вчера на новинарско прашање дали имаат остварено комуникација со кабинетот на Порошенко одоговри потврдно, па дури и дека се сретнале на ...

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев сепак се сретнал со Порошенко, Јанакиески ќе се лекува во Шутка

Фактор - 10.07.2019

Владата го демантираше пратеникот Антонио Милошоски дека премиерот Зоран Заев никогаш не се сретнал со Петро Порошенко како украински претседател на Светскиот економски форум во Давос лани.

Милошоски тврди дека Заев во Давос не се сретнал со Порошенко

еМагазин - 10.07.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски , во објава на својот Фејсбук профил тврди дека премиерот Зоран Заев во Давос не се сретнал со поранешниот претседател на Украина, Петро Порешенко .

МИЛОШОСКИ: На лагата и на Заев им се кратки нозете, тој вчера јавно и бесрамно излажа дека во Давос се сретнал со ...

Денешен - 10.07.2019

Поранешниот министер за надворешни работи и актуелен пратеник Антонијо Милошоски, кој вчера за случајот Зоран Заев со руските комичари рече дека е дипломатски скандал, денеска открива нови детали за комуникацијата на Заев со поранешниот украински ...

Влада: Заев имаше средба со Порошенко во Давос

Либертас - 10.07.2019

„Премиерот Зоран Заев имаше средба со поранешниот украински претседател Петро Порошенко во рамки на заедничкиот ручек на шефови на држави и влади на економскиот форум во Давос. Работните ручеци во рамки на форумот во Давос не се отворени за јавност ...

ЗАЕВ ПО СКАНДАЛОТ СО „ПОРОШЕНКО И СТОЛТЕНБЕРГ“: Ќе продолжам со директни телефонски контакти со претседатели и премиери

Денешен - 10.07.2019

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или кој било премиер или претседател да барам одговор од некој протокол, изјави денеска ...

Заев си разменувал фотографии со лажниот Порошенко

Н.Македонија - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев обелодени дека освен што тие му се јавувале и тој ги контактирал лажните Столтенберг и Порошенко, односно руските комичари. Одговорност нема да бара од никого, повтори Заев, додавајќи дека ќе продолжи со директни комуникации без ...

Не премиерот, туку протоколот и безбедноста повторно паднаа на испит

Н.Македонија - 10.07.2019

Кога ѓаволот ќе ја однесе шегата, значи дека работите стануваат сериозни. Но кога шегата звучи толку сериозно, што успева да им ја „отвори душата“ на искусни политичари од висок ранг, се наведува на класичен политички скандал.

(Видео) Заев: Ќе продолжам да комуницирам директно со претседатели и премиери

1tv - 10.07.2019

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или кој било премиер или претседател да барам одговор од некој протокол, изјави денеска ...

Милошоски: Заев вчера јавно излажа дека остварил средба со Порошенко во Давос

Скопје1 - 10.07.2019

Пратеникот Антонио Милошоски објави на својот фејсбук профил дека Зоран Заев ги излажал новинарите и дека со нови лаги ги покрива старите скандали и дека од информации кои го добил од македонското МНР потврдил дека премиерот Заев немал средба со ...

Милошоски: И Владата и премиерот јавно излажаа дека Заев остварил средба со Порошенко

MakPress - 10.07.2019

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи Антонио Милошоски, кој вчера за случајот Зоран Заев со руските комичари рече дека е дипломатски скандал, денеска открива нови детали за комуникацијата на Заев со ...

Заев во комуникацијата со лажниот Порошенко испраќал и добивал и слики

MakPress - 10.07.2019

Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на Борисов или кој било премиер или претседател да барам одговор од некој протокол, изјави денеска ...

Милошоски: Заев вчера ги излажа новинарите дека имал средба со Порошенко во Давос во јануари оваа година

Магазин - 10.07.2019

Пратеникот Антонио Милошоски објави на својот фејсбук профил дека Зоран Заев ги излажал новинарите и дека со нови лаги ги покрива старите скандали и дека од информации кои го добил од македонското МНР потврдил дека премиерот Заев немал средба со ...

Рускиот комичар за Заев – нема потреба да ја подобрува комуникацијата туку мозокот

Скопје1 - 10.07.2019

По прес конференцијата на премиерот Заев во која тој говореше за измамата од страна на руските комичари кои во телефонски разговор му се претставуваа како претседателот на Украина Петро Порошенко и Генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

Владата ги демантира тврдењата на Милошоски: Заев остварил средба со Порошенко во Давос

MakPress - 10.07.2019

„Премиерот Зоран Заев имаше средба со поранешниот украински претседател Петро Порошенко во рамки на заедничкиот ручек на шефови на држави и влади на економскиот форум во Давос. Работните ручеци во рамки на форумот во Давос не се отворени за јавност ...

Рускиот комичар до Заев: Со мозокот имаш проблем

Магазин - 10.07.2019

Рускиот комичар по прес конференцијата на Зоран Заев се огласи за „Комсомољскаја правда“ го прашува Заев како планира да ја подобри безбедноста во комуникацијата. Како тој ќе ја поправи неговата комуникација? Можеби ќе го апдејтира својот телефон.

Заев: Комичарите ги барав и јас (ВИДЕО)

Expres - 10.07.2019

Хибриднот напад од руските комичари кои на премиерот Зоран Заев му се претставиле како Порошенко и Столтенберг во дури три јавуувања во текот на една година, се чини, бил ввостран. Во изјава за медиумите, Зев денеска рече дека комуникацијата меѓу ...

