TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Издадени 217 решенија за изолација, 63 потпишале изјава за самоизолација, 845 прекршоци за неносење на маска

ТВ21 - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација.

МВР : Издадени се 217 решенија за изолација, а 63 лица во самоизолација, казнети 845 за неносење маска

Канал5 - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

Издадени 217 решенија за изолација, 845 граѓани казнети за неносење маска

Фокус - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 217 лице им се издадени решенија за изолација, а 63 лице потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека ...

875 лица казнети за не носење маска

Сител - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација.

Маски не носеле 845 граѓани, а уште 217 ставени во изолација

+инфо - 14.06.2020

Вчера и денеска (13/14.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација – информираат од МВР.

Нови 217 лица во изолација, 63 со изјави за самоизолација и 845 прекршоци за неносење маска

А1 On - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Издадени 217 решенија за изолација

Курир - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 217 лице им се издадени решенија за изолација, а 63 лице потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека ...

Маски не носеле 845 граѓани, а 217 се ставени во изолација

Нетпрес - 14.06.2020

Вчера и денеска (13/14.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација – информираат од МВР.

Полицијата казни 845 граѓани за неносење лична заштита

Слободен Печат - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

Ковид-19: Казни за 845 лица за неносење на заштитна маска

Курир - 14.06.2020

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека на територија на целата држава во изминатото деноноќие се регистрирани 845 прекршоци на неносење на заштитна маска, една од мерките за спречување на ширењето на коронавирусот.

Издадени 217 решенија за изолација, 845 лица казнети за неносење маски

Макфакс - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што ...

845 казни за неносење маски

Press24 - 14.06.2020

Во изминатите 24 часа полицијата напишала 845 казни за неносење маска на јавен простор. На 217 лиц a им се издадени решенија за изолација, а 63 лиц a потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица ...

МВР: Заштитни маски не носеле 845 граѓани

МКД - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Полициски службеници кои извршиле контроли кај лица во изолација и ...

Полицијата „уловила“ 845 лица без заштитна маска

360 степени - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Ковид-19: Казни за 845 лица за неносење на заштитна маска

Нова ТВ - 14.06.2020

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека на територија на целата држава во изминатото деноноќие се регистрирани 845 прекршоци на неносење на заштитна маска, една од мерките за спречување на ширењето на коронавирусот.

845 прекршоци за непочитување на здравствените мерки

OhridNews - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава полицијата регистрирала 845 прекршоци за неносење лична заштита на лице. Во истиот период на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација.

Во изолација 217 луѓе, а 845 не носеле маска

Р.С.Европа - 14.06.2020

На 217 луѓе им се издадени решенија за изолација, а 63 лица потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие, соопшти Министерството за внатрешни работи. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација ...

Нови 217 лица во изолација, 63 со изјави за самоизолација и 845 прекршоци за неносење маска

Либертас - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Издадени 217 решенија за изолација, 845 граѓани казнети за неносење маска

Република - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 217 лице им се издадени решенија за изолација, а 63 лице потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека ...

МВР: Регистрирани се 845 прекршоци за неносење маска

Граѓански збор - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Издадени 217 решенија за изолација, 63 потпишале изјава за самоизолација, 845 прекршоци за неносење на маска

4NEWS - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација.

Три лица не ја почитувале мерката за самоизолација, 845 прекршоци за неносење маска

еМагазин - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Над 800 казни за неносење маска

Локално - 14.06.2020

Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно 14315 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 845 прекршоци во изминатото деноноќие. Полициски час Во координација со Државниот пазарен инспекторат извршени се 571 ...

МВР: Уште 217 лица во изолација, 63 во самоизолација и 845 прекршоци за неносење маска

Денешен - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Нови 217 лица во изолација, 63 со изјави за самоизолација и 845 прекршоци за неносење маска

Опсервер - 14.06.2020

Скопје, 14 јуни 2020 () – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Издадени 217 решенија за изолација

24Инфо - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација.

Нови 217 лица во изолација, 63 со изјави за самоизолација и 845 прекршоци за неносење маска

Frontline - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти Министерството за внатрешни работи.

845 казни за неносење маски

Вечер Прес - 14.06.2020

Во изминатите 24 часа полицијата напишала 845 казни за неносење маска на јавен простор. На 217 лиц a им се издадени решенија за изолација, а 63 лиц a потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица ...

Издадени 217 решенија за изолација, 845 лица казнети за неносење маски

Точка - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што ...

Издадени 217 решенија за изолација, 845 лица казнети за неносење маски

Н.Македонија - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што ...

Казни за 845 лица за неносење на заштитна маска

Магазин - 14.06.2020

Министерството за внатрешни работи во континуитет презема мерки за контрола на почитување на одлуките на владата поврзани со справување со пандемијата од Ковид 19. Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно 14315 прекршоци за ...

Нови 217 лица во изолација, 63 со изјави за самоизолација и 845 прекршоци за неносење маска

MakPress - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија на 217 лицa им се издадени решенија за изолација, а 63 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Во изолација 790 лица, шестмина не ја почитувале, а 1071 не носеле маски

ТВ21 - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација.

Во изолација 790 лица, шестмина не ја почитувале, а 1071 не носеле маски

Канал5 - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

МВР: 790 лица добиле решенија за изолација, 1.071 не носеле заштитна маска

Фокус - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, информира МВР. Полициските службеници кои извршиле контроли кај лица во изолација и ...

Во изолација 790 лица, шестмина не ја почитувале, а 1071 не носеле маски

24 Вести - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

Во изолација ставени 790 лица, шестмина не ја почитувале мерката, а 1071 не носеле маски

+инфо - 13.06.2020

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека шест лица не ги почитувале мерката за изолација и самоизолација. Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република ...

