TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски: Правата на граѓаните мора да се почитуваат

Нова ТВ - 30.03.2014

Пред неколку години бев овде во Конче. Како што гледам сменето е. Тогаш беше лошо, денеска е уште полошо, рече претседателскиот кандидат Пендаровски на средбата со жителите од Конче.

Пендаровски од Струмица: Власта направи две категории на луѓе, нивни и наши

Нова ТВ - 30.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски одржа митинг на градскиот плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица. Граѓаните денеска имаа можност да му постават неколку прашања и воедно да ги кажат ...

Пендаровски: Правата на граѓаните мора да се почитуваат

Утрински - 30.03.2014

Пред неколку години бев овде во Конче. Како што гледам сменето е. Тогаш беше лошо, денеска е уште полошо, рече претседателскиот кандидат Пендаровски на средбата со жителите од Конче.

Пендаровски: ќе бидам претседател кој на премиерот ќе му каже стоп

Телма - 30.03.2014

Претседателот на Македонија не е англиска кралица, иако во уставот има само девет членови со кои се одредува улогата на претседателот. Тоа не е само церемонијална и симболична функција, бидејќи на ...

Пендаровски: Македонија да биде пристојно место за живеење за сите

Утрински - 30.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски вечерва на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица одржа митинг на кој ја претстави својата визија за извршување на функцијата претседател на ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Разликата е во два века

А1 On - 30.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски вечерва наместо говор, во Велес одговараше на прашањата на граѓаните во Велес порача дека е подготвен да ја поправи состојбата во која се наоѓа ...

(ФОТО) Пендаровски: Правата на граѓаните мора да се почитуваат

А1 On - 30.03.2014

Пред неколку години бев овде во Конче. Како што гледам сменето е. Тогаш беше лошо, денеска е уште полошо, рече претседателскиот кандидат Пендаровски на средбата со жителите од Конче.

(ВИДЕО) Пендаровски: Претседателот на државата е заштитник на Уставот и тука нема простор за разумен компромис

А1 On - 30.03.2014

„Правото на штрајк е уставно загарантирао право. Мојата основна заложба е почитување на уставно загарантираните права на граѓанинот. Претседателот на државата е заштитник на Уставот и тука нема ...

(ФОТО) Пендаровски од струмичко: Нема да бидам нем за трошењето на народните пари

А1 On - 30.03.2014

Дојдов овде најдругарски да ве видам и поздравам. По повеќедневни разговори и средби со граѓаните пораката е една. Изборот се луѓето, граѓаните на Република Македонија. Не исподелија за пари и власт.

(ФОТО+ВИДЕО) Пендаровски: Македонија да биде пристојно место за живеење за сите граѓани

А1 On - 30.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски вечерва на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица одржа митинг на кој ја претстави својата визија за извршување на функцијата претседател на ...

Пендаровски од Струмица – Нема подобра шанса од 13 и 27 Април за политички промени

Алфа - 30.03.2014

Македонија е социјално раслоена држава во која живеат граѓани кои немаат еднакви права. Македонија е социјално раслоена држава во која живеат граѓани кои немаат еднакви права.

Пендаровски: Македонија да биде пристојно место за живеење за сите граѓани

Алсат-М - 30.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски вечерва на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица одржа митинг на кој ја претстави својата визија за извршување на функцијата претседател на ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Пендаровски или Жак Ширак за претседател?

+инфо - 30.03.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, на вчерашниот централен настан во Велес рече дека разликата меѓу концептите „Државата пред сè“ и „Човекот пред сè“ е два века.

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Правата на граѓаните мора да се почитуваат

+инфо - 30.03.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, со граѓаните од Радовиш, и селата Конче и Дедино денеска разговараше за нивните проблеми.

Руфи Османи: Пендаровски е модерен политичар, со Иванов нема перспектива!

+инфо - 30.03.2014

Претседателот на Национална демократска преродба (НДП) и експратеник Руфи Османи во интервју за „Фактор“ ги коментира кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Ѓорге Иванов.

ГАЛЕРИЈА Пендаровски од струмичко: Нема да бидам нем за трошењето на народните пари

+инфо - 30.03.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски зборувајќи пред жителите на Градошорци испрати порака дека изборот се луѓето, граѓаните на Република Македонија.

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Пендаровски: Македонија да биде пристојно место за живеење за сите граѓани

+инфо - 30.03.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски вечерва на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица одржа митинг на кој ја претстави својата визија за извршување на функцијата.

(ВИДЕО) Пендаровски: Разликата меѓу мојот и концептот на Иванов е два века

Либертас - 30.03.2014

Во продолжение ви пренесуваме дел од вчерашниот говор на кандидатот за претседател од СДСМ, проф. д-р Стево Пендаровски од митингот во Велес, каде тој одговараше и на прашања.

Пендаровски: Правото на протест е уставно загарантирано право, правата мора да се почитуваат

Либертас - 30.03.2014

„Пред неколку години бев овде во Конче. Како што гледам сменето е. Тогаш беше лошо, денеска е уште полошо“, рече претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на средбата со жителите од Конче.

(ВИДЕО)Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Кратово Пробиштип и Кочани (29.03.2014)

Локално - 30.03.2014

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалиција за подобра Македонија и преставување на кандидатот за Председател на Република Македонија г. Ѓорге Иванов. Moже ќе ве интересира: Иванов денеска е во Богданци, ...

(ВИДЕО)Граѓански концепт – Стево во Велес

Локално - 30.03.2014

Во држава каде што нема напредок нема ни иднина ни перспектива. Ни за младите ни за возрасните. Ние возрасните треба да создаваме шанса за вас… Moже ќе ве интересира: (ВИДЕО)Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во ...

Пендаровски од Велес: Рамковниот договор е најдоброто решение тогаш и не би го менувал ни сега

МРТ - 30.03.2014

6, 7 денови зборувам за основните постулати на мојата програма.Со народски јазик, со обичен јазик без филозофирање.И овојпат ќе ги слушнете моите тези на програмата.Економија, демографија и ...

Османи: Пендаровски е модерен политичар, со Иванов нема перспектива!

Локално - 30.03.2014

Претседателот на Национална демократска преродба (НДП) и експратеник Руфи Османи во интервју за „Фактор“ ги коментира кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Ѓорге Иванов.

ВИДЕО: Стево Пендаровски се обрати и на албански јазик – „Maqedonia meriton President“

Либертас - 30.03.2014

Кандидатот за претседател од СДСМ, Стево Пендаровски, сними и рекламен спот каде се обраќа на албански јазик, а за потребите на кампањата, во деловите со мнозинско албанско население се закупени и ...

Пендаровски во Струмица: Нема да бидам нем за трошењето на народните пари

Канал5 - 30.03.2014

Кандидатот за Претседател од СДСМ, Стево Пендаровски, вечерва со промоција на своите ставови за иднината на земјата во Струмица. - Македонија до сега немаше претседател, рече во своето претставување ...

(ФОТО) Пендаровски од струмичко: Нема да бидам нем за трошењето на народните пари, расипништвото мора да престане!

Либертас - 30.03.2014

„Дојдов овде најдругарски да ве видам и поздравам. По повеќедневни разговори и средби со граѓаните пораката е една. Изборот се луѓето, граѓаните на Република Македонија. Не исподелија за пари и власт.

(ВИДЕО) Пендаровски од Струмица: Постои излез од оваа ситуација – нови лица и нови политики!

Либертас - 30.03.2014

Во продолжение ви пренесуваме дел од вечерашниот централен настан на претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски кој се одржа во Струмица. Се работи за нов интерактивен концепт кој вклучува ...

ВИДЕО: Груевски му најде замерка на Пендаровски – го прашува дали е Стево или Стевчо

Либертас - 30.03.2014

По неколкудневна пауза вечерва премиерот Никола Груевски повторно се појави на митинг на претседателот и кандидат за повторен мандат, Ѓорге Иванов. Тој му нашол замерка на против-кандидатот ...

(ФОТО) Пендаровски: Правата на граѓаните мора да се почитуваат

Бриф - 30.03.2014

Кандидатот за претседател од Стево Пендаровски денеска е на средби со граѓаните од Радовиш, село Конче и Дедино. Пред неколку години бев овде во Конче. Како што гледам сменето е.

Пендаровски од струмичко: Нема да бидам нем за трошењето на народните пари

Бриф - 30.03.2014

Дојдов овде најдругарски да ве видам и поздравам. По повеќедневни разговори и средби со граѓаните пораката е една. Изборот се луѓето, граѓаните на Република Македонија.

Пендаровски: Македонија да биде пристојно место за живеење за сите граѓани

Телеграф - 30.03.2014

Пендаровски се осврна на состојбата во земјоделството и на незадоволството на земјоделците од, како што рече, се потешката борба за опстанок Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски ...

Пендаровски (ВИДЕО): Македонија досега немаше претседател

Бриф - 30.03.2014

На вечерашниот централен настан на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, кој се одржа во Струмица, насобраниот народ му поставуваше прашања на претседателскиот ...

Пандов: ВМРО-ДПМНЕ ќе има историски најголема победа над СДСМ

Вистина.мк - 30.03.2014

Никола Груевски е доволно долго на политичката сцена како лидер на партија, но и Премиер и луѓето во Македонија имаа можност да го видат неговото однесување во сите можни предизвици кој ги имаше ...

Пендаровски од Гостивар: Подготвен сум за дуел со Иванов во било кое време

Тера - 30.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, во четврток вечер одржа митинг во Домот на културата во Гостивар на кој искажа спремност за дуел со кандидатот за претседател на владејачката ...

Пендаровски: Македонија да мрдне во економска смисла

Тера - 30.03.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател Стево Пендаровски во петок вечер ги посети општините Чаир, Бутел и Чучер Сандево, каде што одржа директни средби со граѓаните на овие места.

Пендаровски: Правата на граѓаните мора да се почитуваат

Тера - 30.03.2014

Пред неколку години бев овде во Конче. Како што гледам сменето е. Тогаш беше лошо, денеска е уште полошо, рече претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски на средбата со жителите од Конче.

Стево Пендаровски или Жак Ширак - кој ќе биде претседател? (ГАЛЕРИЈА, ВИДЕО)

Sky - 30.03.2014

- Разликата меѓу концептите „Државата пред сè“ и „Човекот пред сè“ е два века, рече вчера на централниот митинг во Велес, кандидатот за претседател на Македонија Стево Пендаровски.

Еве колку народ имаше на вчерашниот митинг на Стево Пендаровски во Велес (ГАЛЕРИЈА, ВИДЕО)

Sky - 30.03.2014

Еве колку народ имаше на вчерашниот митинг на Стево Пендаровски во Велес ...

Александар Пандов: ВМРО-ДПМНЕ ќе освои убедлива победа на овие избори

Press24 - 30.03.2014

Никола Груевски е доволно доллго на политичката сцена како лидер на партија, но и Премиер и луѓето во Македонија имаа можност да го видат неговото однесување во сите можни предизвици кој ги имаше ...

Пандов: ВМРО-ДПМНЕ ќе има историски најголема победа над СДСМ

Курир - 30.03.2014

Никола Груевски е доволно доллго на политичката сцена како лидер на партија, но и Премиер и луѓето во Македонија имаа можност да го видат неговото однесување во сите можни предизвици кој ги имаше ...

Пандов: Каков човек треба да бидеш за да губиш седум пати и сѐ уште да седиш во партијата

Република - 30.03.2014

Никола Груевски е доволно доллго на политичката сцена како лидер на партија, но и Премиер и луѓето во Македонија имаа можност да го видат неговото однесување во сите можни предизвици кој ги имаше ...

ФОТО/ВИДЕО Пендаровски пред народот: Правата на граѓаните мора да се почитуваат

Sky - 30.03.2014

Пред неколку години бев овде во Конче. Како што гледам сменето е. Тогаш беше лошо, денеска е уште полошо, рече претседателскиот кандидат Пендаровски на средбата со жителите од Конче.

Пендаровски: Меѓучовечките односи се најважни

Република - 30.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски се сретна со сојузот на борците и пензионерите од Радовиш. На средбата тој истакна дека му претставува голема чест и огромно задоволство што е во ...

Пендаровски: Правата на граѓаните мора да се почитуваат

Portal - 30.03.2014

Пред неколку години бев овде во Конче. Како што гледам сменето е. Тогаш беше лошо, денеска е уште полошо, рече претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски на средбата со жителите од Конче.

Александар Пандов: ВМРО-ДПМНЕ ќе освои убедлива победа на овие избори

Нетпрес - 30.03.2014

„Никола Груевски е доволно доллго на политичката сцена како лидер на партија, но и Премиер и луѓето во Македонија имаа можност да го видат неговото однесување во сите можни предизвици кој ги имаше ...

Пандов: ВМРО-ДПМНЕ ќе има историски најголема победа над СДСМ

еВести - 30.03.2014

-Каков тоа човек треба да бидеш за да на отворена сцена 7 пати по ред губиш, да те чека марс во најава, што ќе рече уште 2 нови пораза, а ти и понатаму седиш во таа партија и да пропагираш нивна ...

Пендаровски од струмичко: Нема да бидам нем за трошењето на народните пари

Sky - 30.03.2014

Дојдов овде најдругарски да ве видам и поздравам. По повеќедневни разговори и средби со граѓаните пораката е една. Изборот се луѓето, граѓаните на Република Македонија. Не исподелија за пари и власт.

ВИДЕО: Стево Пендаровски се обрати и на албански јазик – „Maqedonia meriton President“

Sky - 30.03.2014

Кандидатот за претседател од СДСМ, Стево Пендаровски, сними и рекламен спот каде се обраќа на албански јазик, а за потребите на кампањата, во деловите со мнозинско албанско население се закупени и ...

ВИДЕО - Пендаровски: Ова е шанса да ги смениме

Sky - 30.03.2014

Претседателот на Македонија не е англиска кралица, иако во уставот има само девет членови со кои се одредува улогата на претседателот. Тоа не е само церемонијална и симболична функција, бидејќи на ...

Пендаровски од Струмица: Ќе се спротивставам на сите лоши политики кој и да е премиер

ВИС - 30.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, вечерва пред струмичани вети дека доколку го изберат за претседател, нема да биде марионета на владата, туку вистински ќе се залага за решавање ...

Пендаровски од Струмица: Во земјата каде имаме вековна земјоделска традиција тие ни носат хоштаплери од Индија

24Струмица - 30.03.2014

Оваа власт направи две категории на луѓе. Едната е нивните, а другата категорија сме сите ние. Со нивната политика „Раздели па владеј“, направија еден да аздисува од пари, а другите да бараат за ...

Груевски: Пендаровски да се произнесе дали е Стевчо или Стево (ВИДЕО)

Курир - 30.03.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од митингот на владејачката партија во Гевгелија вечерва го повика претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски да се произнесе за неговото име, ...

Пендаровски од Струмица: Власта ги подели луѓето на две категории – нивни и останати

Фама - 30.03.2014

Оваа власт направи две категории на луѓе. Едната е нивните, а другата категорија сме сите ние. Со нивната политика „Раздели па владеј“, направија еден да аздисува од пари, а другите да бараат за ...

Груевски: Пендаровски да се произнесе дали е Стевчо или Стево (ВИДЕО)

Нетпрес - 30.03.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од митингот на владејачката партија во Гевгелија вечерва го повика претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски да се произнесе за неговото име, ...

Пендаровски: Иванов не се меша во својата работа

Макфакс - 30.03.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на државата Стево Пендаровски во сабота ги посети жителите на Оризари и Чашка. „Ви кажувам фер и искрено гледајќи ве во очи.

Пендаровски: Правата на граѓаните мора да се почитуваат

Макфакс - 30.03.2014

Пред неколку години бев овде во Конче. Како што гледам сменето е. Тогаш беше лошо, денеска е уште полошо, рече претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски на средбата со жителите од Конче.

