TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медиумите за договорот со Бугарија и притворите

Р.С.Европа - 20.07.2017

Весниците и порталите пишуваат за Нацрт-договорот за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија, за одлуките на Апелациониот суд да одреди притвор за неколкумина обвините во предметите на СЈО, како и за Нимиц и за дипломатските пасоши.

Пратениците го видоа Договорот со Бугарија

Слободен Печат - 19.07.2017

Сакавме овие прашања да ги отвориме прво во парламентот, па во Владата, потоа би ја информирале јавноста и ако се заокружат сите постапки, премиерот би го потпишал, а парламентот би го ратификувал Договорот, рече премиерот Зоран Заев.

Се запали црвениот аларм за Македонија!

Република - 19.07.2017

Алдо Климан Македонската парламентарна опозицијата се навлече на брзопотезниот штос на Зоран Заев и направи многу голема грешка прифаќајќи го неговото барање за договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија да се ...

Премиерот Заев ги презентира деталите од нацрт договорот со Бугарија

Фокус - 18.07.2017

Членовите на собраниската Комисија за надворешни работи гласаа денешната седница на која се разгледува договорот за добрососедство со Бугарија да биде затворена за јавноста. Седницата е затворена за јавност на барање на премиерот Зоран Заев поради ...

Започна затворената комисиска седница за Нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија

Алсат-М - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев на затворена седница на собраниската Комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и претседателот на Собранието Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и претседатели на соодветни комисии, ќе го презентира ...

Нацрт-договорот со Бугарија на затворена комисиска расправа со безбедносни сертификати

Телма - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев на затворена седница на собраниската Комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и претседателот на Собранието Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и претседатели на соодветни комисии, ќе го презентира ...

Започна затворената комисиска седница за Нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија

Канал5 - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев на затворена седница на собраниската Комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и претседателот на Собранието Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и претседатели на соодветни комисии, ќе го презентира ...

Содржината на Договорот со Бугарија останува таен за јавноста

Фокус - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев на затворена седница на собраниската комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и претседателот на собранието Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и претседатели на соодветни комисии, денска го ...

Заев: Македонија го положи тестот за демократија и покажа како се гради консензус

Фокус - 18.07.2017

„Македонија денеска го положи тестот на демократијата и покажа како се гради консензус“, изјави премиерот Зоран Заев по завршувањето на затворената седница на комисијата во законодавниот дом на која се дебатираше за нацрт – договорот за ...

Договорот со Бугарија усогласен, пратениците тајно ќе го разгледаат на комисијата за надворешна политика

Сакам да кажам - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев ќе го презентира нацрт – договорот за добрососедство помеѓу Македонија и Бугарија на денешната седница на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата ќе биде затворена за јавноста.

Заев реферира за договорот со Бугарија во собрание на затворена комисиска седница

Сакам да кажам - 18.07.2017

Членовите на собраниската Комисија за надворешни работи гласаа денешната седница на која се разгледува договорот за добрососедство со Бугарија да биде затворена за јавноста. Пред комисијата за детали од договорот реферираше премиерот Зоран Заев.

Затворена комисиска седница за нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија

24 Вести - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев на затворена седница на собраниската комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и претседателот на собранието Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и претседатели на соодветни комисии, го презентира ...

Заев: Македонија покажа како се гради консензус

24 Вести - 18.07.2017

Македонија денеска го положи тестот на демократијата и покажа како се гради консензус порача премиерот Зоран Заев по завршувањето на затворената седница на комисјата на која се дебатираше за нацрт - договорот за добрососедство.

Нацрт договорот меѓу Македонија и Бугарија влезе во Собрание

Алсат-М - 18.07.2017

Остра дебата меѓу власта и опозицијата и пред да почне да се разгедува нацрт-верзијата на договорот за пријателство со Бугарија. Прашањето беше дали за содржината да се зборува на отоворена или затворена седница на собраниската комисија за ...

Заев пред пратениците ги откри деталите од договорот со Бугарија

Канал5 - 18.07.2017

Нацрт договорот за добрососедство со Бугарија откриен пред пратениците. Премиерот Зоран Заев пред Комисијата за надворешни работи брифираше за содржината на договорот којшто треба да ги затвори отворените прашања меѓу двете земји.

Договорот со Бугарија таен за јавноста

Телма - 18.07.2017

Власта и опозицијата зад затворени врати во собраниската Комисија за надворешна политика се консултираа за нацрт Договорот за добрососедство со Бугарија, кој Владата се надева дека ќе може да биде потпишан на 1 август, а опозицијата има сериозни ...

Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика

24 Вести - 18.07.2017

Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика

Телма - 18.07.2017

Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Нацрт-Договорот со Бугарија на седница на ресорната собраниска Комисија

Алсат-М - 18.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата, како што информираат од Собранието, е закажана откако вчера до ...

Почна комисиската седница за договорот за добрососедство со Бугарија

Нетпрес - 18.07.2017

На почетокот на седницата беше постигнат договор меѓу премиерот Заев и пратениците од владејачкото мнозинство и пратениците од опозицијата по затворањето на седницата премиерот да го образложи Нацрт-договорот и пратениците да имаат увид во него.

На затворена седница ќе се разгледува договорот за добрососедство со Бугарија

+инфо - 18.07.2017

На седницата ќе присуствува премиерот. Засега не се откриваат деталите од постигнатиот договор. Членовите на собраниската Комисија за надворешна политика денеска во 10 часот, на затворена седница за јавноста, ќе го разгледуваат нацрт-договорот за ...

Премиерот Заев ги презентира деталите од нацрт договорот со Бугарија

Нова ТВ - 18.07.2017

Членовите на собраниската Комисија за надворешни работи гласаа денешната седница на која се разгледува договорот за добрососедство со Бугарија да биде затворена за јавноста. Седницата е затворена за јавност на барање на премиерот Зоран Заев поради ...

НА ЗАТВОРЕНА СЕДНИЦА: Заев ќе го презентира договорот со Бугарија

Телеграф - 18.07.2017

Овој договор предизвика револт кај граѓаните бидеќи оди на штета на Македонија и со него ќе треба да се согласиме да имаме заедничка историја со Бугарија и заедно да славиме национални празници како Илинден Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу ...

Договорот со Бугарија ќе биде претставен на затворена седница

Макфакс - 18.07.2017

Нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија денеска ќе биде претставен на Комисијата за надворешна политика. Седницата ќе биде затворена за јавност, а ќе се одржи на барање од премиерот Зоран Заев.

Договорот со Бугарија се разгледува на затворена седница

Нетпрес - 18.07.2017

Засега не се откриваат деталите од постигнатиот договор, па ова денеска во Собранието ќе биде прво отворање на деталите од постигнатиот договор. Членовите на собраниската Комисија за надворешна политика денеска во 10 часот, на затворена седница за ...

Започна затворената седница на Комисијата за надворешна политика, Џафери побара проверка на безбедносните сертификати ...

Стандард - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев на затворена седница на собраниската Комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и претседателот на Собранието Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и претседатели на соодветни комисии, ќе го презентира ...

Започна затворената комисиска седница за Нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија

А1 On - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев на затворена седница на собраниската Комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и претседателот на Собранието Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и претседатели на соодветни комисии, ќе го презентира ...

Започна седницата за нацрт-договорот со Бугарија

Р.С.Европа - 18.07.2017

На почетокот на денешната седница на собраниската Комисија за надворешна политика беше постигнат договор меѓу премиерот Зоран Заев и пратениците од власта и од опозицијата по нејзиното затворање да биде образложен нацрт-договорот за добрососедство ...

Заев им го презентира Договорот за добрососедство со Бугарија на пратениците

Макфакс - 18.07.2017

Затворената седница на Комисијата за надворешна политика, на која премиерот Зоран Заев го презентира нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија, трае веќе речиси два часа. На седницата присуствува и претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Договорот со Бугарија останува таен за јавноста

Р.С.Европа - 18.07.2017

Владата ги информира пратениците за договорот со Бугарија зад затворени врати. Деловникот дозволува такво нешто, но ако биде потпишан, договорот ќе мора да биде објавен и пратениците ќе треба гласаат за ратификација.

Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика

Сител - 18.07.2017

Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика

Правдико - 18.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Пратениците на затворена седница се запознаа со содржината на договорот со Бугарија

+инфо - 18.07.2017

Документот го обелодени премиерот Зоран Заев Пртениците во Комисијата за надворешна политика која беше од затворен карактер денеска имаа можност да се запознаат со содржината на нацрт договорот за добрососедство со Бугарија.

Заев: Македонија покажа како се гради консензус (ВИДЕО)

+инфо - 18.07.2017

Заев порача дека е прецизирано дека договорот е меѓу две држави и два народи. Македонија денеска го положи тестот на демократијата и покажа како се гради консензус, изјави премиерот Зоран Заев по завршувањето на затворената седница на комисјата во ...

Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика

А1 On - 18.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Пратениците на затворена седница го разгледуваат нацрт-договорот со Бугарија

Алфа - 18.07.2017

Членовите на Комисијата за разгледување на нацрт-договорот со Бугарија седнаа на столчињата пред да им биде презентирана содржината. Уште пред гласањето дали седницата ќе биде затворена или не за јавноста, Претседателот на Комисијата за надворешна ...

Договорот со Бугарија ќе биде претставен на затворена седница

Кајгана - 18.07.2017

Нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија денеска ќе биде претставен на Комисијата за надворешна политика. Седницата ќе биде затворена за јавност, а ќе се одржи на барање од премиерот Зоран Заев.

Нацрт-Договорот со Бугарија на седница на ресорната собраниска Комисија

Р.С.Европа - 18.07.2017

Нацрт - Договорот за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Седницата, како што информираат од Собранието, е закажана откако вчера до ...

Договорот со Бугарија останува таен за јавноста

МКД - 18.07.2017

Пртениците во Комисијата за надворешна политика која беше од затворен карактер денеска имаа можност да се запознаат со содржината на нацрт договорот за добрососедство со Бугарија. Владата ги информира пратениците за договорот со Бугарија зад ...

Заев им го презентира Договорот за добрососедство со Бугарија на пратениците

Правдико - 18.07.2017

Затворената седница на Комисијата за надворешна политика, на која премиерот Зоран Заев го презентира нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија, трае веќе речиси два часа. На седницата присуствува и претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Зад затворени врати почна седницата за Нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија

Press24 - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев на затворена седница на собраниската Комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и претседатели на соодветни комисии, ќе го презентира Нацрт-договорот за ...

Договорот со Бугарија ќе биде претставен на затворена седница

Точка - 18.07.2017

Нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија денеска ќе биде претставен на Комисијата за надворешна политика. Седницата ќе биде затворена за јавност, а ќе се одржи на барање од премиерот Зоран Заев.

Започна затворената комисиска седница за Нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија

Вечер Прес - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев на затворена седница на собраниската Комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и претседатели на соодветни комисии, ќе го презентира Нацрт-договорот за ...

Почна седницата на Комисијата за надворешна политика, Заев го презентира договорот со Бугарија

Мета - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев денеска на затворена седница на собраниската Комисија за надворешна политика го презентира нацрт-договорот за добрососедство на Република Македонија со Република Бугарија.

Македонија покажа како се гради консензус

Тера - 18.07.2017

„Македонија денеска го положи тестот на демократијата и покажа како се гради консензус“, изјави премиерот Зоран Заев по завршувањето на затворената седница на комисијата во законодавниот дом на која се дебатираше за нацрт – договорот за ...

Започна затворената комисиска седница за Нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија

Либертас - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев на затворена седница на собраниската Комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и претседателот на Собранието Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и претседатели на соодветни комисии, ќе го презентира ...

Договор за добрососедство со Бугарија зад затворени врати!

Вечер Прес - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев посочи дека е потребно да се отвори расправа за нацрт-договорот во функција на градење заеднички национални политики од интерес на сите граѓани. Потребата за затворена седница, Заев ја заснова на меѓународната Виенска конвенција ...

На затворена седница во Собрание, ќе се разгледува Нацрт-Договорот со Бугарија

еМагазин - 18.07.2017

Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Започна затворената комисиска седница за Нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија

Република - 18.07.2017

На затворена седница на собраниската Комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и претседатели на соодветни комисии, Зоран Заев ќе го презентира Нацрт-договорот за добрососедство на ...

Заев задоволен од националниот консензус, опозицијата бара детали за договорот со Бугарија

Фактор - 18.07.2017

Премиерот на Република Македонија по завршувањето на затворената седница на комисјата на која се дебатираше за нацрт - договорот за добрососедство со Република Бугарија посочи дека е положен тестот на демократијата и покажано е како се гради ...

Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика на затворена седница

Либертас - 18.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Договорот со Бугарија денеска на затворена седница на Kомисијата за надворешна политика

Мета - 18.07.2017

Членовите на собраниската Комисија за надворешна политика денеска во 10 часот на затворена седница ќе го разгледуваат Нацрт-договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија.

