TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќерката на Цеца стана плавуша (фото)

ЗаЗабава - 18.01.2015

Популарната ќерка на Цеца, Анастасија, се пофали на социјалните мрежи со својот нов имиџ. Имено, таа сега е блондинка. Анастасија до сега на неколку пати го менуваше својот имиџ, но никогаш волку драстично.

Милан Калиниќ: И ги украдов гаќичките на Цеца, ама малку ме стегаат

+инфо - 18.01.2015

Српскиот актер и водител Милан Калиниќ во музичкото шоу „Ѕвездите на Пинк“ ја забавувал публиката во студиото и гледачите шегувајќи се со српската фолк-ѕвезда и членка на жирито, Цеца Ражњатовиќ.

ФОТО: Ќерка и на Цеца стана русокоса!

Вистина.мк - 18.01.2015

Анастасија Ражнатовиќ ги изненади пријателите и следбениците на социјалните мрежи со новата фризура! Ќерката на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ споделила на Инстаграм фотографии на кои се гледа дека ја сменила бојата на косата и тоа во руса.

Ќерката на Цеца стана плавуша (фото)

БркајРабота - 18.01.2015

Ќерката на познатата српска пејачка Цеца, Анастасија, се пофали на социјалните мрежи со својот нов имиџ. Анастасија до сега на неколку пати го менуваше својот имиџ, но никогаш волку драстично, да стане блондинка.

Милан Калиниќ: „Ѝ ги зедов гаќичките на Цеца, но малку ме стегаат“

Пулс24 - 17.01.2015

Познатиот водител ја анимираше публиката во студиото, но и гледачите, со тоа што се шегуваше со Цеца. Покрај острите расправии кои го одбележаа најновото издание на „Пинкови ѕвезди“, Милан Калиниќ посебно го привлече вниманието со своето интимно ...

Драстична промена: Ќерката на Цеца стана русокоса

Хитпортал - 17.01.2015

Кога Анастасија Ражњатовиќ на Инстаграм објавила неколку фотографии на кои се гледа дека ја променила фризурата и станала русокоса, таа ги изненадила своите фанови и пријатело. Ќерката на Цеца Ражњатовиќ досега експериментирала со ралични нијанси – ...

Сестрата на Аркан ја нападнала Цеца на гробишта

Хитпортал - 16.01.2015

Семејството на Жељко Ражнатовиќ – Аркан вчера одбележа 15 години од неговата смрт. Поменотсе одржал на гробиштата во Белград, но истиот не поминал во пријатна атмосфера. Сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне груба кон Цеца, па од надгробната ...

Скандал на поменот: Сестрата на Аркан ја нападнала Цеца на гробот од Жељко!

Точка - 16.01.2015

Инцидент: Јасна Диклиќ од надгробната плоча ја тргнала корпата во која пејачката донела пченица и послужување, што многу ја разлутило фолк ѕвездата. Вчера се случило обележувањето на 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан на белградските Нови ...

ФОТО Ќерката на Цеца стана русокоса

+инфо - 17.01.2015

Ќерката на српската фолк-дива Цеца Ражњатовиќ, 17-годишната Анастазија ги изненади своите пријатели на социјалните мрежи со неколку фотографии на кои се гледа дека го променила својот имиџ и станала русокоса.

Солзи и смеа: Погледнете како Милан Калиниќ ја имитира Цеца!

365 - 16.01.2015

Во новата епизода на музичкиот натпревар „Пинк ѕвезди“, освен настапите на кандидатите, ќе можете да видите како Милан Калиниќ ја имитира Цеца Ражнатовиќ, на многу хумористичен начин. Водителот за оваа прилика ставил големи обетки со облик на крст и ...

ФОТО Милан Калиниќ и ги украл обетките на Цеца

+инфо - 16.01.2015

Со желба да направи шоу во музичкиот натпревар „Ѕвездите на Пинк“, српскиот водител Милан Калиниќ се послужил со еден шанкерски трик „Лева рака, десен џеб“, па на фолк дивата и член на жирито, Цеца Ражњатовиќ и ги украл обетките.

Цеца: Не е човечки да навредуваш без причина

Идивиди - 15.01.2015

Светлана Цеца Ражнатовиќ ретко реагира на провокациите на нејзина сметка, но по концертот одржан во Нови Сад, пејачката одржа прес конференција на која и се обрати на онаа група луѓе која се противеше на нејзиниот настап во овој град.

ШОК: Ќерката на Цеца драстично го промени изгледот! (ФОТО)

Sky - 17.01.2015

Анастасија Ражнатовиќ, ќерка на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, како својата мајка, негуваше имиџ на црнка. Поради тоа многумина се изненадија кога Анастасија на Инстаграм профилот ја затекнаа со нова фризура - ќерката на Цеца ја смена ...

Ќерката на Цеца стана русокоса - што вели мајка и на ова?

Press24 - 17.01.2015

Своите пријатели Анастасија Ражњатовиќ ги изненадла кога на Инстаграм поставила неколку фотографии на кои се гледа дека ја променила својата фризура и станала русокоса. По тоа што Цеца на својата ќерка и оставила позитивни коментари за нејзиниот нов ...

Ова е првото домашно ВИДЕО на Цеца!

За Се - 16.01.2015

Речиси сите големи ѕвезди имаат домашно видео, всушност ретко кој нема. Иако веќе не се толку Ин како некогаш и Цеца има свое домашноо видео. Погледнете како ...

ВИДЕО: Милан Калиниќ во улога на Цеца – и ги собрал обетките па и отпеал и песна !

1.мк - 16.01.2015

Со секоја нова епизода, музичкиот-талент серијал „Ѕвездите на Пинк“ станува се поинтерсен. Една од причините е и добрата хемија меѓу жирито, но и одличниот и откачен водител Милан Калиниќ.

ФОТО: По повод 15-години од смртта синот на Аркан напиша посвета и ја објави на Фејсбук

Сител - 16.01.2015

По повод 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, неговиот син Војин Ражнатовиќ напиша посвета на својот Фејсбук профил... „Времето ќе покаже кој ја бранеше честа и достоинството на нашите предци, а кој не предаде.

Ќерката на Цеца се снимаше пеејќи песна, но не очекуваше дека ОВА ќе и се забележи!

Пулс24 - 17.01.2015

Анастасија Ражнатовиќ уште еднаш покажа дека има талент за пеење па и овој пат го запеа големиот хит на Ивана Селаков и Аца Лукас „Омалко ми се“. Иако младата нследничка на Цеца истакна дека професионално не сака да се занимава со пеењето, љубовта ...

Милан Калиниќ: И ги украдов гаќичките на Цеца ама малку ме стегаат !?

1.мк - 18.01.2015

Милан Калиниќ, водтел на музичкото шоу „Ѕвездите на Пинк“ ја забавувал публиката во студиото и гледачите шегувајќи се со српската фолк-ѕвезда и членка на жирито, Цеца Ражњатовиќ.Покрај жестоките расправи кои ја одбележале последната епизода на шоуто ...

Сестрата на Аркан ја нападнала Цеца на гробишта!

Вистина.мк - 16.01.2015

Вчера се одбележани 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, сопругот на Цеца Ражнатовиќ. На поменот кој се одржал на гробиштата во Белград вчера , сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне груба кон познатата српска пејачка Цеца.

ВИДЕО:Калиниќ и ги украде обетките на Цеца!

Вистина.мк - 16.01.2015

Сакајќи да направи шоу во „Ѕвездите на Пинк“, Милан Калиниќ се послужи со трикот „лева рака, десен џеб“, па така на Цеца Ражнатовиќ и ги украде обетките. Водителот ја искористи можноста кога пејаќката на кратко ги извадила обетките, па брзо ги земал ...

ВИДЕО: Како Милан Калиниќ ја имитира Цеца

Курир - 16.01.2015

Водителот на музичкото шоу „Ѕвездите на Пинк“ ја отпеја песната „То Мики“ од Цеца и ја насмеа пејачката до солзи. Во најновата епизода од натпреварувањето за ѕвезда на Пинк освен што не очекува добра забава, ќе има и мали непријатности, како што е ...

Погледнете како Цеца ги забавуваше сите во Нови Сад за Стара Нова година

Хитпортал - 14.01.2015

И ако се пишуваа петиции да се забрани нејзиниот настап, фолк дивата Цеца Ражњатовиќ синоќа на жителите на Нови Сад им приредила одлична забава. „Добро вечер Нови Сад. Ме направивте нејсреќната личност.

ФОТО: Цеца оддаде 15-годишен помен на нејзиниот никогаш прежален сопруг Аркан

Сител - 15.01.2015

Светлана Ражнатовиќ Цеца оддаде 15-годишен помен на својот сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан. Таа околу 11 часот пристигнала на гробното место на нејзиниот никогаш прежален сопруг со синот Вељко и сестрата Лидија.

ФОТО / ВИДЕО: Нови Сад за стара-нова пееше и дишеше за Цеца !

1.мк - 14.01.2015

Светлана Цеца Ражнатовиќ заедно со околу 60.000 граѓани на Нови Сад ја пречека стара-нова година. Атмосферата била на завидно ниво, се пеело до доцна во ноќта а пиротехниката не изостанала и од крововите на околните згради.

Скандал: Цеца нападната од сестрата на Аркан!

Убавина и Здравје - 16.01.2015

Обележувањето на 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ-Аркан,командант на Српската доброволна гарда,поминало во напната ситуација и на раб од инцидент. Како што пренесува српскиот портал kurir.rs, сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, се однесувала ...

Ќерката на Цеца стана русокоса

Fox.mk - 17.01.2015

Ќерката на српската фолк-дива Цеца Ражњатовиќ, 17-годишната Анастазија ги изненади своите пријатели на социјалните мрежи со неколку фотографии на кои се гледа дека го променила својот имиџ и станала русокоса.

Калиниќ и ги украл обетките на Цеца

Fox.mk - 16.01.2015

Со желба да направи шоу во музичкиот натпревар „Ѕвездите на Пинк“, српскиот водител Милан Калиниќ се послужил со еден шанкерски трик „Лева рака, десен џеб“, па на фолк дивата и член на жирито, Цеца Ражњатовиќ и ги украл обетките.

Фото: Анастасија стана русокоса – што ќе каже Цеца на ова?

За Се - 17.01.2015

Своите пријатели Анастасија Ражњатовиќ ги изненадла кога на Инстаграм поставила неколку фотографии на кои се гледа дека ја променила својата фризура и станала русокоса. По тоа што Цеца на својата ќерка и оставила позитивни коментари за нејзиниот нов ...

ВИДЕО: Сестрата на Аркан ја нападнала Цеца на гробишта!

Денешен - 16.01.2015

Светлана Ражнатовиќ Цеца оддаде 15-годишен помен на својот сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан. Таа околу 11 часот пристигнала на гробното место на нејзиниот никогаш прежален сопруг со синот Вељко и сестрата Лидија.

Ѕвездите на Пинк: Милан Калиниќ ја имитира Цеца, натпреварувачите паѓаат на сцена (видео)

Хитпортал - 16.01.2015

В о најновата епизода од музичкото натпреварување „Ѕвездите на Пинк“ освен добра забава, не очекуваат и мали непријатности, како што е паѓање на сцена на дел од натпреварувачите, но и смеење до солзи.

Инцидент на поменот на Аркан: Сестрата на Аркан ја навреди Цеца

Нетпрес - 16.01.2015

Јасна Диклиќ, најстарата сестра на Аркан од надгробната плоча ја тргнала корпата во која пејачката донела пченица и послужување, што многу ја разлутило фолк ѕвездата, пишува српски Курир. Вчера беа обележани 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ ...

Милан Калиниќ и ги украл обетките на Цеца

БркајРабота - 16.01.2015

Со желба да го направи шоуто интересно српскиот водител Милан Калиниќ се послужил со еден шанкерски трик „Лева рака, десен џеб“, па на фолк дивата и член на жирито, Цеца Ражњатовиќ и ги украл обетките.

Инцидент на поменот: Сестрата на Аркан ја нападнала Цеца на гробишта!

Сител - 16.01.2015

Вчера се одбележани 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, сопругот на Цеца Ражнатовиќ. На поменот кој се одржал на гробиштата во Белград вчера, сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне груба кон познатата српска пејачка Цеца.

Сестрата на Аркан ја нападнала Цеца на гробишта!

Курир - 16.01.2015

Вчера се одбележани 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, сопругот на Цеца Ражнатовиќ. На поменот кој се одржал на гробиштата во Белград вчера, сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне груба кон познатата српска пејачка Цеца.

Цеца нападната на гробот на Аркан

Press24 - 16.01.2015

Вчера се одбележани 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, сопругот на Цеца Ражнатовиќ. На поменот кој се одржал на гробиштата во Белград вчера, сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне груба кон познатата српска пејачка Цеца.

Сестрата на Аркан ја нападнала Цеца на гробишта!

МК News - 16.01.2015

Вчера се одбележани 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, сопругот на Цеца Ражнатовиќ. На поменот кој се одржал на гробиштата во Белград вчера, сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне груба кон познатата српска пејачка Цеца.

Кој ја нападна Цеца на гробот на Аркан?

Maxim - 16.01.2015

Вчера се одбележани 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, сопругот на Цеца Ражнатовиќ. На поменот кој се одржал на гробиштата во Белград вчера, сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне груба кон познатата српска пејачка Цеца.

Сестрата на Аркан ја нападнала Цеца на гробишта!

Вечер - 16.01.2015

Вчера се одбележани 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, сопругот на Цеца Ражнатовиќ. На поменот кој се одржал на гробиштата во Белград вчера, сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне груба кон познатата српска пејачка Цеца.

За малку скандал на парастасот за Аркан на гробиштата во Белград – Цеца бесна си заминала !

1.мк - 16.01.2015

Одбележувањето на 15 годишнината од смртта на Жељко Ражнатовиќ-Аркан се претворило во скандал. На поменот на градските гробишта во Белград сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне нетрпелива кон неговата вдовица, српската пејачка Цеца.

Цеца Ражнатовиќ нападната на гробот на Аркан

За Се - 16.01.2015

Вчера се одбележани 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, сопругот на Цеца Ражнатовиќ. На поменот кој се одржал на гробиштата во Белград вчера, сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне груба кон познатата српска пејачка Цеца.

Кој ја нападна Цеца на гробот на Аркан?

think.mk - 16.01.2015

Вчера се одбележани 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, сопругот на Цеца Ражнатовиќ. На поменот кој се одржал на гробиштата во Белград вчера, сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне груба кон познатата српска пејачка Цеца.

Кој и зошто ја нападна Цеца Ражнатовиќ на гробот на Аркан?

Fox.mk - 16.01.2015

Вчера се одбележани 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, сопругот на Цеца Ражнатовиќ. На поменот кој се одржал на гробиштата во Белград вчера, сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне груба кон познатата српска пејачка Цеца.