Пандов: ВМРО-ДПМНЕ ќе има историски најголема победа над СДСМ

Денешен - 30.03.2014

Никола Груевски е доволно доллго на политичката сцена како лидер на партија, но и Премиер и луѓето во Македонија имаа можност да го видат неговото однесување во сите можни предизвици кој ги имаше ...

Пандов: ВМРО ДПМНЕ се наоѓа пред најголемата изборна победа

Економски - 30.03.2014

Никола Груевски е доволно долго на политичката сцена како лидер на партија, но и премиер и луѓето во Македонија имаа можност да го видат неговото однесување во сите можни предизвици кој ги имаше ...

Груевски: Пендаровски да се произнесе дали е Стевчо или Стево

Денешен - 30.03.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од митингот на владејачката партија во Гевгелија вечерва го повика претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски да се произнесе за неговото име, ...

Пендаровски од Велес: Државата мора да ги тргне рацете од приватниот сектор

Falanga - 30.03.2014

Од Велес тој ја обвини власта за злоупотреба на разговорите со Метју Нимиц. Кандидатот на СДСМ за претседател на Македонија, Стево Пендаровски, синоќа на велешани им се претстави со концептот за ...

Интервју на Александар Пандов за Прес24: ВМРО-ДПМНЕ ќе освои убедлива победа на овие избори

Maxim - 30.03.2014

Никола Груевски е доволно доллго на политичката сцена како лидер на партија, но и Премиер и луѓето во Македонија имаа можност да го видат неговото однесување во сите можни предизвици кој ги имаше ...

Александар Пандов: ВМРО-ДПМНЕ ќе освои убедлива победа на овие избори

Falanga - 30.03.2014

Кај раководството на СДСМ се работи за склоп на мазохизам, самонегација, фрустрации од детство. Никола Груевски е доволно доллго на политичката сцена како лидер на партија, но и Премиер и луѓето во ...

Пендаровски: Нема да бидам нем за трошењето на народните пари

Falanga - 30.03.2014

Дојдов овде најдругарски да ве видам и поздравам. Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски зборувајќи пред жителите на Градошорци испрати порака дека изборот се луѓето, граѓаните на Република ...

Пендаровски: Македонија како голи оток

24 Вести - 29.03.2014

Земјава е на дното на слободата и на човековите права, Mакедонија има политички затвореници, и затворени новинари, исто како на голи оток, порача кандидатот за претседател од СДСМ Стево Пендаровски.

Позитивни пораки и зајадливи закачки

Р.С.Европа - 29.03.2014

Во првата недела од кампањата доминираат позитивни пораки од кандидатите Ѓорге Иванов од ВМРО-ДПМНЕ, Стево Пендаровски од СДСМ, Зоран Поповски од ГРОМ и Илијаз Халими од ДПА.

Стево Пендаровски на средби "од левата страна на Вардар"

Нова ТВ - 29.03.2014

Кандидатот на СДСМ за Претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, вчера имаше средби со граѓани во Старата скопска чаршија, но и Бит пазар, Бутел и ...

Пендаровски во Оризари: Иванов не се меша во работата, прави како што му велат

Нова ТВ - 29.03.2014

Иванов не се меша во својата работа, така му велат и тој така прави, не се меша во работата, рече кандидатот на СДСМ за претседател, Стево Пендаровски пред жителите на Оризари, кои му изразија ...

Пендаровски: мора да ја поправиме ситуацијата во земјава

Телма - 29.03.2014

Жално, сиромашно и безнадежно е во Чашка, Лозово и Свети Николе, краиштата каде што бев денес. Вака кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски вечерва во Велес го започна својот говор, на ...

Пендаровски: Да ја кренеме Македонија од дното

Утрински - 29.03.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија Стево Пендаровски вечерва од Велес кампањата ја продолжи со нов, граѓански концепт, како што го најавија од неговиот штаб.

Пендаровски: Претседателот треба да биде активен, а не да го преспие мандатот

Дневник - 29.03.2014

Претседателот треба да му служи на народот, а не да го покорува. Тој откако ќе биде избран, треба да биде активен, а не да го преспие својот мандат, рече кандидатот за претседател Стево Пендаровски ...

Сомалиските избори на Стево П.

Дневник - 29.03.2014

Свеж изглед, ново лице, фини очила. Малку „Фејсбук“, неколку интервјуа, нова песна. Приближно, тоа е нарацијата што ни ја сервира СДСМ со Стево Пендаровски. И можеби некој ќе поверува.

Иванов за премиер, Пендаровски за претседател

А1 On - 29.03.2014

Пет дена претседателските изборни карвани ја крстосуваат Македонија. А во нив куп ветувања, некои како за претседателската функција, некои како за кандидат за министер за земјоделство или странски ...

ВИДЕО: Средби на Пендаровски со граѓаните од Чаир, Бутел и Чучер Сандево

А1 On - 29.03.2014

Кандидатот на СДСМ за Претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, вчера се сретна со граѓаните во Старата скопска чаршија, Бит пазар, Бутел, Чаир и Чучер ...

(ФОТО+ВИДЕО) Пендаровски: Нам ни се потребни нови луѓе со нови политики за нов почеток

А1 On - 29.03.2014

За нас нема перспектива овде. Немаме иднина, немаме зошто да останеме овде. Што би направиле вие за нас, го прашаа младите од Свети Николе претседателскиот кандидат Пендаровски. Јас вас ве разбирам.

Пендаровски на средби со граѓаните на Лозово и Свети Николе

Алсат-М - 29.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска оствари средби со граѓаните на Лозово и Свети Николе. Во Свети Николе, претседателскиот кандидат на СДСМ најави отворање на нови работни ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Иванов не се меша во својата работа

А1 On - 29.03.2014

Ова е вистинскиот час за да одиме напред, доста мака мачиме да закрпиме ден за ден. Ја имате нашата поддршка, ние веруваме во вас. Вака го пречекаа жителите на Оризари претседателскиот кандидат Стево ...

Пендаровски на средби со граѓаните на Лозово и Свети Николе

Н.Македонија - 29.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска оствари средби со граѓаните на Лозово и Свети Николе, јави МИА. Во Свети Николе, претседателскиот кандидат на СДСМ најави отворање на нови ...

Пендаровски од Велес ја обвини власта за злоупотреба на Нимиц

Алфа - 29.03.2014

Kандидатот на СДСМ за претседател на Македонија, Стево Пендаровски, им се претстави вчерва на велешани, од каде ја обвини власта за злоупотреба на разговорите со Метју Нимиц.

(ФОТО) Пендаровски: Државата не смее да биде најголем тендер распишувач

А1 On - 29.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски вечерва наместо говор, во Велес одговараше на прашањата на граѓаните во Велес порача дека е подготвен да ја поправи состојбата во која се наоѓа ...

Пендаровски денеска во Свети Николе, Лозово, Чашка и Велес

+инфо - 29.03.2014

Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател на Македонија за својата програма како претседател денеска ќе ги информира жителите Свети Николе, Лозово, Чашка и Велес, убедувајќи ги дека тој е ...

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Селфи со Пендаровски на Бит-пазар

+инфо - 29.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ и здружената опозиција, Стево Пендаровски, денеска имаше низа средби со занаетчиите и трговците од Старата скопска чаршија.

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Потребни ни се нови луѓе со нови политики за нов почеток

+инфо - 29.03.2014

Ве разбирам. Во држава каде што нема напредок, нема ни иднина ни перспектива. Ни за младите ни за возрасните. Ние возрасните треба да создаваме шанса за вас.

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Пендаровски во Чашка: Иванов не се меша во својата работа, прави што му велат!

+инфо - 29.03.2014

Ова е вистинскиот час за да одиме напред, доста мака мачиме да закрпиме ден за ден. Ја имате нашата поддршка, ние веруваме во вас. Со тие зборови жителите на Оризари го пречекаа кандидатот на СДСМ за ...

Пендаровски: Ќе ги заштитам интересите на граѓаните

МРТ - 29.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, попладнево ја посети скопската општина Бутел, a претходно имаше средби со занаетчии и пазарџии во Старата скопска чаршија и на Бит-пазар.

Еснафот во чаршија широко ги отвори вратите за Пендаровски

Локално - 29.03.2014

Еснафите во Старата скопска чаршија и на Битпазар денеска при средбите со претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, се пожалија на тешка живеачка. - Сè помалку се заработува.

Пендаровски со полоши манири и од идолот Црвенковски- арогантно му фрли 1.000 денари на чевларот (ВИДЕО)

Вечер - 29.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски очигледно е толку импресиониран од неговиот ментор Бранко Црвенковски што почнува да ги применува и неговите потези, пишува Република.

(ВИДЕО) За Милошоски, Кичево е во друга држава!!!

Либертас - 29.03.2014

Во занесот на нападот против претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, на митингот во Битола, Антонијо Милошоски, го смести Кичево во друга држава.

Пендаровски денеска на митинг во Велес

Канал5 - 29.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски вечерва ќе одржи митинг во Велес. Претходно, тој имаше средби со граѓани во Лозово, Свети Николе и во Чашка.

(ВИДЕО) Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Неготино и Кавадарци (28.03.2014)

Локално - 29.03.2014

Moже ќе ве интересира: Иванов е за Иванов Пендаровски денеска во Велес ,Иванов кај ѕинговиот крај, Халими во липковско Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Ѓорге Иванов, синоќа се ...

(ВИДЕО) Стево Пендаровски со граѓаните

Локално - 29.03.2014

Еснафот во Чаршија широко ги отвори вратите за Пендаровски — дел од средбите на #Стево во Чаир, Бутел и Чучер Сандево Moже ќе ве интересира: (ВИДЕО) Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Неготино и Кавадарци ...

Пендаровски: Потребни се нови луѓе со нови политики за еден нов почеток за нас и нашата земја

Либертас - 29.03.2014

За нас нема перспектива овде. Немаме иднина, немаме зошто да останеме овде. Што би направиле вие за нас, го прашаа младите од Свети Николе претседателскиот кандидат Пендаровски. Јас вас ве разбирам.

(ВИДЕО) Пендаровски на средби со граѓаните на Лозово и Свети Николе

Либертас - 29.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска оствари средби со граѓаните на Лозово и Свети Николе. Во Свети Николе, претседателскиот кандидат на СДСМ најави отворање на нови работни ...

Пендаровски: Македонија на дното во Европа, да и кажеме збогум на актуелната власт

Канал5 - 29.03.2014

Според Стево Пендаровски Македонија во моментов по трите клучни параметри економија, демографија и демократија била на дното на Европа. Според најрелевантните светски институции, Македонија во ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Да ја кренеме Македонија од дното

Либертас - 29.03.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија Стево Пендаровски вечерва од Велес кампањата ја продолжи со нов, граѓански концепт, како што го најавија од неговиот штаб.

Пендаровски денеска во Свети Николе, Лозово, Чашка и Велес

Бриф - 29.03.2014

Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател на Македонија за својата програма како претседател денеска ќе ги информира жителите Свети Николе, Лозово, Чашка и Велес, убедувајќи ги дека тој е ...

Пендаровски (ВИДЕО): Нам ни се потребни нови луѓе со нови политики за еден нов почеток за нас и нашата земја

Бриф - 29.03.2014

За нас нема перспектива овде. Немаме иднина, немаме зошто да останеме овде. Што би направиле вие за нас, го прашаа младите од Свети Николе претседателскиот кандидат Пендаровски. - Јас вас ве разбирам.

Пендаровски на средби со граѓаните на Лозово и Свети Николе

Телеграф - 29.03.2014

Нам ни се потребни нови луѓе со нови политики за еден нов почеток за нас и нашата земја, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска оствари ...

Пендаровски: Иванов не се меша во својата работа

Бриф - 29.03.2014

Ова е вистинскиот час за да одиме напред, доста мака мачиме да закрпиме ден за ден. Ја имате нашата поддршка, ние веруваме во вас. Вака го пречекаа жителите на Оризари претседателскиот кандидат Стево ...

ПЕНДАРОВСКИ: Ќе бидам активен претседател на сите граѓани

Телеграф - 29.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ нагласи дека нема да отстапи од намерата сите граѓани да бидат еднакви Мојата цел е Македонија да биде едно поинакво и поубаво место за живеење на среќни граѓани.

ПЕНДАРОВСКИ: Подготвен сум да ја поправам ситуацијата во земјата

Телеграф - 29.03.2014

Оценувајќи дека во Македонија се живее сиромашно и бесперспективно, Пендаровски рече дека е подготвен да го промени тоа и ја побара поддршката од народот Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево ...

Сомалиските избори на Стево П.

Вистина.мк - 29.03.2014

Свеж изглед, ново лице, фини очила. Малку „Фејсбук”, неколку интервјуа, нова песна. Приближно, тоа е нарацијата што ни ја сервира СДСМ со Стево Пендаровски. И можеби некој ќе поверува.

Рибата (се’ уште) „смрди“ од главата!

Вистина.мк - 29.03.2014

Кај СДСМ се е минливо и менливо освен Бранко, односно неговите манири, начин на владеење, стил на однесување…! Така и нивниот претседателскиот кандидат Стево Пендаровски очигледно импресиониран од ...

Пендаровски: Да ја поттикнеме приватната иницијатива

Република - 29.03.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател Стево Пендаровски вчера ги посети општините Чаир, Бутел и Чучер Сандево. - Да направиме консензус за две- три најважни прашања за Македонија.

Пендаровски: Македонија да мрдне во економска смисла

Portal - 29.03.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател Стево Пендаровски во петок вечер ги посети општините Чаир, Бутел и Чучер Сандево, каде што одржа директни средби со граѓаните на овие места.

Сомалиските избори на Стево П.

Курир - 29.03.2014

Свеж изглед, ново лице, фини очила. Малку „Фејсбук", неколку интервјуа, нова песна. Приближно, тоа е нарацијата што ни ја сервира СДСМ со Стево Пендаровски. И можеби некој ќе поверува.

ФОТО Еве ја агендата на Стево Пендаровски за денеска

Sky - 29.03.2014

Стево Пендаровски, претседателскиот кандидат на СДСМ денеска ќе биде во регионите на СВЕТИ НИКОЛЕ / ЛОЗОВО/ ЧАШКА /ВЕЛЕС. Погледнете ја ...

ПЕНДАРОВСКИ: Нам ни се потребни нови луѓе со нови политики за еден нов почеток за нас и нашата земја (ГАЛЕРИЈА, ВИДЕО)

Sky - 29.03.2014

За нас нема перспектива овде. Немаме иднина, немаме зошто да останеме овде. Што би направиле вие за нас, го прашаа младите од Свети Николе претседателскиот кандидат Пендаровски. Јас вас ве разбирам.

ПЕНДАРОВСКИ: Иванов не се меша во својата работа (ФОТО, ВИДЕО)

Sky - 29.03.2014

Ова е вистинскиот час за да одиме напред, доста мака мачиме да закрпиме ден за ден. Ја имате нашата поддршка, ние веруваме во вас. Вака го пречекаа жителите на Оризари претседателскиот кандидат Стево ...

Пендаровски се сретна со граѓаните на Лозово и Свети Николе

Република - 29.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска оствари средби со граѓаните на Лозово и Свети Николе. Во Свети Николе, претседателскиот кандидат на СДСМ најави отворање на нови работни ...

Пендаровски во Велес: Да ја спасиме државата за да не остане без народ!

Дума - 29.03.2014

Кога власта ќе ги тргне рацете од приватниот сектор и кога судството ќе стане независно младите ќе престанат да ја напуштаат Македонија, одговори претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, ...

Пендаровски: Македонија да мрдне во економска смисла

Макфакс - 29.03.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател Стево Пендаровски во петок вечер ги посети општините Чаир, Бутел и Чучер Сандево, каде што одржа директни средби со граѓаните на овие места.

