TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

Канал5 - 17.02.2019

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и ...

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

24 Вести - 17.02.2019

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и ...

Од петок значителен пад на температурите

Канал5 - 17.02.2019

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната&nb Од утре до петок утринските температури ќе се движат од ...

Денеска сончево време, со високи температури за овој период од годината

ТВ21 - 17.02.2019

Денеска во нашата земја ќе преовладува претежно сончево време во сите делови. Најладно ќе биде во северозападните делови каде утринските температури беа до -6, додека дневните ќе се искачат до 6 степени.

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

А1 On - 17.02.2019

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран. Според УХМР, минус 7 е во Берово, минус 5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, минус 4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, ...

Сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец

Сител - 30.07.2020

Времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 14 до 24 степени, а дневната температура ќе се движи од 30 до 40 степени.

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

Курир - 17.02.2019

Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и Крушево, -2 во Охрид, -1 во Скопје – Зајчев Рид, Куманово, Гевгелија и Виница.

Сончев ден со температаура до 14 степени

Нетпрес - 17.02.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од шест до 14 степени.

Уживајте во сонцето - метеоролозите најавија какво ќе биде времето наредниве денови

Press24 - 17.02.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од шест до 14 степени.

Утринава минусни температири: Проверете каде беше најстудено и каде навеа најмногу снег

Press24 - 17.02.2019

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и ...

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

Нова ТВ - 17.02.2019

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и ...

Од петок значителен пад на температурите

Курир - 17.02.2019

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

Од петок значителен пад на температурите

А1 On - 17.02.2019

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

Од петок значителен пад на температурите

Сител - 17.02.2019

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

Од петок повторно ниски температури

Независен - 17.02.2019

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

Од петок повторно ќе студи

+инфо - 17.02.2019

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

Од петок повторно промена: Значителен пад на температурите

Press24 - 17.02.2019

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

Сител - 17.02.2019

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и ...

Од петок значителен пад на температурите

Нетпрес - 17.02.2019

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

Сончево и топло до петок, од сабота значителен пад на температурите

МКД - 17.02.2019

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

Од петок повторно промена: Значителен пад на температурите

Скопје24 - 17.02.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од шест до 14 степени.

Сончево и топло со температури до 15 степени

МКД - 17.02.2019

Временската прогноза за денеска е претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 13 Целзиусови степени, Маврово 6, Охрид 11, Битола 10, Крива Паланка 12, Берово 9, Кавадарци 13, Дојран 15 ...

Сончево време со пораст на температурите во текот на наредната недела

Макфакс - 17.02.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Од таму додаваат дека максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15 степени.

Сончево време со слаб до умерен ветер

Р.С.Европа - 30.10.2022

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот ќе има мала до умерена облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 8, а максималната од 21 до 25 степени.

Уживајте: Пред нас е сончев ден со слаб до умерен ветер

Курир - 17.02.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од шест до 14 степени.

Од петок значителен пад на температурите

Слободен Печат - 17.02.2019

Од утре до петок утринските температури ќе се движат од -3 до 6 степени, а дневните од 5 до 17 степени. В сабота дневните температури ќе се движат меѓу 3 и 7 ...

Преку ден топло, навечер минусни температури

OhridNews - 17.02.2019

Првите три дена од наредната седмица времето во Охрид ќе биде претежно сончево и топло со температури до 11 степени целзиусови. Благо опаѓање на дневната температура ќе има од четврток и таа ќе се движи од 7 до 9 степени.

Уживајте: Сончев ден со слаб до умерен ветер

Пулс24 - 17.02.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од шест до 14 степени.

Денеска сончево време, со високи температури за овој период од годината

4NEWS - 17.02.2019

Денеска во нашата земја ќе преовладува претежно сончево време во сите делови. Најладно ќе биде во северозападните делови каде утринските температури беа до -6, додека дневните ќе се искачат до 6 степени.

Од петок значителен пад на температурите

Вечер Прес - 17.02.2019

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

Од петок значителен пад на температурите

Локално - 17.02.2019

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

Временската прогноза денеска носи убаво време

Фактор - 17.02.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од шест до 14 степени.

Времето се менува: Доаѓа сонце и топли денови

Centar - 17.02.2019

Следува период на претежно сончево и потопло време со пораст на дневната температура. Прогноза за 18.02.2019 Минимална температура: -3°C до 3°C Максимална температура: 10°C до 16°C Претежно сончево со слаб ветер од променлив правец.

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

Локално - 17.02.2019

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и ...

Денес сончево со слаб ветер, од утре пораст на дневната температура

Скопје инфо - 17.02.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 15 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

Опсервер - 17.02.2019

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и ...

Сончево време но со ветер: Најниски температури измерени во Маврово, најмногу снег на Шапка

еМагазин - 17.02.2019

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран.Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и ...

Сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец

MTM - 17.02.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од шест до 14 степени.

