TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ: Солзавец за илјадниците антивладини демонстранти

Слободен Печат - 01.12.2019

Претходно стотици луѓе, меѓу кои и семејства со деца, протестираа против употреба на солзавец за време на демонстрациите. Полицијата во Хонг Конг денеска повторно употреби солзавец за да растера илјадници антивладини демонстранти кои излегоа на ...

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец

А1 On - 01.12.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска повторно употреби солзавец за да растера илјадници антивладини демонстранти кои излегоа на улиците на градот. Протестот во трговскиот кварт Цим Ца Цуи следуваше откако стотици луѓе се собраа пред американскиот ...

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец

Сител - 01.12.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска повторно употреби солзавец за да растера илјадници антивладини демонстранти кои излегоа на улиците на градот. Протестот во трговскиот кварт Цим Ца Цуи следуваше откако стотици луѓе се собраа пред американскиот ...

Продемократските активисти се вратија на улиците на Хонг Конг

Р.С.Европа - 01.12.2019

Продемократските активисти се вратија на улиците во Хонг Конг по одржувањето на локалните избори во минатата недела. Протестите се одржаа по судирите со полицијата ден претходно. Вечерва се очекува да бидат упатени петте барања на движењето - ...

По кратко затишје, нови протести во Хонг Конг (ВИДЕО)

МКД - 01.12.2019

Продемократските демонстранти се вратија на улиците на Хонг Конг по краткиот период на смиреност во протестите, кои траат скоро шест месеци. Голем број граѓани учествуваа на еден од трите собири што денеска ги одобрија властите, а овие митинзи беа ...

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец

Либертас - 01.12.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска повторно употреби солзавец за да растера илјадници антивладини демонстранти кои излегоа на улиците на градот. Протестот во трговскиот кварт Цим Ца Цуи следуваше откако стотици луѓе се собраа пред американскиот ...

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец

4NEWS - 01.12.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска повторно употреби солзавец за да растера илјадници антивладини демонстранти кои излегоа на улиците на градот. Протестот во трговскиот кварт Цим Ца Цуи следуваше откако стотици луѓе се собраа пред американскиот ...

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец

Вечер Прес - 01.12.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска повторно употреби солзавец за да растера илјадници антивладини демонстранти кои излегоа на улиците на градот. Протестот во трговскиот кварт Цим Ца Цуи следуваше откако стотици луѓе се собраа пред американскиот ...

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец

Опсервер - 01.12.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска повторно употреби солзавец за да растера илјадници антивладини демонстранти кои излегоа на улиците на градот. Протестот во трговскиот кварт Цим Ца Цуи следуваше откако стотици луѓе се собраа пред американскиот ...

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец

24Инфо - 01.12.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска повторно употреби солзавец за да растера илјадници антивладини демонстранти кои излегоа на улиците на градот. Протестот во трговскиот кварт Цим Ца Цуи следуваше откако стотици луѓе се собраа пред американскиот ...

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец

MakPress - 01.12.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска повторно употреби солзавец за да растера илјадници антивладини демонстранти кои излегоа на улиците на градот. Протестот во трговскиот кварт Цим Ца Цуи следуваше откако стотици луѓе се собраа пред американскиот ...

Во Кина уапсен бизнисмен од Белизе поради поддршка на протестите во Хонг Конг

А1 On - 30.11.2019

Кинеските власти уапсија еден државјанин на Белизе поради наводна вмешаност во протестите во Хонг Конг, јавија кинеските државни медиуми. – Ли Хенли Ху Сијангг, бизнисмен од Белизе, кој живее во Кина ги финансирал „непријателските сили“ во САД и ги ...

Во Кина уапсен бизнисмен од Белизе поради поддршка на протестите во Хонг Конг

Нова ТВ - 30.11.2019

Кинеските власти уапсија еден државјанин на Белизе поради наводна вмешаност во протестите во Хонг Конг, јавија кинеските државни медиуми. – Ли Хенли Ху Сијангг, бизнисмен од Белизе, кој живее во Кина ги финансирал „непријателските сили“ во САД и ги ...

Бизнисмен од Белизе ги поддржа демонстрантите во Хонгконг, па заврши во кинески затвор

Слободен Печат - 30.11.2019

Кинеските власти уапсија еден државјанин на Белизе поради наводна вмешаност во протестите во Хонгконг, јавија кинеските државни медиуми. – Ли Хенли Ху Сијангг, бизнисмен од Белизе, кој живее во Кина ги финансирал „непријателските сили” во САД и ги ...

Во Кина уапсен бизнисмен од Белизе поради поддршка на протестите во Хонг Конг

Сител - 30.11.2019

Кинеските власти уапсија еден државјанин на Белизе поради наводна вмешаност во протестите во Хонг Конг, јавија кинеските државни медиуми. – Ли Хенли Ху Сијангг, бизнисмен од Белизе, кој живее во Кина ги финансирал „непријателските сили“ во САД и ги ...

Во Кина уапсен бизнисмен од Белизе поради поддршка на протестите во Хонг Конг

Вечер Прес - 30.11.2019

Кинеските власти уапсија еден државјанин на Белизе поради наводна вмешаност во протестите во Хонг Конг, јавија кинеските државни медиуми. – Ли Хенли Ху Сијанг, бизнисмен од Белизе, кој живее во Кина ги финансирал „непријателските сили” во САД и ги ...

