TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Умерено облачно со повремен дожд и температура меѓу 10 и 16 степени

Канал5 - 01.03.2015

Умерено до значително облачно претпладне со повремен дожд почест во јуѓните и југозападните делови од земјата . Попладне облачноста ќе се намали и во северните делови од земјата че има и чести сончеви периоди.

Временска прогноза за понеделник

Канал5 - 01.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Променливо облачно со слаб локален дожд

Нетпрес - 01.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Во претпладневните часови во југозападниот дел од земјава ќе има слаб локален дожд . Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Идеален ден за прошетка

Press24 - 01.03.2015

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во см) ИЗМЕРЕНА ВО 07 часот: 39 Маврови Анови, 23 Лазарополе. НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 07 часот (во л/м2): 17 Крушево, 16 Претор, 14 Дојран, 10 Охрид, 9 Битола, 7 Маврово, 6 Пожар, 4 Лазарополе, 3 ...

Променливо време со сонце и облаци утре

+инфо - 01.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд

Макфакс - 01.03.2015

Во предпладневните часови во југозападниот дел од земјата ќе има слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Највискотие дневни температурите ќе се движат од 5 степени во западните региони, меѓу 10 и 13 во централните ...

Облачно со сончеви периоди

Курир - 01.03.2015

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Во претпладневните часови во југозападните делови од земјава ќе има слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Првите денови од седмицата пролетните температури, кон крајот дожд и снег

OhridNews - 01.03.2015

Според прогнозата на синоптичарите првата половина од седмицата која следува во Охрид не очекува променливо облачно време со повремени сончеви периоди и максимални температури до 14 степени.

Времето денес облачно со температури до 16 степени

Сител - 01.03.2015

Умерено до значително облачно претпладне со повремен дожд почест во јужните и југозападните делови од земјата. Попладне облачноста ќе се намали и во северните делови од земјата че има и чести сончеви периоди.

Временска прогноза: Сончев почеток на месец март

Скопје инфо - 01.03.2015

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Во претпладневните часови во југозападните делови од земјава ќе има слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Март започнува со дожд

Република - 01.03.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Во претпладневните часови во југозападниот дел од земјава ќе има слаб локален дожд . Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно, претпладне со повремен дожд

Локално - 01.03.2015

Умерено до значително облачно претпладне со повремен дожд почест во јужните и југозападните делови од земјата. Попладне облачноста ќе се намали и во северните делови од земјата ќе има и чести сончеви периоди.

Времето денес променливо облачно со повремени дождови

Пулс24 - 01.03.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Во претпладневните часови во југозападниот дел од земјава ќе има слаб локален дожд . Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Времето денес: Дожд и до 16 степени

МК News - 01.03.2015

Во предпладневните часови во југозападниот дел од земјава ќе има слаб локален дожд . Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе се движи од 5 до 16 степени Целзиусови.

Март започнува со дожд

Вечер Прес - 01.03.2015

Температурата ќе достигне до 13 степени Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Во претпладневните часови во југозападниот дел од земјава ќе има слаб локален дожд .

Денеска облачно, од утре сонце

Тера - 01.03.2015

Времето денеска ќе биде облачно, со слаби врнежи од дожд и температури до 16 ...

ТЕМПЕРАТУРИ ДО 17 СТЕПЕНИ: Што прогнозираат синоптичарите ?

Sky - 01.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Облачно со сончеви периоди

Либертас - 01.03.2015

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Во претпладневните часови во југозападните делови од земјава ќе има слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утре облачно со сончеви периоди и температура до 16 степени

Канал5 - 28.02.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Во претпладневните часови во југозападниот дел од земјава ќе има слаб локален дожд . Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утре облачно време со сончеви периоди

Сител - 28.02.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Во претпладневните часови во југозападниот дел од земјава ќе има слаб локален дожд . Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно со кратки сончеви периоди

Кирилица - 28.02.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Времето денеска ќе биде умерено облачно

Р.С.Европа - 28.02.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Денеска сончево и температури до 14 степени

Курир - 28.02.2015

Времето во Македонија дененска ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Умерено облачно со температура до 14 степени

Нетпрес - 28.02.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Доаѓа дожд

Press24 - 28.02.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Штета ако не прошетавте денеска, утре ќе врне

Телеграф - 28.02.2015

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд.