МВР: 790 лица добиле решенија за изолација, 1.071 не носеле заштитна маска

МКД - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, информира МВР. Полициските службеници кои извршиле контроли кај лица во изолација и ...

Уште 790 лица се во изолација, а 214 во самоизолација

360 степени - 13.06.2020

На 790 лицa им се издадени решенија за изолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, а 214 потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Полициски службеници извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација, при ...

Над 1.000 казни за неносење маски

Press24 - 13.06.2020

Полицијата во изминатото деноноќие казнила 1071 лице поради неносење заштитна маска. На 790 лиц a им се издадени решенија за изолација, а 2 1 4 лиц a потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица ...

Шестмина не почитувале изолација, а 1071 не носеле маски

Р.С.Европа - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 790 луѓе во земјава им се издадени решенија за изолација, а 214 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Полицијата извршила контроли кај лица во изолација и самоизолација и е констатирано дека шест ...

МВР: Шест лица не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација во последното деноноќие

Слободен Печат - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР.

1071 лице казнети поради не носење маска

Сител - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација.

МВР: Поради неносење маска казнети се 1071 лице

Макфакс - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Казнети 845 лица за неносење маски

Кајгана - 13.06.2020

Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно 14.315 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 845 прекршоци во изминатото деноноќие. Во координација со Државниот пазарен инспекторат извршени се 571 контроли во објекти ...

Во изолација ставени 790 лица, а 1071 не носеле маски

Нетпрес - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

Во изолација 790 лица, шестмина не ја почитувале, а 1071 не носеле маски

А1 On - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

Над 1000 лица во изолација

OhridNews - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата нa државата на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, информира МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација ...

МВР: Поради неносење маска казнети се 1071 лице

Centar - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Во изолација 790 лица, шестмина не ја почитувале, а 1071 не носеле маски

Вечер Прес - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

Во изолација 790 лица, шестмина не ја почитувале, а 1071 не носеле маски

Граѓански збор - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

Шест лица не ја почитувале мерката за самоизолација, а 1.071 не носеле маски

еМагазин - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. „Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

1071 лице казнето за неносење маска, шестмина бегале од изолација

Скопје инфо - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие во Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е ...

МВР: Поради неносење маска казнети се 1071 лице

Точка - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Во изолација 790 лица, шестмина не ја почитувале, а 1071 не носеле маски

Либертас - 13.06.2020

– Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

Над илјада лица пратени во самоизолација последните 24 часа, санкции за 1.071 граѓанин без маска

Република - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација ...

Во изолација 790 лица, шестмина не ја почитувале, а 1071 не носеле маски

24Инфо - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

Во изолација 790 лица, шестмина не ја почитувале, а 1071 не носеле маски

Опсервер - 13.06.2020

Скопје, 13 јуни 2020 () – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

Во изолација 790 лица, 1.071 ќе бидат санкционирани за неносење маски

Frontline - 13.06.2020

Шест лица не ги почитувале мерките за изолација и самоизолација. Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти ...

Над 1.000 казни за неносење маски, 790 лица ставени во изолација

Кумановски м. - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација.

МВР: Во изолација 790 лица, шестмина не ја почитувале

Локално - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

МВР: Во изолација 790 лица, 6 не ја почитувале, а 1071 лице не носеле маски

Денешен - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

Уште 790 лица се во изолација, а 214 во самоизолација

Тера - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.06.2020 година) на територијата на државата на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Поради неносење маска казнети се 1071 лице

Н.Македонија - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

Во изолација 790 лица, шестмина не ја почитувале, а 1071 не носеле маски

MakPress - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Во изминатите 24 часа на 790 лицa им се издадени решенија за изолација

Скопје1 - 13.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 790 лицa им се издадени решенија за изолација, а 214 лицa потпишале изјави за самоизолација.

Ковид-19, издадени 217 решенија за изолација

Алсат-М - 14.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 217 лице им се издадени решенија за изолација, а 63 лице потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека ...

СВР Куманово: Во Липково 187 лица со решенија за изолација, во Куманово 108

Канал5 - 12.06.2020

Секторот за внатрешни работи Куманово денеска информира дека на подрачје на општина Липково има 187 лица на кои им се врачени решенија за изолација, а 32 лица се во самоизолација. Во општина Куманово, пак решенија за изолација примиле 108 лица, ...

На подрачјето на СВР Велес 99 лица казнети за неносење заштитна маска, 46 се во Неготино

Канал5 - 12.06.2020

Во изминатите 24 часа за непочитување на Уредбата за носење лична заштита на подрачјето на СВР Велес казнети се вкупно 99 лица, и тоа, 33 во Велес, 20 во Кавадарци и 46 се во Неготино. Како што информира портпарлот на СВР Велес, Верољуб Додевски, во ...

Регистрирани 1022 прекршоци за неносење заштитна опрема

ТВ21 - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација.

МВР: За 24 часа 1 022 казни за неносење маски

Фокус - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата регистрирала 1 022 прекршоци за неносење лична заштитна опрема на лицето, соопшти МВР. Во последните 24 часа, според евиденцијата на Министерството, две лица не ги почитувале мерките за изолација и ...

Во изминатото деноноќие 1.022 лица не носеле маски, за 231 решенија за изолација, а за 161 во самоизолација

Канал5 - 12.06.2020

На 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија. Од страна на полициски службеници, како што информираа денеска од МВР, извршени ...

Во изминатото деноноќие 1.022 лица не носеле маски, за 231 решенија за изолација, а за 161 во самоизолација

24 Вести - 12.06.2020

На 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. Од страна на полициски службеници, како што информираа денеска од МВР, ...