Уживајте во сонцето до петок, потоа повторно температурен шок

Фактор - 17.02.2019

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

До петок пролет, па повторно заладување

Пулс24 - 17.02.2019

Времето во Македонија до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе во сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

Пулс24 - 17.02.2019

Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и Крушево, -2 во Охрид, -1 во Скопје – Зајчев Рид, Куманово, Гевгелија и Виница.

Најстудено во Маврово, најмногу снег на Шапка

Н.Македонија - 17.02.2019

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран. Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива Паланка, Тетово, Битола, Штип, Демир Капија, Струмица, Дебар и Претор, -3 во Прилеп и ...

Искористете го денот- сонце и 13 степени

Курир - 16.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од три до 13 степени.

Сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер

Сител - 16.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од три до 13 степени.

Сончево време со пораст на дневната температура

Р.С.Европа - 16.02.2019

Од денеска следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура. За време на викендот утринските температури насекаде ќе бидат под нулата. Дневната температура ќе се движи од 5 до 12 степени.

Викендов сончево и ветровито, од понеделник затоплување

OhridNews - 16.02.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Максималната температура во Охрид ќе достигне до 6 степени Целзиусови. И во недела ќе превладува сончево време со мала локална облачност и со слаб северен ...

Сончево со слаб ветер и температура до 13 степени

Макфакс - 16.02.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Дневната температура ќе биде во интервал од 6 до 13 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер.

Какво време не` очекува од понеделник?

Курир - 16.02.2019

Сончево со локална облачност и слаб северен ветер е временската прогноза за утрешниот ден. Дневните температури ќе се движат од 2 до 14 степени. Од понеделник пак, синоптичарите најавуваат уште потопло време со пораст на дневните температури за два ...

Уживајте во пролетни температури викендов - од понеделник нова промена на времето

Press24 - 16.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од три до 13 степени.

Денеска сончево со мала облачност, од утре ќе затопли

+инфо - 16.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од три до 13 степени.

Искористете го денот- сонце и 13 степени

Пулс24 - 16.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од три до 13 степени.

Викендов сончево со умерен ветер, од понеделник повисоки температури

Пулс24 - 16.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од – 1 до 2 степени, а дневната од 3 до 13 степени. И во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до ...

Времето нагло се менува – температурите ќе “скокнат” до 16 степени

Centar - 16.02.2019

Од денеска следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура. За време на викендот утринските температури насекаде ќе бидат под нулата. Прогноза за 17.02.2019 Минимална температура: -9°C до-1°C Максимална температура: 7°C до ...

Сончево со слаб ветер и температура до 13 степени

Точка - 16.02.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Дневната температура ќе биде во интервал од 6 до 13 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер.

Времето сончево со мала облачност и со слаб северен ветер

Н.Македонија - 16.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од три до 13 степени.

Сончево со мала облачност и температури до 13 степени

Денар - 16.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од три до 13 степени.

Променливо облачно со засилен ветар

Канал5 - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Времето денеска: променливо облачно со локален снег

Алсат-М - 15.02.2019

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од североисточен правец, особено во североисточните и западните делови од земјава.

Од викендот потопло време, температури до 15 степени

Канал5 - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Од викендот потопло време, температури до 15 степени

24 Вести - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Променливо облачно со засилен ветар

24 Вести - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Променливо облачно со засилен ветар

+инфо - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Променливо облачно време со засилен ветар

Нетпрес - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Променливо облачно со засилен ветар

Сител - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Променливо облачно со засилен ветар

А1 On - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Вонредна викенд временска прогноза

Press24 - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Викендов сонце ќе нѐ стопли

+инфо - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Променливо облачно време со засилен ветар

Курир - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Од утре потопло време, температури до 15 степени

А1 On - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Од викендот потопло време, температури до 15 степени

Сител - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Времето целосно се менува - денеска снег и дожд, од утре скок на температурите

Press24 - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

УХМР: Од викендот потопло време, температури до 15 степени

Нова ТВ - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

УХМР: Топол викенд со температури до 15 степени

Курир - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Времето се менува: Метео прогноза за викендов

Скопје24 - 15.02.2019

Денеска ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец, а ќе има и локални врнежи од снег особено претпладне. Од сабота следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура.

Времето денеска: променливо облачно со локален снег

Р.С.Европа - 15.02.2019

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од североисточен правец, особено во североисточните и западните делови од земјава.

Денеска облачно, сончев викенд

МКД - 15.02.2019

Денеска времето ќе биде променливо облачно со повремен локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од североисточен правец, особено во североисточните и западните делови од земјава.

Променливо облачно со температура до 10 степени

Макфакс - 15.02.2019

Времето изутринава е умерено до значително облачно, во текот на ноќта и изутринава во западните и северните делови со слаб локален снег. Дува умерен ветер од северен правец, особено на повисоките места.

Од викендот потопло време, температури до 15 степени

Независен - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Од викендот потопло време, температури до 15 степени

Локално - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Температурите ќе скокнат на 16 степени – Метео прогноза за викендов

Centar - 15.02.2019

Денеска ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец, а ќе има и локални врнежи од снег особено претпладне. Од сабота следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура.