Пендаровски во Бутел, Чаир и Чучер Сандево: Да го задржиме народот тука, а не да бега

Falanga - 29.03.2014

Според него, еден од основните проблеми на македонската економија е што државата била најголем бизнисмен. Кандидатот на СДСМ за претседател Стево Пендаровски вчера ги посети општините Чаир, Бутел и ...

Пендаровски денеска во Свети Николе, Лозово, Чашка и Велес

Falanga - 29.03.2014

За 20 часот е закажан митингот во Велес. Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател на Македонија за својата програма како претседател денеска ќе ги информира жителите Свети Николе, Лозово, ...

ФОТО: Пендаровски на средби со граѓаните во Старата скопска чаршија и на Битпазар

Утрински - 28.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, денеска оствари средби со еснафот и граѓаните во Старата скопска чаршија и на Битпазар. Тој на средбите говореше за неговата визија за Македонија ...

Пендаровски: Дебарскиот модел на соживот го сакам во цела Македонија

Дневник - 28.03.2014

Дебар, како што бил традиционално, со векови наназад, е додржан како модел за соживот, за добра живејачка меѓу сите националности од различни вери. Јас сакам тој модел на соживот и разбирање меѓу ...

Пендаровски останува сам на бина?

Дневник - 28.03.2014

Ако дочекам Никола Груевски да ми даде поддршка, во истиот момент се откажувам од претседателската трка. Вака кандидатот за шеф на државата од Социјалдемократскиот сојуз Стево Пендаровски му одговори ...

ВИДЕО: Еснафот во чаршија широко ги отвори вратите за Пендаровски

А1 On - 28.03.2014

Еснафите во Старата скопска чаршија и на Битпазар се жалат на тешка живеачка. Се помалку се заработува. Се потешко броиме, коментираше еден дуќанџија додека го пребројуваше дневниот промет, за кој ...

Пендаровски во Старата чаршија

Алсат-М - 28.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска освари средби со граѓаните, тргнувајќи од плоштадот Скендербег, низ старата скопска чаршија и Битпазар.

Пендаровски во Бутел, Чаир и Чучер Сандево

Алфа - 28.03.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател Стево Пендаровски ги посети општините Чаир, Бутел и Чучер Сандево. Кандидатот на СДСМ за претседател Стево Пендаровски ги посети општините Чаир, Бутел и Чучер ...

ФОТО: Пендаровски во посета на Бутел и Чучер Сандево

А1 On - 28.03.2014

Тимот на кандидатот за претседател на Република Македонија од редовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија, Стево Пендаровски, заедно со не беше на средби со граѓаните во општините Бутел и ...

Куририте: Зошто Пендаровски не се качи на малезискиот авион?

Фокус - 28.03.2014

Скопје, 11 април 2014 Зошто претседателскиот кандидат на СДСМ не се качил на малезискиот авион, анализира денеска порталот „Република“, а текстот во целост, сосе печатните грешки го пренесе „Курир“.

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Пендаровски во Гостивар пречекан со овации

+инфо - 28.03.2014

Во преполната сала во Домот на културата во Гостивар синоќа гостиварци го пречекаа кандидатот за претседател Стево Пендаровски со овации и силни аплаузи.

Пендаровски денеска на Бит пазар, во Бутел, Шутка, Кучевиште и Мирковци

+инфо - 28.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, денеска е со набиена агенда - ќе ја посети Старата скопска чаршија, Бит Пазар и неколку населби и села на Скопска Црна Гора, соопштија од СДСМ.

ГАЛЕРИЈА Селфи со Пендаровски на Бит-пазар

+инфо - 28.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ и здружената опозиција, Стево Пендаровски, денеска имаше низа средби со занаетчиите и трговците од Старата скопска чаршија.

ВИДЕО И ГАЛЕРИЈА Еснафот во чаршија широко ги отвори вратите за Пендаровски

+инфо - 28.03.2014

Еснафите во Старата скопска чаршија и на Битпазар денеска при средбите со претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, се пожалија на тешка живеачка. - Сè помалку се заработува.

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Пендаровски во посета на Бутел и Чучер Сандево

+инфо - 28.03.2014

Тимот на кандидатот за претседател на Република Македонија Стево Пендаровски, денеска оствари средби со граѓаните во општините Бутел и Чучер Сандево, каде ја презентираше визијата и програмата за ...

Пендаровски во Гостивар: „ниедна победа нема да вреди ако Македонија е поразена“

МРТ - 28.03.2014

Иако претходно се тврдеше дека е непартиски кандидат Пендаровски вечерва со директен одговор за припадноста. И во Гостивар, Пендаровски е без првите луѓе на социјал демократскиот сојуз, впечативо е ...

Пендаровски сака ТВ дуел со Иванов

МК News - 28.03.2014

Пендаровски ја критикуваше актуелната власт дека придонела за големата бројка на иселени лица од земјава. Во последните шест години, како што рече, повеќе луѓе ја напуштиле Македонија, отколку во ...

Пендаровски е за ТВ Дуел со Иванов или за него нека иде Груевски

Локално - 28.03.2014

Пендаровски ја критикуваше актуелната власт дека придонела за големата бројка на иселени лица од земјава.Тој потсетува на средбите со граѓаните дека власта треба да му слугува на народото а не ...

(ВИДЕО) Пендаровски од Гостивар: Ова е последен момент да се извлечеме од сигурното одење во провалија

Либертас - 28.03.2014

Синоќа во салата на Домот на културата во Гостивар кандидатот за претседател од СДСМ и здружената опозиција, Стево Пендаровски зборуваше за поделбите во државата, за лошата надворешна политика.

(ВИДЕО) Пендаровски:Конечно е време да престане политиката раздели па владеј

Локално - 28.03.2014

Решението е да дојдат нови луѓе во македонската политика. Тие нови луѓе да понудат нови политики и да им се каже дефинитивно збогум на старите сурати и старите политики! Прва шанса да го направиме ...

(ВИДЕО)Потсетување на минатите претседателски избори – ТВ дуел Иванов vs Фрчковски

Локално - 28.03.2014

Moже ќе ве интересира: (ВИДЕО)Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Битола (27.03.2014) (ВИДЕО) Пендаровски:Конечно е време да престане политиката раздели па владеј Пендаровски е за ТВ Дуел со Иванов или за него ...

(ВИДЕО+ФОТО) Пендаровски на средби со граѓаните во Старата скопска чаршија и на Битпазар

Либертас - 28.03.2014

„Ние мораме да го спречиме иселувањето на младите од земјата, не смееме да дозволиме да останеме држава без народ. Тоа ќе биде мојата основна заложба.

Пендаровски на средби со граѓаните на Бутел - да избереме поинаква Македонија

Канал5 - 28.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, попладнево беше на средби со граѓаните на Бутел. Оттаму порача дека треба да се избере една поинаква Македонија и дека на земјата и се потребни ...

Пендаровски вечерва во Чаир и Бутел

Сител - 28.03.2014

Предизборниот карван на претседателскиот кандидат на здружената опозиција Стево Пендаровски се врати во главниот град. По вчерашната турнеа во Западна Македонија, Пендаровски 5-от ден од ...

АКТЕРИТЕ ВО ПОЛИТИЧКА ПРЕТСТАВА: Немаме партиски книшки

Телеграф - 28.03.2014

Синоличка Трпкова застана зад „блиска идеја„ Зоран Љутков поддржа личност, а Рубенс Муратовски е убеден дека направил вистински избор Поддржуваме личност, а не партија.

Пендаровски денеска во Чаир, Шуто Оризари, Бутел и Чучер Сандево

Бриф - 28.03.2014

Kандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе оствари средби со граѓани во скопските општини Чаир, Шуто Оризари и Бутел, како и во Општина Чучер ...

(ВИДЕО) Еснафот во чаршија широко ги отвори вратите за Пендаровски

Бриф - 28.03.2014

Еснафите во Старата скопска чаршија и на Битпазар се жалат на тешка живеачка. Се помалку се заработува. Се потешко броиме, коментираше еден дуќанџија додека го пребројуваше дневниот промет, за кој ...

ПЕНДАРОВСКИ: Мораме да го спречиме иселувањето на младите од земјата

Телеграф - 28.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ порача дека треба да се избере поинаква Македонија и дека на земјата и се потребни промени Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски, попладнево ја посети ...

Пендаровски побара од МТВ да го почитува законот: Поднесе претставки до Агенција за аудио и визуелни медиумски услуги и ...

Бриф - 28.03.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, поднесе претставки до Агенцијата за аудио и визуелни медиумски услуги и до Македонската радио ...

(ВИДЕО) Кој пита не скита: Латас не знае што се „безбедносни причини“?!

Бриф - 28.03.2014

„Кој пита не скита“ кажал македонскиот народ, но и „кога прашуваш, признаеш дека не знаеш. Е сега кога не знаеш, не треба да се пратиш паметен ама… Драган Павловиќ Латас, во денешните вести на ...

(ФОТО) Пендаровски во посета на Бутел и Чучер Сандево

Бриф - 28.03.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија од редовите на СДСМ професор д-р Стево Пендаровски денеска беше во општините Бутел и Чучер Сандево, каде тој ја презентираше својата визија и ...

Пендаровски со манири полоши од менторот Црвенковски – арогантно му фрли 1.000 денари на чевларот (видео)

Вистина.мк - 28.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски очигледно е толку импресиониран од неговиот ментор Бранко Црвенковски што почнува да ги применува и неговите потези.

Пендаровски во Гостивар: Ни една изборна победа нема да вреди ако Македонија е поразена

Република - 28.03.2014

Иако претходно се тврдеше дека е непартиски кандидат Пендаровски вечерва со директен одговор за припадноста. И во Гостивар, Пендаровски е без првите луѓе на социјал демократскиот сојуз, впечативо е ...

Милошоски: Заев го пушта Пендаровски низ вода

За Се - 28.03.2014

Зошто ги нема Заев и Шекеринска во кампањата на Пендаровски? Кој од кого се крие и плаши? Што не кажат овој човек нешто направи за Македонија.Дали раководството на СДСМ бега од Пендаровски затоа што ...

Пендаровски од Гостивар: Подготвен сум за дуел со Иванов во било кое време

Portal - 28.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, во четврток вечер одржа митинг во Домот на културата во Гостивар на кој искажа спремност за дуел со кандидатот за претседател на владејачката ...

Пендаровски: Да го решиме името со консензус

За Се - 28.03.2014

Претседателот откако ќе биде избран, треба да биде активен, а не да го преспие својот мандат. Треба да му служи на народот, а не да го покорува, рече кандидатот за претседател Стево Пендаровски на ...

Централен митинг на СДСМ во Гостивар

Kiss - 28.03.2014

На Македонија и требаат нови лица во политиката кои ќе работат за доброто на сите граѓани во државата, без разлика на нивната партиска етничка или верска припадност.

На „Економист“ му е јасно кој ќе победи

Република - 28.03.2014

Ка­ко ре­тко ко­га во пос­лед­ни­ве 20 го­ди­ни бри­тан­ски­те најв­ли­ја­тел­ни ме­ди­у­ми и дип­ло­ма­ти во Ма­ке­до­ни­ја ми­на­та­та не­де­ла ста­наа акти­вен дел од јав­на­та ма­ке­дон­ска­ ...

На „Економист“ му е јасно кој ќе победи

Курир - 28.03.2014

Ка­ко ре­тко ко­га во пос­лед­ни­ве 20 го­ди­ни бри­тан­ски­те најв­ли­ја­тел­ни ме­ди­у­ми и дип­ло­ма­ти во Ма­ке­до­ни­ја ми­на­та­та не­де­ла ста­наа акти­вен дел од јав­на­та ма­ке­дон­ска­ ...

Рецензија: Црвенковски во промотивниот спот на Пендаровски

СПФМ - 28.03.2014

Материјалот нема каква било допирна точка со информативно новинарство, бидејќи не одговара на основните критериуми за една вест: кој, што, каде, кога, како. Оттука, текстот не носи новост.

Еснафот во чаршија широко ги отвори вратите за Пендаровски (ФОТО И ВИДЕО)

Sky - 28.03.2014

Еснафите во Старата скопска чаршија и на Битпазар се жалат на тешка живеачка. Се помалку се заработува. Се потешко броиме, коментираше еден дуќанџија додека го пребројуваше дневниот промет, за кој ...

Пендаровски на Бит пазар

Република - 28.03.2014

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска беше во Старата скопска чаршија и на Бит пазар. Тој говореше за неговата визија за Македонија. Им рече дека во оваа земја може да се живее подобро.

ФОТО Еве ги претставките кои СДСМ ги поднесе до Агенција за Медиуми и МРТ

Sky - 28.03.2014

Денеска 28.03.2014 год., овластениот претставик на подносителот на листа на кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, поднесе претставки до Агенцијата за аудио и визуелни ...

Пендаровски во двојна предност пред Иванов

Sky - 28.03.2014

Стево Пендаровски има двојна предност во доверба пред Ѓорге Иванов за претстојните претседателски избори, според истражување за потребите на странско дипломатско претставништво во земјава.

ВИДЕО: Пендаровски, тоа е таа школа на Црвенковски

Press24 - 28.03.2014

Како и неговиот лидер Црвенковски, така и Пендаровски, во Скопската Чаршија ги исчисти чевлите и го награди човекот со 1000 денари. Истото гнаправи и Црвенковски пред некоја година.

Пендаровски со манири полоши од менторот Црвенковски – арогантно му фрли 1.000 денари на чевларот (видео)

Република - 28.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски очигледно е толку импресиониран од неговиот ментор Бранко Црвенковски што почнува да ги применува и неговите потези.

ВИДЕО: Крушата под круша паѓа – Стево Пендаровски и неговиот идол

Нетпрес - 28.03.2014

Два идентични видео записи, но направени во различно време, и со различни актери, ама сепак со исти дејствија. Всушност, од прилозите се гледа како претседателскиот кандидат на опозицискиот СДСМ, ...

На „Економист“ му е јасно кој ќе победи

Нетпрес - 28.03.2014

Ка­ко ре­тко ко­га во пос­лед­ни­ве 20 го­ди­ни бри­тан­ски­те најв­ли­ја­тел­ни ме­ди­у­ми и дип­ло­ма­ти во Ма­ке­до­ни­ја ми­на­та­та не­де­ла ста­наа акти­вен дел од јав­на­та ма­ке­дон­ска­ ...

ВИДЕО: Пендаровски со полоши манири и од идолот Црвенковски- арогантно му фрли 1.000 денари на чевларот

Курир - 28.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски очигледно е толку импресиониран од неговиот ментор Бранко Црвенковски што почнува да ги применува и неговите потези, пишува Република.

Пендаровски од Гостивар: Подготвен сум за дуел со Иванов во било кое време

Макфакс - 28.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, во четврток вечер одржа митинг во Домот на културата во Гостивар на кој искажа спремност за дуел со кандидатот за претседател на владејачката ...

Милошоски: СДСМ бега од Пендаровски, за да може после да се избави

Денешен - 28.03.2014

Зошто ги нема Заев и Шекеринска во кампањата на Пендаровски? Кој од кого се крие и плаши? Што не кажат овој човек нешто направи за Македонија. Дали раководството на СДСМ бега од Пендаровски затоа што ...

Пендаровски од Гостивар: Претседателот не смее да се однесува како газда на Македонија

Falanga - 28.03.2014

Пендаровски во говорот не пропушти да ја обвини власта и за лоши односи со сите соседи. Канидатот на Социјалдемократкиот сојуз на Македонија и на здружената опозиција, Стево Пендаровски, им се обрати ...

Време е да се казни грешникот Пендаровски кој во 2001-та година ја промени Македонската историја

Falanga - 28.03.2014

Пишува: Предраг Петрушевски - Бинго. Кандидатот за Претседател на Република .Македонија г-дин Стево Пендаровски, е дипл. правник од 1987 год.и доктор на политички науки.