Заев им го презентира Договорот за добрососедство со Бугарија на пратениците

Точка - 18.07.2017

Затворената седница на Комисијата за надворешна политика, на која премиерот Зоран Заев го презентира нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија, трае веќе речиси два часа. На седницата присуствува и претседателот на Собранието, Талат Џафери.

По проверка на безбедносните сертификати започна затворената комисиска седница за Нацрт-договорот за добрососедство со ...

Локално - 18.07.2017

Премиерот Зоран Заев на затворена седница на собраниската Комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и претседателот на Собранието Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и претседатели на соодветни комисии, ќе го презентира ...

Заев: Македонија покажа како се гради консензус за добрососедство

Локално - 18.07.2017

Овој договорот е меѓу две држави два народа. Македонија денеска го положи тестот на демократијата и покажа како се гради консензус порача премиерот Зоран Заев по завршувањето на затворената седница на комисјата на која се дебатираше за нацрт – ...

Заев: Македонија покажа како се гради консензус

Бриф - 18.07.2017

Македонија денеска го положи тестот на демократијата и покажа како се гради консензус порача премиерот Зоран Заев по завршувањето на затворената седница на комисјата на која се дебатираше за нацрт – договорот за добрососедство.

Нацрт-Договорот со Бугарија уна седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Локално - 18.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија ќе се најде на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Документот останува таен, и отворен за дополнување...

Н.Македонија - 18.07.2017

Документот останува таен, и отворен за дополнување Претседателот на Владата, Зоран Заев, по завршувањето на затворената седница на собраниската комисија за надворешна политика, на која го презентира нацрт-договорот за добрососедство со Бугарија, ...

Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика...

Н.Македонија - 18.07.2017

Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за ...

Заев: Да ги отвориме прашањата на начин кој доликува...

Н.Македонија - 18.07.2017

Заев: Да ги отвориме прашањата на начин кој доликува Премиерот Зоран Заев на затворена седница на собраниската Комисија за надворешна политика, на која присуствуваат и претседателот на Собранието Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи и ...

Договорот за добрососедство со Бугарија, утре на затворена седница на Комисијата за надворешна политика

Телма - 17.07.2017

Утре, на затворена седница, на собраниската Комисија за надворешна политика, ќе биде претставен нацрт - договорот за добрососедство со Бугарија. Седницата, е закажана откако денеска, до Комисијата за надворешна политика било упатено барање од ...

Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика

Канал5 - 17.07.2017

Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

24 Вести - 17.07.2017

Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Премиерот Заев денеска на затворена комисиска седница ќе го претстави нацрт-договорот со Бугарија

Фокус - 17.07.2017

Нацрт – договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика, информираат од Собранието.

Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика

Стандард - 17.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Нацрт - Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија

+инфо - 17.07.2017

На седницата се очекува да присуствува и премиерот Зоран Заев. Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна ...

Нацрт – договорот со Бугарија утре на затворена собраниска седница

МКД - 17.07.2017

На собраниската Комисија за надворешна политика утре на дневен ред е нацрт – договорот со Бугарија. Седницата ќе биде затворена за јавноста. Членовите на собраниската Комисија за надворешна политика за овој договор ќе бидат информирани од премиерот ...

Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика

Press24 - 17.07.2017

Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Нацрт – Договорот со Бугарија на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Макфакс - 17.07.2017

Нацрт – договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

А1 On - 17.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Договорот со Бугарија утре на затворена седница на Комисијата за надворешна политика

Либертас - 17.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре со почеток во 10 часот ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика на затворена седница, информираат собраниските служби.

Договорот со Бугарија утре на затворена седница на Комисијата за надворешна политика

Локално - 17.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре со почеток во 10 часот ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика на затворена седница, информираат собраниските служби.

Договорот со Бугарија утре на затворена седница на Комисијата за надворешна политика

Мета - 17.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре со почеток во 10 часот ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика на затворена седница, информираат собраниските служби.

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

еМагазин - 17.07.2017

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политикаНацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на ...

Нацрт – Договорот за добрососедство ќе биде презентиран на комисија

Фактор - 17.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде презентиран пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Нацрт-Договорот со Бугарија пред Комисијата за надворешна политика

Вечер Прес - 17.07.2017

Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Нацрт – Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија

Бриф - 17.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Договорот со Бугарија утре пред Комисија за надворешна политика

Република - 17.07.2017

Нацрт – Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница...

Н.Македонија - 17.07.2017

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница Нацрт-Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.