Од викендот потопло време, температури до 15 степени

MTM - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Викендов сонце ќе нѐ стопли

Скопје инфо - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Променливо облачно со засилен ветар

Локално - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Променливо облачно со температура до 10 степени

Точка - 15.02.2019

Времето изутринава е умерено до значително облачно, во текот на ноќта и изутринава во западните и северните делови со слаб локален снег. Дува умерен ветер од северен правец, особено на повисоките места.

Променливо облачно време со локален снег

Мета - 15.02.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од минус два до девет Целзиусови степени.

Од утре пораст на дневните температури

Кумановски м. - 15.02.2019

Времето утринава е умерено до значително облачно, во текот на ноќта и изутринава во западните и северните делови со слаб локален снег. Дува умерен ветер од северен правец, особено на повисоките места.

Од викендот потопло време, температури до 15 степени

24Инфо - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Топол викенд со температури до 15 степени

Пулс24 - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Променливо облачно со засилен ветар

Бриф - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Променливо облачно со засилен ветар

MTM - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Променливо облачно време со засилен ветар

Пулс24 - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Променливо облачно со засилен ветeр

Н.Македонија - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно о локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Денеска во земјава , променливо облачно време

Скопје1 - 15.02.2019

Денеска во земјава ќе преовладува променливо облачно со повремен локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од североисточен правец, особено во североисточните и западните делови од земјава.

Променливо облачно со засилен ветар

Денар - 15.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три степени, а дневната од минус два до девет степени.

Од викендот потопло време, температури до 15 степени

Денар - 15.02.2019

Претежно сончево и потполо време со температури до 15 степени, најавува за наредните денови Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури насекаде ќе се задржат под нулата, а максималните дневни утре ќе достигнат до 13, а во недела до ...

Најстудено во Маврово и Лазарополе -12 степени

Канал5 - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Најстудено во Маврово и Лазарополе, -12 степени Целзиусови

24 Вести - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Најстудено во Маврово и Лазарополе -12 степени

А1 On - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Од утре драстичен пресврт со времето и температурите - подгответе се

Press24 - 14.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движиод минус три од минус 12 степени, а дневната температура ...

Најстудено во Маврово и Лазарополе

Сител - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Дванаесет степени под нулата: Најстудено во Маврово и Лазарополе

Курир - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Утринава измерени минус дванаесет- погледнете каде беше најстудено и какво време не очекува

Press24 - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Најстудено во Маврово и Лазарополе -12 степени

+инфо - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Облачно и ветровито- од сабота не очекува нова промена на времето

Сител - 14.02.2019

Времето во Македонија во наредните два дена ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер, а во петок ќе има и локални врнежи од снег. Од сабота следува период на претежно сончево време со пораст на дневната ...

Најстудено во Маврово и Лазарополе, измерени -12 степени

МКД - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Се менува времето– вонредна временска најава

Курир - 14.02.2019

Територијата на нашата држава се наоѓа под влијание на многу постудена воздушна маса која се спушта од северните гфеографски широчини и истата и понатаму ќе условува многу ниски температури на воздухот кој наутро ќе се спуштат во интервалот од -10 ...

Повторно промена времето – вонредна временска најава

Скопје24 - 14.02.2019

Територијата на нашата држава се наоѓа под влијание на многу постудена воздушна маса која се спушта од северните гфеографски широчини и истата и понатаму ќе условува многу ниски температури на воздухот кој наутро ќе се спуштат во интервалот од -10 ...

Променливо облачно со температура до 10 степени

Нетпрес - 14.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движиод минус три од минус 12 степени, а дневната температура ...

Еве какво време не очекува

MTM - 14.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движиод минус три од минус 12 степени, а дневната температура ...

Вонредна временска најава

Скопје инфо - 14.02.2019

Територијата на нашата држава се наоѓа под влијание на многу постудена воздушна маса која се спушта од северните гфеографски широчини и истата и понатаму ќе условува многу ниски температури на воздухот кој наутро ќе се спуштат во интервалот од -10 ...

Времето променливо облачно, температурата до 10 степени

Мета - 14.02.2019

Во Македонија претпладне времето ќе биде сончево со мала облачност, а околу пладне и попладне облачноста ќе се зголемува па ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено ...

Уште денес и утре променливо време, од сабота сончево со пораст на температурата

Пулс24 - 14.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од – 3 од – 12 степени, а дневната од 0 до 10 степени ...

Најстудено во Маврово и Лазарополе -12 степени

Опсервер - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Најстудено во Маврово и Лазарополе -12 степени

24Инфо - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Променливо облачно со температура до 10 степени

24Инфо - 14.01.2023

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со повремен локалeн слаб дожд, а на некои повисоки места и на планините слаб снег, претежно во северните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Најстудено во Маврово и Лазарополе -12 степени

Локално - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Најстудено во Маврово и Лазарополе -12 степени

Либертас - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

-12 степени во Маврово и Лазарополе

MTM - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Најстудено во Маврово и Лазарополе -12 степени

Н.Македонија - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Сончево со мала облачност, утре локални врнежи од снег

Скопје1 - 14.02.2019

Претпладне времето ќе биде сончево со мала облачност, околу пладне и попладне облачноста ќе се зголемува па ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж ...

Најстудено во Маврово и Лазарополе -12 степени

Денар - 14.02.2019

Во голем дел од земјава утрово се измерени температури под нулата. Најстудено било во Маврово и Лазарополе -12 степени целзиусови, -8 во Крушево и Крива Паланка, -6 во Битола и Берово, -5 во Претор и Дебар, -4 во Тетово, Прилеп и Виница, -3 во ...

Ветер и до 100 километри на час

Канал5 - 13.02.2019

Засилен ветер од северен правец најавуваат метеоролозите за денеска претпладне и околу пладне. Ветерот во западните делови на моменти ќе достигнува брзина до 100 километри на час Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување ...

Променливо облачно со локален слаб снег во северозападните и северните делови

24 Вести - 13.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален слаб снег во северозападните и северните делови. Ќе дува засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус седум степени, а дневната температура ќе се движи ...

Временска прогноза: Силен ветер, слаб снег

Нетпрес - 13.02.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален слаб снег во северозападните и северните делови. Ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува 80 км/час. Дневните температури ќе бидат во Скопје 3 Целзиусови степени, ...

Неповолно МЕТЕО: Подгответе се за силен ветер и слаб снег денеска

Скопје24 - 13.02.2019

Преку ноќта беше малку до умерено облачно, а изутринава е променливо облачно со умерен северен ветер. Во Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка и Лазарополе има слабо провејување на снег. Времето во текот на денот ќе биде променливо облачно, во ...

Ветер и до 100 километри на час - УХМР со вонредни најави за времето

Press24 - 13.02.2019

Засилен ветер од северен правец најавуваат метеоролозите за денеска претпладне и околу пладне. Ветерот во западните делови на моменти ќе достигнува брзина до 100 километри на час Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување ...

Ветер и до 100 километри на час

Алфа - 13.02.2019

Засилен ветер од северен правец најавуваат метеоролозите за денеска претпладне и околу пладне. Ветерот во западните делови на моменти ќе достигнува брзина до 100 километри на час Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување ...

Ветер во Македонија и до 100 километри на час

Р.С.Европа - 13.02.2019

Засилен ветер од северен правец најавуваат метеоролозите за денеска претпладне и околу пладне. Ветерот во западните делови на моменти ќе достигнува брзина до 100 километри на час. Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување ...

Временска прогноза: Силен ветер, слаб снег

Курир - 13.02.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален слаб снег во северозападните и северните делови. Ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува 80 км/час. Дневните температури ќе бидат во Скопје 3 Целзиусови степени, ...

Ветер и до 100 километри на час

Сител - 13.02.2019

Засилен ветер од северен правец најавуваат метеоролозите за денеска претпладне и околу пладне. Ветерот во западните делови на моменти ќе достигнува брзина до 100 километри на час Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување ...

Зимата задава нов удар - во овие денови се очекуваат повторно врнежи од снег

Press24 - 13.02.2019

Територијата на нашата држава се наоѓа под влијание на многу постудена воздушна маса која се спушта од северните гфеографски широчини и истата и понатаму ќе условува многу ниски температури на воздухот кој утре наутро ќе се спуштат во интервалот од ...

Ветер и темни облаци во Македонија - од петок најавена промена на времето

Press24 - 13.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален слаб снег во северозападните и северните делови. Ќе дува засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус седум степени, а дневната температура ќе се движи ...

Студено со силен ветер

МКД - 13.02.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален слаб снег во северозападните и северните делови. Ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува 80 км/час. Дневните температури ќе бидат во Скопје 3 Целзиусови степени, ...

Времето ќе биде облачно и ветровито, со слаб снег

Макфакс - 13.02.2019

Преку ноќта беше малку до умерено облачно, а изутринава е променливо облачно со умерен северен ветер. Во Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка и Лазарополе има слабо провејување на снег. Времето во текот на денот ќе биде променливо облачно, во ...

До петок ветер и слаб снег, од сабота сонце

Макфакс - 13.02.2019

Во петок ќе има локални врнежи од снег, а од сабота следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи за временската прогноза во следните денови.

Во петок снег, викендов сонце- временска прогноза до крајот на неделата

Курир - 13.02.2019

По денешното променливо време, во текот на утрешниот ден ќе настапи преодно стабилизирање. Во петок пак, повторно ќе има слаби локални врнежи од снег. За викендот ќе преовладува претежно сончево и потопло ...

Толку беше од оваа зима: До крајот на месецот температури до 20 степени

Press24 - 13.02.2019

Слабите врнежи од снег ќе бидат последното што ќе го видиме од оваа зима. Се чини, денешниот ден ќе биде најстудениот до крајот на зимата. Барем така велат долгорочните прогнози. Облачното време ќе се задржи и утре и во петок, но температурите ќе ...