Пендаровски во Старата чаршија

Falanga - 28.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ постатата на чаршијата ја искористи да ги исчисти и своите чевли. Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска освари средби со граѓаните, тргнувајќи ...

ВИДЕО: Пендаровски, тоа е таа школа на Црвенковски

Maxim - 28.03.2014

Како и неговиот лидер Црвенковски, така и Пендаровски, во Скопската Чаршија ги исчисти чевлите и го награди човекот со 1000 денари. Истото гнаправи и Црвенковски пред некоја ...

Пендаровски: Кампањата на Иванов ја води Груевски

24 Вести - 27.03.2014

Чинам дека со Иванов не треба да се занимаваме, затоа што е јасно дека неговата кампања ја води премиерот Груевски. А токму премиерот е тој што го подели народот и неможе тоа да го поправи и по осум ...

Пендаровски: Масовно да ја испратиме пораката за промени

Нова ТВ - 27.03.2014

Масовно да излеземе на гласање на 13-ти април и уште во првиот изборен круг да ја испратиме пораката за промени во државата. Вториот изборен круг да биде само потврда за тие промени, повика ...

Македонија: Претседателските кандидати се фокусираат на економскиот развој

Глас на Америка - 27.03.2014

Интензивирање на изборната кампања на двајцата кандидати – Иванов и Пендаровски. Ѓорѓе Иванов каднидатот за претседтел на владеачката ВМРО ДПМНЕ и неговиот ривал, каднидатот на опозицискиот СДСМ ја ...

Дневен печат - Избори и спорот за името

Р.С.Европа - 27.03.2014

Кампањата за претседателските избори, кандидатските листи за предвремените парламентарни избори и спорот за името се во фокусот на дневниот печат. Еве што значи силна јавност: Поради острите реакции ...

Пендаровски: Македонија е мајка на сите - барам поддршка за заедништво

Нова ТВ - 27.03.2014

- Тука сум да ја побарам вашата поддршка за заедништво. Претседателот мора да обединува, не смее да дели. Јас ќе бидат таков претседател, ќе обединувам.

Пендаровски во Дебар: Барам поддршка за единствена Македонија

Утрински - 27.03.2014

Дебар, како што бил традиционално, со векови наназад е додржан како модел за соживот, за добра живеачка меѓу сите националности од различни вери. Јас сакам тој модел на соживот и разбирање меѓу ...

Пендаровски од Гостивар: време е за нови лица во политиката

Телма - 27.03.2014

На Македонија и` требаат нови лица во политиката кои ќе работат за доброто на сите граѓани во државата, без разлика на нивната партиска етничка или верска припадност.

Пендаровски: Претседателот треба да му служи на народот, а не да го покорува

Утрински - 27.03.2014

Претседателот откако ќе биде избран, треба да биде активен, а не да го преспие својот мандат. Треба да му служи на народот, а не да го покорува, рече кандидатот за претседател Стево Пендаровски на ...

Пендаровски: Нема да ги делам луѓето по партиска основа

Дневник - 27.03.2014

Kандидатот на Социјалдемократскиот сојуз Стево Пендаровски од Kочани вети дека ако стане претседател, нема да прави разлика меѓу луѓето, без разлика од која партија се.

Пендаровски во Дебар: Барам поддршка за единствена Македонија

А1 On - 27.03.2014

Дебар, како што бил традиционално,со векови наназад е додржан како модел за соживот, за добра живеачка меѓу сите националности од различни вери. Јас сакам тој модел на соживот и разбирање меѓу ...

ФОТО: Пендаровски: Oтсечени и заборавени – време е да се променат работите

А1 On - 27.03.2014

Село Броштица. Отсечени, но и заборавени. -Тука сум да не бидете и натаму заборавени, рече кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на жителите од дебарското село Броштица.

Тито, Љубчо и Бранко со поддршка за Пендаровски

Алфа - 27.03.2014

Тито Петковски, Љупчо Георгиевски и Бранко Црвенковски на претседателските избори ќе гласаат за Стево Пендаровски. Тито Петковски, Љупчо Георгиевски и Бранко Црвенковски на претседателските избори ќе ...

Промена на локацијата на митингот на Пендаровски во Гостивар

А1 On - 27.03.2014

Поради временските услови во Гостивар, митингот на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски со граѓаните од овој град, ќе се одржи во Домот на Културата во 20:00 часот, стои во соопштението на ...

(ФОТО) Пендаровски: Македонија е мајка на сите – ја барам вашата поддршка за заедништво!

А1 On - 27.03.2014

Тука сум да ја побарам вашата поддршка за заедништво. Претседателот мора да обединува, не смее да дели. Јас ќе бидат таков Претседател, ќе обединувам.

Пендаровски подготвен за дуел со Иванов

Н.Македонија - 27.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, денеска беше на средби со граѓани во Гостивар и Могорче Тој оттаму истакна дека ја бара поддршката на граѓаните за заедништво, затоа што според ...

Пендаровски од Гостивар ги повика Груевски и Иванов на дуел

Алфа - 27.03.2014

Со порака дека се потребни промени во Македонија, но која не можат да ја донесат досегашните истрошени ликови во политиката, туку нови луѓе, канидатот на СДСМ Стево Пендаровски, им се обрати на ...

Пендаровски сака ТВ дуел со Иванов

А1 On - 27.03.2014

Претседателот откако ќе биде избран, треба да биде активен, а не да го преспие својот мандат. Треба да му служи на народот, а не да го покорува, рече кандидатот за претседател Стево Пендаровски на ...

Што може да биде пресудно за победа во претседателската трка?

Фактор - 27.03.2014

Изминува првата работна недела од претседателската кампања, кандидатите и нивните карвани веќе се “залауфаа“ во крстосувањето низ Македонија и посета на што е можно повеќе населени места.

Пендаровски денеска во Дебар, Гостивар и неколку села

+инфо - 27.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, денеска ќе се среќава со жителите на неколку села во Западна Македонија, во Дебар и во Гостивар.

ФОТО Оштетен билборд на Пендаровски во Охрид

+инфо - 27.03.2014

Билборд на кој е претставен кандидатот на опозицијата за претседател на Македонија, Стево Пендаровски, е оштетен синоќа во Охрид. Третиот ден по официјалниот почеток на кампањата почнаа теренските ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Отсечени и заборавени, време е да се сменат работите!

+инфо - 27.03.2014

Тука сум да не бидете и натаму заборавени, рече кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, на жителите од дебарското село Броштица, при неговата денешна посета на ...

Поради невремето во Гостивар, митингот на Пендаровски во Домот на културата

+инфо - 27.03.2014

Поради поројните дождови и невремето што го зафатија Гостивар, митингот на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски со граѓаните од овој град ќе се одржи во Домот на Културата во 20 часот, ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски во Гостиварско: Македонија е мајка на сите - ја барам вашата поддршка за заедништво!

+инфо - 27.03.2014

Тука сум да ја побарам вашата поддршка за заедништво. Претседателот мора да обединува, не смее да дели. Јас ќе бидат таков претседател, ќе обединувам.

Пендаровски во Гостивар: „Доста е за поделбите на подобни и неподобни“

Фактор - 27.03.2014

На Македонија и требаат нови лица во политиката, порача кандидатот на СДСМ за претседател Стево Пендаровски пред жителите на Гостивар. Тој вели дека се потребни политичари кои ќе работат за доброто ...

Стево уф Дисан „лафеше“ неготински

Локално - 27.03.2014

- Што ве мачи најмногу, што ви фали најмногу освен дождот денеска, се пошегува Пендаровски со жителите од неготинското село Дисан. Тие одговорија дека го чекаат да стане претседател за да им ги реши ...

Пендаровски во Кавадарци ја претстави својата платформа

МРТ - 27.03.2014

Слобода, еднаквост и правда, се моите главни принципи кои ги промовирав на изборната конвенција и од кои немам намера да отстапам до крајот на кампањата, нагласи на вечерашниот митинг во Кавадарци ...

(ВИДЕО) “Бисерите” на Иванов од вчерашното телевизиско гостување-Кога Ширак беше претседател на Америка?

Локално - 27.03.2014

А дали Казахастан е голем колку Европа? Како изгледал разговорот со грчкиот претседател! Moже ќе ве интересира: Пендаровски во Гостивар, Иванов во Прилеп и Битола,Поповски во Скопје, Халими во Желино ...

(ВИДЕО)Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Св.Николе и Чашка (26.03.2014)

Локално - 27.03.2014

Moже ќе ве интересира: (ВИДЕО)Пендаровски од Кавадарци: Масовно да ја испратиме пораката за промени! Халими е сигурен сум дека Албанците ќе го подржеле (ВИДЕО) “Бисерите” на Иванов од вчерашното ...

Пендаровски во Дебар: Барам поддршка за единствена Македонија

Канал5 - 27.03.2014

Дебар, како што бил традиционално,со векови наназад е додржан како модел за соживот, за добра живеачка меѓу сите националности од различни вери. Јас сакам тој модел на соживот и разбирање меѓу ...

ВИДЕО: Погледнете го целиот говор на Стево Пендаровски во Кавадарци

Либертас - 27.03.2014

„Масовно да излеземе на гласање на 13-ти април и уште во првиот изборен круг да ја испратиме пораката за промени во државата. Вториот изборен круг да биде само потврда за тие промени, повика ...

ФОТО: Пендаровски на средби со жителите на Центар Жупа, Дебар, Маврово Ростуше, Врапчиште и Гостивар

Либертас - 27.03.2014

„Тука сум да не бидете и натаму заборавени“, рече кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите од дебарското село Броштица. Тие се пожалија дека никој од власта не дошол таму, ...

Пендаровски по мерка на Тито, Љубчо и Бранко

Канал5 - 27.03.2014

И Тито Петковски и Љубчо Георгиевски ќе ја поддржат кандидатурата на Стево Пендаровски, иако вториот излезе од коалицијата со СДСМ. Пендаровски пак, и во спот го стави својот екс шеф Црвенковски, со ...

СДСМ и Пендаровски во Центар Жупа и Гостивар

Канал5 - 27.03.2014

СДСМ денеска беше во Центар Жупа и Ростуше. Вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски ќе ја побара поддршката од граѓаните на Гостивар. Целосен извештај во вестите во 23 ...

Пендаровски на средби со жителите на Центар Жупа, Дебар, Маврово Ростуше, Врапчиште и Гостивар прочитано 243 пати

Локално - 27.03.2014

„Тука сум да не бидете и натаму заборавени“, рече кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите од дебарското село Броштица. Тие се пожалија дека никој од власта не дошол таму, ...

Поради невремето, митингот на Пендаровски во Домот на културата во Гостивар во 20 часот

Либертас - 27.03.2014

СДСМ информира дека поради временските услови во Гостивар, митингот на претседателскиот кандидат Проф. Д-р Стево Пендаровски со граѓаните од овој град, ќе се одржи во Домот на културата во 20:00 ...

Ни срам, ни перде – Курир и другарчињата манипулираат за Пендаровски

Либертас - 27.03.2014

„Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, очигледно толку многу му се восхитува на неговиот идол Бранко Црвенковски, што дури го стави и во промотивен спот од изборната кампања“, пишува ...

Пендаровски од Гостивар: Македонија е мајка на сите, без разлика на вера и нација, претседателот мора да обединува!

Либертас - 27.03.2014

Тука сум да ја побарам вашата поддршка за заедништво. Претседателот мора да обединува, не смее да дели. Јас ќе бидат таков Претседател, ќе обединувам.

Пендаровски: Македонија е мајка на сите – ја барам вашата поддршка за заедништво

Локално - 27.03.2014

Тука сум да ја побарам вашата поддршка за заедништво. Претседателот мора да обединува, не смее да дели. Јас ќе бидат таков Претседател, ќе обединувам.

Пендаровски (ФОТО и ВИДЕО): Mоќта на гласот ќе дојде до израз на овие избори

Бриф - 27.03.2014

Масовно да излеземе на гласање на 13-ти април и уште во првиот изборен круг да ја испратиме пораката за промени во државата. Вториот изборен круг да биде само потврда за тие промени, повика ...

(ВИДЕО) Стево во Дисан „лафеше“ неготински

Бриф - 27.03.2014

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, денеска после неколку помината села во тиквешијата и дружење со луѓето од овој крај, почна да „лафе“ неготински.

(ВИДЕО) Ајде претседателе – вака кавадарчани го пречекаа Пендаровски

Бриф - 27.03.2014

Доаѓајќи на митингот во Кавадарци, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, пробивајќи се низ исполнетиот плоштад, беше пречекуван од присутните со зборовите – Ајде претседателе! Пендаровски ...

Пендаровски денеска во Гостивар, Дебар и Центар Жупа

Бриф - 27.03.2014

Кандидатот за претседател на Република македонија од редовите на СДСМ ,Стево Пендаровски денес ќе оствари средби со граѓани во гостиварскиот, дебарскиот регион и Општина Центар ...

(ВИДЕО) Пендаровски од Кавадарци: Масовно да ја испратиме пораката за промени

Бриф - 27.03.2014

Претсетдателскиот кандидат проф.Д-р Стево Пендаровски вчера го посети Кавадарци, каде што го одржа својот митинг пред кавадарчани и граѓаните на околните ...

ПЕНДАРОВСКИ: Потребен е претседател кој ќе ја извлече земјата од агонија

Телеграф - 27.03.2014

Зборувајќи за иселувањето на македонските граѓани, Пендаровски нагласи дека половина народ веќе се иселил, а половината размислува како да го направи тоа Дебар, како што бил традиционално, со векови ...

Пендаровски во гостиварско- дебарскиот регион: Отсечени и заборавени – време е да се променат работите

Бриф - 27.03.2014

-Тука сум да не бидете и натаму заборавени, рече кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на жителите од дебарското село Броштица. Тие се пожалија дека никој од власта не дошол таму, дека ...

Митингот на Пендаровски во Гостивар поради дождот ќе се одржи во Домот на културата

Бриф - 27.03.2014

Ве известуваме дека поради временските услови во Гостивар, митингот на претседателскиот кандидат Проф.Д-р Стево Пендаровски со граѓаните од овој град, ќе се одржи во Домот на Културата во 20:00 ...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Пендаровски: Македонија е мајка на сите, ја барам вашата поддршка за заедништво!

Бриф - 27.03.2014

Тука сум да ја побарам вашата поддршка за заедништво. Претседателот мора да обединува, не смее да дели. Јас ќе бидат таков Претседател, ќе обединувам.

ПЕНДАРОВСКИ: Само заедно можеме да ја кренеме Македонија на нозе

Телеграф - 27.03.2014

На митингот во Гостивар Пендаровски истакна и дека прифаќа ТВ-дуел со неговиот противкандидат Ѓорѓе Иванов Претседателот откако ќе биде избран, треба да биде активен, а не да го преспие својот мандат.

(ВИДЕО) Пендаровски: Конечно е време да престане политиката раздели па владеј!

Бриф - 27.03.2014

Во преполната сала во Домот на културата во Гостивар вечерва гостиварци го пречекаа кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Со овации и силни аплаузи, тие силно ја покажаа својата поддршка.

Пендаровски толку многу му се восхитува на Црвенковски, што го стави и во спот

Вистина.мк - 27.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, очигледно толку многу му се восхитува на неговиот идол Бранко Црвенковски, што дури го стави и во промотивен стоп од изборната кампања.

Милошоски: Заев го пушти Пендаровски низ вода

Вистина.мк - 27.03.2014

Антонио Милошоски од владејачката партија вечерва се обрати на митингот за промоција на Иванов во Битола. -Тој покажа дека може да ја задржи човечноста и моралот во политиката.Никогаш не заборавил ...

Митинг на СДСМ во Кавадарци

Курир - 27.03.2014

Слобода, еднаквост и правда, се моите главни принципи кои ги промовирав на изборната конвенција и од кои немам намера да отстапам до крајот на кампањата, нагласи на вечерашниот митинг во Кавадарци ...

Пендаровски: Досегашниот премиер ја води претседателската кампања на Иванов

Portal - 27.03.2014

„Пред вас има избор, посакуваните промени во државата се можни, ние граѓаните и Македонија тоа го заслужуваме“, порача во средата претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во своето обраќање до ...

Пендаровски толку многу му се восхитува на Црвенковски, што го стави и во спот

Курир - 27.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, очигледно толку многу му се восхитува на неговиот идол Бранко Црвенковски, што дури го стави и во промотивен стоп од изборната кампања.

Црната дупка „Вечер“

Окно - 27.03.2014

Го вртам денешен „Вечер“. На насловната, во колор, Груевски со Иванов во позадина. Плус, два цитати од Груевски и Иванов. На 2/3 од втората страница, црно-бела, што порачал Груевски од Охрид, па под ...

За Тито, Љубчо и Бранко изборот е Стево Пендаровски

Република - 27.03.2014

Тито Петковски и Љубчо Георгиевски застанаа зад кандидатурата на Стево Пендаровски. Претседателот на НСДП кој пред неколку дена најави дека нема да се кандидира за нов пратенички мандат отворено ...

Ескперти: Пендаровски е клучниот верификатор на погубната политка на СДСМ и Црвенковски

Press24 - 27.03.2014

Барањето на ДУИ за консензуален кандидат и обидот на СДСМ да го наметне Пендаровски кај Албанците е уште една етапа во процесот за продажба на националните интереси за личен профит кој започна со ...

Стево горд на Црвенковски – го стави и во спот

Република - 27.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, по се изгледа е толку импресиониран од неговиот ментор Бранко Црвенковски, што го стави и во спотот од изборната кампања.

„Пендаровски беше верификатор на погубната поделба на земјата и албанизацијата на Кичево и Струга“

За Се - 27.03.2014

Барањето на ДУИ за консензуален кандидат и обидот на СДСМ да го наметне Пендаровски кај Албанците е уште една етапа во процесот за продажба на националните интереси за личен профит кој започна со ...

Пендаровски: Досегашниот премиер ја води претседателската кампања на Иванов

Канал 77 - 27.03.2014

„Пред вас има избор, посакуваните промени во државата се можни, ние граѓаните и Македонија тоа го заслужуваме“, порача во средата претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во своето обраќање до ...

Пендаровски: Соживотот во Дебар, пример за цела Македонија

Portal - 27.03.2014

Соживотот во Дебар кој е присутен со векови меѓу граѓаните од различна етничка и верска припадност, треба да биде пример за сите градови во Македонија, порачал претседателскиот кандидат на СДСМ, ...

ПЕНДАРОВСКИ: Отсечени и заборавени - време е да се променат работите (ФОТО)

Sky - 27.03.2014

Село Броштица. Отсечени, но и заборавени. -Тука сум да не бидете и натаму заборавени, рече кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, на жителите од дебарското село Броштица.

Поради временските услови митингот на Пендаровски во Гостивар ќе се одржи во Домот на Културата

Sky - 27.03.2014

Поради временските услови во Гостивар, митингот на претседателскиот кандидат Проф.Д-р Стево Пендаровски со граѓаните од овој град, ќе се одржи во Домот на Културата во 20:00 часот, информираше ...

ВИДЕО: Дали досега сте слушнале ваква химна за промоција на претседател???

За Се - 27.03.2014

Ова е официјалната химна за претседателскиот кандидат на СДСМ – Стево Пендаровски под насловот “Стево е мојот претседател“. ...

ПЕНДАРОВСКИ ОД ГОСТИВАРСКО: Македонија е мајка на сите - ја барам вашата поддршка за заедништво!

Sky - 27.03.2014

Тука сум да ја побарам вашата поддршка за заедништво. Претседателот мора да обединува, не смее да дели. Јас ќе бидат таков Претседател, ќе обединувам.

Пендаровски од Гостивар: Време е за нови лица во политиката

Република - 27.03.2014

На Македонија и требаат нови лица во политиката кои ќе работат за доброто на сите граѓани во државата, без разлика на нивната партиска етничка или верска припадност.

Милошоски: Заев го пушта Пендаровски низ вода

Курир - 27.03.2014

Во 2009-та ВМРО-ДПМНЕ одржа митинг во Битола и кажа дека Иванов беше омилен професор меѓу студентите на правниот факултет, а сега велат и е дека тој е омилениот претседател.

Антонио Милошоски: Заев го пушти Пендаровски низ вода

Република - 27.03.2014

Антонио Милошоски од владејачката партија вечерва се обрати на митингот за промоција на Иванов во Битола. -Тој покажа дека може да ја задржи човечноста и моралот во политиката.Никогаш не заборавил ...

Милошоски: Заев го пушта Пендаровски низ вода

еВести - 27.03.2014

Тој истакна дека во 2009-та ВМРО-ДПМНЕ одржа митинг во Битола и кажа дека Иванов е омилен професор меѓу студентите на правниот факултет, а денес пред граѓаните велат дека Иванов е омилениот ...

ЦЕЛ НАРОД НА НОЗЕ - Пендаровски од Гостивар: Конечно е време да престане политиката раздели па владеј!

Sky - 27.03.2014

Во преполната сала во Домот на културата во Гостивар вечерва гостиварци го пречекаа кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Со овации и силни аплаузи, тие силно ја покажаа својата поддршка.

Пендаровски: Досегашниот премиер ја води претседателската кампања на Иванов

Макфакс - 27.03.2014

„Пред вас има избор, посакуваните промени во државата се можни, ние граѓаните и Македонија тоа го заслужуваме“, порача во средата претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во своето обраќање до ...

Пендаровски: Соживотот во Дебар, пример за цела Македонија

Макфакс - 27.03.2014

Соживотот во Дебар кој е присутен со векови меѓу граѓаните од различна етничка и верска припадност, треба да биде пример за сите градови во Македонија, порачал претседателскиот кандидат на СДСМ, ...

Експерти: Пендаровски беше верификатор на погубната поделба на земјата и албанизацијата на Кичево и Струга

Денешен - 27.03.2014

Барањето на ДУИ за консензуален кандидат и обидот на СДСМ да го наметне Пендаровски кај Албанците е уште една етапа во процесот за продажба на националните интереси за личен профит кој започна со ...

Црвенковски во промотивниот спот на Пендаровски

Денешен - 27.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, очигледно толку многу му се восхитува на неговиот идол Бранко Црвенковски, што дури го стави и во промотивен стоп од изборната кампања.

Пендаровски толку многу му се восхитува на Црвенковски, што го стави и во спот

Lider - 27.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, очигледно толку многу му се восхитува на неговиот идол Бранко Црвенковски, што дури го стави и во промотивен стоп од изборната кампања.

Пендаровски: Македонија е мајка на сите – барам поддршка за заедништво

МКД Прес - 27.03.2014

- Тука сум да ја побарам вашата поддршка за заедништво. Претседателот мора да обединува, не смее да дели. Јас ќе бидат таков претседател, ќе обединувам.

Пендаровски го стави Црвенковски во изборниот спот

Maxim - 27.03.2014

Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ кој ја трча трката за претседател на Македонија, изгледа премногу му се восхитува на Бранко Црвенковски, па го стави и во промотивниот спот за кампањата за ...

Наметнувањето на Пендаровски како консензуален претседател е трговија со националните интереси

Maxim - 27.03.2014

Барањето на ДУИ за консензуален кандидат и обидот на СДСМ да го наметне Пендаровски кај Албанците е уште една етапа во процесот за продажба на националните интереси за личен профит кој започна со ...

Пендаровски во Гостивар ќе митингува во Домот на Културата

Falanga - 27.03.2014

Инаку претходно денеска Пендаровски беше во Дебар каде што побара поддршка за единствена Македонија.. Поради временските услови во Гостивар, митингот на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски со ...

ФОТО: Погледнете колку луѓе го пречекаа Пендаровски во Западна Македонија

Maxim - 27.03.2014

Пендаровски во Во Центар Жупа, Дебар, Маврово Ростуше, Врапчиште и ...

Милошоски: Заев го пушта Пендаровски низ вода

Maxim - 27.03.2014

Антонио Милошоски од владејачката партија вечерва се обрати на митингот за промоција на Иванов во Битола. -Тој покажа дека може да ја задржи човечноста и моралот во политиката.Никогаш не заборавил ...

Пендаровски на средби со граѓани во Тиквешијата

24 Вести - 26.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска се сретна со жителите на Тиквешијата, а вечер ќе се обрати на митинг во Кавадарци. На средбите со граѓаните во Росоман и Кавадарци, ...

Пендаровски: Ако дочекам Груевски да ми даде поддршка, се откажувам од трката

24 Вести - 26.03.2014

Како што пет години немавме претседател на Република Македонија така сега немаме кандидат од владејачката партија во претседателска кампања, порача вечерва од Кавадарци кандидатот за претседател ...

Претседателски кандидати со партиски електорат

Р.С.Европа - 26.03.2014

Ѓорѓе Иванов им се обраќа на вмро-овците. Стево Пендаровски вели дека цели на сите граѓани. Илјаз Халими ги посакува гласачи албанци. Зоран Поповски пак ги ловел неопределените.

ФОТО: Пендаровски на средби со граѓани во Тиквешијата

Утрински - 26.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска се сретна со жителите на Тиквешијата, а вечер ќе се обрати на митинг во Кавадарци. На средбите со граѓаните во Росоман и Кавадарци, ...

Пендаровски: Да ги сочуваме младите во Македонија

Утрински - 26.03.2014

Од другата страна не гледам претседателска кампања. Од другата страна има човек кој му ја води кампањата на досегашниот претседател и од време на време му дозволува да каже некој збор на тема ...

Пендаровски од тиквешијата: да ги тргнеме од сцената истрошените ликови

Телма - 26.03.2014

Во целата држава,но особено во тиквешијата, граѓаните имаат два клучни проблема, откупот на тоа што се произведува и иселувањето на младите. Владата дава субвенции, но и овде прави делби, јас ви ...

Kај Иванов силно, кај Пендаровски со солзи

Дневник - 26.03.2014

Во истиот момент додека во Охрид ечеше бината дека Иванов, пред с`, е човек, во Универзалната сала во Скопје одекнуваше: „Стево е мојот претседател“ Еуфорично со доминација на плоштадот во Охрид, и ...

Пендаровски на Facebook: Ти благодарам Бети

А1 On - 26.03.2014

„Бети, без твојата поддршка целата оваа приказна ќе нема смисла. Ти благодарам“, напиша кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски на својата Facebook ...

(ФОТО) Пендаровски: Може да биде поинаку

А1 On - 26.03.2014

Росоман. Врнежливо. Жителите не се по сокачињата. Си прават друштво по маалските кафулиња. На една маса играат шах.На друга маса играат карти. Видлива промена се забележува кога влегува ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Да си ги сочуваме луѓето во државата

А1 On - 26.03.2014

Долни Дисан, Тимјаник. Во овој регион луѓето садат пиперки, работат лозја, живеат од пласманот на праската. Цела година работиме, едвај на крајот на годината нешто ни исплаќаат.

Пендаровски:Слобода, еднаквост и правда се моите главни принципи

Н.Македонија - 26.03.2014

Слобода, еднаквост и правда, се моите главни принципи кои ги промовирав на изборната конвенција и од кои немам намера да отстапам до крајот на кампањата, нагласи на вечерашниот митинг во Кавадарци ...

(ФОТО) Пендаровски од Кавадарци: Масовно да ја испратиме пораката за промени

А1 On - 26.03.2014

Масовно да излеземе на гласање на 13-ти април и уште во првиот изборен круг да ја испратиме пораката за промени во државата. Вториот изборен круг да биде само потврда за тие промени, повика ...

Пендаровски: Ако чекам поддршка од Груевски ќе се откажам од трката

Алфа - 26.03.2014

Она што ме чуди е што од другата страна не гледам претседателска кампања. Од другата страна има човек што му ја води кампањата на досегашниот претседател и од време на време му дозволува да каже по ...

ВИДЕО Пендаровски во Кочанско и Виничко

+инфо - 26.03.2014

Само нови луѓе можат да ја изнесат Македонија од долгиот и мрачен тунел во кој власта ја внесе овие години, а граѓаните светлото од тунелот може да го најдат на 13 април, давајќи го својот глас за ...

ФОТО Пендаровски ѝ се заблагодари на Бети за поддршката

+инфо - 26.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Ство Пендаровски, денеска преку својот профил на Фејсбук и се заблагодари на неговата сопруга Елизабета Георгиевска за безрезервната поддршка што му ја пружи во ...

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Пендаровски од Росоман порача дека може да биде поинаку

+инфо - 26.03.2014

Росоман е земјоделски крај, регион на праските. Тие се веќе засадени и сега е период на кроење и прскање. Треба да се купат пестициди. Но, чекаме средства, немаме пари.

Универзални пораки во Скопје, демонстрација на сила во Охрид

+инфо - 26.03.2014

Четворицата кандидати за шеф на државата завчеравечер и официјално ја почнаа предизборната кампања за претседателските избори, кои ќе се одржат на 13 април.

Иванов зборува за реформи и пензии, а Јанкулоска „стрела“ кон Пендаровски

+инфо - 26.03.2014

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, на вечерашниот митинг на претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов во Свети Николе, рече дека актуелниот шеф на државата дал поддршка ...

ВИДЕО И ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Да си ги сочуваме луѓето во државата

+инфо - 26.03.2014

Во овој регион луѓето садат пиперки, работат лозја, живеат од пласманот на праската. Цела година работиме, едвај на крајот на годината нешто ни исплаќаат.

ВИДЕО: Пендаровски: Ќе се откажам од претседателската трка, ако дочекам Груевски да ме поддржи

+инфо - 26.03.2014

Она што ме чуди е што од другата страна на гледам претседателска кампања. Од другата страна има човек кој што му ја води кампањата на досегашниот претседател и од време на време му дозволува да каже ...

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Масовно да ја испратиме пораката за промени!

+инфо - 26.03.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва пред граѓаните на Кавадарци ја испрати пораката за масовна излезност на гласањето на 13 април. - Уште во првиот изборен круг да ја испратиме ...

Пендаровски: Ќе бидам гласен претседател за сите граѓани

Локално - 26.03.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски претставувајќи се пред жителите на кочанско Оризари порача дека ќе биде гласен претседател кој се заложува за граѓаните. -Нема да бидам нем.

(ФОТО+ВИДЕО) Пендаровски во Кочани, Виница, Зрновци, Чешиново, Облешево: Ќе бидам гласен претседател

Либертас - 26.03.2014

Во продолжение ви пренесуваме фотографии и видео од вчерашната посета и митинг на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски на Кочани, Виница, Зрновци, Чешиново, Облешево.

(ФОТО+ВИДЕО) Пендаровски во Кочани, Виница, Зрновци, Чешиново, Облешево: Ќе бидам гласен претседател

Локално - 26.03.2014

Во продолжение ви пренесуваме фотографии и видео од вчерашната посета и митинг на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски на Кочани, Виница, Зрновци, Чешиново, Облешево.

(ВИДЕО) Стево: Бети, без твојата поддршка целата оваа приказна ќе нема смисла, ти благодарам!

Либертас - 26.03.2014

Кандидатот за претседател од СДСМ и здружената опозиција, Стево Пендаровски и се заблагодари на својата сопруга, Елизабета Георгиевска, за говорот на Конвенцијата за негова промоција во понеделникот.

Пендаровски побара од Виничани да гласаат без страв

МРТ - 26.03.2014

На стариот плоштад во Виница, Стево Пендаровски им се обрати на граѓаните од како што ги нарече најзапоставениот регион во државата. Ги повика граѓаните да гласаат без страв на претседателските ...

Пендаровски на средби со граѓани во Тиквешијата

Канал5 - 26.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска се сретна со жителите на Тиквешијата, а вечер ќе се обрати на митинг во Кавадарци. На средбите со граѓаните во Росоман и Кавадарци, ...

(ВИДЕО)Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Струга

Локално - 26.03.2014

Moже ќе ве интересира: Заклучен избирачкиот список-право на глас ќе имаат 1.779.572 гласачи (ФОТО+ВИДЕО) Пендаровски во Кочани, Виница, Зрновци, Чешиново, Облешево: Ќе бидам гласен претседател ...

Пендаровски: Може да биде поинаку, со вас можеме да менуваме

Локално - 26.03.2014

Росоман. Врнежливо. Жителите не се по сокачињата. Си прават друштво по маалските кафулиња. На една маса играат шах. На друга маса играат карти. Видлива промена се забележува кога влегува ...

Референдумот за територијалната поделба и политичките интереси потоа

Сител - 26.03.2014

Барањето на ДУИ за консензуален кандидат и обидот на СДСМ да го анметне Пендаровски кај Албанците е уште една етапа во процесот за продажба на анционалните интереси за личен профит кој започна со ...

Пендаровски од Росоман: Ви ветувам дека ќе дадам сè од себе

Либертас - 26.03.2014

- Дојдов да зборувам со вас овде за живеачката, за секојдневието, за утре заеднички да го смениме она што не ни чини и да градиме една поинаква иднина, во една поинаква земја, земја на сите нас, ...

Пендаровски: За да ги промениме работите на подобро, мора да ја промениме власта

Либертас - 26.03.2014

При посетата на Долни Дисан, Тимјаник , Пендаровски изјави дека ќе биде активно вклучен во решавање на проблемите на граѓаните. - Но за да ги промениме работите на подобро, ние мора да ја промениме ...

ВИДЕО: Јанкуловска напомош на Иванов со напад на Пендаровски

Либертас - 26.03.2014

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, на вечерашниот митинг на претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов во Свети Николе, рече дека актуелниот шеф на државата дал поддршка ...

Пендаровски: Слобода, еднаквост и правда се моите главни принципи

Канал5 - 26.03.2014

Слобода, еднаквост и правда, се моите главни принципи кои ги промовирав на изборната конвенција и од кои немам намера да отстапам до крајот на кампањата, нагласи на вечерашниот митинг во Кавадарци ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Ако дочекам Груевски да ме поддржи, ќе се откажам од трката

Либертас - 26.03.2014

-Она што ме чуди е што од другата страна на гледам претседателска кампања. Од другата страна има човек кој што му ја води кампањата на досегашниот претседател и од време на време му дозволува да каже ...

Пендаровски: Ќе се откажам од претседателската трка, ако дочекам Груевски да ме поддржи

Локално - 26.03.2014

Она што ме чуди е што од другата страна на гледам претседателска кампања. Од другата страна има човек кој што му ја води кампањата на досегашниот претседател и од време на време му дозволува да каже ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ заедно со Иванов ќе се бори за доброто на сите граѓани на Македонија

Вечер - 26.03.2014

ПРЕМИЕРОТ ОТКРИ МАЛКУ ПОЗНАТИ ФАКТИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ НА СДСМ Груевски: Бранко ни го нудеше Пендаровски за амбасадор во Брисел зашто лично го задолжил Ние одбивме да го поддржиме Стево ...

Пендаровски (ВИДЕО): Ќе бидам гласен претседател

Бриф - 26.03.2014

- Ќе бидам гласен претседател кој ќе се заложува за граѓаните. Нема да бидам нем. Овој народ, оваа држава, тоа не го заслужува. Ќе говорам гласно за проблемите и ќе се заложам да се решат.

(ВИДЕО) Пендаровски: Претседателот треба да обединува, а не да дели

Бриф - 26.03.2014

-Претседателот треба да го обединува народот, а не да го дели. Јас ќе бидам претседател на сити граѓани, порача кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски од Кочани.

Пендаровски денеска во посета на Кавадарци и кавадаречкиот регион

Бриф - 26.03.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија од СДСМ, Стево Пендаровски денеска ќе го посети кавадаречкиот регион и градот Кавадарци. Пендаровски во рамките на оваа своја посета ќе се сретне и ...

Пендаровски во Тиквешијата се сретна со граѓаните

Телеграф - 26.03.2014

Тој најави дека ќе ги искористи можностите што му ги дава претседателската функција за да се надминат проблемите со кои се соочуваат граѓаните Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, ...

(ФОТО) Пендаровски: Може да биде поинаку

Бриф - 26.03.2014

Росоман. Врнежливо. Жителите не се по сокачињата. Си прават друштво по маалските кафулиња. На една маса играат шах, на друга маса играат карти. Видлива промена се забележува кога влегува ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Груевски нема ни скршена пара во државната каса, не може да им плати ни на партиските војници

Бриф - 26.03.2014

Во цела Македонија, но особено во овој крај има два клучни проблеми: откупот на тоа што се произведува и иселувањето на младите, рече денеска кандидатот за претседател Стево Пендаровски во разговорот ...

ПЕНДАРОВСКИ: Да ги зачуваме луѓето во Македонија

Телеграф - 26.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ соопшти дека во последниве 5 години се забележани поголеми иселувања од периодот 1991 - 1996 кога имаше војни во регионот Можам да ви ветам дека ќе бидам активно ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Ако разберам дека Груевски ме поддржува, ќе се откажам од претседателската трка

Бриф - 26.03.2014

Како што пет години немавме претседател на Република Македонија така сега немаме кандидат од владејачката партија во претседателска кампања, рече вечерва во Кавадарци кандидатот за претседател Стево ...

Јанкулоска: Пендаровски заедно со Црвенковски ја направи катастрофалната територијална организација

Вистина.мк - 26.03.2014

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, во својот говор на митингот во Свети Николе, потсети за времето кога Стево Пендаровски работел како советник на Бранко Црвенковски.

Јанкулоска: Пендаровски ја креираше политиката со која илјадници семејства останаа без егситенција

Вистина.мк - 26.03.2014

Стево Пендаровски и неговиот ментор Бранко Црвенковски, човекот на кого му беше советник, се луѓето кои креираа и водеа политика со која направија голема социјална неправда, а денес зборуваат за ...

Пендаровски: На Македонија и треба претседател кој нема да дели според политичка припадност

Канал 77 - 26.03.2014

Претседателскиот кандидат од коалицијата на СДСМ, Стево Пендаровски, во вторникот им порача на граѓаните на Кочани дека на Македонија и е потребен претседател кој ќе ја извлече земјата од агонијата, ...

ФОТО: Пендаровски си го сменил името, што ќе стане со државнотo име

Орбис - 26.03.2014

Според официјален документ од Собранието на Република Македонија од 2004 година името на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски било Стевчо Пендаровски.

Пендаровски во Кочани: Граѓаните да излезат да гласаат без страв

Таратур - 26.03.2014

Граѓаните да излезат и да гласаат без страв, никој не може да влијае на нивната слободна воља, порача Стево Пендаровски на вечерашниот митинг во Кочани.

Пендаровски: На Македонија и треба претседател кој нема да дели според политичка припадност

Portal - 26.03.2014

Претседателскиот кандидат од коалицијата на СДСМ, Стево Пендаровски, во вторникот им порача на граѓаните на Кочани дека на Македонија и е потребен претседател кој ќе ја извлече земјата од агонијата, ...

Стево Пендаровски: Бети, ти благодарам!

Sky - 26.03.2014

Кандидатот за претседател на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, Стево Пендаровски, денеска преку својот Фејсбук профил и` се заблагодари на сопругата Елизабета Георгиевска за поддршката што му ...

Пендаровски денеска во посета на кавадаречкиот регион

Фама - 26.03.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија од СДСМ, Стево Пендаровски, денеска ќе оствари средби со граѓаните во Демир Капија, Росоман, Градско и Неготино.

Кандидатот за претседател на СДСМ денеска е на средби со тиквешани

Дума - 26.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски денеска оствари средби со жителите на Тиквешијата, а за вечерва со почеток во 19 часот е закажан централниот митинг во Кавадарци.

ВИДЕО Пендаровски го дигна народот на нозе!

Sky - 26.03.2014

Росоман. Врнежливо. Жителите не се по сокачињата. Си прават друштво по маалските кафулиња. На една маса играат шах.На друга маса играат карти. Видлива промена се забележува кога влегува ...

Пендаровски на Фејсбук: Ти благодарам Бети

Хајд Парк - 26.03.2014

„Бети, без твојата поддршка целата оваа приказна ќе нема смисла. Ти благодарам!“, напиша Стево Пендаровски на Фејсбук. Post by Stevo Pendarovski ...

И Пендаровски сака да се дистанцира од СДСМ

За Се - 26.03.2014

На првиот митинг во Охрид пораките на Ѓорге Иванов ги слушнаа 50000 граѓани, на Конвенцијата во Универзална сала Стево Пендаровски го слушнаа 1500 луѓе.

Пендаровски на средба со граѓаните во кавадаречко

Portal - 26.03.2014

Претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски, во средата оствари средба со жителите од кавадаречкиот крај. На средбата тие го пречекаа со низа прашања што се однесуваа за иднината на ...

Рецензија: Пендаровски фатен во фалсификат, СДСМ купува лажна поддршка

СПФМ - 26.03.2014

Веќе самиот наслов „ Пендаровски фатен во фалсификат, СДСМ купува лажна поддршка “ укажува на карактерот на написот – дискредитирачки, со силни негативни квалификации.

ВИДЕО - Кој е Стево Пендаровски?

Sky - 26.03.2014

Погледнете го видеото Биографија на Стево Пендаровски, претседателски кандидат - кое беше претставено на конвенцијата во Скопје. ...

Пендаровски: Ќе бидам активно вклучен во решавањето на проблемите на граѓаните

Република - 26.03.2014

- Дојдов да зборувам со вас овде за живеачката, за секојдневието, за утре заеднички да го смениме она што не ни чини и да градиме една поинаква иднина, во една поинаква земја, земја на сите нас, ...

Пендаровски: Претседателот треба да ги обединува граѓаните

Канал 8 - 26.03.2014

Според релевантни меѓународни институции Македонија е најголемата мизерија во Европа во економска смисла. Таа никогаш не била како Германија или Швајцарија, но на вакво дно во економска и социјална ...

ВИДЕО: КРАТКА БИОГРАФИЈА: Кој е СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ, кандидатот за Претседател на СДСМ

Делчево Денес - 26.03.2014

Погледнете го видеото Биографија на Стево Пендаровски, претседателски кандидат – кое беше претставено на конвенцијата во Скопје… Видеото можете да го погледнете на следниот линк… ...

ПЕНДАРОВСКИ: ДА ГИ СОЧУВАМЕ ЛУЃЕТО ВО ДРЖАВАТА - Ако остане вака, држава можеби ќе имаме, но луѓе нема да имаме!

Sky - 26.03.2014

Долни Дисан, Тимјаник. Во овој регион луѓето садат пиперки, работат лозја, живеат од пласманот на праската. Цела година работиме, едвај на крајот на годината нешто ни исплаќаат.

Јанкулоска: Пендаровски заедно со Црвенковски ја направи катастрофалната територијална организација

Курир - 26.03.2014

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, во својот говор на митингот во Свети Николе, потсети за времето кога Стево Пендаровски работел како советник на Бранко Црвенковски.

Јанкулоска: Пендаровски ја креираше политиката со која илјадници семејства останаа без егзитенција

Курир - 26.03.2014

Стево Пендаровски и неговиот ментор Бранко Црвенковски, човекот на кого му беше советник, се луѓето кои креираа и водеа политика со која направија голема социјална неправда, а денес зборуваат за ...

Пендаровски пред кавадарчани: „Ќе бидам активен претседател до последниот ден од мандатот“

Дума - 26.03.2014

Слобода, еднаквост и правда за сите граѓани, бидејќи тие најмногу недостасувале им вети на кавадарчани вечерва претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски на митингот кој се одржа на ...

Пендаровски: Мојата визија е слобода, еднаквост и правда

Република - 26.03.2014

Масовно да излеземе на гласање на 13-ти април и уште во првиот изборен круг да ја испратиме пораката за промени во државата. Вториот изборен круг да биде само потврда за тие промени, повика ...

КАВАДАРЦИ НА НОЗЕ - Пендаровски: Да покажеме дека моќта на гласот ќе дојде до израз! (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 26.03.2014

Масовно да излеземе на гласање на 13-ти април и уште во првиот изборен круг да ја испратиме пораката за промени во државата. Вториот изборен круг да биде само потврда за тие промени, повика ...

Јанкулоска: Пендаровски заедно со Црвенковски ја направи катастрофалната територијална организација

Република - 26.03.2014

Деновиве, откако започна кампањата, гледам еден друг човек исто така професор кој се обидува да ги придобие симпатиите на граѓаните. Повеќето не го познаваат, но се сеќаваат бледо како низ магла на ...

ВИДЕО КАВАДАРЦИ НА НОЗЕ - Пендаровски: Ако дочекам Груевски да ме поддржи, ќе се откажам од трката!! (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 26.03.2014

Масовно да излеземе на гласање на 13-ти април и уште во првиот изборен круг да ја испратиме пораката за промени во државата. Вториот изборен круг да биде само потврда за тие промени, повика ...

ГАЛЕРИЈА И ВИДЕО: Еве колку народ имаше вечерва во Кавадарци на митингот на Стево Пендаровски!

Sky - 26.03.2014

ГАЛЕРИЈА И ВИДЕО: Еве колку народ имаше вечерва во Кавадарци на митингот на Стево ...

Пендаровски: Да си ги сочуваме луѓето во државата

Република - 26.03.2014

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска на жителите на Долни Дисан, Тимјаник им вети дека ќе биде активно вклучен во рашавањето на проблемите на граѓаните.

Димовски: Никогаш не го слушнавме Пендаровски да го советува Бранко да го потпише Законот за стечајци

Курир - 26.03.2014

Црвенковски одбиваше да го потпише Законот за стечајци пред десетина години и на тој начин им ги продолжи маките на илјадници сограѓани кои настрадаа во неговата приватизација, изјави Директорот на ...

СДСМ му замерува на Иванов што ги потпишал Законите за покачување на пензии, субвенции, поевтини лекови

Курир - 26.03.2014

Втората работа која Пендаровски му ја замерувал на Ѓорге Иванов била тоа што тој ги потпишувал Законите донесени од Собранието на Република Македонија. Не требало така, требало да се кочи и блокира.

Јанкулоска: Пендаровски ја креираше политиката со која илјадници семејства останаа без егзитенција

Нетпрес - 26.03.2014

Стево Пендаровски и неговиот ментор Бранко Црвенковски, човекот на кого му беше советник, се луѓето кои креираа и водеа политика со која направија голема социјална неправда, а денес зборуваат за ...

Илија Димовски: Пендаровски е човекот што дозволи изборен фалсификат

Република - 26.03.2014

Го слушам овие денови Пендаровски ветува дека тој ќе се залагал за еднаквост, слобода и демократија. Убави зборови. Уште да не беа кажани од човек кој долги години е во високата политика како еден од ...

Димовски: Пендаровски зборува за правда, а го оправда фалсификатот на Црвенковски

еВести - 26.03.2014

-Јас би се потсетил малку, бидејќи Пендаровски не сака да се сеќава на своето минато и би запрашал. Каква демократија и еднаквост промовираше Пендаровски кога тој беше Претседател на Државната ...

Пендаровски: На Македонија и треба претседател кој нема да дели според политичка припадност

Макфакс - 26.03.2014

Претседателскиот кандидат од коалицијата на СДСМ, Стево Пендаровски, во вторникот им порача на граѓаните на Кочани дека на Македонија и е потребен претседател кој ќе ја извлече земјата од агонијата, ...

Пендаровски на средба со граѓаните во кавадаречко

Макфакс - 26.03.2014

Претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски, во средата оствари средба со жителите од кавадаречкиот крај. На средбата тие го пречекаа со низа прашања што се однесуваа за иднината на ...

ВИДЕО: Груевски: Бранко ни го нудеше Пендаровски за амбасадор во Брисел зaшто лично го заложил

Економски - 26.03.2014

Ние одбивме да поддржиме Стево Пендаровски кој беше легализатор на фалсификатот во 2004 година да стане амбасадор на Македонија, а камоли да поддржиме денес да стане претседател на Македонија.

Пендаровски од Кавадарци: Владата прави делби и кога дели субвенции, јас нема да правам разлики

Falanga - 26.03.2014

Досегашниот премиер ја води претседателската кампања на претседателскиот кандидат!. Граѓаните во тиквешијата имаат два клучни проблема, откупот на тоа што се произведува и иселувањето на младите.

Позитивна кампања со краток здив!?

Deutsche Welle - 25.03.2014

Позитивната реторика на кандидатите за претседател на Македонија на стартот од кампањата е добар сигнал, но двојните избори ќе го расипат вокабуларот, предупредуваат аналитичарите.

Пендаровски во Виница, Зрновци и Чешиново-Облешево

24 Вести - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски престојот во кочанско-виничкиот крај го искористи за да се сретне со граѓани од повеќе општини и населени места.

Пендаровски: Граѓаните да излезат да гласаат без страв

24 Вести - 25.03.2014

Граѓаните да излезат и да гласаат без страв, никој не може да влијае на нивната слободна воља, порача Стево Пендаровски на вечерашниот митинг во Кочани.

ВМРО-ДПМНЕ пред Иванов, Пендаровски пред СДСМ

Р.С.Европа - 25.03.2014

Ако се суди според првите митинзи, се добива впечаток дека кампањата на претседателот Иванов ќе се води со силна поддршка на премиерот Никола Груевски и владејачката ВМРО-ДПМНЕ, додека Пендаровски ...

Претседателските кандидати се претставија

Вест - 25.03.2014

Претседателските кандидати, Ѓорѓе Иванов, Иљаз Халими, Стево Пендаровски и Зоран Поповски, и официјално се претставија. ЃОРГЕ ИВАНОВ: Се што ветив, исполнив Претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов од ...

ФОТО: Пендаровски во Виница, Зрновци и Чешиново-Облешево

Утрински - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски престојот во кочанско-виничкиот крај го искористи за да се сретне со граѓани од повеќе општини и населени места.

Пендаровски: Нa Македонија и се потребни нови луѓе

Утрински - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски вечерва од митингот во Кочани вети дека нема да прави разлика меѓу луѓето, без разлика од која партија се тие.

Пендаровски: само со нови луѓе може да излеземе од долгиот тунел

Телма - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски вечерва од митингот во Кочани вети дека нема да прави разлика меѓу луѓето, без разлика од која партија се тие. - Мојата ...

ВИДЕО: Слушнете ја новата химна на СДСМ

А1 On - 25.03.2014

Започна изборната кампања за претседателските избори. Четворицата кандидати ја крстосуваа државата за да ги убедат граѓаните дека токму тие се вистинскиот и единствен избор за „татко на нацијата“.

(ВИДЕО) Пендаровски: Младите во мене ќе имаат најголем сојузник

А1 On - 25.03.2014

Кампањата за претседателските избори започна. На митинзи, со спотови, на билборди во директен контакт четворицата кандидати се во трка по гласови и доверба.

(ФОТО) Пендаровски: Ќе ги штитам граѓаните и државата

А1 On - 25.03.2014

Ќе бидам активно вклучен во проблемите на граѓаните на Македонија. Оваа порака ја испрати кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, во многубројните средби со жителите на повеќе населени места во ...

(ВИДЕО) СДСМ Штип: СДСМ ќе ја формира новата Влада, а претседателот Заев е новиот премиер

А1 On - 25.03.2014

Одлуката на СДСМ за свој кандидат за претседател на Република Македониja да го избере господинот Стево Пендаровски беше само првиот чекор со кој се навести новата и сосема поинаква политика којa ...

(ВИДЕО) Груевски: Тие можат Црвенковски да не им биде претседател, но не може од нив да го извадат

А1 On - 25.03.2014

Пендаровски нема никаква програма, таков претседател не и потребен на Македонија. Ние веруваме во програмата на Иванов, тој е стабилен човек, кој беше и остана промотор на вредностите кои ги ...

Пендаровски од Кочани: Македонија влегува во долг тунел

Н.Македонија - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски вечерва од митингот во Кочани вети дека нема да прави разлика меѓу луѓето, без разлика од која партија се тие Единствен начин да се смениме како ...

Пендаровски: Само нови луѓе можат да ја спасат Македонија од мрачниот тунел

А1 On - 25.03.2014

Само нови луѓе можат да ја изнесат Македонија од долгиот и мрачен тунел во кој власта ја внесе овие години, рече претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, од вечерашниот митинг во Кочани.

Пендаровски на митинг во Кочани

Алфа - 25.03.2014

Кандидатот за преседател на коалицијата на СДСМ Стево Пендаровски изборната кампања во Истокот ја започна од КОчани. Кандидатот за преседател на коалицијата на СДСМ Стево Пендаровски изборната ...

ИЗБОРНА КАМПАЊА: Првите пораки на Иванов, Пендаровски, Поповски, Халими?

Фактор - 25.03.2014

Некои со митинзи, други со директни средби со граѓаните. Со различни концепти но со иста цел стартуваше кампањата за претседател на Македонија. Вмро-Дпмне традиционално од Охрид, СДСМ од Скопје.

Пендаровски денеска на средби во Облешево и Зрновци, и на митинг во Кочани

+инфо - 25.03.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, денеска ќе има неколку средби со граѓани, кои вечерва ќе завршат со голем митинг во Кочани. Почнувајќи од пладне Пендаровски ќе се сретне со ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Ќе ги штитам и граѓаните и државата

+инфо - 25.03.2014

Ќе бидам активно вклучен во проблемите на граѓаните на Македонија, порача кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска во многубројните средби со жителите на ...

Втор ден кампања: Иванов во Струга, Пендаровски во Кочани, Халими во Слатино, Поповски во Гостивар

Фактор - 25.03.2014

Кандидатите за претстојните претседателски избори втор ден тераат кампања низ Македонија. Ѓорге Иванов и ВМРО ДПМНЕ денеска се претставија пред граѓаните на Струга.

ВИДЕО Груевски: И Заев и Пендаровски се деца на Бранко

+инфо - 25.03.2014

Стево Пендаровски нема никаква програма, таков претседател не и потребен на Македонија. Нека седнат нека ја трошат енергијата на продуктивни работи. Но чисто се сомневам дека ќе се променат.

Пендаровски. Само нови луѓе можат да ја спасат Македонија од мрачниот тунел

+инфо - 25.03.2014

Само нови луѓе можат да ја изнесат Македонија од долгиот и мрачен тунел во кој власта ја внесе овие години, рече претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, од вечерашниот митинг во Кочани, ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Ќе бидам гласен претседател

+инфо - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски претставувајќи се пред жителите на кочанско Оризари порача дека ќе биде гласен претседател кој се заложува за граѓаните. -Нема да бидам нем.

Говорот го издаде Груевски: Паничен страв од ДУИ и од популарноста на Пендаровски

Либертас - 25.03.2014

Обвинувањата кои премиерот Никола Груевски ги искажа во Охрид, во говорот на почетокот на кампањата за претседателските избори, ги изнесе на површини неговите големи стравувања од повикот за бојкот ...

Груевски: Пендаровски сака да ги врати методите на неговиот ментор Црвенковски

Сител - 25.03.2014

Пендаровски сака да ја придобие довербата на народот и да ги врати методите на неговиот ментор, неговиот шеф и идол Бранко Црвенковски, рече на вечерашниот централен митинг во Охрид лидерот на ...

На Конвенција во Скопје се претстави претседателскиот кандидат на СДСМ

МРТ - 25.03.2014

Кандидатот за претседател предложен од СДСМ Стево Пендаровски образложувајќи ја својата програма,рече дека според начелата се обврзува да биде адвокат на граѓанскиот интерес, без да ги двои граѓаните ...

Пендаровски во Виница, Зрновци и Чешиново-Облешево

Либертас - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски престојот во кочанско-виничкиот крај го искористи за да се сретне со граѓани од повеќе општини и населени места.

Анализа: Првиот ден од кампањата открива што ќе се случува до изборниот ден

Сител - 25.03.2014

ВМРО-ДПМНЕ стартуваше со масовен народен собир, СДСМ со партирска конвенција. Кампањата за претседателските избори судира два различни концепти кои целат кон ист резултат.

(ВИДЕО) Груевски: СДСМ можат Црвенковски да не им биде претседател, но не може од нив да го извадат

Локално - 25.03.2014

Пендаровски нема никаква програма, таков претседател не и потребен на Македонија. Ние веруваме во програмата на Иванов, тој е стабилен човек, кој беше и остана промотор на вредностите кои ги ...

Пендаровски: На Македонија и се потребни нови луѓе

Канал5 - 25.03.2014

Само нови луѓе ќе можат да ја изнесат Македонија од долгиот и мрачен тунел во кој актуелната власт ја внесе овие години, констатира вечерва претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, од ...

Пендаровски: Нема да ги делам луѓето на партиска основа

Либертас - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски вечерва од митингот во Кочани вети дека нема да прави разлика меѓу луѓето, без разлика од која партија се тие.

Груевски: Бранко го нудеше Пендаровски за амбасадор зашто лично го задолжил

Либертас - 25.03.2014

Ние одбивме да поддржиме Стево Пендаровски, кој беше легализатор на фалсификатот во 2004 година да стане амбасадор на Македонија, а камоли да поддржиме денес да стане претседател на Македонија.

Груевски: Бранко го нудеше Пендаровски за амбасадор зашто лично го задолжил

Сител - 25.03.2014

Ние одбивме да поддржиме Стево Пендаровски, кој беше легализатор на фалсификатот во 2004 година да стане амбасадор на Македонија, а камоли да поддржиме денес да стане претседател на Македонија.

За Иванов "Македонија пред се", За Пендаровски "Стево е мојот претседател"

Вечер - 25.03.2014

ВМРО-ДПМНЕ пее за државата, СДСМ за Стево Пендаровски. На промотивните митинзи завчера за прв беа пуштени партиските химни кои ќе ги следат претседателските кандидати низ целата кампања.

И Пендаровски сака да се дистанцира од СДСМ

Вечер - 25.03.2014

ЕКСПЕРТИТЕ СО ОЦЕНКИ ЗА НАСТАПИТЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ КАНДИДАТИ НА ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ На првиот митинг во Охрид пораките на Ѓорге Иванов ги слушнаа 50000 граѓани, на Конвенцијата во Универзална сала ...

Стево Пендаровски денеска во Кочани и кочанско

Бриф - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски денеска ќе го посети градот на оризовите полиња Кочани и околните општини. Општината Чешиново Облешево е првата дестинација на Пендаровски, каде ...

Пендаровски во Виница, Зрновци и Чешиново-Облешево

Телеграф - 25.03.2014

Пендаровски се сретна и со жителите на населените места Грдовци, Тркање и Оризари, а престојвуаше и меѓу жителите на општина Зрновци каде ги повика граѓаните де не се плашат и да излезат да гласаат ...

(ФОТО) Пендаровски во кочанско и виничко: Ќе ги штитам граѓаните и државата

Бриф - 25.03.2014

-Ќе бидам активно вклучен во проблемите на граѓаните на Македонија. Оваа порака ја испрати кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, во многубројните средби со жителите на повеќе населени места ...

Пендаровски: Нема да ги делам луѓето по партиска основа

Бриф - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски вечерва од митингот во Кочани вети дека нема да прави разлика меѓу луѓето, без разлика од која партија се тие.

ПЕНДАРОВСКИ: Македонија може да биде среќна, просперитетна и напредна

Телеграф - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ вети дека како претседател нема да прави разлика меѓу луѓето од која било партија Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски вечерва од митингот во Кочани ...

Груевски: Бранко ни го нудеше Пендаровски за амбасадор во Брисел зaшто лично го задолжил

Вистина.мк - 25.03.2014

Ние одбивме да поддржиме Стево Пендаровски кој беше легализатор на фалсификатот во 2004 година да стане амбасадор на Македонија, а камоли да поддржиме денес да стане претседател на Македонија.

ВИДЕО: СЛУШНЕТЕ ЈА НОВАТА ХИМНА НА СДСМ: Македонија заслужува Претседател!

Делчево Денес - 25.03.2014

Слушнете ја новата официјална химна на СДСМ која е со наслов – Стево е мојот ...

Пендаровски: Претседател на сите граѓани, а не слуга на политичките сили

Таратур - 25.03.2014

Претседател на сите граѓани кој ќе ги брани нивните и државните интереси, ќе ги решава проблемите а нема да бега од нив, ќе обединува, а нема да дели, нема да биде нем на неправдите, нееднаквоста, ...

Пендаровски денеска во Кочани и во Виница

Република - 25.03.2014

Кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски денеска ќе ја претстави својата програма во Кочани и Виница. Ова е агендата на претседателскиот кандидат на опозицијата: 12.00 – 12.30 Посета на пазар С.Облешево ...

Груевски: Времето на Бранко помина, нема да ја добие довербата на народот преку Пендаровски

За Се - 25.03.2014

На воведниот митинг во Охрид вчера пред повеќе од 50.000 граѓани лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски изјави дека Пендаровски сака да ја придобие довербата на нaродот и да ги врати методите на ...

Еве ја денешната агенда на Стево Пендаровски

Sky - 25.03.2014

Во прилог погледнете ја дневната агенда на кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, кој денеска ќе оствари средби со граѓани во скопските општини Чаир, Шуто Оризари и ...

Синоќа претседателските кандидати го имаа првото претставување пред граѓаните

Дума - 25.03.2014

Политичките партии синоќа започнаа со претставување на своите претседателски кандидати. ВМРО-ДПМНЕ ја започна изборната кампања со митинг во Охрид, СДСМ одржа конвенција во Скопје, ГРОМ од Карпош, а ...

Официјалната химна за кампањата на Стево Пендаровски (ВИДЕО)

Хајд Парк - 25.03.2014

Слушнете ја официјалната химна на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, која вчера беше промовирана во Универзалната Сала. Изведувач на химната е Елизабета ...

ПРОМОТИВЕН СПОТ НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ: Политиките на поделба се најголемиот непријател! (ВИДЕО)

Sky - 25.03.2014

ПЕНДАРОВСКИ: Македонија треба да се споредува со светот, а не со самата себе! ...

ФОТО: Пендаровски си го сменил името, што ќе стане со државнотo име

Нетпрес - 25.03.2014

Според официјален документ од Собранието на Република Македонија од 2004 година името на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски било Стевчо Пендаровски.

ВИДЕО: Стево Пендаровски: Младите во мене ќе го имаат најголемиот сојузник

Делчево Денес - 25.03.2014

Кампањата за претседателските избори започна. На митинзи, со спотови, на билборди во директен контакт четворицата кандидати се во трка по гласови и доверба… Главните поенти со кои Стево Пендаровски ...

ПЕНДАРОВСКИ: Ќе ги штитам граѓаните и државата! (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 25.03.2014

- Ќе бидам активно вклучен во проблемите на граѓаните на Македонија. Оваа порака ја испрати кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, во многубројните средби со жителите на повеќе населени места ...

Пендаровски го променил личното име, каква ли ќе биде неговата одлука за уставното име?

Република - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, очигледно си го променил личното име, а тоа го покажува и официјален документ официјален документ од Собранието на Република Македонија од 2004 ...

Фото: Пендаровски си го сменил името, што ќе стане со државното име

еВести - 25.03.2014

Според официјален документ од Собранието на Република Македонија од 2004 година името на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски било Стевчо Пендаровски, пишува Нетпрес.

Пендаровски на граѓаните од Истокoт им порачува да гласаат без страв

Канал 8 - 25.03.2014

На вториот ден од кампањата за претседателските избори, кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски дојде во кочанскиот регион. На повеќе локации во градот и населените места се сретна со групи граѓани и ...

Црвенковски барал амбасадорско место за Пендаровски за да му врати за изборите во 2004

Република - 25.03.2014

Од предизборниот митинг на коалицијата предводена од ВМРО – ДПМНЕ вечерва во Струга претседателот на партијата и премиер Никола Груевски откри малку познати информации во јавноста за врската меѓу екс ...

Груевски: Бранко ни го нудеше Пендаровски за амбасадор бидејќи лично го заложил

Нетпрес - 25.03.2014

Бранко Црвенковски го понудил Стево Пендаровски за амбсадор на земјава бидејќи тој лично го заложил поради фалсификатот на референдумот од 2004-та година, рече попладнево лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Груевски: Бранко ни го нудеше Пендаровски за амбасадор во Брисел зaшто лично го заложил

Курир - 25.03.2014

Ние одбивме да поддржиме Стево Пендаровски кој беше легализатор на фалсификатот во 2004 година да стане амбасадор на Македонија, а камоли да поддржиме денес да стане претседател на Македонија.

Груевски: Бранко ни го нудеше Пендаровски за амбасадор во Брисел зaшто лично го заложил

Press24 - 25.03.2014

Ние одбивме да поддржиме Стево Пендаровски кој беше легализатор на фалсификатот во 2004 година да стане амбасадор на Македонија, а камоли да поддржиме денес да стане претседател на Македонија.

Пендаровски во Кочани: Нема да правам разлика меѓу луѓето

Република - 25.03.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски на вечерашниот митинг во Кочани истакна дека негова прва заложба како претседател е да не прави разлика меѓу луѓето од било која партија.

ВИДЕО: Еве како Стево Пендаровски разговара со граѓаните

Sky - 25.03.2014

-Ќе бидам гласен претседател кој ќе се заложува за граѓаните. Нема да бидам нем. Овој народ, оваа држава, тоа не го заслужува. Ќе говорам гласно за проблемите и ќе се заложам да се решат.

Груевски - На Македонија не и треба нов Бранко

Inpress - 25.03.2014

Охрид, 25. март 2014 (ИНПРЕС) Кандидатот за претседател на Бранко Црвенковски нема да ја добие довербата на граѓаните. Помина бранковото време, изјави премиерот во Владата на Република Македонија ...

Груевски: Пендаровски сака да ги врати методите на неговиот ментор Црвенковски

Економски - 25.03.2014

Пендаровски сака да ја придобие довербата на нaродот и да ги врати методите на неговиот ментор, неговиот шеф и идол, Бранко Црвенковски, изјави вечерва на воведниот митинг во Охрид пред повеќе од ...

СДСМ со промоција во Универзална Сала ја започна кампањата за претседателските избори

МКД Прес - 25.03.2014

На промоцијата беше претставен кандидатот на Опозицијата, Стево Пендароски, кој како дел од својата промоција ги претстави десетте начела, со кои ја бара поддршката на народот.

Никола Груевски : Кандидатот на Бранко нема да ја добие довербата на македонскиот народ

Lider - 25.03.2014

Стево Пендаровски сака да ја придобие довербата на нaродот и да ги врати методите на неговиот ментор, неговиот шеф и идол, Бранко Црвенковски, изјави вчера на воведниот митинг во Охрид лидерот на ...

Груевски: На Македонија не и треба нов Бранко или негов советник

Денешен - 25.03.2014

Пендаровски сака да ја придобие довербата на нaродот и да ги врати методите на неговиот ментор, неговиот шеф и идол, Бранко Црвенковски, изјави вчера на воведниот митинг во Охрид лидерот на ...

Фото: Пендаровски си го сменил името, што ќе стане со државнот име

Денешен - 25.03.2014

Според официјален документ од Собранието на Република Македонија од 2004 година името на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски било Стевчо Пендаровски, пишува Нетпрес.

Груевски: Бранко го нудеше Пендаровски за амбасадор зашто лично го задолжил

Денешен - 25.03.2014

Ние одбивме да поддржиме Стево Пендаровски, кој беше легализатор на фалсификатот во 2004 година да стане амбасадор на Македонија, а камоли да поддржиме денес да стане претседател на Македонија.

Пендаровски денеска на средби во Облешево и Зрновци, и на митинг во Кочани

Falanga - 25.03.2014

Почнувајќи од пладне, Пендаровски ќе се сретне со жителите на Облешево, кои ќе ги посети на пазарот. Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, денеска ќе има неколку средби со граѓани, ...

Груевски: Бранко ни го нудеше Пендаровски за амбасадор во Брисел зaшто лично го заложил

Maxim - 25.03.2014

Ние одбивме да поддржиме Стево Пендаровски кој беше легализатор на фалсификатот во 2004 година да стане амбасадор на Македонија, а камоли да поддржиме денес да стане претседател на Македонија.

Пендаровски: Македонија може да биде среќна, просперитетна и напредна ако биде дом на сите нас

Falanga - 25.03.2014

Мојата прва заложба како претседател е да не правам разлика меѓу луѓето од било која партија. Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски вечерва од митингот во Кочани вети дека нема да прави ...

Пендаровски: Претседател на сите граѓани, а не слуга на политичките сили

24 Вести - 24.03.2014

Претседател на сите граѓани кој ќе ги брани нивните и државните интереси, ќе ги решава проблемите а нема да бега од нив, ќе обединува, а нема да дели, нема да биде нем на неправдите, нееднаквоста, ...

(ВИДЕО) Елизабета: Стево е пожртвуван, духовит, благороден и прекрасен татко

А1 On - 24.03.2014

Чувствувам потреба да го доловам Стево како пожртвуван, духовит, благороден и прекрасен татко, рече Елизабета Георгиевска, сопругата на кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

Груевски: Намерата на ДУИ ќе биде пресретната со масовно излегување на избори

А1 On - 24.03.2014

Премиерот Никола Груевски на стартот на кампањата за претседателските избори се нафрли на Стево Пендаровски за кого рече дека на Македонија не и треба уште еден манипулант, но и на раководството на ...

Промотивна Конвенција на Пендаровски денеска во Скопје

+инфо - 24.03.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска во 19 часот во Универзалната сала во Скопје ќе одржи промотивна Конвенција на кандидатот за претседател на Република Македонија, проф.д-р.

Црвенковски нема да присуствува на конвенцијата на Пендаровски, не е поканет

+инфо - 24.03.2014

Поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, нема да присуствува на вечерашната конвенција на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски. Во кабинетот на Црвенковски ни ја потврдија веста ...

Пендаровски утре во Кочани, Виница, Зрновци и Чешиново-Облешево

+инфо - 24.03.2014

Средби со граѓаните претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, утре ќе има во општините Кочани, Виница, Зрновци и Чешиново - Облешево, информираат од СДСМ.

Во трката за вилата на Водно двајца правници, филозоф и биолог

+инфо - 24.03.2014

Според професијата, во трката за нов шеф на државата влегуваат двајца правници, Стево Пендаровски и Ѓорге Иванов, еден филозоф, Илијаз Халими, и еден биолог, Зоран Поповски.

(ЖИВО) Почнува конвенцијата на Пендаровски, Црвенковски не е поканет

Фактор - 24.03.2014

Во Универзалната сала во Скопје почна Конвенцијата со која СДСМ ќе го означи стартот на кампањата за својот претседателски кандидат Стево Пендаровски.

ВИДЕО Георгиевска: Верувам дека Македонија го заслужува мојот сопруг Стево!

+инфо - 24.03.2014

Сакам да ви го доловам Стево не како строго лице од ТВ екраните, туку како човек, пожртвуван, благороден, необичен духовит и прекрасен татко, рече во својот емотивен говор на Конвенцијата, Елизабета ...

Груевски: Иванов лесно си го одработи мандатот и му честитам

+инфо - 24.03.2014

Премиерот Никола Груевски му се нафрли на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски уште на стартот на кампањата за претседателските избори. Груевски рече дека на Македонија не ѝ треба уште еден ...

ФОТО Проверете кога Стево Пендаровски ќе го посети вашето место на живеење

+инфо - 24.03.2014

СДСМ направи распоред на посети на претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, до 4 април. Во продолжение погледнете кога Пендаровски ќе го посети вашето место на ...

СДСМ ја стартуваше предизборната кампања во Скопје

МРТ - 24.03.2014

Под мотото „Македонија заслужува претседател“ Пендаровски ја започнува трката на претседателските избори.. „Со гордост можам да констатирам дека СДСМ и овој пат ги надмина личните тесно партиски ...

Црвенковски нема да присуствува на конвенцијата на Пендаровски – не е поканет

МК News - 24.03.2014

Поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, нема да присуствува на вечерашната конвенција на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски. Во кабинетот на Црвенковски за плус инфо ни ја ...

И сопругата на Пендаровски се обрати на Конвенцијата: Македонија го заслужува Стево!

Либертас - 24.03.2014

Сакам да ви го доловам Стево не како строго лице од ТВ екраните, туку како човек, пожртвуван, благороден, необичен, духовит и прекрасен татко, рече на Конвенцијата, Елизабета Георгиевска, сопругата ...

Верувам дека Македонија го заслужува мојот сопруг Стево!

Локално - 24.03.2014

Сакам да ви го доловам Стево не како строго лице од ТВ екраните, туку како човек, пожртвуван, благороден, необичен духовит и прекрасен татко, рече во својот емотивен говор на Конвенцијата, Елизабета ...

Бранко Црвенковски ќе дошол ама не го викнале на конвенцијата кај Стево

Локално - 24.03.2014

Поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, нема да присуствува на вечерашната конвенција на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски. Во кабинетот на Црвенковски ни ја потврдија веста ...

ФОТО: Иванов пред 50.000, Пендаровски пред 1500 луѓе

Сител - 24.03.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Ѓорге Иванов кампањата ја започнаа со голем митинг во Охрид, додека СДСМ и Стево Пендаровски со Конвенција во Универзалната сала во Скопје. Охридскиот плоштад е преполн.

Груевски удри и по Пендаровски и по ДУИ-биле манипуланти

Локално - 24.03.2014

Премиерот Никола Груевски на стартот на кампањата за претседателските избори се нафрли на Стево Пендаровски за кого рече дека на Македонија не и треба уште еден манипулант, но и на раководството на ...

Црвенковски нема да присуствува на конвенцијата на Пендаровски, не е поканет

Бриф - 24.03.2014

Поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, нема да присуствува на вечерашната конвенција на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, затоа што не е поканет, објави Плусинфо.

Иванов пред 50.000 луѓе во Охрид, Пендаровски пред 1.500 лица во Универзална сала

Вистина.мк - 24.03.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Ѓорге Иванов кампањата ја започнаа со голем митинг во Охрид, додека СДСМ и Стево Пендаровски со Конвенција во Универзална сала во Скопје. Охридскиот плоштад сношти беше преполн.

Груевски: Пендаровски и Заев се гордеат со ликот и делото на транзицискиот манипулант

Вистина.мк - 24.03.2014

Пендаровски сака да ја придобие довербата на нaродот и да ги врати методите на неговиот ментор, неговиот шеф и идол, Бранко Црвенковски, изјави вечерва на воведниот митинг во Охрид пред повеќе од ...

ЛИСТА: Еве кога Стево Пендаровски ќе го посети вашиот град! (ФОТО)

Sky - 24.03.2014

Социјалдемократскиот сојуз направи распоред на посети на претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, до 4. наредниот месец. Во продолжение погледнете кога Пендаровски ќе го посети вашиот град или ...

Црвенковски нема да присуствува на Конвенцијата на Пендаровски затоа што знае што ќе каже

Курир - 24.03.2014

Дел од проопозициските медиуми пренесуваат дека поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски немало да присуствува на промотивната Конвеција на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски.

Црвенковски нема да присуствува на Конвенцијата на Пендаровски

Република - 24.03.2014

Дел од проопозициските медиуми пренесуваат дека поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски немало да присуствува на промотивната Конвенција на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски.

Црвенковски нема да присуствува на Конвенцијата на Пендаровски затоа што знае што ќе каже

Нетпрес - 24.03.2014

Дел од проопозициските медиуми пренесуваат дека поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски немало да присуствува на промотивната Конвеција на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски.

ФОТО Врие во Универзална - Стево за Претседател во еден глас

Sky - 24.03.2014

Конвенцијата на Социјалдемократскиот сојуз и нејзиниот кандидат за претседател Стево Пендаровски почна предмалку. Еве дел од ситуацијата таму. Фото ...

Сопругата на СТЕВО: Стево е пожртвуван, духовит, благороден и прекрасен татко

Sky - 24.03.2014

Чувствувам потреба да го доловам Стево како пожртвуван, духовит, благороден и прекрасен татко, рече Елизабета Георгиевска, сопругата на кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

Иванов пред 50.000 луѓе, Пендаровски пред 1.500

Курир - 24.03.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Ѓорге Иванов кампањата ја започнаа со голем митинг во Охрид, додека СДСМ и Стево Пендаровски со Конвенција во Универзалната сала во Скопје. Охридскиот плоштад е преполн.

Груевски: На Македонија не и треба нов Бранко или негов советник

Курир - 24.03.2014

Пендаровски сака да ја придобие довербата на нaродот и да ги врати методите на неговиот ментор, неговиот шеф и идол, Бранко Црвенковски, изјави вчера на воведниот митинг во Охрид лидерот на ...

Груевски: Пендаровски сака да ги врати методите на неговиот ментор Црвенковски

Република - 24.03.2014

Пендаровски сака да ја придобие довербата на народот и да ги врати методите на неговиот ментор, неговиот шеф и идол, Бранко Црвенковски, изјави вечерва на воведниот митинг во Охрид пред повеќе од ...

Груевски: Пендаровски сака да ги врати методите на неговиот ментор Црвенковски

еВести - 24.03.2014

Груевски нагласи дека на Македонија не и треба нов Бранко или негов советник, “нов сплеткарош, манипулант и човек со ставови исти како оние на Црвенковски“.

ФОТО: Иванов пред 50.000 луѓе, Пендаровски пред 1.500

Орбис - 24.03.2014

Иванов во своето ображање рече дека на чист понеделник, со чист образ пред пет години токму од овој град изјавил дека оди да ја освои довербата на граѓаните на Македонија.

СЛУШНЕТЕ ЈА НОВАТА ХИМНА НА СДСМ: Македонија заслужува Претседател! (ВИДЕО)

Sky - 24.03.2014

СЛУШНЕТЕ ЈА НОВАТА ХИМНА НА СДСМ: Македонија заслужува Претседател! ...

Црвенковски нема да присуствува на Конвенцијата на Пендаровски затоа што знае што ќе каже

МКД Прес - 24.03.2014

Дел од проопозициските медиуми пренесуваат дека поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски немало да присуствува на промотивната Конвеција на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски.

Груевски: Пендаровски сака да ги врати методите на неговиот ментор Црвенковски

Maxim - 24.03.2014

Пендаровски сака да ја придобие довербата на нaродот и да ги врати методите на неговиот ментор, неговиот шеф и идол, Бранко Црвенковски, изјави вечерва на воведниот митинг во Охрид пред повеќе од ...