Казнети 1.022 лица за неносење маска

Кајгана - 12.06.2020

Во последните 24 часа дури 1.022 неодговорни граѓани биле затекнати без заштитна опрема, додека 231 лице добило решение за изолација. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, информираше за активностите на МВР во изминатите 24 часа во врска со ...

1022 не носеле маска, 392 лица одат во изолација

Р.С.Европа - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие, на територијата на целата држава, издадени се решенија за изолација на 231 лице, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

МВР: Затекнати 1.022 лица без заштитна маска

Нова ТВ - 12.06.2020

Регистрирани се 1.022 прекршока на мерката за задолжително носење на заштитна маска во изминатите 24 часа на територијата на цела држава, информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР).

Уште еден ден со над 1000 казни за неносење заштитна маска

OhridNews - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие за не носење лична заштита на лице регистрирани се 1022 прекршоци., информира МВР. Во истиот период на територијата на државата на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за ...

МВР: На 231 лице им се издадени решенија за изолација, 1022 лица казнети поради не носење маска

Press24 - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација.

На подрачјето на СВР Велес 99 лица казнети за неносење заштитна маска, 46 се во Неготино

А1 On - 12.06.2020

Во изминатите 24 часа за непочитување на Уредбата за носење лична заштита на подрачјето на СВР Велес казнети се вкупно 99 лица, и тоа, 33 во Велес, 20 во Кавадарци и 46 се во Неготино. Како што информира портпарлот на СВР Велес, Верољуб Додевски, во ...

На 231 лице им се издадени решенија за изолација, 161 лице потпишале изјави за самоизолација

А1 On - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, информира Министерството за внатрешни работи.

СВР Куманово: Во Липково 187 лица со решенија за изолација, во Куманово 108

Press24 - 12.06.2020

Секторот за внатрешни работи Куманово денеска информира дека на подрачје на општина Липково има 187 лица на кои им се врачени решенија за изолација, а 32 лица се во самоизолација. Во општина Куманово, пак решенија за изолација примиле 108 лица, ...

Во изолација 231 лице, 1022 прекршувања за неносење маска

Курир - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација.

1022 лица казнети за неносење маски во изминатото деноноќие

Сител - 12.06.2020

Од страна на полициските службеници до сега констатирани се вкупно 12399 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 1022 прекршоци во изминатото деноноќие. Во координација со Државниот пазарен инспекторат извршени се 388 контроли во ...

Регистрирани се 1022 прекршоци за неносење маска, две лица не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација

Слободен Печат - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација.

Во изминатото деноноќие 1.022 лица не носеле маски, 231 се во изолација, а 161 во самоизолација

+инфо - 12.06.2020

На 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. Од страна на полициски службеници, како што информираа денеска од МВР, ...

Повеќе од 1.000 лица не носеле маска, издадени 231 решенија за изолација

Нетпрес - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано ...

МВР: Заштитни маски не носеле 1.022 лица

МКД - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, информира МВР. Полициски службеници кои извршиле контроли кај лица во изолација и ...

МВР: За 24 часа 1 022 казни за неносење маски

360 степени - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата регистрирала 1 022 прекршоци за неносење лична заштитна опрема на лицето, соопшти МВР. Во последните 24 часа, според евиденцијата на Министерството, две лица не ги почитувале мерките за изолација и ...

Решенија за изолација добиле 231 лице, казнети 1.022 граѓани, кои не носеле маски

Макфакс - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Полицијата извршила контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека ...

Решенија за изолација добиле 231 лице, казнети 1.022 граѓани кои не носеле маски

Centar - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Полицијата извршила контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека ...

Во изолација 231 лице, а 1.022 не носеле заштитна маска

Република - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација.

Регистрирани 1022 прекршоци за неносење заштитна опрема

4NEWS - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација.

МВР: Казнети 1022 лица за неносење маски

Frontline - 12.06.2020

Во државен карантин спроведени се 105 лица. Од страна на полициските службеници до сега констатирани се вкупно 12399 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 1022 прекршоци во изминатото деноноќие.

На подрачјето на СВР Велес 99 лица казнети за неносење заштитна маска, 46 се во Неготино

Опсервер - 12.06.2020

Велес, 12 јуни 2020 () – Во изминатите 24 часа за непочитување на Уредбата за носење лична заштита на подрачјето на СВР Велес казнети се вкупно 99 лица, и тоа, 33 во Велес, 20 во Кавадарци и 46 се во Неготино.

Преглед на вести во 12 часот: Ни претстои долга битка со вирусот и мора да научиме да живееме со него, досега вкупно ...

Frontline - 12.06.2020

ОД страна на полициските службеници до сега констатирани се вкупно 12399 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 1022 прекршоци во изминатото деноноќие. ВО текот на изминатото деноноќие на 231 лице им се издадени решенија за изолација, ...

Нови 46 лица во изолација и самоизолација во гостиварско

Gostivarpress.mk - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за периодот (11/12.06), нови решенија за изолација од Државен санитарен и здравствен инспекторат изготвени им се на вкупно 39 лица од гостиварско, додека ...

Поднесени 1.022 прекршочни пријави за граѓани кои не носеле заштитна маска

Мета - 12.06.2020

Продолжува прекршувањето на задолжителните мерки за заштита од ширење на коронавирусот. Само во последното деноноќие, Министерството за внатрешни работи поднело 1.022 прекршочни пријави за граѓани кои не носеле заштитна маска на лицето.

Казнети 62 лица за неносење маска

Kumanovo News - 12.06.2020

Во Кумановската полиција во изминатото деновиќе регистрирани се вкупно 62 прекршоци за неносење лична заштита на лицето. „Во однос на уредбата за задолжително носење на заштитна опрема на подрачје на Секторот за внатрешни работи Куманово, во текот ...

