TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Родик му се враќа на Дејвис купот

Курир - 10.12.2010

Најдобриот американски тенисер, во 2011-та повторно ќе ги брани боите на САД. Најдобриот американски тенисер Енди Родик следната година повторно ќе ги брани националните бои на својата земја на ...

Србите ветуваат тетоважи за ново Дејвис куп финале

Утрински - 09.12.2010

Србија е во транс. Нејзините тенисери триумфираа во Дејвис купот пред домашна публика во исклучително драматичното финале против Франција.

Ќелаво и пијано – така се славеше Дејвис Купот

А1 - 08.12.2010

Ако во нешто повеќе ги бидува од освојување на тениски купови, тогаш тоа е прославување на таа победа. Велат - сликите вредат илјада зборови, но ова е тешко применливо ако знаеме дека на фотографиите ...

Спорт - Прво триумф, па стрижење на нула

Вест - 07.12.2010

Србија е 13. земја која се впишала меѓу победниците на Дејвис купот во 110-годишната историја на ова престижно тениско натпреварување.

Историска победа на Србија во Дејвис купот

Утрински - 07.12.2010

Србија ја слави првата победа во Дејвис купот. Нејзините тенисери, викендот во Белград, ја поразија Франција со 3:2 во финалето на годинашното издание во ова натпреварување.

Србија меѓу 13-те величествени

Дневник - 07.12.2010

Србија е на нозе, слави, а до делириум ја донесоа тенисерите со освојувањето на историскиот прв трофеј во Дејвис-купот. Иако губеа со 1-2 во поени против Франција, победија со 3-2.

Тенисерите на Србија на поштенски марки

Men - 07.12.2010

Успехот на тенисерите на Србија во финалето на Дејвис купот беше причина за пуштање во продажба на поштенски марки со нивните ликови на само 24 часа по завршувањето на финалето во Белград.

Србија го освои Дејвис-купот

Н.Македонија - 07.12.2010

Во решавачкиот дуел во неделата Виктор Троицки го победи Микаел Лодра со 6-2, 6-2, 6-3 за конечен триумф на Србија над Франција со 3-2 Тениската репрезентација на Србија е новиот победник во ...

Србија е новиот светски шампион

Спортско инфо - 06.12.2010

Репрезентација на Србија стана 13-тата нација во светот која може да се пофали со освојувањето на тенискиот Дејвис куп, откако вчера во одлучувачкиот дуел, Виктор Троицки го совлада Микаел Лодра со ...

Тенисерите на Србија на поштенски марки

Спортнет - 06.12.2010

Успехот на тенисерите на Србија во финалето на Дејвис купот беше причина за пуштање во оптек на поштенски марки со нивните ликови на само 24 часа по завршувањето на финалето во Белград.

Белград ги поздрави светските шампиони!

Спортнет - 06.12.2010

Повеќе илјади насмеани Белграѓани и покрај ладното време дочекале да ја видат познатата "салатара" и освојувачите на Дејвидс Купот - Новак Ѓоковиќ, Виктор Троицки, Ненад Зимоњиќ и Јанко Типсаревиќ и ...

СРБИЈА победник во Дејвис купот

Телма - 06.12.2010

Со победата од 3:0 на Виктор Троицки против Михаел Лодра репрезентацијата на Србија ја совлада Франција во финалето на Дејвис купот со 3:2 и за прв пат победи во престижно натпреварување.

Ѓоковиќ ја врати надежта за Србија

Дневник - 06.12.2010

Новак Ѓоковиќ ја врати Србија во игра за првиот трофеј во Дејвис-купот со уверлива победа од 6-2, 6-2, 6-4 против Гаел Монфис од Франција, во дуелот на двајцата најдоброрангирани тенисери во финалето ...

Србија победник во Дејвис купот

Идивиди - 06.12.2010

Тениската репрезентација на Србија триумфираше во Дејвис купот откако во финалето во Белград ја совлада Франција со 3:2.

Србија е новиот светски шампион во тенис

Спорт Денес - 06.12.2010

Србија стана светски шампион во тенис за мажи откако вчера ја победи Франција со 3-2 во пет натпревари одиграни во рамките на финалето на Дејвис Купот.

Видео: Србија го освои Дејвис Купот, Ѓоковиќ и другарите ќелави

Спортски - 06.12.2010

Српските тенисери станаа светски прваци, освојувајќи го Дејвис Купот, совладувајќи ја Франција во Белград со 3:2, а победата вредна за трофеј ја острвари Троицки совладувајќи го Лодро со 6:2 6:2 и ...

Србија е новиот светски шампион

Men - 06.12.2010

Србија стана 13-тата нација во светот која може да се пофали со освојувањето на тенискиот Дејвис куп, откако вчера во одлучувачкиот дуел, Виктор Троицки го совлада Микаел Лодра со 3:0 во сетови.

Драма, пресврт и титула за Србија во Дејвис купот

Канал5 - 06.12.2010

Србија е победник во финалето на Дејвис купот, по драматична завршница во која најпрвин Новак Ѓоковиќ изнуди мајсторка со победата над Гаел Монфис, за потоа во петтиот решавачки меч, изненадувачката ...

Србите ќелави ја прославија Дејвис куп титулата

Курир - 06.12.2010

По најголемиот успех во историјата на својата тениска репрезентација, српските тенисери го одржаа ветувањето дадено пред финалето на Дејвис купот.

Видео: Србија го освои Дејвис Купот, Ѓоковиќ и другарите ќелави

Таратур - 06.12.2010

Српските тенисери станаа светски прваци, освојувајќи го Дејвис Купот, совладувајќи ја Франција во Белград со 3:2, а победата вредна за трофеј ја острвари Троицки совладувајќи го Лодро со 6:2 6:2 и ...

Тенисерите на Србија на поштенска марка

Inpress - 06.12.2010

Белград, 6. декември 2010 (ИНПРЕС) Српската пошта го одбележи освојувањето на Дејвис купот така што пушти во оптек марка со ликовите на тениските репрезентативци.