TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Темелна реформа на правосудството, премиерот нема да кажува кој судија како треба да работи, за да судат без ...

Нетпрес - 24.11.2019

Во интервју за порталот Курир.мк претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговараше на повеќе актуелни прашања, секако дека судството за кое последниве месеци, посебно неделава се изнаслушавме и видовме многу работи кои не се долични за ...

Мицкоски: Не им се лутам на медиумите и новинарите, лажните вести доаѓаат од Владината зграда, а лажат зошто паѓаат од ...

Нетпрес - 24.11.2019

Во интервју за порталот Курир.мк претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговараше на повеќе актуелни прашања, а она за лажните вести зазема посебно место. Зошто мислите дека лажната вест доаѓа од Владата? Мицкоски: Јас не им се лутам на ...

Мицкоски: Очигледно Катица Јанева знае премногу, па Заев потрча да ја ослободи

Курир - 24.11.2019

Во интервју за КУРИР претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека е очигледно дека Катица Јанева знае премногу, па Заев потрча да ја ослободи КУРИР: Го споменавте судството и обвинителството, верувате ли дека може да има нов закон за ...

(ВИДЕО) СДСМ: Мицкоски е лажен патриот и нечесен кон граѓаните

А1 On - 24.11.2019

„Тажно е да се гледа како Христијан Мицкоски се плетка во сопствените лаги, секојдневно обидувајќи се да го испере срамот од дебаклот што го доживеа на Самитот на ЕПП во Загреб. Залудни се обидите на Мицкоски.

Тоталитаризам во срцето на Мицкоски

Слободен Печат - 24.11.2019

Зад искинатата завеса на груевизмот се плази јазикот на Мицкоски. Завесата може да ја вратиме, претставата може да продолжи како ништо да не се случило, тоа не смееме да си го дозволиме. Ни преостанува да не ги изневериме очекувањата, а тие се: ...

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на изборите

Курир - 24.11.2019

Не очекувам одложување на изборите, и очекувам убедлива победа на изборите, ова го изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за КУРИР. -Заев гледајќи ја шпанската криза не може и несака да сфати дека постои македонска криза на ...

Мицкоски: Не им се лутам на медиумите и новинарите, лажните вести доаѓаат од Владината зграда, а лажат зошто паѓаат од ...

Точка - 24.11.2019

Во интервју за порталот Курир.мк претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговараше на повеќе актуелни прашања, а она за лажните вести зазема посебно место. Зошто мислите дека лажната вест доаѓа од Владата? Мицкоски: Јас не им се лутам на ...

Мицкоски: Лажните вести доаѓаат од владината зграда на Илинденска

PressingTV - 24.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за „Курир“ говори за неодамнешната средба со премиерот на Бугарија и за лажните вести кои произлегле по средбата. Мицкоски вели дека знае од каде доаѓаат овие вести, а тоа е од Владината зграда ...

МИЦКОСКИ ЗА „КУРИР“: Рускоска и тие од Апелациониот суд со кои таа фингира кавга, се всушност извршители на Заев

Денешен - 24.11.2019

КУРИР: Тука во Македонија средбата со Бојко Борисов крена прашина, власта ве интерпретира дека сте го прифатиле договорот со Бугарија, која е вистината? Мицкоски: Имав конструктивна средба со г-динот Бојко Борисов на негово барање.

СДСМ: Мицкоски е загубен во сопствените лаги

Локално - 24.11.2019

„Тажно е да се гледа како Христијан Мицкоски се плетка во сопствените лаги, секојдневно обидувајќи се да го испере срамот од дебаклот што го доживеа на Самитот на ЕПП во Загреб“, реагираат од СДСМ на интервјуто на лидерот на опозицијата за „Курир“.

СДСМ: Залудни се обидите на Мицкоски, јасно се слуша дека го „поткрепа“ Договорот со Бугарија

iPortal - 24.11.2019

„Тажно е да се гледа како Христијан Мицкоски се плетка во сопствените лаги, секојдневно обидувајќи се да го испере срамот од дебаклот што го доживеа на Самитот на ЕПП во Загреб“, реагираат од СДСМ на интервјуто на лидерот на опозицијата за „Курир“.

Заев: Нема да дадеме државата да ја води човек без став

CivilMedia - 24.11.2019

Заев од Гостивар порача дека нема да му ја дава државата да ја води човек кој едно зборува внатре а друго надвор од земјата, потцетувајќи дека само Мицкоски бил договорот со Бугарија а за кој пред Борисов рече дека ке го подржи.

Мицкоски: На државата најбрзо и треба нова влада која ќе го ослободи судството и обвинителството од стегите и ...

Република - 24.11.2019

Мислам дека на државата најбрзо и треба нова влада која ќе го ослободи судството и обвинителството од стегите и притисоците, вели во интервјуто за Курир , лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Јовановиќ: Тоталитаризам во срцето на Мицкоски

iPortal - 24.11.2019

Кога ја критикувам денешната опозиција и нивниот потенцијален модел на владеење (затоа што знам како ќе владеат), која е мојата цел? Дали ги разбирам ВМРО-ДПМНЕ како закана за поредокот и граѓаните, или сметам дека овој денешен „режим“ на Заев не е ...

Мицкоски е изгубен во сопствените лаги, видеото покажа дека едно зборува дома друго надвор, тој е лажен патриот и ...

24Инфо - 24.11.2019

Соопштение за јавност, реакција на изнесените ставови на Христијан Мицкоски „Тажно е да се гледа како Христијан Мицкоски се плетка во сопствените лаги, секојдневно обидувајќи се да го испере срамот од дебаклот што го доживеа на Самитот на ЕПП во ...

Лажните вести доаѓаат од владината зграда на Илинденска

Република - 24.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за „Курир“ говори за неодамнешната средба со премиерот на Бугарија и за лажните вести кои произлегле по средбата. Мицкоски вели дека знае од каде доаѓаат овие вести, а тоа е од Владината зграда ...

Јовановиќ: Тоталитаризам во срцето на Мицкоски

Centar - 24.11.2019

Зад искинатата завеса на груевизмот се плази јазикот на Мицкоски. Завесата може да ја вратиме, претставата може да продолжи како ништо да не се случило, тоа не смееме да си го дозволиме. Ни преостанува да не ги изневериме очекувањата, а тие се: ...

Mицкоски: На државата и треба нова влада која ќе го ослободи судството и обвинителството од стегите и притисоците

PressingTV - 24.11.2019

Мислам дека на државата најбрзо и треба нова влада која ќе го ослободи судството и обвинителството од стегите и притисоците, вели во интервјуто за Курир , лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ: Антикорупциската комисија ја урна лагата за имотот на Мицкоски

Канал5 - 23.11.2019

Нивната Антикорупциска комисија ја урна лагата на СДСМ и Заев за имотот на Мицкоски, Владата стана фабрика за лажни вести со кој ја убивaат вистината. Најдобар демант на лагите на СДСМ е времето кое покажува дека секоја лага се распрсна пред налетот ...