108 лица во изолација во Куманово, 187 во Липково

Кумановски м. - 12.06.2020

На подрачјето на Општина Куманово во моментот евидираат 108 лица со решение за изолација, додека во самоизолација се 111 лица, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. На подрачје наопштина Старо Нагоричане има 2 лица со решенија за ...

Во изминатото деноноќие 1.022 лица не носеле маски, за 231 решенија за изолација, а за 161 во самоизолација

Граѓански збор - 12.06.2020

На 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. Од страна на полициски службеници, како што информираа денеска од МВР, ...

СВР Куманово: Во Липково 187 лица со решенија за изолација, во Куманово 108

Опсервер - 12.06.2020

Куманово, 12 јуни 2020 () – Секторот за внатрешни работи Куманово денеска информира дека на подрачје на општина Липково има 187 лица на кои им се врачени решенија за изолација, а 32 лица се во самоизолација.

Решенија за изолација добиле 231 лице, регистрирани 1.022 случаи на не носење маска

MTM - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Полицијата извршила контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека ...

Решенија за изолација добиле 231 лице, 1022 фатени без маски

24Инфо - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација.

Во изминатото деноноќие 1.022 лица не носеле маски, за 231 решенија за изолација

Frontline - 12.06.2020

На 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. Од страна на полициски службеници, како што информираа денеска од МВР, ...

Во изминатото деноноќие 1.022 лица не носеле маски, за 231 решенија за изолација, а за 161 во самоизолација

Либертас - 12.06.2020

На 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. Од страна на полициски службеници, како што информираа денеска од МВР, ...

Регистрирани 1.022 прекршоци за неносење маски изминатото деноноќие

Кумановски м. - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација.

Решенија за изолација добиле 231 лице, регистрирани 1.022 случаи на не носење маска

Точка - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Полицијата извршила контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека ...

Две лица не ја почитувале мерката за изолација, а 1.022 не носеле маски

еМагазин - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.06.2020 година) на територијата на државата на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Казнети 1022 лица за неносење маски

Скопје инфо - 12.06.2020

Од страна на полициските службеници до сега констатирани се вкупно 12399 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 1022 прекршоци во изминатото деноноќие. Во координација со Државниот пазарен инспекторат извршени се 388 контроли во ...

МВР: Во изминатото деноноќие 1.022 лица не носеле маски, за 231 решенија за изолација, а 161 во самоизолација

Денешен - 12.06.2020

На 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија. Од страна на полициски службеници, како што информираа денеска од МВР, извршени ...

Во изминатото деноноќие 1.022 лица не носеле маски, за 231 решенија за изолација, а за 161 во самоизолација

CivilMedia - 12.06.2020

На 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. Од страна на полициски службеници, како што информираа денеска од МВР, ...

Во изминатото деноноќие 1.022 лица не носеле маски, за 231 решенија за изолација, а за 161 во самоизолација

Опсервер - 12.06.2020

Скопје, 12 јуни 2020 () – На 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Решенија за изолација добиле 231 лице, казнети 1.022 граѓани што не носеле маски

Н.Македонија - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Полицијата извршила контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека ...

На подрачјето на СВР Велес 99 лица казнети за неносење заштитна маска, 46 се во Неготино

MakPress - 12.06.2020

Во изминатите 24 часа за непочитување на Уредбата за носење лична заштита на подрачјето на СВР Велес казнети се вкупно 99 лица, и тоа, 33 во Велес, 20 во Кавадарци и 46 се во Неготино. Како што информира портпарлот на СВР Велес, Верољуб Додевски, во ...

За не носење лична  заштита на лице на ниво на држава казнети се 1022 лица

Скопје1 - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација.

Решенија за изолација добиле 231 лице, регистрирани 1.022 случаи на не носење маска

Денар - 12.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Полицијата извршила контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека ...

Во изминатото деноноќие 1.022 лица не носеле маски, за 231 решенија за изолација, а за 161 во самоизолација

MakPress - 12.06.2020

На 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија. Од страна на полициски службеници, како што информираа денеска од МВР, извршени се ...

Расте бројот на лица во изолација во Неготино

Фокус - 11.06.2020

До денес во Неготино има 45 лица на кои им е издадено Решение за изолација, потврдуваат од СВР Велес. Бројот на овие лица во тек на вчерашниот ден беше зголемен за шест, додека пак пред два дена, нагло се зголеми за 13 новорегистрирани.

МВР со 1068 прекршоци за граѓани за неносење маска

Фокус - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

На 125 лица издадени решенија за излоација, 1068 не носеле маски

Канал5 - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, соопштија ...

Без маска регистрирани 1068 лица, издадени 125 решенија за изолација

Алсат-М - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е утврдено дека ...

На 125 лица издадени решенија за изолација, 1.068 не носеле маски

24 Вести - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1.068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, ...

125 лица добиле решенија за изолација, 1068 санкционирани поради неносење маски

ТВ21 - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, ...

МВР: 1068 граѓани не ја почитувале мерката за носење маска

Телма - 11.06.2020

Полицијата во изминатото деноноќие издала 125 решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е утврдено дека едно лице не ја ...

На 125 лица издадени решенија за изолација, 1068 не носеле маски

А1 On - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, ...

МВР: 1068 лица не носеле маска, 125 во изолација

Курир - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација.

На 125 лица издадени решенија за излоација, 1.068 не носеле маски

Слободен Печат - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, ...

125 лица добиле решенија за изолација, едно лице не ја почитувало мерката за самоизолација

Сител - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација.

За 24 часа санкционирани над илјада за неносење маска

Кајгана - 11.06.2020

Министерот за внатрешни работи информираше дека во изминатото деноноќие 1.068 биле затекнати без заштитна маска и соодветно санкционирани, додека 125 лица се ставени во изолација. „Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно ...