Кина: Уапсен бизнисмен од Белизе поради поддршка на протестите во Хонг Конг

Денешен - 30.11.2019

Кинеските власти уапсија еден државјанин на Белизе поради наводна вмешаност во протестите во Хонг Конг, јавија кинеските државни медиуми. – Ли Хенли Ху Сијангг, бизнисмен од Белизе, кој живее во Кина ги финансирал „непријателските сили“ во САД и ги ...

Во Кина уапсен бизнисмен од Белизе поради поддршка на протестите во Хонг Конг

4NEWS - 30.11.2019

Кинеските власти уапсија еден државјанин на Белизе поради наводна вмешаност во протестите во Хонг Конг, јавија кинеските државни медиуми. – Ли Хенли Ху Сијангг, бизнисмен од Белизе, кој живее во Кина ги финансирал „непријателските сили“ во САД и ги ...

Во Кина уапсен бизнисмен од Белизе поради поддршка на протестите во Хонг Конг

Либертас - 30.11.2019

Кинеските власти уапсија еден државјанин на Белизе поради наводна вмешаност во протестите во Хонг Конг, јавија кинеските државни медиуми. – Ли Хенли Ху Сијангг, бизнисмен од Белизе, кој живее во Кина ги финансирал „непријателските сили“ во САД и ги ...

Во Кина уапсен бизнисмен од Белизе поради поддршка на протестите во Хонг Конг

Опсервер - 30.11.2019

Кинеските власти уапсија еден државјанин на Белизе поради наводна вмешаност во протестите во Хонг Конг, јавија кинеските државни медиуми. – Ли Хенли Ху Сијангг, бизнисмен од Белизе, кој живее во Кина ги финансирал „непријателските сили“ во САД и ги ...

Во Кина уапсен бизнисмен од Белизе поради поддршка на протестите во Хонг Конг

MakPress - 30.11.2019

Кинеските власти уапсија еден државјанин на Белизе поради наводна вмешаност во протестите во Хонг Конг, јавија кинеските државни медиуми. – Ли Хенли Ху Сијангг, бизнисмен од Белизе, кој живее во Кина ги финансирал „непријателските сили“ во САД и ги ...

Активисти и приврзаници на самостојноста на Хонг Конг присуствуваа на собир за благодарност кон САД

Нетпрес - 29.11.2019

Илјадници активисти и приврзаници на самостојноста на Хонг Конг синоќа се собраа во центарот на градот на собир што го нарекоа „Ден на благодарноста“, за да им се заблагодарат на САД за донесувањето на законот со кој им се даде поддршка на ...

Кина најави контра-мерки: САД да се повлече или ќе мора да ги сноси последиците

Антропол - 29.11.2019

Изјава од Министерството за надворешни работи од Народна Република Кина. „Потпишувањето на таканаречениот „Закон за човекови права и демократија во Хонг Конг“ од страна на САД претставува сериозно мешање во функционирањето на Хонг Конг, кое е дел од ...

Хонг Конг: Заврши блокадата на Политехничкиот универзитет

Нова ТВ - 29.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска стави крај на блокадата на кампусот на Политехничкиот универзитет, откако го држеше опколен 12 дена, во обид да ги уапси демонстрантите кои беа внатре, а кои поддржуваат независност од Кина.

Заврши блокадата на универзитет во Хонгконг

Слободен Печат - 29.11.2019

Полицијата заплени речиси 4.000 молотови коктели, кои зад себе ги оставија демонстрантите. Полицијата во Хонгконг денеска стави крај на блокадата на кампусот на Политехничкиот универзитет, откако го држеше опколен 12 дена, во обид да ги уапси ...

Хонг Конг: Заврши блокадата на Политехничкиот универзитет

А1 On - 29.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска стави крај на блокадата на кампусот на Политехничкиот универзитет, откако го држеше опколен 12 дена, во обид да ги уапси демонстрантите кои беа внатре, а кои поддржуваат независност од Кина.

Заврши блокадата на Политехничкиот универзитет во Хонг Конг

Нетпрес - 29.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска стави крај на блокадата на кампусот на Политехничкиот универзитет, откако го држеше опколен 12 дена, во обид да ги уапси демонстрантите кои беа внатре, а кои поддржуваат независност од Кина.

Илјадници активисти и приврзаници на самостојноста на Хонг Конг присуствуваа на собир за благодарност кон САД

А1 On - 29.11.2019

Илјадници активисти и приврзаници на самостојноста на Хонг Конг синоќа се собраа во центарот на градот на собир што го нарекоа „Ден на благодарноста“, за да им се заблагодарат на САД за донесувањето на законот со кој им се даде поддршка на ...

Илјадници активисти и приврзаници на самостојноста на Хонг Конг присуствуваа на собир за благодарност кон САД

Вечер Прес - 29.11.2019

Илјадници активисти и приврзаници на самостојноста на Хонг Конг синоќа се собраа во центарот на градот на собир што го нарекоа „Ден на благодарноста“, за да им се заблагодарат на САД за донесувањето на законот со кој им се даде поддршка на ...

Хонг Конг: Заврши блокадата на Политехничкиот универзитет

Опсервер - 29.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска стави крај на блокадата на кампусот на Политехничкиот универзитет, откако го држеше опколен 12 дена, во обид да ги уапси демонстрантите кои беа внатре, а кои поддржуваат независност од Кина.

Хонг Конг: Заврши блокадата на Политехничкиот универзитет

Либертас - 29.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска стави крај на блокадата на кампусот на Политехничкиот универзитет, откако го држеше опколен 12 дена, во обид да ги уапси демонстрантите кои беа внатре, а кои поддржуваат независност од Кина.

Хонг Конг: Заврши блокадата на Политехничкиот универзитет

24Инфо - 29.11.2019

Полицијата во Хонг Конг денеска стави крај на блокадата на кампусот на Политехничкиот универзитет, откако го држеше опколен 12 дена, во обид да ги уапси демонстрантите кои беа внатре, а кои поддржуваат независност од Кина.

Илјадници активисти и приврзаници на самостојноста на Хонг Конг присуствуваа на собир за благодарност кон САД

Либертас - 29.11.2019

Илјадници активисти и приврзаници на самостојноста на Хонг Конг синоќа се собраа во центарот на градот на собир што го нарекоа „Ден на благодарноста“, за да им се заблагодарат на САД за донесувањето на законот со кој им се даде поддршка на ...

Илјадници активисти и приврзаници на самостојноста на Хонг Конг присуствуваа на собир за благодарност кон САД

Опсервер - 29.11.2019

Илјадници активисти и приврзаници на самостојноста на Хонг Конг синоќа се собраа во центарот на градот на собир што го нарекоа „Ден на благодарноста“, за да им се заблагодарат на САД за донесувањето на законот со кој им се даде поддршка на ...

Илјадници активисти на самостојноста на Хонг Конг присуствуваа на собир за благодарност кон САД

MakPress - 29.11.2019

Илјадници активисти и приврзаници на самостојноста на Хонг Конг синоќа се собраа во центарот на градот на собир што го нарекоа „Ден на благодарноста“, за да им се заблагодарат на САД за донесувањето на законот со кој им се даде поддршка на ...

Трамп го потпиша Законот за поддршка на демонстрантите во Хонг Конг

24 Вести - 28.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање поддршка на демонстрантите во Хонг Конг и санкции кон кинеските власти. Трамп ова го направи и покрај острите забелешки на Пекинг со кои инсистира да ...

Трамп го потпиша Законот за поддршка на демонстрантите во Хонг Конг

Телма - 28.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање поддршка на демонстрантите во Хонг Конг и санкции кон кинеските власти. Трамп ова го направи и покрај острите забелешки на Пекинг со кои инсистира да ...

Кина протестира против американскиот Закон за човековите права во Хонг Конг

Сител - 28.11.2019

Кина денеска го повика на разговор американскиот амбасадор во Пекинг, Тери Бренстад, за да му изрази „силен протест“ за одлуката на претседателот Доналд Трамп да го потпише Законот за човековите права во Хонг Конг.

Трамп со закон ги поддржа демонстрантите во Хонг Конг

+инфо - 28.11.2019

Трамп ова го направи и покрај острите забелешки на Пекинг со кои инсистира да се постигне договор за завршување на трговската војна, јавија британските медиуми. Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД ...

Трамп го потпиша Законот за поддршка на демонстрантите во Хонг Конг

А1 On - 28.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање поддршка на демонстрантите во Хонг Конг и санкции кон кинеските власти. Трамп ова го направи и покрај острите забелешки на Пекинг со кои инсистира да ...

Трамп го потпиша Законот за поддршка на демонстрантите во Хонг Конг

Сител - 28.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање поддршка на демонстрантите во Хонг Конг и санкции кон кинеските власти. Трамп ова го направи и покрај острите забелешки на Пекинг со кои инсистира да ...

Трамп го потпиша Законот за поддршка на демонстрантите во Хонг Конг

Курир - 28.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање поддршка на демонстрантите во Хонг Конг и санкции кон кинеските власти. Трамп ова го направи и покрај острите забелешки на Пекинг со кои инсистира да ...

Кина протестира против американскиот Закон за човековите права во Хонг Конг

А1 On - 28.11.2019

Кина денеска го повика на разговор американскиот амбасадор во Пекинг, Тери Бренстад, за да му изрази „силен протест“ за одлуката на претседателот Доналд Трамп да го потпише Законот за човековите права во Хонг Конг.

Кина протестира против американскиот Закон за човековите права во Хонг Конг

24Инфо - 28.11.2019

Кина денеска го повика на разговор американскиот амбасадор во Пекинг, Тери Бренстад, за да му изрази „силен протест” за одлуката на претседателот Доналд Трамп да го потпише Законот за човековите права во Хонг Конг.

Земјиште за продажба за 5 милијарди долари е новиот рекорд за најскапиот пазар на недвижнини во светот

Бизнис Вести - 28.11.2019

Владата на Хонг Конг успеа да продаде земја за 42 милијарди долари или 5 милијарди долари. И таа цена се чини ниска за најскапиот пазар на недвижнини во светот заради протестите веќе шест месеци.

Кина протестира против американскиот Закон за човековите права во Хонг Конг

Опсервер - 28.11.2019

Кина денеска го повика на разговор американскиот амбасадор во Пекинг, Тери Бренстад, за да му изрази „силен протест“ за одлуката на претседателот Доналд Трамп да го потпише Законот за човековите права во Хонг Конг.

Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање поддршка на демонстрантите во Хонг Конг

iPortal - 28.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање поддршка на демонстрантите во Хонг Конг и санкции кон кинеските власти. Трамп ова го направи и покрај острите забелешки на Пекинг со кои инсистира да ...