Од Антикорупциска тврдат: Постапката против Мицкоски запира поради непотврденост на наводите

Независен - 23.11.2019

Државната комисија за спречување на корупција денеска официјално донесе одлука за наводите кои ги изнесе СДСМ околу тоа дека Христијан Мицкоски незаконски се стекнал со имот и изградба на мали хидроцентрали.

Заев: Мицкоски нема став за Договорот со Бугарија

Макфакс - 23.11.2019

Не гледам како нашиот политички опонент очекуава гласови. Немаат став за клучните прашања – едно зборуваат дома, а друго надвор. Беа единствените коишто се радуваа на историската грешка на Европската Унија, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев на ...

Од ВМРО-ДПМНЕ се огласија по одлуката на Антикорупциска: Паднаа лагите за имотот на Мицкоски

Независен - 23.11.2019

Најголемата опозициска партија во нашата држава, ВМРО-ДПМНЕ, се огласи со соопштение до јавноста по одлуката на Антикорупциска да ги отфрли наводите за наводно незаконски стекнатиот имот на нивниот лидер Христијан Микоски.

ВМРО-ДПМНЕ: Антикорупциската комисија ја урна лагата за имотот на Мицкоски

Сител - 23.11.2019

Нивната Антикорупциска комисија ја урна лагата на СДСМ и Заев за имотот на Мицкоски, Владата стана фабрика за лажни вести со кој ја убивaат вистината. Најдобар демант на лагите на СДСМ е времето кое покажува дека секоја лага се распрсна пред налетот ...

Заев: Мицкоски нема став за клучните прашања, како сака да добие гласови (ВИДЕО)

+инфо - 23.11.2019

Заев зборуваше и за економските резултати и, како што рече, решавањето на клучните прашања во државава. Не гледам како нашиот политички опомент очекуава гласови. Немаат став за клучните прашања, едно зборуваат дома друго надвор.

ФОТО: И официјално, Антикорупциска ја поби лагата на власта за Мицкоски, обвинувањата за неговиот имот се НЕОСНОВАНИ

Курир - 23.11.2019

Дравната комисија за спречување на корупцијата и официјално ја донесе одлуката за наводите кои беа застапувани од СДСМ дека Христијан Мицкоски наводно незаконски се стекнал со имот и изградба на малии хидроцентрали.Во таа одлука се констатира дека ...

Нивната Антикорупциска комисија ја урна лагата на СДСМ и Заев за имотот на Мицкоски, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 23.11.2019

Нивната Антикорупциска комисија ја урна лагата на СДСМ и Заев за имотот на Мицкоски, Владата стана фабрика за лажни вести со кои ја убивaат вистината, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ по одлуката на Државната комисија за спречување на ...

Се распрснаа лагите на СДСМ за хидроелектраните на Мицковски

+инфо - 23.11.2019

Наспроти тврдењата на СДСМ за постоење конфликт на интереси, Државната Комисија за спречување на корупцијата констатира дека Христијан Мицкоски бил именуван за советник на премиерот дури девет месеци по објавата на одлуката за избор на најповолна ...

Заев за опозицијата: Немаат став за клучните прашања, едно зборуваат дома, друго надвор

iPortal - 23.11.2019

„Не гледам како нашиот политички опонент очекува гласови. Немаат став за клучните прашања, едно зборуваат дома друго надвор. Беа единствените кои што се радуваа на историската грешка на Европската унија, рече Заев на денешната граѓанска трибина „На ...

Заев од Гостивар: Мицкоски нема став, надвор вели го поддржува Договорот со Бугарија, дома вели дека не го поддржува

24Инфо - 23.11.2019

Не гледам како нашиот политички опомент очекуава гласови. Немаат став за клучните прашања, едно зборуваат дома друго надвор. Беа единствените кои што се радуваа на историската грешка на Европската унија, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев на ...

Заев од Гостивар: Мицкоски нема став, надвор вели го поддржува Договорот со Бугарија, дома вели дека не го поддржува

Centar - 23.11.2019

Не гледам како нашиот политички опонент очекуава гласови. Немаат став за клучните прашања, едно зборуваат дома друго надвор. Беа единствените кои што се радуваа на историската грешка на Европската унија, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев на ...

Заев: Не гледам како нашиот политички опонент очекува гласови

Локално - 23.11.2019

„Не гледам како нашиот политички опонент очекува гласови. Немаат став за клучните прашања, едно зборуваат дома друго надвор. Беа единствените кои што се радуваа на историската грешка на Европската унија, рече Заев на денешната граѓанска трибина „На ...

Во Бугарија вели „сичко добре поткрепам“, се врати, пак не го поддржува договорот - Заев за Мицкоски

Фактор - 23.11.2019

Партиската трибина во Гостивар од СДСМ ја искористија и за жестоко пораки кон политичките ривали. „Не гледам како нашиот политички опомент очекуава гласови. Немаат став за клучните прашања, едно зборуваат дома друго надвор.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, СДСМ и неговата скапо платена пропагандна машинерија се најголемиот извор на лажни вести во ...

Денешен - 23.11.2019

Најдобар демант на лагите на СДСМ е времето кое покажува дека секоја лага се распрсна пред налетот на вистината, се истакнува во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ. – Денес е факт дека СДСМ, Заев и неговата скапо платена пропагандна машинерија се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Антикорупциската комисија ја урна лагата за имотот на Мицкоски

4NEWS - 23.11.2019

Нивната Антикорупциска комисија ја урна лагата на СДСМ и Заев за имотот на Мицкоски, Владата стана фабрика за лажни вести со кој ја убивaат вистината. Најдобар демант на лагите на СДСМ е времето кое покажува дека секоја лага се распрсна пред налетот ...

Нивната Антикорупциска комисија ја урна лагата на СДСМ и Заев за имотот на Мицкоски, Владата стана фабрика за лажни ...

Опсервер - 23.11.2019

Најдобар демант на лагите на СДСМ е времето кое покажува дека секоја лага се распрсна пред налетот на вистината. Денес е факт дека СДСМ, Заев и неговата скапо платена пропагандна машинерија се најголемиот извор на лажни вести.

Официјално од Антикорупциска: Постапката за злоупотреби на Мицкоски се запира поради непотврденост на наводите

Република - 23.11.2019

Дравната комисија за спречување на корупцијата и официјално ја донесе одлуката за наводите кои беа застапувани од СДСМ дека Христијан Мицкоски наводно незаконски се стекнал со имот и изградба на малии хидроцентрали. во Беровско и Пехчевско.

ВМРО-ДПМНЕ: Антикорупциска ја урна лагата на СДСМ за имотот на Мицкоски, Владата стана фабрика за лажни вести

24Инфо - 23.11.2019

Најдобар демант на лагите на СДСМ е времето кое покажува дека секоја лага се распрсна пред налетот на вистината. Денес е факт дека СДСМ, Заев и неговата скапо платена пропагандна машинерија се најголемиот извор на лажни вести.

ВМРО-ДПМНЕ: Антикорупциската комисија ја урна лагата за имотот на Мицкоски

Либертас - 23.11.2019

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ Нивната Антикорупциска комисија ја урна лагата на СДСМ и Заев за имотот на Мицкоски, Владата стана фабрика за лажни вести со кој ја убивaат вистината. Најдобар демант на лагите на СДСМ е времето кое покажува дека секоја лага ...

(ФОТО) Антикорупциска: Постапката за злоупотреби на Мицкоски се запира поради непотврденост на наводите

Скопје1 - 23.11.2019

Дравната комисија за спречување на корупцијата и официјално ја донесе одлуката за наводите кои беа застапувани од СДСМ дека Христијан Мицкоски наводно незаконски се стекнал со имот и изградба на малии хидроцентрали. во Беровско и Пехчевско.

ВМРО ДПМНЕ: Нивната Антикорупциска комисија ја урна лагата на СДСМ и Заев за имотот на Мицкоски

Скопје1 - 23.11.2019

Најдобар демант на лагите на СДСМ е времето кое покажува дека секоја лага се распрсна пред налетот на вистината. Денес е факт дека СДСМ, Заев и неговата скапо платена пропагандна машинерија се најголемиот извор на лажни вести.

ВМРО-ДПМНЕ: Нивната Антикорупциска комисија ја урна лагата на СДСМ и Заев за имотот на Мицкоски

MakPress - 23.11.2019

Најдобар демант на лагите на СДСМ е времето кое покажува дека секоја лага се распрсна пред налетот на вистината. Денес е факт дека СДСМ, Заев и неговата скапо платена пропагандна машинерија се најголемиот извор на лажни вести.

Објавено досието на Антикорупциската комисија за Мицкоски (ДОКУМЕНТИ)

Expres - 23.11.2019

Нема никаква основа за покренување на било каков процес или утврдување на одговорност за лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски стои во документот на Антикорупциската комисија. Во текстот се објаснува дека проверката што ДКСК ја направила по ...

Едмонд Адеми: На Самитот на ЕПП Мицкоски доби две силни шлаканици на клучни стратешки теми

Канал5 - 22.11.2019

Самитот на Европската народна партија во Загреб, каде што е членка ВМРО-ДПМНЕ целосно ги порази лицемерните и лажни политики на Христијан Мицкоски. Освен што се покажа дека едно зборува дома, а друго надвор, Мицкоски доживеа дебакл на клучните ...

СДСМ: Пет факти за дебаклот на Мицкоски на Самитот на ЕПП

Канал5 - 22.11.2019

Најмалку 5 факти од Самитот на ЕПП во Загреб го потврдуваат дебаклот на лажниот патриотизам и лицемерието на Христијан Мицкоски: 1) Додека дома Мицкоски вели дека не го признава уставното име на државата,нема проблем неговата ВМРО-ДПМНЕ во ...

СДСМ: Дебаклот на Мицкоски не може да се испере со бледи изјави

Фокус - 22.11.2019

Дебаклот не може да се испере со бледи изјави и соопштенија, наместо да се крие, Мицкоски да одговори кого лаже!?, реагираат од СДСМ. „Ниту едно бледо соопштение, ниту една провидна прес конференција, ниту едно доаѓање на портпаролите на ВМРО-ДПМНЕ ...

СДСМ: Дебаклот не може да се испере со бледи изјави и соопштенија, наместо да се крие, Мицкоски да одговори кого лаже!?

Канал5 - 22.11.2019

Ниту едно бледо соопштение, ниту една провидна прес конференција, ниту едно доаѓање на портпаролите на ВМРО-ДПМНЕ пред седиштето на СДСМ – не можат да го покријат дебаклот на лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски.

(ВИДЕО) Адеми: Мицкоски доживеа дебaкл на клучните стратешки теми на Самитот на ЕПП

А1 On - 22.11.2019

Самитот на Европската народна партија во Загреб, каде што е членка ВМРО-ДПМНЕ целосно ги порази лицемерните и лажни политики на Христијан Мицкоски, рече Едмонд Адеми, претседател на Комисија за надворешни работи на СДСМ, на денешната ...

(ВИДЕО) Мицкоски на состанок од германски автомоблиски гиганти: Да спречиме одлив на мозоци и да зајакнеме економската ...

А1 On - 22.11.2019

„Денешниот престој во Лајпциг на Конгресот на Германската демократска унија, покрај политичките состаноци, ќе имаме и состаноци со Извршните директори и претставници на најголемите германски производители на автомобили, но и други производители од ...

СДСМ: Пет факти за дебаклот на Мицкоски на Самитот на ЕПП

А1 On - 22.11.2019

„Најмалку 5 факти од Самитот на ЕПП во Загреб го потврдуваат дебаклот на лажниот патриотизам и лицемерието на Христијан Мицкоски: 1) Додека дома Мицксоки вели дека не го признава уставното име на државата,нема проблем неговата ВМРО-ДПМНЕ во ...

Мицкоски на состанок од германски автомоблиски гиганти: Да спречиме одлив на мозоци и да ја зајакнеме економската ...

Курир - 22.11.2019

Денешниот престој во Лајпциг на Конгресот на Германската демократска унија, покрај политичките состаноци, ќе имаме и состаноци со Извршните директори и претставници на најголемите германски производители на автомобили, но и други производители од ...

Мицкоски од состанокот од германски автомоблиски гиганти порача да се спречи одливот на мозоци и да се зајакне ...

Нетпрес - 22.11.2019

Денешниот престој во Лајпциг на конгресот на германската владејчја Хрисијанско-демократска унија (CDU), покрај политичките состаноци, делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од лидерот Христијан Мицкоски остварува и средби со извршните директори и ...

(Видео) Мицкоски на средби со раководните луѓе на ЦДУ и автомобилските германски гиганти

Макфакс - 22.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја предводи партиската делегација којашто е во Лајпциг на Конгресот на сестринската партија Германската Демократска Унија (ЦДУ). „На денешниот престој во Лајпциг на Конгресот на Германската демократска ...

Едмонд Адеми: Мицкоски остана заглавен во матрицата на Груевски

Слободен Печат - 22.11.2019

Адеми истакна дека на 12 април граѓаните ќе потврдат дека државата треба да продолжи на прав пат. Самитот на Европската народна партија во Загреб, каде што е членка ВМРО-ДПМНЕ целосно ги порази лицемерните и лажни политики на Христијан Мицкоски, ...

Мицкоски на средби со раководните луѓе на ЦДУ и автомобилските германски гиганти

Точка - 22.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја предводи партиската делегација којашто е во Лајпциг на Конгресот на сестринската партија Германската Демократска Унија (ЦДУ). „На денешниот престој во Лајпциг на Конгресот на Германската демократска ...

Адеми: На Самитот на ЕПП Мицковски доби две силни шлаканици на клучни стратешки теми

24Инфо - 22.11.2019

Самитот на Европската народна партија во Загреб, каде што е членка ВМРО-ДПМНЕ целосно ги порази лицемерните и лажни политики на Христијан Мицкоски. Освен што се покажа дека едно зборува дома, а друго надвор, Мицкоски доживеа дебкал на клучните ...

СДСМ: 5 факти за дебаклот на Мицкоски на Самитот на ЕПП

24Инфо - 22.11.2019

Најмалку 5 факти од Самитот на ЕПП во Загреб го потврдуваат дебаклот на лажниот патриотизам и лицемерието на Христијан Мицкоски: 1) Додека дома Мицксоки вели дека не го признава уставното име на државата,нема проблем неговата ВМРО-ДПМНЕ во ...

5 факти за дебаклот на Мицкоски на Самитот на ЕПП

Бриф - 22.11.2019

Најмалку 5 факти од Самитот на ЕПП во Загреб го потврдуваат дебаклот на лажниот патриотизам и лицемерието на Христијан Мицкоски: 1) Додека дома Мицксоки вели дека не го признава уставното име на државата,нема проблем неговата ВМРО-ДПМНЕ во ...

Мицкоски на состанок од германски автомоблиски гиганти: Да спречиме одлив на мозоци и да зајакнеме економската ...

Опсервер - 22.11.2019

Денешниот престој во Лајпциг на Конгресот на Германската демократска унија, покрај политичките состаноци, ќе имаме и состаноци со Извршните директори и претставници на најголемите германски производители на автомобили, но и други производители од ...

Мицкоски на состанок со претставници на „Ауди“: Да спречиме одлив на мозоци и да зајакнеме економската соработка

Република - 22.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе ја искористи посетата на Лајпциг на Конгресот на Германската демократска унија, покрај политичките состаноци, да оствари состаноци со извршните директори и претставници на најголемите германски ...

Мицкоски: Кавгата со ДУИ и ослободувањето на Катица се прикириваат со лажни вести за мене

Република - 22.11.2019

Сакам да порачам дека во полн израз доаѓа завидлизмот на Заев. Откако виде дека и последната негова теза, неговиот меур како сапуница се распрсна дека ВМРО-ДПМНЕ практично имала неуспешен конгрес во рамките на ЕПП во Загреб.

Дебаклот не може да се испере со бледи изјави и соопштенија, наместо да се крие, Мицкоски да одговори кого лаже!?

24Инфо - 22.11.2019

Ниту едно бледо соопштение, ниту една провидна прес конференција, ниту едно доаѓање на портпаролите на ВМРО-ДПМНЕ пред седиштето на СДСМ – не можат да го покријат дебаклот на лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски.

Адеми: На Самитот на ЕПП Мицкоски доби две силни шлаканици на клучни стратешки теми (ВИДЕО)

Локално - 22.11.2019

Самитот на Европската народна партија во Загреб, каде што е членка ВМРО-ДПМНЕ целосно ги порази лицемерните и лажни политики на Христијан Мицкоски, изјави денес на прес конференција Едмонд Адеми, претседател на Комисија за надворешни работи на СДСМ.

Адеми: Самитот на ЕПП во Загреб целосно ги порази лицемерните и лажни политики на Христијан Мицкоски (ВИДЕО)

iPortal - 22.11.2019

Самитот на Европската народна партија во Загреб, каде што е членка ВМРО-ДПМНЕ целосно ги порази лицемерните и лажни политики на Христијан Мицкоски, изјави денес на прес конференција Едмонд Адеми, претседател на Комисија за надворешни работи на СДСМ.

МИЦКОСКИ ВО „АУДИ“: После 12 април ќе покажеме што можеме да им понудиме на овие производители!

Денешен - 22.11.2019

Денешниот престој во Лајпциг на Конгресот на Германската демократска унија, покрај политичките состаноци, ќе имаме и состаноци со извршните директори и претставници на најголемите германски производители на автомобили, но и други производители од ...

СДСМ: За дебакалот и поразот на неговиот лажен патриотизам Мицкоски вината да си ја побара кај себе

Опсервер - 22.11.2019

Скопје, 21 ноември 2019 5 факти од Самитот на ЕПП – за дебакалот и поразот на неговиот лажен патриотизам Мицкоски вината да си ја побара кај себе Ниту едно бледо соопштение од скапцениот дворец нема да го покрие дебаклот на лажниот патриотизам на ...

Маричиќ: Во Загреб се случи пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

MakPress - 22.11.2019

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се покажа дека едно зборува пред граѓаните а друго надвор од државата, туку и јавно, пред ...

Мицкоски на состанок од германски автомоблиски гиганти: Да спречиме одлив на мозоци

MakPress - 22.11.2019

Денешниот престој во Лајпциг на Конгресот на Германската демократска унија, покрај политичките состаноци, ќе имаме и состаноци со Извршните директори и претставници на најголемите германски производители на автомобили, но и други производители од ...

Маричиќ: На самитот на ЕПП Мицкоски доживеа дебакл, целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики

Канал5 - 21.11.2019

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, рече на прес конференција, Бојан Маричиќ, претседател на Комисија на СДСМ за Европски прашања.

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме принципиелен став кој го презентираме секогаш и секаде

Сител - 21.11.2019

СДСМ во очај единствен спас бараат во лажните вести кои што ги креираат и лиферуваат. ВМРО-ДПМНЕ и претседателот Христијан Мицкоски имаат принципиелен став кој го презентираат секогаш и секаде, а тоа дека поддржувале и ќе поддржуваат се она кое што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во никој случај ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не може да прават компромиси со јазикот и ликот и делото на Гоце ...

А1 On - 21.11.2019

СДСМ во очај единствен спас бараат во лажните вести кои што ги креираат и лиферуваат, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ . ВМРО-ДПМНЕ и претседателот Христијан Мицкоски имаат принципиелен став кој го презентираат секогаш и секаде, а тоа ...

Мицкоски на удар на лажните вести, се штанцаат невистини за кои подоцна ќе треба да се извинуваат

Курир - 21.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е на удар на лажни вести. Изјавата на Христијан Мицкоски се извртува и се пренесува дека го признал договорот. За ова, реагираше и претседателот на опозицијата. -Нашиот став е познат, тој е непроменет, многу пати повторен во ...

Маричиќ: Мицкоски нема свој став, туку работи под диктат на Никола Груевски

Слободен Печат - 21.11.2019

Тоа е потврда дека ние ги направивме реформите што беа потребни, дека се што требаше испорачавме, но дека одлуката на ЕУ е поради внатрешни проблеми во самата Унија, како што и највисоките челници на ЕУ потврдија.

Ова се пораките од лидерите на ЕПП самитот во Загреб: Мицкоски порачува дека Македонија припаѓа на европското семејство

Курир - 21.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера и денеска присуствуваше во Загреб во рамки на самитот на Европската Народна Партија. Освен Мицкоски на самитот на ЕПП се обратија и Ангела Меркел, Силвио Берлускони, Себастијан Курц, Јанез Јанша и многу ...