167 лица вчера отишле во самоизолација, 1.068 не носеле маски

Нетпрес - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.06.2020 година) на територијата на Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Над 1000 казни за неносење маска

OhridNews - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

167 лица вчера отишле во самоизолација, 1.068 не носеле маски

+инфо - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.06.2020 година) на територијата на Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

МВР: Заштитна маска не носеле 1.068 лица

МКД - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација, информира МВР. Полициските службеници кои извршиле контроли кај лица во изолација и ...

Казнети 1.068 лица за неносење маска

Макфакс - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие казнети се 1.068 лица за неносење заштитна маска на територија на целата држава, соопшти МВР. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација.

МВР во 24 часа: 1 068 лица казнети за неносење маски

360 степени - 11.06.2020

Во изминатото деноноќие, на целата територија на државата прекршочно се казнети 1 068 граѓани поради неносење лична заштита на лице . На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

МВР: Без маски 1068 лица, решенија за изолација за 125 граѓани

Нова ТВ - 11.06.2020

Министерството за внатрешни работи (МВР) во изминатото деноноќие регистрира 1.068 прекршувања на мерката за задолжително носење на заштитна маска на целата територија на државата. Од МВР соопштуваат дека се издадени решенија за изолација на 125 ...

За 24 часа регистрирани 1068 лица кои не носеле заштитна маска

Р.С.Европа - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие, на територија на целата држава, регистрирани се 1.068 лица кои не носеле заштитна маска на места на кои е тоа задолжително, соопшти МВР. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави ...

МВР: На 125 лица издадени решенија за излоација, 1068 не носеле маски

Press24 - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, соопштија ...

МВР: 1068 лица не носеле маска, 125 во изолација

Скопје инфо - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација.

На 125 лица издадени решенија за излоација, 1068 не носеле маски

Либертас - 11.06.2020

На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, соопштија денеска од МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е утврдено дека едно лице не ...

1.068 лица ја прекршиле уредбата за носење маски изминатото деноноќие

Кумановски м. - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација.

167 лица вчера отишле во самоизолација, 1.068 не носеле маски

Република - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.06.2020 година) на територијата на Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација

24Инфо - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација.

Едно лице не ја почитувало мерката за самоизолација, 1.068 не носеле маски

еМагазин - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1.068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, соопштија денеска од МВР.

Казнети 1.068 лица за неносење маска

MTM - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие казнети се 1.068 лица за неносење заштитна маска на територија на целата држава, соопшти МВР. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација.

На 125 лица издадени решенија за излоација, 1068 не носеле маски

CivilMedia - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, ...

Казнети 1.068 лица за неносење маска

Centar - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие казнети се 1.068 лица за неносење заштитна маска на територија на целата држава, соопшти МВР. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација.

125 лица добиле решенија за изолација, 1068 санкционирани поради неносење маски

4NEWS - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, ...

На 125 лица издадени решенија за изолација, 1068 не носеле маски

Граѓански збор - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, ...

На 125 лица издадени решенија за излоација, 1068 не носеле маски

Опсервер - 11.06.2020

Скопје, 11 јуни 2020 () – Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави ...

На 125 лица издадени решенија за изолација, 1068 не носеле маски

iPortal - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, ...

Издадени 125 решенија за изолација, едно лице не ја почитувало мерката самоизолација

Frontline - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

За 24 часа казнети 1 068 лица за неносење маски

Локално - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, ...

МВР: За 125 лица решенија за излоација, а 1.068 без маски

Денешен - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, соопштија ...

Казнети 1.068 лица за неносење маска

Точка - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие казнети се 1.068 лица за неносење заштитна маска на територија на целата држава, соопшти МВР. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација.

Казнети 1.068 лица за неносење маска

Н.Македонија - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие казнети се 1.068 лица за неносење заштитна маска на територија на целата држава, соопшти МВР. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација.

МВР ги казнува оние кои не носат заштитни маски, во 24 часа казнети 1068 лица

Скопје1 - 11.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

На 125 лица издадени решенија за излоација, 1068 не носеле маски

MakPress - 11.06.2020

Мерката за неносење лична заштита на лице ја прекршиле 1068 граѓани во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија. На 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 потпишале изјави за самоизолација, соопштија ...

Казни за 1.143 лица кои не носеле маски

24 Вести - 10.06.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во изминатото деноноќие регистрирани се 1.143 прекршоци за граѓани кои не ја почитувале мерката за носење маски. На територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за ...

МВР: На 905 лица им се издадени решенија за изолација

Канал5 - 10.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР.

Вкупно 1143 прекршоци за неносење заштитни маски

Фокус - 10.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица ...

Вкупно 1 143 прекршоци за неносење заштитни маски

360 степени - 10.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица ...

Казни за 1.143 лица кои не носеле маски, во изолација 905 лица, а 120 во самоизолација

Сител - 10.06.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во изминатото деноноќие регистрирани се 1.143 прекршоци за граѓани кои не ја почитувале мерката за носење маски. На територијата на Република Македонија на 905 лица им се издадени решенија за ...

905 лица во изолација, 1143 не носеле маски

Р.С.Европа - 10.06.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во изминатото деноноќие регистрирани се 1.143 прекршоци за граѓани кои не ја почитувале мерката за носење маски. „На територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за ...

МВР: Во изолација се 905 граѓани, а 1.143 не носеле маски

+инфо - 10.06.2020

МВР информира дека во текот на изминатото деноноќие на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се ...

МВР: Нови 905 лица од вчера во изолација, 1143 не носеле маска

Press24 - 10.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација.

За еден ден казнети 1.143 граѓани бидејќи не носеле лична заштита на лицето

Слободен Печат - 10.06.2020

МВР информира дека во текот на изминатото деноноќие на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се ...

