TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин ќе се кандидира на претседателските избори во 2018 година

AKO - 09.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин, официјално ја објави својата кандидатура на следните претседателски избори, кои треба да се одржат идната година. ,,Ќе се кандидирам за местото Претседател на Руска Федерација“-рече Путин во обраќањето пред ...

Путин – шеф на Русија четвртина век, но што потоа?

Стандард - 09.12.2017

Не е изненадување што Владимир Путин повторно се кандидира за претседател. И никој нема да биде изненаден кога следната пролет ќе победи на изборите. Неговиот иден мандат ќе трае до 2024 година, кога Путин веќе ќе биде на 72 години.

Путин ќе победи на изборите, но Кремљ има проблем

Локално - 09.12.2017

Владимир Путин повторно се кандидира за претседател и повторно ќе победи. Сите го знаат тоа. Но, Кремљ има изборен проблем. И да го реши тоа, ќе ја зајакне антизападната реторика, вели Инго Мантоффел во коментарот за Дојче веле.

La Stampa: Путин брза да ја напушти Сирија – рускиот претседател сака да излезе како победник на претстојните избори

Локално - 09.12.2017

Владимир Путин ја прекина сириската операција. Од дипломатските кругови тој тврди дека сака да повлече поголем дел од руските војници од Сирија пред претседателските избори во март. Тоа ќе биде добар предизборен чекор за Путин.

Путин в понеделник во Анкара на нова средба со Ердоган

Алсат-М - 08.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин в понеделник ќе допатува во главниот град на Турција, Анкара на средба со шефот на турската држава Реџеп Тајип Ердоган, јавија денеска турските медиуми. Главна тема на средбата меѓу двајцата претседатели ќе биде ...

Путин во ист ден во посета на Турција и на Египет

Р.С.Европа - 08.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин, кој веќе има закажано посета на Египет на 11 декември, истиот ден ќе патува и во Турција, каде што ќе разговара со претседателот Реџеп Таип Ердоган. Двајцата претседатели ќе разговараат за билатерални прашања, ...

Путин в понеделник доаѓа во Анкара на нова средба со Ердоган

А1 On - 08.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин в понеделник ќе допатува во главниот град на Турција, Анкара на средба со шефот на турската држава Реџеп Тајип Ердоган, јавија денеска турските медиуми. Главна тема на средбата меѓу двајцата претседатели ќе биде ...

Путин в понеделник доаѓа во Анкара на нова средба со Ердоган

Сител - 08.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин в понеделник ќе допатува во главниот град на Турција, Анкара на средба со шефот на турската држава Реџеп Тајип Ердоган, јавија денеска турските медиуми. Главна тема на средбата меѓу двајцата претседатели ќе биде ...

Владимир Путин ќе ја посети Турција на 11-ти декември

Макфакс - 08.12.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин, ќе пристигне на работна посета на Турција на 11 декември, соопшти прес-службата на Кремљ. „Во текот на разговорите со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, треба да бидат разгледани актуелни прашања ...

Путин в понеделник доаѓа во Анкара на нова средба со Ердоган

Локално - 08.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин в понеделник ќе допатува во главниот град на Турција, Анкара на средба со шефот на турската држава Реџеп Тајип Ердоган, јавија денеска турските медиуми. Главна тема на средбата меѓу двајцата претседатели ќе биде ...

Путин во понеделник доаѓа во Анкара на нова средба со Ердоган

Press24 - 08.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин в понеделник ќе допатува во главниот град на Турција, Анкара на средба со шефот на турската држава Реџеп Тајип Ердоган, јавија денеска турските медиуми. Главна тема на средбата меѓу двајцата претседатели ќе биде ...

Владимир Путин ќе ја посети Турција на 11-ти декември

Орбис - 08.12.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин, ќе пристигне на работна посета на Турција на 11 декември, соопшти прес-службата на Кремљ. „Во текот на разговорите со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, треба да бидат разгледани актуелни прашања ...

Владимир Путин ќе ја посети Турција на 11-ти декември

Вечер - 08.12.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин, ќе пристигне на работна посета на Турција на 11 декември, соопшти прес-службата на Кремљ. „Во текот на разговорите со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, треба да бидат разгледани актуелни прашања ...

Путин,Путин...уште шест години!

Фактор - 08.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин за време на средбата со работниците на Горковскиот автомобилски завод (ГАЗ) во Нижни Новгород го објави неговото решение за кандидирање на претседателските избори, кои треба да се одржат во март идната година.

Путин во понеделник доаѓа во Анкара на средба со Ердоган

Пулс24 - 08.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин в понеделник ќе допатува во главниот град на Турција, Анкара на средба со шефот на турската држава Реџеп Тајип Ердоган, јавија денеска турските медиуми. Главна тема на средбата меѓу двајцата претседатели ќе биде ...

Путин- од гарсоњерата до Кремљ

Поглед - 08.12.2017

Путин бил дете, што пораснало во типичен советски стан-комуналка (гарсоњера). Тој бил бујно момче кое сонувало да стане воено лице или пилот, и затоа напорно тренирал боречки вештини, а еднаш дури влегол во една канцеларија на КГБ и прашал како може ...

Путин: Ги уништивме терористите од двете страни на Еуфрат во Сирија

МКД - 07.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин кажа дека е постигната целосна победа над Исламска држава на двете страни на реката Еуфрат во Сирија, пренесува руската новинска агенција Интерфакс. Путин истакна дека воената операција во тој регион сега е ...

Путин се уште не одлучил дали ќе се кандидира како независен или како партиски кандидат

А1 On - 07.12.2017

Откако вчера најави дека ќе се кандидира за нов претседателски мандат, Владимир Путин се уште не одлучил дали ќе се кандидира како независен или како партиски кандидат, соопшти денеска неговиот портпарол Дмитриј Песков.

Путин се уште не одлучи дали да се бори за нов мандат како независен или како партиски кандидат

Идивиди - 07.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин се уште не одлучил дали ќе се кандидира за нов мандат на изборите следната година како независен или како кандидат за партија, изјави денеска неговиот портпарол Дмитриј Песков.

Путин се уште не одлучи дали да се бори за нов мандат како независен или како партиски кандидат

Сител - 07.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин се уште не одлучил дали ќе се кандидира за нов мандат на изборите следната година како независен или како кандидат за партија, изјави денеска неговиот портпарол Дмитриј Песков.

Горбачов за одлуката на Путин да учествува на избори: Очигледно е лидер кој ја заслужува поддршката од народот

Локално - 07.12.2017

Поранешниот претседател на СССР Михаил Горбачов го нарече Владимир Путин лидер кој заслужено се радува на поддршката на народот. Ова мора да се земе предвид, рече политичарот. Како што веќе беше објавено, во средата, за време на состанокот со ...

Путин: ИД претрпе целосен пораз во Источна Сирија

Sky - 07.12.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави дека екстремистичката организација Исламска држава претрпела целосен пораз во источниот дел од Сирија. При посетата на Нижњи Новгород, тој го пренел тврдењето на министерот за одбрана, Сертеј Шојгу, ...

Путин ќе се кандидира за нов претседателски мандат

Кумановски м. - 07.12.2017

loading... Рускиот претседател Владимир Путин објави дека на изборите следната година ќе се кандидира за нов шестгодишен мандат на чело на државата. Путин ги објавил плановите за кандидатура на состанокот со ветераните и работниците во фабриката за ...

Путин навести кандидатура на изборите во март 2018 година

Р.С.Европа - 06.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин навести дека ќе бара нов мандат на изборите во март 2018 година, велејќи дека наскоро ќе ја објави неговата одлука. Путин денеска зборуваше на церемонија за доделување награди на волонтерски групи во Москва.

Путин објави дека повторно ќе се кандидира за претседател на Русија (ВИДЕО)

МКД - 06.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин објави денес дека повторно ќе се кандидира за нов претседателски мандат во март 2018, а анкетите на јавното мислење покажуваат дека ќе победи. „Да, ќе се кандидирам за позицијата претседател на Руската Федерација“, ...

Путин ќе се кандидира за изборите во следната година

Алсат-М - 06.12.2017

Актуелниот руски претседател Владимир Путин ќе поднесе кандидатура за нов претседателски мандат на изборите во март 2018 година. – Ќе се кандидирам за местото претседател на Руската Федерација, изјави Путин, при обраќањето пред работници во фабрика ...

Путин: ИД претрпе целосен пораз во Источна Сирија

Макфакс - 06.12.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека екстемистичката организација Исламска Држава претрпела целосен пораз во источнниот дел од Сирија. При посетата на Нижњи Новгород, тој го пренел тврдењето на министерот за одбрана Сертеј Шојгу, дека ...

Путин: Целосно се уништени позициите на терористите на двата брега на реката Еуфрат

А1 On - 06.12.2017

Операциите на источниот и западниот брег на Еуфрат завршиле со целосно уништување на терористите, изјави рускиот претседател Владимир Путин објавувајќи ја постигнатата целосна победа на Исламска држава во овој регион.

Путин: Наскоро ќе одлучам за кандидатурата за изборите

А1 On - 06.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин денеска најави дека наскоро ќе одлучи дали ќе се кандидира на претседателските избори што ќе се одржат следната година. Тој истакна дека ја има предвид јавната поддршка што ја ужива.

Путин: Наскоро ќе одлучам за кандидатурата за изборите

+инфо - 06.12.2017

Тој истакна дека ја има предвид јавната поддршка што ја ужива. Рускиот претседател Владимир Путин денеска најави дека наскоро ќе одлучи дали ќе се кандидира на претседателските избори што ќе се одржат следната година.

Путин ги праша младите дали да се кандидира за претседател - Еве што му одговорија

Сител - 06.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин најави денеска дека наскоро ќе одлучи дали да се кандидира на претседателските избори кои ќе се одржат следната година. Путин на собирот во Москва каде присуствуваа голем број на млади луѓе, ги запраша присутните ...

Путин пак ќе се кандидира за претседател на Русија

Сакам да кажам - 06.12.2017

Владимир Путин објави дека повторно ќе се кандидира за претседател на Русија, на изборите што ќе се одржат наредната година. Тој го кажа ова во говорот пред работниците во фабриката за автомобили „Волга“ во Нижни Новгород.

Путин потврди дека оди по уште еден претседателски мандат

Макфакс - 06.12.2017

Рускиот претседател, Владимир Путин, потврди дека ќе се кандидира на следните претседателски избори во март. Како што изјави Путин, ќе се бори за уште еден шестгодишен мандат. Toj претходно најави дека наскоро ќе донесе одлука и рече дека притоа ќе ...

Путин потврди: Оди по уште еден мандат

Канал5 - 06.12.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин потврди дека ќе се кандидира и на наредните претседателски избори кои се одржуваат во март, пренесува „АФП“. Како што изјави, тој ќе се бори за уште еден шестгодишен мандат.

Владимир Путин повторно ќе се кандидира за претседател на Русија

Кајгана - 06.12.2017

Актуелниот претседател на Русија Владимир Путин сака да ја задржи својата функција, па повторно ќе се кандидира на изборите во оваа држава. Овие информации ги потврди Путин после обраќањето на работниците во фабрика за автомобили.

Путин повторно ќе се кандидира за претседател на Русија

А1 On - 06.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин најави дека ќе се кандидира за нов претседателски мандат на изборите кои што треба да се одржат во март идната година. – Ќе се кандидирам за местото претседател на Руската Федерација, изјави Путин, при обраќањето ...

Путин ќе се кандидира за изборите во следната година...

Н.Македонија - 06.12.2017

Путин ќе се кандидира за изборите во следната година Актуелниот руски претседател Владимир Путин ќе поднесе кандидатура за нов претседателски мандат на изборите во март 2018 ...

Путин: ИД претрпе целосен пораз во Источна Сирија

Вечер - 06.12.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави дека екстремистичката организација Исламска држава претрпела целосен пораз во источниот дел од Сирија. При посетата на Нижњи Новгород, тој го пренел тврдењето на министерот за одбрана, Сертеј Шојгу, ...

Путин: ИД претрпе целосен пораз во Источна Сирија

Орбис - 06.12.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека екстемистичката организација Исламска Држава претрпела целосен пораз во источнниот дел од Сирија. При посетата на Нижњи Новгород, тој го пренел тврдењето на министерот за одбрана Сертеј Шојгу, дека ...

Путин: Наскоро ќе одлучам за кандидатурата за изборите

Алфа - 06.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин денеска најави дека наскоро ќе одлучи дали ќе се кандидира на претседателските избори што ќе се одржат следната година. Рускиот претседател Владимир Путин денеска најави дека наскоро ќе одлучи дали ќе се кандидира ...

Путин ќе се трка за уште еден мандат?

Фактор - 06.12.2017

Рускиот претседател, Владимир Путин ќе поднесе кандидатура за нов претседателски мандат на изборите во март 2018 година. „Ќе се кандидирам за местото претседател на Руската Федерација“- изјави Путин, при обраќањето пред работници во фабрика за ...

Владимир Путин ќе се кандидира за претседател на Русија

Локално - 06.12.2017

Владимир Путин објави дека повторно ќе се кандидира за претседател на Русија, на изборите што ќе се одржат наредната година. Тој го кажа ова во говорот пред работниците во фабриката за автомобили „Волга“ во Нижни Новгород.

Путин потврди дека оди по уште еден претседателски мандат

Вечер - 06.12.2017

Рускиот претседател, Владимир Путин, потврди дека ќе се кандидира на следните претседателски избори во март. Како што изјави Путин, ќе се бори за уште еден шестгодишен мандат. Toj претходно најави дека наскоро ќе донесе одлука и рече дека притоа ќе ...

Владимир Путин се кандидира за претседатл (Видео)

Вечер - 06.12.2017

“Ви благодарам на ваква реакција, пред се благодарам на вашиот труд...“ Претседателот на Русија Владимир Путин објави дека ќе се кандидира за птетседател на претстојнире избори во Руија 2018 .

Владимир Путин ќе се кандидира за уште еден претседателски мандат

Слободен Печат - 06.12.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин, ќе поднесе нова кандидатура на претседателските избори што ќе се одржат во март 2018. Својата одлука ја соопштил пред работници во автомобилска фабрика во Нижњи Новогород, а веста била дочекана со бурен ...

Путин: ИД е целосно поразена во Источна Сирија

Слободен Печат - 06.12.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин, тврди дека екстемистичката организација Исламска Држава претрпела целосен пораз во источнниот дел од Сирија. При посетата на Нижњи Новгород, тој го пренел тврдењето на министерот за одбрана Сертеј Шојгу, дека ...

Путин ги праша младите дали треба да се кандидира за претседател: Погледнете го нивниот одговор

Точка - 06.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин најави денес дека наскоро ќе донесе одлука околу тоа дали ќе се кандидира повторно за претседател на државата. Иако е речиси сигурно дека Путин повторно ќе се кандидира за претседател на Руската Федерација, сепак ...

Путин наскоро ќе одлучи дали повторно ќе се кандидира за претседател

Стандард - 06.12.2017

Рускиот претседател, Владимир Путин изјави денеска дека многу наскоро ќе одлучи дали да се кандидира на претседателските избори следната година, и истакна дека во принцип тоа зависи од јавната поддршка, соопштија светските агенции.

Путин прогласи „целосна победа“ на обете страни на Еуфрат во Сирија

Алфа - 06.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека е постигната целосна победа над ИД на обете страни на реката Еуфрат во Сирија. Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека е постигната целосна победа над ИД на обете страни на реката ...

Путин прогласи пораз на ИД на двете страни на реката Еуфрат во Сирија

Локално - 06.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Исламска држава целосно е поразена од двете страни на реката Еуфрат во Сирија. „ Пред два часа министерот за одбрана (Сергеј Шојгу) ме информира дека операциите на источниот и на западниот брег на ...

Путин ќе се кандидира за четврти мандат

Стандард - 06.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин го направи долгоочекуваното и одложувано соопштение дека ќе се кандидира за нов мандат на изборите следната година. „Да, јас ќе се кандидирам за претседател на Руската Федерација“, изјави тој за ветераните и ...

Путин пак ќе се кандидира за претседател на Русија

еМагазин - 06.12.2017

Актуелниот руски претседател Владимир Путин ќе поднесе кандидатура за нов претседателски мандат на изборите во март 2018 година. - Ќе се кандидирам за местото претседател на Руската Федерација, изјави Путин, при обраќањето пред работници во фабрика ...

Путин: Речиси целата територија на Сирија е ослободена, вклучувајќи ги и историски христијанските региони

МКД - 05.12.2017

Речиси целата територија на Сирија, вклучувајќи ги и историски христијанските региони, е ослободена од терористите, соопшти рускиот претседател Владимир Путин. Тој ја истакна важноста на враќањето на мирот и овозможувањето на бегалците од сите ...

Проблем за Кремљ – под 60 отсто се подготвени да гласаат на претседателските избори во Русија

Стандард - 04.12.2017

Близу 3 месеци пред претседателските избори во Русија, не повеќе од 58% од граѓаните со право на глас се решиле да излезат на гласање, покажува истражувањето на социолошкиот „Левада центар“, распространето денеска.

Сите ќерки и зетови на Путин: Долго ги криел Марија и Катарина, богато се омажиле, а едната е идна претседателка на ...

Точка - 04.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин, е познат ширум светот како лидер кој цврсто и мудро управува со својата земја, која може да се каже дека ја кренал од пепелта. И додека за неговите државнички способности на широко се зборува, за неговиот приватен ...

Сите ќерки и зетови на Путин: Марија и Катарина, богато се омажиле, а едната е идна претседателка на Русија

МК News - 04.12.2017

Рускиот претседател Владимир Путин, е познат ширум светот како лидер кој цврсто и мудро управува со својата земја, која може да се каже дека ја кренал од пепелта. И додека за неговите државнички способности на широко се зборува, за неговиот приватен ...