(видео) Заев: Како тие што ме барале така и јас ги барав

Магазин - 10.07.2019

Премиерот, Зоран Заев, потврди денеска дека и тој им ѕвонел на руските комичари на чија местенка падна, затоа што мислел дека комуницира со украинскиот претседател, Петро Порошенко. На новинарско прашање кога сфатил дека е измама, тој одговори дека ...

Милошоски обвинува дека Заев лаже: Не си се сретнал со Порошенко во Давос

Скопје1 - 10.07.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски, кој вчера случајот со руските комичари и разговорите на македонскиот премиер со „Порошенко” и „Столтенберг” го нарече дипломатски скандал на социјалните мрежи пишува дека З аев не остварил средба со ...

Заев не само што го барал, туку на лажниот „Порошено“ му праќал и слики

Expres - 10.07.2019

„Како што добивав слики од парадата на војската на Украина од т.н. или лажен претседател Порошенко јас сум праќал слики од Меркел во посетата или слично. Не знам точно до кога била комуникацијата, но можно е“, Ова беше одговорот на премиерот Зоран ...

Заев: И јас им се јавував на нив, кога се објавија снимките сфатив дека лажно се претставуваат

Скопје1 - 10.07.2019

„Во таа комуникација која што сме ја имале, да, можно е како што тие што ме барале мене и јас да сум го барал, мислејќи дека е претседателот Порошенко. Завчера, кога се објавија снимките, сфатив дека тие не се вистинските Столтенберг и Порошенко“, ...

Амбасадорот кој уште во 2017-та предупредил на лажниот Порошенко: Немам сомнеж дека се руски агенти

365 - 10.07.2019

Уште во 2017 година претставници на македонските безбедносни служби и членови на кабинетите на претседателот и министерот за надворешни работи биле предупредени дека одредени ликови лажно се претставуваат како украинскиот претседател Петро Порошенко ...

Влада: Заев имаше средба со Порошенко во Давос

1tv - 10.07.2019

Премиерот Зоран Заев имаше средба со поранешниот украински претседател Петро Порошенко во рамки на заедничкиот ручек на шефови на држави и влади на економскиот форум во Давос. Работните ручеци во рамки на форумот во Давос не се отворени за јавност и ...

Заев не се сретнал со Порошенко во Давос, тврди Милошоски

Expres - 10.07.2019

Поранешниот министер за надворешни работи и актуелен пратеник, Антонио Милошоски, денеска во статус на Фејсбук тврди дека премиерот Зоран Заев вчера изнел невистина со изјавата дека се сретнал со украинскиот претседател Поошенко во Давос во јануари ...

(ВИДЕО) Разговорите со лажниот Порошенко ги сведочеле и советници, одговорност кај службите нема да има

IRL - 09.07.2019

Измамениот премиер Зоран Заев вели дека никогаш не седел сам на државничките разговори за кои што секогаш се прават и записници и транскрипти. Во кабинетот со него, според Заев, секогаш седат или Дане Талески или Бојан Маричиќ кои што го советуваат ...

Заев: Руските комичари смислено ги нарушуваат Евро и НАТО интеграциите на Македонија

Канал5 - 09.07.2019

На местенката на руските комичари Вован и Лексус , „жртва“ беше и премиерот Заев,кој денеска потврди дека разговарал со лажните Порошенко и Столтенберг, едниот разговор бил преку кабинетот, два други преку ватс ап.

Заев: За жал, и јас станав еден од оние кои се измамени од добро организирана структура

ТВ21 - 09.07.2019

На денешната прес-конференција Премиерот Зоран Заев истакна дека и тој е еден од жртвите кои се измамени од добро организирана структура. Структура која успеала да ги „изигра“ протоколите и на многу поразвиени ...

Мицкоски: Оставка од Заев е единствено извинување кое треба да го направи

Канал5 - 09.07.2019

Премиерот по скандалот со разговорите со лажните Порошенко и Столтенберг не треба да се извинува, туку да поднесе оставка, смета опозицијата. Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски смета дека Заев треба да се повлече и веднаш да се формира ...

Заев не гледа нечија одговорност иако три пати бил измамен од шегаџиите

Алсат-М - 09.07.2019

„Прифаќам дека сум жртва на мојата отвореност и постојана достапност за сите“, рача премиерот Заев на денешната прес-конференција. Признава пропуст, но не и одговорност или оставка – ниту лична, ниту на некој во неговиот кабинет.

Амбасада на русија: не коментираме шеги на комичари

24 Вести - 09.07.2019

Амбасадата на Руската федерација во Скопје не сака да го коментира разговорот на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со премиерот Зоран Заев, кој наседна на нивната измама и помисли оти од другата страна на линијата се довчерашниот ...

Заев: И многу поразвиени земји паднаа на оваа манипулација

ТВ21 - 09.07.2019

„На оваа манипулација која беше направена на мене, паднаа и многу поразвиени земји“, рече денеска премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата наменета за лажниот телефонски разговор со Столтенберг и Порошенко, преправени во двајца руски комичари кои ...

„Штетата е во чувството дека е снимен премиерот“ – рече Заев

ТВ21 - 09.07.2019

На новинарско прашање, премиерот Зоран Заев рече дека нема штета за некој да понесе одговорност, туку штетата е во чувството дека е снимен премиерот на Северна Македонија. Сето ова беше кажано на прес-конференцијата одржана по повод разговорот на ...