905 лица се пратени во изолација, 120 потпишале самоизолација

МКД - 10.06.2020

Во изминатото деноноќие 905 лица добиле решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. При контрола на лица во изолација и самоизолација полицијата не евидентирала лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.

МВР: Казни за 1143 лица поради неносење заштитна маска

Точка - 10.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација ...

Казни за 1.143 лица за неносење маски, 905 лица во изолација, 120 во самоизолација

Frontline - 10.06.2020

На територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во изминатото деноноќие регистрирани се 1.143 прекршоци ...

Во изминатото деноноќие 1.143 лица не носеле заштитна маска

Мета - 10.06.2020

Граѓаните и понатаму не ја почитуваат мерката за носење лична заштитна маска како заштита и превенција од ширење на корона вирусот. Бројката на прекршоци по овој основ надмина илјада. Само во последното деноноќие, 1.143 лица не носеле заштитна маска ...

Изнапишани казни од вкупно 1.160 евра за неносење маски во Гостивар

Gostivarpress.mk - 10.06.2020

Полицијата продолжува со секојдневни контроли насочени кон почитувањето на мерките за заштита од Ковид 19. Како што информираат од СВР Тетово, изминатото деноноќие за неносење заштитни маски биле изготвени прекршочни платни налози на вкупно 159 ...

Казни за 1.143 лица кои не носеле маски, во изолација 905 лица, а 120 во самоизолација

iPortal - 10.06.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во изминатото деноноќие регистрирани се 1.143 прекршоци за граѓани кои не ја почитувале мерката за носење маски. На територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за ...

Казни за 1.143 лица кои не носеле маски, во изолација 905 лица, а 120 во самоизолација

Либертас - 10.06.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во изминатото деноноќие регистрирани се 1.143 прекршоци за граѓани кои не ја почитувале мерката за носење маски. На територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за ...

Издадени 905 решенија за изолација

Република - 10.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица ...

МВР: Казни за 1143 лица поради неносење заштитна маска

Centar - 10.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација ...

Казни за 1.143 лица кои не носеле маски, во изолација 905 лица, а 120 во самоизолација

еМагазин - 10.06.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во изминатото деноноќие регистрирани се 1.143 прекршоци за граѓани кои не ја почитувале мерката за носење маски. На територијата на Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 ...

1143 прекршоци за не носење на маска – на 905 лица им се издадени решенија за изолација, 120 потпишале изјави за ...

4NEWS - 10.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација.

Казнети 1022 лица за неносење маски

Република - 12.06.2020

Од страна на полициските службеници до сега констатирани се вкупно 12399 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 1022 прекршоци во изминатото деноноќие. Во координација со Државниот пазарен инспекторат извршени се 388 контроли во ...

Казни за 1.143 лица кои не носеле маски, во изолација 905 лица, а 120 во самоизолација

Опсервер - 10.06.2020

Скопје, 10 јуни 2020 () – Министерството за внатрешни работи соопшти дека во изминатото деноноќие регистрирани се 1.143 прекршоци за граѓани кои не ја почитувале мерката за носење маски. На територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им ...

МВР: Казни за 1.143 лица без маски, во изолација 905, а 120 во самоизолација

Денешен - 10.06.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во изминатото деноноќие регистрирани се 1.143 прекршоци за граѓани кои не ја почитувале мерката за носење маски. На територијата на Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 ...

МВР ги засили контролите, 1.143 лица не носеле заштитна маска

AKO - 10.06.2020

1.143 лица кои не ја почитувале мерката на лична заштита од коронавирус. МВР во изминатото деноноќие регстрираше толку сучаи на сторени прершоци врз оваа основа. Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република ...

Казни за 1.143 лица кои не носеле маски, во изолација 905 лица, а 120 во самоизолација

MakPress - 10.06.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во изминатото деноноќие регистрирани се 1.143 прекршоци за граѓани кои не ја почитувале мерката за носење маски. На територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за ...

Заштитна маска не носеле 975 лица

24 Вести - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што соопшти МВР, од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Без маска затекнати 1143 лица, издадени 905 решенија за изолација

Алсат-М - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица ...

МВР со казни за 975 граѓани кои не носеле маски

Фокус - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

МВР: 308 лица потпишале изјави за самоизолација

Канал5 - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

6-мина бегалци од изолација открила полицијата при проверките

Телма - 09.06.2020

Во текот на последното деноноќие, при полициските контроли е констатирано дека шест лица не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација, соопшти МВР. Во изминатиот ден на листата за контрола се додадени уште околу 900 граѓани за проверки со ...

МВР: Казни за 1.143 лица поради неносење заштитна маска

Макфакс - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација ...

Санкционирани 975 лица кои се шетале без заштитна маска

Кајгана - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие од страна на полициските службеници констатирани се 975 прекршувања на уредбата на носење заштитна опрема. Најголемиот дел од нив се подрачјето на СВР Битола.

МВР затекна 975 граѓани без заштитна маска, решенија за изолација за 593 лица

Нова ТВ - 09.06.2020

Во последните 24 часа се регистрирани се 975 прекршоци на мерката за носење на заштитна маска, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи (МВР). Од таму истакнуваат дека во изминатото деноноќие на територијата на државата се издадени решенија ...

МВР регистрира 975 граѓани без заштитна маска, решенија за изолација за 593 лица

Нетпрес - 09.06.2020

Во последните 24 часа се регистрирани се 975 прекршоци на мерката за носење на заштитна маска, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи (МВР). Од таму истакнуваат дека во изминатото деноноќие на територијата на државата се издадени решенија ...

Вкупно 975 лица за 24 часа ја прекршиле мерката за неносење заштитна маска

360 степени - 09.06.2020

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано дека шест лица не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација. Исто така.