Нова промена на времето - подгответе се!

Сител - 13.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален слаб снег во северозападните и северните делови. Ќе дува засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус седум степени, а дневната температура ќе се движи ...

Силен ветер, слаб снег

Пулс24 - 13.02.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален слаб снег во северозападните и северните делови. Ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува 80 км/час. Дневните температури ќе бидат во Скопје 3 Целзиусови степени, ...

Денеска услови за снег, потопло од викендот

Кумановски м. - 13.02.2019

Преку ноќта времето беше малку до умерено облачно, а изутринава е променливо облачно со умерен северен ветер. Во Скопје на Зајчев Рид, Крива Паланка и Лазарополе има слабо провејување на снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Ветер и до 100 километри на час

MTM - 13.02.2019

Засилен ветер од северен правец најавуваат метеоролозите за денеска претпладне и околу пладне. Ветерот во западните делови на моменти ќе достигнува брзина до 100 километри на час Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување ...

Денеска силен ветер и до 100 км/час

Тера - 13.02.2019

Денеска претпладне и околу пладне ќе дува засилен ветер од северен правец, а во западните делови силен кој на моменти ќе достигнува брзина до 100км/час. Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување на слаб снег.

Времето ќе биде облачно и ветровито, со слаб снег

Точка - 13.02.2019

Преку ноќта беше малку до умерено облачно, а изутринава е променливо облачно со умерен северен ветер. Во Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка и Лазарополе има слабо провејување на снег. Времето во текот на денот ќе биде променливо облачно, во ...

До петок ветер и слаб снег, од сабота сонце

24Инфо - 13.02.2019

Во петок ќе има локални врнежи од снег, а од сабота следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи за временската прогноза во следните денови.

Ветер и до 100 километри на час – УХМР со вонредни најави за времето

Centar - 13.02.2019

Денеска ќе дува засилен ветер од северен правец, а во западните делови силен кој на моменти ќе достигнува брзина до 100км/час. Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување на слаб снег.

До петок ветер и слаб снег, од сабота сонце

Точка - 13.02.2019

Во петок ќе има локални врнежи од снег, а од сабота следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи за временската прогноза во следните денови.

До петок ветер и слаб снег, од сабота сонце

Centar - 13.02.2019

В петок ќе има локални врнежи од снег, а од сабота следува период на претежно сончево време со пораст на дневната температура, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи за временската прогноза во следните денови.

Ветер и до 100 километри на час

Локално - 13.02.2019

Засилен ветер од северен правец најавуваат метеоролозите за денеска претпладне и околу пладне. Ветерот во западните делови на моменти ќе достигнува брзина до 100 километри на час Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување ...

Славчо Попоски со најнови информации – утре навечер и петок нов снег

Либертас - 13.02.2019

Територијата на нашата држава се наоѓа под влијание на многу постудена воздушна маса која се спушта од северните гфеографски широчини и истата и понатаму ќе условува многу ниски температури на воздухот кој утре наутро ќе се спуштат во интервалот од ...

Времето ќе биде облачно и ветровито, со слаб снег

24Инфо - 13.02.2019

Преку ноќта беше малку до умерено облачно, а изутринава е променливо облачно со умерен северен ветер. Во Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка и Лазарополе има слабо провејување на снег. Времето во текот на денот ќе биде променливо облачно, во ...

УХМР со вонредни најави за времето

Скопје инфо - 13.02.2019

Засилен ветер од северен правец најавуваат метеоролозите за денеска претпладне и околу пладне. Ветерот во западните делови на моменти ќе достигнува брзина до 100 километри на час Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување ...

Променливо облачно со локален слаб снег во северозападните и северните делови

Н.Македонија - 13.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален слаб снег во северозападните и северните делови. Ќе дува засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус седум степени, а дневната температура ќе се движи ...

Ветер и до 100 километри на час

Н.Македонија - 13.02.2019

Засилен ветер од северен правец најавуваат метеоролозите за денеска претпладне и околу пладне. Ветерот во западните делови на моменти ќе достигнува брзина до 100 километри на час Со северниот ветер во северните и западните делови ќе има провејување ...

Славчо Попоски со најнови информации – утре навечер и петок нов снег

1tv - 13.02.2019

Територијата на нашата држава се наоѓа под влијание на многу постудена воздушна маса која се спушта од северните гфеографски широчини и истата и понатаму ќе условува многу ниски температури на воздухот кој утре наутро ќе се спуштат во интервалот од ...

Променливо облачно со слаб снег и ветер до 80 километри на час

Скопје1 - 13.02.2019

Денес времето ќе биде променливо облачно со локален слаб снег во северозападните и северните делови. Ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува 80 км/час. Температурата ќе се движи од -4 до 7 степени.

Времето ќе биде облачно и ветровито, со слаб снег

Денар - 13.02.2019

Преку ноќта беше малку до умерено облачно, а изутринава е променливо облачно со умерен северен ветер. Во Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка и Лазарополе има слабо провејување на снег. Времето во текот на денот ќе биде променливо облачно, во ...

Утре ветер до 80 километри на час, преодно стабилизирање од четврток

Канал5 - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Студен бран, облачно време со локален снег

24 Вести - 12.02.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад.

Времето денеска променливо облачно и постудено

Канал5 - 12.02.2019

Променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Во централните делови ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува засилен северен ветер најизразен на север во Кумановско, во делови од Скопско, во Штипско и ...

Од утре постудено и облачно врме

ТВ21 - 12.02.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад.

Снег во Охрид, Битола, Прилеп

А1 On - 12.02.2019

Изутринава времето е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава на повеќе повисоки места врнежите преминаа од дожд во слаб снег и тоа во Охрид, Битола, ...

Облачно и постудено време во наредните денови

Нетпрес - 12.02.2019

Променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад. Утре пак нѐ очекува променливо облачно со локални слаби врнежи од снег ...

Нов студен бран-Ќе донесе снег

Алфа - 12.02.2019

Метеоролозите најавуваат промени на времето. За денеска се очекува и силен ветер кој ќе биде најава за промените кои доаѓаат од ноќеска. Ќе има врнежи од дожд на пониските места а на планините ќе врне снег.

Денес студено време, од утре снег

Курир - 12.02.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад.

Од утре постудено и ветровито со врнежи од снег

+инфо - 12.02.2019

Под влијание на многу студена воздушна маса од север, од утре до четврток следува период на променливо облачно, значително постудено и ветровито време со засилен северен ветер и со слаби локални врнежи од снег.

Променливо облачно и постудено

Сител - 12.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус два до пет ...

Подгответе се за драстична промена на времето: Метеоролозите соопштија кога ќе биде најстудено

Press24 - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Од утре снег: Ова е временската прогноза до крајот на месецов (ФОТО)

Курир - 12.02.2019

Променливо облачно со локални слаби врнежи од снег претежно на северозапад- ова е временската прогнозата за утре. Ќе дува засилен северен ветер. Дневните температури ќе бидат во Маврово и Берово -1, 1 во Прилеп, 2 во Крива Паланка, Скопје и Охрид 3, ...

Вечерва снег во Македонија: Eве каде вее во моментов

Скопје24 - 12.02.2019

Слаб снег провејува на граничниот премин Деве Баир и на Попова Шапка, додека во западниот дел на земјата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози. Од ЈП „Македонија пат“ соопштија дека во останатите делови од Републиката коловозите се ...

Утре ветер до 80 километри на час, преодно стабилизирање од четврток

Сител - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Утре ветер до 80 километри на час, преодно стабилизирање од четврток

Независен - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Заборавете на сонцето - вонредна временска најава

Press24 - 12.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад.

Снег провејува во Охрид, Битола и во Прилеп

Макфакс - 12.02.2019

Изутринава времето е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава на повеќе повисоки места врнежите преминаа од дожд во слаб снег, и тоа во Охрид, Битола, ...

Снег вее низ Македонија – еве каква е состојбата

Centar - 12.02.2019

Изутринава времето е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава на повеќе повисоки места врнежите преминаа од дожд во слаб снег, и тоа во Охрид, Битола, ...

Од утре снег: Временска прогноза до крајот на месецов

Скопје инфо - 12.02.2019

Променливо облачно со локални слаби врнежи од снег претежно на северозапад- ова е временската прогнозата за утре. Ќе дува засилен северен ветер. Дневните температури ќе бидат во Маврово и Берово -1, 1 во Прилеп, 2 во Крива Паланка, Скопје и Охрид 3, ...

Време: Утре ветер до 80 км/час, преодно стабилизирање од четврток

Локално - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Снегот се врати во Македонија – УХМР ги објави најновите детали

Centar - 12.02.2019

Снежната покривка на планините ќе се зголеми, а помала снежна покривка ќе се формира и во местата над 600 м.н.в. Под влијание на многу студен бран од север од денес следува период на променливо облачно, значително постудено и ветровито време со ...

Денеска услови за дожд и постудено

Кумановски м. - 12.02.2019

Времето рано утринава е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава на повеќе повисоки места врнежите преминаа од дожд во слаб снег и тоа во Охрид, Битола ...

Студено и ветровито-Снег на Шапка и Маврово до еден метар

Локално - 12.02.2019

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во см (во 7 часот) 80 Попова Шапка, 49 Маврови Анови, 26 Крушево, 15 Лазарополе, 9 Пожаране, 4 Тополчани, Битола, 1 Ѓуриште. НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ (за 24 часа во литри на квадратен метар) 23 Лазарополе, 14 Маврово, Дебар, 11 ...

Снег провејува во Охрид, Битола и Прилеп

Точка - 12.02.2019

Изутринава времето е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава на повеќе повисоки места врнежите преминаа од дожд во слаб снег и тоа во Охрид, Битола, ...

Утре ветер до 80 километри на час, преодно стабилизирање од четврток

MTM - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

ЗИМАТА Е УШТЕ МЕЃУ НАС: Неделава големи промени во временската прогноза

Женски магазин - 12.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Променливо облачно време со ветер и повремен снег

Мета - 12.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено, со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер, најизразен долж Повардарието.

Денес студено време, од утре снег

Пулс24 - 12.02.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад.

Утре ветер до 80 километри на час, преодно стабилизирање од четврток

еМагазин - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава, информирааат од УХМР. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Времето носи промена: УХМР издаде ново метео предупредување за утре, а за викендот убави вести

Centar - 12.02.2019

Утре ќе дува засилен северен ветер кој наместа ќе достигнува 80км/час и ќе има локален слаб снег. Во четврток ќе настапи преодно стабилизирање, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Од утре снег: Ова е временската прогноза до крајот на месецов

Пулс24 - 12.02.2019

Променливо облачно со локални слаби врнежи од снег претежно на северозапад- ова е временската прогнозата за утре. Ќе дува засилен северен ветер. Дневните температури ќе бидат во Маврово и Берово -1, 1 во Прилеп, 2 во Крива Паланка, Скопје и Охрид 3, ...

Утре ветер до 80 километри на час со локален снег

Н.Македонија - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Променливо облачно и постудено време

Н.Македонија - 12.02.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад.

Облачно и ветровито време со снег на планините, сообраќајот по наместа влажни коловози

Скопје1 - 12.02.2019

Изутринава времето е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава на повеќе повисоки места врнежите преминаа од дожд во слаб снег, и тоа во Охрид, Битола, ...

Времето денес променливо облачно и постудено

Денар - 12.02.2019

Изутринава времето е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава на повеќе повисоки места врнежите преминаа од дожд во слаб снег и тоа во Охрид, Битола, ...

Променливо облачно време со локален снег

Скопје1 - 12.02.2019

Денес времето ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на југозапад. Температурата ќе се движи од 0 до 9 степени.

Претладне сончево со засилен ветер, попладне дожд

Канал5 - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Значително постудено, утринската до минус осум

Независен - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Значително постудено, утринската до минус осум

Сител - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Од утре студено, утринските до минус 8

+инфо - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Следува леден северен ветер, дожд, снег и мраз – внимавајте доколку патувате

Press24 - 11.02.2019

Како што најавивме претстојната ноќ ни носи нагла и голема промена на времето кај нас, односно ќе има врнежи најпрвин од дожд додека на планините ќе има врнежи од снег, локално особено на запад и север ќе има услови и за локални грмежи каде локално ...

Претладне сончево со засилен ветер, попладне дожд

А1 On - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Претладне сончево со засилен ветер, попладне дожд

Курир - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Претпладне сончево со засилен ветер, попладне дожд

Сител - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

По сончевиот викенд, драстични промени во временската прогноза

Курир - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Денеска ладно, со температура до 7 степени

Нетпрес - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема да ви се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Претладне сончево со засилен ветер, попладне дожд

+инфо - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Вонредна временска најава: Попладне се менува се

Press24 - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Време – Претладне сончево и ветровито, попладне дожд

Алфа - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Нови промени – нови главоболки: Претпладнево сончево со мала облачност, попладне пороен дожд

Скопје24 - 11.02.2019

Претпладне во Македонија времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, преку денот со засилен јужен ветер особено во западните делови, каде ќе достигнува брзина и до 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе ...

Од утре заладување и снег

Скопје24 - 11.02.2019

Под влијание на многу студена воздушна маса од север од утре до четврток следува период на променливо облачно, значително постудено и ветровито време, со засилен северен ветер и со слаби локални врнежи од снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки ...

Пристигнува невреме: Метеоролозите издадоа предупредување - во овие денови ќе биде најкритично

Press24 - 11.02.2019

Времето се менува. Ќе дува засилен ветер од јужен правец кој на моменти на некои места ќе достигнува брзина од над 70 км/час, сето ова ќе биде најава за нагла и голема промена на времето која треба да се случи кон крајот на денот и навечер, односно ...

Вонредна најава: Еве какво време не очекува наредните денови

Lady - 11.02.2019

Денес низ земјава ќе започне да дува умерен до наместа и засилен јужен и југозападен ветер, што воедно ќе биде и најава за промената која допрва следи. Очекуваме локално удари на ветер и од над 80 км/ч.

Времето денеска: сончево, па облачно

Р.С.Европа - 11.02.2019

Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, преку денот со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Претпладне облачно, попладне поројни врнежи од дожд

МКД - 11.02.2019

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку денот со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Умерено облачно време со дожд во попладневните часови

Макфакс - 11.02.2019

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, преку денот со засилен јужен ветер, информираат од управата за хирометеоролошки работи. Од таму додаваат дека во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе ...

УХМР: Претладне сончево со засилен ветер, попладне дожд

Нова ТВ - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Oд утре до четврток пониски дневни температури и снег

МКД - 11.02.2019

Под влијание на многу студена воздушна маса од север од утре до четврток следува период на променливо облачно, значително постудено и ветровито време, со засилен северен ветер и со слаби локални врнежи од снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки ...

Чудна временска прогноза за до крајот на месецот - не чекаат многу промени

Press24 - 11.02.2019

Ова е временската прогноза за цел Февруари. Не чека сонце, дожд, снег, ветер, пад на температурите. Иако Март е месец кој има промени и се смета за женски месец, изгледа и Февруари ќе биде ...

Значително постудено, утринската до минус осум

Слободен Печат - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор ...

Чудна временска прогноза за до крајот на месецот – не чекаат многу промени

Скопје24 - 11.02.2019

Ова е временската прогноза за цел Февруари. Не чека сонце, дожд, снег, ветер, пад на температурите. Иако Март е месец кој има промени и се смета за женски месец, изгледа и Февруари ќе биде чуден. Времето се менува.

Значително постудено, утринската до минус осум

А1 On - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Многу промени во времето до крајот на месецот- еве дали не очекува снег

Курир - 11.02.2019

Ова е временската прогноза за февруари. Не чека сонце, дожд, снег, ветер, пад на температурите. Иако март е месец кој често има променлива временска прогноза, изгледа и февруари ќе биде чуден. Времето се менува.

Претпладнево сончево со умерена облачност, попладне пороен дожд

Мета - 11.02.2019

Претпладне во Македонија времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, преку денот со засилен јужен ветер особено во западните делови, каде ќе достигнува брзина и до 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе ...

Значително постудено до четврток, утринската до минус осум

Локално - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Претпладне сончево со засилен ветер, попладне дожд

Бриф - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

По сончевиот викенд, драстични промени во временската прогноза

Пулс24 - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

До петок значително постудено, утринската до минус осум

Вечер Прес - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Умерено облачно време со дожд во попладневните часови

Точка - 11.02.2019

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, преку денот со засилен јужен ветер, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Од таму додаваат дека во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе ...

ЗИМАТА Е УШТЕ МЕЃУ НАС: Неделава големи промени во временската прогноза

Фактор - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Неделава големи промени во временската прогноза

Скопје инфо - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Значително постудено, утринската до минус осум

Бриф - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Претладне сончево со засилен ветер, попладне дожд

Локално - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Временска прогноза за Гостивар – Се враќаат врнежите и студот

Gostivarpress.mk - 11.02.2019

По топлиот и стабилен викенд, во новата работна недела на подрачјето на Гостивар повторно ќе има врнежи од дожд и заладување. Денес, понеделник, во претпладневните часови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со засилен јужен ветер.

Драстично заладување – времето од утре се менува

Centar - 11.02.2019

Под влијание на многу студена воздушна маса од север од утре до четврток следува период на променливо облачно, значително постудено и ветровито време, со засилен северен ветер и со слаби локални врнежи од снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки ...

Следува леден северен ветер, дожд, снег и мраз – внимавајте доколку патувате, детали на Славчо Попоски

Либертас - 11.02.2019

Како што најавивме претстојната ноќ ни носи нагла и голема промена на времето кај нас, односно ќе има врнежи најпрвин од дожд додека на планините ќе има врнежи од снег, локално особено на запад и север ќе има услови и за локални грмежи каде локално ...

Следи драстична промена на времето – Температури до -12°C и ветер од над 70 км/час

iPortal - 11.02.2019

Во текот на утрешниот ден ќе дува засилен ветер од јужен правец кој на моменти на некои места ќе достигнува брзина од над 70 км/час, сето ова ќе биде најава за нагла и голема промена на времето која треба да се случи утре кон крајот на денот и ...

Од утре значителен пад на температурите

Кумановски м. - 11.02.2019

Времето утринава е умерено облачно, дува слаб до умерен ветер од југозападен и југоисточен правец, особено во источните делови и на повисоките места. Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, преку денот со засилен јужен ветер.

Од утре заладување и снег

Скопје инфо - 11.02.2019

Под влијание на многу студена воздушна маса од север од утре до четврток следува период на променливо облачно, значително постудено и ветровито време, со засилен северен ветер и со слаби локални врнежи од снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки ...

Претладне сончево со засилен ветер, попладне дожд

MTM - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Претладне сончево со засилен ветер, попладне дожд

Пулс24 - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Претладне сончево со засилен ветер, попладне дожд

Денар - 11.02.2019

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

Следува леден северен ветер, дожд, снег и мраз – внимавајте доколку патувате, детали на Славчо Попоски

1tv - 11.02.2019

Како што најавивме претстојната ноќ ни носи нагла и голема промена на времето кај нас, односно ќе има врнежи најпрвин од дожд додека на планините ќе има врнежи од снег, локално особено на запад и север ќе има услови и за локални грмежи каде локално ...

Денес врнежи од дожд и ветер до 80 километри на час, од утре снег

Скопје1 - 11.02.2019

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, преку денот со засилен јужен ветер особено во западните делови, каде ќе достигнува брзина и до 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи ...