TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Македонија рекордни 42 степени, од недела посвежо

МРТ - 26.07.2009

Тропските горештини што од четвртокот ја зафатија Македонија, денеска го достигнаа температурниот максимум годинава од 42 ...

Најтопол ден во годината - утре посвежо

А1 - 25.07.2009

Денеска во Македонија се измерени највисоките температури досега годинава, а според метеоролозите од утре се очекува пад на ...

Прва жртва од тропските горештини во Албанија

Алсат-М - 25.07.2009

Во Албанија е регистрирана првата жртва од тропските горештини, јави дописникот на МИА од Тирана.

Во Македонија измерени 42 целзиуса

Телма - 25.07.2009

Тропските горештини што од четвртокот ја зафатија Македонија, денеска го достигнаа температурниот максимум годинава од 42 ...

Во Македонија денеска измерени 42 степени целзиусови

Алсат-М - 25.07.2009

Тропските горештини што од четвртокот ја зафатија Македонија, денеска го достигнаа температурниот максимум годинава од 42 ...

Тропска жега во Македонија

Утрински - 25.07.2009

Најтоплиот ден од ова лето ќе биде денеска, прогнозираат синоптичарите. Тропска жега се очекува во цела Македонија, а ...

Барајте спас од пеколното сонце

Време - 25.07.2009

Полупразни улици од кои испаруваше асфалтот и растрчани екипи на Црвениот крст, кои делеа вода на залутаните пешаци, го ...

Прва жртва од тропските горештини во Албанија

Канал5 - 25.07.2009

Во Албанија е регистрирана првата жртва од тропските горештини, јави дописникот на МИА од Тирана.

По вршникот, свеж ветер

Форум - 25.07.2009

Денеска беше најтоплиот ден во годината, а од утре не’ очекува освежување Денеска во Македонија се измерени највисоките ...

Викендов пеколни температури во земјава

Нетпрес - 25.07.2009

Во текот на викендов се очекуваат пеколни температури во земјава. Им се препорачува на граѓани да носат полесна облека, капи и ...

Во Македонија денеска измерени 42 степени целзиусови

Сител - 25.07.2009

Тропските горештини што од четвртокот ја зафатија Македонија, денеска го достигнаа температурниот максимум годинава од 42 ...

Најтопол ден во годината – утре посвежо

Макфакс - 25.07.2009

Денеска во Македонија се измерени највисоките температури досега годинава, а според метеоролозите од утре се очекува пад на ...

За пеколните горештини со стари препораки

Алфа - 25.07.2009

Да се избегнува излегување на сонце во периодот од 11 до 17 часот, а оние кои работат да носат лесна облека, очила и капа за ...

Бури и тропски горештини низ Европа, снег во пустина

А1 - 24.07.2009

Додека Балканот се наоѓа под топлотен удар, во средна Европа силно невреме. Во дождовните бури и јакиот ветар во Полска загинаа ...

Ветерче ќе дувне за викендов

А1 - 24.07.2009

Високи температури и сонце на кое не му се радувате - да се издржи на скоро 40 степени и не е така едноставно.

До степен на тревога

Дневник - 24.07.2009

Се очекува екстремно висока температура и до 41 степен, велат во УХМР, а вонредни мерки и скратено работно време ќе има ако ...

Тропски денови во Македонија

Време - 24.07.2009

Сите што викендов ќе го поминат во градовите треба да се подготват на пеколните температури кои се најавуваат и да не планираат ...

Неподносливи горештини во Грција во следните два дена

Алсат-М - 24.07.2009

- Грција во следните два дена ќе ја зафатат тропски горештини, кога се очекува температурите да достигнат 43 степени Целзиусови.

Горештините ја зедоа првата жртва во Србија

Канал5 - 24.07.2009

Маж на 66 годишна возраст починал вчера на плажата на реката Сава близу Шабац, пренесе Танјуг.

Неподносливи горештини во Грција во следните два дена

Канал5 - 24.07.2009

Грција во следните два дена ќе ја зафатат тропски горештини, кога се очекува температурите да достигнат 43 степени Целзиусови.

Горештини во Грција

Вест - 24.07.2009

АТИНА, 25 јули - Грција денес и утре ќе ја зафатат тропски горештини со температури од 43 степени Целзиусови.

Централна Европа со дожд и невреме, јужна и западна во оган и пеколна температура

Канал5 - 24.07.2009

Централна Европа со дожд и невреме, јужна и западна во оган и пеколна температура.

Тропските температури во Србија ја однесоа првата жртва

Сител - 24.07.2009

Вчерашните високи температури во Србија ја однесоа првата жртва - 66-годишен маж почина на плажа на реката Сава во градот Шабац.

Горештини на Балканот, бури во централна Европа

Макфакс - 24.07.2009

Неколку балкански држави прогласија вонредни мерки поради високите температури, додека делови од централна Европа се зафатени ...

Горештини на Балканот, бури во централна Европа

Алфа - 24.07.2009

Неколку балкански држави прогласија вонредни мерки поради високите температури, додека делови од централна Европа се зафатени ...

Тропските температури во Србија ја однесоа првата жртва

Кирилица - 24.07.2009

Вчерашните високи температури во Србија ја однесоа првата жртва - 66-годишен маж почина на плажа на реката Сава во градот Шабац.

Бран горештини ја зафати Централна Европа

Кирилица - 24.07.2009

Поради големите горештини властите во повеќе земји од Централна Европа ги повикаа своите граѓани да не излегуваат од своите ...

Tропски горештини во Македонија

А1 - 23.07.2009

Македонија од денеска до сабота ќе биде зафатена од екстремно топол бран со температури и над 40 степени целзиусови и висок УВ ...

Седете дома, доаѓа пекол

Време - 23.07.2009

Екстремно топол бран со температури над 40 Целзиусови степени и индекс на ултравиолетово зрачење девет ќе ја зафатат Македонија ...

Од денес почнуваат тропски горештини до 41 степен

Утрински - 23.07.2009

Од денеска до сабота температурите во државава ќе бидат највисоки од почетокот на летото.

Викендов тропски горештини

Р.С.Европа - 23.07.2009

За викендов се најавуваат тропски горештини над 40-тиот степен. Лекарите препорачуваат внимателност, повеќе течности, носење на ...

Tропски горештини во Македонија

Кирилица - 23.07.2009

Македонија од денеска до сабота ќе биде зафатена од екстремно топол бран со температури и над 40 степени целзиусови и висок УВ ...

Од недела опаѓање на температурите

Нетпрес - 23.07.2009

Времето денеска ќе биде сончево топло и претежно тивко. Температурата ќе се движи од 30 до 38 степени Целзиусови.

Три дена пекол

Вечер Прес - 23.07.2009

Од денеска до сабота, Македонија ќе биде зафатена од екстремно топол бран со температури и над 40 степени Целзиусови и УВ ...

Тропски температури до недела

Н.Македонија - 23.07.2009

Македонија, според најавите на синоптичарите, од денеска ќе биде зафатена од екстремно топол бран, со температури и над 40 ...

Македонија под вршник

Време - 22.07.2009

Деновите од викендот ќе донесат екстремно високи температури, кои за првпат ова лето ќе достигнат до 40 Целзиусови степени.

Tропски горештини во Македонија

Алсат-М - 23.07.2009

Македонија од денеска до сабота ќе биде зафатена од екстремно топол бран со температури и над 40 степени целзиусови и висок УВ ...

Tропски горештини во Македонија

Канал5 - 23.07.2009

Македонија од денеска до сабота ќе биде зафатена од екстремно топол бран со температури и над 40 степени целзиусови и висок УВ ...

Викендов температури над четириесет целзиусови степени

Канал5 - 22.07.2009

Топлотен бран со температури над четириесеттиот степен ќе ја погоди Македонија во следните неколку дена.

Наредните три дена - тропски температури

Телма - 22.07.2009

Македонија, според најавите на синоптичарите, од утре до сабота ќе биде зафатена од екстремно топол бран со температури и над ...

Tропски горештини во Македонија

Сител - 23.07.2009

Македонија од денеска до сабота ќе биде зафатена од екстремно топол бран со температури и над 40 степени целзиусови и висок УВ ...

Tропски горештини во Македонија

Алфа - 23.07.2009

Македонија од денеска до сабота ќе биде зафатена од екстремно топол бран со температури и над 40 степени целзиусови и висок УВ ...

Времето денеска сончево со температури до 35 степени

Нетпрес - 21.07.2009

Времето во Македонија, денеска ќе биде сончево и топло, локално со слаб до умерен северен ветер.