TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кометал ЃП вечерва игра со Лада, но мисли на идната сезона

Дневник - 22.02.2003

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНКИ Претседателот на Кометал ЃП, Иван Бојков, рече дека по средбата со Лада клубот ќе направи целосна анализа на сезонава и план за следната, без разлика кој ќе биде тренер Европскиот женски ракометен првак Кометал Ѓорче Петров вечерва, на мечот во Скопје, против Лада Тољати ...

Кометал Ѓорче Петров го чека крајот на ЛШ за да се сврти кон иднината

Вест - 22.02.2003

РАКОМЕТ - ЕВРОПСКИОТ ПРВАК ДЕНЕСКА СЕ ПРОСТУВА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ Се уште актуелниот европски првак Кометал Ѓорче Петров денеска има обврска чесно и спортски да се прости од Лигата на шампионите. И тоа е единствениот своевиден императив со кој ѓорчепетровки ќе влезат во вечерашниот натпревар со ...

Кометал Ѓ.П. најавува достојно простување од Лигата на шампионките

А1 - 21.02.2003

Достојно простување од Лигата на шампионките, како што му доликува на европскиот ракометен шампион. Такви се мотивите во таборот на Кометал Ѓорче Петров, пред утрешниот натпревар од групата со руската Лада Тољати. Во клубот што лани ја крена на нозе спортска Македонија, се поизвесни се големи, пред ...

Болно приземјување по шампионскиот вознес

Утрински - 18.02.2003

Европскиот првак Кометал Ѓорче Петров два дена по елиминацијата од ракометната Лига на шампионите РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Во сезоната во која женската ракометна репрезентација на Македонија го допре дното со неуспехот да ја помине квалификациската група за Европското првенство слична судбина го снајде ...

Протест до ЕХФ за судењето

Утрински - 18.02.2003

Кометал Ѓорче Петров за синоќа најави официјален протест до Европската ракометна федерација за судењето што го имаше европскиот првак во годинашната Лига на шампионите. Капката што ја прелеа чашата во клубот беше делењето на правдата од Швајцарците Фалконе и Рец на саботниот натпревар со Валенсија ...

Милатовиќ останува на кормилото?

Дневник - 18.02.2003

РАКОМЕТ - И ПОКРАЈ НАЈАВЕНАТА ОСТАВКА на тренерот на кометал ЃП Неговата изјава е избрзана, по мечот со Лада ќе разговараме, ќе ги сослушаме неговите барања и ќе се договориме за во иднина - вели Иван Бојков, претседателот на ѓорчепетровки Српскиот тренер во екипата на Кометал ЃП, Милорад ...

Ракомет: Дебалк на Кометал Ѓ.П. во одбраната на шампионската титула

А1 - 17.02.2003

Кометал Ѓорче Петров запрен уште на првиот чекор. За европскиот првак нема ниту четвртфинале. Дебаклот не е изненадувачки. Доволен повод за ремонт на играчки, кадровски, организациски и на стручен план. Во овој момент, сепак и не е најважно - си оди ли Милатовиќ, доаѓа ли Маковеј, се наsира ли ...

Крах на шампионот

Вест - 17.02.2003

РАКОМЕТ - ШОКАНТНА ЕЛИМИНАЦИЈА НА КОМЕТАЛ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ОД ЕВРОПА Шок и штама. Наместо вообичаената еруптивност, морничав молк во СРЦ "Кале". Да се наежиш. Шампионскиот углед во очите на обичниот фан се урна како кула од карти. Имиџот на непобедливост избледе низ солзите на .... Шок и штама.

Кометал ЃП треба да научи да бидеголем и во поразот

Дневник - 17.02.2003

КОМЕНТАР Кометал Ѓорче Петров се чини ќе треба уште многу нешто да коригира за да ужива углед на поранешен европски првак. Не е толкава трагедија прераната елиминација од Лигата на шампионките, колку инцидентите кои како да стануваат заштитен знак за бастионот на СРЦ Кале секогаш кога не сме ...

И по третпат жртва на "проклетството Валенсија"

Утрински - 17.02.2003

Европскиот првак Кометал ЃП по поразот во Скопје од 24:25 без четвртфинале во Лигата на шампионите РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ "Проклетството Валенсија" продолжува да го прогонува Кометал Ѓорче Петров. Шпанскиот првак беше непремостлива пречка за ѓорчепетровки во второто коло од Купот на европските ...