TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За Крстев шестмесечна суспензија

Вест - 14.09.2002

ДИСЦИПЛИНСКАТА КОМИСИЈА НА ПОБЕДА РЕШИ ПРИЛЕП. - Раководството на Победа енергично реагираше предавајќи го својот фудбалер Сашо Крстев на клупската дисциплинска комисија поради одбивањето да настапи на дербито на 5. коло со Беласица ГЦ.

Победа без петмина првотимци ја прегази Беласица ГЦ

Вест - 13.09.2002

Прва фудбалска лига - петто коло Натпреварите од петтото коло на Првата фудбалска лига паднаа во сенка на трагичната смрт на младиот фудбалер на Напредок, Стефан Толески, кој ненадејно почина за време на натпреварот помеѓу Куманово и Напредок, по што мечот беше прекинат во 58. минута.

Голгетерот на дисциплинска!

Вест - 13.09.2002

ВО ПОБЕДА НЕПРИЈАТНО ИЗНЕНАДЕНИ ОД ПОТЕГОТ НА КРСТЕВ ПРИЛЕП. - Покрај големите проблеми со составот за дербито со Беласица ГЦ предизвикани од повредите на Ѓокиќ и Милошевиќ, казните на Ќумбев и Мегленски и заминувањето на Мицевски, во Победа крајно непријатно беше примено сознанието за отсуството ...

Победа ја декласираше Беласица Герас Цунев

Дневник - 13.09.2002

ПРВА ЛИГА, 5. КОЛО Смртта на Стефан Толески, фудбалерот на Напредок, го фрли во сенка 5. коло од првенството на Македонија, што се одигра завчера. Средбата Куманово - Напредок е прекината во 58. минута кога беше јавено дека Толески починал, откако во 18.

Победа убедлива против Беласица

А1 - 12.09.2002

Вчерашните натпревари од 5-тото коло на првата фудбалска лига минаа во сенка на трагичниот настан што се случи на стадионот во Куманово на кој згасна животот на 23 -годишниот фудбалер на Напредок Стефан Толевски, кој по здобиениот инфаркт почина на пат кон скопската болница.

Трагичен настан во 5-тото коло од првата фудбалска лига

А1 - 11.09.2002

Нова спортска трагедија кај нас. Згасна животот на уште еден млад спортист. Почина фудбалерот на кичевски Напредок Стефан Толевски. Стефан Толевски имаше 23 години. На поранешниот младински репрезентативец на Македонија ненадејно му се слошило и паднал на теренот во 18-та минута од прволигашкиот ...

Победа ја пречекува екипата на Беласица ГЦ

Вест - 11.09.2002

Како против лидерот?- Каранфиловски Во петтото, вонредно коло, на Првата фудбалска лига дерби мечот ќе се одигра на стадинот Гоце Делчев во Прилеп, каде освојувачот на Купот, екипата на Победа го дочекува вицешампионот од последното првенство, Беласица ГЦ.

Денеска во Прилеп играат Победа и Беласица ГЦ

Дневник - 11.09.2002

ПРВА ЛИГА, 5. КОЛО Победа - Беласица ГЦ е најинтересниот дуел од 5. коло од првенството на Македонија, кое на програмата е денеска, од 16 часот. Во другите средби се среќаваат: Вардар - Цементарница (во Кочани), Брегалница - Тиквеш, Слога Југомагнат - Пелистер, Куманово - Напредок и Силекс - ...