TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ван Перси ќе добие бонус од 10 милиони фунти ако го одработи договорот до крај

Спортманија - 19.08.2012

Робин ван Перси го очекува бонус од 10 милиони фунти, ако остане во Манчестер јунајтед до крајот на својот четиригодишен договор, вреден 250 илјади фунти неделно.

Фергусон се подготвува за пензија

БркајРабота - 19.08.2012

Славниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, можно е во 2014-та година да го напушти клубот и после 30 години да замине во пензија.

Најголемите фудбалски “предавници”

Спортманија - 19.08.2012

Во време кога целата фудбалска јавност,говори за преминот на Робин Ван Перси од Арсенал во Манчестер јунајтед,ви ја презентираме листата на играчи кои со своите контраверзни трансфери предизвикаа бес ...

Венгер создава нервоза во редовите на Јунајтед

МРТ - 19.08.2012

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер се обиде да создаде нервоза во Манчестер Јунајтед. Откако "топџиите" прибраа речиси 30 милиони фунти за трансферот на Робин Ван Перси на "Олд Трафорд" сега ...

Фергусон не ја исклучува можноста за уште еден трансфер

МРТ - 19.08.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Сер Алекс Фергусон не ја исклучува можноста до крајот на летниот трансфер прозорец да привлече уште еден фудбалер.

Манчини: Јунајтед е фаворит

Екипа - 18.08.2012

Манчестер сити, актуелниот шампион во Премиер - лигата, беше многу скромен на трансфер-пазарот ова лето, па затоа Роберто Манчини вели со ангажманот на Робин ван Перси, соседот Манчестер јунајтед е ...

Фергусон: Меси не може да даде 72 гола во Премиерлигата

МКД - 18.08.2012

Менаџерот на Манчестер јунајтед, сер Алекс Фергусон доби суперзасилување во Холанѓанецот Робин Ван Перси за да се обиде да ја врати загубената премиерлигашка круна во новата сезона во најсилната ...

Реднап: Дуото Руни-Ван Перси може да ја врати титулата на „Олд Трафорд“

МКД - 18.08.2012

Џејми Реднап , легендарниот играч на Ливерпул, кој ги обеси копачките во 2005 година во дресот на Саутемптон, во својата колумна за англискиот весник „Дејли мејл“ напиша дека напаѓачкото дуо Вејн ...

За што на Фејсбук зборувале Руни и Ван Перси

СуперСпорт - 18.08.2012

Преминувањето на холандскиот интернационалец Робин Ван Перси од Арсенал во Манчестер Јунајтед предизвика невидена медиумско внимание.

Младиот Чилеанец премина во Јунајтед

СуперСпорт - 18.08.2012

18-годишниот Анѓело Енрикес ќе стане првиот Чилеанец во дресот на Манчестер Јунајтед. Во денот кога Робин ван Перси е претставен како најголемото засилување на Јунајтед во летниот преоден рок, ...

Фергусон: Венгер може да биде професор по покер

Спортманија - 18.08.2012

Откако ја заврши работата со трансферот на Робин ван Перси, Алекс Фергусон откри еден интересен детаљ поврзан со долгите преговори меѓу Манчестер јунајтед и Арсенал.

Челси и Јунајтед му се закануваат на „тивкиот“ Сити

Н.Македонија - 18.08.2012

Сити летово купи само еден фудбалер, Јунајтед го зеде, меѓу другите, ланскиот прв стрелец Ван Перси од Арсенал, а Челси пазареше за 80 милиони евра Ван Перси (лево) и Руни сезонава ќе играат заедно ...

Дали титулата ќе остане во Манчестер?

БркајРабота - 18.08.2012

Денес почнува најквалитетна фудбалска лига во светот, Премиер лигата. Титулата ќе ја бранат фудбалерите на Манчестер Сити.

Манчестер јунајтед го носи и Чилеанецот Енрикез

Кајгана - 18.08.2012

Англискиот премиерлигаш, Манчестер јунајтед, во своите редови ќе донесе уште еден напаѓач, а станува збор за 18-годишниот чилеански напаѓач Анхело Енрикез, соопшти денеска неговиот матичен клуб ...

Манчини: Јунајтед е фаворит за титулата

Спортманија - 18.08.2012

Роберто Манчини вели дека Манчестер јунајтед ги има најдобрите напаѓачи во светот. Тимот на Алекс Фергусон потпиша со Робин ван Перси, кој ќе игра покрај Вејн Руни, Дени Велбек и Хавиер Ернандес.

Чилеанскиот Вундеркид и официјално во Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 18.08.2012

Како што беше пред некој ден најавено, 18-годишниот Анѓело Енриекс стана прв Чилеанец во дресот на Манчестер Јунајтед. Во денот кога Робин Ван Перси беше претставен како најголемо засилување на ...

Започна англиската Премиерлига

Канал5 - 18.08.2012

Фудбалските фанатици го дочекаа и тој ден. Спектаклот наречен Премиерлига започнува денеска. По сензационалното спуштање на завесата во минатогодишниот шампионат, трофејот во англиското првенство го ...

Ван Перси: Детето во мене извика Манчестер Јунајтед

Точка - 18.08.2012

Робин Ван Перси, најдобриот играч и стрелец во Премиер лигата за минатата сезона, го избра бројот 20 на неговиот нов дрес.

Манчестер јунајтед го носи и Чилеанецот Ерникез

Макфакс - 18.08.2012

Англискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед во своите редови ќе донесе уште еден напаѓач, а станува збор за 18-годишниот чилеански напаѓач Анхело Енрикез, соопшти во саботата неговиот матичен клуб ...

Ван Перси ќе дебитира на отворањето на новата сезона

24 Вести - 17.08.2012

Робин Ван Перси ке дебитира во понеделник на стартот на новата сезона против Евертон. „Ван Перси ги мина медицинските прегледи во Манчестер и верувам дека ќе биде подготвен за натпреварот во ...

Со Ван Перси сме силни како и во 1999. година

Оn.net - 17.08.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон верува дека Робин ван Перси може да го има своето деби за новиот клуб веќе на отворањето на сезоната против Евертон.

Вермален нов капитен на Арсенал

Оn.net - 17.08.2012

По заминувањето на Робин ван Перси, белгискиот дефанзивец Томас Вермален е избран за нов капитен на Арсенал. Ван Перси замина во Манчестер Јунајтед, а пред саботниот натпревар од Премиер лигата ...

Вермален ќе биде новиот капитен на Арсенал

24Фудбал - 17.08.2012

Арсен Венгер потврди дека Томас Вермален ќе биде новиот капитен на Арсенал, додека Микел Артета ќе биде неговиот заменик.

Официјално: Ван Перси го комплетираше трансферот во Манчестер Јунајтед

24Фудбал - 17.08.2012

Откако синоќа ги помина медицинските тестови, Робин ван Перси денес стави потпис на четиригодишен договор со Манчестер Јунајтед со што го комплетираше трансферот од Арсенал.

„Чест ми е што потпишав за Јунајтед“

Оn.net - 17.08.2012

Робин ван Перси го комплетираше трансферот на Олд Трафорд и од денеска е нов играч на „црвените ѓаволи“. Холандската ѕвезда го комплетираше трансферот вреден 24 милиони фунти, според кој ќе ...

Манчини: Со ангажманот на Ван Перси, Јунајтед е фаворит за титулата

24Фудбал - 17.08.2012

Холанѓанецот утрово го комплетираше трансферот на Олд Трафорд, и се очекува да дебитира во дреост на ’Црвените Ѓаволи’ веќе во понеделник на дуелот со Евертон.

Фергусон: Ван Перси сакаше трансфер само во Манчестер Јунајтед

24Фудбал - 17.08.2012

Манчестер Јунајтед денеска го комплетираше трансферот на Робин ван Перси од Арсенал вреден 24 милиони фунти, напаѓачот потпиша четиригодишен договор со Црвените Ѓаволи.

Ван Перси: Чест ми е да бидам дел од МанЈу

Екипа - 17.08.2012

Робин ван Перси не го криеше задоволството што во иднина ќе го носи дресот на Манчестер јунајтед, откако англискиот гигант се договори со Арсенал околу висината на овој трансфер од 24 милиони фунти.

Ван Перси и официјално во Манчестер јунајтед

Утрински - 17.08.2012

Арсенал ги договори условите за продажба на својот капитен Робин ван Перси на Манчестер јунајтед, потврдија и двата клуба од Премиер-лигата на своите официјални веб-страници.

Ебуе: Ван Перси е типично холандско магаре

МКД - 17.08.2012

Емануел Ебуе, поранешниот соиграч на Робин ван Перси, на својот „Твитер“ профил го „испоплука“ холандскиот репрезентативен напаѓач кој од Арсенал премина во големиот ривал Манчестер Јунајтед.

Ван Перси: Чест е да бидеш дел од Манчестер јунајтед

МКД - 17.08.2012

Најдобриот стрелец минатата сезона во Премиерлигата, Робин Ван Перси и официјално е нов член на Манчестер јунајтед, откако попладнево го потпиша договорот.

Вермален нов капитен на Арсенал

Утрински - 17.08.2012

Робин ван Перси ја презеде капитенската лента во Арсенал минатото лето, откако на Барселона и' беше продаден Сеск Фабрегас, а 12 месеци подоцна лидерското место меѓу „топчиите“ повторно се испразни ...

Навивачите на Арсенал ги палат дресовите на Перси

Дневник - 17.08.2012

Масовно палење на дресовите со името на Робин ван Перси е првата реакција на разлутените навивачи на Арсенал, откако најдобриот фудбалер на „топчиите“ замина во редовите на лутиот ривал Манчестер ...

Фото: Гори дресот на Ван Перси!

СуперСпорт - 17.08.2012

Еве како изреагираа дел од фановите на Арсенал поради заминувањето на Ван ...

Венгер: „Го продадов Ван Перси на непријателите“

БркајРабота - 17.08.2012

Во разговор со телевизијата TF1, Арсен Венгер го коментираше трасферот на Робин Ван Перси во Манчестер Јунајтед. Тоа е прв пат во последните 16 години, за време на ерата на Венгер, да продадат играч ...

Ван Перси дебитира во понеделник

Идивиди - 17.08.2012

Холандскиот напаѓач Робин ван Перси во четвртокот пристигна во Манчестер на задолжителните медицински прегледи и доцна вечерта требаше да го комплетира трансферот на Олд Трафорд.

Вилшир ќе биде новата 10-ка на Арсенал

Спортманија - 17.08.2012

Арсенал денеска ќе потврди дека Џек Вилшир ќе го преземе дресот со број 10 кој досега беше сопственост на Робин ван Перси.

Навивачите го палат дресoт на Перси

Идивиди - 17.08.2012

Заминувањето на Ван Перси тешко го поднесоа навивачите на Арсенал поради неговото заминување во големиот ривал. Фановите на лондонскиот клуб публикуваа неколку видеа на Јутјуб како го палат дресот на ...

Навивачите на Арсенал ги палат дресовите од Ван Перси

Спортски - 17.08.2012

Од херој до најомразена личност меѓу навивачите на Арсенал, тој е статусот што деновиве го заработи Робин Ван Перси откако беше објавено дека преминува во редовите на ривалот Манчестер Јунајтед.

РВП ги помина медицинските прегледи, денес ќе биде претставен пред медиумите

СуперСпорт - 17.08.2012

Најголемото засилување на Манчестер Јунајтед во последните неколку години, холандскиот интернационалец Робин Ван Перси, кој премина од редовите на лутиот ривал Арсенал доцна синоќа ги минал ...

Вермален капитен, Венгер не ги троши парите од Ван Перси

Алфа - 17.08.2012

По заминувањето на Робин Ван Перси од Емирати белгискиот интернационалец, Вермален, ќе ја носи капитенската лента во Арсенал додека негова замена ќе биде Артета, потврди менаџерот на клубот Арсен ...

Вермален нов капитен на Арсенал

ЗаЗабава - 17.08.2012

Белгискиот репрезентативец Томас Вермален е именуван за нов капитен на Арсенал, а ќе го замени Холанѓанецот Робин ван Перси кој кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед.

ОФИЦИЈАЛНО: Ван Перси го комплетираше трансферот во Манчестер Јунајтед!

СуперСпорт - 17.08.2012

Холанѓанскиот репрезентативец денес потпиша 4 годишен договор со најтрофејниот клуб во Англија. Манчестер Јунајтед за Ван Перси ќе плати 24 милиони фунти, сјајниот и сега веќе бившиот играч и капитен ...

Манчестер го комплетираше договорот со Ван Перси

Спортманија - 17.08.2012

Робин ван Перси официјално стави потпис на договорот со Манчестер јунајтед и ќе може да дебитира во својот нов клуб уште во понеделник.

Ван Перси го комплетираше трансферот во Манчестер Јунајтед

Кајгана - 17.08.2012

Манчестер Јунајтед го комплетираше трансферот на Робин ван Перси, откако Холанѓанецот синоќа ги помина медицинските тестови, а денес стави потпис на четиригодишен договор со „Црвените ѓаволи“ со што ...

Стигнуваат честитки за Ван Перси

СуперСпорт - 17.08.2012

Немаат сите исто мислење како Ебуе кој што не го поднесе добро заминувањето на капитенот на Арсенал во редовите на Јунајтед.

Комби служба за „отстранување“ на Ван Перси (Видео)

Спортманија - 17.08.2012

Робин ван Перси денеска го потпиша договорот со Манчестер јунајтед, а овој трансфер никако не им се допаѓа на фановите на Арсенал кои во најголем дел сметаат дека Холанѓанецот е предавник.

Вермален капитен, Вилшер ја зема 10ката

СуперСпорт - 17.08.2012

Одбрамбениот играч на Арсенал Томас Вермален ја презема капитенската лента после заминувањето на Робин ван Перси. „ Се работи за Вермален и Артета“, изјави Венгер.

Фото на денот: Ван Перси го одржа првиот тренинг во Јунајтед!

СуперСпорт - 17.08.2012

Конечно, се заврши уште една сага, РОБИН ВАН ПЕРСИ преминува во Манчестер Јунајтед. Тој денеска потпиша за Јунајтед и веднаш потоа го одработи првиот ...

Фото: Првиот тренинг на Ван Перси во Јунајтед

Mnogoo - 17.08.2012

Робин ван Перси денеска и официјално го стави потписот на четиригодишен договор со Манчестер Јунајтед. Холанѓанецот веќе го одработи и првиот тренинг со своите нови соиграчи.

РВП го зеде бројот 20 во Јунајтед

СуперСпорт - 17.08.2012

Новото засилување на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси ќе го носи дресот со број 20 во новата сезона. Холанѓанецот денеска официјално потпиша со црвените ѓаволи 4-годишен договор.

Детето во ван Перси одлучи

ЗаЗабава - 17.08.2012

Откако потпиша за Манчестер Јунајтед, Робин ван Перси стана најомразената личност во северен Лондон, но тој смета дека го направил она што било најдобро за него.

Адријан замена за Ван Перси

Алфа - 17.08.2012

По заминувањето на Робон ван Перси во Манчестер Јунајтед, Арсенал ќе се обиде во најкус можен рок да најде фудбалер, кој би го засилил составот на Арсен Венгер.

Ван Перси: Како дете сонував да играм за Јунајтед

СуперСпорт - 17.08.2012

Робин ван Перси вели дека како дете сонувал да игра за Манчестер Јунајтед и вели дека одлуката да премине кај нив ја донел брзо.

Фергусон: Робин е одличен, Меси кај нас не би постигнал 72 гола

СуперСпорт - 17.08.2012

Одличниот холандски репрезентативец, сега веќе поранешен играч на Арсенал, Робин Ван Перси, од денес и официјално е член на Манчестер Јунајтед, чиј што менаџер Алекс Фергусон за својот нов играч има ...

Сер Ферги: Со Ван Перси имаме убиствен напаѓачки квартет

+инфо - 17.08.2012

Менаџерот на Манчестер јунајтед, сер Алекс Фергусон е пресреќен со ангажирањето на холандскиот напаѓач од редовите на Арсенал, Робин ван Перси, со кој „црвените ѓаволи“ имаат убиствен квартет на ...

Официјално: Ван Перси потпиша за Манчестер јунајтед!

+инфо - 17.08.2012

Манчестер јунајтед и Робин ван Перси го официјализираа 24 милиони фунти вредниот трансфер на холандскиот ас од Арсенал на Олд Трафорд.

Арсен Венгер: Сакав да го продадеме Ван Перси во ПСЖ

МРТ - 17.08.2012

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер вели дека последното нешто што сакал, е клубот да го продаде својот најдобар играч на големиот непријател Манчестер Јунајтед, но желбата на играчот и економската ...

Вермален стана капитен на Арсенал

МРТ - 17.08.2012

Дефанзивецот на Арсенал Томас Вермален ќе биде новиот капитен на "топџиите", заменувајќи го Робин ван Перси, кој премина во Манчестер Јунајтед.

Ван Перси: За мене е чест што сум во Манчестер Јунајтед

МРТ - 17.08.2012

Трансферот на Робин ван Перси во Манчестер Јунајтед беше официјално финализиран. Голгетерот на англиската Премиер лига за минатата сезона потпиша договор со "црвените ѓаволи" откако ги мина успешно ...

Ван Перси ја спушти цената на Јунајтед

МРТ - 17.08.2012

Робин ван Перси ја намали цената на Манчестер Јунајтед. Додека навивачите на тимот во Англија беа во еуфорија од трансферот на ѕвездата на Олд Трафорд, на берзата во Њујорк акциите на клубот паднаа ...

Манчини: Сега Јунајтед е фаворит за титулата

МРТ - 17.08.2012

Менаџерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини изјави дека е задоволен од напаѓачите, но сепак призна дека Робин ван Перси ги прави Јунајтед фаворити во шампионатот.

Алекс Фергусон: Ван Перси сакаше да дојде кај нас

МРТ - 17.08.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Сер Алекс Фергусон откри дека трансферот на Робин ван Перси од Арсенал се реализирал многу тешко.

Ван Перси: Меѓу мене и Арсенал нема лоши чувства

МРТ - 17.08.2012

Робин Ван Перси ја даде својата прва прес-конференција како фудбалер на Манчестер Јунајтед. Како што се очекуваше, 29-годишниот холанѓанец кажа доста љубопитни нешта, меѓу нив се разбира и мотивите ...

Манчестер Сити во паника поради тандемот Руни-Ван Перси

Вечер - 17.08.2012

Покрај градските ривали сезонава како фаворити за шампионската титула важат уште Челзи, Арсенал и Ливерпул Се е подготвено за стартот на новата 21.

Венгер: Подобро ќе беше Ван Перси да заминеше во ПСЖ

Точка - 17.08.2012

Арсен Венгер со коментар во врска со продажбата на неговиот најдобар играч во редовите на ривалот на Арсенал, Манчестер Јунајтед.

Манчини: Со Ван Перси фаворит е Јунајтед

Точка - 17.08.2012

Менаџерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини вели дека Јунајтед е фаворит за премиерлигашката титула со доведувањето на Робин Ван Перси.

Ван Перси: Чест ми е да потпишам за Јунајтед

Точка - 17.08.2012

Манчестер Јунајтед и службено го доби потписот на најголемото засилување на Ѓаволите за ова лето, холандскиот напаѓач Робин Ван Перси.

Венгер: Тажен сум, но не можев ништо да сторам!

Курир - 17.08.2012

Арсен Венгер категорично тврди дека Арсенал немал начин да ја одбие понудата на Манчестер Јунајтед, тимот кој плати 24 милиони фунти за услугите на Робин ван Перси.

Фото: Ван Перси во друштво на „Ѓаволите“

Курир - 17.08.2012

Робин Ван Перси веќе е во Манчестер каде му се приклучи на својот нов тим. Холанѓанецот конечно е во Манчестер каде му се приклучи на својот нов тим Јунајтед.

Ван Перси официјално член на Манчестер Јунајтед, Фергусон одушевен

Макфакс - 17.08.2012

Поранешниот напаѓач на Арсенал Робин Ван Перси во петок официјално го стави својот потпис на четиригодишниот договор со Манчестер Јунајтед.

Јунајтед владее во Манчестер

Оn.net - 16.08.2012

Англиската агенција за истражување на јавното мислење Rightmove спроведе истражување каде живеат навивачите на клубовите во Премиер лигата.

Навивачите ги палат дресовите на Ван Перси

Оn.net - 16.08.2012

Од херој до најомразена личност меѓу навивачите на Арсенал. Веднаш по комплетирањето на трансферот на Робин Ван Перси во Манчестер Јунајтед, навивачите на „топџиите“ почнаа да ги палат дресовите со ...

Сите бегаат од Арсенал

Оff.net - 16.08.2012

Арсенал ја прифати понудата вредна 23 милиони од ривалскиот Манчестер Јунајтед за преселбата на нивниот капитен и најдобар фудбалер, Робин ван Перси.

Ван Перси ќе дебитира во понеделник, против Евертон

24Фудбал - 16.08.2012

Синоќа Манчестер Јунајтед и Арсенал постигнаа договор за трансфер на Робин ван Перси, Холанѓанецот денес треба да ги помине медицинските тестови и да стави потпис на договорот со Црвените Ѓаволи.

Венгер: Јунајтед е наш непријател, боли што го продадовме Ван Перси на нив

24Фудбал - 16.08.2012

’Топџиите’ вчера постигнаа договор со Манчестер Јунајтед за трансфер на Ван Перси, вреден помеѓу 20 и 24 милиони фунти. Холанѓанецот е првиот фудбалер што Арсен Венгер му го продава на својот голем ...

Ван Перси пристигна на медицински прегледи во Манчестер

24Фудбал - 16.08.2012

Манчестер Јунајтед и Арсенал синоќа го договорија трансферот на Робин ван Перси, па сега останува уште да се завршат формалностите за зделката да биде комплетирана.

Видео: Горат дресовите на Ван Перси

Екипа - 16.08.2012

Трансферот на Робин ван Перси во Манчестер јунајтед предизвика огромно незадоволство меѓу навивачите на Арсенал, кои што се чувствуваат изневерени од својот доскорешен капитен по неговата одлука по ...

Ебуе: Ван Перси е холандско магаре

Екипа - 16.08.2012

Преминот на досегашниот капитен на Арсенал, Робин ван Перси, во редовите на Манчестер јунајтед ги разгневи навивачите, но и поранешните фудбалери на овој тим.

Венгер: Моравме да го продадеме Ван Перси

МКД - 16.08.2012

Францускиот стратег на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека морал да го продаде својот најдобар фудбалер, Робин Ван Перси, најдобриот стрелец во Премиерлигата за минатата сезона во Манчестер јунајтед.

Јунајтед има повеќе навивачи од Сити

МКД - 16.08.2012

Манчестер јунајтед, највредниот спортски бренд во светот, во кој од неодамна акции имаат и Македонци, сепак е попопуларен клуб во однос на градскиот ривал и актуелен шампион на Англија, Манчестер ...

Навивачите на Арсенал разочарани ја палат десетката на Ван Перси (ВИДЕО)

МКД - 16.08.2012

Заминувањето на Робин Ван Перси од Арсенал во Манчестер јунајтед предизвика гневни реакции меѓу „топчиите“, кои не може да го простат заминувањето на Холанѓанецот од клубот во кој израсна како врвен ...

Ван Перси дефинтивно во Манчестер Јунајтед

БркајРабота - 16.08.2012

Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед соопшти дека е договорен трансферот со фудбалерот на Арсенал, Робин Ван Перси. Според пишувањата на Англиските медиуми, Холанѓанецот ќе премине во редовите на ...

Ван Перси денеска во Манчестер

Идивиди - 16.08.2012

Капитенот на Арсенал, Робин Ван Перси синоќа играше против Белгија, а денеска се очекува место во Лондон да се појави на "Олд Трафорд", па откако ќе ги мине лекарските прегледи да го потпише ...

Венгер: Немавме избор

Спортманија - 16.08.2012

Арсен Венгер е незадоволен што мора да се раздели со својот најдобар фудбалер Робин ван Перси, но тврди дека Арсенал немал избор во оваа ситуација.

Фановите на Арсенал ги палат дресовите на Ван Перси (Видео)

Спортманија - 16.08.2012

Само неколку часа по објавувањето на информацијата дека Робин ван Перси ќе го напушти Арсенал и ќе го засили Манчестер јунајтед, фановите на топчиите почнаа да го покажуваат незадоволството од ...

Венгер немаше избор

ЗаЗабава - 16.08.2012

Менаџерот на англискиот Премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер, изјави дека немал друг избор освен да го продаде својот најдобар играч, Робин ван Перси.

Венгер тврди: Немав избор!

СуперСпорт - 16.08.2012

Арсен Венгер тврди дека немал избор и дека морал да се согласи со продажбата на холандскиот интернационалец. По многу перипетии и преговори, Робин Ван Перси стана нов играч на Манчестер Јунајтед.

Боб Вилсон разочаран од Ван Перси

СуперСпорт - 16.08.2012

Една од легендите на Арсенал, голманот Боб Вилсон го изрази своето незадоволство од одлуката на Робин Ван Перси да го замени Арсенал за Манчестер Јунајтед.

Јунајтед попопуларен од Сити

ЗаЗабава - 16.08.2012

Неодамнешното истражување на англиската агенција Рајтмув, чии резултати се објавени вчера, го сруши митот дека Манчестер Сити е попопуларен од локалниот ривал Јунајтед во рамките на тој град.

Реднап: Ван Перси може да биде разликата

СуперСпорт - 16.08.2012

Сега веќе екс менаџерот на Тотенхем Хари Реднап верува дека Ван Перси е способен да ја донесе титулата од Премиер лигата назад на “Олд Трафорд“.

Робин ван Ѓавол

Mnogoo - 16.08.2012

Конечно се случи и тоа чудо. Манчестер Сити и покрај своите неограничени финансиски средства не успеа да го купи Робин ван Перси.

Венгер: Немав избор, морав да го продадам Ван Перси

Алфа - 16.08.2012

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, изјави дека немал избор и дека морал да го продаде Робин ван Перси. Арсенал и Манчестер јунајтед постигнаа договор за трансфер на холандскиот репрезентативец, ...

Фабрегас плачел кога го напуштил Арсенал

БркајРабота - 16.08.2012

Деновиве цела фудбалска јавност е потресена од мега трансферот кој го направи стариот лисец Фергусон. И додека навивачите на црвените ѓаволи се радуваат и смислуваат прекари за новото засилување од ...

Ебуе: Ван Перси е г....р

СуперСпорт - 16.08.2012

Емануел Ебуе секогаш го кажува она што го мисли. Тој нема ни малку почитување за некогашниот соиграч. Ебуе до минатото лето играше за Арсенал, кој се пресели во Галатасарај, но остана омилен меѓу ...

Видео: Навивачи на Арсенал го палат дресот на Ван Перси

БркајРабота - 16.08.2012

Навивачите на Арсенал не можат да го сокријат незадоволството поради преминувањето на Ван Перси во редовите на Манчестер.

Навивачите на “Арсенал” гневни поради предавството на Ван Перси (видео)

Здраво - 16.08.2012

Навивачите на лондонскиот клуб “Арсенал” се гневни на нивниот досегашен капитен затоа што премина во редовите на еден од нивните најголеми ривали.

Фергусон: Ван Перси ќе биде подготвен за Евертон

Алфа - 16.08.2012

А Алекс Фергусон верува дека сите детали околу трансферот на Ван Перси на Олд Трафорд ќе бидат навреме завршени и дека холанѓанецот ќе дебитира во дресот на црвените ѓаволи в понеделник на ...

Венгер: Повеќе би сакал РВП да заминеше во ПСЖ

СуперСпорт - 16.08.2012

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер призна дека најпрво би го продал Робин ван Перси во ПСЖ отколку во Манчестер Јунајтед.

Сер Алекс: Го имам најдобриот напад во Европа

СуперСпорт - 16.08.2012

Сер Алекс Фергусон смета дека го има еден од најсилните напади во Европа оваа сезона, по веста дека напаѓачот на Арсенал Робин Ван Перси е многу блиску до комплетирање на трансферот на “ Олд Трафорд” ...

Вермален ќе биде новиот капитен на Арсенал?

СуперСпорт - 16.08.2012

Дефанзивецот на Арсенал, Томаш Вермален, најверојатно ќе биде назначен за нов капитен на клубот по одлуката на напаѓачот Робин Ван Перси да го напушти клубот.

Венгер: Немав избор освен да се согласам Ван Перси да замине во Јунајтед!

+инфо - 16.08.2012

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер е дециден дека немал друг избор освен да се согласи Робин Ван Перси да замине во Манчестер јунајтед.

Манчестер Јунајтед го потврди трансферот на Робин ван Перси на Олд Трафорд

МРТ - 16.08.2012

Најголемата трансфер сага ова лето заврши. Робин ван Перси стана фудбалер на Манчестер Јунајтед, откако "црвените ѓаволи" се разбраа за трансферот на холандскиот напаѓач, кој се очекува да биде во ...

Ван Перси замина во “црвените ѓаволи“

Сител - 16.08.2012

Манчестер Јунајтед го купи Робин Ван Перси од Арсенал за 24 милиони фунти. Робин Ван Перси (29) во наредните четири години ќе го носи дресот на “црвените ѓаволи“.

ВИДЕО: Навивачите на Арсенал бесни, почнаа да ги палат дресовите од Ван Перси

Сител - 16.08.2012

Заминувањето на Ван Перси од Арсенал во лутиот ривал Манчестер предизвика бурни реакции и омраза кај фановите на топџитее, па така голем број на снимки се прикачени на youtube каде фановите ги палат ...

Венгер: Бев принуден да го пуштам ван Перси

Канал5 - 16.08.2012

Главна трансфер сторија во премиер лигата е заминувањето на Робин ван Перси од Арсенал во Манчестер Јунајтед. Арсен Венгер соопшти дека е разочаран од епилогот, затоа што бил принуден да го засили ...

Арсен Венгер: Немавме избор со Ван Перси

МРТ - 16.08.2012

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер смета дека "топџиите" немале шанси да го задржат холандскиот репрезентативец во своите редови.

Алекс Фергусон: Ќе го имаме најсилниот напад во Европа

МРТ - 16.08.2012

Сер Алекс Фергусон изјави дека Манчестер Јунајтед ќе го поседува веројатно најдобриот напад во Европа по пристигнувањето на Робин ван Перси.

Ван Перси ќе ги чини Манчестер Јунајтед 73 милиони

МРТ - 16.08.2012

Новото засилување на Манчестер Јунајтед Робин ван Перси ќе добива речиси двојно повеќе на "Олд Трафорд", отколку во досегашниот клуб Арсенал.

Арсенал заработил 164 милиони од 10 фудбалери

МРТ - 16.08.2012

Раководството на Арсенал ако не друго, барем знае како да прави милиони од своите фудбалери. Политика која ја спроведува клубот, им носи солидни суми преку продажба на играчи - ѕвезди.

Ван Перси од топчија стана ѓавол

Вечер - 16.08.2012

Трансферот на холандскиот репрезентативец изнесува 22 милиони фунти, а Робин ќе заработува по 200.000 фунти неделно Ставен е официјален крај на најголемата летна фудбалска сапуница откако раководните ...

Ебуе: Ван Перси е истрошен играч

Точка - 16.08.2012

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Ебуе го навреди својот долгогодишен соиграч поради неговата одлука да премине во Јунајтед. ,,Извинете, но не можам да имам почит кон капетанот кој го напушта бродот.

Ферги: Очекувам Ван Перси да настапи против Евертон

Точка - 16.08.2012

Тренерот на Манчестер Јунајтер, Сер Алекс Фергусон очекува неговото ново засилување да настапи на првиот натпревар за Јунајтед оваа сезона.

Ван Перси официјално е „Ѓавол“!

Курир - 16.08.2012

Еден од најголемите и најзвучните трансфери во англискиот фудбал последниве неколку години конечно е завршен – досегашниот напаѓач на Арсенал Робин ван Перси од престојнава сезона ќе ги брани боите ...

Ван Перси во Манчестер јунајтед

Канал 77 - 16.08.2012

Холандскиот репрезентативец Робин ван Перси мина од лондонски Арсенал во Манчестер јунајтед, објави официјалната интернет страница на лондонските „топчии“.

Навивачите на Арсенал ги палат дресовите од Ван Перси

Таратур - 16.08.2012

Од херој до најомразена личност меѓу навивачите на Арсенал, тој е статусот што деновиве го заработи Робин Ван Перси откако беше објавено дека преминува во редовите на ривалот Манчестер Јунајтед.

Фото: Ебуе го нарече Ван Перси холандско магаре

Курир - 16.08.2012

Поранешниот играч на Арсенал, а сега член на Галатасарај, Емануел Ебуе упати остри критики и навреди на адреса на Робин ван Перси. Робин ван Перси и официјално е нов играч на Манчестер Јунајтед.

Видео: Ван Перси „гори“ низ цел Лондон

Курир - 16.08.2012

Навивачите на Арсенал масовно ги палат дресовите на нивниот досегашен миленик Робин ван Перси. Веднаш откако информацијата за трансферот на Холанѓанецот во Јунајтед беше потврдена од страна на двата ...

Навивачите на Арсенал ги палат дресовите на Ван Перси

Макфакс - 16.08.2012

Веста дека холандскиот фудбалер Робин ван Перси станува играч на Манчестер јунајтед ги разбесни навивачите на неговиот досегашен клуб Арсенал. Тие масовно почнаа да ги палат дресовите со неговото име.

Ван Перси во Манчестер Јунајтед

Inpress - 16.08.2012

Лондон, 16. август 2012 (ИНПРЕС) Арсенал и Манчестер Јунајтед соопштија дека постигнале заеднички договор за трансфер на Ван Перси на Олд Трафорд.

Енрикез: Го остварив сонот со трансферот во Манчестер Јунајтед

24Фудбал - 15.08.2012

18 годишниот Чилеанец веќе ги комплетираше лекарските прегледи со ’Црвените Ѓаволи’ и се очекува наскоро да пристигне официјална потврда за неговиот трансфер во Манчестер Јунајтед.

Официјално: Манчестер Јунајтед и Арсенал го договорија трансферот на Ван Перси

24Фудбал - 15.08.2012

Холанѓанецот минатиот месец соопшти дека нема да го продолжи договорот со Арсенал, па беше јасно дека тој ќе замине од Емирати Стадионот ова лето.