На 905 лица им се издадени решенија за изолација, 120 лица потпишале изјави за самоизолација

Сител - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација.

Казнети 975 граѓани за не носење лична заштита

Слободен Печат - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

МВР: Нови 905 лица од вчера во изолација, 1143 не носеле маска

Курир - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација.

901 лице во изолација, 975 фатени без заштитна маска

Р.С.Европа - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти утрово МВР. Полициски службеници извршиле контроли кај лица во изолација и ...

МВР: Заштитна маска не носеле 975 лица, решенија за изолација добија 593

МКД - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР. Полициските службеници кои извршиле контроли кај лица во изолација и ...

308 лица вчера отишле во самоизолација, шестмина ја прекршиле мерката

+инфо - 09.06.2020

По однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 975 прекршоци. Во текот на изминатото деноноќие (08/09.06.2020 година) на територијата на Македонија на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави ...

МВР: Без заштитна маска 975 лица, во изолација 593, а 308 во самоизолација

Денешен - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што соопшти МВР, од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Издадени 593 решенија за изолација, за неносење на маски регистрирани се 975 прекршоци

MTM - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при ...

Заштитна маска не носеле 975 лица, во изолација 593, а 308 се во самоизолација

Вечер Прес - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што соопшти МВР, од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Издадени 593 решенија за изолација, за неносење на маски регистрирани се 975 прекршоци

Точка - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при ...

Заштитна маска не носеле 975 лица, во изолација 593-ца, а 308 се во самоизолација

Опсервер - 09.06.2020

Скопје, 9 јуни 2020 () – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што соопшти МВР, од страна на полициски службеници извршени се ...

МВР: Казнети 1022 лица за неносење маски

Локално - 12.06.2020

Од страна на полициските службеници до сега констатирани се вкупно 12399 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 1022 прекршоци во изминатото деноноќие. Во координација со Државниот пазарен инспекторат извршени се 388 контроли во ...

Издадени 593 решенија за изолација и 308 за самоизолација, 975 лице не носеле маски

Frontline - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што соопшти МВР, од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Шестмина не ја почитувале мерката за изолација, заштитна маска не носеле 975 лица

еМагазин - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што соопшти МВР, од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Заштитна маска во изминатото деноноќие не носеле 975 лица

iPortal - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што соопшти МВР, од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Заштитна маска не носеле 975 лица, во изолација 593-ца, а 308 се во самоизолација

CivilMedia - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што соопшти МВР, од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Издадени 593 решенија за изолација, за неносење на маски регистрирани се речиси 1000 прекршоци

Скопје инфо - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при ...

Заштитна маска во изминатото деноноќие не носеле 975 лица

Граѓански збор - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што соопшти МВР, од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

За еден месец 5.783 лица во изолација и 2.216 во самоизолација (инфографик)

Мета - 09.06.2020

Во тек е вториот бран на корона вирусот, расте бројот на новозаразени, а со нив и бројот на лицата што одат во изолација и самоизолација. За еден месец, од 8 мај до 9 јуни, Министерството за внатрешни работи евидентирало 5.783 лица на кои им биле ...

Здравствен инспекторат во Гостивар издаде нови 67 решенија за изолација

Gostivarpress.mk - 09.06.2020

Според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово, во текот на изминатото деноноќие, нови решенија за изолација од Државен санитарен и здравствен инспекторат изготвени им се на вкупно 83 лицa (Тетово-16 и Гостивар-67), додека вкупно биле ...

Решенија за изолација добиле 905 лица, 1143 фатени без маска

24Инфо - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација.

24 часа: 975 граѓани казнети поради неносење маски

Скопје инфо - 09.06.2020

Од страна на полициските службеници до сега констатирани се вкупно 9156 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 975 прекршоци во изминатото деноноќие. Ова на својата фејсбук страна утрово го објави Министерот за внатрешни работи, Наќе ...

Заштитна маска не носеле 975 лица, во изолација 593-ца, а 308 се во самоизолација

Либертас - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што соопшти МВР, од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

1.143 регистрирани прекршоци за неносење маска, 905 лица во самоизолација

Кумановски м. - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација.

Казни за 1143 лица поради неносење заштитна маска

Н.Македонија - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација ...

Заштитна маска не носеле 975 лица, во изолација 593-ца, а 308 се во самоизолација

MakPress - 09.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што соопшти МВР, од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Во Тиквешијата 38 лица се со Решение за изолација поради контакт со инфицирани со Ковид-19

Фокус - 08.06.2020

Поради контакт со инфицирани од Ковид-19, денешниот број на лица во изолација во Неготино изнесува 29. Во Кавадарци пак, каде е регистриран само еден активен случај на вирусот во моментот, со Решение за изолација се девет лица.

МВР: 204 лица не ја почитувале забраната за движење

Канал5 - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.06) на територијата на Република Македонија на 511 лице им се издадени решенија за изолација, а 70 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Полицискиот час не го почитувале 204 лица, 180 се приведени во изминатото деноноќие

24 Вести - 08.06.2020

На 511 лица им се издадени решенија за изолација, а 70 потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 318 прекршоци, соопштија ...

МВР: Приведени 180 граѓани, го прекршиле полицискиот час, а 318 казнети за неносење маска

Фокус - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 511 лице им се издадени решенија за изолација, а 70 лица потпишале изјави за самоизолација. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 318 прекршоци.

1143 прекршоци за не носење на маска – на 905 лица им се издадени решенија за изолација, 120 потпишале изјави за ...

ТВ21 - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација.

Казнети 318 граѓани бидејќи не носеле лична заштита на лицето

Слободен Печат - 08.06.2020

По однос на забраната за движење, во текот на изминатите 24 часа евидентирано е дека на ниво на целата држава 204 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија на 511 лице им се издадени ...