(Видео) Маричиќ: Мицкоски доживеа дебакл на самитот на ЕПП

Макфакс - 21.11.2019

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.Не само што се покажа дека едно зборува пред граѓаните а друго надвор од државата, туку и јавно, пред ...

Бојан Маричиќ: На самитот на ЕПП Мицкоски доживеа дебакл и целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики

Сител - 21.11.2019

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се покажа дека едно зборува пред граѓаните а друго надвор од државата, туку и јавно, пред ...

СДСМ: За дебакалот и поразот на неговиот лажен патриотизам Мицкоски вината да си ја побара кај себе

А1 On - 21.11.2019

Ниту едно бледо соопштение од скапцениот дворец нема да го покрие дебаклот на лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски на самитот на ЕПП во Загреб, реагираа од СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ .

Мицкоски цел на напад од лажни вести

Нетпрес - 21.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е на удар на лажни вести. Изјавата на Христијан Мицкоски се извртува и се пренесува дека го признал договорот. За ова, реагираше и претседателот на опозицијата. -Нашиот став е познат, тој е непроменет, многу пати повторен во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме принципиелен став кој го презентираме секогаш и секаде

4NEWS - 21.11.2019

СДСМ во очај единствен спас бараат во лажните вести кои што ги креираат и лиферуваат. ВМРО-ДПМНЕ и претседателот Христијан Мицкоски имаат принципиелен став кој го презентираат секогаш и секаде, а тоа дека поддржувале и ќе поддржуваат се она кое што ...

СДСМ: На самитот на ЕПП Мицкоски доживеа дебакл, целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики

Centar - 21.11.2019

На самитот на ЕПП Мицкоски доживеа дебакл, целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики, соопштија од СДСМ. повеќе во ...

Пет факти од Самитот на ЕПП – за дебакалот и поразот на неговиот лажен патриотизам Мицкоски вината да си ја побара кај ...

24Инфо - 21.11.2019

Ниту едно бледо соопштение од скапцениот дворец нема да го покрие дебаклот на лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски на самитот на ЕПП во Загреб, се вели во с оопштението за јавност на СДСМ како реакција на она што го пласираше опозициската ВМРО ...

СДСМ: Ништо нема да го покрие дебаклот на лажниот патриотизам на Мицкоски на самитот на ЕПП

Локално - 21.11.2019

„Ниту едно бледо соопштение од скапцениот дворец нема да го покрие дебаклот на лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски на самитот на ЕПП во Загреб“, велат од партијата на Власт. „Наместо да се крие зад партиски соопштенија Мицкоски нека излезе и ...

СДСМ: Синoним за лажна вест и лажен патриот е самиот Христијан Мицкоски

iPortal - 21.11.2019

„Ниту едно бледо соопштение од скапцениот дворец нема да го покрие дебаклот на лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски на самитот на ЕПП во Загреб“, реагираат од СДСМ. „Наместо да се крие зад партиски соопштенија Мицкоски нека излезе и нека каже ...

СДСМ: За дебакалот и поразот на неговиот лажен патриотизам Мицкоски вината да си ја побара кај себе

Либертас - 21.11.2019

5 факти од Самитот на ЕПП – за дебакалот и поразот на неговиот лажен патриотизам Мицкоски вината да си ја побара кај себе Ниту едно бледо соопштение од скапцениот дворец нема да го покрие дебаклот на лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски на ...

Маричиќ : На самитот на ЕПП Мицкоски доживеа дебакл

Локално - 21.11.2019

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, рече на прес конференција, Бојан Маричиќ, претседател на Комисија на СДСМ за Европски прашања.

Маричиќ : На самитот на ЕПП Мицкоски доживеа дебакл целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики

iPortal - 21.11.2019

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, рече на прес конференција, Бојан Маричиќ, претседател на Комисија на СДСМ за Европски прашања.

Бојан Маричиќ: На самитот на ЕПП Мицкоски доживеа дебакл и целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики

Либертас - 21.11.2019

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се покажа дека едно зборува пред граѓаните а друго надвор од државата, туку и јавно, пред ...

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме принципиелен став кој го презентираме секогаш и секаде

Либертас - 21.11.2019

СДСМ во очај единствен спас бараат во лажните вести кои што ги креираат и лиферуваат. ВМРО-ДПМНЕ и претседателот Христијан Мицкоски имаат принципиелен став кој го презентираат секогаш и секаде, а тоа дека поддржувале и ќе поддржуваат се она кое што ...

На самитот на ЕПП Мицкоски доживеа дебакл, целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики

24Инфо - 21.11.2019

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, соопшти Бојан Маричиќ, претседател на Комисија на СДСМ за Европски прашања на прес-конференција.

“5 факти од Самитот на ЕПП – за дебакалот и поразот на неговиот лажен патриотизам Мицкоски вината да си ја побара кај ...

Centar - 21.11.2019

Ниту едно бледо соопштение од скапцениот дворец нема да го покрие дебаклот на лажниот патриотизам на Христијан Мицкоски на самитот на ЕПП во Загреб, реагираат од СДСМ. – Наместо да се крие зад партиски соопштенија Мицкоски нека излезе и нека каже ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ во очај единствен спас бараат во лажните вести кои што ги креираат и лиферуваат

24Инфо - 21.11.2019

Соопштение до јавноста на ВМРО-ДПМНЕ, реакција на соопштението на СДСМ „СДСМ во очај единствен спас бараат во лажните вести кои што ги креираат и лиферуваат. ВМРО-ДПМНЕ и претседателот Христијан Мицкоски имаат принципиелен став кој го презентираат ...

Мицкоски на самит на ЕПП во Загреб

Канал5 - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски на Самитот на ЕПП : Македонија припаѓа во ЕУ и затоа барам да ја извршите својата улога во ширењето на оваа ...

Канал5 - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ , Христијан Мицкоски денеска се обрати на Самитот на Европските народни партии (ЕПП) , што се одржува во Загреб, Хрватска. ,,Живееме во период кога нашите политички противници се борат со нас на политичката сцена со ...

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ на Конгрес на ЕПП во Загреб

Канал5 - 20.11.2019

Делегација од ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Христијан Мицкоски ќе присуствува на дводневниот самит на Европската Народна Партија (ЕПП) кој се одржува во Загреб, Хрватска. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф.

Мицкоски се сретна со Доналд Туск

Нетпрес - 20.11.2019

Пред почетокот на Самитот на Европската Народна Партија остварив средба со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна Партија, Доналд Туск. На средбата изразив загриженост за состојбите во Република Македонија, ...

Мицкоски во Загреб се сретна со Јирки Катајнен

Нетпрес - 20.11.2019

Се сретнав со Јирки Катајнен, досегашен еврокомесар, потпретседател на Европската комисија за работни места, раст, инвестиции и компетитивност и поранешен премиер на Финска. На средбата дискутиравме за новите технологии и инвестиции на ЕУ и ...

Мицкоски на самит на ЕПП во Загреб

Сител - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски во Загреб на Конгресот на ЕПП, најавена е и средба со Доналд Туск

Макфакс - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Македонија заслужува да ја водат посветени политичари, само така ќе има напредок

Нетпрес - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во загреб ќе оствари повеќе билатерални средби. Денеска Христијан Мицкоски оствари средби меѓу другите и со претседателот на Европскиот ...

Идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите потенцијали и пријателства за да го деблокира европскиот пат

Нетпрес - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската народна партија (EPP) во Загреб во вторникот оствари повеќе билатерални средби. Меѓу другите, челникот на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со претседателот на Европскиот совет и ...

Мицкоски: После 12-ти април, бидете уверени дека проевропската влада ќе ги поттикне реформите и трансформативните ...

Курир - 20.11.2019

Задоволство ми е да се обратам на овој историски Конгрес, кој треба да има за цел да го постави стратешкиот патоказ на нашето политичко семејство во наредните години. Живееме во период кога нашите политички противници се борат со нас на политичката ...

(ВИДЕО) Мицкоски на самитот на ЕПП: Македонија припаѓа во ЕУ, нашите граѓани го заслужуваат тоа

А1 On - 20.11.2019

Македонија припаѓа во Европската Унија и затоа барам од вас да ја извршите својата улога во ширењето на оваа порака. Нашата сегашна социјалдемократска влада не заслужува позитивен стимул од европските метрополи и Брисел, но нашите граѓани го ...

Мицкоски се обрати на Конгресот на ЕПП и порача дека граѓаните заслужуваат европска перспектива

Сител - 20.11.2019

Задоволство ми е да се обратам на овој историски Конгрес, кој треба да има за цел да го постави стратешкиот патоказ на нашето политичко семејство во наредните години. Живееме во период кога нашите политички противници се борат со нас на политичката ...

Бидете уверени дека по 12-ти април проевропската влада ќе ги поттикне реформите и трансформативните промени во нашето ...

Нетпрес - 20.11.2019

Задоволство ми е да се обратам на овој историски Конгрес, кој треба да има за цел да го постави стратешкиот патоказ на нашето политичко семејство во наредните години. Живееме во период кога нашите политички противници се борат со нас на политичката ...

Мицкоски од Загреб: ЕПП да биде носителот на Македонија на патот кон членството во ЕУ (ВИДЕО)

+инфо - 20.11.2019

Задоволство ми е да се обратам на овој историски Конгрес, кој треба да има за цел да го постави стратешкиот патоказ на нашето политичко семејство во наредните години. Живееме во период кога нашите политички противници се борат со нас на политичката ...

Мицкоски ќе се обрати на конгресот на ЕПП

Нетпрес - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски во Загреб на самитот на ЕПП

Алфа - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски ќе се обрати на конгресот на ЕПП- На агендата билатерални средби и состанок со Претседателот на Европскиот ...

Курир - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на ...

Мицкоски во Загреб се сретна со Јирки Катајнен

Курир - 20.11.2019

Се сретнав со Јирки Катајнен, досегашен еврокомесар, потпретседател на Европската комисија за работни места, раст, инвестиции и компетитивност и поранешен премиер на Финска. На средбата дискутиравме за новите технологии и инвестиции на ЕУ и ...

Мицкоски со повеќе билатерални средби во рамки на самитот на ЕПП во Загреб

Курир - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европскиот Совет и иден претседател на Европската Народна Партија ...

Мицкоски: Туск, како пријател на нашата земја, изрази подготвеност да помогне на патот кон Европската Унија

Слободен Печат - 20.11.2019

На средбата изразив загриженост за состојбите во Република Македонија, недостигот на правда, зависниот и корумпиран правосуден систем, како и растечката сиромаштија, пишува Мицкоски на Фејсбук.

Мицкоски оствари средба со лидерот на албанската опозиција, Баша

Курир - 20.11.2019

Пред почетокот на Самитот на Европската Народна Партија во Загреб, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со лидерот на албанската опозиција Љуљзим Баша. -Остварив средба со лидерот на албанската опозиција Љуљзим Баша.

Мицкоски од Загреб: Македонија заслужува да ја водат посветени политичари и само така има напредок (ВИДЕО)

Курир - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во загреб ќе оствари повеќе билатерални средби. Денеска Христијан Мицкоски оствари средби меѓу другите и со претседателот на Европскиот ...

Мицкоски на самит на ЕПП: Република Македонија припаѓа на ЕУ, после 12-ти април проевропска Влада ќе ги поттикне ...

Алфа - 20.11.2019

Европеизацијата на нашето општетсвото одвнатре е единствениот начин да се постави нашата нација на брз пат кон членство во Европската Унија, порача Лидертот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред лидерите на сестринските партии на конгресот на ЕПП ...

Мицкоски: Туск, како пријател на нашата земја, изрази подготвеност да помогне на патот кон ЕУ

Алфа - 20.11.2019

Претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, пред почетокот на Самитот на Европската Народна Партија, оствари средба со претседателот на ЕК, Доналд Туск, од која Мицкоски објави и фотографии на својот Фејсбук профил.

(Видео) Мицкоски на Самитот на ЕПП: Македонија припаѓа во ЕУ, барам од вас да ја ширите оваа порака

Макфакс - 20.11.2019

Македонија припаѓа во Европската Унија и затоа барам од вас да ја извршите својата улога во ширењето на оваа порака. Нашата сегашна социјалдемократска влада не заслужува позитивен стимул од европските метрополи и Брисел, но нашите граѓани го ...

Мицкоски на Самитот на ЕПП: Македонија припаѓа во ЕУ, од 12 април следуваат промени на политичката сцена

Независен - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се обрати пред сестринските партии на конгресот на ЕПП кој се одржува во Загреб. Мицкоски се осврна и на досегашното владеење на СДСМ, посочувајќи дека на 12 април ќе има промена на политичката сцена ...

Мицкоски: Како Македонци ние припаѓаме на европското семејство затоа што споделуваме европски вредности

Курир - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска и утре е во Загреб каде присуствува на самитот на Европската Народна Партија. Вечерва тој одржа и свој говор пред присутните, а Европската народна партија на својот Тивтер профил ги објави ...

Мицкоски: Како Македонци припаѓаме во европското семејство затоа што ги делиме европските вредности

Нетпрес - 20.11.2019

Како Македонци му пропаѓаме на европското семејство, затоа што ги споделуваме европските вредности, напиша на својата сметка на Twitter претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој во Загреб каде присуствува на дводневниот самит на Европската ...

Мицкоски: ЕПП го поставува стратешкиот патоказ за нашето политичко семејство

Нетпрес - 20.11.2019

Ми беше задоволство да се обратам на Конгресот на Европската народна партија (ЕПП), кој има за цел да го постави стратешкиот патоказ на нашето политичко семејство во наредните години, објави по своето обраќање во Загреб челникот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски: Побарав поддршка за европските интеграции, Туск е подготвен да помогне

Макфакс - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски: Идната Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите пријателства да се одблокира европскиот пат

iPortal - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија (ЕНП) во Загреб остварил повеќе билатерални средби. Тој се сретнал со претседателот на Европскиот Совет и иден претседател на Европската Народна ...

Контраспин: Од 2008 година единствен услов за НАТО беше договор со Грција за името

Centar - 20.11.2019

Со неверојатна леснотија многу често се скокаат фактите во политичката борба за освојување на власта, па така, деновиве бевме сведоци дека за Христијан Мицкоски договорот со Грција за промена на името не бил услов за влез во НАТО, пишува Теофил ...

Контраспин: Од 2008 година единствен услов за НАТО беше договор со Грција за името

24Инфо - 20.11.2019

Со неверојатна леснотија многу често се скокаат фактите во политичката борба за освојување на власта, па така, деновиве бевме сведоци дека за Христијан Мицкоски договорот со Грција за промена на името не бил услов за влез во НАТО, пишува Теофил ...

(ВИДЕО) Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на конгресот на ЕПП во Загреб

Опсервер - 20.11.2019

Почитуван Претседател, Почитувани Делегати, Почитувани пријатели од семејството на ЕПП, Задоволство ми е да се обратам на овој историски Конгрес, кој треба да има за цел да го постави стратешкиот патоказ на нашето политичко семејство во наредните ...

Мицкоски во Загреб на самитот на ЕПП, најавена е и средба со Доналд Туск

24Инфо - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски од Самитот на ЕПП: Македонија припаѓа во ЕУ!

Република - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски имаше свое обраќање на Самитот на ЕПП, каде истакна дека улогата на ВМРО-ДПМНЕ како опозициска партија е да донесат значителна и опиплива промена за македонските граѓани, а по изборите на 12-ти април да се ...

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски на дводневен самит на ЕПП во Загреб

Мета - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за надворешни ...

Мицкоски во Загреб на самитот на ЕПП, најавена е и средба со Доналд Туск

Точка - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски во Загреб се сретна со Туск, Пленковиќ, Баша

24Инфо - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски се обрати на Конгресот на ЕПП и порача дека граѓаните заслужуваат европска перспектива

4NEWS - 20.11.2019

Задоволство ми е да се обратам на овој историски Конгрес, кој треба да има за цел да го постави стратешкиот патоказ на нашето политичко семејство во наредните години. Живееме во период кога нашите политички противници се борат со нас на политичката ...

МИЦКОСКИ ВО ЗАГРЕБ: Како Македонци припаѓаме на европското семејство!

Денешен - 20.11.2019

Задоволство ми е да се обратам на овој историски Конгрес, кој треба да има за цел да го постави стратешкиот патоказ на нашето политичко семејство во наредните години. Живееме во период кога нашите политички противници се борат со нас на политичката ...

Мицкоски на самитот на ЕПП: Македонија припаѓа во ЕУ, барам од вас да ја ширите оваа порака

Точка - 20.11.2019

Македонија припаѓа во Европската Унија и затоа барам од вас да ја извршите својата улога во ширењето на оваа порака. Нашата сегашна социјалдемократска влада не заслужува позитивен стимул од европските метрополи и Брисел, но нашите граѓани го ...

Мицкоски се сретна со лидерот на албанската опозиција Баша

Република - 20.11.2019

Остварив средба со лидерот на албанската опозиција Lulzim Basha . Разменивме искуства, размислувања и погледи за иднината на нашите земји и регионот. Пред нас имаме тешка задача за надминување на предизвиците и обнова која треба да донесе поубав ...

Мицкоски во Загреб на Конгресот на ЕПП, најавена е и средба со Доналд Туск

Centar - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата ...

Мицкоски на Самитот на ЕПП во Загреб: По изборите ќе формираме стабилна влада, ориентирана кон ЕУ

Либертас - 20.11.2019

Задоволство ми е да се обратам на овој историски Конгрес, кој треба да има за цел да го постави стратешкиот патоказ на нашето политичко семејство во наредните години. Живееме во период кога нашите политички противници се борат со нас на политичката ...

Мицкоски на самитот на ЕПП: Македонија припаѓа во ЕУ, барам од вас да ја ширите оваа порака

24Инфо - 20.11.2019

Македонија припаѓа во Европската Унија и затоа барам од вас да ја извршите својата улога во ширењето на оваа порака. Нашата сегашна социјалдемократска влада не заслужува позитивен стимул од европските метрополи и Брисел, но нашите граѓани го ...

(ВО ЖИВО) Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на конгресот на ЕПП во Загреб

Опсервер - 20.11.2019

Обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски можете да го проследите од 26-та до 30-та мин. од ова обаќање во живо на претставниците кои учествуваат на конгресот на Европската народна ...

Мицкоски во Загреб на Конгресот на ЕПП, најавена е и средба со Доналд Туск

MTM - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со повеќе билатерални средби во рамки на самитот на ЕПП во Загреб

Опсервер - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите потенцијали и пријателства да се одблокира европскиот пат

PressingTV - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев, меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски: Побарав поддршка за европските интеграции, Туск е подготвен да помогне

MTM - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамки на самитот на Европската народна партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската комисија и иден претседател на Европската народна ...

Идната Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите потенцијали и пријателства да се одблокира европскиот пат

Република - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев, меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски: ЕПП ќе биде носителот на Македонија на патот кон членството во Европската Унија

Република - 20.11.2019

Македонија припаѓа во Европската унија! Нашата сегашна социјалдемократска влада не заслужува позитивен стимул од европските метрополи и Брисел, но нашите граѓани го заслужуваат тоа. После 12-ти април, проевропската влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поттикне ...

Мицкоски ќе се обрати на конгресот на ЕПП: На агендата билатерални средби и состанок со Претседателот на Европскиот ...

Република - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на ...

Мицкоски од Загреб: Македонија заслужува да ја водат посветени политичари!

Република - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб ќе оствари повеќе билатерални средби. Денеска Христијан Мицкоски оствари средби меѓу другите и со претседателот на Европскиот ...

Мицкоски од Загреб: Имаме тешка задача за надминување на предизвиците и обнова која треба да донесе поубав живот на ...

Локално - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија (ЕНП) во Загреб остварил повеќе билатерални средби. Тој се сретнал со претседателот на Европскиот Совет и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски во Загреб на самитот на ЕПП, ќе се сретне и со Туск

Н.Македонија - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски на самитот на ЕПП: Македонија припаѓа во ЕУ, ширете ја оваа порака

Н.Македонија - 20.11.2019

Македонија припаѓа во Европската Унија и затоа барам од вас да ја извршите својата улога во ширењето на оваа порака. Нашата сегашна социјалдемократска влада не заслужува позитивен стимул од европските метрополи и Брисел, но нашите граѓани го ...

Мицкоски се сретна со Доналд Туск

Скопје1 - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски: Не сум баш сигурен дека Заев сака промена на изборниот модел

MakPress - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за телевизија „Сонце„ на прашањето поврзано дали во ВМРО-ДПМНЕ веќе се знаат имињата на техничките министри од ВМРО-ДПМНЕ одговори дека ВМРО-ДПМНЕ во моментот се занимава со процесите , а ...

Мицковски: Зоран Заев вети дека ќе го отвори судството како пyпкa…секој ден гледаме на што мислел

365 - 20.11.2019

Христијан Мицкоски, се огласи на Фејсбук по одлука на Апелација притворот на Катица Јанева биде заменет со куќен притвор. Тој напиша: „Зоран Заев вети дека ќе го отвори судството како пyпкa…секој ден гледаме на што мислел.

Мицкоски: Не добивањето на датум за преговори е најдобар пример колку „блескаме“

MakPress - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски при интервјуто за ТВ Сонце посочи дека по фијаското на Зоран Заев за недобивање на датум, граѓаните ќе го казнат на 12-ти април, а потоа ќе започне постепеното зачленување на Република Македонија во ...

Мицкоски ќе учествува на самитот на ЕПП во Загреб

MakPress - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на ...

Мицкоски во Загреб оствари повеќе билатерални средби

MakPress - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европскиот Совет и иден претседател на Европската Народна Партија ...

Мицкоски се сретна со Клеменс Која и Кимо Лахдевирта

Канал5 - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Мицкоски: Многу прашања за ,,Рекет” се неодговорени

Канал5 - 19.11.2019

Реакција на ослободување на Kатица Jанева од истражниот затвор во домашен притвор и од претседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој на Фејсбук напиша: „Зоран Заев вети дека ќе го отвори судството како пупка… Секој ден гледаме на што мислел.

Мицкоски: Недобивањето на датум за Еу е фијаско на политиките на Заев

Press24 - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,Христијан Мицкоски при интервјуто за ТВ Сонце посочи дека по фијаското на Зоран Заев за недобивање на датум, граѓаните ќе го казнат на 12-ти април, а потоа ќе започне постепеното зачленување на Република Македонија во ...

Христијан Мицкоски се сретна со Клеменс Која – шефот на мисијата на ОБСЕ

Нетпрес - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Мицкоски за Јанева: Заев вети дека ќе го отвори судството како пупка и гледаме што мислел

Press24 - 19.11.2019

После пуштањето на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во куќен притвор, со реакција преку Фејсбук се јави и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски порачувајќи дека правда ќе има и дека тоа ќе важи за сите.

Мицкоски за куќниот притвор на Јанева: Заев вети дека ќе го отвори судството како пупка… секој ден гледаме на што ...

Нетпрес - 19.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласи на Фејсбук по денешната одлука на Апелација притворот на Катица Јанева биде заменет со куќен притвор. „Зоран Заев вети дека ќе го отвори судството како пупка… секој ден гледаме на што мислел.

Прес-конференција на Мицкоски во 14:15 часот

Курир - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес во 14:15 часот ќе одржи прес-конференција. Истата, според најавата од партијата, ќе се одржи во просториите на Центар за комуникации на ...

ФОТО: Мицкоски оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија и амбасадорот на Финска

Курир - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Мицкоски: Недобивањето на датум претставува едно комплетно фијаско на политиките на СДСМ и Зоран Заев

Курир - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски при интервјуто за ТВ Сонце посочи дека по фијаското на Зоран Заев за недобивање на датум, граѓаните ќе го казнат на 12-ти април, а потоа ќе започне постепеното зачленување на Република Македонија во ...

Мицкоски: СДСМ во јавноста кажуваат дека се за промена на изборниот модел, а во суштина не сакаат тоа се случи

Курир - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за телевизија „Сонце„ на прашањето поврзано дали во ВМРО-ДПМНЕ веќе се знаат имињата на техничките министри од ВМРО-ДПМНЕ одговори дека ВМРО-ДПМНЕ во моментот се занимава со процесите , а ...

„Квалитетот на политики, квалитетот на живот во уште првите 100 дена ќе ја покажат разликата на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ“

Курир - 19.11.2019

Во интервју за ТВ Сонце гостуваше Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, кој што посочи дека во првите 100 дена граѓаните ќе ги видат мерките на партијата, по победувањето на предвремените парламентарни избори на 12-ти април.

Мицкоски: Зоран Заев вети дека ќе го отвори судството како пупка, секој ден гледаме на што мислел

Курир - 19.11.2019

Зоран Заев вети дека ќе го отвори судството како пупка…секој ден гледаме на што мислел. Што е со инспираторот за Рекет, или тука на неколкумина ќе запре се? Што е со парите од куферот, што е со предупредувањето до обвинетите дека се пријавени, што е ...

Средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Клеменс Која

Сител - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

(ВИДЕО) Мицкоски: Да, нема да бидам како Зоран Заев

PressingTV - 19.11.2019

Да, нема да бидам како Зоран Заев, зашто не сум аболиран за криминал, ниту сам барал мито, изјави првиот човек на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Хрситијан Мицксоки одговарајќи на новинарско прашање.

Фер избори клучни за европската перспектива на Македонија

Република - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средби со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија Клеменс Која и амбасадорот на Финска, Кимо Лахдевирта, на кои било разговарано за актуелната политичка состојба во државата, проблемите со кои ...

Средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Клеменс Која

24Инфо - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Мицкоски се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Која и амбасадор Лахдевирта

MakPress - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Што признаа Заев и Мицкоски

Deutsche Welle - 18.11.2019

Заев разбра дека членството во НАТО и преговорите со ЕУ не се пресудни за да се добијат изборите. Мицкоски сфати дека само незадоволството поради компромисите со Грција и Бугарија не е доволно. Пишува Ерол Ризаов.

Контраспин: Од 2008 година единствен услов за НАТО беше договор со Грција за името

Окно - 18.11.2019

Со неверојатна леснотија многу често се скокаат фактите во политичката борба за освојување на власта, па така, деновиве бевме сведоци дека за Христијан Мицкоски договорот со Грција за промена на името не бил услов за влез во НАТО Христијан Мицкоски ...

Мицкоски како премиер од свој џеб ќе си ги плаќа патувањата во странство

+инфо - 18.11.2019

По изборите на 12 април, ако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски биде новиот премиер ќе се откаже од дневниците, односно трошоците за службените патувања дома и во странство ќе си ги плаќа од сопствен џеб, откриваат за Плусинфо од партијата.

Што признаа Заев и Мицкоски

Либертас - 18.11.2019

Двајцата најголеми политички противници, премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски конечно признаа, додуша индиректно, некои основни, но клучни работи во врска со предвремените парламентарни избори иако за тоа имаа сериозни ...

Контраспин: Од 2008 година единствен услов за НАТО беше договор со Грција за името

Мета - 18.11.2019

Со неверојатна леснотија многу често се скокаат фактите во политичката борба за освојување на власта, па така, деновиве бевме сведоци дека за Христијан Мицкоски договорот со Грција за промена на името не бил услов за влез во НАТО, пишува Теофил ...