Јунајтед го доби Ван Перси!

Оn.net - 15.08.2012

За сума од 30 милиони евра досегашниот капитен на Арсенал Робин ван Перси од Лондон се сели на Олд Трафорд. Алекс Фергусон конечно успеа да дојде до својата желба во овој преоден рок, Робин ван Перси.

Венгер: Немавме друг избор, моравме да го продадеме Ван Перси

24Фудбал - 15.08.2012

’Топџиите’ и ’Црвените Ѓаволи’ вечерва соопштија дека постигнале договор за трансфер на Ван Перси на Олд Трафорд. Холанѓанецот е првиот фудбалер што Арсен Венгер му го продава на лутиот ривал Сер ...

Енрикез доаѓа во Манчестер јунајтед

Екипа - 15.08.2012

Додека навивачите на Манчестер јунајтед со големо внимание го следат текот на преговорите со Арсенал за Робин ван Перси, најтрофејниот англиски клуб го ангажираше во своите редови младиот чилеански ...

Официјално: Ван Перси во Манчестер јунајтед!

Екипа - 15.08.2012

Навивачите на Манчестер јунајтед имаат причина за задоволство откако најтрофејниот англиски клуб вечерва објави дека постигнал договор со Арсенал за трансферот на Робин ван Перси.

Венгер спремен да прифати 22 милиони за Ван Перси

СуперСпорт - 15.08.2012

Како што пренесува весникот Сан, Арсен Венгер е спремен да ја прифати понудата на Јунајтед од 22 милиони фунти за неговиот напаѓач Робин ван Перси.

Јунајтед и Арсенал во преговори

ЗаЗабава - 15.08.2012

Арсенал синоќа и официјално ги започна преговорите со Манчестер Јунајтед околу продажбата на својот капитен Робин ван Перси на Олд Трафорд, тврди Мирор.

Арсенал и Јунајтед отворија официјални преговори околу Ван Перси

СуперСпорт - 15.08.2012

Робин Ван Перси е блиску до сензационален трансфер вреден 20 милиони фунти откако Арсенал официјално започна преговори со Манчестер Јунајтед.

Срушен е митот - Јунајтед е многу попопуларен од Сити во Манчестер

СуперСпорт - 15.08.2012

Јунајтед сепак е многу попопуларен во самиот град [ Манчестер] , но интересно и во Лондон е повеќе популарен од поголемиот број лондонски клубови. Виган и Норич вистински локални патриоти.

Манчестер јунајтед и Арсенал се договорија за Ван Перси

Спортманија - 15.08.2012

Манчестер јунајтед потврди дека и официјално е постигнат договор со Арсенал за трансферот на Робин ван Перси, јавува „Дејли Мејл“.

Ван Перси најдоцна до петок во сотавот на Јунајтед

Алфа - 15.08.2012

По синоќешните преговори меѓу претставниците на Арсенал и Меначетерс Јунатед, Робин ван Перси е многу блиску до преселба на Олд Трафорд.

ОФИЦИЈАЛНО: Робин Ван Перси во Манчестер Јунајтед (Обновено)

СуперСпорт - 15.08.2012

Манчестер Јунајтед и Арсенал на своите официјални страни објавија дека е постигнат договор за холандскиот интернационалец Робин Ван Преси.

Официјално: Ван Перси се сели во Манчестер Јунајтед

Кајгана - 15.08.2012

"Црвените Ѓаволи" и "Топчиите" постигнаа договор за трансфер на Робин ван Перси на Олд Трафорд, а Холанѓанецот утре ќе отпатува за Манчестер.

Арсенал и Јунајтед се договорија, Ван Перси се сели на Олд Трафорд!

+инфо - 15.08.2012

Претставници на Арсенал и на Манчестер јунајтед потврдија дека е постигнат договор за трансфер на холандскиот ас Робин ван Перси, кој од „Емирати“ се сели на „Олд Трафорд“.

Ван Перси се поблиску до Манчестер Јунајтед

Сител - 15.08.2012

Премиерлигашот Арсенал е на добар пат втора сезона по ред да го продава својот капитен, откако лани Цеск Фабрегас беше продаден на Барселона, за оваа, се поизвесно е дека Робин Ван Перси ќе мине во ...

Лидерот на Арсенал се сели во Јунајтед?

Точка - 15.08.2012

Арсенал вчера службено ги започна преговорите со Манчестер Јунајтед околу продажбата на својот капитен Робин ван Перси на Олд Трафорд.

Официјално: Ван Перси се сели на Олд Трафорд

Точка - 15.08.2012

Лондонски Арсенал денес ја потврди продажбата на својот најдобар фудбалер Робин ван Перси во Манчестер Јунајтед. Преговорите кои веќе се започнати се чини дека добиле финален исход пред неколку часа.

Видео: Новиот суперталент на Манчестер Јунајтед

Курир - 15.08.2012

Манчестер Јунајтед го ангажираше 18-годишниот талент од Чиле, Анџело Енрикез кој на 18 натпревари постигна 11 голови за тамошниот тим Универзидад.

Робин ван Перси ќе игра за Манчестер Јунајтед

Primetime - 15.08.2012

Еден од најдобрите играчи на Арсенал, Холанѓанецот Робин ван Перси, од наредната сезона ќе го носи дресот на Манчестер Јунајтед.

Ван Перси во Манчестер јунајтед

Макфакс - 15.08.2012

Холандскиот репрезентативец Робин ван Перси мина од лондонски Арсенал во Манчестер јунајтед, објави официјалната интернет страница на лондонските „топчии".

Арсенал го продава Ван Перси за 22 милиони фунти

Оn.net - 14.08.2012

Според таблоидот Сан, направени се значајни чекори во преговорите меѓу Арсенал и Mанчестер Јунајтед за трансфер на Робин ван Перси.

Вермален се надева дека Ван Перси ќе остане во Арсенал

24Фудбал - 14.08.2012

Утре во пријателски натпревар Томас Вермален и Робин Ван Перси ќе бидат противници, Белгија игра против Холандија. Дефанзивецот на Арсенал се надева дека нема да биде така и во текот на сезоната и ...

Ферги директно контактирал со Венгер, Ван Перси пред трансфер во Манчестер Јунајтед

24Фудбал - 14.08.2012

Фергусон најпрво извиси во трката за услугите на Еден Азар, не успеа да ја добие ниту битката за Лукас Мура, па сега е одлучен по секоја цена да го донесе Ван Перси на Олд Трафорд.

Јунајтед блиску до ангажман на Анхело Енрикез

24Фудбал - 14.08.2012

18 годишниот напаѓач подолго време е следен од скаути на Манчестер Јунајтед, и се верува дека ’Црвените Ѓаволи’ имаат прелиминарен договор со Универсидад де Чиле за трансфер на Анхело Енрикез на Олд ...

Ферги го моли Венгер за Ван Перси

Екипа - 14.08.2012

Сер Алекс Фергусон делува цврсто решено да го доведе Робин ван Перси во Манчестер јунајтед, а за остварување на таа цел дури имал и средба во четири очи со стратегот на Арсенал, Арсен Венгер.

Ван Перси пред трансфер во Јунајтед за сума од 22 милиони фунти

МКД - 14.08.2012

Манчестер јунајтед е на чекор да го ангажира најдобриот стрелец во минатата сезона во англиската Премиерлига, Робин Ван Перси, ексклузивно најави таблоидот „Сан“, повикувајќи се на добро информирани ...

Арсенал попушта, Ван Перси во Јунајтед?

Утрински - 14.08.2012

„Топчиите“ ја спуштиле цената на најдобриот стрелец во Премиер-лигата на 22 милиони фунти Англискиот таблоид „Сан“ објави дека Арсенал се согласил да ја намали цената за Робин ван Перси и да почне ...

Сер Алекс лично исконтактирал со Венгер околу трансферот на РВП

СуперСпорт - 14.08.2012

Јунајтед ќе се обиде повторно да го ангажира капитенот на Арсенал во наредните 48 часа со понуда од 20 милиони фунти. Сер Алекс Фергусон лично го замолил Арсен Венгер да му го продаде холанскиот ...

Реднап: Сити ќе ја одбрани титулата

СуперСпорт - 14.08.2012

Поранешниот менаџер на Тотенхем, Хари Реднап, смета дека Манчестер Сити ќе ја одбрани титулата во Премиер лигата, но смета дека ќе има изедначена трка со Манчестер Јунајтед.

Ван Перси пред портите на Олд Трафорд

Алфа - 14.08.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Алекс Фергусон лично разговарал со колегата од Арсенал, Арсен Венгер за да ги утврдатт деталите околу трансферот на Робин Ван Перси на Олд Трафорд соопштуваат ...

Арсенал го продава Ван Перси по поволна цена

наПауза - 14.08.2012

Иако од Арсенал негираа дека тој ќе се продава, сепак сега е можно да дојде до трансфер. Британски Сан, јавува дека е направен сериозен исчекор во преговорите Арсенал - Манчестер Јунајтед околу ...

Одбројувањето веќе започна

Спортманија - 14.08.2012

Уште само неколку дена и викендите повторно ќе бидат исполнети со англиски фудбал. Манчестер Сити ќе ја брани титулата, Манчестер јунајтед најави дека експресно ќе ја врати во своја сопственост.

Ван Дер Сар: Се надевам дека Ван Перси ќе дојде на Олд Трафорд

СуперСпорт - 14.08.2012

Поранешниот голман на Јунајтед Едвин Ван Дер Сар би сакал неговиот сонародник Робин Ван Перси да заигра во дресот на Манчестер Јунајтед.

Арсенал се согласи да го продаде Ван Перси

+инфо - 14.08.2012

На Островот на повидок е разрешница на сагата околу професионалната иднина на холандскиот напаѓач на Арсенал, Робин ван Перси, откако синоќа „топчиите“ изразиле подготвеност да ја прифатат понудата ...

Ферги очи в очи со Венгер за Ван Перси

Вечер - 14.08.2012

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, сер Алекс Фергусон му се обратил лично на својот колега од Арсенал, Арсен Венгер за да преговараат директно за трансферот на капитенот на "топчиите" Робин ван Перси, ...

Арсенал го продава Ван Перси за 22 милиони фунти

Inpress - 14.08.2012

Лондон, 14. август 2012 (ИНПРЕС) Британски Сан јавува дека е направен сериозен исчекор во преговорите Арсенал - Манчестер Јунајтед околу трансферот на Робин ван Перси.

Реднап - Сити и оваа сезона е фаворит за титулата

Inpress - 14.08.2012

Лондон, 14. август 2012 (ИНПРЕС) Хари Реднап изјави дека Манчестер Сити е главен кандидат за освојување на насловот првак на Англија и оваа сезона.

Манчестер Јунајтед ja крева понудата - нуди 20 милиони за Ван Перси

СуперСпорт - 13.08.2012

Манчестер Јунајтед ќе упати нова, повисока понуда за ѕвездата на Арсенал Робин Ван Перси. Според "Манчестер Ивнинг Њуз" "црвените ѓаволи" се подготвени да понудат 20 милиони фунти во обидот да го ...

Навивачите на Арсенал со свирежи кон Ван Перси

МРТ - 13.08.2012

Приврзаниците на Арсенал се обратија со свирежи кон поранешниот љубимец Робин ван Перси за време на контролниот меч со Келн.

Сер Алекс нуди 20 милиони фунти за Ван Перси

МРТ - 13.08.2012

Манчестер Јунајтед нуди 20 милиони фунти во нов обид да го привлече Робин ван Перси од Арсенал пред почетокот на новата сезона во Премиер лигата, пренесува "Манчестер Ивнинг Њуз".