TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Канал5 - 13.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

24 Вести - 13.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Телма - 13.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Стојан Павлевски 3 години, а Цејо Георгиевски 14 месеци во затвор за нападот врз Села!

24 Вести - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија, од 27 април минатата година.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Канал5 - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата Во казната на обвинетите им ...

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

ТВ21 - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Три години за Павлески и година и два месеци затвор за Георгиевски за нападот врз Зијадин Села

Фокус - 13.06.2018

На три години затвор е осуден Стојан Павлески, а на една година и два месеци е осуден Цео Георгиевски, обвинети за насилство врз пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април 2017 година.

Павлевски: Му го спасив животот на Села, а ме осудија на три години затвор

Фокус - 13.06.2018

Стојан Павлевски, кој пред малку беше осуден на три години затвор за насилството што се случи на 27 април во Собранието беше затекнат опд високата пресуда, која му ја изрече судот, истакнувајќи дека очекувал многу помала казна.

Затворски казни за напаѓачите на Села

Алсат-М - 13.06.2018

Напаѓачите на пратеникот Зијадин Села, Стојан Павлески и Цејо Георгиевски, денеска се осудени на казна затвор. Павлески ќе одлежи три години, а Георгиевски една година и два месеца. Нападот врз пратеникот Зијадин Села се случи лани, на 27 април кога ...

Три години затвор за Павлевски и година и два месеца за Георгиевски за претепувањето на Села

Сакам да кажам - 13.06.2018

Во Основниот суд Скопје 1 денеска беа изречени првите затворски казни за претепувањето на пратеникот Зијадин Села на 27 април лани. Три години затвор доби Стојан Павлевски, а Цејо Георгиевски доби една година и два месеци.

Три години затвор за Павлевски и една година Георгиевски за нападот врз Села

Телма - 13.06.2018

Обвинителството им го преквалификува делото од обид за убиство во насилство, тие го признаа, судот ги казни. Три години затвор доби Стојан Павлевски и една година и два месеци Цејо Георгиевски.

Затворски казни за двајца од напаѓачите на Села

24 Вести - 13.06.2018

Обвинетиот Цејо Георгиевски и покрај признание на вина, осуден е на затворска казна во траење од една година и два месеца, а Стојан Павлески, кој исто така призна вина за настаните од 27. април минатата година, Кривичниот совет на Основниот суд ...

Први затворски казни за нападот на Села

ТВ21 - 13.06.2018

Три години затвор за Стојан Павлески и година и два месеци за Цејо Ѓорѓиевски пресуди судијката Славица Андреевска за насилството во собранието од 27 април. И двајцата беа опфатени во предметот за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села.

Павлевски: Му го спасив животот на Села а ме осудија на 3 години затвор

Press24 - 13.06.2018

Стојан Павлевски, кој пред малку беше осуден на три години затвор за насилството што се случи на 27 април во Собранието беше затекнат опд високата пресуда, која му ја изрече судот, истакнувајќи дека очекувал многу помала казна, објави Фокус.

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Кајгана - 13.06.2018

Скопје, 13 јуни 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април ...

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Сител - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Први пресуди за насилство за нападот на Села

Нова ТВ - 13.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Изречени првите пресуди за нападот на пратеникот Села

Р.С.Европа - 13.06.2018

Тригодишна казна затвор за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април минатата година.

Затвор за Павлески и Ѓеоргиевски за нападот на Зијадин Села

Таратур - 13.06.2018

Основниот суд Скопје 1 ги изрече првите затворски казни поврзани со упадот и дивеењето во македонското Собрание. Три години затвор за Стојан Павлески и една година и два месеци за Цејо Ѓеоргиевски се првите казни за нападот на пратеникот Зијадин ...

(Видео) Затворски казни за двајцата обвинети за насилството во Собранието

Правдико - 13.06.2018

Затворски казни за двајцата обвинети за насилството во Собранието на 27 април изрече кривичниот суд во Скопје. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеца, а три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Курир - 13.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

(Видео) Затворски казни за двајцата обвинети за насилството во Собранието

Макфакс - 13.06.2018

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието на 27 април изрече кривичниот суд во Скопје. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеци, додека три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

(Видео) Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор

Макфакс - 13.06.2018

„Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор“, рече Стојан Павлевски, пред новинарите, откако кривичниот суд во Скопје го осуди на три години затворска казна за насилството во Собранието на 27 април минатата година.

(ВИДЕО) Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор

А1 On - 13.06.2018

„Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор“, рече Стојан Павлевски, откако кривичниот суд во Скопје го осуди на три години затворска казна за насилството во Собранието на 27 април минатата година.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Курир - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Три години затвор за Павлевски и година и два месеци за Георгиевски за нападот врз Села

Стандард - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Паднаа првите затворски казни за нападот на пратеникот Зијадин Села

Нова ТВ - 13.06.2018

Три години затвор за Стојан Павлески и една година и два месеци за Цејо Ѓеоргиевски пресуди се првите казни за нападот на пратеникот Зијадин Села, пресуди денеска Основниот суд Скопје 1. Обвинителството во текот на постапката го преквалификува ...

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Press24 - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Први затворски казни за нападот врз пратениците во Собранието

Независен - 13.06.2018

Судот ги изрече првите затворски казни за нападот во Собранието што се случи на 27 април минатата година во Собрание. Стојан Павлески е осуден на три години затворска каза, а Цејо Ѓоргиевски е осуден на една година и два месеца затвор за кривичното ...

Денеска пресуда за насилниците врз Села

+инфо - 13.06.2018

Казната за ова дело е од шест месеци до пет години. Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република ...

Затворски казна за двајца обвинети за нападот врз Села

Сител - 13.06.2018

„Му го спасив животот а ме осудија“, вака обвинетиот Стојан Павлевски ја искоментира три годишната затворска казна за кривичното дело насилство. Првично тој беше обвинет за обид за убиство на Зијадин Села, но во судската постапка, обвинителството го ...

Затворски казни за двајцата обвинети кои признаа вина за нападот на Села

МКД - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павловски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Бриф - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

24Инфо - 13.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Три години затвор за Павлевски, година и два месеци за Георгиевски за нападот врз Села

Мета - 13.06.2018

Кривичниот суд во Скопје им определи затворски казни на двајца обвинети за насилство во Собранието на 27 април. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеци, додека три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села – затвор од 3 и 1,2 години

Локално - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието

Точка - 13.06.2018

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието на 27 април изрече кривичниот суд во Скопје. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеци, додека три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор

Точка - 13.06.2018

„Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор“, рече Стојан Павлевски, откако кривичниот суд во Скопје го осуди на три години затворска казна за насилството во Собранието на 27 април минатата година.

Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор

Sky - 13.06.2018

„Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор“, рече Стојан Павлевски, откако кривичниот суд во Скопје го осуди на три години затворска казна за насилството во Собранието на 27 април минатата година.

Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор

24Инфо - 13.06.2018

„Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор“, рече Стојан Павлевски, откако кривичниот суд во Скопје го осуди на три години затворска казна за насилството во Собранието на 27 април минатата ...

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села – откако ја призна вината Павлевски доби 3 години затвор а Георгиевски ...

Либертас - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието

24Инфо - 13.06.2018

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието на 27 април изрече кривичниот суд во Скопје. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеци, додека три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

Фрчат нови затворски казни за обвинети – Цејо и Стојан иако признаа вина, ќе мора да одат во затвор

Sky - 13.06.2018

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието на 27 април изрече кривичниот суд во Скопје. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеци, додека три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

Паднаа пресуди за тепањето на Села

Фактор - 13.06.2018

На три години затвор е осуден Стојан Павлески, а на една година и два месеци е осуден Цејо Георгиевски, обвинети за насилство врз пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април 2017 година.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

еМагазин - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27. април минатата година.

Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, очекував помала казна

Република - 13.06.2018

Стојан Павлевски, кој денеска беше осуден на три години затвор за насилството што се случи на 27 април во Собранието беше изненаден од високата пресуда која му ја изрече судот, истакнувајќи дека очекувал многу помала казна.

