TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Проксима" ќе ги забрза полициските реформи

Дневник - 06.11.2003

КОСТОВ ВО БРИСЕЛ Заминувањето на "Конкордија" и доаѓањето на "Проксима" е знак дека во Македонија во наредната година безбедносниот акцент ќе мине од војската на полицијата, која треба во свои раце да ги преземе одржувањето на редот во државата и чувањето на границите.

"Проксима" е доказ за стабилизирањето на Македонија

Утрински - 06.11.2003

По посетата на министерот Костов на Брисел и средбата со Солана "Воспоставувањето полициска наместо воена мисија на Европската унија во Македонија е одраз на позитивниот развој на безбедносната состојба во земјата", изјави за радио "Дојче веле" министерот за внатрешни работи, Хари Костов, по ...

Костов во Брисел на средба со Солана

А1 - 04.11.2003

Mинистерот за внатрешни работи Хари Костов денеска во Брисел ќе се сретне со представникот за надворешна и безбедносна политика на европската унија Хавиер Солана. Костов и Солана, се очекува да разговараат за претстојната полициска мисија на ЕУ во Македонија „Проксима“, што ќе има за задача да ги ...

СРЕДБА КОСТОВ - СОЛАНА ДЕНЕСКА ВО БРИСЕЛ

Канал5 - 04.11.2003

Министерот за внатрешни работи на Република Маедонија Хари Костов треба да се состане денеска во Брисел со високиот преставник за надворешна и безбедносна политика на Европската Унија (ЕУ) Хавиер Солана. Костов и Солана, се очекува да ра Министерот за внатрешни работи на Република Маедонија Хари ...