Облачно со можни краткотрајни сончеви периоди

Макфакс - 28.02.2015

Времето во сабота ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Минималните температури ќе се движат од 0°C до 5°C, а максималните дневни температури ќе се движат во интервал од 4°C до 13°C.

Умерено облачно со температура до 14 степени

Точка - 28.02.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Денеска сончево и температури до 14 степени

Скопје инфо - 28.02.2015

Времето во Македонија дененска ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Времето денес облачно со кратки сончеви периоди

Канал 77 - 28.02.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Сончево со мала до умерена облачност и ветер од променлив правец

Локално - 28.02.2015

Во земјава преовладува сончево со мала до умерена облачност, а во некои места на крајниот југ и запад се уште има зголемена облачност. Дува слаб ветер од променлив правец. Сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од североисточен и ...

Со сонце и облаци ќе влеземе и во женскиот месец

Вечер Прес - 28.02.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Сончево, со мала умерена облачност

Пулс24 - 28.02.2015

Во земјава преовладува сончево со мала до умерена облачност, а во некои места на крајниот југ и запад се уште има зголемена облачност. Дува слаб ветер од променлив правец. Сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од североисточен и ...

ВИСТИНСКА ПРОЛЕТ: Еве какво ќе биде времето!

Sky - 28.02.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во предпладневните часови во југозападниот дел од земјава ќе има слаб локален дожд . Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Умерено облачно со температура до 14 степени

Канал5 - 27.02.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Лошо вести од метеоролозите за викендов - Еве какво време не очекува

Сител - 27.02.2015

Времето во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог.

Денеска и утре дожд, в недела затоплување

Нетпрес - 27.02.2015

Времето во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог.

Времето денес умерено облачно со температури до 14 степени

Сител - 27.02.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Викендов дожд

А1 On - 27.02.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Денеска облачно и дождливо, од понеделник со температури и до 16 степени

МКД - 27.02.2015

Денеска Македонија ќе потпадне под влијание на нов влажен бран кој ќе ни донесе нови слаби врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни во јужниот и источниот дел од земјава. Дневните температури денеска ќе бидат во Скопје 11 Целзиусови степени, во ...

Време: Облачно со дожд и ветер

А1 On - 27.02.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините ќе паѓа снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Викендов не очекува облачно и врнежливо време со благ пораст на температурите

OhridNews - 27.02.2015

Според метеоролози времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините ќе паѓа снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен.

Облаци, дожд и ветер денеска

+инфо - 27.02.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините ќе паѓа снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на квадратен метар.

Еве какво време нè очекува во наредните денови

Телеграф - 27.02.2015

Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 до 14 Целзиусови степени Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали.

Метеоролозите со лоши вести за викендов

Курир - 27.02.2015

Времето во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог.

И утре дожд и благо покачување на температурите

Локално - 27.02.2015

Насекаде во земјава времето е облачно со врнежи од дожд а на планините снег. Врнежите се со слаб до умерен интензитет. Дува слаб ветер од променлив правец. Претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Времето денес облачно со кратки сончеви периоди

Република - 27.02.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Подгответе се за дождлив викенд

Република - 27.02.2015

Утрово насекаде во земјава времето е облачно со врнежи од дожд а на планините снег. Врнежите се со слаб до умерен интензитет. Дува слаб ветер од променлив правец. Утринските температури се движат од -2 до 8 степени, и тоа: -2 Маврово, 0 Лазарополе и ...

Денеска облачно и дождливо, од понеделник со температури и до 16 степени

Тера - 27.02.2015

Денеска Македонија ќе потпадне под влијание на нов влажен бран кој ќе ни донесе нови слаби врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни во јужниот и источниот дел од земјава. Дневните температури денеска ќе бидат во Скопје 11 Целзиусови степени, во ...

Ќе ни се погоди ли времето викендов?

Скопје инфо - 27.02.2015

Времето во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог.

Викенд прогноза: После дожд – наскоро сонце и високи температури

Кумановски м. - 27.02.2015

Петок ќе помине во знакот на облачно време. Врнежи од оваа облачност се очекуваат, но станува збор за повремени и релативно слаби врнежи. Југоисточниот крај е оној кој очекува позачестени врнежи во текот на денот.

Денес не очекува дожд и температури до 13 степени

Пулс24 - 27.02.2015

Времето во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог.

Облачен ден со обилен дожд

МК News - 27.02.2015

Времето во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на квадратен метар. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Денеска и утре дожд, во недела затоплување

Точка - 27.02.2015

Времето во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог.

Времето утре облачно со слаб локален дожд

Н.Македонија - 27.02.2015

Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Метеоролозите со лоши вести за викендов

Вистина.мк - 27.02.2015

Времето во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог.

Времето денеска:Променливо облачно, наместа со дожд и температура до 14 степени

24 Вести - 26.02.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови ќе биде променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се од девет до 14 степени.

Облачно до дожд и температура до 13 степени, од недела благ пораст на температурата

Канал5 - 26.02.2015

Времето во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог.

Денеска облачно со повремени слаби врнежи од дожд

МКД - 26.02.2015

Облачно, со повремени сончеви периоди и врнежи од дожд и повисоки дневни температури во споредба со вчерашните е прогнозата за денеска. Денеска максималните дневни температури ќе бидат во Скопје и Тетово 12 Целзиусови степени, во Гостивар 11, ...

Сончево со умерена облачност, на југот на земјата дожд

Макфакс - 26.02.2015

Сончево со умерена облачност. Во јужните делови променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 5 до 14 Целзиусови степени.

Денеска топло, од утре повторно дожд

Нетпрес - 26.02.2015

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во јужните делови променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Облачен ден со обилен дожд утре

+инфо - 26.02.2015

Времето утре во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на квадратен метар.

Времето денеска: сончево, па умерено облачно

Р.С.Европа - 26.02.2015

Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови ќе биде променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Денеска и облаци и сонце, неделата ќе заврши со дожд

+инфо - 26.02.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови ќе биде променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Облачно време со врнежи од дожд, на планините снег

Телеграф - 26.02.2015

Утринската температура ќе се движи од 1 до 8, а дневната од 8 до 13 степени степени Целзиусови. Времето во Македонија денеска ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Сончево со умерена облачност, на југот на земјата дожд

Кајгана - 26.02.2015

Сончево со умерена облачност. Во јужните делови променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 5 до 14 Целзиусови степени.

Од вечер дождови

Локално - 26.02.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови ќе биде променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Денеска облачно со повремени слаби врнежи од дожд

Тера - 26.02.2015

Облачно, со повремени сончеви периоди и врнежи од дожд и повисоки дневни температури во споредба со вчерашните е прогнозата за денеска. Денеска максималните дневни температури ќе бидат во Скопје и Тетово 12 Целзиусови степени, во Гостивар 11, ...

Снег има во Маврово и Лазарополе

Локално - 26.02.2015

Малку до умерено облачно и претежно тивко. Во поголем дел од земјата ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со повремен дожд.

Денеска топло, од утре повторно дожд

Точка - 26.02.2015

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во јужните делови променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

НИКАДЕ БЕЗ ЧАДОР: Обилни врнежи од дожд низ Македонија, на планините снег!

Sky - 26.02.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Oблачно со врнежи од дожд, а на планините од снег

Локално - 26.02.2015

Времето во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог.

Сончево со умерена облачност, на југот на земјата дожд

Канал 77 - 26.02.2015

Сончево со умерена облачност. Во јужните делови променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 5 до 14 Целзиусови степени.

Наредната недела пролет – денес сончево време

МК News - 26.02.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови ќе биде променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Утре релативно топло, но врнежливо време

Република - 26.02.2015

Времето утре во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог.

Утре насекаде облачно со врнежи од дожд

Н.Македонија - 26.02.2015

Времето утре во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог.

Денеска не очекува променливо облачно и топло време

Канал5 - 25.02.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на земјава, ...

Утре сончево со умерена облачност и температура до 14 степени

Канал5 - 25.02.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови ќе биде променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Време, облачно со дожд

Алсат-М - 25.02.2015

Во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на земјава, а веќе ...

Умерено облачно време со дожд во вечерните часови

Телеграф - 25.02.2015

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од девет до 14 степени Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови ќе биде променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд.

Нов температурен шок - викенд временска прогноза

Press24 - 25.02.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови ќе биде променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Кирилица - 25.02.2015

Времето ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на земјава, а веќе во ...

Не очекува облачно време со повремени врнежи

OhridNews - 25.02.2015

Според прогнозите, времето денеска ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите ...

Времето денеска облачно и врнежливо

Нетпрес - 25.02.2015

Среда го „враќа на сцена“ облачното и врнежливо време. Во првата половина од денот врнежите ќе бидат поконцентрирани во западната половина од земјата, а попладне во источната. Во јужните краишта врнежите на моменти ќе бидат поинтензивни.

Временска прогноза: врнежливо

Р.С.Европа - 25.02.2015

Во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на земјава, а веќе ...

Облачно со повремен дожд, на планините снег

МРТ - 25.02.2015

Утринската температура ќе се движи од два до шест, а дневната од пет до 12 степени... Времето ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи.

Облачно време, чадор задолжително

Курир - 25.02.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на земјава, ...

Променливо и ветровито со температура до 14 степени

МКД - 25.02.2015

Времето во четврток ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови ќе биде променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Нов температурен шок - викенд временска прогноза

Сител - 25.02.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во јужните делови ќе биде променливо облачно, доцна попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Облачно време со повремен дожд, можна појава на ретки грмежи

Кајгана - 25.02.2015

Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, на места ќе бидат поројни проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат особено во југоисточните и јужните делови. Во доцните попладневни часови интензитетот на врнежите постепено ќе се ...

Облачно време со повремени врнежи од дожд, можна појава на ретки грмежи

Макфакс - 25.02.2015

Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, на места ќе бидат поројни проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат особено во југоисточните и јужните делови. Во доцните попладневни часови интензитетот на врнежите постепено ќе се ...

Какво време не очекува до крајот на оваа недела?

Факултети - 25.02.2015

МАКЕДОНИЈА Македонија во среда ќе биде под влијание на влажна воздушна маса која што ќе услови врнежи од дожд, а на планините со врнежи од снег. Локално се очекуваат да наврнат до 10 литри дожд. Ќе дува претежно слаб јужен и југоисточен ветер.

Зимата не си оди: Еве каде низ Македонија вее снег во моментов

Press24 - 25.02.2015

Магла со видливост до 30 метри има на Маврово и на планинскиот премин Стража, а на Ѓавато до 100 метри. Слаб снег провејува на Попова Шапка и на Стража, но не се задржува на коловозот. Во најголемиот дел од останатите места низ Македонија врне слаб ...

Временска прогноза: Дожд со грмотевици и снег на планините

Кумановски м. - 25.02.2015

Во Македонија денес ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на земјава, а ...

Период на променливо дождливо време

Локално - 25.02.2015

Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, на места ќе бидат поројни проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат особено во југоисточните и јужните делови. Во доцните попладневни часови интензитетот на врнежите постепено ќе се ...

Какво време не очекува деновиве?

Sky - 25.02.2015

Времето во земјава ќе биде сончево. Променливо облачно кон врнежливо време се очекува во јужните делови од земјава. Температурата ќе се движи од еден до шест степени наутро, додека дневната температура ќе достигне 14 стеени.

Променливо време, чадор задолжително

Скопје инфо - 25.02.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројнии проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на земјава, ...

Среда го враќа дождот

Република - 25.02.2015

Среда го „враќа на сцена“ облачното и врнежливо време. Во првата половина од денот врнежите ќе бидат поконцентрирани во западната половина од земјата, а попладне во источната. Во јужните краишта врнежите на моменти ќе бидат поинтензивни.

Облачно време, чадор задолжително

Вистина.мк - 25.02.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на земјава, ...

Утре претежно облачно со повремен дожд и температура до 12 степени

Канал5 - 24.02.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на ...

Денес променливо облачно со температура до 14 степени

Канал5 - 24.02.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне во источните делови од земјата со услови за појава на слаб дожд. Во средината на денот со повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец.

Облачно со повремени врнежи на дожд

+инфо - 24.02.2015

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на земјава, а ...

Променливо време, попладне сончеви периоди

Курир - 24.02.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне на исток со повремени врнежи од дожд, на планините со повремен снег, а попладне ќе има почести сончеви периоди. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.

Дожд и грмежи - какво време не очекува до крајот на неделата?

Press24 - 24.02.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на земјава, ...

Облачно со повремени сончеви периоди

Макфакс - 24.02.2015

Променливо облачно со сончеви периоди. Во источните делови со услови за повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури ќе се движат од 4 до 14 Целзиусови степени.