Изречени затворски казни: Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Република - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Н.Македонија - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Утре пресуда за двајца обвинети околу 27 април: Се каат и не знаат зошто влегле во Собрание

Независен - 12.06.2018

Не знаат зошто влегле во Собранието на 27 април минатата година, никој не им вршел притисок, но по осум месеци поминати - едниот во затвор, другиот во куќен притвор, сфатиле дека згрешиле и се каат за тоа што го направиле.

Утре пресуда за двајца обвинети за 27 април: Се каат и не знаат зошто влегле во Собрание

iPortal - 12.06.2018

Не знаат зошто влегле во Собранието на 27 април минатата година, никој не им вршел притисок, но по осум месеци поминати – едниот во затвор, другиот во куќен притвор, сфатиле дека згрешиле и се каат за тоа што го направиле.

Напаѓачите на Села очекуваат условна казна

ТВ21 - 11.06.2018

Цејо Ѓорѓиевски и Стојан Павлески и двајцата обвинети за нападот на пратеникот и лидер на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, признаа вина. Нивното признание доаѓа откако претходно обвинителството го преквалификува делото за кое ги гони од убиство ...

Георгиевски и Павлевски признаа вина, постапката за нападот врз Села ќе се раздвои

24 Вести - 11.06.2018

Цео Георгиевски и Стојан Павлевски за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во насилство за настаните во Собранието на 27 април лани, денеска пред судот ја ...

Георгиевски и Павлевски признаа вина, постапката за нападот врз Села ќе се раздвои

Канал5 - 11.06.2018

Цео Георгиевски и Стојан Павлевски за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во насилство за настаните во Собранието на 27 април лани.

Во Кривичен ќе се прочита пресудата за двајца обвинети за нападот на Села

Фокус - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Ново рочиште за нападот врз Села по измената на обвинението

24 Вести - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Ново рочиште за нападот врз села Села по измената на обвинението

Канал5 - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Во Кривичен завршни зборови за нападот врз Села

Алсат-М - 11.06.2018

Обвинителството и одбраната денеска треба да ги дадат своите завршни зборови за случајот со нападот врз пратеникот Зијадин Села кој што се случи на 27 април минатата година. На претходното рочиште имаше измени на обвинението, според кои еден од ...

Двајца од обвинетите за нападот на Села признаа вина

ТВ21 - 11.06.2018

Цејо Ѓоргиевски еден од обвинетите за нападот на Зијадин Села од 27 април лани во Собрание, откако обвинителството го преквалификува делото од убиство во обид во насилство призна вина. Неговиот адвокат побара раздвојување на постапката.

Двајца обвинети признаа вина за нападот врз Села

Фокус - 11.06.2018

Двајца од обвинетите на кои им се суди за нападот на пратеникот Зијадин Села што се случи на 27 април во Собранието, Цео Ѓоргиевски и Стојан Павлески, на денешното судско рочиште признаа вина.

Двајца од Обвинетите за претепувањето на Села признаа вина

Сакам да кажам - 11.06.2018

Обвинетите Цејо Ѓорѓиевски и Стојан Павлески признаа вина на денешното рочиште за претепувањето на пратеникот Зијадин Села на 27 април лани. За двајцата на минатото рочиште, обвинителството го преквалификува делото од обид за убиство во насилство, ...

Двајца обвинети за нападот врз Села признаа вина

Канал5 - 11.06.2018

Двајца од обвинетите за нападот врз Зијадин Села денеска ја признаа ...

Двајца од обвинетите за нападот врз Села признаа вина

24 Вести - 11.06.2018

По осум месеци поминати во притвор, обвинетиот Стојан Павлевски го призна, но и се покаја за насилното однесување во Собранието на 27 април. Веќе не е обвинет за обид за убиство врз Зијадин Села, но се гони за насилство, за кое очекува поблага казна.

Случај „Зијадин Села“; Двајца обвинети признаа вина

Алсат-М - 11.06.2018

Двајцата обвинети за насилство врз Зијадин Села, Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски ја признаа вината за извршеното дело. Во завршните зборови денеска, обвинителот рече дека со оглед на тоа што обвинетите признале вина, судот мора да ги прогласи за ...

Александар Василевски-Нинџа сам се пријавил во Кривичен

Канал5 - 11.06.2018

Александар Василевски Нинџа по неколку месеци бегство утринава сам се пријави во Кривичниот суд, по што веднаш беше пренесен во затворот во Шутка. Нинџа е еден од обвинетите за упадот во Собранието на 27 април.

Денеска пресуда за двајца напаѓачи на Села

Слободен Печат - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Завршни зборови на судењето за убиството во обид на Зијадин Села

МКД - 11.06.2018

Обвинителството за организиран криминал и корупција и одбраната на обвинетите денеска треба да ги дадат своите завршни зборови за случајот со нападот врз пратеникот Зијадин Села кој што се случи на 27 април минатата година.

На 13 јуни пресуда за двајцата обвинети за нападот врз Села

Независен - 11.06.2018

Судот на 13 јуни ќе ја објави пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година. На денешното рочиште, двајцата обвинети Цејо Георгиевски и Стојан ...

Двајца обвинети признаа вина за насилство врз Села

Макфакс - 11.06.2018

Обвинетите Цејо Ѓоргиевски и Стојан Павлески признаа вина за насилство за настаните во собранието на 27 април. „Признавам вина, по снимките не можам да кажам дека не сум виновен. Се случи тоа во нервоза, агресија…“, рече Павлески на денешното судско ...

Двајца обвинети од крвавиот четврток си ја признаа вината за насилство

Слободен Печат - 11.06.2018

Двајца обвинети од крвавиот четврток си ја признаа вината за насилство. Цејо Георгиевски го призна кривичното дело насилство врз пратениците од 27 април лани. Неговиот адвокат Дончо Наков побара за неговиот клиент прицесот да биде одвоен од овој ...

Двајца обвинети за насилство кон Села признаа вина

+инфо - 11.06.2018

За двајцата кои го признаа делото, постапката ќе се раздвои од останатите седуммина кои се обвинети за обид за убиство. Цео Ѓорѓиевски и Стојан Павлески обвинети за кривичното дело насилство во случајот со обидот за убиство на Зијадин Села, пред ...

Двајца обвинeти признаа вина за нападот врз Села, тепањето било поради нервоза и агресија

МКД - 11.06.2018

Обвинетите Цејо Горгиевски и Стојан Павловски признаа вина во судската постапка за случајот насилство за нападот врз Зијадин Села. Обвинетиот Павловски пред судот рече дека признава вина и дека не можел да ги негира снимките и откако тие биле ...

Двајца обвинети за нападот на Села признаа вина

Press24 - 11.06.2018

Цејо Ѓоргиевски еден од обвинетите за нападот на Зијадин Села од 27 април лани во Собрание, откако обвинителството го преквалификува делото од убиство во обид во насилство призна вина, заедно со Стојан Павлески, пренесе Тв21.

Георгиевски и Павлевски признаа вина, постапката за нападот врз Села ќе се раздвои

Сител - 11.06.2018

Цео Георгиевски и Стојан Павлевски за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во насилство за настаните во Собранието на 27 април лани, денеска пред судот ја ...

Денеска се очекува пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Press24 - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Двајца од обвинетите за нападот на Села признаа вина

Независен - 11.06.2018

Двајца од обвинетите за нападот врз пратеникот Зијадин Села, Цејо Ѓорѓиевски и Стојан Павлески признаа вина по измените на обвинението со кое се товарат за насилство. Судот ја раздвои постапката за овие обвинети и најверојатно за нив денеска ќе биде ...

Ново рочиште за нападот врз села Села по измената на обвинението

А1 On - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Двајца од обвинетите за нападот врз Села ја признаа вината

Нова ТВ - 11.06.2018

Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски, двајца од деветмината обвинети за нападот на пратеникот Зијадин Села на 27 април 2017 година во Собранието, денеска ја признаа вината. Адвокатот Дончо Наков побара за неговиот клиент Георгиевски процесот да биде ...