Трамп го потпиша Законот за поддршка на демонстрантите во Хонг Конг

Вечер Прес - 28.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање поддршка на демонстрантите во Хонг Конг и санкции кон кинеските власти. Трамп ова го направи и покрај острите забелешки на Пекинг со кои инсистира да ...

Трамп го потпиша Законот за поддршка на демонстрантите во Хонг Конг

Локално - 28.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање поддршка на демонстрантите во Хонг Конг и санкции кон кинеските власти. Трамп ова го направи и покрај острите забелешки на Пекинг со кои инсистира да ...

Трамп го потпиша Законот за поддршка на демонстрантите во Хонг Конг

Либертас - 28.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање поддршка на демонстрантите во Хонг Конг и санкции кон кинеските власти. Трамп ова го направи и покрај острите забелешки на Пекинг со кои инсистира да ...

Кина протестира против американскиот Закон за човековите права во Хонг Конг

Либертас - 28.11.2019

Кина денеска го повика на разговор американскиот амбасадор во Пекинг, Тери Бренстад, за да му изрази „силен протест“ за одлуката на претседателот Доналд Трамп да го потпише Законот за човековите права во Хонг Конг.

Трамп го потпиша Законот за поддршка на демонстрантите во Хонг Конг

Опсервер - 28.11.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го потпиша законот што го усвои Конгресот на САД за давање поддршка на демонстрантите во Хонг Конг и санкции кон кинеските власти. Трамп ова го направи и покрај острите забелешки на Пекинг со кои инсистира да ...

Кина протестира против американскиот Закон за човековите права во Хонг Конг

MakPress - 28.11.2019

Кина денеска го повика на разговор американскиот амбасадор во Пекинг, Тери Бренстад, за да му изрази „силен протест“ за одлуката на претседателот Доналд Трамп да го потпише Законот за човековите права во Хонг Конг.

Полицијата ќе влезе во блокираниот универзитет

ТВ21 - 27.11.2019

Полицијата во Хонг Конг соопшти дека планира да влезе во блокираниот универзитет за да ги исчисти опасните материи пред да ја укине 10-дневната опсада, откако тимовите за пребарување не пронајдоа докази дека демонстрантите се уште се таму.

Полицијата во Хонг Конг планира да влезе во блокираниот универзитет

Нетпрес - 27.11.2019

Полицијата во Хонг Конг соопшти дека планира да влезе во блокираниот универзитет за да ги исчисти опасните материи пред да ја укине 10-дневната опсада, откако тимовите за пребарување не пронајдоа докази дека демонстрантите се уште се таму.

Полицијата во Хонгконг се подготвува да изврши упад во блокираниот универзитет

Слободен Печат - 27.11.2019

Универзитетот е блокиран 10 дена од анти-кинеските демонстранти Полицијата во Хонгконг соопшти дека планира да влезе во блокираниот универзитет за да ги исчисти опасните материи пред да ја укине 10-дневната опсада, откако тимовите за пребарување не ...

Полицијата во Хонг Конг планира да влезе во блокираниот универзитет

А1 On - 27.11.2019

Полицијата во Хонг Конг соопшти дека планира да влезе во блокираниот универзитет за да ги исчисти опасните материи пред да ја укине 10-дневната опсада, откако тимовите за пребарување не пронајдоа докази дека демонстрантите се уште се таму.

Полицијата во Хонг Конг планира да влезе во блокираниот универзитет

Опсервер - 27.11.2019

Полицијата во Хонг Конг соопшти дека планира да влезе во блокираниот универзитет за да ги исчисти опасните материи пред да ја укине 10-дневната опсада, откако тимовите за пребарување не пронајдоа докази дека демонстрантите се уште се таму.

Полицијата во Хонг Конг планира да влезе во блокираниот универзитет

Локално - 27.11.2019

Полицијата во Хонг Конг соопшти дека планира да влезе во блокираниот универзитет за да ги исчисти опасните материи пред да ја укине 10-дневната опсада, откако тимовите за пребарување не пронајдоа докази дека демонстрантите се уште се таму.

Полицијата во Хонг Конг планира да влезе во блокираниот универзитет за да ги исчисти опасните материи

iPortal - 27.11.2019

Полицијата во Хонг Конг соопшти дека планира да влезе во блокираниот универзитет за да ги исчисти опасните материи пред да ја укине 10-дневната опсада, откако тимовите за пребарување не пронајдоа докази дека демонстрантите се уште се таму.

Полицијата во Хонг Конг планира да влезе во блокираниот универзитет

Либертас - 27.11.2019

Полицијата во Хонг Конг соопшти дека планира да влезе во блокираниот универзитет за да ги исчисти опасните материи пред да ја укине 10-дневната опсада, откако тимовите за пребарување не пронајдоа докази дека демонстрантите се уште се таму.

Кери лам: Поразот на прокинеските кандидати го одразува незадоволството на жителите на Хонг Конг

24 Вести - 26.11.2019

Продемократските кандидати во неделата освоија речиси 90 отсто од мандатите на изборите за окружните совети, изјавија лидерите на опозицискиот ...

Демократско цунами во Хонг Конг (ВИДЕО)

МКД - 26.11.2019

Кинеската влада, како реакција на убедливата победа на продемократските кандидати на изборите во Хонг Конг, истакна дека Пекинг секогаш ќе го управува градот и предупреди против ново насилство на протестите.

Кери Лам: Поразот на прокинеските кандидати го одразува незадоволството на жителите на Хонг Конг

А1 On - 26.11.2019

Лидерката на хонгконшката влада Кери Лам денеска призна дека големиот пораз на прокинеските кандидати на локалните избори го одразува незадоволството на жителите од начинот на кој владата се соочи со политичката криза во оваа автономна кинеска ...

Кери Лам признава: „Поразот на прокинеските кандидати го одразува незадоволството на жителите на Хонгконг“

Слободен Печат - 26.11.2019

Продемократските кандидати во неделата освоија речиси 90 отсто од мандатите на изборите за окружните совети, изјавија лидерите на опозицискиот блок. Лидерката на хонгконшката влада Кери Лам денеска призна дека големиот пораз на прокинеските ...

Кери лам: Поразот на прокинеските кандидати го одразува незадоволството на жителите на Хонг Конг

Либертас - 26.11.2019

Лидерката на хонгконшката влада Кери Лам денеска призна дека големиот пораз на прокинеските кандидати на локалните избори го одразува незадоволството на жителите од начинот на кој владата се соочи со политичката криза во оваа автономна кинеска ...

Фотограф ни открива некои од најмалите домови – Еве како е да живееш во ковчег (Фотографии)

Бизнис Вести - 26.11.2019

Фотографот Кин Чонг одвојува време да фотографира некои од најмалите домови во Хонг Конг, познати и како „домовите ковчези“ и луѓето кои таму го поминуваат животот. Чонг вели дека постои темна страна на растечкиот пазар на недвижнини во богатиот ...

Кери Лам: Поразот на прокинеските кандидати го одразува незадоволството на жителите на Хонг Конг

24Инфо - 26.11.2019

Лидерката на хонгконшката влада Кери Лам денеска призна дека големиот пораз на прокинеските кандидати на локалните избори го одразува незадоволството на жителите од начинот на кој владата се соочи со политичката криза во оваа автономна кинеска ...

Кери Лам: Поразот на прокинеските кандидати го одразува незадоволството на жителите на Хонг Конг

Вечер Прес - 26.11.2019

Лидерката на хонгконшката влада Кери Лам денеска призна дека големиот пораз на прокинеските кандидати на локалните избори го одразува незадоволството на жителите од начинот на кој владата се соочи со политичката криза во оваа автономна кинеска ...

Кери Лам: Поразот на прокинеските кандидати го одразува незадоволството на жителите на Хонг Конг

Локално - 26.11.2019

Лидерката на хонгконшката влада Кери Лам денеска призна дека големиот пораз на прокинеските кандидати на локалните избори го одразува незадоволството на жителите од начинот на кој владата се соочи со политичката криза во оваа автономна кинеска ...

Кери Лам призна дека големиот пораз на прокинеските кандидати на локалните избори го одразува незадоволството на ...

iPortal - 26.11.2019

Лидерката на хонгконшката влада Кери Лам денеска призна дека големиот пораз на прокинеските кандидати на локалните избори го одразува незадоволството на жителите од начинот на кој владата се соочи со политичката криза во оваа автономна кинеска ...

Кери лам: Поразот на прокинеските кандидати го одразува незадоволството на жителите на Хонг Конг

Опсервер - 26.11.2019

Продемократските кандидати во неделата освоија речиси 90 отсто од мандатите на изборите за окружните совети, изјавија лидерите на опозицискиот блок. Резултатите од изборите се толкуваат како јасен прекор за Лам заради нејзиниот однос кон насилните ...

Кери лам: Поразот на прокинеските кандидати го одразува незадоволството на жителите на Хонг Конг

MakPress - 26.11.2019

Лидерката на хонгконшката влада Кери Лам денеска призна дека големиот пораз на прокинеските кандидати на локалните избори го одразува незадоволството на жителите од начинот на кој владата се соочи со политичката криза во оваа автономна кинеска ...

Tежок пораз за властите на локалните избори во Хонг Конг

Телма - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоија околу 45 проценти од местата на локалните избори во Хонг Конг, покажуваат делумните резултати од гласањето, на кое се гледаше како на тест за поддршка на повеќемесечните антивладини протести во автономната кинеска ...

Во Хонг Конг половина мандати за продемократските кандидати

Канал5 - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоија над 45 проценти од мандатите на вчерашните локални избори во Хонг Конг. Ова го покажуваат делумните резултати од гласањето кое се смета за тест на поддршката на повеќемесечните антивладини протести во таа автономна ...

Продемократски кандидати однесоа убедлива победа на Локалните избори во Хонгконг по шест месеци жестоки протести

Сакам да кажам - 25.11.2019

Лидерката на Хонгконг Кери Лам изјави дека владата ќе ја слуша јавноста со отворен ум откако прокинеските кандидати беа тешко поразени на вчерашните локални избори. Според тамошните медиуми, 17 од 18-те совети сега се контролирани од продемократски ...

Хонгконг: Демократите слават, Кина се заканува

Deutsche Welle - 25.11.2019

Шефицата на управата на Хонгконг, Кери Лам со „понизност“ ја призна убедливата победа на демократските партии на вчерашните локални избори. „Владата со понизност го слуша јавното мислење и сериозно ќе размисли околу исходот на локалните избори.

Демократско цунами во Хонг Конг

24 Вести - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоија околу 45 проценти од местата на локалните избори во Хонг Конг. Според се уште не официјалните резултати, опозициските кандидати освоиле 201 од 452 места во 18 окружни совети.

Продемократите ги освоија изборите во Хонг Конг: „Ова е демократско цунами“

МКД - 25.11.2019

Демократските кандидати во Хонг Конг освоија надмоќно мнозинство на локалните избори, на кои излегоа рекорден број гласачи по шест месеци антивладини протести, што го зголемува притисокот брз градската лидерка Кер Лам да ги послуша продемократските ...

Абе ја повика Кина да го сочува Хонг Конг како слободен и отворен град

А1 On - 25.11.2019

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска ја повика Кина да го сочува Хонг Конг како слободен и отворен град, додека полицијата ги продолжува судирите со демонстрантите во текот на протестите во оваа полуавтономна кинеска територија.

Ванг Ји: Хонг Конг е дел од Кина

А1 On - 25.11.2019

Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји денеска изјави дека Хонг Конг е дел од Кина, без ралзика што ќе се случи во оваа полуавтономна територија. -Што и да се случи во Хонг Конг, тој е дел од кинеската територија.

Демократските кандидати во Хонгконг освоија мнозинство од гласовите

Макфакс - 25.11.2019

Демократските кандидати во Хонгконг го освоија мнозинството на изборите за окружниот совет на градот во кој веќе шест месеци има немири поради антивладините протести. На изборите во неделата беше забележан рекорден од одзив, при што демократските ...

Владата на Хонг Конг ги призна резултатите од локалните избори, апсолутна победа на продемократската опозиција

А1 On - 25.11.2019

Првиот човек на администрацијата на Хонг Конг, Кари Лам, денеска изјави дека нејзината влада ги признава резултатите од локалните избори, на кои претставниците на демократскиот блок освоија апсолутно мнозинство, јавија агенциите.

Речиси половина од мандатите за продемократските кандидати на изборите во Хонг Конг

Нетпрес - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоија околу 45 проценти од местата на локалните избори во Хонг Конг, покажуваат делумните резултати од гласањето, што се смета за тест на поддршка на повеќемесечните антивладини протести во таа автономна кинеска ...

Владата на Хонг Конг ги призна резултатите од локалните избори, апсолутна победа на продемократската опозиција

Сител - 25.11.2019

Првиот човек на администрацијата на Хонг Конг, Кари Лам, денеска изјави дека нејзината влада ги признава резултатите од локалните избори, на кои претставниците на демократскиот блок освоија апсолутно мнозинство, јавија агенциите.

Избори Хонг Конг: Апсолутна победа на продемократската опозиција

Нова ТВ - 25.11.2019

Шефицата на администрацијата на Хонг Конг, Кари Лам, денеска изјави дека нејзината влада ги признава резултатите од локалните избори, на кои претставниците на демократскиот блок освоија апсолутно мнозинство, јавија агенциите.

Пекинг повторно ја потврди поддршката за лидерката на Хонг Конг, и покрај поразот на локалните избори

А1 On - 25.11.2019

Кинеската Влада денеска соопшти дека ќе продолжи „решително“ да ја поддржува хонгконшката лидерка Кери Лам и покрај вчерашната победа на продемократската опозиција на локалните избори во градот, пренесоа светските агенции.

Речиси половина од мандатите за продемократските кандидати на изборите во Хонг Конг

А1 On - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоија околу 45 проценти од местата на локалните избори во Хонг Конг, покажуваат делумните резултати од гласањето, што се смета за тест на поддршка на повеќемесечните антивладини протести во таа автономна кинеска ...

Ванг Ји: Хонг Конг е дел од Кина

Нетпрес - 25.11.2019

Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји денеска изјави дека Хонг Конг е дел од Кина, без ралзика што ќе се случи во оваа полуавтономна територија. -Што и да се случи во Хонг Конг, тој е дел од кинеската територија.

Владата на Хонг Конг ги призна резултатите од локалните избори, апсолутна победа на продемократската опозиција

Нетпрес - 25.11.2019

Првиот човек на администрацијата на Хонг Конг, Кари Лам, денеска изјави дека нејзината влада ги признава резултатите од локалните избори, на кои претставниците на демократскиот блок освоија апсолутно мнозинство, јавија агенциите.

Абе ја повика Кина да го сочува Хонг Конг како слободен и отворен град

Нетпрес - 25.11.2019

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска ја повика Кина да го сочува Хонг Конг како слободен и отворен град, додека полицијата ги продолжува судирите со демонстрантите во текот на протестите во оваа полуавтономна кинеска територија.

Пекинг повторно ја потврди поддршката за лидерката на Хонг Конг, и покрај поразот на локалните избори

Нетпрес - 25.11.2019

Кинеската Влада денеска соопшти дека ќе продолжи „решително“ да ја поддржува хонгконшката лидерка Кери Лам и покрај вчерашната победа на продемократската опозиција на локалните избори во градот, пренесоа светските агенции.

Избори во Хонг Конг: Половина мандати за продемократските кандидати

ММС - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоиле повеќе 45 отсто од мандатите на вчерашните локални избори во Хонг Конг. Тоа го покажуваат делумните резултати од гласањето, кое се смета за тест на поддршката на повеќемесечните антивладини протести во таа ...

Кинеско МНР: „Што и да се случи, Хонгконг е дел од Кина“

Слободен Печат - 25.11.2019

Што и да се случи во Хонг Конг, тој е дел од кинеската територија, смета кинескиот министер за надворепни работи, Ванг Ји. Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји денеска изјави дека Хонгконг е дел од Кина, без ралзика што ќе се случи во ...

ИЗБОРИ ВО ХОНГКОНГ: Продемократските кандидати освоија речиси половина од мандатите во парламентот

Слободен Печат - 25.11.2019

Најголемата прокинеска партија доживеа тежок пораз откако 155 од нејзините 182 кандидати беа поразени. Продемократските кандидати освоија околу 45 проценти од местата на локалните избори во Хонгконг, покажуваат делумните резултати од гласањето, што ...

Во Хонг Конг половина мандати за продемократските кандидати

Р.С.Европа - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоија над 45 насто од мандатите на вчерашните локални избори во Хонг Конг. Ова го покажуваат делумните резултати од гласањето кое се смета за тест на поддршата на повеќемесечните антивладини протести во таа автономна ...

Владата на Хонгконг ја призна апсолутната изборна победа на продемократската опозиција

Слободен Печат - 25.11.2019

Во Хонгконг вчера се одржаа директни избори за членови на советите во 18 дистрикти од градот (општини), во кои 1.090 кандидати се бореа за 452 места. Советите ги разгледуваат прашањата на локално ниво, како што се јавниот транспорт и комуналните ...

Ванг Ји: Поткопување на стабилноста на Хонгконг не може да смета на успех

Слободен Печат - 25.11.2019

Што и да се случи во Хонг Конг, тој е дел од кинеската територија, смета кинескиот министер за надворепни работи, Ванг ...

Владата на Хонг Конг ги призна резултатите од локалните избори, апсолутна победа на продемократската опозиција

Опсервер - 25.11.2019

Првиот човек на администрацијата на Хонг Конг, Кари Лам, денеска изјави дека нејзината влада ги признава резултатите од локалните избори, на кои претставниците на демократскиот блок освоија апсолутно мнозинство, јавија агенциите.

Владата на Хонг Конг ги призна резултатите од локалните избори, апсолутна победа на продемократската опозиција

Вечер Прес - 25.11.2019

Првиот човек на администрацијата на Хонг Конг, Кари Лам, денеска изјави дека нејзината влада ги признава резултатите од локалните избори, на кои претставниците на демократскиот блок освоија апсолутно мнозинство, јавија агенциите.

Речиси половина од мандатите за продемократските кандидати на изборите во Хонг Конг

Локално - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоија околу 45 проценти од местата на локалните избори во Хонг Конг, покажуваат делумните резултати од гласањето, што се смета за тест на поддршка на повеќемесечните антивладини протести во таа автономна кинеска ...

Пекинг повторно ја потврди поддршката за лидерката на Хонг Конг

iPortal - 25.11.2019

Кинеската Влада денеска соопшти дека ќе продолжи „решително“ да ја поддржува хонгконшката лидерка Кери Лам и покрај вчерашната победа на продемократската опозиција на локалните избори во градот, пренесоа светските агенции.

Пекинг повторно ја потврди поддршката за лидерката на Хонг Конг, и покрај поразот на локалните избори

Локално - 25.11.2019

Кинеската Влада денеска соопшти дека ќе продолжи „решително“ да ја поддржува хонгконшката лидерка Кери Лам и покрај вчерашната победа на продемократската опозиција на локалните избори во градот, пренесоа светските агенции.

Ванг Ји: Хонг Конг е дел од Кина

24Инфо - 25.11.2019

Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји денеска изјави дека Хонг Конг е дел од Кина, без ралзика што ќе се случи во оваа полуавтономна територија. -Што и да се случи во Хонг Конг, тој е дел од кинеската територија.

Абе ја повика Кина да го сочува Хонг Конг како слободен и отворен град

Либертас - 25.11.2019

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска ја повика Кина да го сочува Хонг Конг како слободен и отворен град, додека полицијата ги продолжува судирите со демонстрантите во текот на протестите во оваа полуавтономна кинеска територија.

Пекинг повторно ја потврди поддршката за лидерката на Хонг Конг, и покрај поразот на локалните избори

Опсервер - 25.11.2019

Кинеската Влада денеска соопшти дека ќе продолжи „решително“ да ја поддржува хонгконшката лидерка Кери Лам и покрај вчерашната победа на продемократската опозиција на локалните избори во градот, пренесоа светските агенции.

Скоро половина од мандатите освоија продемократските кандидати на изборите во Хонг Конг

iPortal - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоија околу 45 проценти од местата на локалните избори во Хонг Конг, покажуваат делумните резултати од гласањето, што се смета за тест на поддршка на повеќемесечните антивладини протести во таа автономна кинеска ...

Демократските кандидати во Хонгконг освоија мнозинство од гласовите

24Инфо - 25.11.2019

Демократските кандидати во Хонгконг го освоија мнозинството на изборите за окружниот совет на градот во кој веќе шест месеци има немири поради антивладините протести. На изборите во неделата беше забележан рекорден од одзив, при што демократските ...

Абе ја повика Кина да го сочува Хонг Конг како слободен и отворен град

Вечер Прес - 25.11.2019

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска ја повика Кина да го сочува Хонг Конг како слободен и отворен град, додека полицијата ги продолжува судирите со демонстрантите во текот на протестите во оваа полуавтономна кинеска територија.

Пекинг повторно ја потврди поддршката за лидерката на Хонг Конг, и покрај поразот на локалните избори

Вечер Прес - 25.11.2019

Кинеската Влада денеска соопшти дека ќе продолжи „решително“ да ја поддржува хонгконшката лидерка Кери Лам и покрај вчерашната победа на продемократската опозиција на локалните избори во градот, пренесоа светските агенции.

Речиси половина од мандатите за продемократските кандидати на изборите во Хонг Конг

Либертас - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоија околу 45 проценти од местата на локалните избори во Хонг Конг, покажуваат делумните резултати од гласањето, што се смета за тест на поддршка на повеќемесечните антивладини протести во таа автономна кинеска ...

Пекинг повторно ја потврди поддршката за лидерката на Хонг Конг, и покрај поразот на локалните избори

Либертас - 25.11.2019

Кинеската Влада денеска соопшти дека ќе продолжи „решително“ да ја поддржува хонгконшката лидерка Кери Лам и покрај вчерашната победа на продемократската опозиција на локалните избори во градот, пренесоа светските агенции.

Речиси половина од мандатите за продемократските кандидати на изборите во Хонг Конг

Опсервер - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоија околу 45 проценти од местата на локалните избори во Хонг Конг, покажуваат делумните резултати од гласањето, што се смета за тест на поддршка на повеќемесечните антивладини протести во таа автономна кинеска ...

Речиси половина од мандатите за продемократските кандидати на изборите во Хонг Конг

Вечер Прес - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоија околу 45 проценти од местата на локалните избори во Хонг Конг, покажуваат делумните резултати од гласањето, што се смета за тест на поддршка на повеќемесечните антивладини протести во таа автономна кинеска ...

Ванг Ји: Хонг Конг е дел од Кина

Вечер Прес - 25.11.2019

Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји денеска изјави дека Хонг Конг е дел од Кина, без ралзика што ќе се случи во оваа полуавтономна територија. -Што и да се случи во Хонг Конг, тој е дел од кинеската територија.

Абе ја повика Кина да го сочува Хонг Конг како слободен и отворен град

Опсервер - 25.11.2019

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска ја повика Кина да го сочува Хонг Конг како слободен и отворен град, додека полицијата ги продолжува судирите со демонстрантите во текот на протестите во оваа полуавтономна кинеска територија.

Владата на Хонг Конг ги призна резултатите од локалните избори, апсолутна победа на продемократската опозиција

4NEWS - 25.11.2019

Првиот човек на администрацијата на Хонг Конг, Кари Лам, денеска изјави дека нејзината влада ги признава резултатите од локалните избори, на кои претставниците на демократскиот блок освоија апсолутно мнозинство, јавија агенциите.

Ванг Ји: Хонг Конг е дел од Кина

Либертас - 25.11.2019

Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји денеска изјави дека Хонг Конг е дел од Кина, без ралзика што ќе се случи во оваа полуавтономна територија. -Што и да се случи во Хонг Конг, тој е дел од кинеската територија.

Владата на Хонг Конг ги призна резултатите од локалните избори, апсолутна победа на продемократската опозиција

Либертас - 25.11.2019

Првиот човек на администрацијата на Хонг Конг, Кари Лам, денеска изјави дека нејзината влада ги признава резултатите од локалните избори, на кои претставниците на демократскиот блок освоија апсолутно мнозинство, јавија агенциите.

Ванг Ји: Хонг Конг е дел од Кина

Опсервер - 25.11.2019

Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји денеска изјави дека Хонг Конг е дел од Кина, без ралзика што ќе се случи во оваа полуавтономна територија. -Што и да се случи во Хонг Конг, тој е дел од кинеската територија.

Рекорден одѕив на локалните избори во Хонгконг

Н.Македонија - 25.11.2019

На локалните избори во Хонгконг, кој повеќе месеци се соочува со насилни антивладини протести, е регистриран рекорден одѕив на гласачите. На девет часа пред затворањето на гласачките кутии, според владини извори, гласале над еден и пол милион ...

Шлаканицата за Кери Лам нема да го смири Хонгконг

Н.Македонија - 25.11.2019

Убедливата победа на продемократските сили на локалните избори во Хонгконг, каква што досега не е забележана, претставува „шлаканица“ за градската власт, но насилните протести кои го зафатија градот во изминатите шест месеци нема да престанат додека ...

Абе ја повика Кина да го сочува Хонг Конг како слободен и отворен град

MakPress - 25.11.2019

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе денеска ја повика Кина да го сочува Хонг Конг како слободен и отворен град, додека полицијата ги продолжува судирите со демонстрантите во текот на протестите во оваа полуавтономна кинеска територија.

Речиси половина од мандатите за продемократските кандидати на изборите во Хонг Конг

MakPress - 25.11.2019

Продемократските кандидати освоија околу 45 проценти од местата на локалните избори во Хонг Конг, покажуваат делумните резултати од гласањето, што се смета за тест на поддршка на повеќемесечните антивладини протести во таа автономна кинеска ...

Ванг Ји: Хонг Конг е дел од Кина

MakPress - 25.11.2019

Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји денеска изјави дека Хонг Конг е дел од Кина, без ралзика што ќе се случи во оваа полуавтономна територија. -Што и да се случи во Хонг Конг, тој е дел од кинеската територија.

Владата на Хонг Конг ги призна резултатите од локалните избори

MakPress - 25.11.2019

Првиот човек на администрацијата на Хонг Конг, Кари Лам, денеска изјави дека нејзината влада ги признава резултатите од локалните избори, на кои претставниците на демократскиот блок освоија апсолутно мнозинство, јавија агенциите.