Заев се извини, но нема да поднесе оставка: „Жртва сум на измамници со анти-нато ориентација“

ТВ21 - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев нема да поднесе оставка и не размислува да разреши ниту еден негов советник, чија задача е да го советуваат и да управуваат со неговите разговори што ги води надвор од земјата.

Заев: бев измамен од организирана структура која е против нашето членство во НАТО

24 Вести - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев призна дека со руските комичари разговарал во три наврати мислејќи дека од другата страна на линијата е генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и поранешниот украински претседател Петро Порошенко.

Заев смета дека е мета за политичка дискредитација

Телма - 09.07.2019

„Уште еден обид да се нанесе директна штета на нашите стратешки интереси за влез во НАТО“. Вака премиерот Заев ги оцени објавените телефонски разговори со руските артисти Вован и Лексус, кои се претставиле како Порошенко и Столтенберг.

Руска амбасада: Не коментираме шеги на комичари

Канал5 - 09.07.2019

Амбасадата на Руската федерација во Скопје не сака да го коментира разговорот на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со македонскиот премиер Зоран Заев. Амбасадата не коментира активности на приватни лица, особено не шеги на ...

Заев со лажниот Питер Порошенко Македонски – зборувале и за чоколади и за политика

Телма - 09.07.2019

Вака на јутјуб почнува 54 минутното видео на кое двајца млади руси, кои се претставуваат како пранкстери, му се претставуваат на Заев како екс украинскиот претседател Петро Порошенко и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

Руската амбасада за местенката на Заев: Не коментираме шеги на комичари

Фокус - 09.07.2019

Амбасадата на Руската федерација во Скопје не го коментира разговорот на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со премиерот Зоран Заев, лажно претставајќи се како довчерашниот украински претседател Петар Порошенко и генералниот ...

Кои се комичарите Влатко и Алексеј? Заев не е единствена нивна „жртва“

ТВ21 - 09.07.2019

Ова се двајцата руски комичари Владимир Кузнецов и Алексеј Столаров, на чии измами и наседна премиерот Зоран Заев. Двајцата станаа познати по објавувањето на аудио-снимки на нивниот налог на Јутјуб, на кои освен разговорот со премиерот Заев, можат ...

Заев „падна“ на руски комичари кои телефонски му се претставиле како Порошенко и Столтенберг

Фокус - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

Заев три пати разговарал со руски комичари мислејќи дека се Порошенко и Столтенберг

Сакам да кажам - 09.07.2019

Руските комичари Владимир Кузнецов и Алексеј Столјаров, познати како Вован и Лексус, велат дека успеале да дојдат до премиерот Зоран Заев и да разговараат телефонски со него, претставувајќи се како поранешниот украински претседател Петро Порошенко и ...

ВИДЕО: Двајца руски комичари се претставиле како Столтенберг и Порошенко и еден час разговарале со Заев

ТВ21 - 09.07.2019

Двајца руски комичари Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Столаров (Лексус), објавија аудио снимка од телефонски разговори направени во последните неколку месеци, на кои разговараат со разни политичари, меѓу кои и со премиерот на Северна Македонија, ...

Руските комичари Вован и Лексус разговарале телефонски со Заев претставувајќи се како Порошенко и Столтенберг

24 Вести - 09.07.2019

Руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров познати како Вован и Лексус објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот ремиер, Зоран Заев.

Жртва сум на мојата отвореност и достапност, кажа Заев за разговорите со руските комичари

Сакам да кажам - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев кажа дека е жртва на сопствената отвореност и постојана достапност, откако ноќеска на Јутјуб беа објавени негови разговори со руските комичари Вован и Лексус, кои го измамија дека зборува со поранешниот украински претседател ...

Заев: И Столтенберг, Ердоган биле измамени како мене, така што сум во добро друштво

Фокус - 09.07.2019

Премиерот на Македонија, Зоран Заев на денешната прес-конференција говореше за измамата со руските комичари. Тој порача дека е во добро друштво, затоа што и Јенс Столтенберг и Реџеп Таип Ердоган но и уште многу државни функционери „паднале“ на оваа ...

Заев: Жртва сум на измамници со анти-нато ориентација (видео)

Телма - 09.07.2019

„Жртва сум на измамници од земји со анти-НАТО ориентација“, рече премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата по повод снимката што ја објавија руски пранкстери.што му се претставиле како Петро Порошенко и Јенс Столтенберг.

Заев нема намера да поднесе оставка, но се извини

Фокус - 09.07.2019

Голема прашина крена телефонскиот разговор на премиерот Зоран Заев кој беше мета на руски комичари. Тој порача дека нема да поднесе оставка, но се извини на граѓаните, поради разговорот кој предизвикал горки чувства.

Заев: Жртва сум на измамници со анти-нато ориентација, нема да поднесам оставка

ТВ21 - 09.07.2019

Зоран Заев на прес-конференција во Владата, го образложи разговорот со двајцата руски комичари кои се претставиле како тогашниот украински претседател Петро Порошенко, и како генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, и со премиерот разговарале ...

Заев: Жртва на измама од која треба да се извлечат поуки

Deutsche Welle - 09.07.2019

Македонскиот премиер порача дека нема намера да поднесе оставка по објавените разговори со руските комичари кои му се претставиле како украинскиот претседател Порошенко и генералниот секретар на НАТО, Столтенберг.

Слушнете како Заев се согласува да го поткупи патријархот Вартоломеј со 100.000 евра (ВИДЕО)

Курир - 09.07.2019

За разговорот со лажниот Порошенко, во делот каде што споменуваат пари кои треба да му се дадат на Вселенскиот патријарх Вартоломеј за да помогне да се реши статусот на МПЦ, Заев вели дека тој дел е изместен од контекст.