Покајник за 27 април: И да гори, веќе нема нигде да влезам

+инфо - 11.06.2018

Завршните зборови за седуммината обвинети за насилството врз Села судијката ги закажа за 2 и 5 јули. Во среда ќе падне првата пресуда во случајот кој се однесува на обидот за убиство на Зијадин Села на 27 април лани.

(Видео)„И да гори, не влегувам пак во Собранието“, вели обвинетиот кој призна вина за насилство

Макфакс - 11.06.2018

Oбвинетиот Стојан Павлевски кој призна вина за насилствата од крвавиот четврток вели дека се кае за делото и дека нема да го повтори. Тој во изјава за медиумите рече дека никој не му наложил да влезе во Собранието на 27 април. Очекува условна казна.

Обвинетиот кој призна вина: „И да гори, не влегувам пак во Собрание“

Press24 - 11.06.2018

Oбвинетиот Стојан Павлевски кој призна вина за настаните од Собранието вели дека и да гори не влегува таму и дека никој не му наложил да влезе. - „И да гори нема да влезам. Тогаш ме испровоцира пеењето на албанската химна.

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Сител - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Денес пресуда за двајцата обвинети кои признаа вина за нападот врз Села

МКД - 11.06.2018

Основниот суд Скопје 1 денес ќе ја објави одлуката за двајца обвинети за нападот врз Зијадин Села кој беше претепан и тешко повреден лани на 27 април во Собранието на Република Македонија.

ВИДЕО: Во среда, прва пресуда за обидот за убиство на пратеникот Села

Нова ТВ - 11.06.2018

Основниот суд Скопје 1 во среда (13.6.2018) ќе биде ја изрече првата пресуда во случајот за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села на 27 април 2017 година. Пресудата ќе биде за Цео Ѓорѓиевски и Стојан Павлески кои денеска пред судот ја признаа ...

ВИДЕО: Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието

А1 On - 11.06.2018

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието на 27 април изрече кривичниот суд во Скопје. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеци, додека три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

Ново рочиште за нападот врз села Села по измената на обвинението

Слободен Печат - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

На минатото рочиште се слушаа сирени од Брза помош - продолжува судењето за Села

Press24 - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Ново рочиште за нападот врз села Села по измената на обвинението

Курир - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Ново рочиште за нападот врз села Села по измената на обвинението

Сител - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

По измената на обвинението: Ново рочиште за нападот врз Села

Правдико - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков .

Ново рочиште за нападот врз села Села по измената на обвинението

Кајгана - 11.06.2018

Скопје, 11 јуни 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено ...

Двајца обвинети признаа вина за насилство врз Села

А1 On - 11.06.2018

Обвинетите Цејо Ѓоргиевски и Стојан Павлески признаа вина за насилство за настаните во собранието на 27 април. „Признавам вина, по снимките не можам да кажам дека не сум виновен. Се случи тоа во нервоза, агресија…“, рече Павлески на денешното судско ...

Георгиевски и Павлевски признаа вина, постапката за нападот врз Села ќе се раздвои

Стандард - 11.06.2018

Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во насилство за настаните во Собранието на 27 април лани, денеска пред судот ја ...

Георгиевски и Павлевски признаа вина, постапката за нападот врз Села ќе се раздвои

Кајгана - 11.06.2018

Скопје, 11 јуни 2018 (МИА) - Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во насилство за настаните во Собранието на 27 април ...

Ново рочиште за нападот врз села Села по измената на обвинението

Стандард - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Двајца обвинети признаа вина, предметот за нападот врз Села ќе се раздвои

Р.С.Европа - 11.06.2018

Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски, за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села, во насилство за настаните во Собранието на 27 април лани, денеска пред судот ја ...

По измената на обвинението: Ново рочиште за нападот врз Села

Нова ТВ - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков .

Двајца обвинети признаа вина за нападот врз Села

Правдико - 11.06.2018

Обвинетите Цејо Горгиевски и Стојан Павловски признаа вина во судската постапка за случајот насилство за нападот врз Зијадин Села што се случи за време на упадот во Собрание на 27 април минатата година.

Двајца од обвинетите во случајот за обидот за убиство на Села ја признаа вината

Таратур - 11.06.2018

Двајца од деветтемина обвинети во случајот за нападот на пратеникот Зијадин Села, Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски, обвинети за нападот на пратеникот Зијадин Села на 27 април 2017 година во Собранието, денеска ја признаа вината, пренесува Нова ТВ.

ВИДЕО: „И да гори, не влегувам пак во Собрание“, вели обвинетиот кој призна вина за насилство

А1 On - 11.06.2018

Oбвинетиот Стојан Павлевски кој призна вина за насилствата од крвавиот четврток вели дека се кае за делото и дека нема да го повтори. Тој во изјава за медиумите рече дека никој не му наложил да влезе во Собранието на 27 април. Очекува условна казна.

На 13 јуни пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Стандард - 11.06.2018

Судот на 13 јуни ќе ја објави пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година. На денешното рочиште, двајцата обвинети Цејо Георгиевски и Стојан ...

По тензичното рочиште, завршни зборови за обидот за убиство на Села

+инфо - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за обидот за убиство на лидерот на Алијансата на Албанците Зијадин Села. На рочиштето треба да се продолжи со изнесување на завршните зборови.

Денеска пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Либертас - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Локално - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Двајца обвинети признаа вина за нападот врз Села

Мета - 11.06.2018

Обвинетите Цејо Горгиевски и Стојан Павловски признаа вина во судската постапка за случајот насилство за нападот врз Зијадин Села што се случи за време на упадот во Собрание на 27 април минатата година.

(Видео)„И да гори, не влегувам пак во Собранието“, вели обвинетиот кој призна вина за насилство

Sky - 11.06.2018

Oбвинетиот Стојан Павлевски, кој призна вина за насилствата од крвавиот четврток, вели дека се кае за делото и дека нема да го повтори. Тој во изјава за медиумите рече дека никој не му наложил да влезе во Собранието на 27 април.

Обвинетите за нападот врз Села кои признаа вина се покајаа што влегле во Собрание

iPortal - 11.06.2018

Судот на 13 јуни ќе ја објави пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година. На денешното рочиште, двајцата обвинети Цејо Георгиевски и Стојан ...

Обвинети за случајот на Села свесно и доброволно признаа вина

Фактор - 11.06.2018

Двајца обвинети за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села признале вина. Како што пренесоа дел од медиумите Цео Георгиевски и Стојан Павлевски кажале дека се виновни и оти свесно и доброволно ја признаваат вината.

Двајца обвинети признаа вина за насилство врз Села

24Инфо - 11.06.2018

Обвинетите Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски признаа вина за насилство за настаните во собранието на 27 ...

Двајца обвинети признаа вина за насилство врз Села

Sky - 11.06.2018

Обвинетите Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски признаа вина за насилство за настаните во Собранието на 27 април, поточно за напад врз пратеникот Зијадин Села. „Признавам вина, по снимките, не можам да кажам дека не сум виновен.

Денеска пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

еМагазин - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27. април минатата година.

На 13 јуни пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Бриф - 11.06.2018

Судот на 13 јуни ќе ја објави пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година. На денешното рочиште, двајцата обвинети Цејо Георгиевски и Стојан ...

Обвинетите за нападот врз Села кои признаа вина се покајаа што влегле во Собрание

Вечер Прес - 11.06.2018

Судот на 13 јуни ќе ја објави пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година. На денешното рочиште, двајцата обвинети Цејо Георгиевски и Стојан ...

Георгиевски и Павлевски признаа вина, постапката за нападот врз Села ќе се раздвои

Вечер Прес - 11.06.2018

Откако на претходното рочиште обвинителот го преквалификува делото, на денешното судење Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски кои сега одговарара за насилство во Собранието на 27 април лани, денеска пред судот ја признаа вината по новото обвинение.

Георгиевски и Павлевски признаа вина, постапката за нападот врз Села ќе се раздвои

CivilMedia - 11.06.2018

Цеjо Георгиевски и Стојан Павлевски за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во насилство за настаните во Собранието на 27 април лани, денеска пред судот ја ...