Во изминатите 24 часа 204 граѓани го прекршиле полицискиот час, 180 приведени

Сител - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.06) на територијата на Република Македонија на 511 лице им се издадени решенија за изолација, а 70 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

На 593 лица им се издадени решенија за изолација, 308 потпишале изјави за самоизолација

А1 On - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие, на територијата на Република Северна Македонија на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација, информира Министерството за внатрешни работи.

МВР за 24 часа: 180 приведени за непочитување на полицискиот час

360 степени - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на цела држава 204 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени и лишени од слобода се 180 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти МВР.

МВР фати 318 лица без маска, 180 граѓани приведени

Нова ТВ - 08.06.2020

Министерствотио за внатрешни работи (МВР) регистира 318 прекршоци на мерката за носење на заштитна маска во изминатото деноноќие на територија на целата држава. Од таму истакнуваат дека се евидентирани 204 лица кои не ја почитувале мерката за ...

Речиси 600 луѓе вчера отишле во изолација

+инфо - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.06) на територијата на Македонија на 511 лице им се издадени решенија за изолација, а 70 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

Казнети над 900 граѓани кои не носеле заштитни маски, речиси 600 со решенија за изолација

Нетпрес - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација.

МВР: 511 во самоизолација, 318 без маски

Р.С.Европа - 08.06.2020

Во изминатото деноноќие во целата држава на 511 лице им се издадени решенија за изолација, а 70 лица потпишале изјави за самоизолација. Биле извршени контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица кои не ја почитувале ...

Полицискиот час не го почитувале 204 лица, 180 се приведени во изминатото деноноќие

ММС - 08.06.2020

На 511 лица им се издадени решенија за изолација, а 70 потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 318 прекршоци, соопштија ...

МВР: Полицискиот час не го почитувале 204 лица, 180 се приведени во изминатото деноноќие

Press24 - 08.06.2020

На 511 лица им се издадени решенија за изолација, а 70 потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 318 прекршоци, соопштија ...

Приведени 180 лица за непочитување на полицискиот час

МКД - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 511 лице им се издадени решенија за изолација, а 70 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација ...

МВР: 180 приведени за непочитување на полицискиот час

Република - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на цела држава 204 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени и лишени од слобода се 180 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти МВР.

МВР: Нови 905 лица од вчера од изолација, 1143 не носеле маска

Скопје инфо - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација.

МВР: Приведени се 180 лица од 204 кои го нарушиле полицискиот час во изминатото деноноќие

Денешен - 08.06.2020

На 511 лица им се издадени решенија за изолација, а 70 потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 318 прекршоци, соопштија ...

Полицискиот час не го почитувале 204 лица, 180 се приведени во изминатото деноноќие

Бизнис Вести - 08.06.2020

Скопје, 8 јуни 2020 (МИА) – На 511 лица им се издадени решенија за изолација, а 70 потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се ...

Полицискиот час не го почитувале 204 лица, 180 се приведени во изминатото деноноќие

Вечер Прес - 08.06.2020

На 511 лица им се издадени решенија за изолација, а 70 потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 318 прекршоци, соопштија ...

Речиси 600 луѓе вчера отишле во изолација

Либертас - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.06) на територијата на Македонија на 511 лице им се издадени решенија за изолација, а 70 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

Уште 40 граѓани во гостиварско во изолација и самоизолација

Gostivarpress.mk - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово нови решенија за изолација од Државен санитарен и здравствен инспекторат изготвени им се на вкупно 81 лицe (Тетово-44 и Гостивар-37), додека вкупно биле ...

Шест лица не ја почитувале мерката за изолација, регистрирани 975 прекршоци за не носење заштитна маска

4NEWS - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.06.2020 година ) на територијата на Република Северна Македонија на 593 лица им се издадени решенија за изолација, а 308 лица потпишале изјави за самоизолација.

180 приведени за непочитување на полицискиот час

Тера - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.06) на територијата на државата на 511 лице им се издадени решенија за изолација, а 70 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и ...

Полицискиот час не го почитувале 204 лица, 180 се приведени во изминатото деноноќие

Либертас - 08.06.2020

На 511 лица им се издадени решенија за изолација, а 70 потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 318 прекршоци, соопштија ...

Полицискиот час не го почитувале 204 лица, 180 се приведени во изминатото деноноќие

Граѓански збор - 08.06.2020

На 511 лица им се издадени решенија за изолација, а 70 потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 318 прекршоци, соопштија ...

Полицискиот час не го почитувале 204 лица, 180 се приведени

еМагазин - 08.06.2020

На 511 лица им се издадени решенија за изолација, а 70 потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 318 прекршоци, соопштија ...

Полицискиот час не го почитувале 204 лица, 180 се приведени во изминатото деноноќие

Опсервер - 08.06.2020

Скопје, 8 јуни 2020 () – На 511 лица им се издадени решенија за изолација, а 70 потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се ...

Полицискиот час не го почитувале 204 лица, 180 се приведени во изминатото деноноќие

Frontline - 08.06.2020

На 511 лица им се издадени решенија за изолација, а 70 потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 318 прекршоци, соопштија ...

Полицискиот час не го почитувале 204 лица, 180 се приведени во изминатото деноноќие

MakPress - 08.06.2020

На 511 лица им се издадени решенија за изолација, а 70 потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава. По однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 318 прекршоци, соопштија ...

Дури 1143 лица МВР затекнало без заштитна опрема за лице

Скопје1 - 08.06.2020

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација.

Нови 600 лица во (само)изолација!?

Expres - 08.06.2020

На 511 лице им се издадени решенија за изолација, а 70 лица потпишале изјави за самоизолација, во изминативе 24 часа. Полициски службеници извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката ...