TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уловено е кучето напаѓач

24 Вести - 09.12.2017

Ова е кучето кое за неполни 24 часа во Скопје искаса десетина лица од кои 5 се деца. Кучето е во карантин во стационарот Вардарште откако во петокот беше заловено од шинтерски служби во населбата Гази Баба кај стара Газела, а го пријавија жители кои ...

По нападот на куче во Лисиче, се бара сопственикот: Граѓаните ќе го тужат Град Скопје

ТВ21 - 09.12.2017

Жителите од населбата Лисиче во општина Аеродром се уште се во шок од завчерашниот инцидент, кога куче нападна група на деца. Родителите на нападнатите деца велат дека се плашат од понеделник да ги пуштат на училиште поради тоа што во оваа населба ...

Заловено кучето што касна девет лица во Аеродром...

Н.Македонија - 09.12.2017

Заловено кучето што касна девет лица во Аеродром Град Скопје на својот официјален профил на Фејбук објави дека е заловено кучето што синока нападна деца и возрасни во населбата Ново Лисиче.

Кучето што нападна деца во Ново Лисиче е заловено и сместено во Вардариште

AKO - 09.12.2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта. Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

Граѓаните да не преземаат мерки против заскитани кучиња на своја рака, порачува Марин

Скопје инфо - 09.12.2017

Градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, за инцидентот, каде куче искаса неколку луѓе, се огласи преку својот фејсбук профил. „Кучето кое ги нападна децатаво Ново Лисиче е заловено и однесено во стационарот Вардариште.

Кучето кое беше оставено да умре со врзани шепи и муцкa, не можеше да ја скрие среќата кога беше спасено! (Фото)

Сваштарник - 09.12.2017

Водоводџија Карлос Карило и неговите колеги, исто како и секој ден, тргнаа на работа, и тогаш видоа нешто необично покрај патот. На прв поглед тоа не изгледаше како куче, но кога се приближија, ги чекаше страшна глетка.

(ФОТО) Кучето што касна девет лица во Аеродром конечно во Вардариште

еМагазин - 09.12.2017

Град Скопје на својот официјален профил на Фејбук објави дека е заловено кучето што завчера нападна деца и возрасни во населбата Ново Лисиче. Како што се наведува на страната, кучето е пренесено во стационарот Вардариште.

Фатено е кучето кое вчера искаса луѓе во Аеродром

Нова ТВ - 08.12.2017

„Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта“, извести Град Скопје. Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

Заловено кучето што касна девет лица во Аеродром

Фокус - 08.12.2017

Заловено е кучето што синоќа нападна деца и возрасни лица во населбата Ново Лисиче, соопштија од Град Скопје на својот официјален профил на Фејбук. Како што се наведува на страната, кучето е пренесено во стационарот Вардариште.

Фатено е кучето кое вчера повреди десетина деца

МКД - 08.12.2017

Кучето кое синоќа во Ново Лисиче нападна десетина деца е заловено и процесирано во стационарот Вардариште, соопшти град Скопје и им се заблагодари на граѓаните за помошта. Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

Марин: Граѓаните да не преземаат мерки против заскитани кучиња на своја рака

24 Вести - 08.12.2017

За, градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, за инцидентот, вечерва се огласи преку својот фејсбук профил. „Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е заловено и однесено во стационарот Вардариште.

Заловено кучето што касна девет лица во Аеродром

Сител - 08.12.2017

Град Скопје на својот официјален профил на Фејбук објави дека е заловено кучето што синока нападна деца и возрасни во населбата Ново Лисиче. Како што се наведува на страната, кучето е пренесено во стационарот Вардариште.

Град Скопје: Заловено кучето кое што вчера нападна деца и возрасни во Ново Лисиче

А1 On - 08.12.2017

Кучето што синоќа нападна деца и возрасни во населбата Ново Лисиче денеска било заловени, објавија од Град Скопје. Кучето било пренесено во стационарот Вардариште. – Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано ...

Фатено кучето што нападна деца, се бара неговиот сопственик

Макфакс - 08.12.2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно е заловено и процесирано во стационарот Вардариште, соопшти Град Скопје. Оттаму им се заблагодарија на граѓаните за помошта и појаснија дека се работи за расно куче, кое најверојатно било ...

ФОТО: Фатено кучето кое напаѓаше граѓани во Аеродром

+инфо - 08.12.2017

Станува збор за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик. Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште, информираа од Град Скопје.

Градоначалникот на Аеродром, Златко Марин: Граѓаните да не преземаат мерки против заскитани кучиња на своја рака

Либертас - 08.12.2017

Градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, преку својот Фејсбук профил реагираше за синоќешниот инцидент. „Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е заловено и однесено во стационарот Вардариште.

ФОТО: Фатено кучето кое нападна деца, се бара неговиот сопственик

Либертас - 08.12.2017

„Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта“, извести Град Скопје. Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

Фатено кучето кое нападна деца, се бара неговиот сопственик...

Н.Македонија - 08.12.2017

Фатено кучето кое нападна деца, се бара неговиот сопственик Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта“, извести Град Скопје.

Уловено кучето кое вчера напаѓаше деца низ Скопје

Gotvi.mk - 08.12.2017

“Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта. Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

Фатено кучето кое напаѓаше граѓани во Аеродром

МК News - 08.12.2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште, информираа од Град Скопје. Покрај децата, беа нападнати и возрасни граѓани, последната официјална информација е дека помош на Инфективната ...

Заловено кучето што нападна деца

Слободен Печат - 08.12.2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно е заловено и процесирано во стационарот Вардариште, соопшти Град Скопје. Оттаму им се заблагодарија на граѓаните за помошта и појаснија дека се работи за расно куче, кое најверојатно било ...

Фото: Фатено кучето кое нападна деца во Аеродром - пријавете ако го знаете сопственикот

Press24 - 08.12.2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта“, извести Град Скопје. Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

(ФОТО) Фатено кучето кое нападна деца, се бара неговиот сопственик

Локално - 08.12.2017

Kучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта“, извести Град Скопје. Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

Фатено кучето што нападна деца, се бара неговиот сопственик

Орбис - 08.12.2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно е заловено и процесирано во стационарот Вардариште, соопшти Град Скопје. Оттаму им се заблагодарија на граѓаните за помошта и појаснија дека се работи за расно куче, кое најверојатно било ...

Фатено кучето што нападна деца, се бара неговиот сопственик

Вечер - 08.12.2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно е заловено и процесирано во стационарот Вардариште, соопшти Град Скопје. Оттаму им се заблагодарија на граѓаните за помошта и појаснија дека се работи за расно куче, кое најверојатно било ...

Фатено е кучето кое вчера направи масакр во Аеродром

Вечер - 08.12.2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта, извести Град Скопје, пренесе Нова ТВ.

Фото: Фатено кучето кое нападна деца во Аеродром, се бара неговиот сопственик

Скопје инфо - 08.12.2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта“, известија од Град Скопје. Станува збор за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

ФОТО: Фатено кучето кое нападна деца во Аеродром, се бара неговиот сопственик

Нетпрес - 08.12.2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта“, известиј аво саботата од Град Скопје.

ФОТО: Фатено кучето кое нападна деца, се бара неговиот сопственик

Курир - 08.12.2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта“, извести Град Скопје. Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

Град Скопје: Кучето кое ги нападна децата во Ново Лисиче е заловено

Стандард - 08.12.2017

Град Скопје на својот Фејсбук профил соопшти дека кучето кое вчера нападна деца во Ново Лисиче е заловено и одведено во стационарот ...

Фатено кучето кое нападна деца, се бара неговиот сопственик

Пулс24 - 08.12.2017

Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта“, извести Град Скопје. Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

ФОТО: Фатено е кучето кое вчера напаѓаше во Аеродром, ако препознаете кој е сопственикот пријавете во полиција

Sky - 08.12.2017

– Кучето кое ги нападна децата синоќа во Ново Лисиче е конечно заловено и процесирано во стационарот Вардариште. Им благодариме на граѓаните за помошта. Се работи за расно куче, веројатно напуштено од својот сопственик.

Кучето мачено во Струмица ќе се обучува да им помага на лицата со посебни потреби

Скопје24 - 07.12.2017

Лаки, кучето што струмичкиот доктор го влечеше врзано за својот автомобил, е вдомено кај Тони Стојчевски, европски првак во дресирање кучиња кои им помагаат на лица со посебни потреби. Кучето има околу 7 месеци и ќе биде негов домашен миленик, ќе се ...

Кучето мачено во Струмица ќе се обучува да им помага на лицата со посебни потреби

Репортер - 06.12.2017

Лаки, кучето што струмичкиот доктор го влечеше врзано за својот автомобил, е вдомено кај Тони Стојчевски, европски првак во дресирање кучиња кои им помагаат на лица со посебни потреби. Кучето има околу 7 месеци и ќе биде негов домашен миленик, ќе се ...