(Видео) Руски комичари разговарале телефонски со Заев претставувајќи се како Порошенко и Столтенберг

Макфакс - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

Каква штета и нанесе Заев на државата со својата „отвореност“?

Нетпрес - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев ја призна автентичноста на снимката со три негови разговори со руските „пранкери“ кои му се претставувале како поранешниот украински претседател Петро Порошенко и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Руски комичари 3 пати разговараа со Заев лажно претставувајќи се како Порошенко и Столтенберг

Сител - 09.07.2019

Никој нема да понесе одговорност за телефонскиот разговор во кој двајца руски комичари го измамија премиерот Заев дека зборува со поранешниот украински претседател Порошенко и генералниот секретар на НАТО Столтенберг.

Граѓаните се мајтапат со премиерот Заев: Можам и со Мерлин Монро да разговарам, вие само посакајте

Курир - 09.07.2019

Не стивнуваат реакциите од страна на граѓаните откако се објавија телефонските разговори од страна на руски комичари, кои на премиерот Зоран Заев му се претставуваат како украинскиот претседател Петро Порошенко и генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

Заев нема да понесе одговорност, жртва е на измама во која не и наштетил на државата

Press24 - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев рече дека нема да понесе одговорност тој или некој од неговите советници и луѓе од протоколот за тоа што телефонски зборувал наводно со Порошенко и со Столтенберг, бидејќи не е нанесена штета на интересот на државата, не открил ...

Амбасада на Русија: Не коментираме шеги на комичари

Press24 - 09.07.2019

Амбасадата на Руската федерација во Скопје не сака да го коментира разговорот на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со премиерот Зоран Заев, кој наседна на нивната измама и помисли оти од другата страна на линијата се довчерашниот ...

Заев си правел муабет со руски комичари, убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко (ВИДЕО)

+инфо - 09.07.2019

На интернет се појави аудио снимка од разговори на премиерот Зоран Заев со руски комичари, убеден дека разговара со Столтенберг и со Порошенко. Плусинфо побара став од Владата пред еден час, но не доби никаков одговор.

Амбасада на Русија: Не коментираме шеги на комичари

Нетпрес - 09.07.2019

Амбасадата на Руската федерација во Скопје не сака да го коментира разговорот на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со премиерот Зоран Заев, кој наседна на нивната измама и помисли оти од другата страна на линијата се довчерашниот ...

Мицкоски „распали" по Заев на Фејсбук: Требаше да кажеш се срамам и давам оставка

Press24 - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев, а по тоа следеа многу реакции, а Заев стана ...

Се огласи еден од руските комичари: Заев детски се правдаше

Press24 - 09.07.2019

Владимир Кузенцов, еден од двајцата руски комичари кои на премиерот Зоран Заев му се претставиле како поранешниот украински претседател Петро Порошенко и како Јенс Столтенерг, шефот на НАТО, на Фејбук постираше текст насловен „Премерот на Северна ...

[Аудио] Руски комичари еден час разговараат со премиерот Заев претставувајќи се како Столтенберг и Порошенко

Радио МОФ - 09.07.2019

Двајца руски комичари Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Столаров (Лексус), објавија аудио снимка во која се пофалија го прелажале премиерот Зоран Заев објавувајќи три телефонски разговори во кои тие се претставуваат како генералниот секретар на ...

Од руската амбасада не ја коментираат местенката на Заев

Слободен Печат - 09.07.2019

Станува збор за инцидентот во кој двајца руски комичари воделе телефонски разговори со премиерот Заев и му се претставувале како украинскиот претседател Порошенко и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Светот ѝ се смее на Македонија: Катастрофата на Заев вест во познатите медиуми (ФОТО)

Курир - 09.07.2019

Скандалот со руските пранксери и премиерот Зоран Заев го обиколи светот, па така сите најпознати светски медиуми пишуваат за овој наста. Во разговорот на Заев со „Столтенберг“ и „Порошенко“, македонскиот премиер разоткрива државни тајни на неколку ...

Постојат ли и други разговори во кои што Заев открива државни тајни и ја оддава комуникацијата со стратешки партнери?

Курир - 09.07.2019

Откако вчера украински комичари споделија видео во кое откриваат телефонски разговор со премиерот Зоран Заев јавноста остана во неверување од разговорот во кој премиерот договара мито од 100 илјади евра.

И премиерот Харадинај во април бил мета на руските хумористи

Слободен Печат - 09.07.2019

Преку напис на Твитер, Рамуш Харадинај му честитал на украинскиот народ слободни и демократски избори, како и на украинскиот претседател, Петро Порошенко, пренесува Клан Косова. Според Шон Волкер, кој е новинар на The Guardian, премиерот Рамуш ...

Заев: Жртва сум на мојата отвореност со сите македонски партнери и со граѓаните

МКД - 09.07.2019

Ова е директен напад на нашите интереси за членството на нашата земја во НАТО, рече премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата по повод снимката што ја објавија руски пранкстери.што му се претставиле како Петро Порошенко и Јенс Столтенберг.

Руската амбасада за местенката на Заев: Не коментираме активности на приватни лица, особено не шеги на комичари!

Нетпрес - 09.07.2019

Од руската амбасада во Скопје е соооштено дека немаат коментар за местенката на Заев, односно дека не коментираат „активности на приватни лица“. Станува збор за инцидентот во кој двајца руски комичари воделе телефонски раговори со премиерот Заев и ...

Заев призна дека бил измамен: „Не сум единствен, листата покажува дека сум во добро друштво“

Press24 - 09.07.2019

На прес конференција попладнево премиерот Заев призна дека бил жртва на измама и ја призна автентичноста на снимката на која Заев разговара со лажниот Порошенко. „За жал и јас станав еден од оние кои беа измамени во добро организирана ...

Видео: Премиерот Заев во живо и се обрати на нацијата по гафот со руските комичари

OhridNews - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево во живо и се обрари на нацијата. Тој најави борба со лажните вести, откако стана жртви на руски комичари кои му се претставиле како поранешниот украински претседателот Порошенко, а во друга прилика и како генералниот ...

Заев: Јас сум жртва на мојата отвореност

ММС - 09.07.2019

Излегувањето на снимката објавена од руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) во која од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев, беше повод за прес ...

Руски комичари разговарале телефонски со Заев претставувајќи се како Порошенко и Столтенберг (ВИДЕО)

Press24 - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

(ВИДЕО) Заев: Јас сум жртва на анти-НАТО пропаганда и на мојата отвореност

А1 On - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев обвини дека е жртва на анти-НАТО пропаганда по објавената телефонска снимка од руските комичари. Според него оваа акција трае со години, а на удар се земји со евро-атлански аспирации.

Заев: Немам намера да дадам оставка

МКД - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев ја отфрли можноста да даде оставка поради скандалот со телефонските разговори со наводните Порошенко, Столтенберг..., и повтори дека бил мета на дискредитација од организирана структура.

(Видео) Заев: Многу државници биле жртви на телефонски манипулатори и јас влегов во одбраното друштво

Макфакс - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција обвини дека е жртва на антинато пропаганда по објавените телефонски снимки кои се проширија во јавноста. Според него, оваа акција трае со години и на удар се земји со евро-атлантски аспирации.

Заев: Жртва сум на мојата отвореност, не сум издал државна тајна

+инфо - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска на прес конференција рече дека зад измамата од страна на рускиите комичари стои добро организирана структура со цел да дискредитира земји кои имаат европски аспирации.

Заев нема намера да поднесе оставка

Слободен Печат - 09.07.2019

Според него, разговорите биле реализирани според сите протоколи и нема намера да бара одговорност од никого од кабинетот. Премиерот Зоран Заев во врска со телефонските разговори објавени од руски комичари, рече дека нема намера да поднесе оставка, ...

Заев наседна на руски комичари кои преку телефон му се претставија како Порошенко и Столтенберг (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.07.2019

Заев со комичарите разговара за надворешната политика – преспанскиот договор, односите Србија-Косово, Украина, односите со Русија, ЕУ и НАТО. Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на ...

Заев: Сум разговарал повеќе пати со Порошенко на телефон

Курир - 09.07.2019

Јас напоменувам, не ми е првпат да имам разговарано со Столтенберг, со Порошенко, со многу други лидери, со земји партнери на Република Северна Македонија, рече премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата која следеше после скандалот со руските ...

ВИДЕО: Руски комичари објавија снимка со Заев, се претставиле како Порошенко и Столтенберг

А1 On - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое претставувајќи се како поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

(ВИДЕО) Заев наседнал на руски комичари кои се претставиле дека се Порошенко и Столтенберг

ММС - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

Заев: Немам намера да поднесам оставка, од овој процес ќе излеземе посилни

Радио МОФ - 09.07.2019

Владата и нејзиниот протокол немаат намера да поднесат одговорност за телефонските разговори со руските комичари кои лажно се претставувале како генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и поранешниот украински претседател Петро Порошенко.

Зошто Заев мисли дека и Вселенскиот патријарх функционира со поткуп? Ќе има ли последици потценувањето од страна на ...

Курир - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев кој беше обвинет дека како градоначалник на Струмица побарал поткуп од 160.000 евра од бизнисменот Иван Николов Сачевалиев за продажба на државно градежно земјиште, договара мито и за Вселенскиот патријарх Вартоломеј.

(Видео) Заев разговарал со руски комичари кои телефонски му се претставиле како Порошенко и Столтенберг

Независен - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

Заев нема да поднесе оставка, а се извини за разговорот со руските комичари

+инфо - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев не гледа одговорност во неговиот протокол за разговорот со руските комичари кои му се претставиле како поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко, и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Сите „гревови” во разговорите на Заев со „Порошенко“ и „Столтенберг“

Алфа - 09.07.2019

Разгледување на понуда да се поткупи вселенскиот патријарх Вартоломеј за тој да издејствува признавање на МПЦ, оддавање државни тајни, критики на регионални и светски велесили, прифаќање на македонска територија да се стационира странска војска, ...

Заев: Жал ми е што порано не сфатив дека сум измамен

Независен - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев рече дека нема да понесе одговорност тој или некој од неговите советници и луѓе од протоколот за тоа што телефонски зборувал наводно со Порошенко и со Столтенберг, бидејќи не е нанесена штета на интересот на државата, не открил ...

Руски комичари му се претставија на Заев како Порошенко и Столтенберг, разговараа за Петро Македонски и Вартоломеј

Сител - 09.07.2019

На ЈуТјуб руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) вчера објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

Заев – Жртва сум на анти-НАТО група, ВМРО-ДПМНЕ бара оставка

Р.С.Европа - 09.07.2019

Ова е еден од оние обиди за директна штета на нашите стратешки интереси да го завршиме процесот за нашето членство во НАТО, рече премиерот Зоран Заев по објавувањето на неговите разговори со „лажниот“ Порошенко.

Милошоски: Разговорите на Заев со лажниот Порошенко се тежок дипломатски скандал

Press24 - 09.07.2019

Откако во јавноста излезе веста дека руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев се огласи и Антонио Милошоски ...

Премиерот Заев нема да поднесе оставка по скандалот со аудио снимката – не чувствувал одговорност

Алфа - 09.07.2019

Се изрезили себе си , ја посрамоти државата, но премиерот Зоран Заев не чувствува одговорност по скандалозната аудио снимка во која од август лани до април годинава три пати на фиксен телефон разговарал со руски комичари убеден дека на линија се ...

Амбасада на Русија: Не коментираме шеги на комичари

Независен - 09.07.2019

Амбасадата на Руската федерација во Скопје не сака да го коментира разговорот на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со премиерот Зоран Заев, кој наседна на нивната измама и помисли оти од другата страна на линијата се ...

Милошоски бара оставка од Заев и од Димитров: Нарушена е тајноста на строго доверливи документи

Независен - 09.07.2019

Поранешниот министер за надворешни работи, Антонио Милошоски бара оставка од премиерот Зоран Заев, но и од министерот Никола Димитров и советникот Дане Талески поради гафот со руските комичари, кои го насамарија претседателот на владата, ...

На „советот од Порошенко“ дека не е важно како гласаат граѓаните, туку како се бројат гласовите, Заев со потврден ...

Курир - 09.07.2019

Руските комедијанти кои во телефонски разговор го насамарија Зоран Заев, претставувајќи му се како Петро Порошенко и Јенс Столтенберг, му даваат „совет“, на македонскиот премиер. Првиот разговор е објавен во август, непосредно пред референдумот во ...

Заев од комедијант, за кој мисли дека е Порошенко, прифаќа совети како Албанците да му станат лојални (ВИДЕО)

Курир - 09.07.2019

Руските комедијанти кои во лажен разговор го наместија премиерот Зоран Заев, му нудат и помош за односот со Албанците во Македонија. Заев мисли дека разговара со поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко, па ја прифаќа помошта која му се ...

Заев договара мито од 100.000 евра за Вартоломеј (АУДИО)

Нетпрес - 09.07.2019

Покрај лажниот разговор на премиерот Заев со шефот на НАТО Јенс Столтенберг, руските пpaнkepи Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Столјаров) објавија снимка и од телефонски разговор во која Заев мисли дека разговара и со пopaнeшниот ...

Заев мисли дека и Вселенскиот патријарх функционира со поткуп?!

Нетпрес - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев кој беше обвинет дека како градоначалник на Струмица побарал поткуп од 160.000 евра од бизнисменот Иван Николов Сачевалиев за продажба на државно градежно земјиште, договара мито и за Вселенскиот патријарх Вартоломеј.

(АУДИО) Украински комичари телефонски го извозиле Заев

Нетпрес - 09.07.2019

Украински комичари успешно го одглумиле претседателот на Украина Петро Порошенко и неколку пати комуницирале со премиерот Зоран Заев. Нашиот премиер и поверувал дека од другата страна на телефонот е претседателот Порошенко, па убаво почнал да кажува ...

НЕ МУ Е ПРВПАТ ДА ГО НАСАМАРАТ: Со Заев се мајтапеа новинар, лажен принц и комичари (ВИДЕО)

Курир - 09.07.2019

Комичари несакајќи го фатија премиерот како договара мито од 100 илјади евра. Ова не е првпат Зоран Заев да биде насамарен. Со него, во минатото, се мајтапеа и новинар и лажен принц. Покрај лажниот разговор на премиерот Заев со шефот на НАТО Јенс ...

Заев верувал дека Порошенко навистина му го барал бројот на Вес Мичел (ВИДЕО)

PressingTV - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција истакна оти навистина верувал дека претседателот на Украина Порошенко му го бара бројот од американскиот помошник државен секретар Вес Мичел Мичел и затоа му го издиктирал.

Заев: Немам намера да дадам оставка

Вечер Прес - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев ја отфрли можноста да даде оставка поради скандалот со телефонските разговори со наводните Порошенко, Столтенберг…, и повтори дека бил мета на дискредитација од организирана структура.

(ВИДЕО) И ОВА НИ СЕ СЛУЧИ: Три разговори на Заев со лажниот Порошенко, се снимено и објавено! Станавме светски мајтап!

Денешен - 09.07.2019

Ова се 54 минути од три разговори на Владимир Кузнецов и Алексеј Столаров со Зоран Заев, како премиер на Македонија, односно како што тие го претставуваат премиер на Република Северна Македонија.

Заев за парите за Вартоломеј: Тој дел е изместен од контекст (ВИДЕО)

PressingTV - 09.07.2019

Според Заев, при разговорот со лажниот Порошенко делот каде што споменуваат пари кои треба да му се дадат на Вселенскиот патријарх Вартоломеј за да помогне да се реши статусот на МПЦ, вели дека тој дел е изместен од контекст.

Руските комичари го измамиле Макрон, па не Заев!

Вечер Прес - 09.07.2019

Руските комичари Владимир Кузнецов и Алексеј Столјаров, познати како Вован и Лексус, велат дека успеале да дојдат до премиерот Зоран Заев и да разговараат телефонски со него, претставувајќи се како поранешниот украински претседател Петро Порошенко и ...

Последниот дијалог меѓу Заев и Вес Мичел: И не го давај мојот број на никого!

Денешен - 09.07.2019

Објавата на разговорот меѓу двајцата руски комичари и Зоран Заев на Ју туб по што беше преземен од македонските портали, предизвика вистинки бран на реакции на социјалните мрежи. Еве два часот по полноќ е, а илјадици луѓе се уште не можат да ...

Заев: Жртва сум на мојата отвореност и мојата постојана достапност

iPortal - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев кажа дека е жртва на сопствената отвореност и постојана достапност, откако ноќеска на Јутјуб беа објавени негови разговори со руските комичари Вован и Лексус, кои го измамија дека зборува со поранешниот украински претседател ...

Заев: Многу државници биле жртви на телефонски манипулатори и јас влегов во одбраното друштво

Точка - 09.07.2019

Премиерот, Зоран Заев, на денешната прес-конференција обвини дека е жртва на анти-НАТО пропаганда по објавената телефонска снимка кои се проширија во јавноста. Според него, оваа акција трае со години и на удар се земји со евроаталнстски аспирации.

Призна ли Заев дека имал намера да му плати на патријархот Вартоломеј за статусот на МПЦ?!

Република - 09.07.2019

Лепен, сечен, монтиран – вака македонскиот премиер Зоран Заев го опишува делот од разговорот со лажниот поранешен украински претседател, Петро Порошенко, каде се зборува за подмитување на селенскиот патријарх Вартоломеј за да помогне да се реши ...

Заев му го издава бројот на Вес Мичел на лажниот Порошенко

Република - 09.07.2019

Светски познатите „пpaнкepи“ Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Столјаров) објавија цел телефонски разговор, кој трае речиси цел час, во кој лажно му се претставуваат на македонскиот премиер.

(АУДИО) Руски комичари три пати разговарале со Заев преставувајќи му се како Порошенко и Столтенберг

еМагазин - 09.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев е најновата „жртва“ на познатите руски комичари Вован ( Владимир Кузенцов ) и Лексус ( Алексеј Столаров ), кои во три телефонски разговори му се преставуваат како поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко , ...

Заев: Дел од разговорите се монтирани со цел да се пренесат погрешни информации

Либертас - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев денеска на прес конференција рече дека зад измамата од страна на рускиите комичари стои добро организирана структура со цел да дискредитира земји кои имаат европски аспирации.

И Заев се извини!

Вечер Прес - 09.07.2019

Голема прашина крена телефонскиот разговор на премиерот Зоран Заев кој беше мета на руски комичари. Тој порача дека нема да поднесе оставка, но се извини на граѓаните, поради разговорот кој предизвикал горки чувства.

Заев: Жртва сум на измамници со анти-нато ориентација, нема да поднесам оставка

4NEWS - 09.07.2019

Зоран Заев на прес-конференција во Владата, го образложи разговорот со двајцата руски комичари кои се претставиле како тогашниот украински претседател Петро Порошенко, и како генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, и со премиерот разговарале ...

УТРИНСКИ ФОКУС: Го пренкнаа Заев - „Метлата“ на Заев се одложи

Фактор - 09.07.2019

* (ВИДЕО) „Порошенко“ и „Столтенберг“ го пренкнаа Заев Познатите руски комичари Вова (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стојаров) објавија разговори со македонскиот премиер Зоран Заев, претставувајќи се како поранешниот украинскиот претседател ...

Еуфорија на Твитер за местенката на Заев: „Кој знае колку стоел мирно до телефонот кога зборел со Столтенберг“

еМагазин - 09.07.2019

Огромен број реакции на социјалните мрежи има по објавениот телефонски разговор меѓу Зоран Заев и двајцата руски комичари кои му се претставиле како доскорешниот украински претседател Петро Порошенко и првиот човек на НАТО Јенс Столтенберг.

Заев на „лажните“ Порошенко и Столтенберг им дал телефонски броеви од Вес Мичел и Рамуш Харадинај

еМагазин - 09.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев на познатите руски комичари Вован ( Владимир Кузенцов ) и Лексус ( Алексеј Столаров ), со кои разговарал три пати им дал телефонски број на поранешниот американски помошен државен секретар Вес Мичел и на косовскиот ...

(ВИДЕО) Комичари од Русија оствариле разговор со премиерот Зоран Заев претставувајќи се како Петро Порошенко и Јенс ...

Опсервер - 09.07.2019

Комичарите од Русија Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое остваруваат разговорсо македонскиот премиер, Зоран Заев од името на поранешниот украински претседател Петро Порошенко.

Кое прашање си го поставуваат во Влада после најновиот скандал?

Panika.be - 09.07.2019

После најновиот скандал со руските комичари кои му се претставиле како Порошенко и Столтенберг на премиерот Зоран Заев, можеби е вистински момент да се потсетиме на една песна која сега сигурно си ја потпевнуваат во ...

Руски комичари разговарале телефонски со Заев претставувајќи се како Порошенко и Столтенберг

Точка - 09.07.2019

Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател Петро Порошенко разговараат со македонскиот премиер Зоран Заев.

Катица Ќулавкова за скандалот со руските комичари и Заев: Национален ден на срамот

еМагазин - 09.07.2019

Со свое видување за скандалот со руските комичари и македонскиот премиер на Твитер се огласи и академик Катица Ќулавкова : ПОВРЗАНИ ВЕСТИ По скандалот со руските комичари: Заев нема да поднесе оставка, ниту пак некој од протоколот (АУДИО) Руски ...

Ганка Цветанова за скандалот со Заев и руските комичари: Го замолувам да не зборува

еМагазин - 09.07.2019

Со свое видување за скандалот со руските комичари и македонскиот премиер на Твитер се огласи и поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова : ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Катица Ќулавкова за скандалот со руските комичари и Заев: Национален ден на срамот По ...

Милошоски: Пред да си даде оставка, Заев да ги разреши Никола Димитров и Дане Талески

Република - 09.07.2019

Поминаа повеќе од 12 часа од објавувањето на видеата во кои Зоран Заев на светски познати руски комичари им открива државни тајни, телефонски броеви, прифаќа да даде мито, мислејќи дека разговара со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и ...

Заев дециден, нема да понесе одговорност, се смета жртва на измама во која не и наштетил на државата

Опсервер - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев рече дека нема да понесе одговорност тој или некој од неговите советници и луѓе од протоколот за тоа што телефонски зборувал наводно со Порошенко и со Столтенберг, бидејќи не е нанесена штета на интересот на државата, не открил ...

Заев: Aпсолутно не издавам државна тајна, секој може да го сподели мојот телефон (ВИДЕО)

PressingTV - 09.07.2019

Премиерот Заев смета дека при разговорите со лажните Порошенко и Столтенберг не издавал никаква државна тајна туку дека зборува за официјални ставови кои биле соопштени на средбите со светските државници Жалам за споделувањето на телефоните.Јас ...

(Аудио) „Жртви“ на руските комичари освен Заев биле и Макрон, Ердоган, Столтенберг…

еМагазин - 09.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев не е единствената „жртва“ на познатите руски комичари Вован ( Владимир Кузенцов ) и Лексус ( Алексеј Столаров ). Тие во минатото претставувајќи се како трети лица разговарале и со поранешниот украински претседател ...

Како руските комичари кои разговарале со Заев ги наоѓаат телефонските броеви на светските политичари

еМагазин - 09.07.2019

Руски комичари Вован ( Владимир Кузенцов ) и Лексус ( Алексеј Столаров ), на кои македонскиот премиер Зоран Заев им е најновата „жртва“ во интервју за „Руска реч на македонски“ од пред неколку години не сакаат да ги откријат сите детали за тоа како ...

Заев на руски комичари им го дава бројот на Вес Мичел и со „Порошенко“ се договара како да го реши проблемот со МПЦ

PressingTV - 09.07.2019

Од Владата се уште немаат излезено со коментар откако синоќа на „Јутуб“ се појави видео од руските комичари Владимир Кузнецов и Алексеј Столјаров во кое тие тврдат дека на телефон разговараат со македонскиот премиер Зоран Заев .

Покрај со Порошенко, Заев мислел дека на телефон разговара и со Столтенберг (ВИДЕО)

PressingTV - 09.07.2019

Во еден дел од разговорот со руските комичари кои се претставуваат како претседателот на Украина Петро Порошенко, се вмешува и Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Лажниот Порошенко му вели на Заев дека господинот Столтенберг сака да го ...

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на премиерот Зоран Заев по скандалот со руските комичари

еМагазин - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев во живо ќе се обрати од Владата по скандалот со руските комичари. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Како руските комичари кои разговарале со Заев ги наоѓаат телефонските броеви на светските политичари (АУДИО) Руски комичари три пати разговарале со ...

Заев призна: Ме измамија намерно, за да наштетат на нашиот пат до НАТО

Република - 09.07.2019

На денешната прес-конференција премиерот Зоран Заев призна дека бил измамен од страна на, како што вели, добро организирана структура. Иако призна, тој не се обвинува себеси за измамата, туку вината ја наоѓа кај други.

Заев нема да понесе одговорност, жртва е на измама во која не и наштетил на државата

Локално - 09.07.2019

Премиерот Зоран Заев рече дека нема да понесе одговорност тој или некој од неговите советници и луѓе од протоколот за тоа што телефонски зборувал наводно со Порошенко и со Столтенберг, бидејќи не е нанесена штета на интересот на државата, не открил ...

Ало Зоки, те бара Бритни Спирс

Вечер Прес - 09.07.2019

Јас станав еден од оние кои се измамени од добра структура. Не сум единствен на ваква измама. Жртви биле и Јенс Столтенберг, Реџеп Таип Ердоган и многу други. Листата покажува дека сум во добро друштво.

Заев измамен од руски комичари (ВИДЕО)

Локално - 09.07.2019

Руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер, Зоран Заев.

Заев е задоволен што бил насамарен

Република - 09.07.2019

Не сум единствен, на ист начин истите измамници успеале да направат измамнички телефонски разговори и со францускиот претседател Емануел Макрон, поранешниот британски министер за надворешни работи Борис Џонсон, Елтон Џон, Јенс Столтенберг, Реџеп ...

„Ова што ни се дешава у државава не е више ни смешно“: Твитер реакции за аудио снимката на Заев и руските комичари

еМагазин - 09.07.2019

На прес-конференција премиерот Зоран Заев потврди дека во три наврати во текот на една година разговарал со руските комичари Владимир Кузенцов (Вован) и Алексеј Столаров (Лексус), кои лажно му се преставиле како поранешниот украински претседател ...

ФОКУС НА ДЕНОТ: Руски комичари снимиле разговори со Заев лажно претставувајќи се, опозицијата бара оставка

Фактор - 09.07.2019

Веста за трите разговори на руските пранкери Лексус и Вован со македонскиот премиер Зоран Заев се објавени дури и на РИА Новости , руската државна новинска агенција, како и на многу други руски медиуми.