TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неизвесни Ферзалиева, Чупиќ и Платон

Утрински - 25.05.2002

Ѓорчепетровки од денеска на репрезентативните подготовки Седумте повикани репрезентативки од Кометал Ѓорче Петров денеска треба да се приклучат на подготовките на сениорската ракометна селекција во салата во Автокоманда, каде што седум избранички на селекторот Зоран Кастратовиќ во средата го почнаа ...

Чупиќ и Платон не мислат да се одзват на повикот

Вест - 24.05.2002

РАКОМЕТ - КАСТРАТОВИЌ СО МНОГУ ПРОБЛЕМИ ГИ ЗАПОЧНА ПОДГОТОВКИТЕ ЗА БАРАЖ-МЕЧЕВИТЕ СО ЧЕШКА Селекторот веќе ги прежали и Ферзалиева, Наумоска и Маслова. - Ништо и од контролни средби Мирјана Чупиќ и Анжела Платон не планираат утре да се појават на подготовките на женскиот сениорски ракометен ...