Завршни зборови за обидот за убиство на Села

МК News - 11.06.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за обидот за убиство на лидерот на Алијансата на Албанците Зијадин Села. На рочиштето треба да се продолжи со изнесување на завршните зборови.

Ново рочиште за нападот врз села Села по измената на обвинението

Либертас - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Прва пресуда за нападот врз Села во среда

Точка - 11.06.2018

Кривичниот суд на 13 јуни ќе ја објави пресудата за нападот врз Зијадин Села, во одвоен процес против Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски, кои на денешното рочиште ја признаа вината за насилството во Собранието од 27 април минатата година.

Двајца од обвинетите за нападот врз Села признаа вина

Либертас - 11.06.2018

Цео Георгиевски и Стојан Павлевски за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во насилство за настаните во Собранието на 27 април лани, денеска пред судот ја ...

Георгиевски и Павлевски признаа вина, постапката за нападот врз Села ќе се раздвои

Локално - 11.06.2018

Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во насилство за настаните во Собранието на 27 април лани, денеска пред судот ја ...

Двајца обвинети за насилство кон Села признаа вина

Република - 11.06.2018

Цео Ѓорѓиевски и Стојан Павлески обвинети за кривичното дело насилство во случајот со обидот за убиство на Зијадин Села, пред судот изјавија дека се чувствуваaт виновни и го признаваат делото кое им се става на товар.

Ново рочиште за нападот врз села Села по измената на обвинението

Мета - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Ново рочиште за нападот врз села Села

Точка - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Двајца обвинети за нападот врз Села ја признаа вината

Точка - 11.06.2018

Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во насилство за настаните во Собранието на 27 април лани, денеска пред судот ја ...

Продолжува судењето за нападот врз села Села, со ново изменето обвинение

Вечер Прес - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Обвинетите за нападот на Села ги чека ново рочиште

Фактор - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Признавачот на вината за насилството во Собрание – И да гори, веќе нема нигде да влезам

24Инфо - 11.06.2018

Признавачот на вината за насилството во Собрание – И да гори, веќе нема нигде да влезам Во среда ќе падне првата пресуда во случајот кој се однесува на обидот за убиство на Зијадин Села на 27 април лани.

Ново рочиште за нападот врз Села по измената на обвинението

Локално - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Продолжува судењето за обидот за убиство на Зијадин Села

еМагазин - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27. април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Ново рочиште за нападот врз села Села по измената на обвинението

24Инфо - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Двајца обвинети признаа вина за насилство врз Села

Точка - 11.06.2018

Обвинетите Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски признаа вина за насилство за настаните во собранието на 27 април. „Признавам вина, по снимките не можам да кажам дека не сум виновен. Се случи тоа во нервоза, агресија…“, рече Павлески на денешното ...

Георгиевски и Павлевски признаа вина, постапката за нападот врз Села ќе се раздвои

еМагазин - 11.06.2018

Цео Георгиевски и Стојан Павлевски за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во насилство за настаните во Собранието на 27 април лани, денеска пред судот ја ...

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

CivilMedia - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Ново рочиште за нападот врз Села по измената на обвинението

CivilMedia - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

„И да гори, не влегувам пак во Собрание“, вели обвинетиот кој призна вина за насилство

Точка - 11.06.2018

Oбвинетиот Стојан Павлевски кој призна вина за насилствата од крвавиот четврток вели дека се кае за делото и дека нема да го повтори. Тој во изјава за медиумите рече дека никој не му наложил да влезе во Собранието на 27 април. Очекува условна казна.

Ново рочиште за нападот врз Села по измената на обвинението

Н.Македонија - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27 април 2017 година, за деветмина од обвинетите, откако на претходното рочиште беше повлечено обвинението против Сашо Сенков.

Георгиевски и Павлевски признаа вина, постапката за нападот врз Села ќе се раздвои

Н.Македонија - 11.06.2018

Цејо Георгиевски и Стојан Павлевски за кои Обвинителството по разгледувањето на новите докази го смени обвинителниот акт, од обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во насилство за настаните во Собранието на 27 април лани, денеска пред судот ја ...

Пресуда за двајцата обвинети за нападот врз Села

Н.Македонија - 11.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.