Временска прогноза: Пролетна ден во Македонија

Факултети - 24.02.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, која некаде ќе ја намали видливоста и под 100 метри. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и топло. Слаб јужен и југоисточен ветер.

Време: Облачно со повремен дожд, на планините снег

А1 On - 24.02.2015

Времето ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на земјава, а веќе во ...

Утре дожд проследен со грмежи

МКД - 24.02.2015

Ќе дува јужен ветер. Снег е можен на повисоките места и планините. Времето утре ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд. На повисоките планини можен е снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи.

Интензивни врнежи се очекуваат утре!

Вечер Прес - 24.02.2015

Времето во Македонија во текот на денешниот ден ќе биде променливо облачно, претпладне на исток со повремени врнежи од дожд, на планините со повремен снег, а попладне ќе има почести сончеви периоди. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.

Поројни врнежи проследени со ретки грмежи

Локално - 24.02.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на земјава, ...

Облачно со ветер, можен дожд и снег на планините

Локално - 24.02.2015

Умерено до значително облачно, претежно тивко, само во Кр. Паланка со умерен северен ветер. Магла во 7 часот е забележана во Битола, Струмица и Тетово, а магливо е и во скопската котлина. Променливо облачно, претпладне во источните делови од земјата ...

Денес температури до 14 степени!

МК News - 24.02.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во источните делови со услови за повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневната температура ќе се движи од 4 до 14 степени Целзиусови.

Променливо облачно со температура до 14 степени

Точка - 24.02.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне на исток со повремени врнежи од дожд, на планините со повремен снег, а попладне ќе има почести сончеви периоди. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.

Утре облачно и врнежливо со температури до 12 степени

Вечер Прес - 24.02.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на ...

Утре ќе биде претежно облачно и врнежливо

Република - 24.02.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи се очекуваат во југоисточните и источите делови на ...

Облаци и повремен дожд во следните денови

Република - 24.02.2015

Утрово времето е умерено до значително облачно, претежно тивко, само во Кр. Паланка со умерен северен ветер. Магла во 7 часот е забележана во Битола, Струмица и Тетово, а магливо е и во скопската котлина.

Променливо време, попладне сончеви периоди

Вистина.мк - 24.02.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне на исток со повремени врнежи од дожд, на планините со повремен снег, а попладне ќе има почести сончеви периоди. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.

Променливо облачно време со врнежи од дожд

Lider - 24.02.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне на исток со повремени врнежи од дожд, на планините со повремен снег, а попладне ќе има почести сончеви периоди. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.

Облачно време со повремени врнежи, на планините снег

Канал5 - 23.02.2015

Денеска времето ќе биде претежно облачно, претпладне и околу пладне со слаб локален дожд, на планините слаб снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 13 степени. Во Скопје ќе има слаб до умерен југоисточен ветер, со температура до ...

Понесете чадор, ќе врне

Нетпрес - 23.02.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно и ветровито со врнежи од дожд

Сител - 23.02.2015

Времето во Македонија во текот на денешниот ден ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

Еве какво време нè очекува

Телеграф - 23.02.2015

Утринската температура ќе се движи од 2 до 8, а дневната од 8 до 13 степени целзиусови Времето во Македонија во текот на денешниот ден ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се ...

Денеска пак дожд, утре сонце

МКД - 23.02.2015

По вчерашните врнежи од дожд и снег во речиси целата земја, денеска ќе настапат преодни временски услови, со пораст на дневните температури и стабилизирање на временските прилики во попладневните делови од денот.

Претпладне слаб дожд, попладне намалување на облачноста

Макфакс - 23.02.2015

Во понеделник времето во Македонија претежно ќе облачно, претпладне со слаб локален дожд, додека во текот на денот облачноста ќе се намалува и врнежите постепено ќе престануваат. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Денеска облачно и дожд

А1 On - 23.02.2015

Времето во Македонија во текот на денешниот ден ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

И наредните денови не очекува облачно и врнежливо време

Нетпрес - 23.02.2015

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините слаб снег. Во попладневните часови облачноста делумно ќе се намали. Преку ноќта се уште ќе има повремени врнежи, особено во источните делови.

Времето ќе биде променливо облачно, со почести сончеви периоди

Сител - 23.02.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне на исток со повремени врнежи од дожд, на планините со повремен снег, а попладне ќе има почести сончеви периоди. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.

Нов силен дожд и снег на повисоките места - Еве каде наврна најмногу

Сител - 23.02.2015

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во см) ИЗМЕРЕНА ВО 07 часот: 54 Маврови Анови, 36 Лазарополе, 10 Крушево. НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 07 часот (во л/м 2 ): 26 Пожаране, 24 Гевгелија 20 Тетово, 17 Лазарополе, 14 Крушево, 13 Мавово, 12 ...

Доаѓа нов влажен бран

Press24 - 23.02.2015

Времето во Македонија во текот на утрешниот ден ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

Облачен ден, можен дожд

+инфо - 23.02.2015

Времето во Македонија во текот на денешниот ден ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

Еве какво време ќе имаме денеска

Телеграф - 23.02.2015

Во следните денови ќе продолжи периодот на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините врнежите ќе бидат повремено со снег Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне на исток со повремени врнежи од дожд, на ...

Деновиве нов потоп - потоа следува температурен шок

Press24 - 23.02.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне на исток со повремени врнежи од дожд, на планините со повремен снег, а попладне ќе има почести сончеви периоди. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.

Очекувајте дожд и температура до 11 степени

Курир - 23.02.2015

Времето во Македонија во текот на утрешниот ден ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

Облачно, со услови за дожд

Кирилица - 23.02.2015

Времето во Македонија во текот на денешниот ден ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

Претпладне слаб дожд, попладне намалување на облачноста

Кајгана - 23.02.2015

Во понеделник времето во Македонија претежно ќе облачно, претпладне со слаб локален дожд, додека во текот на денот облачноста ќе се намалува и врнежите постепено ќе престануваат. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Ќе биде претежно облачно, претпладне со услови за слаб дожд

Локално - 23.02.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

Понесете чадор, ќе врне

Точка - 23.02.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

Денеска променливо, утре преодно стабилизирање на времето

Локално - 23.02.2015

Претежно облачно, претпладне и околу пладне со слаб локален дожд, на планините слаб снег, Доцна попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој ќе биде повеќе изразен долж Повардарието.

Неделава нè очекува променливо време со дожд

Република - 23.02.2015

Утрово имаме претежно облачно време, во западните и југоисточните делови со локален слаб дожд, на Маврово врне слаб снег. Дува слаб до умерен ветер од јужен и југоисточен правец. Утринските температури се движат од -1 до 8 степени Целзиусови, и тоа: ...

Понесете си чадор – еве какво ќе биде времето денес

МК News - 23.02.2015

Новата недела ја започнуваме со дожд во раните утрински часови од понеделник. Но, уште доцна наутро врнежите значително ќе се намалат и ќе има тенденција на нивно престанување. Попладне повремени врнежи се можни само во крајните источни и крајните ...

И наредните денови нè очекува облачно и врнежливо време

Точка - 23.02.2015

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините слаб снег. Во попладневните часови облачноста делумно ќе се намали. Преку ноќта се уште ќе има повремени врнежи, особено во источните делови.

Oблачно, на истокот дожд, на планините снег

Локално - 23.02.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне на исток со повремени врнежи од дожд, на планините со повремен снег, а попладне ќе има почести сончеви периоди. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.

Претпладне слаб дожд, попладне намалување на облачноста

Скопје инфо - 23.02.2015

Времето во Македонија во текот на утрешниот ден ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

ВИСТИНСКА ПРОЛЕТ: Температури до 14 степени!

Sky - 23.02.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во источните делови со услови за повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневната температура ќе се движи од 4 до 14 степени Целзиусови.

Облачноста ќе се намалува, дождот ќе престане

Sky - 23.02.2015

Времето денеска ќе биде претежно облачно, а во западните и во југоисточните делови ќе има локален слаб дожд. Во Маврово врне слаб снег. Дува слаб до умерен ветер од јужен и од југоисточен правец.

Врнежливо и облачно време

Lider - 23.02.2015

Времето во Македонија во текот на утрешниот ден ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.

Очекувајте дожд и температура до 11 степени

Вистина.мк - 23.02.2015

Времето во Македонија во текот на утрешниот ден ќе биде претежно облачно. Претпладне и околу пладне ќе има врнежи од дожд, но доцна попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, долж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец.